Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

41.590
Cevap
351
Favori
3.347.829
Tıklama
Giriş
    9 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

@albani

Demrad kendi gruplarının malı değil uzun zamandır.
    DD'yi Koç 2007'de Valiant'a sattı.

İddialı konuşmayalım, Gree satışı bitebilir orada; adamlar niye durup dururken ona pislik atıyorlar ki, var bişey hocam.

DD/Demrad ı çok uzun zamandır satıyorlar!!! bu işten KAR ları çok iyi!
    GREE nin nerede satılacağı da önemli değil,zaten birisi satar,satmasada bir dünya
    sözde MARKA zaten GREE den alıyor malını

Koçtaş mademki bok atmaya başladı,olay çok net anlaşılmıştır

Kaldıki GREE ninde böyle ucuz numaralara ihtiyacı yok,hatta bakmazlar bile böyle işlere!

Airfel ise Daikin yapılanmasıyla olayı çok daha ileri vede iyi seviyeye getirir!!
    Bunlarında artık MH ye ihtiyaçlar yok!! kim getirirse getirsin gari!

Airfel-Daikin,uyanık olurlarsa,kendi MARKA larıyla işi bitirirler,burada "esas oğlan" Daikin şimdi,
    yani eski zihniyet-eski kazık fiyatlar vede Avro ile satış+KDV gibi absürt Satış işlerini bırakırlarsa ne ala...

Yoksa eski kafayla giderlerse bu sefer Airfele yazık olur!!!

GREE yi ise ne şekilde kullanacaklar buda önemli,ama burada tek tuzu kuru olanda ana üretici olarak GREE dir
    diğerleri ne yaparsa yapsın,bunlar mallarını şakır şakır tüm dünyada satıyorlar!!

++
    Ben asıl Daikin den bir şeyler bekliyorum,umarım Dağ Fare doğurmaz
    |
    |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alibotan

slm arkadaslar, guney doguda batman'daki evime klima almayı dusunuyorum malum bizim buralar bu zamanlar 45 derece civarı cok sıcak. Klımayı salonda kullanacagım 25m2 ve 3 pimapen cift camlı pencere ve 2 kapı var biri balkona acılan oda pimapen digeri ise hole acılan ahsap kapı odada sadece tv ve reciever var. 18000 btu dusunuyorum sadece sogutmak ıcın yaz aylarında kullanılacak ekonomik,sogutma performansı iyi ve uygun fiyatlı makina onerinizi bekliyorum fiyat olarak max 1500 tl butcem var..
    kusura bakmayın mobilden yazdıgım ıcın tr karakterleri yazamadım.
    simdiden tesekkurler...

18 binlik Demrad, (yada herhangi bir Demirdöküm markası), Gree, Baymak bakın.
    Ekonomik çözüm bunlar. Bütçeniz de yeter artar.
    Satılan yerleri iyi araştırın, fiyatlar çok farklı olabiliyor.
    |
    |

• Yüzbaşı
    903 Mesaj
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. Yeni eve geçicegim ve evin salon+mutfağı bitişik. (amerikan mutfak mı ne deniyor tam bilmiyorum) Size özellikleri veriyorum bana güzel bir klima tavsiye edermisiniz? Bütçe sorun degil.. Yeterki elektriği tasarruflu kullansın. Sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak. Kışın kullanmayacağım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

- Salon: 8 m2
    - Mutfak: 16 m2 (salon+mutfak toplam 25m2 civarı)
    - 2.20 m salon camının genişliği. Doğrama cinsi PVC pimapen deniyor heral :)
    - Yalıtım olup olmadığını bilmiyorum
    - Dairenin cephesi kuzeydoğu galiba
    - Bölge istanbul
    - Öncelikli amaç sadece soğutma
    - Bütçe çok uçuk olmadıkça sorun degil..
    |
    |

ME/MH/Panasonic(Etherea)/Zibro/Daikin/Hitachi/Toshiba v.s gibilerden bahsediyorum;"MARKA" diye!!

ANCAK sana uyarım olacak ve madem sadece "soğutma" için diyorsun;

-Açık Mutfaklı(Amerikan Mutfak denilen)mekanlarda,özellikle Mutfaktan aşırı "sıcak üretiliyor"
    Fırın/Ocak/Buzdolabı gibi cihazlardan ve buda ortamı ısısını daha fazla arttırmaktadır!!!!!

