Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

41.591
Cevap
351
Favori
3.347.854
Tıklama
Giriş
    3 Mesaj
    Tavsiyeniz için teşekkürler.

Herhangi bir spesifik sebebi var mı Mitshubishi seçmenizin?

Saygılarımla.
    |
    |

Orijinalden alıntı: gekren

quote:

bütçeme göre buradaki arkadaşların da tavsiyesi ile gree marka 12000 btu klima aldım. beklediğimden iyi çıktı diyebilirim. daha önce de yazmıştım 15 20 m2 alan vardı ve yemek odası ile beraber bu 40 m2 ye çıkıyordu. kapıda olmamasına rağmen 22 derecede son derece serinlik veriyor. fan hızı ilk seviye ve yeterli geliyor. kumandası bir klima için gerekli olan herşeyi sunuyor. iç ünite üzerindeki işaretlerde ayrı bir estetik katmış cihaza. bence 800 tl seviyesinde en iyi seçenek. bu arada a sınıfı olan bu klima saatte ortalama 22 derecede sabit sıcaklık ile ayrıca en alt kademe fan seviyesi ile ne kadarlık elektrik sarfiyatı yapar. burada bu cihazdan kullanan bir çok arkadaş var sanıyorum

yokmu bir cevap

Mekanı görmeden burdan cevap verilemez.
    En pratik yok, 10 liraya bir ampermetre alıp ölçün çektiği akımı.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: atroce

@kocausta*;

Hocam bosch nasıldır şu iki klima çok güzel görünüyo özellikleride iyi gibi

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101589&ad=BOSCH-B1ZMA-i12750-iYONiZER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101594&ad=BOSCH-B1ZMA-i12905-iNVERTER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

Verilen paraya alınan mal olarak pahalı.
    |
    |

• Yarbay
    6513 Mesaj
    Konu açtım fakat buradaki üstadlarada danışayım dedim ;

Ev için klima almayı düşünüyordum fakat İşyeri için 5-6 sene önce aldığımız Vestel 12.000 BTU Bio klimayı, kiracımız kullanmadığı için alabileceğimi söyledi... Servis montaj için 150 TL istedi + boru, gaz ilavesi olursa fiyata yansıtılacağını söyledi..

Sorum şu ; Vestel bio 5-6 senelik bir klima, gözlemlediğim kadarıyla soğutma esnasında elektrik saati oldukça hızlanıyor, baya güç çekiyor olmalı.

sizce yeni bir klima mı almalı, yoksa 150TL masrafla eskisini kullanmaya devam mı etmeliyim evde... Hangisi daha az masraflı olur size göre ?

Teşekkürler...
    |
    |
  • Er
    6 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nuhi

quote:

Orijinalden alıntı: nuhi

merhabalar,
    Ustalara bir sorum olacaktı benim. Yeni aldığım evde klima tesisati 2 oda için çekilmiş.Ancak bunu multi sisteme göre çekmişler. Dış unitenin yanına priz takılmış bunu da ayrı bir sigortaya bağlamışlar(Ana sigorta tablosunda)
    İçeride ise yakın bir yerlerde elektrik alınacabilecek bir yer yok maalesef. Dolayısıyla bana dış uniteden beslemeli klima almam gerektiği söylendi. Bunun içinde iç üniteden dış uniteye çekilen kablonun içinin kaçlı olduğu sorulmuştu. Dört uç olduğunu gördüm. Bu duruma göre 12.000 lik inverter olmayan bir marka model önerebilir misiniz?

ustalar yardımınızı bekliyorum?

Bu soruma cevap verecek kimseler yok mu acaba? arçelik inverter klimaların bu altyapıya uygun olduğu söylendi. (boru çapı ve bu kablolama altyapısı) Başkaca marka ve model önerilerinizi bekliyorum.
    Bir de arçelik 12062 klima nasıldır? fiyat performans nasıldır? Piyasada 1500 civarında ben 1250 liraya buldum.
    |
    |

• Teğmen
    117 Mesaj
    Klima sağlığa çok zararlı olduğu için sıcaktan çatlarım ama klima almam evime.. Ama iş yerimde var..:((
    |
    |
    |
    |

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."
  • Teğmen
    161 Mesaj
    Selam Arkadaşlar,

1 haftadır biraz biraz klima araştırması yapıyorum. Forumdan okuduklarım, öneriler ve bir kaç klima bayisi dolaşarak birşeyler yapmaya çalışıyorum. Fakat her yeni ürün alımında olduğu gibi karar vermek zor daha önce kullanılmamış olması sizin nasıl birşey alacagınızı zorlaştırıyor. Arıyorsunuz tarıyorsunuz heryerfarklı bir şey söylüyor ve işler daha karışık hale geliyor.

