Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir Kullanıcı, 12 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.282
Tıklama
Giriş
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ximelez

Selamlar. İzmir Evka-5 te oturuyorum. Carefour domino dan 18.000 lik toshiba aldım. Klasik model dediler. teşhir malı çıktı iade ettim.

Salonum 20 m². Ev 2+1 ufak. İlk amacım kışın ısınmak ve sessizlik. Holü ve mutfağında soğunu kırsın istiyorum.

O yüzden 18.000 lik almayı düşünüyorum.

2.200 TL civarları max. fiyatım. Önerileriniz ne olabilir. Mitsubishi,toshiba,daikin,alarko-carier gibi markalar var aklımda.

Yardımcı olursanız sevinirim.

18 binlik çok.
    Oraya 35'lik (3.5 kW) bir inverter alın.
    Aşağıda hesaplı bir satıcının linkini veriyorum, başka yerlere de bakın.

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13skv-split-klima-inverter.aspx

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx
    |
    |

• Çavuş
    63 Mesaj
    kocausta öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkürler...mitsubishi srk50zjp için ne düşünüyorsunuz? 1500 tl ye sıfır kutusunda arkadas sastıyor sizce alınır mı? internette 2500-2600 gibi rakamlar dolaşıyor, ama tabii bide inverter alma ödediğin parayı 4-5 yılda amorti eder yazık o paraya diyenler çok...
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

toshiba daisekai 13skv (14000-19800) eer:3,50 cop:3,89
    panasonic etherea kit m12 mke (13650-20470) eer:4,07 cop:4,21

arasında kaldım.

panasonic en azında eer ve cop olarak bir adım önde. sizce hangisini almalıyım.
    hem ısıtma hem soğutma öncelikli kullanacağım. günde en az 15-18 saat açık kalacak evimde.

ayrıca inverter olmayan normal 18 btu klima alsam elektirk faturasında kaç lira fark eder.

Toshiba'yı tavsiye ederim.
    Daha yüksek verimli olan skvr, skvp, pkvp serilerine de bakın.
    Faturada ne kadar fark olacağı konusu karışık.
    Birçok veri gerekli tam hesap için, ama o sürelerle ve özellikle ısıtmada kullanılacaksa inverter alınmalı.
    Ekonomi dışında stabil sıcaklık sağlanması da sözkonusu.

teşekkür ederim. inverter olmayana yönelip maliyeti 2000 altına çekebilirmiyim diye düşünüyordum. inverter olunca 2000 TL nin üzerine çıkıyoruz. 2000 TL vermişken 500 daha verip kaliteli birşeylere yönelmeye çalışıyorum. bu iki üründen biri beni mutlu edecektir diye düşünüyorum.
    panasonic etheria yı neden elediniz merak ettim.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

toshiba daisekai 13skv (14000-19800) eer:3,50 cop:3,89
    panasonic etherea kit m12 mke (13650-20470) eer:4,07 cop:4,21

arasında kaldım.

panasonic en azında eer ve cop olarak bir adım önde. sizce hangisini almalıyım.
    hem ısıtma hem soğutma öncelikli kullanacağım. günde en az 15-18 saat açık kalacak evimde.

ayrıca inverter olmayan normal 18 btu klima alsam elektirk faturasında kaç lira fark eder.

Toshiba'yı tavsiye ederim.
    Daha yüksek verimli olan skvr, skvp, pkvp serilerine de bakın.
    Faturada ne kadar fark olacağı konusu karışık.
    Birçok veri gerekli tam hesap için, ama o sürelerle ve özellikle ısıtmada kullanılacaksa inverter alınmalı.
    Ekonomi dışında stabil sıcaklık sağlanması da sözkonusu.

teşekkür ederim. inverter olmayana yönelip maliyeti 2000 altına çekebilirmiyim diye düşünüyordum. inverter olunca 2000 TL nin üzerine çıkıyoruz. 2000 TL vermişken 500 daha verip kaliteli birşeylere yönelmeye çalışıyorum. bu iki üründen biri beni mutlu edecektir diye düşünüyorum.
    panasonic etheria yı neden elediniz merak ettim.

