Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dweller Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 29 Misafir Kullanıcı, 30 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.298
Tıklama
Giriş
    18.000 lik bir klimaya ihtiyacım var. Enerji tasarrufu açısından inverter almam daha isabetli olurmu?.18.000 lik bir inverter klima ile 18.000 lik bir A sınıfı klima arasında aynı şartlar altında elektrik sarfiyatında ne kadarlık bir değişiklik olur? Günde ortalama 10 saat çalışan klima aylık ne kadarlık bir elektrik faturası çıkarır? Şimdiden teşekkürler
    |
    |

"GREE" leri sakın atlamayın(bütçesi kısıtlı veya fazla para bayılmak istemeyenler!!)

Veya GREE nin bir üst seviye cihazı olan Inverter modelleride OK dir(Zibro da Kampanya var,bu cihazları onlar satıyor!)

Maceraya gerek yok,uyarayım sizleri,piyasada elini sallasan Marka değiyor abuk subuk cihazlara haybeye gaz veriliyor,
    uyanık olun biraz

Parası sağlam olan ise harbi Markalara gitsin,ME/MH/Tosh/Etherea/Daikin/Zibro gibi

++
    |
    |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj
    Arkadaslar pek anlamaidigm bir konu oldugundan yine forumdan yadim almak zorundayim.

Kullanacagim alan 2 m2
    7/24 acik olacagi inverter dedikleri yada daha tasaarruflu bi teknoloji varsa
    A sinifi olmasi.
    En onemli olarak elektrik gidip geldiginde otomatik acilma ozelligi
    |
    |

Orijinalden alıntı: KemaloS

@drmert

Önerin için teşekkür ederim, mitsubishi heavy dense elektrc i tercih ediyordum ama verdiğin cop ve eer değerleri gerçekten iyimiş. Gözden geçireceğim

@BJK

Sharplara baktım hatta eniştem sharp kullanıyor ve baya bi memnun. İç üniteside hayet şık ama yeni kasası eski kasaya göre değişmiş. Sharp daikin, mitsubishi gibi ust sınıfın bir alt segmenti olarak düşünürsek fiyatları yuksek hatta üst segmentin fiyatlarının üstünde.

Daikin kütük gibi bir iç ünite yapmasaymış keşke :S

Sevgili @kemaloS;
    Geçen seneye kadar bende senin gibi Mitsubishi Electric'i daha çok beğeniyor,MIH'ın teknik özelliklerini ME'ningerisinde buluyordum.Hatta bundan ötürü kaynıma ME Krigamine FD35 VA almıştım.Galiba bu durumun en önemli sebebi İklimSA'nın hep eski modelleri ithal etmesiydi.Ancak Sanko Holding'le beraber işler değişti ve en son teknolojiyi barındıran üst ürün gamları listeye eklendi.Dolayısıyla şu anda SRK-ZJX denilen Hyper İnverter serisi klimaların teknik verileri ME'nin Krigamine serisinin'de üzerinde.Zaten kıyaslayınca göreceksiniz.
    Hangi ürünü alırsanız alın güle güle kullanın.
    Hayırlı günler.
    |
    |

• Yüzbaşı
    314 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: must82

Mitsubishi kilima almak istiyorum. 20 metrekarelik bir odam var hem soğutma hemde ısıtma için kullanıcam. aklıma ilk gelen saglam uzun ömürlü bir klima olarak mitsubishi geldi. inverter olacak sekilde bu markadan veya baska markadan tavsielerinizi bekliyorum. evim 2. kat üstünde çatı var (kiremitli). önerilerinizi bekliyorum..

kocausta bugun yrn klima almam lazım yoksa kuruyarak can verecegim ve ne almam gerektiğini bilmiorum. mitsubishi yi aradım en ufak 9 000 btu luk standart inverter klima oldugunu fiatınında 1.870 lira oldugunu söylediler. şimdi bnm odam toplasanız 20 metrekareyi gecmicek denizlide oturuyorum ve nemden uzak kuru bir sıcak mevcut burada. sizce hangi marka klima almalıyım.. 1870 lira nasıl bi fiat yorumlarınınz bnm için gercekten degerli. teşekkür ederim....
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    Selamlar. İzmir Evka-5 te oturuyorum. Carefour domino dan 18.000 lik toshiba aldım. Klasik model dediler. teşhir malı çıktı iade ettim.

