Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı
39.222
Cevap
328
Favori
3.174.886
Tıklama
Giriş
      9 Not
      26 Temmuz 2011 22:35:28
      Beyler alo

GREE GREE GREE diyoruz son 2-3 aydır;alanlar ortada,performans ortada,fiyat OK+ F/P yi aştı gari bu cihaz efsane
      olma yolunda(ama birileri şimdi .....yaw amma abarttın.... diyebilir)

Koçtaş taki çakalları ise iteleyin gitsin,bu konu hk.bir sürü şey yazdık son günlerde

"UCUZ" ama süper düz/klasik Klima almak isteyenlerin eli GREE ye gider,o mu-bu mu diye haybeye
      bu sıcaklarda dolanmayın,atlayın arabanıza gidin Koçtaşa ve kapın cihazı sonrada atın bagaja getirin

++
      Ancak cebiniz sağlam ise vede Inverter bir Klima istiyorsanız zaten gideceğiniz adresler bellidir!

ME/MH/Zibro/Daikin/Toshiba ve bir kaç tana daha "MARKA" cihazlara bakın+
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      27 Temmuz 2011 00:16:45
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler alo

GREE GREE GREE diyoruz son 2-3 aydır;alanlar ortada,performans ortada,fiyat OK+ F/P yi aştı gari bu cihaz efsane
      olma yolunda(ama birileri şimdi .....yaw amma abarttın.... diyebilir)

Koçtaş taki çakalları ise iteleyin gitsin,bu konu hk.bir sürü şey yazdık son günlerde

"UCUZ" ama süper düz/klasik Klima almak isteyenlerin eli GREE ye gider,o mu-bu mu diye haybeye
      bu sıcaklarda dolanmayın,atlayın arabanıza gidin Koçtaşa ve kapın cihazı sonrada atın bagaja getirin

++
      Ancak cebiniz sağlam ise vede Inverter bir Klima istiyorsanız zaten gideceğiniz adresler bellidir!

ME/MH/Zibro/Daikin/Toshiba ve bir kaç tana daha "MARKA" cihazlara bakın+

|
      |

• Teğmen
      101 Mesaj
      27 Temmuz 2011 00:17:38
      Klimamızı aldk nihayet
      Son msjlardan sonra Koçtaşa gittik depodaki 5 tane 21 binlik Gree den biri bizim oldu
      Dış ünite ambalajı dehşet büyükmüş o kadar da beklemiyordum
      Arabamızda yok Taksiyle gelecek Arabaya öyle zor yerleştirdileerki
      İki bayan olmasaydık taksici arkadaş belki ''götüremem'' derdi bile
      Sğolsun Allah razı olsun gık demedi Allah yolunu açık etsin
      Şimdi kutular Pazartesi gelecek servisi bekleyecek
      Bizde tabi gelecek misafirle birlikte pişmeye devam edicez
      Bilseydim 2-3 öncesinden servisi ayarlardım
      Yinede servisteki görevliyi ''bi montaj iptal olursa bizi alın noolur'' dedim
      Yalvar yakar istedim ama hiç umudumda yok Yinede tlfnları servisten ararllarmıki ümidiyle açıoyrum

Ha birde Koçtaştaki görevli salonumuzun merdiven kısmını fln söyleyince Rubenisi tavsiye etti
      Ben burdn edindiğim donanımla bildiğimden şaşmadım
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      27 Temmuz 2011 00:38:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Xean

Merhaba arkadaşlar

Eczaneye bir klima almak istiyorum yaklaşık 50m2
      Kışlarıda ısıtması benim için çok önemli.Bulunduğum yer kışın yaklaşık -10/-15 C arası oluyor.
      Eczane doğu cepeli.
      1500-2000 arası bütcem var.Fakat dediğim gibi kışın ısıtması çok önemli.Yalıtım iyi denilebilir.
      Ayrıca kışın sürekli çalışacağı için harcadığı enerjide benim için önemli.

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1261-mitsubishi-srk-ze-split-klima-21000-btu-.html?ref=akakce&v=1.65.4

Veya daha ucuzu:

http://www.pvg.com.tr/zibro_s_6564-23-50.html
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      27 Temmuz 2011 00:42:10
      quote:

Orijinalden alıntı: gustin

merhaba arkadaşlar, oturma odası için almayı düşünüyorum toplam 23 m2 . Ayrıca ev müşterek ısıtma olduğu için baz dönemler ev soğuk oluyor. Yani ısıtma içinde kullanmak istiyorum.