Neyse lafın kısası, 1 haftalık sürec sonrası bilinen iyi markalar Daikin, Mitsubishi Elec. , Toshiba ve Hitachi gibi öne çıkıyor. Fiyatlarda birbirine yakın.

Arayışım biri 11,5 diğeri 21,5 metre kare iki oda için genel olarak soğutma amaçlı klima. Ev yeni bina ve en üst kat, izmir de deniz seviyesinde cephe kuzaye bakıyor, sabah saat 10 a kadar doğarken, aksamda 6 dan batana kadar güneş goruyor. Evin bulunduğu nokta bina arası değil önü acık.

Bu bilgiler sanırım görüş bildirecek arkadaşların işine yarayacaktır.

Sonuç olarak edindiğim bilgiler mitsubishi diğerlerine göre pahalı olduğu için elendi, daikinin iç ünitesi görüntü konusunda çok kötü neden önem verilmez bilemiyorum o yüzden daikina biraz dudak bükerek bakıyorum fakat kalitesi ortada, toshiba ve hitachi dün sorduğum klimalar fiyatlar aynı 2000 civarı, hitachiye gönlüm daha yakın fakat teknik olarak değil sadece görsellikten. Edindiğim bilgi bu markaların yaklaşık aynı özelliklerinin bulundurması zaten.

Bunlar ışığında yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum şimdiden. Sizin öneriniz ne olur, neden? Zibro gree gibi markalar çok öneriliyor forumda fakat tercihim onlardan yana değil. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
    |
    |

• Binbaşı
    1433 Mesaj
    Merhaba sevgili @kemaloS ;
    Ben bugün 3 Adet Mitsubishi Hİ SRK20ZJX-S klima satın aldım.
    Oda büyüklükleri 12-15-17 m2.
    1900 X 3 = 5700 TL'ye mal oldu.Bu ürünü seçmemde ki etken markaya duyduğum güven ve EER:5,71 COP: 5,56 olmasıdır.
    İncelemeniz için Link;
    http://www.airfel.com.tr/images/content/PDF/Mitsubishi-Klima-Bireysel-Tuketici-Katalogu.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 19 Temmuz 2011; 18:23:01 >
    |
    |

• Yarbay
    6909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KemaloS

Selam Arkadaşlar,

1 haftadır biraz biraz klima araştırması yapıyorum. Forumdan okuduklarım, öneriler ve bir kaç klima bayisi dolaşarak birşeyler yapmaya çalışıyorum. Fakat her yeni ürün alımında olduğu gibi karar vermek zor daha önce kullanılmamış olması sizin nasıl birşey alacagınızı zorlaştırıyor. Arıyorsunuz tarıyorsunuz heryerfarklı bir şey söylüyor ve işler daha karışık hale geliyor.

Neyse lafın kısası, 1 haftalık sürec sonrası bilinen iyi markalar Daikin, Mitsubishi Elec. , Toshiba ve Hitachi gibi öne çıkıyor. Fiyatlarda birbirine yakın.

Arayışım biri 11,5 diğeri 21,5 metre kare iki oda için genel olarak soğutma amaçlı klima. Ev yeni bina ve en üst kat, izmir de deniz seviyesinde cephe kuzaye bakıyor, sabah saat 10 a kadar doğarken, aksamda 6 dan batana kadar güneş goruyor. Evin bulunduğu nokta bina arası değil önü acık.

Bu bilgiler sanırım görüş bildirecek arkadaşların işine yarayacaktır.