Salonum 20 m². Ev 2+1 ufak. İlk amacım kışın ısınmak ve sessizlik. Holü ve mutfağında soğunu kırsın istiyorum.

O yüzden 18.000 lik almayı düşünüyorum.

2.200 TL civarları max. fiyatım. Önerileriniz ne olabilir. Mitsubishi,toshiba,daikin,alarko-carier gibi markalar var aklımda.

Yardımcı olursanız sevinirim.
    |
    |
    panasonic etherea kit m12 mke (13650-20470) eer:4,07 cop:4,21

arasında kaldım.

panasonic en azında eer ve cop olarak bir adım önde. sizce hangisini almalıyım.
    hem ısıtma hem soğutma öncelikli kullanacağım. günde en az 15-18 saat açık kalacak evimde.

ayrıca inverter olmayan normal 18 btu klima alsam elektirk faturasında kaç lira fark eder.
    |
    |
    quote:

quote:

Mitsubishi kilima almak istiyorum. 20 metrekarelik bir odam var hem soğutma hemde ısıtma için kullanıcam. aklıma ilk gelen saglam uzun ömürlü bir klima olarak mitsubishi geldi. inverter olacak sekilde bu markadan veya baska markadan tavsielerinizi bekliyorum. evim 2. kat üstünde çatı var (kiremitli). önerilerinizi bekliyorum..

kocausta bugun yrn klima almam lazım yoksa kuruyarak can verecegim ve ne almam gerektiğini bilmiorum. mitsubishi yi aradım en ufak 9 000 btu luk standart inverter klima oldugunu fiatınında 1.870 lira oldugunu söylediler. şimdi bnm odam toplasanız 20 metrekareyi gecmicek denizlide oturuyorum ve nemden uzak kuru bir sıcak mevcut burada. sizce hangi marka klima almalıyım.. 1870 lira nasıl bi fiat yorumlarınınz bnm için gercekten degerli. teşekkür ederim....

Bahsetiğiniz standart İnverter Klima için 1870 TL fiyat çok fazla !!
    Ben Liste Peşin Fiyatı 2.200 TL olan Hyper İnverter Dizayn Serisi SRK20ZJX-S klimayı 1.900 Liraya aldım.Üstelik taksitli ve elden !!!!
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Konu açtım fakat buradaki üstadlarada danışayım dedim ;

Ev için klima almayı düşünüyordum fakat İşyeri için 5-6 sene önce aldığımız Vestel 12.000 BTU Bio klimayı, kiracımız kullanmadığı için alabileceğimi söyledi... Servis montaj için 150 TL istedi + boru, gaz ilavesi olursa fiyata yansıtılacağını söyledi..

Sorum şu ; Vestel bio 5-6 senelik bir klima, gözlemlediğim kadarıyla soğutma esnasında elektrik saati oldukça hızlanıyor, baya güç çekiyor olmalı.

sizce yeni bir klima mı almalı, yoksa 150TL masrafla eskisini kullanmaya devam mı etmeliyim evde... Hangisi daha az masraflı olur size göre ?

Teşekkürler...