Gree marka 17000 alsam işi görürmü yoksa 21000 almam gerekir. yüksek btu alamak klimayı verimsizleştiri mi ? ne gibi zararı olur? Ben çünkü odanın kapısınıda açmayı düşünüyorum . Yardımlarınızı rica ederim ..

12 bin btu luk bir alet işinizi görür.
      Düz tip klimada gereğinden büyük kapasite tercih etmeyin.
      İnverter alacaksanız nominal 12 bin btu ve üstü (35'lik) bakın.
      |
      |
      27 Temmuz 2011 00:46:55
      arkadaşlar aşağıdaki klima nasıldır.kocausta senin yorumlarını beğenerek izliyorum.cevap lütfen....

http://www.buroteknik.com/samsung-boracay-aq24tsmnand-24%2C000-btu-h-split-klima-fiyati_81349.html?ref=akakce&v=1.61.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_mar -- 27 Temmuz 2011; 0:49:29 >
      |
      |
      27 Temmuz 2011 00:57:47
      quote:

Orijinalden alıntı: i_mar

arkadaşlar aşağıdaki klima nasıldır.kocausta senin yorumlarını beğenerek izliyorum.cevap lütfen....

http://www.buroteknik.com/samsung-boracay-aq24tsmnand-24%2C000-btu-h-split-klima-fiyati_81349.html?ref=akakce&v=1.61.2

Teknik verileri nedense gizleniyor.
      Sitesinden bölük-pörçük alıp birleştirdiğimizde de iç açıcı bir tablo yok.
      Kısacası, şeffaf olmayan bir markayı öneremem.
      Bence riske girmeyin, başka şeylere bakın.
      |
      |

• Çavuş
      67 Mesaj
      27 Temmuz 2011 01:04:26
      Carrier xpower gold-1 senedir kullanıyoruz mükemmel bir alet...
      27 Temmuz 2011 01:10:09
      quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

odanın sıcaklığını net ölçebilmem için bugün koçtaş'tan FTA alman markası bir digital termometre aldım , gayet güzel şuan için , birçok fonksiyonuda var ,
      kullandıkça bilgileri yazarım size

Hocam aldığın termometre nasıl birşey foto koyma durumun var mı ? koçtaşın sitesinde bulamadım da. Ne kadara aldınız acaba ?
      |
      |
      27 Temmuz 2011 07:36:35
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

quote:

odanın sıcaklığını net ölçebilmem için bugün koçtaş'tan FTA alman markası bir digital termometre aldım , gayet güzel şuan için , birçok fonksiyonuda var ,

Hocam aldığın termometre nasıl birşey foto koyma durumun var mı ? koçtaşın sitesinde bulamadım da. Ne kadara aldınız acaba ?

koçtaş'ın sitesinde varmı bilmiyorum fiyat kampanyadaydı 49 tl'ye aldım , resim ancak yarın koyabilirm ama link vereyim yardımcı olur sanırım size

http://www.dijital-termometre.com/termometreler/dijital-masa-ustu-termometreler/247-tfa-35-1102-02-dijital-termometre.html

Sevgiler
      ++
      |
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      27 Temmuz 2011 09:34:02
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: gustin

merhaba arkadaşlar, oturma odası için almayı düşünüyorum toplam 23 m2 . Ayrıca ev müşterek ısıtma olduğu için baz dönemler ev soğuk oluyor. Yani ısıtma içinde kullanmak istiyorum.

Gree marka 17000 alsam işi görürmü yoksa 21000 almam gerekir. yüksek btu alamak klimayı verimsizleştiri mi ? ne gibi zararı olur? Ben çünkü odanın kapısınıda açmayı düşünüyorum . Yardımlarınızı rica ederim ..

12 bin btu luk bir alet işinizi görür.
      Düz tip klimada gereğinden büyük kapasite tercih etmeyin.
      İnverter alacaksanız nominal 12 bin btu ve üstü (35'lik) bakın.

Hocam merhaba yalnız şöyle bir şey var daha var oturma odasının kapısını kapatmayı düşünmüyorum, klimayı ısınmak için kışın az da olsa kullanacağız.

birde gree markasının 12000 liği yok 11000 liği var ,

17000 btu alsam bana maliyet dışında bir zararı olur mu ? yoksa verimlilik açısından bir durum ile mi karşılaşırım

ev toplamda 130 m2 , klima takacağım oda yalıtımı yok . Balkonlu oda pencere ve balkaon kapısı var( pimapen ). Dükkan üstünde oturuyorum. Ev 20 senelik.