-Inverter ve bir boy büyük Klima al!! 25m2 lik Açık Mutfaklı mekana(yön Kuzey-doğu lu olmasıda ciddi artı!!)
    18lik den aşağı bir klima sakın alma,hatta 24lük bile olabilir

-Limittte Klima alırsan,sürekli çalışır ve ortam ısısıda normalden yüksek olacağı içinde verim alamazsın!!!
    Biz Antalya dayız,burada çok fazla Açık Mutfaklı özellikle 2+1 Daireler var ve bu konuda genelde sıkıntı yaşıyor
    bu kişiler,Mutfak tan yayılan yüksek ısı sebebiyle

Ayrıca yazın o sıcakta,birde yemek pişirdiğini düşün!!! veya Fırına atmışsın malzemeyi 1-2 saat ortamı çok ciddi
    ısıtacaktır,camıda açamazsın bu durumda v.s v.s

++
    |
    |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Binbaşı
    1433 Mesaj
    Sevgili kocausta,koçklima,albani ve diğer üstadlar !!

Malum 3 adet Hyper serisi 7.000 BTU'luk klima almıştım.( Mitsubishi Hİ SRK20ZJX)

Oda büyüklükleri ;

12 m2 çocuk odası (güney de 1 pencere)

15 m2 yatak odası (güney ve Batı da 1 pencere , batıya açılan balkon kapısı)

17 m2 oturma odası (batıya bakan 1 pencere,kuzeye açılan balkon kapısı(boydan cam))

Dış cephe Yalıtımı (mantolama) + Çift cam pimapen + Parke zemin.Tavan yüksekliği 270 cm.

Sevgili koçklima,özellikle 17 m2 olan odada klimanın tasarruf yapmayacağını,inverter özelliğini kullanamayacağını ifade etti.

Hal böyleyken klimalarımı henüz teslim almadığım için hepsini değiştirme imkanım var.

Bu odalar için hangi kapasitelerde klima tercih etmeliyim ?

Not:Klimalar sadece soğutma maksatlı kullanılacaklar !
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sevgili kocausta,koçklima,albani ve diğer üstadlar !!

Malum 3 adet Hyper serisi 7.000 BTU'luk klima almıştım.( Mitsubishi Hİ SRK20ZJX)

Oda büyüklükleri ;

12 m2 çocuk odası (güney de 1 pencere)

15 m2 yatak odası (güney ve Batı da 1 pencere , batıya açılan balkon kapısı)

17 m2 oturma odası (batıya bakan 1 pencere,kuzeye açılan balkon kapısı(boydan cam))

Dış cephe Yalıtımı (mantolama) + Çift cam pimapen + Parke zemin.Tavan yüksekliği 270 cm.

Sevgili koçklima,özellikle 17 m2 olan odada klimanın tasarruf yapmayacağını,inverter özelliğini kullanamayacağını ifade etti.

Hal böyleyken klimalarımı henüz teslim almadığım için hepsini değiştirme imkanım var.

Bu odalar için hangi kapasitelerde klima tercih etmeliyim ?

Not:Klimalar sadece soğutma maksatlı kullanılacaklar !

Daha önce de söylemiştim, 17 m2 lik salona 35 lik alın.
    |
    |

• Teğmen
    106 Mesaj
    arkadaşlar hepinize hayırlı cumalar.
    Bugün keşif için servis geldi toplamda 85m2 olan dairemiz için 19000 yada 24000 btu luk klima almamız gerektiğini söylediler.
    klimayı 16m2 civarında olan salona koyacaklar. salonda tek pencere var,daire en üst katta,ısı yalıtımı yok,sadece soğutma için kullanacağım,daire kuzey bakıyor,istanbulda oturuyorum. Önerebileceğiniz klima varmı? Bütçem en fazla 1500 tl dir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ozziii1905

arkadaşlar hepinize hayırlı cumalar.
    Bugün keşif için servis geldi toplamda 85m2 olan dairemiz için 19000 yada 24000 btu luk klima almamız gerektiğini söylediler.
    klimayı 16m2 civarında olan salona koyacaklar. salonda tek pencere var,daire en üst katta,ısı yalıtımı yok,sadece soğutma için kullanacağım,daire kuzey bakıyor,istanbulda oturuyorum. Önerebileceğiniz klima varmı? Bütçem en fazla 1500 tl dir.