Alet oldukça eski teknoloji, yani verimi düşük; o yaştaki Vestlel olarak genelleyince. Sanırım C veya D sınıfıdır.
    İyi bir montajla azami 5-6 sene daha çalışabileceği öngörülebilir.
    O işi 70-80 liraya da yapıyor işi çok olmayan klimacılar.
    12 binlik bir klimada toplamda 1200 gr civarı r22 gaz bulunur, 13.5 kg lık tüp te 90 liradır.
    Borunun metresi çapa göre 10-15 lirayı geçmez.
    İşin gübresini çıkarmaya kalkarsa bunları da söylersiniz ustaya.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erulu

Geçen sene aldığım, pek sevilmeyen Demirdöküm buz gibi soğutuyor. Yaklaşık 27 metrekare, kapısı açık salon 5-10 dakika içinde buz kesiyor. Makina 12000 btu... Ben yine de tavsiye ediyorum.

Bende de değişik yaşlarda 3 tane var, gayet verimli-sorunsuz çalışıyorlar.
    Ama forumdaki "esnaf" nedense bu markaya gıcık.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kuzeyisiklari

Klima sağlığa çok zararlı olduğu için sıcaktan çatlarım ama klima almam evime.. Ama iş yerimde var..:((

Dediğiniz şey, sadece klima kullanmasını bilmeyenlerin uydurduğu bir "geyik"tir.
    Benzer şekilde, adam bissürü para verip bölge seçicili dijital klimalı araba alıyor, ve onu kullanmayıp cam açıyor.
    Sadece cehalet, yada "adamda para var ama bilgi-kültür yok" denir.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

şu btu yu hepsalyamadım yaklaşık 35 -40m2 lik bir salona kaç btu luk klima lazım ?

m2'ye 500 btu.
    Yani 40 m2 ise 20 bin btu.
    Bu ortalama değerdir, konuma-izolasyona göre 100 aşağı 100 yukarı esnetebilirsiniz.
    |
    |
    sayın kocausta

18000 btu klima alacağım, hatta çeşitli marka-model önerip hangi fiyat aralığını belirtip cevap yazarsanız şimdi çıkıp almaya giriyorum sıcaktan ne yapacağımı şaşırdım, dürüstçe söyleyim araştıracak halim kalmadı.

bütçem 2500 max.

sadece Soğutma için kullanılacak

diğer odalara da dağılsın istiyorum sanırım iç ünitesinin büyük olması gerekiyor bunun için

carrefour bimeks media markt electroworld gezintiye çıkacağım yarım saat sonra, eğer yönlendirme yaparsanız çok sevinirim

kolay gelsin.
  • Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Merhaba sevgili @kemaloS ;
    Ben bugün 3 Adet Mitsubishi Hİ SRK20ZJX-S klima satın aldım.
    Oda büyüklükleri 12-15-17 m2.
    1900 X 3 = 5700 TL'ye mal oldu.Bu ürünü seçmemde ki etken markaya duyduğum güven ve EER:5,71 COP: 5,56 olmasıdır.
    İncelemeniz için Link;
    http://www.airfel.com.tr/images/content/PDF/Mitsubishi-Klima-Bireysel-Tuketici-Katalogu.pdf

Hayırlı olsun.
    Aletler harika.
    Ama 17 m2'lik odada çok yüksek verimlilik alamıyacaksınız.
    |
    |

• Binbaşı
    1489 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

toshiba daisekai 13skv (14000-19800) eer:3,50 cop:3,89

arasında kaldım.

hem ısıtma hem soğutma öncelikli kullanacağım. günde en az 15-18 saat açık kalacak evimde.

ayrıca inverter olmayan normal 18 btu klima alsam elektirk faturasında kaç lira fark eder.

sayfa sonuna denk geldi sorum. Arada kaynadı galiba...
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: erulu

Geçen sene aldığım, pek sevilmeyen Demirdöküm buz gibi soğutuyor. Yaklaşık 27 metrekare, kapısı açık salon 5-10 dakika içinde buz kesiyor. Makina 12000 btu... Ben yine de tavsiye ediyorum.

Bende de değişik yaşlarda 3 tane var, gayet verimli-sorunsuz çalışıyorlar.
    Ama forumdaki "esnaf" nedense bu markaya gıcık.

