Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18201664.asp?top=1

dünkü mesajımın kanıtıdır.
    saygılar,
  • mbirol
    bu mesaj sadece sana özel hani az çok klima piyasasını biliyosundur diye söylüyorum sence Mıtsubıshı Heavy Ind. böyle bir yapılanmaya izin verirmi?
    Bosch dan bahsediyosun bana bosch sanki Mıtsubıshı Heavy eşdeğer bir şirket klima piyasasında. Yapma yahu bütün herkes bunu konuşuyo Airfel bayileri daıkın olacak diye ben size daha öncede söylemiştim bu yıl sonunda Mıtsubıshı Heavy ile Airfel arasındaki anlaşma bitiyor diye ozamanda böyle konuşmuştunuz. Yaa az biraz mantıklı düşünün ve ona göre konuşun Mıtsubıshı Heavy ile Daıkın bir arada satılırmı hadi splitleri satıldı diyelim Vrf yi nasıl yapacaklar ya siz hayal dünyasında yaşıyosunuz yada gerçekleri görmek istemiyosunuz bırak artık bu masalları hala olan olmuş milleti yanlış yönlendirmeye çalışıyosunuz. Airfel diye bi yapılanma artık Mıtsubıshı cihazları satamaz sattırmazlar.Bunun sende bende çok iyi biliyoruz. Daha önce airfelin anlaşmasının biteceğini söylemiştim alay konusu olmştum şimdi bunları söylüyorum yine alay konusu yapmaya çalışıyosun yapma artık sende biraz objektif yaklaş olaylara duygusallığı bi kenara bırak eper airfel bayiisi isien bilemem tabi

• @mbirol

Yorumunuza katılıyorum.
    Adamlar Airfel'i silmek için değil, TC'deki en iyi birkaç iklimlendirme firmasından biri olduğu için almaya çalışıyor.
    Dediğiniz gibi, bu durum Airfel-Sanko'nun ne kadar düzgün bir firma olduğunun kanıtı.

Ve ülke olarak ta, buradan birilerinin bir "sistem" kurarak yabancı bir firmaya satabilmesi, satışa konu olan şeyin bir nevi "peştemal parası" olduğu için sevindirici.

Bilmemkaç tane otomobil veya Tv aleti yerine böylesi satışlar çok daha karlı ülke için.

Sanko Holding gibi firmalara ihtiyacımız var, milleti keklemeye çalışan (sözde köklü) milleti devleti soyarak büyümüş olan parazitlere değil.
  • Sizin dünkü yazınız satın almanın gerçekleştiği ve artık Airfel in Mit.Heavy. satmayacağı vede satılan malların yedek parça ile ilğili sorun yaşanacağıydı.Yani çamur at izi kalsın.Bu yazıda sizin bahsettiğiniz hiç bir şey yazmıyor.Siz bu piyasanın diğerini kaka çocuk diye gösterenlerden gurubuna üyesiniz sanırım.

Siz yazınızda Airfel i tu kaka gösteriyorsunuz,ama haber tam tersine Airfel i bir dünya firması sınıfına sokuyor.Haberi bile Daikin nın değerine %2,3 artırmış.

Bu arada küçük bir anektot,Daikin Acson malezya yı satın aldı,iyi aldı da ,Acson bittimi ,tabikide hayır,ya adam salak mı ticaret yapıyor.Türkiye de hem Acson,hem Daikin hemde M.Quay satılıyor.Ama üreticisi yada sahibi Daikin,satan firma 3 de farklı.Aynı durum Gree içinde geçerli Daikin Gree ile ortak oldu da Gree bittimi,tam tesine Gree dünya devi oldu.zaten Gree yi Türkiye de en iyi temsil eden Firma da Airfel.

Yani kimse yolda kalmaz bilakis Airfel gücüne güç katar.....