• Yarbay
      4050 Mesaj
      27 Temmuz 2011 10:21:23
      Arkadaşlar şu şekilde 3 tane oda var:

_kapı

1.oda | hol
      _ _
      2.oda 3.oda

Şimdi ben bu hole bunları ortalayacak şekilde klima taktırsam(Odalar ufak, toplamda 25m2 anca yapar hepsi) ne kadar BTU'luk bir klima almam gerekiyor. Bir de ben klimayı hole taktırabilir miyim, pek anlamıyorum klima işinden, en yakın camla arasında 10m olacak.
      |
      |

"There's Only Room For One Snake.. And One Boss!"
    • Er
      8 Mesaj
      27 Temmuz 2011 10:30:02
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: i_mar

Teknik verileri nedense gizleniyor.
      Sitesinden bölük-pörçük alıp birleştirdiğimizde de iç açıcı bir tablo yok.
      Kısacası, şeffaf olmayan bir markayı öneremem.
      Bence riske girmeyin, başka şeylere bakın.

Sayın kocausta* tavsiyeniz için tşk ederim.Vestel nature plus klima alsam bununla ilgili ne dersiniz?birde 50 m2 bi alan söz konusu 18000 btu yeterli olurmu ? tşk ederim.

• Er
      9 Mesaj
      27 Temmuz 2011 12:56:15
      Arkadaşlar bende klima tavsiyesi isteyecektim.Alınacak klima 45 metrekarelik eczanede kullanılacak.Tavan yüksekliği 3.15 öğleden sonra 4 saat kadar güneş alıyor.Bulunduğumuz şehir itibarıylada şu an alabileceğimiz 3 marka var.Demirdöküm-LG Beko-Arçelik seçeneklerinden hangi markanın hangi modelini tavsiye edersiniz.
      27 Temmuz 2011 13:02:36
      quote:

quote:

quote:

koçtaş'ın sitesinde varmı bilmiyorum fiyat kampanyadaydı 49 tl'ye aldım , resim ancak yarın koyabilirm ama link vereyim yardımcı olur sanırım size

http://www.dijital-termometre.com/termometreler/dijital-masa-ustu-termometreler/247-tfa-35-1102-02-dijital-termometre.html

Sevgiler
      ++

Eyv hocam teşekkürler güzel birşeye benziyor. Ama biraz pahalı geldi
      |
      |

• Yarbay
      3497 Mesaj
      27 Temmuz 2011 14:28:25
      quote:

quote:

quote:

quote:

Sevgiler
      ++

Eyv hocam teşekkürler güzel birşeye benziyor. Ama biraz pahalı geldi

diğerleride dandik bişeye benziyordu , birçok ürün inceledim değişik yerlerde bu ürün hoşuma gitti gayet memnunum şuan
      |
      |

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      27 Temmuz 2011 16:50:20
      Merhabalar...

Mevsimi değil ama bende Zibro marka sobaları sormak istiyorum. Aramızda kışın bu marka sobalardan kullanan varmı ?

http://www.pvg.com.tr/index.html
      |
      |
      27 Temmuz 2011 17:18:58
      arkadaşlar hepsiburadadan alalı 8 gün oldu, hala üreticiden bekleniyor diyor baymak için.. saçma sapan işler.
      aşağıdaki sorum için başka ne önerirsiniz? gree ve demrak önerilmişti sanırım.

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_181/key_/tm.htm#msglink_50834039

quote:

Orijinalden alıntı: pigeontechs

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pigeontechs

arkadaşlar salona klima almak istiyorum. evin en sıcak yeri, oturulmuyor. 30 derecelerde oluyor. 24 m2. ancak salonun kapısı yok, açık. soğutmasın da oturabilelim. 100-1300 tl lere arıza yapmayacak ve elektrik çok harcamayacak kaçlık, ne önerirsiniz?
      teşekkürler.

Yazdığınızdan bir önceki mesaj size de geçerli.

peki teşekkürler. linktekini alalım.

edit: aldım. gelsin bakalım nasılmış baymak.
      |
      |

• Yarbay
      6451 Mesaj
      27 Temmuz 2011 19:01:49
      Az önce Bosch 12602 model klima 940Tl / 12 taksit'e aldık.. Montaj için 1 hafta sonrasına süre verdiler, o kötü oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 27 Temmuz 2011; 19:03:30 >
      |
      |
      27 Temmuz 2011 20:59:07
      10 gundur BOSCH klıma kullanıyorum gercekten cok memnunum
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Ankara Web Tasarım
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.