Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.268
Cevap
331
Favori
3.176.804
Tıklama
Giriş
      3700 Mesaj
      17 Temmuz 2011 00:24:48
      quote:

Orijinalden alıntı: modesit

arkadaşlar.1600 liraya kadar sadece sogutma amaçlı evimin salonuna klima taktırmak istiyorum.1200 btu 20m2 salonuma yetiyor.mitsubishi elektrik,panasonic,daikin,sharp,gibi markalar kaliteliler biliyorum ama şu markanın modeli nasıl arkadaşlar ALARKO FLAİR FLR-12AA 11950 btu sogutma kapasitesi var.EER:3.26 COP:3.64 güç tüketimi:1100,a enerji sınıfı,ısıtma kapasitesi:13650 FIYATI:1300 TL 12 TAKSİT. Yardımcı olursanız sizlere minnettar olurum.amacım sorunsuz ve UZUN yıllar bana sıkıntı vermeyecek bir klima almak.

Kendi klasmanında kaliteli bir alettir, servisi mükemmeldir, teknolojisi orta halli; verilen paraya göre alınan mal iyi.
      Bence alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Temmuz 2011; 0:35:18 >
      |
      |
      17 Temmuz 2011 00:38:54
      teknolojisi orta halli derken elektrigi mi çok tüketiyor?filtreleri mi kalite olarak düşük?biraz konuya açıklık getirirmisiniz kocausta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      17 Temmuz 2011 00:45:50
      quote:

teknolojisi orta halli derken elektrigi mi çok tüketiyor?filtreleri mi kalite olarak düşük?biraz konuya açıklık getirirmisiniz kocausta?

Alet klasik tip ve A sınıfı.
      İnverterlere oranla daha fazla ceryan tüketir.
      Ama o kapasitede bir inverter de o paralara alınamaz.

Aletin genel malzeme kalitesi piyasadaki Çin mallarından çok daha iyi.
      Bütçeniz bir inverter için yetersizse, klasik tip olarak alınabilecek iyi bir makina.

Alınır, ve 15 yıla kadar sorunsuz kullanılır.
      |
      |
      17 Temmuz 2011 01:18:57
      sayın kocausta,son bir sorum daha olacak kocaeli'ye baglı derincede oturuyorum.burada kışın en düşük sıcaklık -1,-3 derece arasında değişiyor.bu inverter cihazlar bildigim kadarıyla -20 derecelere kadar çalışma özelligi var.inverter cihaz almaya deger mi sizce?ve klasik klimalara göre ne kadar fiyat farkı var?ben sadece temmuz agustos aylarında klimamı kullanacağım.çünki temmuz ve agustos ayları çok sicak oluyor.dolayısıyla günde 3-4 saat kullanacağım tahminen.aradaki elektrik tüketimi ne kadar olur?yarın gidip siparisimi verecegim.SAYIN KOCAUSTA

|
      |
      17 Temmuz 2011 01:19:22
      Arkadaşlar merhaba.60m2 alanda(odasız) kullanmak üzere klima almayı düşünüyorum. Hem soğutmayı hemde ısıtmayı gerçekten hakkını vererek yapması lazım. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum kardeşlerim p.tesi'ye kadar karar verip almam lazım.

Saygılar
      |
      |
      17 Temmuz 2011 01:34:38
      sayın kocausta ve mmi, işte şimdi kafam karıştı :) dediklerinizde LO hızda çok verimli bir kullanım olmadığı çıkarımını yapıyorum :)
      |
      |
      17 Temmuz 2011 08:57:19
      quote:

sayın kocausta,son bir sorum daha olacak kocaeli'ye baglı derincede oturuyorum.burada kışın en düşük sıcaklık -1,-3 derece arasında değişiyor.bu inverter cihazlar bildigim kadarıyla -20 derecelere kadar çalışma özelligi var.inverter cihaz almaya deger mi sizce?ve klasik klimalara göre ne kadar fiyat farkı var?ben sadece temmuz agustos aylarında klimamı kullanacağım.çünki temmuz ve agustos ayları çok sicak oluyor.dolayısıyla günde 3-4 saat kullanacağım tahminen.aradaki elektrik tüketimi ne kadar olur?yarın gidip siparisimi verecegim.SAYIN KOCAUSTA

Sadece soğutma için ve kısa süreli kullanım için inverter almak ekonomik yönden verimsiz yatırım olur.
      Bu aletlerin kerameti özellikle ısıtma için kullanıldığında, ve devamlı kullanımda görülür.
      Elektrik tüketimi konusu, soğutulacak mekanın büyüklüğü, izolasyon durumu, konumu, istenen derece gibi faktörlere bağlı olarak çok değişir. Ayda 20 lira da olur 100 lira da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Temmuz 2011; 10:24:26 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      17 Temmuz 2011 11:52:08
      quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

sayın kocausta ve mmi, işte şimdi kafam karıştı :) dediklerinizde LO hızda çok verimli bir kullanım olmadığı çıkarımını yapıyorum :)