Sonuç olarak edindiğim bilgiler mitsubishi diğerlerine göre pahalı olduğu için elendi, daikinin iç ünitesi görüntü konusunda çok kötü neden önem verilmez bilemiyorum o yüzden daikina biraz dudak bükerek bakıyorum fakat kalitesi ortada, toshiba ve hitachi dün sorduğum klimalar fiyatlar aynı 2000 civarı, hitachiye gönlüm daha yakın fakat teknik olarak değil sadece görsellikten. Edindiğim bilgi bu markaların yaklaşık aynı özelliklerinin bulundurması zaten.

Bunlar ışığında yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum şimdiden. Sizin öneriniz ne olur, neden? Zibro gree gibi markalar çok öneriliyor forumda fakat tercihim onlardan yana değil. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Sharp klimalara baktınız mı?
    |
    |

• Yarbay
    2965 Mesaj
    biz de gree marka 18000'lik klima aldık ancak servisine ulaşamadık. istanbul merkezli çalıştığını söylediler bize. gree kurulumu yaptıranlar da aynı şekilde mi yaptırdı.
    |
    |

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/demirdokum-a2-serisi-9-hp-9000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-ayni-gun-kargo_04.011.1902.0019.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsane48 -- 19 Temmuz 2011; 21:50:02 >

++
    |
    |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
    FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
  • Teğmen
    151 Mesaj
    İyi günler arkadaşlar, uzun zamandır klima araştırıyorum, ustalara danışmak durumunda kaldım.

Klima salona konacak, evin yalıtımı iyi seviyede, güneş görmüyor, salonun kapısı açık kalıp (sıcaklık farkını azaltmak için kapıya vantilatör konuabilir) koridor, mutfak ve 1 odayı daha soğutacak bir klima arıyorum(toplam 65-70 metre kare) odaların sıcaklığını 33 derece dolayından 27 dereceye indirmesi yeterli.

Araştırmam sonucunda 18000 btu'nun yeterli olacağı kanısına vardım.

bütçem 2000-3000 lira

Bu bütçeyle alınabilecek en iyi klimaları önerebilir misiniz? Ayrıca nerden almamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
  • Teğmen
    161 Mesaj
    @drmert

Önerin için teşekkür ederim, mitsubishi heavy dense elektrc i tercih ediyordum ama verdiğin cop ve eer değerleri gerçekten iyimiş. Gözden geçireceğim

@BJK

Sharplara baktım hatta eniştem sharp kullanıyor ve baya bi memnun. İç üniteside hayet şık ama yeni kasası eski kasaya göre değişmiş. Sharp daikin, mitsubishi gibi ust sınıfın bir alt segmenti olarak düşünürsek fiyatları yuksek hatta üst segmentin fiyatlarının üstünde.

Daikin kütük gibi bir iç ünite yapmasaymış keşke :S

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

bütçeme göre buradaki arkadaşların da tavsiyesi ile gree marka 12000 btu klima aldım. beklediğimden iyi çıktı diyebilirim. daha önce de yazmıştım 15 20 m2 alan vardı ve yemek odası ile beraber bu 40 m2 ye çıkıyordu. kapıda olmamasına rağmen 22 derecede son derece serinlik veriyor. fan hızı ilk seviye ve yeterli geliyor. kumandası bir klima için gerekli olan herşeyi sunuyor. iç ünite üzerindeki işaretlerde ayrı bir estetik katmış cihaza. bence 800 tl seviyesinde en iyi seçenek. bu arada a sınıfı olan bu klima saatte ortalama 22 derecede sabit sıcaklık ile ayrıca en alt kademe fan seviyesi ile ne kadarlık elektrik sarfiyatı yapar. burada bu cihazdan kullanan bir çok arkadaş var sanıyorum

yokmu bir cevap

Mekanı görmeden burdan cevap verilemez.
    En pratik yok, 10 liraya bir ampermetre alıp ölçün çektiği akımı.

teşekkürler cevabınız için. belki yanlış bir bilgi ancak bildiğim kadarıyla split, invertersız klimaların standart bir tüketimi var. yani ister en düşük seviyede tut ister en yüksek seviyede tüketim motorun sabit hızla dönmesi sebebiyle aynı. tabi bu yanlış bir bilgi de olabilir. pek bilgili değilim bu konularda. zaten öğrenmek istediğim ortalama bir değer. oda m2 sini de o sebepten belirttim eğer etkisi varsa diye.
    |
    |

• Yarbay
    6909 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KemaloS

@BJK

Sharplara baktım hatta eniştem sharp kullanıyor ve baya bi memnun. İç üniteside hayet şık ama yeni kasası eski kasaya göre değişmiş. Sharp daikin, mitsubishi gibi ust sınıfın bir alt segmenti olarak düşünürsek fiyatları yuksek hatta üst segmentin fiyatlarının üstünde.

