Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün hang, kanaldı hatırlamıyorum ama bi adam vardı airfel ceo su konuk olarak artık türk klimacıların 414 gaza geçtiğini falan söylüyordu.inverter mimverter anlatıp duruyodu
  • arçelik neon plasma 6210 ys modeli hakkında ki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim ? Komşumuzda var.Bunun dendinge yada biraz daha düşük özellikli klima a ryıorum.Bu model biraz büyük bizim oturduğum salonlara göre
  • Bugün Kocaustanın önerisiyle koçtaştan 2 adet 12000, 1 adet de 9000'lik DEMRAD standart klima aldım, yarın servis takmaya gelecek. (toplam 2350 lira tuttu, 1500 lira üzeri nakliye bedavaymış, montaj zaten bedava)

Öncelikle kocaustaya yardımseverliğinden dolayı teşekkür ederim;

Klimaların montajı esnasında dikkat etmek gerekenlerde duyduğum en önemlisi vakumlama işleminin en az yarım saat yapılması

Klimaların tavandan belirli mesafe ayrı bulunması hakkında yazı okumuştum ama bulamadım, kaç santim aşağıda monte edilmesi lazım?

Dış ünitedeyi istediğimiz şekilde monte ettirebilir miyiz? yani mesela balkona yerden 10cm yukarda olcak şekilde istediğim yere koyabilir miyim? sorun olur mu?

Demirdökümün servisinin kurulum yaparken neler yapması zorunlu, vakumlamaya ek olarak nelere dikkat edeyim?

Bakır boruların çok bükülmesi sorun olur mu? kiriş ve kolon olduğu için boruları biraz dolandırmak gerekecek, sorun olur mu?

Monte edildikten sonra ilk izlenimlerimi burda paylaşırım. Zaten klimayı koçtaşta çalışırken gördük (9000'lük olanı) gayet başarılı ve sessiz duruyordu.

Teşekkürler, iyi akşamlar.

• Merhabalar arkadaşlar.

En küçüklerinden 9000lik sanırım klima almayı düşünüyorum.

Çünkü odamda çalışan elektroniğin haddi hesabı yok + deli gibi içilen sigara ve onun kokusu + müzik kayıtları ile uğraştığım için odamdaki akustik süngerlerden kaynaklanan ısınmalar.

Sonuç oalrak odam cehennem sıcağı.

en az ses çıakrtan havayı temizleyen ve az yakan garantisi cartı curtu kısacası en uygun olan klima markasını modelini önerirmisiniz?

fiyat 700-750 civarı düşünüyorum.Fikir ve önerilerinizi bekliyroum .kurtarın beni

odam 11metrekare

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/262245_10150212860220488_648865487_7370848_2730726_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251689_10150206582095488_648865487_7305598_4490810_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/263440_10150212860365488_648865487_7370849_758787_n.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: erosluis

Merhaba

Zibro SP 1735
    Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold

arasında kararsız kaldım.tavsiyenizi rica ederim.

Kullanacağım yer salon 25 m2.Yalıtım çok iyi.12.000 btu uygundur diye düşünüyorum.2 seçenekte inverter.farklı tavsiyelere de açığım.
    fiyat konusu olarak 2 klima da uygun gibi.1500-2000 TL arası.

İkisi arasında kalmanız kötü.
    Zibro teknoloji olarak AC'den daha iyi, ama İzmir dışında servisleri yeterli değil deniyor.
    AC daha ucuz ve arkası sağlam.
    Her ikisi de kaliteli ve sessiz aletler.

Forumdaki mbirol Zibro'nun satıcısı, düşünüyorsanız kendisi ile temas kurun.
    Güvenilir bir esnaftır.

AC 1800 civarı.Zibroda da kampanya varmış 1859.Hafta sonu alacağım ama hangisini işte ona bir türlü karar veremedim!!!!

