Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (543. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
11. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam evdekileri ikna edemedim sakalımızda var ama koştaştaki gree ve diğer dediğinize bakmıyolar bile ve renginin koyu olmasında ısrarcılar

şu iki seçenek var önümüzde

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101589&ad=BOSCH-B1ZMA-i12750-iYONiZER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

http://www.hepsiburada.com/Liste/baymak-elite-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453

yada sizin aklınızda var mı 1500 lirayı aşmayacak koyu renkte f/p oranı iyi bi cihaz, 25mt2 salon 1 metre kadar aralık ve 20mt2 oda ve 10 saat kadar güneş alıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herhangibirey -- 20 Temmuz 2011; 16:33:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

üç yıl fujıtsu inverter kullandım. soğutma 13650 ısıtma 20500 idi gayet sorunsuz idi.
    aslında asyb09 ld modeli aramıştım ancak kalmamıştı hiçbir yerde. sonra panasonic ve toshiba ya dönmüştüm. panasonıic i şu an için eledim.
    toshiba ve fujitsu arasında kaldım. toshibanın eer:3,50 cop:3,89
    fujitsu eer:4,26 cop:4,44

Toshiba RAS13PKVP Teknik veri:

Soğutma kW: 0.3-4.5 (nom. 3.50)
    Isıtma kW: 0.3-6.1 (nom. 4.20)

COP 4.76
    EER 4.55

Hadi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 16:48:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

@kocausta*;

Hocam evdekileri ikna edemedim sakalımızda var ama koştaştaki gree ve diğer dediğinize bakmıyolar bile ve renginin koyu olmasında ısrarcılar

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101589&ad=BOSCH-B1ZMA-i12750-iYONiZER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

http://www.hepsiburada.com/Liste/baymak-elite-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453

yada sizin aklınızda var mı 1500 lirayı aşmayacak koyu renkte f/p oranı iyi bi cihaz, 25mt2 salon 1 metre kadar aralık ve 20mt2 oda ve 10 saat kadar güneş alıyo

Arçelik baksınlar, onlar neredeyse tablo gibi aletler satıyor
    ..............
    Baymak hiç olmazsa teknik verileri yayınlıyor, malı nerede yaptırdığını açıklıyor.
    Ben olsam "şeffaf" olanı tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 16:56:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

@kocausta*;

Arçelik baksınlar, onlar neredeyse tablo gibi aletler satıyor
    ..............
    Baymak hiç olmazsa teknik verileri yayınlıyor, malı nerede yaptırdığını açıklıyor.
    Ben olsam "şeffaf" olanı tercih ederim.

teşekkürler hocam artık alıcaz sanırım birini

• quote:

quote:

üç yıl fujıtsu inverter kullandım. soğutma 13650 ısıtma 20500 idi gayet sorunsuz idi.
    aslında asyb09 ld modeli aramıştım ancak kalmamıştı hiçbir yerde. sonra panasonic ve toshiba ya dönmüştüm. panasonıic i şu an için eledim.
    toshiba ve fujitsu arasında kaldım. toshibanın eer:3,50 cop:3,89
    fujitsu eer:4,26 cop:4,44

Toshiba RAS13PKVP Teknik veri:

Soğutma kW: 0.3-4.5 (nom. 3.50)
    Isıtma kW: 0.3-6.1 (nom. 4.20)

COP 4.76
    EER 4.55

Hadi bakalım

hocam teşekkürler. aslında ben soğutma gücü ısıtma gücü eer cop ve karşılığnda fiyat oranına bakıyorum. bu durumda fujitsu ağır basıyor.
    teşekkürler.

• telefon ettim. fujitsuların hepsi asya modeli imiş o modelleri zaten tutulmuyor toshibaya döndüm yine.
  • quote:

telefon ettim. fujitsuların hepsi asya modeli imiş o modelleri zaten tutulmuyor toshibaya döndüm yine.

Kumara girmeyişinize sevindim
    Başka sitelere de ve MHI modellerine de bakın.
  • quote:

quote:

telefon ettim. fujitsuların hepsi asya modeli imiş o modelleri zaten tutulmuyor toshibaya döndüm yine.

toshiba alıyorum. Toshiba RAS 13SKVR Split Klima Inverter Daisaikai
    2300 tl
    İnşAllah memnun kalırım. 30-35 metrekare ve oldukça korunaklı salonumda kullanacağım
  • quote:

quote:

quote:

2300 tl
    İnşAllah memnun kalırım. 30-35 metrekare ve oldukça korunaklı salonumda kullanacağım

O alet o mekana küçük gelir ama çok korunakli diye güveniyorsanız orası başka.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2300 tl

O alet o mekana küçük gelir ama çok korunakli diye güveniyorsanız orası başka.

daha önce 13500 soğutma 20000 ısıtma olan fujitsu inverter kullanıyordum. çok iyi ısıtma ve soğutma elde ettim. ayrıca elektrik tüketimim çok az idi.

• @mm.mustafa

Ben olsam suzumi serisinden RAS 18 SKV alırdım. Nerdeyse aynı fiyat.
    Kullanımda daiseikai 13SKVR'den daha tasarruflu olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 17:59:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efsane48

Valla ben bu gün Demirdöküm 9000 BTU aldım. Bakalım gelince detayları yazarım buraya..

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/demirdokum-a2-serisi-9-hp-9000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-ayni-gun-kargo_04.011.1902.0019.htm

senin yorumunu bekliyorum arkadaşım :) fiyatı normal geldi bütçeme göre.İlk deyenimlerini yazabilir misin ?

Demirdöküm sizce nasıl bir marka klima açısından ?