• daha önce bilindiği üzere mıtsubıshı iklimsada satılıyordu ancak son dönemlerde airfelin hem vrf satışlarındaki artış hemde vermiş olduğü söz doğrultusunda (mıtsubıshı shoplar açılacak ve sadece mıtsubıshı heavy ind. satılacak denmişti. ve airfel ürünlerininde satışı yapıldı bu shoplarda hemde sergilendi.) mıtsubıshı heavy firması satış yetkisinin tamamını sanko holding e verdi ve verilen sözlerin tutulmaması üzerine yani buı shoplar da airfel ürünlerinin sergi ve satışı yapıldığı için bu yıl iklimsalarada ürün verdiler.
    sonuç olarak şimdi daıkına satışı gerçekleşen airfel Mıtsubıshı heavy satması nasıl normal karşılanabilir ve buna Mıtsubıshı heavy gibi bir kuruluş nasıl izin verir. ben burada türkiye açısından yapılan yatırımı yada ülkeye girecek milyon dolarları yok saymıyorum sadece bundan sonra klima alım konusunda dikkate davet ediyorum. ayrıca bu konuyu ben çok zaman önce duymuş ve beklemede kalmıştım ama şidi ortaya çıkmış bir konu üzerine yorum yapmam dahi sizleri rahatsız ediyor. enteresan bir davranış sergiliyorsunuz. kaldı ki bu yorumların önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi durumunda ozaman ne olacak ki zaten gerçekleşecek bunu daha öncede söyledim yine söylüyorum airfel bayileri yıl sonuna kadar gelecek olan mıtsubıshı heavy ürünlerini satacaklar önümüzdeki yıl anlaşma yenilenmeyecek bunu sizde göreceksiniz bizde

• daıkın türkiyede dıstribütörlük faaliyeti gösteren bir firmayı satın alıyo yani gree gibi yada Mıtsubıshı Heavy gibi yada vs. gibi üretim yapan firmayı satın almıyo yani rakip firma kendisine rakip olan bir firmanın ürünlerini satmasını izin verirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

mbirol
    bu mesaj sadece sana özel hani az çok klima piyasasını biliyosundur diye söylüyorum sence Mıtsubıshı Heavy Ind. böyle bir yapılanmaya izin verirmi?
    Bosch dan bahsediyosun bana bosch sanki Mıtsubıshı Heavy eşdeğer bir şirket klima piyasasında. Yapma yahu bütün herkes bunu konuşuyo Airfel bayileri daıkın olacak diye ben size daha öncede söylemiştim bu yıl sonunda Mıtsubıshı Heavy ile Airfel arasındaki anlaşma bitiyor diye ozamanda böyle konuşmuştunuz. Yaa az biraz mantıklı düşünün ve ona göre konuşun Mıtsubıshı Heavy ile Daıkın bir arada satılırmı hadi splitleri satıldı diyelim Vrf yi nasıl yapacaklar ya siz hayal dünyasında yaşıyosunuz yada gerçekleri görmek istemiyosunuz bırak artık bu masalları hala olan olmuş milleti yanlış yönlendirmeye çalışıyosunuz. Airfel diye bi yapılanma artık Mıtsubıshı cihazları satamaz sattırmazlar.Bunun sende bende çok iyi biliyoruz. Daha önce airfelin anlaşmasının biteceğini söylemiştim alay konusu olmştum şimdi bunları söylüyorum yine alay konusu yapmaya çalışıyosun yapma artık sende biraz objektif yaklaş olaylara duygusallığı bi kenara bırak eper airfel bayiisi isien bilemem tabi

ya arkadaşım neden Airfel ile Türkiye Daikin aynı çatı altında çalışsın ki,böyle bir zorlama mı var.daikin yoluna Daikin olarak devam eder Airfel Airfel olarak.Ticarete bakışınız ne kadar dar.Ya dünyada ne devler var birbirene rakip iki marka sermayesi aynı kuruluş.Şimdi durup dururken neden Airfel bayileri Daikin cı olsun ki.Neden böyle bir pazarı adam silsin atsın.Senin Bosch nedir dediğin beyaz eşya gurubu.Bosch kombi satışı nedir sence.Daikin ısısan nı satın alınca yada Bosch-Daikin-Isısan diyelim,Isısan Buderus satmıtyormu artık,yada Buderus yahu Bosch satıyorsan sana Buderus vermem mi diyor.Siz Buderus un ısıtmadaki namından haberiniz varmı Avrupa da.Klimada Mit.,daikin neyse Isıtma da Buderus odur.