• @Memoties

*Vakum konusu zaten öğrenilmiş
    *Üst mesafe odanın tavan yüksekliğine göre ayarlanır, genelde yerden 1.8-2 m yükseğe konur.
    *Dış ünite monte edilirken içeriye gürültü gelmemesi ve gereğinde servis kolaylığı düşünülmeli.
    Makina bir süre sonra tıngırdamaya başlarsa gevşeyen birkaç vidayı sıkmak için servis çağırmamak için kolay erişim olmalı.
    *Benim muhatap olduğum 3 dd servisi de işini bilen kişilerdi, öylesi denk gelirse sorun yok.
    Ama kazma tipler gelirse evi rezil edebilirler
    *Boru mutlaka belli yerlerde bükülecektir, çok ta kasmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

quote:

@Mellkor

Birkaç sayfa öncelerine de baksaydınız, Vestel-Arçelik gibi markalardan uzak durun diye bissürü uzman ve kullanıcı yorumu görebilirdiniz.
    Bu iki firma oldukça kalitesiz ve verimsiz mallar üretiyorlar, düzgün olan birkaç aleti de çok yüksek fiyatla satıyorlar.

Tekrar yeni foruma bakanlar için hatırlatma yapayım:

Düz tip klima olarak halen Fiyat/performans olarak Koçtaş'ta satılan Gree ve Demrad; hepsiburada da satılan 12 binlik Baymak standart.
    İnverter arıyorsanız, yerli olarak sadece Alarko-Carrier ve Airfel.
    Ya da Mitsubishi(ler), Toshiba, Zibro gibi ithal mallara bakın.

Bunlar fiyat-kalite-performans olarak en iyiler.
    Başka daha çok mal var piyasada tabii ki, ama ya aşırı pahalı, servisi yetersiz, veya kalitesi düşük.

Birsey sormam lazim acil gree icin koctastakiler servisinde sorun yasandigi bilgisi aldik onun yerine rubenis toshibanin yan urununu tavsiye ediyoruz diyorlar fiyatide 50tl ucun 1350tl onerirmisiniz yoksa genede gree me dersiniz birde iyonizer yok dediler 3unde de cok bir fark yaratirmi iyonizer yada plazma ismi tam neyse

Artık Koçtaş'a Gree gelmeyecek olabilir.
    Çünkü onları getiren Airfel firması geçenlerde Daikin tarafından satın alındı, şimdi ne yapacaklarını bilmiyoruz.
    Belki de Koçtaş camiası bundan sonra getirmeyecekleri mal yerine başkasını öneriyor olabilirler, bu bir tahmin sadece.
    *Toshiba'nın yan ürünü muhabbeti güzelmiş
    *iyonizer, plazma... vs. Geçin bunları.
    İstendiğinde sonradan küçük paralara envai çeşit aksesuar-filtre eklenebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

quote:

@Mellkor

Birkaç sayfa öncelerine de baksaydınız, Vestel-Arçelik gibi markalardan uzak durun diye bissürü uzman ve kullanıcı yorumu görebilirdiniz.
    Bu iki firma oldukça kalitesiz ve verimsiz mallar üretiyorlar, düzgün olan birkaç aleti de çok yüksek fiyatla satıyorlar.

Tekrar yeni foruma bakanlar için hatırlatma yapayım:

Düz tip klima olarak halen Fiyat/performans olarak Koçtaş'ta satılan Gree ve Demrad; hepsiburada da satılan 12 binlik Baymak standart.
    İnverter arıyorsanız, yerli olarak sadece Alarko-Carrier ve Airfel.
    Ya da Mitsubishi(ler), Toshiba, Zibro gibi ithal mallara bakın.

Bunlar fiyat-kalite-performans olarak en iyiler.
    Başka daha çok mal var piyasada tabii ki, ama ya aşırı pahalı, servisi yetersiz, veya kalitesi düşük.

Birsey sormam lazim acil gree icin koctastakiler servisinde sorun yasandigi bilgisi aldik onun yerine rubenis toshibanin yan urununu tavsiye ediyoruz diyorlar fiyatide 50tl ucun 1350tl onerirmisiniz yoksa genede gree me dersiniz birde iyonizer yok dediler 3unde de cok bir fark yaratirmi iyonizer yada plazma ismi tam neyse

Kardeş,seni KOÇTAŞ takiler çok fena "yemişler"

Hele hele Rubenis için söyledikleri külliyen "YALAN" ülen nereden akıllarına geliyor böyle zırtapoz yalanlar

GREE için dedikleride külliyen "YALAN"!!