Koçtaş'ta Gree ve Demrad'lara bakın.
    |
    |
    Burada ki tavsiyelere göre Gree 12btu alacaktım hem de ucuzdu.Abim gitmiş Auer AG18 -0929 18.000 Btu almış bu nasıl ?
    |
    |

birbirimizi anlamamız için aynı dili konuşmamıza gerek yok,
    ezildikten sonra hepimiz aynı şarabız.
  • Yüzbaşı
    672 Mesaj
    merhabalar. Sn. KocaUsta, Tekirdağlı Klimacı ve diğer ustalar 15 gündür araştırma yapıyorum kafam iyicene allak-bullak oldu Şimdi şöle önce arçelik baktım buradaki ustalar uzakdur dediler, sonra Albani ustanın tavsiyesiyle gree cihazlara baktım son olarakta Mitsubishi elktr.

Evim ara-kat, kuzey cepheli yalıtım oldukça iyi çift cam pimapen dahil. Sadece yazın Soğutma amaçlı salonda kullanmak üzere standart düz bir klima bakıyorum ısıtma amaçlı kullanmıycam! (İstanbul'da ikamet etmekteyim)

Şimdi benim şöyle bi sıkıntım var!! Evin salonu 21m2 yalnız salondan hole giden yerde kapı yok orasıda 2,5m2 ve holden de Mutfak kısmı arasında yine kapı yok mutfak'da 6m2 toplamda 29,5 m2 ediyor. önceleri ben 12.000Btu luk klimalara bakıyodum ama bana söledikleri 12.000 btu luk cihaz mutfak ve hol acık olduğundan oraların etki edeceğiden yetmiyeceğini sölediler 18.000 Btu'luk uygun dediler ama ben 18.000Btu luk bir cihazın fazla gelip sürekli dur-kalk yapacağından 16.000 btu luk Mitsubishİ BAKTIM ama ondada 16.000 lik cihaz sadece İNVERTER olarak MSZ-GE42VA modeli Var oda 3000tl. ve benim bütçeme fazla geliyor...

Sormak istediğim ben düz standart bir klima baktığımdan ve uzun ömürlü kalitelide olmasını istediğimden Mitsubishi elk. EN ucuz serisi olan MSH-GE35VB 12.000 Btu'luk alsam sıkıntı çekermiyim?? yoksa MSH-GE50VB 18.000Btu luk almam daha iyi mi olur??

(tek korkum 18.000 btu alırsam klimanın diğer hol ve mutfağı soğutma adına! Salon kısmını gereğinden fazla çook soğutması ve sürekli dur-kalk yapması!!!)

son olarak SN. ustalara sormak istediğim bu Mitsubishi Elkr. MSH-GE Serisi en alt Segment olsada iyi bir ürün müdür????

Lütfen Yardım

İyigünler...
    |
    |

• Yarbay
    4811 Mesaj
    Çok iyi yalıtımlı (Argon gazlı ve koyu renk konfor camlı doğramalar + mantolama) 50m2 salonum için klima tavsiyesine ihtiyacım var.
    Kalabalık misafir ağırlamam gerekebiliyor (10-15 kişi aynı odada) ayrıca salonun aydınlatması da ısı üretiyor.
    Istanbul Anadolu yakası'ndayım 7/24 çalışacak bir klimaya ihtiyacım yok ağırlıklı olarak akşam saatlerinden sonra gece yatana kadar soğutma amaçlı kullanacağım.
    Yatak odama yeni taktırdığım 13000 BTU arçelik neo plasma klimadan memnun kaldım, bu nedenle salon için de arçelik düşündüm.

Inverter ile 50m2 de tasarruf yapabilir miyim yoksa benim için gereksiz bir masraf mıdır? Inverter olamayan daha iyi marka klimalar da aynı fiyatlara bulunabiliyor.