Ha ben demiyorum ki ,Airfel Daikin ile evlenirse Mit.Heavy ile yollarını ayırmaya bilir.Ama akkıllı ticaret yapan adam altın yumurtlayan tavuğu kesmez arkadaş.

Birde şuna gelelim İklimsa Mit.Heavy. için tek alternatifmiş.ya arkadaş gördük geçmişte yaptıklarını Dünya devi bir markayı Türkiye gibi klima pazarının en hızla büyüdüğü bir yerde 4 tane duvar tipine mahkum etti.Mit.Heavy. Airfel le kendine geldi ,laik olduğu makama yeni yeni oturuyor.İklimsanın ömrü boyunca yaptığı VRV işini sadece bir tek projede daha fazlasını sattı Airfel.Airfel şu anda Mit.Heavy. VRV sisteminde pazarlamada AVRUPA birincisi vede Mit.Heavy. Airfel ile yollarını ayırmaya kalkarsa hayatının en büyük hatasını yapar.

Eğer siz bu piyasa da biraz içinde bulunduysanız SANYO Türkiye de 1992-1996 larda neydi şimdi ne.
    Sanyo nun ürün gamındaki klima Türkiye deki birçok markada yok,ama Hani SANYO nerede,keşke Airfel gibi bir gurup bulup çalışabilse.Hani Koca PANASONİC 4 tane Split satmakla klimada dünya devi olunmuyor.

Daikin da bu ülkede Kanallı sistem satıyor ihaleye giriyor.Aynı malı daikin üretiyor Acson da aynı malla aynı ihaleye giriyor,şuan bir çok projeli işide Acson alıyor.Yani daikin Malezyada Acson dan vermeyecek mi şimdi Türkiye deki Acson distribütörüne malı.O sizizn dediğniz bizim gibi dar görüşlü ticaret anlayışı olan ,birbirinin kuyusunu kazmaya çalışan ticaret anlayışında olu ancak....

Bu arada sizin yaşınız kaç bilmiyorum ama ,belkide sizin yaşınız kadar ben bu piyasanın içindeyi. Zaten İzmir de olupta beni tanımıyorsanız,siz bu işte yenisiniz galiba.(Tanınmam demek büyük firmalığımdan yada ukalalığımdan değil,bu piyasada bu işi bilen herkesle dost olan,elinden geldiğince rakipte olsa yardımcı olduğumdan iyi bilinirim İzmir camiyasında)

• HIMMMMMM. İKLİMSA da zaten her zaman sadece Mit.Heavy satılıyordu ,biz yanlış görmüşüz demekki.Artık İklimsalar da Sharp,General,tronic vs. sattırmaz Mit.Heavy. Sakın ha!! İklimsa dan Mit.HY. dışında ürün almayın seneye parçasını bulamazsınız....