Kardeş az uyanık ol ve özellikle bu tür Mağazalardaki Satıcı tayfasından amann uzak dur hatta KAÇ!!

Çakallar sana DEMRAD filan derler,zaten kendi gruplarının malıdır!
    Sana Rubenis derler,bundaki KAR MARJI da yüksek olduğu için(Osman Bey güzel bağladı bunları)

Iyonizer v.s gibi hikayeden özellikleri geç bir kalem,yine seni yemişler anlaşılan!!!

++
    GREE F/P cihaz olarak piyasada bulabileceğin en iyi Klimadır

Kaldıki bizdekiler eski Modeller,şuanda satılanlar ise yeni modeller ve özellikle çok daha sessiz hale getirmişler,aynı şekilde
    Dış Ünitede böyle(bizdeki modeller hafif seslidir ama kesinlikle rahatsız edici değildir,yenileri ise çok daha sessiz)

Kolay gelsin

+

• Sn.Kocausta

Kardeş "GREE" kendi MARKA sıyla olan bir klimadır piyasada,kimin getirdiğide önemli değildir vede birisi bunu mutlaka
    getirecektir!
    Koçtaş yok sattı diyebilirim bu malı ve bu işi bilenlerde zaten bu malı bir şekilde getirirler!

DAIKIN yeni yapılanmayla önce kendisine çeki-düzen versin özellikle FİYAT olarak!!!kaldıki bu yapılanma ilede
    özellikle ülke TR olunca bundan sonraki Daikinlerde(bizde satılacaklar) HARBİ ÇİN malı GREE olacaktır yaw

Yani GREE bir şekilde zaten piyasada fason olarak var bolca yarın Daikin ilede daha kalite ve üst seviye segmentinde olacaktır!

İster GREE ismiyle satılsın ister Daikin ki bunları çoğu GREE den gelecektir!!veya bu grup bakarsın GREEN veya BLUE diye çıkarır
    ama buda harbi GREE oalcaktır

Daikin,bizdeki Airfel ortaklığını yapmadan çok önce zaten Ana üretici olarak GREE ilede çok büyük bir anlaşma yapmıştı bile

Biz şimdi GREE filan diye değilde,bu yeni yapılanmadaki cihazların EER/COP ve diğer bazı değerlerine bakalım,işin içinde Daikin
    olması bir yerde,ana üretici olarak GREE ninde daha kaliteli/Hi-End cihazlar çıkaracağı anlamına gelir

++

CAN

• @albani

Demrad kendi gruplarının malı değil uzun zamandır.
    DD'yi Koç 2007'de Valiant'a sattı.

İddialı konuşmayalım, Gree satışı bitebilir orada; adamlar niye durup dururken ona pislik atıyorlar ki, var bişey hocam.
  • slm arkadaslar, guney doguda batman'daki evime klima almayı dusunuyorum malum bizim buralar bu zamanlar 45 derece civarı cok sıcak. Klımayı salonda kullanacagım 25m2 ve 3 pimapen cift camlı pencere ve 2 kapı var biri balkona acılan oda pimapen digeri ise hole acılan ahsap kapı odada sadece tv ve reciever var. 18000 btu dusunuyorum sadece sogutmak ıcın yaz aylarında kullanılacak ekonomik,sogutma performansı iyi ve uygun fiyatlı makina onerinizi bekliyorum fiyat olarak max 1500 tl butcem var..
    kusura bakmayın mobilden yazdıgım ıcın tr karakterleri yazamadım.
    simdiden tesekkurler...
  • quote:

@albani

Demrad kendi gruplarının malı değil uzun zamandır.
    DD'yi Koç 2007'de Valiant'a sattı.

İddialı konuşmayalım, Gree satışı bitebilir orada; adamlar niye durup dururken ona pislik atıyorlar ki, var bişey hocam.