Teşekkürler

1950 TL - ARÇELİK 25000 BTU
    http://www.arcelikten.com/?urun-136-ARCELiK-24040-KL-25-000-BTU-A-ENERJI-NEO-PLASMA-KLiMA.html

2680 TL - ARÇELİK INVERTER 25000 BTU (max 26400)
    http://www.arcelikten.com/?urun-972-ARCELiK-24064-KLiMA-29-000-BTU-A-ENERJi.html

2930 TL - ARÇELİK INVERTECH 25000 BTU (max 26400)
    http://www.arcelikten.com/?urun-973-ARCELiK-24060-KLiMA-29-000-BTU-A-ENERJi.html

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

merhabalar. Sn. KocaUsta, Tekirdağlı Klimacı ve diğer ustalar 15 gündür araştırma yapıyorum kafam iyicene allak-bullak oldu Şimdi şöle önce arçelik baktım buradaki ustalar uzakdur dediler, sonra Albani ustanın tavsiyesiyle gree cihazlara baktım son olarakta Mitsubishi elktr.

Evim ara-kat, kuzey cepheli yalıtım oldukça iyi çift cam pimapen dahil. Sadece yazın Soğutma amaçlı salonda kullanmak üzere standart düz bir klima bakıyorum ısıtma amaçlı kullanmıycam! (İstanbul'da ikamet etmekteyim)

Şimdi benim şöyle bi sıkıntım var!! Evin salonu 21m2 yalnız salondan hole giden yerde kapı yok orasıda 2,5m2 ve holden de Mutfak kısmı arasında yine kapı yok mutfak'da 6m2 toplamda 29,5 m2 ediyor. önceleri ben 12.000Btu luk klimalara bakıyodum ama bana söledikleri 12.000 btu luk cihaz mutfak ve hol acık olduğundan oraların etki edeceğiden yetmiyeceğini sölediler 18.000 Btu'luk uygun dediler ama ben 18.000Btu luk bir cihazın fazla gelip sürekli dur-kalk yapacağından 16.000 btu luk Mitsubishİ BAKTIM ama ondada 16.000 lik cihaz sadece İNVERTER olarak MSZ-GE42VA modeli Var oda 3000tl. ve benim bütçeme fazla geliyor...

Sormak istediğim ben düz standart bir klima baktığımdan ve uzun ömürlü kalitelide olmasını istediğimden Mitsubishi elk. EN ucuz serisi olan MSH-GE35VB 12.000 Btu'luk alsam sıkıntı çekermiyim?? yoksa MSH-GE50VB 18.000Btu luk almam daha iyi mi olur??

(tek korkum 18.000 btu alırsam klimanın diğer hol ve mutfağı soğutma adına! Salon kısmını gereğinden fazla çook soğutması ve sürekli dur-kalk yapması!!!)

son olarak SN. ustalara sormak istediğim bu Mitsubishi Elkr. MSH-GE Serisi en alt Segment olsada iyi bir ürün müdür????

Lütfen Yardım

İyigünler...

Konu hakkında oldukça bilgilisiniz.
    Seçtiğiniz aletler güzel, en alt segment demeyelim de "standart" tip olduğu için ucuz olanları.
    Dediğiniz gibi büyük olanın çok sık dur-kalk yapması sözkonusu.
    İnverter olsaydı, yüksek kapasite olmasının ekonomik çalışma gibi bir avantajı olacaktı, düz tipte tam tersi durum var; her kalkışta fazladan akım çekilecek ve gürültü olacak. Artı, her tür motorda en çok aşıntı kalkışlarda olur; bu da ömüre etki eder.
    Kısacası, ben olsaydım o mekana 35 VB alırdım.
    En kötü ihtimal, istediğimden birkaç derece yukarı soğutur, o kadar.
    Bu da az tüketim demek aynı zamanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 22 Temmuz 2011; 14:04:20 >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    9 Not
    1-"Mutfaklı" mekanları özellikle soğutmak biraz sıkıntılıdır! bir başka başlıkta da yazdım bugün!

Mtufaktan ısı yayılma olayını genelde çoğu insan atlıyor

2-Bu şekilde olan veya senin evdeki Hol+Mutfağa dolanma v.s işleri sebebiyle sana 18lik bile yetersiz gelebilir,24 ister(birileri belki gülebilir
    ama burada yani antalyada böyle açık mutfaklı evlerde durumları görüyoruz!!

3-Sana ilk tavsiyem klima değilde,Salona bir kapı taktır kardeş ve çözümü kökten halledersin,sonrada oraya bir 12lik takarsın olay biter

Satıcıları itele gitsin(çoğunu)onlar mal satma derdinde,...abi bu olur... der ve çıkarlar işin içinden

4-"MARKA" Klima eyvallah ama bunların alt-segmentlerini itele gitsin!! ME/MH de dahil!! eğer böyle düşünüyorsan boşuna yinede
    yüksek olan fiyatlı bu cihazlardan alma git GREE al bu olayıda hallet!!!