• akıllı ticaret yada aptal ticaret vs. ile alakası yok bu işin daıkın ın airfeli alması şu an split piyasadaki varlığını biraz daha arttırmaktan öteye değildir. daııkın ısısanı aldıktan sonra proje işlerinde çok daha ilerlere gitmiş olabilir. ancak split piyasadan silinmek üzereler bunu en basit örneğide bakkallarda bile satılaya başlamasıdır. daıkın ın buradaki hamlesi bayi grubunun son derece iyi bir perakende satış trendini yakalamasını amaçlamaktadır. bu vesile ile bayii grubu iyi olan ısısan ı aldılar başaramadılar şimdi airfel ile yeni bir hamle deniyorlar. bu hamlede amaç mıtsubıshı satışını artırarak piyasada kendi split satışlarını durdurmak mı? zaten çok az sayıda her geçen yıla oranla split satışı azalmakta buna karşılık birde kendi bünyesinde bulunan bir şirkete farklı bir markanın satışını devam ettirmesine izin vermesi beklenemez. tabi bu konuşulanlar yeni bir oluşum olduğundan şimdilik herkes atıp tutuyor ama burda boş bir konuşma olmadığını zamanla anlayacaksınız. bu tip satışlar türkiyede örneği az rastlanan cinsten ancak buradaki amaç çok yüksek oranda bir vrf satışı yapan ve bir çok ihaleyi daıkının elinden alan bir şirketten bahsediyoruz. daıkın zaten mıtsubıshı KX6 ile hiç bir kulvarda yarışamıyor girdiği neredeyse her ihaleyi kaybediyor. bu ve benzeri daha bir çok örenek ile çok iyi bir çıkış trendi yakalayan airfel i gördüler. ee şimdi bunlara sen bizim ürünlerimizi satma mıtsubıshı satmaya devam et ve mıtsubıshı türkiede daha çok tanınan bi firma olsun ayrıca her ihalede bizi yak yık vs. bunlara izin verecek bi şirket değil daıkın da mıtsubıshı de

• Tamam birader senin Eşşek Ka.....k olsu ne diyeyim daha.246 milyon dolar ver bayi ağı al,sanki Isısan da bayi ağı yokkkk....

Bu konu benim için kapandı,kim neye inanıyorsa onu yapsın....
  • yaw ne diye Daikin diye sallıyorsunuz,birde işi bildiğiniz sanıyorsunuz

Daikin mi kaldı memlekette gari

Heriflerin malı iyi hatta çok iyi,evet iyide kim alıyor yaw bunları!! neredeyse sıfır çekiyorlar,ama burunlarından da
    kıl aldırmıyor,ama TR de Klima pazarında adamın burnundan zorla kıl alırlar

İyide bu arada GREE de Daikin ı alıyor aslında almıyor ama yakında alır!!! Thailand yapılanmasıda Gree ye
    geçiyor(ilerde zaten geçecek!)

IklimSA yı hala ağzınızamı alıyorsunuz yaw,bu herifler bitti,"SA" nın Marka mirasını yediler ve bitti gibi!!

SANKO Group ise AIRFEL ile TR de çok ciddi iş yaptı hemde tahmin edilemeyecek kadar!
    Bizdeki Daikin yapılanmasıda sanırım biraz uyandı ve bu hareketlenmeden dolayıda birileriyle pazarda bir şekilde
    boy gösterip çalışmak istiyor vede SANKO ya gitmesi hem çok doğru hemde akıllı işi

Bu Mühendis ise hala Mitsu.H yok Airfelden çıkıyormuşun derdinde yaw çıksa ne yazar çıkmasa ne yazar!
    Ayrıca bilmem ne iki MARKA sı aynı yerde olurmuymuş diyor;OLUR hemde bal gibi olur,iş malı satma becerisinde vede
    fiyat stratejisinden geçer!

A-AIRFEL bu işte GREE ilede zaten beraber(bu çok ciddi bir artı!!)
    B-Dakin ile bir evlilikte ise bu en çok Airfel Marka ve satışına yansır!
    C-Daikin ise bugünkü satışını çok ciddi katlar!!! sanırım bu heriflerde bunun peşindeler vede çok doğru bir adrese gittiler
    D-SANKO Group olarak bu işte güzel yapılandı;artık Daikin bile bunun ayağına geliyorsa,gerisini siz düşünün gari!