Sen dediğimi yap, LO fan hızında 25C civarı ayarla; en ekonomik ve optimum çalışma bu olacak.
      |
      |
      17 Temmuz 2011 12:12:44
      merhabalar,
      Ustalara bir sorum olacaktı benim. Yeni aldığım evde klima tesisati 2 oda için çekilmiş.Ancak bunu multi sisteme göre çekmişler. Dış unitenin yanına priz takılmış bunu da ayrı bir sigortaya bağlamışlar(Ana sigorta tablosunda)
      İçeride ise yakın bir yerlerde elektrik alınacabilecek bir yer yok maalesef. Dolayısıyla bana dış uniteden beslemeli klima almam gerektiği söylendi. Bunun içinde iç üniteden dış uniteye çekilen kablonun içinin kaçlı olduğu sorulmuştu. Dört uç olduğunu gördüm. Bu duruma göre 12.000 lik inverter olmayan bir marka model önerebilir misiniz?
      |
      |
      17 Temmuz 2011 12:38:02
      kocausta,evimin salonu kışın çok güzel bir şekilde kaloriferle ısınıyor.salonum ara yerde kaldıgı için soguk olmuyor.ama binada dış cephe yalıtımı yok.sizin dediginiz klimayı alacagım.

|
      |
      17 Temmuz 2011 14:33:46
      Mitsubishi kilima almak istiyorum. 20 metrekarelik bir odam var hem soğutma hemde ısıtma için kullanıcam. aklıma ilk gelen saglam uzun ömürlü bir klima olarak mitsubishi geldi. inverter olacak sekilde bu markadan veya baska markadan tavsielerinizi bekliyorum. evim 2. kat üstünde çatı var (kiremitli). önerilerinizi bekliyorum..
      |
      |
      17 Temmuz 2011 15:35:22
      hitachi nin multi modelleri ülkemizde bulunuyor mu? önerir misiniz? fiyatları ile ilgili bilgisi olan var mı?

teşekkürler.
      |
      |
      17 Temmuz 2011 16:52:42
      Arkadaşlar merhaba.60m2 alanda(odasız) kullanmak üzere klima almayı düşünüyorum. Hem soğutmayı hemde ısıtmayı gerçekten hakkını vererek yapması lazım. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum kardeşlerim p.tesi'ye kadar karar verip almam lazım.

Saygılar

Not:Durum gercekten acil lütfen bana yardımcı olun
      |
      |
      17 Temmuz 2011 17:20:27
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Sen dediğimi yap, LO fan hızında 25C civarı ayarla; en ekonomik ve optimum çalışma bu olacak.

sayın kocausta,

dün gece ve bugün AUTO mod da çalıştırdım. sıcaklık değerleri şu şekilde oldu;

dün gece değerler,

mod: AUTO
      hedef sıcaklık: 25.0
      oda sıcaklığı: 27.0
      açılış: 21:20

21:20 - 27.0
      21:40 - 26.0
      21:55 - 25.5
      22:15 - 25.0

yaklaşık 1 saatte hedef sıcaklık olan 25 dereceye ulaştı salonun sıcaklık, diğer mahaller ise 26.0 derece, sadece 1 derece fark oldu en uzak kısımda bile, devamında kapanışa kadar manuel olarak LO hızı alıp öyle kullandım.

bugün dışarısının gayet sıcak olduğu saatlerdeki değerler,

dış sıcaklık: 32.5
      oda sıcaklığı: 29.0
      açılış: 15:15

15:15 - 29.0
      15:22 - 28.5
      15:28 - 28.0
      15:32 - 27.5
      15:45 - 27.0
      15:56 - 26.5
      16:10 - 26.0
      16:30 - 25.5
      17:00 - 25.5

şu an bir turlu 25.0 dereceye inmedi salondaki sıcaklık. ancak oturduğum alanda gayet memnunum. diğer mahallerde ise 26.0 ve 26.5 derece sıcaklık ölçtüm, yine maks. 1 derece fark oluyor. hız olarak da en son MED - HI arası bir bir hızda çalışmakta idi.

sanırım dediğiniz gibi bir süre yüksek hızda çalıştırıp duruma göre LO ya da MID hıza elle geçirmem daha kullanışlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 17 Temmuz 2011; 17:21:55 >
      |
      |

• Yarbay
      4820 Mesaj
      17 Temmuz 2011 17:23:44
      şu ürün iş görür mü verilen para ya değer mi

http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=229
      |
      |
    • 17 Temmuz 2011 18:18:44
      Yaklaşık 3 yıldır Sharp 12000BTU klima kullanıyorum. İnanılmaz memnunum. 40 metrekare odayı rahatlıkla soğutuyor. Son derece sessiz çalışıyor ve az yakıyor. Bence klima alırken Sharp, mitsubishi, Carrier, Toshiba gibi kaliteli markaları seçin rahat edin. 12.000BTU sharp rahatlıkla 16000BTU arçelik bosh'dan falan daha verimli çalışıyor.
      17 Temmuz 2011 18:38:28
      quote:

quote:

quote:

sayın kocausta,

dün gece değerler,

yaklaşık 1 saatte hedef sıcaklık olan 25 dereceye ulaştı salonun sıcaklık, diğer mahaller ise 26.0 derece, sadece 1 derece fark oldu en uzak kısımda bile, devamında kapanışa kadar manuel olarak LO hızı alıp öyle kullandım.