Üst Segment MARKA lar ise OK+
    |
    |

• Yüzbaşı
    672 Mesaj
    quote:

quote:

Lütfen Yardım

İyigünler...

Konu hakkında oldukça bilgilisiniz.
    Seçtiğiniz aletler güzel, en alt segment demeyelim de "standart" tip olduğu için ucuz olanları.
    Dediğiniz gibi büyük olanın çok sık dur-kalk yapması sözkonusu.
    İnverter olsaydı, yüksek kapasite olmasının ekonomik çalışma gibi bir avantajı olacaktı, düz tipte tam tersi durum var; her kalkışta fazladan akım çekilecek ve gürültü olacak. Artı, her tür motorda en çok aşıntı kalkışlarda olur; bu da ömüre etki eder.
    Kısacası, ben olsaydım o mekana 35 VB alırdım.
    En kötü ihtimal, istediğimden birkaç derece yukarı soğutur, o kadar.
    Bu da az tüketim demek aynı zamanda

Tekrar Merhabarlar Sn. KocaUsta

Klima konusu hakkında ki bilgilerim sadece forumdaki klima konusunun son 40-45 sayfasını okumamdan ve Sizin gibi tecrübeli kişilerin sağolun yorumlarınızdan, eh birazda araştırma yapmamdan geliyo Sn. KocaUsta. Yoksa pek anlamam

Konuya dönecek olursam siz demişsinizki eğerki İnverter bir yüksek kapasiteli cihaz olsaydı daha verimli olurdu inverter olduğu için!! Tam-tersi düz-standart cihazlarda dur-kalk söz konusu demişsiniz. peki ben sizin dediğiniz gibi MSH-GE35VB alsam bu seferde küçük kapasitede olduğu için sürekli hiç durmadan motor çalışması olmazmı Sn. KocaUsata

(tamam evim ara-kat iyi yalıtım ve kuzey cephesi ama ben şuana kadar hiç klima almadığım için biraz tedirginlik ve sıkıntı yaptım kendime)

İyigünler...
    |
    |

• Yüzbaşı
    672 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

1-"Mutfaklı" mekanları özellikle soğutmak biraz sıkıntılıdır! bir başka başlıkta da yazdım bugün!

Mtufaktan ısı yayılma olayını genelde çoğu insan atlıyor

2-Bu şekilde olan veya senin evdeki Hol+Mutfağa dolanma v.s işleri sebebiyle sana 18lik bile yetersiz gelebilir,24 ister(birileri belki gülebilir
    ama burada yani antalyada böyle açık mutfaklı evlerde durumları görüyoruz!!

3-Sana ilk tavsiyem klima değilde,Salona bir kapı taktır kardeş ve çözümü kökten halledersin,sonrada oraya bir 12lik takarsın olay biter

Satıcıları itele gitsin(çoğunu)onlar mal satma derdinde,...abi bu olur... der ve çıkarlar işin içinden

4-"MARKA" Klima eyvallah ama bunların alt-segmentlerini itele gitsin!! ME/MH de dahil!! eğer böyle düşünüyorsan boşuna yinede
    yüksek olan fiyatlı bu cihazlardan alma git GREE al bu olayıda hallet!!!

Üst Segment MARKA lar ise OK+

Sn. Albani hocam Mrb. sizi görmek

Haklısınız kapı taktırsam olayı kökten çözücem aslında hatta orda kapı vardıda sağolsun annem ve eşimin ısrarıyla 2 sene önce tadilatta söktük

Albani hocam evet haklısınız mutfak doğal olarak fırın-buzdolabı vs. şeylerden ısınır ama benim hol-mutfak toplam 8.5m2 olduğundan ve Ev -kuzey cephesi olduğundan yalıtımda da baya masraf yapmıştık duvarlara ve pimapen gibi...

Şimdi siz dediniz Mitsubishi Elek. de olsa alt segmenler iyi-değil napıcam ben İstanbul'daki Koçtaşa yine gittim ve Gree yokk kalmadı gelmicek artık dediler

Napıcağımı bilemiyom Gree alıcam koçtaş kalmadı yok diyo Mitsubishi alsam Üst-Seriler pahalı 3000 TL.