Airfel Mitsu yuda satar paşalar gibi,zaten IklimSA adam olsaydı bunu tek başına yapardı yaw ülen Mitsu yu bile rezil
    ettiler IklimSA cılar;ama Airfel şakır şakır Mitsu satıyor

++

Birol Hocam hürmetler,yaw itele gitsin demiştim bu eleman için sana,sen hala neden bununla diyaloğa giriyorsunki;
    kendi çalıp kendisi söylesin

Adamlar iş peşinde,malum memlekette işler süper ya(hani birisi bizi ilk 10 sokmuştu!!)vaziyet öyle bir haldeki ne Firmalar ne Üreticiler
    nede Distribütörler v.s ne yapacaklarını şaşırmış vaziyette,kimin kiminle evlendiği belli değil yaw yani işler o kadar iyiki
    bunlarda ne yapacaklarını bilemiyor,ama biz seneye ilk 5 e giriyoruz

Tekirdağlı Hoca sanırım kaçtı,bizim ÇAYlar senden gelsin gari Birol hemşerim

Eyvallah

CAN++

NOT;bu aralar Antalya da havalar oldukça ısındı ama biz daha full klima sezonunu açmadıkklimayı çok gerektirecek havalar henüz oluşmadı!

GREE leri arada test ediyorum,çok çok iyi çıktı ayrıca kışın ısıtmada biraz ses yapıyor demiştim(iç-dış ünite)ama soğutmada o ses
    iyice azaldı(iç-dış olarak)

Sizin Gree nin Inv.serileri ise bir muamma gibi,o malda çok çok iyi olması gerekiyor ama hikaye gibi geliyor bana(Satış/Tanıtım v.s olarak)
    Bu yeni yapılanmada GREE,TR de şu ise Klasik/Inv.olarak tam girse,müthiş mal satar!!
    Herifler GREE yi Koçtaşa vermişler!!! birde gördüğüm kadarıyla GREEN çıkmış,ülen be neyin nesi!! çakma GREE mi bu??
    Yoksa pazardan çakallık yapıp malı götürmek içinmi(birkaç MARKA gibi örneğin!)

++
    Bir diğer dikkatimi çeken ise

Burada bir sürü Bayiler açıldı ve sattıkları 2 marka var bu dükkanların Panasonic ve Diamond,bu ne iştir hocam???
    Aralarından bir anlaşma v.s mi var?? ben 3 tane böyle yeni yapılanmış mağaza gördüm,bir tanesi eski Fujitsu Bayisi idi!!
    1 tanesi yeni açıldı diğeri eskiden neciydi bilmiyorum ama her 3 mağazada da Pany ve Diamond markalarını birlikte satıyorlar!

• Albani hocam izmirde saruhan die bi toptancı var eski fujitsucu panasonic dagıtıcısı oldu; önüne gelen yere shop veriyolar :) bucada bi magaza var resmini cekip koyacam buraya bildiğiniz AYGAZ tüp bayisi panasonic shop olmus tüpsatmayada devam edio buarada:) işyeri köşe magaza biyanı aygaz levhası biyanı panasonic :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Tekirdağlı Hoca sanırım kaçtı,bizim ÇAYlar senden gelsin gari Birol hemşerim

Yok hocam takipteyim ben buralardayım izliyorum şimdilik müdahil olmak istemiyorum bana göre boş ve geyik :)

sopa elimde hazırda bekliyor hakedene basmak için

• @albani selam,bu Panasonic Diamond elec. işi bizim Diamond biliyorsun Anatlya lı firma,As-Altermo
    As-Altermo ile Lara yolu başındaki As klima Alim arkadaşımız,birde Ankara da Diamond bölge bayimiz Net klima 3 lü koalisyon şirket kurarak Panasonic klimanın Akdeniz ve iç Anadolu bölge dagıtıcılığını aldılar.yani Panasonic ile bizim eskiden beri Diamond cu arkadaşlarımız nişan yaptılar.Dolayısı ile Antalya da Diamond bayileri panasonic te satıyor.Güzel birşey değilmiiii?Bu arkadaşlar işi bilen kişiler Klima işinde yoğrulmuşlar,bizim as klima Alim neredeyse doğuştan klimacı Panasonic de,Daimond Elec. de kormadan alabilirsiniz.