şu an bir turlu 25.0 dereceye inmedi salondaki sıcaklık. ancak oturduğum alanda gayet memnunum. diğer mahallerde ise 26.0 ve 26.5 derece sıcaklık ölçtüm, yine maks. 1 derece fark oluyor. hız olarak da en son MED - HI arası bir bir hızda çalışmakta idi.

sanırım dediğiniz gibi bir süre yüksek hızda çalıştırıp duruma göre LO ya da MID hıza elle geçirmem daha kullanışlı olacak.

MHI SRK50ZJX-S
      Açtığımda AUTO + 3D ile açıyorum.
      Devir düştükten sonra 3D yi kapatıp LO hızına alıyorum.

Bugün;
      Dış sıcaklık 40cº iken sabah Saat 10:30 gibi açtım.
      ilk açtığımda içerinin sıcaklığı 32,2cº idi.
      istenen iç sıcaklık set değeri 25cº olarak ayarlı
      saat 11:15 gib devir düştü bende LO moda aldım.
      LO moda aldığımda iç sıcaklı 26,3cº idi.
      saat 13:00 gibi İçerinin sıcaklığı 25,7cº indi ve hala aynı değer ve stabil.

Salon 33-34m²

Şuan saat 18:42
      Dış sıcaklık 34cº
      İç sıcaklık 25,7cº

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet -- 17 Temmuz 2011; 18:53:44 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      917 Mesaj
      17 Temmuz 2011 18:42:16
      Manisa'dayım. Salona alacağım ve gündüzleri kullanacağım bir klima bakıyorum. Ev 5. katta , salon 26 m2 ve gün içinde güneş görmüyor. Ama malum dışarısı 50 derece sıcakken artık bunaltmaya başladı. Ev çok sıcak olmuyor, bu yaz şimdiye kadar sadece bugün bunaldım, ona göre hayal edebilirsiniz.

Klima kışın hiç kullanılmayacak, ısıtma özelliği aramıyorum. Yazları 3-4 ay günde maximum 4-5 saat kullanacağım bir klima bakıyorum. Çok da derin araştırma yapmadım. Problemsiz ve sürekli servis gerektirmeyen bir klima işimi görür. A class olması tercih sebebi olur. Baymak'ın Elite 12000 CHS'yi önerir misiniz. HB'de oldukça tutulmuş görünüyor. Başka marka /model önerir misiniz?

http://www.hepsiburada.com/Liste/baymak-elite-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453

• Yarbay
      2018 Mesaj
      17 Temmuz 2011 18:55:42
      Antalya da 2008 yılında aldığım Mitsubishi Electric Msz hc35va 12 binlik inverter klimamdan memnunum.

Sonbaharda klima almayı düşünüyorum.Yine normal fiyatlarda 12 binlik İnverter ne tavsiye edersiniz.

Cop değerleri yüksek klima tercihimdir
      |
      |
      17 Temmuz 2011 19:18:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

quote:

quote:

sayın kocausta,

dün gece değerler,

MHI SRK50ZJX-S
      Açtığımda AUTO + 3D ile açıyorum.
      Devir düştükten sonra 3D yi kapatıp LO hızına alıyorum.

Bugün;
      Dış sıcaklık 40cº iken sabah Saat 10:30 gibi açtım.
      ilk açtığımda içerinin sıcaklığı 32,2cº idi.
      istenen iç sıcaklık set değeri 25cº olarak ayarlı
      saat 11:15 gib devir düştü bende LO moda aldım.
      LO moda aldığımda iç sıcaklı 26,3cº idi.
      saat 13:00 gibi İçerinin sıcaklığı 25,7cº indi ve hala aynı değer ve stabil.

Salon 33-34m²

Şuan saat 18:42
      Dış sıcaklık 34cº
      İç sıcaklık 25,7cº

merhaba,

kapalı mekan olmasından dolayı sanırım kısa sürede devir düşürüyor ancak bende neredeyse 2 saate yakın zamanda bariz bir düşme olmadığını hissettim. elle hız modlarını o andaki Auto mod ile kıyasladığımda 2 saate yakın zaman sonunda MID ile HI arası bir hızda halen daha çalıştığını farkettim. daha sonrada dediğim gibi elle LO hıza ayarladım.

şu anda LO modda 4. saati geçti ve içerisinin sıcaklığı bıraktığım gibi 25.5 derece. düşük hızda çalıştırmam rağmen herhangi bir kayıp yaşamadım.

siz de genelde Auto ile başlatıp bir süre sonra manuel olarak LO ya alarak mı kullanıyorsunuz? bunu sürekli AUTO modda çalıştırmak ile arasında performans ve tüketim karşılaştırması yaptınız mı?
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.