Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.566
Tıklama
Giriş
      29 Haziran 2011 14:37:13
      Bu iki klima - (eksi) değerlerde çaloışmıyormuki çalışma aralığı 1-43 yazılmış

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_2035-10-19.html

http://www.pvg.com.tr/toyotomi_tan_tag_a10hwi-10-60.html
      |
      |
      29 Haziran 2011 14:52:05
      ayrıca inverter klimada cop ve eer değerleri değişkenlik göstermektedir. buradaki sitede nominal kapasite değerleri verilmemiş. dolayısıyla bu değerler cop ve eer değerleri cihazın en yüksek cop değeri mi yoksa nominal mi? buda bir soru işareti yani yeterince net ve açık değil ayrıca cihazlarda çalışma aralığını düzenlerseniz yani bir inverter cihazı max ve min çalışma aralıklarını göre nominal kapasitede A sınıfı yapabilir yada performansı yükseltip C sınıfıda yapabilrsiniz.bunun en basit örneği olarak HITACHI klimalarda 18.000 btu/h ve 24.000 btu/h inverter min ve max kapasitelere bakın ve 24.000 btu/h inverter cihazın kapasite düşürülerek A sınıfı yapıldığını görebilirsiniz. konuları biraz bilimsel inceleyin o taktım bu kadar yakıyo buna taktım o kadar yakıyo müşteri memnun demekle olmuyor bu işler. değerler ortada siz kıyaslayın. Ancak şunu net söylemeliyim son seri 65xx cihazlar birebir gördüm ve inceledim. bu cihazlar hem fiyat bakımından hemde kalite bakımından iyi ama diğer yüksek performans vs. cihazları tavsiye etmem o paraya değmez.
      http://www.pvg.com.tr/zibro_s_2053-10-21.html
      amaç cihaz satmak değil bilgi vermek burada siz bunu karıştırdığınız için yanılıyosunuz.
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      29 Haziran 2011 15:05:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

vay arkadaş önüne gelene mühendis etiketi veriyorlar ya ne diyim artık kağıt üzerinde mühendis

ancak teknik verilere bakar konuşur da konuşur ahkam keser eğer karşısında bir asker bulursa parmağı ile işaret eder şunu şöyle yap burdan geçir boruyu vs. vs..
      bu işler öyle işaret parmağınla duvarı gösterip burda böyle yap demekle olmuyor arkadaş

giyecen tulumu alacan eline anahtarı civata sıkacan biraz terliyecen onunda kolayı var deodorant sıkacan ki kokmayasın

belirttim ben olsam böyle yaparım diye her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ben nasıl montaj yapacağımı ilk başta müşterinin olurunu aldıktan sonra uygulamaya geçerim..

bunu müşteri kabul ederse aynen yapıştırırım duvara 1 gramda boru gözükmez hiç bir klimacı senin duvarını sıvanı kırmakla uğraşmaz bende dahil gidersin inşaatçı bulursun duvarını kazdırırsın klimacı gelir boruyuı döşer işine bakar senlemi uğraşacak eleman adam gibi bir klimanın montajı ortalama 2 yada 2 buçuk saat sürer bu şekilde duvara kanal aç içinde boru gezdir bu özel bir durum bunu isteyen müşteriye klimayı montaj yapan eleman extra ücret taleb eder hakkıdırda ...

ben olsam çift montaj ücreti taleb ederim özel durum dolayısı ile klimacı inşaat ustası değildir ancak panç ile duvarı deler arkasına konsolunu takar montajını yapar işi bitirir sıva kırmakla uğraşmaz bende dahil bedeli ödenirse tabiikide yapılır ...

neyse daha fazla polemiğe girmemek adına kesiyorum..

her lafa verilecek bir cevabımız var lakin bir lafa bakarız lafmı diye ,
      birde söyleyene bakarız adam mı diye !

hocam sen beni yanlış anladın yarın ben fotoyu yükleyeceğim gör bakalım sen ona cift montaj ücreti isterim dermisin. duvar kırma sıvama vs yok sadece kablo kanal düz uzatılıyo ama boru çıkışı kiriş ile duvarın birleştiği noktada meyilli olarak aşağıya doğru deliniyor zaten fotoyu görünce sende anlıyacaksın ben tam anlatamadım şimdi.
      sen montajı gördükten sonra kimin nasıl yoğurt yediğine karar verirsin ayrıca laf mi diye yoksa adam mı diye ondan sonra ayrıca konuşuruz.
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      29 Haziran 2011 15:34:46
      quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

bu ilk sorunun cevabı 2053 ne sınıfı buraya gir bak ve önce sattığın klimanın özelliklerini öğren sana tavsiyem
      kusura bakmayın bu arada ısıtma değil soğutma olacaktı.

