Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mehmet572, klima5505 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.142
Cevap
327
Favori
3.171.108
Tıklama
Giriş
      842 Mesaj
      21 Temmuz 2011 14:40:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Augias

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Yaklaşık 4x4 odaya bir klimayı almayı düşünüyoruz, öncelikli istediğimiz enerji tüketimin az olması ve sessiz çalışması tavsiyeniz nedir ?

odanız 16 m2, enerji tüketimi az olsun istiyorsunuz ama bu soruları yanıtlamamız gerek?

- oda da kaç pencere var ve doğramaların cinsi ?
      - daireniz ara kat mı en üst kat mı? üst kat ise çatı varmı ? çatı katı ise çatının yalıtımı varmı ?
      - dairenizin yalıtımı varmı ?
      - dairenizin cephesi güney mi kuzey mi ?
      - bulunduğunuz bölge neresi ?
      - öncelikli amacınız soğutma mı her ikiside mi?
      - son olarak bütçeniz ?

biraz fazla oldu ama kaliteli bir seçim olsun ve başınız ağırmasın istiyorsanız bu soruları yanıtlamak gerek!

Odada 4 adet pvc pencere var
      Daire en üst kat ve çatı yok, bildiğim kadarıyla yalıtımda.
      Güney
      Bulunduğum bölge cehennemden farksız diyebilirim, İskenderun yakınlarında.
      Klimayı yaz/kış kullanmayı düşünüyorum.
      Bütçe sınırlaması yok.

Şimdiden teşekkür ederim.

- 16 m2 de 4 pencere var derken tek pencere olacak sanırım.
      - çatınız yoksa büyük dezavantaj, kaybınız çok olur, yazın dayanılmaz sıcak kışınsa soğuk olur. çatınız yok teras şeklindemi yoksa ortak kullanım alanı olarak mı?
      - yazın kavurur iskenderun kışınsa çok soğuk olmaz sanıyorum
      - bütçe sınırlamanız yok ise daikin ve mitsubishi electric bu 2 markadan şaşmayın derim. bu 2 marka sadece klima üretiyor, bunuda gözönüne alın !
      - en üst katta oturmanın verdiği dezavantaj ve çatının olmayışı sebebiyle alacağınız klimanın btu değerini yüksek tutmalısınız. eer ve cop değerlerini mutlaka inceleyin.
      - odanız 16 m2 olduğu için Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA DELUXE POWER INVERTER DUVAR TİPİ modelini şiddetle tavsiye ederim. Liste fiyatı 2875 tl. sıkı pazarlıkla indirim yapılır. size aynı markanın 25VA modeli yeterli olur diyebilirler ama kayıplarınızdan ötürü 35VA yı tercih edin derim.
      - iş yerimizde ( dershane ) 20 den fazla klima var. hepsi ME.
      - daikin servisleri ufak bölgelerde pek bulunmuyor. örneğin bana uzaklığı 250 km. servis açısından da bunları mutlaka atlamayın. benim ilk klimam lg-beko almaz olaydım, 9 sefer servis çağırdım yinede çözemediler. zamanında 1500 tl parayı çöpe atmış oldum.

seçim sizin diyorum :)
      |
      |

• Teğmen
      120 Mesaj
      21 Temmuz 2011 14:51:25
      Selam Arkadaşlar,
      Klima için yardımınızı ihtiyacım var.Acil bugün yarın almak istiyorum.
      Klimayı salonda soğutma amaçlı kullanacağım.Önce kaç BTU alacağıma karar vermeliyim diye düşündüm.
      Fakat bir kaç klimacıya sordum farklı btu'lar önerdiler.Belkide ürün satmak için fazla btu söylüyorlar.Güvenemedim

İstanbulda oturuyorum ve evim son katta.Üstte çatı var.Başka izolasyon yok.
      Klimayı takacağım salon 22 m2 civarı, elektrikli cihaz olarak lcd tv ıydu alıcı 2-3 tane lamba.
      Şu sıralar ev 32-34 dereceyi gösteriyor.
      Sizce kaç BTU yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thiokol -- 21 Temmuz 2011; 14:53:08 >
      |
      |
      Asus P5Q-SE | E8600 4.0 Ghz | 2x2 Corsair Dominator 1066 DDR2 | ThermalTake-Big Typhone | HIS 4870 512 Mb | Coolermaster 600 W | Philips 220XW 22" WideScreen | 320 gb Samsung NCQ 7200 RPM HDD + 200 WD SATA I HDD | LG Dvd RW | Windows Vista Ultimate 64 bit
    • Teğmen
      101 Mesaj
      21 Temmuz 2011 15:10:00
      Tşkr ederim... Evet maksat sadece soğutma vede sadece bu sıcak günlerde
      Diğer zaman çok rüzgar aldığımız için serin olur genelde
      Birde babamın aklında Mitsubishi var ama sadece bi tanıdık bayii olduğundan
      |
      |
      21 Temmuz 2011 15:12:09
      Vestel comfort 2400 btu satin aldik, yarin gelip monte edecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      || Intel Core i7 3770k @4.6Ghz || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus RTX 2060 ROGSTRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-29 CL9 RAM || Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H110 Sıvı Soğutma Kiti || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Karti || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || LG 60UF850V 60" 4K TV || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold with Apple Pencil || Motorola Moto 360 Smart Watch || Samsung Galaxy S8 Plus || DJI Mavic Air - 4K Drone
    • Yarbay
      2835 Mesaj
      21 Temmuz 2011 15:55:53
      2 tane klima arasinda kaldim birtanesi