quote:

Burada bir sürü Bayiler açıldı ve sattıkları 2 marka var bu dükkanların Panasonic ve Diamond,bu ne iştir hocam???
    Aralarından bir anlaşma v.s mi var?? ben 3 tane böyle yeni yapılanmış mağaza gördüm,bir tanesi eski Fujitsu Bayisi idi!!
    1 tanesi yeni açıldı diğeri eskiden neciydi bilmiyorum ama her 3 mağazada da Pany ve Diamond markalarını birlikte satıyorlar!

• Daikin ile Airfel el sıkıştı.Airfel artık Daikin nın.Kesinleşti.......Vatana millete hayırlı olsun...

http://www.airfel.com.tr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@albani selam,bu Panasonic Diamond elec. işi bizim Diamond biliyorsun Anatlya lı firma,As-Altermo
    As-Altermo ile Lara yolu başındaki As klima Alim arkadaşımız,birde Ankara da Diamond bölge bayimiz Net klima 3 lü koalisyon şirket kurarak Panasonic klimanın Akdeniz ve iç Anadolu bölge dagıtıcılığını aldılar.yani Panasonic ile bizim eskiden beri Diamond cu arkadaşlarımız nişan yaptılar.Dolayısı ile Antalya da Diamond bayileri panasonic te satıyor.Güzel birşey değilmiiii?Bu arkadaşlar işi bilen kişiler Klima işinde yoğrulmuşlar,bizim as klima Alim neredeyse doğuştan klimacı Panasonic de,Daimond Elec. de kormadan alabilirsiniz.

quote:

birol usta ozaman saruhan sadece ege bölgedemi faliyet gösteriyo ben antalyada onun bölgesi sanıyordum birol usta ozaman saruhan sadece ege bölgedemi faliyet gösteriyo ben antalyada onun bölgesi sanıyordum

• biz söyleyince balon haber di şimdi sen söyleyince doğru oldu
  • Aynen öyle.Panasonic Türkiye'de kendisi var artık distrübitörlük vermiyor.Daha önce panatek ten ağzı yandı.Artık bölgesel sözleşme yapıyor.Ege bölgesi Saruhan da.İç anadolu ve Akdeniz bizim konsersyum da.Tabi Bizimkiler bayi ağı ve örğütlenmesinde daha deneyimliler.1996 dan beri bu iş distürübitör olarak sürdürüyorlar...
  • 25 m2 catı katı sureklı gunes alan ızmırdekı evıme klıma almak ıstıyorum hem ısınmak hem sogutmak için 1200 lira butcem var ne almalıyım gree markayı ovuyorsunuz ıyı olur mu yoksa samsung nasıldır
  • ülen bende ne iştir bu diyordum

3-4 tane mağaza gördüm;hepside "Panasonic-Diamond" Bayisi olmuşlar!!

Diamond tan çok şikayet var,bir ara Forumda da bunlar konuşuldu,benim alt komşumda 4 adet Diamond vardı,2 tanesini
    geçen sene 1 tanesinide bu sene söküp attı!yerlerine BEKO taktı,arada gidiyorum ve oldukça iyiler!
    1 tanesini ise şimdilik bıraktı,çünkü o odayı pek kullanmıyorlar!

Ancak Diamond kalite olarak tam nedir bilemiyorum,ama Salon Tipli cihazlarda sanırım pazar payı çok iyi ve malda iyi olmalı!

Panasonic için bir şey diyemem ama eskileri süper idi ve bizim koko69 da 2 tane var ve süperler hala(sanırım 11-12 senelik cihazlar)

"Panatek" bu markayı TR de rezil etmişti,ama yeniden TR de Pany toparlanması zor! piyasa çakal ve uyanık dolu,artık
    ismin bilmem ne markası bile olsa hikaye!! öyle MARKA diye;adama şakır şakır mal sattırmıyorlar!!