Toshiba ile Panasonic demişsiniz.
    İkisini tüm faktörleriyle (fiyat-verimlilik-kalite...) ve özellikle servis olarak değerlendirdiğimizde Toshiba öne çıkıyor.
    |
    |

• Binbaşı
    1489 Mesaj
    idealeşya da bayağı uygun görünüyor.
    Toshiba RAS 13SKVR Split Klima Inverter Daisaikai
    http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx?ttype=Instalments#pt
    bu linkteki benim istediğim klimamıdır. bu seride flaplar sağa ve sola da kendisi hareket ediyor değilmi.
    ürün 14000 ve 19800 olan ise almayı düşünüyorum. fiyatı gayet uygun bence. ayrıca burada satılan ürünler toshiba alarko garantisi altındadır değilmi.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Memoties

sayın kocausta

18000 btu klima alacağım, hatta çeşitli marka-model önerip hangi fiyat aralığını belirtip cevap yazarsanız şimdi çıkıp almaya giriyorum sıcaktan ne yapacağımı şaşırdım, dürüstçe söyleyim araştıracak halim kalmadı.

bütçem 2500 max.

sadece Soğutma için kullanılacak

diğer odalara da dağılsın istiyorum sanırım iç ünitesinin büyük olması gerekiyor bunun için

carrefour bimeks media markt electroworld gezintiye çıkacağım yarım saat sonra, eğer yönlendirme yaparsanız çok sevinirim

kolay gelsin.

Özelden sormuşsunuz, cevapladım.
    |
    |
    quote:

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx?ttype=Instalments#pt
    bu linkteki benim istediğim klimamıdır. bu seride flaplar sağa ve sola da kendisi hareket ediyor değilmi.
    ürün 14000 ve 19800 olan ise almayı düşünüyorum. fiyatı gayet uygun bence. ayrıca burada satılan ürünler toshiba alarko garantisi altındadır değilmi.

az sonra sipariş veriyorum.
    fakat aynı sitede bir başka üründe gözüme takıldı. onunda fiyatı uygun.
    Fujitsu ASYB09L + AOYS09L Inverter Plazma Duvar Tipi Split Klima

LD serisi imiş. lgc lerden değilmiş.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

quote:

az sonra sipariş veriyorum.
    fakat aynı sitede bir başka üründe gözüme takıldı. onunda fiyatı uygun.
    Fujitsu ASYB09L + AOYS09L Inverter Plazma Duvar Tipi Split Klima

LD serisi imiş. lgc lerden değilmiş.

Kumar oynuyorsunuz gibi geliyor ya, hayırlısı.
    Rasgele
    |
    |

• Binbaşı
    1489 Mesaj
    üç yıl fujıtsu inverter kullandım. soğutma 13650 ısıtma 20500 idi gayet sorunsuz idi.
    aslında asyb09 ld modeli aramıştım ancak kalmamıştı hiçbir yerde. sonra panasonic ve toshiba ya dönmüştüm. panasonıic i şu an için eledim.
    toshiba ve fujitsu arasında kaldım. toshibanın eer:3,50 cop:3,89
    fujitsu eer:4,26 cop:4,44
    |
    |
    @kocausta*;

Hocam evdekileri ikna edemedim sakalımızda var ama koştaştaki gree ve diğer dediğinize bakmıyolar bile ve renginin koyu olmasında ısrarcılar

şu iki seçenek var önümüzde

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101589&ad=BOSCH-B1ZMA-i12750-iYONiZER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

http://www.hepsiburada.com/Liste/baymak-elite-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453

yada sizin aklınızda var mı 1500 lirayı aşmayacak koyu renkte f/p oranı iyi bi cihaz, 25mt2 salon 1 metre kadar aralık ve 20mt2 oda ve 10 saat kadar güneş alıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atroce -- 20 Temmuz 2011; 16:33:12 >
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

üç yıl fujıtsu inverter kullandım. soğutma 13650 ısıtma 20500 idi gayet sorunsuz idi.
    aslında asyb09 ld modeli aramıştım ancak kalmamıştı hiçbir yerde. sonra panasonic ve toshiba ya dönmüştüm. panasonıic i şu an için eledim.