Electro Worldden 650TLye almıştım. 12 taksit. Şimdi çok memnunum.
    Biraz fazla soğutmuşuz odayı. Hasta bile oldum.
    |
    |
  • Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

toshiba daisekai 13skv (14000-19800) eer:3,50 cop:3,89

arasında kaldım.

Toshiba'yı tavsiye ederim.
    Daha yüksek verimli olan skvr, skvp, pkvp serilerine de bakın.
    Faturada ne kadar fark olacağı konusu karışık.
    Birçok veri gerekli tam hesap için, ama o sürelerle ve özellikle ısıtmada kullanılacaksa inverter alınmalı.
    Ekonomi dışında stabil sıcaklık sağlanması da sözkonusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 15:26:12 >
    |
    |

• Teğmen
    117 Mesaj
    quote:

quote:

Klima sağlığa çok zararlı olduğu için sıcaktan çatlarım ama klima almam evime.. Ama iş yerimde var..:((

Dediğiniz şey, sadece klima kullanmasını bilmeyenlerin uydurduğu bir "geyik"tir.
    Benzer şekilde, adam bissürü para verip bölge seçicili dijital klimalı araba alıyor, ve onu kullanmayıp cam açıyor.

Cehalet? Kültür? Bilgi? ... Klimaların sadece insana değil çevreye verdiği zaralar ne peki?

Orijinalden alıntı: mstf48

quote:

Orijinalden alıntı: mstf48

27 m2 acık mutfak guney-guneybatı üzerinde çatısı olmayan bır oda için sizce nasıl bir klima almalıyım genelde ısıtma amaçlı ama sogutmada elbette kullanılacaktır. aslında hep aklımda Alarko Carrier 53NQV050M X-Power Gold vardı ama artık Samsung Maldives AQV18PSLNAND düşünmeye başladım sizce hangısı daha verimli olur? teşekkürler

yukarıdakı mesajıma kımseden cevap alamadım
    kendi arastırmalarımla bi tane mitsubishi srk50zjp klima 1550 tl srk 71 1950 tl; alarkocarrier 50m 2200 olarak buldum sizce hangısı daha uygun olur mitsubishi bıkac kısıden gorus aldım daha üst modelini alınız dedıler ama butce onuda karsılamıyor...

Samsung'un teknik özelliklerini bilmiyoruz, nedense saklanıyor.
    AC'nin ne olduğu belli.
    O AC, ilk seri inverterlerden, çok yüksek verimli değil, ama kalitesi ve servisinin sağlamlığı nedeniyle bile alınır.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Cehalet? Kültür? Bilgi? ... Klimaların sadece insana değil çevreye verdiği zaralar ne peki?

Arkadaş, burası "klima tavsiyesi" forumu.
    Ve biz de bu işi yapmaya çalışıyoruz.

Amacınız çevrecilik tartışması veya felsefe yapmak ise, başka yerlerde bu işler de yapılıyor.

Bu arada, klimanın çevreye zararına bakıyorsunuz da, milyonlarca otomobilin-uçağın-kamyonun...vs çevreye verdiği zararı da düşünün. Yaşam neredeyse hidrokarbon yakılması üzerine kurulmuş.
    Onların yanında klimanın verdiği zarar milyonda bir mertebesinde kalır.

Lütfen bu konuyu bu tartışma ile meşgul etmeyelim, o konunun tartışıldığı yerleri kullanalım.
    .......
    Cehalet derken, "klima kullanmasını bilmek" kastedildi.
    Adam klimayı açıp karşısına dikiliyor, bir de maximum soğtmaya ayarlıyor; ve de hasta oluyor.
    Konumuz bu.
    Yani sadece parayı verip aleti almakla olmuyor demek istedik.
    İnsan biraz da bilgili-öngörülü-mantıklı olmak zorunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Temmuz 2011; 15:42:18 >
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,429
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.