Fujitsu ise Split işinde Antalyada top attı!!!Bayisi filanda kalmadı galiba! Kırcami deki bahsettiğim yer ise Pany-Diamond oldu geçenlerde!

Ancak bize yakın olan diğer Bayide şöyle bir durum oldu,yeni açılan Pany-Diamond Bayisinin dibinde ise Mitsu.Eleck.Bayisi var(Akdeniz Klima)
    dip-dibe adamlar yani,gelsin ÇAYLAR yapıyorlar herhalde

Bir diğer kardeşimiz ise PIHLIS Firması Mitsu.Elect. Bayiliğini komple bıraktı ve Hitac olarak devam ediyor(eskiden Mitsu ve Hitac satıyordu bunlar)

Valla Antalyada dağ-taş YERLİ malum firmaların malları ile dolu! buranın kaymağını bunlar yiyor! pazar çok büyük ama diğerleri için hikaye bir pazar!

GREE ise ciddi ivme kazandı!! Koçtaş yok satıyor gibi!!

++
    Daikin işine ise sadece gülüyorum!bunlarda hikaye,yani mal süper ama fiyatlar iş yapmıyor!!
    Bir kere herifler hala "AVRO" fiyatmı veriyor bilemiyorum,ama çok gıcık oluyordum AVRO ile,ülen sen kimsinde
    klima işinde AVRO diyorsun,hani bari malında satılsa anlarım,boş hava yani AVRO işi!!
    +KDV derler birde,buda küfür etmek gibi yaw,herifler nerede kalmışlar yaw zihniyet olarak!!

Kısaca bu +KDV ve AVRO işi gibi adeta müşteriyle "alay etmek" zihniyetinide bu yeni yapılanmada bırakırlar! millet
    bunada uyuz oluyor çünkü!!!

Ayrıca Ururu-Sarara hariç diğerleri gibi eşdeğer mallarda çok var gari!
    Ururu-Sarara da olsa çokta önemli değil ve salt bunun özelliğiyle ilede mal satılmaz!! zaten satamıyorlar!

Artık Daikin isminin mirasından kurtulsunlarda adam gibi iş yapsınlar piyadasa!!

Bayileride böyle bunların,kendilerini bir bok sanırlar bunlar ve gidersin sana hayat hikayelerini anlatırlar,ama kendileri
    bu piyasada "hikayeler" ama farkında değiller herhalde,yada şimdi uyandılarda harekete geçtiler!

Hatta artık MARKA sıda para edip satmıyor,o eskidendi!!! şimdi elini sallasan MARKA ya değiyor yaw

Ama Airfel-Dakin v.s derken bir hareketlenme olur ama o da DAIKIN isminden değilde,Airfelin başarısından olacaktır!!!
    GREE ilede bir ortaklığa gitmişti Daikin yakın geçmişte,sanırım ya komple yada bazı mallar yine GREE den çıkacak!
    SANKO nun Mitsu.H.satıp satmamasıda artık çok önemli değil,herifler çok iyi pazar buldular,Mitsu olsada olur olmasada olur!

Yada bu sene anlaşma biter,sonra Mitsu bir başkasına geçer ama o da beceremez ve 2 sene sonrada tekrar SANKO nun
    kapısını çalar böyle işler çok oldu geçmişte!

TR de Klima pazarı malum YERLİCİLER hariç diğerleri için çok ama çok zor!!!

İşte Airfel burada hepsinden çok ciddi önde,hem Gree ile hemde kendi malları ile v.s kısaca herifler işi iyi becerdiler!

Hadi hayırlı işler

Birol İzmire geliyorum haftaya ama sana uğrayamam o süre içinde! memlekete Bergamaya da gideceğim 1 günlüğüne,
    Çayları bir daha sefere içeriz gari

CAN+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 8 Temmuz 2011; 21:20:41 >

• 
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.