Toshiba RAS13PKVP Teknik veri:

Soğutma kW: 0.3-4.5 (nom. 3.50)
    Isıtma kW: 0.3-6.1 (nom. 4.20)

COP 4.76
    EER 4.55

Hadi bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 16:48:56 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: atroce

@kocausta*;

Hocam evdekileri ikna edemedim sakalımızda var ama koştaştaki gree ve diğer dediğinize bakmıyolar bile ve renginin koyu olmasında ısrarcılar

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101589&ad=BOSCH-B1ZMA-i12750-iYONiZER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

http://www.hepsiburada.com/Liste/baymak-elite-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453

yada sizin aklınızda var mı 1500 lirayı aşmayacak koyu renkte f/p oranı iyi bi cihaz, 25mt2 salon 1 metre kadar aralık ve 20mt2 oda ve 10 saat kadar güneş alıyo

Arçelik baksınlar, onlar neredeyse tablo gibi aletler satıyor
    ..............
    Baymak hiç olmazsa teknik verileri yayınlıyor, malı nerede yaptırdığını açıklıyor.
    Ben olsam "şeffaf" olanı tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 16:56:44 >
    |
    |

• Yarbay
    4817 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

@kocausta*;

Arçelik baksınlar, onlar neredeyse tablo gibi aletler satıyor
    ..............
    Baymak hiç olmazsa teknik verileri yayınlıyor, malı nerede yaptırdığını açıklıyor.
    Ben olsam "şeffaf" olanı tercih ederim.

teşekkürler hocam artık alıcaz sanırım birini
    |
    |

• Binbaşı
    1489 Mesaj
    quote:

quote:

Toshiba RAS13PKVP Teknik veri:

Soğutma kW: 0.3-4.5 (nom. 3.50)
    Isıtma kW: 0.3-6.1 (nom. 4.20)

COP 4.76
    EER 4.55

Hadi bakalım

hocam teşekkürler. aslında ben soğutma gücü ısıtma gücü eer cop ve karşılığnda fiyat oranına bakıyorum. bu durumda fujitsu ağır basıyor.
    teşekkürler.
    |
    |

• Binbaşı
    1489 Mesaj
    telefon ettim. fujitsuların hepsi asya modeli imiş o modelleri zaten tutulmuyor toshibaya döndüm yine.
    |
    |
    quote:

telefon ettim. fujitsuların hepsi asya modeli imiş o modelleri zaten tutulmuyor toshibaya döndüm yine.

Kumara girmeyişinize sevindim
    Başka sitelere de ve MHI modellerine de bakın.
    |
    |
    quote:

quote:

toshiba alıyorum. Toshiba RAS 13SKVR Split Klima Inverter Daisaikai
    2300 tl
    İnşAllah memnun kalırım. 30-35 metrekare ve oldukça korunaklı salonumda kullanacağım
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

2300 tl
    İnşAllah memnun kalırım. 30-35 metrekare ve oldukça korunaklı salonumda kullanacağım

O alet o mekana küçük gelir ama çok korunakli diye güveniyorsanız orası başka.
    |
    |

• Binbaşı
    1489 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

2300 tl

O alet o mekana küçük gelir ama çok korunakli diye güveniyorsanız orası başka.

daha önce 13500 soğutma 20000 ısıtma olan fujitsu inverter kullanıyordum. çok iyi ısıtma ve soğutma elde ettim. ayrıca elektrik tüketimim çok az idi.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    @mm.mustafa

Ben olsam suzumi serisinden RAS 18 SKV alırdım. Nerdeyse aynı fiyat.
    Kullanımda daiseikai 13SKVR'den daha tasarruflu olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 17:59:37 >
    |
    |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Mobilya Takımları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,487
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.