baymak ELİTE 24 CHS 24000btu cop 3.20 eer 3.21 fiyati 1.800civari

digeri
      Demirdokum a2 24000btu cop 3.20 eer 3.60 oda 1800tl
      Demirdokum a410 24000btu cop 3.20 eer 3.60 oda 1600tl

hangisini tavsiye edersiniz birde bu tasinabilir klimalar nasildir is gorur mu?
      |
      |

My Love its My Job
    • Yarbay
      6448 Mesaj
      21 Temmuz 2011 15:58:24
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Konu açtım fakat buradaki üstadlarada danışayım dedim ;

Ev için klima almayı düşünüyordum fakat İşyeri için 5-6 sene önce aldığımız Vestel 12.000 BTU Bio klimayı, kiracımız kullanmadığı için alabileceğimi söyledi... Servis montaj için 150 TL istedi + boru, gaz ilavesi olursa fiyata yansıtılacağını söyledi..

Sorum şu ; Vestel bio 5-6 senelik bir klima, gözlemlediğim kadarıyla soğutma esnasında elektrik saati oldukça hızlanıyor, baya güç çekiyor olmalı.

sizce yeni bir klima mı almalı, yoksa 150TL masrafla eskisini kullanmaya devam mı etmeliyim evde... Hangisi daha az masraflı olur size göre ?

Teşekkürler...

Alet oldukça eski teknoloji, yani verimi düşük; o yaştaki Vestlel olarak genelleyince. Sanırım C veya D sınıfıdır.
      İyi bir montajla azami 5-6 sene daha çalışabileceği öngörülebilir.
      O işi 70-80 liraya da yapıyor işi çok olmayan klimacılar.
      12 binlik bir klimada toplamda 1200 gr civarı r22 gaz bulunur, 13.5 kg lık tüp te 90 liradır.
      Borunun metresi çapa göre 10-15 lirayı geçmez.
      İşin gübresini çıkarmaya kalkarsa bunları da söylersiniz ustaya.

İlgin için çok sağol kardeş , tercihimi yeni klima almaktan yana kullanacağım. 800 - 900 liraya alabaileceğim en iyi klima hangisi ? Bugün yad ayarın sipariş vermem gerekiyor, beynimiz sulandı sıcaklardan
      |
      |

• Teğmen
      101 Mesaj
      21 Temmuz 2011 15:58:35
      Tam klima almaya karar verdik İstda hava kapandı Rüzgar çıktı Bizim ev serinledi
      Şaka biyana bu Koçtaşta bahsedilen gree için ne dersiniz
      Bizim 30 m2 lik güneş alan salonumuz için
      Birde antre uzunlamasına önce mutfak sonra diğer odalar sıralanıyor
      Oralarıda az çok etkilesin istiyoruz Zaten salondaki açık merdiven otomatikman yukarıya çekecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevahirx -- 21 Temmuz 2011; 16:04:20 >
      |
      |
      21 Temmuz 2011 16:04:36
      ben klimaları aldım artık performanslarına bakacaz.. Darısı henüz almamışların başına..
      Alınan klimalar
      18 lik electrolux - bilmemne filtresi bile varmış ve girş fiyatının dahi altında bir fiyatla satılmakta (electo world son 2 tane kalmış) 1199 TL 10 taksit maksimum.. nette baktım normal fiyatı 1700 TL civarı.
      12 lik de samsung aldım. O da 10 taksit 849 TL. Bu da nette 810 TL ye falan var.

Bilgi veren tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunarım. Donanım haber olmasa biz kim klima hakkında bilgi sahibi olmak kim.

Saygılarımla
      |
      |
    • Çavuş
      98 Mesaj
      21 Temmuz 2011 16:15:05
      Şuan da 184. sayfaya yazdığım için önce ki sayfaları inceleyemedim .. birçok kişinin sorduğu bir soruyu soruyorum ..