DD/Demrad ı çok uzun zamandır satıyorlar!!! bu işten KAR ları çok iyi!
    GREE nin nerede satılacağı da önemli değil,zaten birisi satar,satmasada bir dünya
    sözde MARKA zaten GREE den alıyor malını

Koçtaş mademki bok atmaya başladı,olay çok net anlaşılmıştır

Kaldıki GREE ninde böyle ucuz numaralara ihtiyacı yok,hatta bakmazlar bile böyle işlere!

Airfel ise Daikin yapılanmasıyla olayı çok daha ileri vede iyi seviyeye getirir!!
    Bunlarında artık MH ye ihtiyaçlar yok!! kim getirirse getirsin gari!

Airfel-Daikin,uyanık olurlarsa,kendi MARKA larıyla işi bitirirler,burada "esas oğlan" Daikin şimdi,
    yani eski zihniyet-eski kazık fiyatlar vede Avro ile satış+KDV gibi absürt Satış işlerini bırakırlarsa ne ala...

Yoksa eski kafayla giderlerse bu sefer Airfele yazık olur!!!

GREE yi ise ne şekilde kullanacaklar buda önemli,ama burada tek tuzu kuru olanda ana üretici olarak GREE dir
    diğerleri ne yaparsa yapsın,bunlar mallarını şakır şakır tüm dünyada satıyorlar!!

++
    Ben asıl Daikin den bir şeyler bekliyorum,umarım Dağ Fare doğurmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: alibotan

slm arkadaslar, guney doguda batman'daki evime klima almayı dusunuyorum malum bizim buralar bu zamanlar 45 derece civarı cok sıcak. Klımayı salonda kullanacagım 25m2 ve 3 pimapen cift camlı pencere ve 2 kapı var biri balkona acılan oda pimapen digeri ise hole acılan ahsap kapı odada sadece tv ve reciever var. 18000 btu dusunuyorum sadece sogutmak ıcın yaz aylarında kullanılacak ekonomik,sogutma performansı iyi ve uygun fiyatlı makina onerinizi bekliyorum fiyat olarak max 1500 tl butcem var..
    kusura bakmayın mobilden yazdıgım ıcın tr karakterleri yazamadım.
    simdiden tesekkurler...

18 binlik Demrad, (yada herhangi bir Demirdöküm markası), Gree, Baymak bakın.
    Ekonomik çözüm bunlar. Bütçeniz de yeter artar.
    Satılan yerleri iyi araştırın, fiyatlar çok farklı olabiliyor.

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.. Yeni eve geçicegim ve evin salon+mutfağı bitişik. (amerikan mutfak mı ne deniyor tam bilmiyorum) Size özellikleri veriyorum bana güzel bir klima tavsiye edermisiniz? Bütçe sorun degil.. Yeterki elektriği tasarruflu kullansın. Sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacak. Kışın kullanmayacağım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

- Salon: 8 m2
    - Mutfak: 16 m2 (salon+mutfak toplam 25m2 civarı)
    - 2.20 m salon camının genişliği. Doğrama cinsi PVC pimapen deniyor heral :)
    - Yalıtım olup olmadığını bilmiyorum
    - Dairenin cephesi kuzeydoğu galiba
    - Bölge istanbul
    - Öncelikli amaç sadece soğutma
    - Bütçe çok uçuk olmadıkça sorun degil..
  • Kardeş git bir "MARKA" al o zaman,maden bütçe sağlam

ME/MH/Panasonic(Etherea)/Zibro/Daikin/Hitachi/Toshiba v.s gibilerden bahsediyorum;"MARKA" diye!!

ANCAK sana uyarım olacak ve madem sadece "soğutma" için diyorsun;

-Açık Mutfaklı(Amerikan Mutfak denilen)mekanlarda,özellikle Mutfaktan aşırı "sıcak üretiliyor"
    Fırın/Ocak/Buzdolabı gibi cihazlardan ve buda ortamı ısısını daha fazla arttırmaktadır!!!!!