Daikin kütük gibi bir iç ünite yapmasaymış keşke :S

Ben de Sharp kullanıyorum ve oldukça memnunum. Fiyat konusunda haklısınız aslında, ben kampanyadan 24.000 BTU'luk standart modelini 2.200 TL 12 taksite almıştım, şimdi baktım da 3.336 TL olmuş.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: atroce

@kocausta*;

Hocam bosch nasıldır şu iki klima çok güzel görünüyo özellikleride iyi gibi

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101589&ad=BOSCH-B1ZMA-i12750-iYONiZER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101594&ad=BOSCH-B1ZMA-i12905-iNVERTER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

Verilen paraya alınan mal olarak pahalı.

Hocam bende bu klimayı düşünüyorum..Ama ürün için pahalı demişsiniz. Bu özelliklerde veya daha iyisi tavsiye ettiniz klima varmı? bütçe 1000-2000 tl arası

teşekkür ederim..

Bosch B1ZMA/I12905 Inverter Duvar Tipi Split Klima Detay Bilgisi
    --------------------------------------------------------------------------------

– A enerji sınıfı
    – Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    – Aktif karbon filtre (koku filtresi)
    – Ionizer (İyonizer) Plus
    – 3 M Haf Filter
    – Turbo çalışma
    – Isıtma/Soğutma/Nem alma/Fan/Auto işletim konumları
    – 3 kademeli ve otomatik fan hızı ayarı
    – Otomatik dikey hava salınımı
    – Otomatik ya da manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    – Two-Direction Air Vane Technology (İki yönlü üfleme tekniği)
    – Auto-Restart Function (Elektrik kesintilerinde otomatik yeniden başlatma özelliği)
    – Sleep (uyku) konumu
    – Temp. Compensation (Isı eşitleme sistemi)
    – PTC Heater (Ek ısıtıcı)
    – Self-Cleaning (Otomatik iç ünite temizleme) özelliği
    – Follow-me (Takip et tuşu)
    – LCD Display (dijital ekran)
    – Self-Diagnosis and Auto-Protection Function (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu)
    – Timer (zaman ayarı) 0-24 saat arası
    – Defrost Indication Feature (buz çözme özelliği)
    – Defrost Indication Lamp (buz çözme göstergesi)
    – Frequency Lamp (frekans göstergesi)
    – Temp. Lamp Led (sıcaklık göstergesi)
    – Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma
    – 7 m’lik çalışma uzaklığına sahip LCD uzaktan kumanda
    – Kapalı mekân sıcaklık ayarı aralığı 17°C-30°C
    Sıcaklık Soğutma işletimi
    Oda sıcaklığı ≥17°C
    Dış mekân sıcaklığı 0°C~50°C
    Sıcaklık Isıtma işletimi
    Oda sıcaklığı ≤30°C
    Dış mekân sıcaklığı -15°C~34°C
    Sıcaklık Kurutma işletimi
    Oda sıcaklığı ≥10°C
    Dış mekân sıcaklığı 0°C~50°C
    |
    |

• Çavuş
    63 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mstf48

27 m2 acık mutfak guney-guneybatı üzerinde çatısı olmayan bır oda için sizce nasıl bir klima almalıyım genelde ısıtma amaçlı ama sogutmada elbette kullanılacaktır. aslında hep aklımda Alarko Carrier 53NQV050M X-Power Gold vardı ama artık Samsung Maldives AQV18PSLNAND düşünmeye başladım sizce hangısı daha verimli olur? teşekkürler

yukarıdakı mesajıma kımseden cevap alamadım
    kendi arastırmalarımla bi tane mitsubishi srk50zjp klima 1550 tl srk 71 1950 tl; alarkocarrier 50m 2200 olarak buldum sizce hangısı daha uygun olur mitsubishi bıkac kısıden gorus aldım daha üst modelini alınız dedıler ama butce onuda karsılamıyor...
    |
    |
üniversite
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,174
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.