• r22 gazlı olanından almışsın galiba bir araştır istersen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Merhaba sevgili @kemaloS ;
    Ben bugün 3 Adet Mitsubishi Hİ SRK20ZJX-S klima satın aldım.
    Oda büyüklükleri 12-15-17 m2.
    1900 X 3 = 5700 TL'ye mal oldu.Bu ürünü seçmemde ki etken markaya duyduğum güven ve EER:5,71 COP: 5,56 olmasıdır.
    İncelemeniz için Link;
    http://www.airfel.com.tr/images/content/PDF/Mitsubishi-Klima-Bireysel-Tuketici-Katalogu.pdf

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Hayırlı olsun.
    Aletler harika.
    Ama 17 m2'lik odada çok yüksek verimlilik alamıyacaksınız.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sevgili @kocausta* .
    Evim iyi derecede yalıtımlı olduğundan 17 m2 X 400 BTU = 6800 BTU .
    Nominal Kapasitesi 7.000 BTU (3.050-10.560 BTU) olan SRK20ZJX'in 24-26 C ısıyı çok zorlanmadan sağlayabileceğini düşünüyorum.
    Ancak yine de söylediğiniz gibi "çok yüksek verimlilik" alamasamda "yüksek verimlilik" alabileceğimi ümit ediyorum.Bunu klimanın çok yüksek EER ve COP değerlerine bakarak söylüyorum.Umarım yanılmam.

• ucuz yollu- ramazan için- bir klima lazım- ev 2 ay sıcak oluyor. aslında klima çok ihtyaç olmuyor. tokilerde yalıtım var. ısıtma için kullanmayacağım.

toki de oturuyorum 20 metrekareden küçük bir odaya

sessizlik ve ucuzluk tercih nedeni 1000 lirayı geçmemesi lazım

vestel

böyle birşey işe yararmı?

kullanan varmı

arçelik, vestel, samsung, airfel , bosch hangis alınmalı
  • quote:

toshiba daisekai 13skv (14000-19800) eer:3,50 cop:3,89
    panasonic etherea kit m12 mke (13650-20470) eer:4,07 cop:4,21

arasında kaldım.

panasonic en azında eer ve cop olarak bir adım önde. sizce hangisini almalıyım.
    hem ısıtma hem soğutma öncelikli kullanacağım. günde en az 15-18 saat açık kalacak evimde.

ayrıca inverter olmayan normal 18 btu klima alsam elektirk faturasında kaç lira fark eder.

Sevgili @mm.mustafa;
    Şu ürünü incelediniz mi ?

Mitsubishi Hİ SRK35ZJX-S Hyper İnverter Dizayn Klima;
    Soğutma Kapasitesi : 11.940 BTU (3.070 - 13.990)
    Isıtma Kapasitesi : 14.670 BTU (3.070 - 17.401)
    EER:4,14
    COP:4,48
    Fiyat : 2.500 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 20 Temmuz 2011; 20:44:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

quote:

Orijinalden alıntı: Efsane48

Valla ben bu gün Demirdöküm 9000 BTU aldım. Bakalım gelince detayları yazarım buraya..

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/demirdokum-a2-serisi-9-hp-9000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-ayni-gun-kargo_04.011.1902.0019.htm

senin yorumunu bekliyorum arkadaşım :) fiyatı normal geldi bütçeme göre.İlk deyenimlerini yazabilir misin ?

Demirdöküm sizce nasıl bir marka klima açısından ?

Gelip takıldığında yazarım tabikide buraya izlenimlerimi... Demirdöküm kullanan çok arkadaşım var gerek evinde gerek dükkanında memnunlar. Bende ondan bu markayı tercih ettim.

• Merhaba,

oncelikle klimadan hic anlamam onu belirteyim.
    sicakligin artmasi ile beraber evde ter icinde kalir oldum, ucuz yollu bi klima almak istiyorum.
    Birkac sorum vardi, salona klima alsak diger odalara da etkisi olur mu ? Illa yatak odasina ayri salona ayri almak mi gerekir ? Cok tuzlu olur cunku oyle olursa...
    Evde aksamlari is cikisindan sabah uyanana kadar kullanilacak sogutma amacli klima inverter olmazsa bizi cok mu uzer ?

Yanitlayabilirseniz cok memnun olurum,
    Saygilar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz3659

Merhaba,

oncelikle klimadan hic anlamam onu belirteyim.
    sicakligin artmasi ile beraber evde ter icinde kalir oldum, ucuz yollu bi klima almak istiyorum.
    Birkac sorum vardi, salona klima alsak diger odalara da etkisi olur mu ? Illa yatak odasina ayri salona ayri almak mi gerekir ? Cok tuzlu olur cunku oyle olursa...
    Evde aksamlari is cikisindan sabah uyanana kadar kullanilacak sogutma amacli klima inverter olmazsa bizi cok mu uzer ?

Yanitlayabilirseniz cok memnun olurum,
    Saygilar,

*Her oda için ayrı klima düşünün.
    Bir yere bir tane koyup oradan diğer odaları da halletmeye çalışmak çok kötü olur.
    *Sadece soğutma amaçlı olarak yılda birkaç ay kullanılacaksa invertere gerek yok.

Kullanılacak odalar hakkında bilgi verirseniz "şunu alın" diye tavsiyede de bulunuruz.

• Merhaba,

yanitiniz icin tesekkurler once. Salon 20 metrekare yatak odasi 10 metrekare. Gerci ayri ayri dusunun dediginiz icin iki ay salonda mi yatsam diye dusunuyorum simdi :)
    Ucuz yollu urunlerden tavsiye edebilir misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.