-Inverter ve bir boy büyük Klima al!! 25m2 lik Açık Mutfaklı mekana(yön Kuzey-doğu lu olmasıda ciddi artı!!)
    18lik den aşağı bir klima sakın alma,hatta 24lük bile olabilir

-Limittte Klima alırsan,sürekli çalışır ve ortam ısısıda normalden yüksek olacağı içinde verim alamazsın!!!
    Biz Antalya dayız,burada çok fazla Açık Mutfaklı özellikle 2+1 Daireler var ve bu konuda genelde sıkıntı yaşıyor
    bu kişiler,Mutfak tan yayılan yüksek ısı sebebiyle

Ayrıca yazın o sıcakta,birde yemek pişirdiğini düşün!!! veya Fırına atmışsın malzemeyi 1-2 saat ortamı çok ciddi
    ısıtacaktır,camıda açamazsın bu durumda v.s v.s

++

• Sevgili kocausta,koçklima,albani ve diğer üstadlar !!

Malum 3 adet Hyper serisi 7.000 BTU'luk klima almıştım.( Mitsubishi Hİ SRK20ZJX)

Oda büyüklükleri ;

12 m2 çocuk odası (güney de 1 pencere)

15 m2 yatak odası (güney ve Batı da 1 pencere , batıya açılan balkon kapısı)

17 m2 oturma odası (batıya bakan 1 pencere,kuzeye açılan balkon kapısı(boydan cam))

Dış cephe Yalıtımı (mantolama) + Çift cam pimapen + Parke zemin.Tavan yüksekliği 270 cm.

Sevgili koçklima,özellikle 17 m2 olan odada klimanın tasarruf yapmayacağını,inverter özelliğini kullanamayacağını ifade etti.

Hal böyleyken klimalarımı henüz teslim almadığım için hepsini değiştirme imkanım var.

Bu odalar için hangi kapasitelerde klima tercih etmeliyim ?

Not:Klimalar sadece soğutma maksatlı kullanılacaklar !
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sevgili kocausta,koçklima,albani ve diğer üstadlar !!

Malum 3 adet Hyper serisi 7.000 BTU'luk klima almıştım.( Mitsubishi Hİ SRK20ZJX)

Oda büyüklükleri ;

12 m2 çocuk odası (güney de 1 pencere)

15 m2 yatak odası (güney ve Batı da 1 pencere , batıya açılan balkon kapısı)

17 m2 oturma odası (batıya bakan 1 pencere,kuzeye açılan balkon kapısı(boydan cam))

Dış cephe Yalıtımı (mantolama) + Çift cam pimapen + Parke zemin.Tavan yüksekliği 270 cm.

Sevgili koçklima,özellikle 17 m2 olan odada klimanın tasarruf yapmayacağını,inverter özelliğini kullanamayacağını ifade etti.

Hal böyleyken klimalarımı henüz teslim almadığım için hepsini değiştirme imkanım var.

Bu odalar için hangi kapasitelerde klima tercih etmeliyim ?

Not:Klimalar sadece soğutma maksatlı kullanılacaklar !

Daha önce de söylemiştim, 17 m2 lik salona 35 lik alın.

• arkadaşlar hepinize hayırlı cumalar.
    Bugün keşif için servis geldi toplamda 85m2 olan dairemiz için 19000 yada 24000 btu luk klima almamız gerektiğini söylediler.
    klimayı 16m2 civarında olan salona koyacaklar. salonda tek pencere var,daire en üst katta,ısı yalıtımı yok,sadece soğutma için kullanacağım,daire kuzey bakıyor,istanbulda oturuyorum. Önerebileceğiniz klima varmı? Bütçem en fazla 1500 tl dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozziii1905

arkadaşlar hepinize hayırlı cumalar.
    Bugün keşif için servis geldi toplamda 85m2 olan dairemiz için 19000 yada 24000 btu luk klima almamız gerektiğini söylediler.
    klimayı 16m2 civarında olan salona koyacaklar. salonda tek pencere var,daire en üst katta,ısı yalıtımı yok,sadece soğutma için kullanacağım,daire kuzey bakıyor,istanbulda oturuyorum. Önerebileceğiniz klima varmı? Bütçem en fazla 1500 tl dir.

Koçtaş'ta Gree ve Demrad'lara bakın.
  • Burada ki tavsiyelere göre Gree 12btu alacaktım hem de ucuzdu.Abim gitmiş Auer AG18 -0929 18.000 Btu almış bu nasıl ?
  • 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.