35 m2 lik salonum için bir klima düşünüyorum merkezi ısıtma olduğundan sadece soğutma amacı için kullanıcam.. İnternette biraz araştırdım 18000 btu luk bir klima yeterli gözüküyor fakat daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim daha sonradan sıkıntı yaşamamam için...

35m2 lik salonumuzda 2 kişiyiz fakat 4 5 kişiye göre hesaplamak daha mantıklı , pencereler cift cam 3. katta oturuyoruz. Oda da 1 tv , 1 pc , 8 florasan bulunuyor ( bazı sitelerde bunuda soruyorlardı o nedenle açıkladım )

Limitim 1000 - 1400 tl civarı ve mümkünse tasarruflu bir model istiyorum ve başım ağrımasın tabi ..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
      |
      |
      21 Temmuz 2011 16:30:20
      kilmanın takılacağı oda da bulunan eşyaların çokluğu, yaşayan insan sayısı, elektrikli cihazların yaydığı ısı, ışıklandırmanın yaydığı ısı miktarı vb. nedenler klimaların tasarruf etmesinde-edememesinde etken olduğu için soruyorlar
      |
      |
      21 Temmuz 2011 16:42:27
      Çok iyi yalıtımlı (Argon gazlı ve koyu renk konfor camlı doğramalar + mantolama) 50m2 salonum için klima tavsiyesine ihtiyacım var.
      Kalabalık misafir ağırlamam gerekebiliyor (10-15 kişi aynı odada) ayrıca salonun aydınlatması da ısı üretiyor.
      Istanbul Anadolu yakası'ndayım 7/24 çalışacak bir klimaya ihtiyacım yok ağırlıklı olarak akşam saatlerinden sonra gece yatana kadar soğutma amaçlı kullanacağım.
      Yatak odama yeni taktırdığım 13000 BTU arçelik neo plasma klimadan memnun kaldım, bu nedenle salon için de arçelik düşündüm.

Teşekkürler

1950 TL - ARÇELİK 25000 BTU
      http://www.arcelikten.com/?urun-136-ARCELiK-24040-KL-25-000-BTU-A-ENERJI-NEO-PLASMA-KLiMA.html

2680 TL - ARÇELİK INVERTER 25000 BTU (max 26400)

http://www.arcelikten.com/?urun-972-ARCELiK-24064-KLiMA-29-000-BTU-A-ENERJi.html

2930 TL - ARÇELİK INVERTECH 25000 BTU (max 26400)
      http://www.arcelikten.com/?urun-973-ARCELiK-24060-KLiMA-29-000-BTU-A-ENERJi.html
      |
      |

• Teğmen
      120 Mesaj
      21 Temmuz 2011 16:50:00
      quote:

Orijinalden alıntı: thiokol

Selam Arkadaşlar,
      Klimayı salonda soğutma amaçlı kullanacağım.Önce kaç BTU alacağıma karar vermeliyim diye düşündüm.
      Fakat bir kaç klimacıya sordum farklı btu'lar önerdiler.Belkide ürün satmak için fazla btu söylüyorlar.Güvenemedim

Klimayı takacağım salon 22 m2 civarı, elektrikli cihaz olarak lcd tv ıydu alıcı 2-3 tane lamba.

Arkadaşlar BTU hesabı için yardım rica ediyorum.
      |
      |
      Asus P5Q-SE | E8600 4.0 Ghz | 2x2 Corsair Dominator 1066 DDR2 | ThermalTake-Big Typhone | HIS 4870 512 Mb | Coolermaster 600 W | Philips 220XW 22" WideScreen | 320 gb Samsung NCQ 7200 RPM HDD + 200 WD SATA I HDD | LG Dvd RW | Windows Vista Ultimate 64 bit
    • Yüzbaşı
      842 Mesaj
      21 Temmuz 2011 16:56:51
      quote:

quote:

Selam Arkadaşlar,

Arkadaşlar BTU hesabı için yardım rica ediyorum.

m2 x 600 yapmalısınız. çıkan sonuç ihtiyacınızı belirler. tabi bununla beraber evinizin durumuda en büyük faktör. gerekli detayları birkaç post öncesinde yazmıştım.
      ısıtma ihtiyacınızda ise çıkan btu değerinin fazlasına ihtiyacınız olacaktır. örneğin soğutmada 18000 btu ise ısıtmada 24000 olmalı.
      |
      |

• Çavuş
      98 Mesaj
      21 Temmuz 2011 16:57:58
      Vestel smart plus 18.000 btu 1866 tl civarı
      |
      |
      21 Temmuz 2011 17:05:24
      quote:

Orijinalden alıntı: alon2024

Sms özelliği için bu para verilirmi biraz inceledim sitesinden özellikleride güzel ama daha güzel bir klima alınabilri mi bu paraya
      |
      |
      21 Temmuz 2011 17:06:51
      quote:

Vestel piyasaya gore iyi gozukuyor kalitesi nasilki
      http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/nature-plus/nature-plus-24-a-enerji-split-klima

su urun fiyat ve ozellik olarak gayet iyi duruyor. Elektirik ve verimlilik nasildir bilemiycem

edit bu daha iyiymis fiyati da artiyor ona gorehttp://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/comfort-plus/comfort-plus-24-(25000-btu)-a-enerji-split-klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mellkor -- 21 Temmuz 2011; 17:10:28 >
      |
      |

My Love its My Job

• Yarbay
      3700 Mesaj
      21 Temmuz 2011 17:12:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Zeus_Ferre

Hocam uzun süreli kullanım olacak.
      Bütçemde yaklaşık olarak 1500tl - 2500tl civarı bakıyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1249-mitsubishi-srk-zjp-split-klima-17000-btu.html

http://www.e-kombi.net/inverter-serisi/1320-toshiba-ras-10-skv-10200-btu-split-klima-.html?ref=akakce&v=1.38.8
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      21 Temmuz 2011 17:18:40
      quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

quote:

toshiba daisekai 13skv (14000-19800) eer:3,50 cop:3,89
      panasonic etherea kit m12 mke (13650-20470) eer:4,07 cop:4,21

arasında kaldım.

panasonic en azında eer ve cop olarak bir adım önde. sizce hangisini almalıyım.
      hem ısıtma hem soğutma öncelikli kullanacağım. günde en az 15-18 saat açık kalacak evimde.

ayrıca inverter olmayan normal 18 btu klima alsam elektirk faturasında kaç lira fark eder.

Sevgili @mm.mustafa;
      Şu ürünü incelediniz mi ?

Mitsubishi Hİ SRK35ZJX-S Hyper İnverter Dizayn Klima;
      Soğutma Kapasitesi : 11.940 BTU (3.070 - 13.990)
      Isıtma Kapasitesi : 14.670 BTU (3.070 - 17.401)
      EER:4,14
      COP:4,48
      Fiyat : 2.500 TL

teşekkür ederim.
      toshiba 13 skvr inverter daisekai
      aldım.
      http://www.idealesya.com/Store/ProductDetails.aspx?productid=85771
      kurulumdan sonra toshiba klima kısmında deneyimlerimi yazacağım.

sayı kocausta
      ürün eksiksiz geldi. ben bu üründe bütün flapların otomatik olduğunu sanıyordum. fakat
      sağa sola elle ayar yapmak gerekiyormuş. telefon görüşmelerimizde de sorduğumda otomatik demişlerdi.
      sırf bunun için ürünü iade etmelimiyim. bu ürünü iade edersem panasonic etheria alacağım. onda tüm flaplar hareketli.
      sizce bunu önemsemelimiyim.

Hiç takma kafana.
      Sağ-sol ayarını bir defa elle yaparsın ve hep öyle kalır.
      Önemli olan aşağı-yukarı yönlendirmedir.
      |
      |

• Çavuş
      98 Mesaj
      21 Temmuz 2011 17:19:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

quote:

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/nature-plus/nature-plus-24-a-enerji-split-klima

su urun fiyat ve ozellik olarak gayet iyi duruyor. Elektirik ve verimlilik nasildir bilemiycem

edit bu daha iyiymis fiyati da artiyor ona gorehttp://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/comfort-plus/comfort-plus-24-(25000-btu)-a-enerji-split-klima

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/smart-plus/smart-plus-18-a-enerji-split-klima

Bu klimayı almayı düşünüyorum
      |
      |

• Yarbay
      2835 Mesaj
      21 Temmuz 2011 17:29:26
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

quote:

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/smart-plus/smart-plus-18-a-enerji-split-klima

Bu klimayı almayı düşünüyorum

Valla vestelle ilgili cok bilgim yok bir aralar tekdi cok satardi onu hatirliyorum ama elektirik konusunda sorun yaratabilir o yuzden teknik detaylarina bakiyorum bulamadim.
      Bende sizin gibi arastiriyorum aklima fiyat olarak en cok demirdokumun a410 serisi 24000btu luk cihazi yatti fiyati 12 taksit 1700e dustuler gayet iyi bir cihaz o fiyata
      |
      |

My Love its My Job

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
Ankara Web Tasarım
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.