Hocam bu Mitsubishi elk. Standart serileri çokk mu kötü benim düşündüğüm İnverter Olmayan MSH-GE35VB Yada 18.000Btu luk MSH-GE50VB idi?

kafayı yicem
    |
    |

• Yüzbaşı
    672 Mesaj
    Sn. Albani hocam birşey daha sormak istiyorum şimdi salonda Tv.- amfi- blu-ray-reiciver- ps3 gibi cihazlar var Korkum OKİ salak bi servise denk gelip montajı dandik falan yaparsa cihazları Gümletmeyelim!

Albani hocam bilmediğimden soruyorum ne yapmam gerekir bağlanırken elektrik tesisatını nasıl yaptırsam bu bağlantı işinden?

Nasıl bi elektrik hattı çektirmem gerekir?
    cihazlara bişey olmaması çünkü bu klimalar akım-elektrik falan baya bi enerji var ortada?

İyiGünler...
    |
    |

Çok küçük kapasite değil, olsa olsa "sınırda" diyebiliriz.
    Klima kompresörleri devamlı çalışmaya uygun üretilen çok sağlam aletlerdir, hele bir de dandik mal değil de ME gibi olursa.
    Kaldı ki 7/24 çalışacağını da sanmam, çünkü ısıtma yapacak değilsiniz.
    Sorun olarak görmüyorum korktuğunuz şeyi.

Normal bir kullanıcıya göre oldukça bilgi toplamışsınız, onu demek istemiştim.

Not.
    Bir sonraki mesajınız için:

Takılacak alet en nihayet 1 kW'lık bir klima, ve üstelik kaliteli bir alet.
    Servis buattan ayrı bir hat alıp bağladığında diğer cihazlara kötü etkisi olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 22 Temmuz 2011; 15:47:45 >
    |
    |
    quote:

@forzaGilles

Not.

Servis buattan ayrı bir hat alıp bağladığında diğer cihazlara kötü etkisi olmayacaktır.

Sn. KocaUsta

Anlamadığım bişey var.

Şimdi ben bağlatırken buattan mı? ayrı bir hat alıp çektirmem lazım tesisatı YOKSA,

Buattı karıştırmadan BAĞIMSIZ bir Hat çektirmem lazım?

Son olarak bu bağlantı işi sadece dış ünite içinmi geçerli yoksa iç-dış ikisi içinden mi?

Kusura bakmayın sizi meşgul Ediyorum fakat pek anlamadığım dan

İYİGÜNLER...

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

quote:

@forzaGilles

Not.

Sn. KocaUsta

Anlamadığım bişey var.

Şimdi ben bağlatırken buattan mı? ayrı bir hat alıp çektirmem lazım tesisatı YOKSA,

Buattı karıştırmadan BAĞIMSIZ bir Hat çektirmem lazım?

Son olarak bu bağlantı işi sadece dış ünite içinmi geçerli yoksa iç-dış ikisi içinden mi?

Kusura bakmayın sizi meşgul Ediyorum fakat pek anlamadığım dan

İYİGÜNLER...

Neden forumda çok şey öğrenebildiğin belli oldu
    Normal olarak prizden hat çekerler, sen "buat" denen oda içi dağıtım kutusu"ndan çektirirsen çok daha emin olabilirsin, klimadan gelebilecek darbenin diğer kibar aletlere etkisine karşı.

Klima yapısına göre içten veya dıştan beslenir.
    Yani adam sadece bir yerden ceryan alıp alete bağlantı yapacaktır.

Klimaya giden hattın alete yakın bir yerine 16 A gücünde bir de G tipi şalter koydurursan daha iyi olur.
    Hiç kullanılmayacağı zamanlar oradan kesersin.
    |
    |

• Çavuş
    98 Mesaj
    İnverter oalrak uygun bir klima bakıyorum 2 gündür .. arçelik vestel gibi markalardan vazgeçtim ..

http://www.doganstore.com/Samsung-Maldives-AQV18PSLNAND-18-000-BTU-410-A-Enerji-inverter-Klima_615.html?search=aqv18&ref=akakce&v=1.38.8#0

Samsungun bu modeli hakkında bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alon2024 -- 22 Temmuz 2011; 16:47:03 >
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Mobilya Takımları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,632
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.