hala bana sattıgın cihazın degerlerini ögrendiosun 2053 ISITMADA A enerji soğutmada C enerji ki yazdım onu
      coop ve eer degerleri max a göremi min e göremi nom a göremi demişsin cop degerlerini eurovent onaylıdır tüm firmalarınki nom degere göre verilir katolog degerleri en acık biçimde bizde yazılı min nom max hepsi mevcuttur hatta ve hatta güç faktörü die bi ibare sadece bizde vardır %99 yazıyo dikkatli bak! bu arada nominal degrin acılımı orta deger demek tir ama o ole senin dediğin gibi bulunmaz nin+max:2 :))))))) buna cok güldüm ha! tabir olarak dogru bir formül ama nominal degerde kasıt cihaz inv. özelliğini kullanmadan calıstıgı degerdir senin formule göre bizim 2041 8.350 btu oluyo :)))))))) abi tamam mühendissindir ama bilmiyosan bulasma bu işlere benim zamanım yok sana bişiler ögretmeye
      alsana deger tablosu

|
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      29 Haziran 2011 15:52:07
      buda zibronun

|
      |
      29 Haziran 2011 17:21:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Marauder1905

Arkadaslar,

Yardimlariniz icin oncelikle cok tesekkur ediyorum.

Cihazlarin sessiz olmasini cok kafama taktigim icin biraz daha paraya kiyip inverter aldim. Odaya zaten inverter alacaktim sessiz olmasi icin; bu durumda 500 TL daha vererek salondakini de inverter aliyim dedi. Hyper inverter vs. olmadigi icin cok anormal bir fark cikmadi zaten.

Asagidaki modelleri ekombinet'ten aldim. Cihazlar gelince goruslerimi paylasmaya calisacagim.

SRK25ZJ-S - Oda icin
      SRK50ZJ-S - Salon icin

Emegi gecen herkese tekrar tesekkurler :)

En iyisini yaptınız sonunda.
      Bütçe kısıtı koyduğunuz için söyleyemiyorduk, ama sonunda kendiniz geldiniz olması gerekene

Düzgün bir de montaj yapıldığında 15 sene rahat çalışması lazım bu aletlerin.
      Tabii 5-6 sene sonra çok daha verimli aletler çıkıp onlara merak etmezseniz

Hayırlı olsun...
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      30 Haziran 2011 12:49:44
      quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

quote:

bu ilk sorunun cevabı 2053 ne sınıfı buraya gir bak ve önce sattığın klimanın özelliklerini öğren sana tavsiyem
      kusura bakmayın bu arada ısıtma değil soğutma olacaktı.

hala bana sattıgın cihazın degerlerini ögrendiosun 2053 ISITMADA A enerji soğutmada C enerji ki yazdım onu
      coop ve eer degerleri max a göremi min e göremi nom a göremi demişsin cop degerlerini eurovent onaylıdır tüm firmalarınki nom degere göre verilir katolog degerleri en acık biçimde bizde yazılı min nom max hepsi mevcuttur hatta ve hatta güç faktörü die bi ibare sadece bizde vardır %99 yazıyo dikkatli bak! bu arada nominal degrin acılımı orta deger demek tir ama o ole senin dediğin gibi bulunmaz nin+max:2 :))))))) buna cok güldüm ha! tabir olarak dogru bir formül ama nominal degerde kasıt cihaz inv. özelliğini kullanmadan calıstıgı degerdir senin formule göre bizim 2041 8.350 btu oluyo :)))))))) abi tamam mühendissindir ama bilmiyosan bulasma bu işlere benim zamanım yok sana bişiler ögretmeye
      alsana deger tablosu

min max / 2 diye bişey yazdığımız hatırlamıyorum bi yeriniziden formül üretmeyin laf olsun diyede konuşmayın .
      http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC
      bu linkte eurovent onaylı firmalar var sizin firmayı nereye gizlemişler ben bulmadım. bi incele de bana da göster ayrıca bu katalog nerede basıldı bilmiyom ama resmi internet sitenizde nominal değerler yok sebep? nominal değer cihazın inverter özelliği kullanmadan çalıştığı değer mi o ne nasıl bişey inverter klima canı istemediği zaman inverter özelliği kullanmıyor mu? inverterin sözlük anlamına baksan bile anlarsın. cihaz her şartta bu özelliği kullanır nominal kapasite cihazın ortalama çalışma kapasitesidir. sözlük anlamından bile çıkarabilrsin. bu demek değil ki en düşük ve en yüksek değeri topa 2 ye böl. ama cihazın ortam koşullarına uygun olarak çalışma kapasitesini verir. neyse bunları tartışacağım kişi bir satıcı olamaz çünkü objektif yaklaşamaz. sen bana bişey öğretmek istiyosan sizin eurovent onayını öğret yada sitede göster yeter gerisi boş. Ama daha sattığın cihazın euroventten onaylı olup olmadığını bile bilmiyosan bunuda öğren sonra satıcı ol biz burda mal satmaya çalışmıyoruz sende öyle yap.senin gösterdiğin katalogu söyle resmi siteyede koysunlar da bizde o değerlere göre bakalım.,
      neyse zaten sen yukarıda koymuş olduğun katalog ile benim tezimi doğrulamış oldun. 2053 ile 6550 cihazın değerlerini kıyaslarsanız soğutma değerlerine göre 2053 nasıl bir yüksek performans serisi cihaz zaten herkes anlar.
      ayrıca bi klimaya 3.500-4.000 tl para vereceğiz ve bu klima soğutmada c sınıfı olacak yok böyle bi teknoloji dünyada:))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinemühendisiizmirli -- 30 Haziran 2011; 18:27:40 >
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      30 Haziran 2011 18:50:32
      quote:

http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_2035-10-19.html
      bu ikinci sorunun cevabı burda yazıyo cihazda nominal kapasite yok en düşük ve yüksek değerler var ki szi soğutma performansına bakarsanız bunun nominal kapasitesini çıkarırsınız. üçüncü sorunun cevabıda burda yazıyor zaten.

ya sen burda ve bundan önceki konuda yazmadınmı 2035 8.000 btu die nasıl hesapladın ? sacma sapan konusup ugrastırma beni inverter in ne oldugunu banamı ögreteceksin cihazın kw x 3.417 degeri nom degeri bu böyle hesaplanır katalogtada yazar hangi akla hizmet 2035 i 8.000 btu yapıosun sen? al sana euroventhttp://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_trade_name.php?lg=en&rub=04&srub=03&select_prog=AC1&select_partic=503&select_marque=GREE&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=&debut_affiche=0&indice_affiche=0

hem sen bunları bırakta benim sana sordugum soruya gel bana srk 50 zjp ile 2053 ü kıyasladedin kıyasladım sen soruma cevapver hangisi daha ekonomik?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      30 Haziran 2011 19:36:06
      quote:

Usta bende bir değil on cevapta var ama,malesef adam hiçi hiç adam değil.

koç'um uyraşma bırak sal gitsin çayıra,bu arkadaşın iş gücü yok sid.... yarıştıracak yer arıyor.Böylesi kimler geldi kimler geçti.....
      |
      |
      30 Haziran 2011 19:57:17
      beyler 12 metrekare bir odam var kardeşimle kalıyoruz. bir pc bir laptop çalışıyor genelde odada. bugün arçelikten 9500 btu luk klima aldım. fazlamı gelir acaba. 9000 btu luk b sınıfı vardı 7000 likte yokmuş gelmez dediler mecbur kaldım. çok elektrik yakar mı bu şekilde?
      |
      |
      30 Haziran 2011 20:27:51
      mitsubishi srk 50-s soğutma: nom.17.060 btu sogutmada harcanan enerji nom. 1550watt kw nom. 5 max .5.5 üfleme debisi m3/saat 678 eer 3.23 A
      ısıtma: nom.19.790 max. 22.520 btu harcanan enerji nom 1590watt kw nom.5.8 max. 6.6 üfeleme debisi m3/saat 810 cop 3.65 A

zibro s 2053 soğutma nom.17.780 btu soğutmada harcanan enerji 1845watt kw nom.5.19 max 5.3 üfleme debisi m3/saat 870 eer 2.81 C enerji
      ısıtma: nom.23.800 max. 33.4000 btu harcanan enerji nom 1800watt kw nom.6.97 max. 9.8 üfeleme debisi m3/saat 930 cop 3.88 A

şimdi kıyaslıyalım sogutma güc farkı nom.degerde 1 öncelikle bu ürünler eşit değil 60 modeli ile kıyaslama yapmak gerekiyordu.
      1-) iki ürün arasındaki performans farkı nominal degerde soğutma %5 ısıtmada %17 zibro daha performanslı
      max. degerde ısıtmada %33 performans daha yüksek
      2-) üfleme debisinde zibro sogutmada %16 daha performanslı ısıtma üfleme debisinde yine zibro %13 daha fazla hava sirküle ediyo
      3-)enerji tüketimi sogutmada srk 50zj-s %16 daha az enerji sarfediyor ısıtmada srk-50zjp %12 daha az enerji sarfediyor

sen ya bu işi bilmiyosun yada dalga geçiyosun milletle böyle bi hesabı kasap bile yapmaz yaa.
      1. senin 2053 cihazın euroventte yok böyle bi cihaz tescilli değil
      2. nominal değerde iki ürün arasında senin katalog değerine ama mıtsubıshının eurovent değerine göre %5 fark var yani senin cihazın nominal değeri senin dediğine göre 17.780 btu/h mış ama tescilli değil sadece söyleniyor.
      buna karşılık mıtsubıshı heavy 17.060 btu/h nominal değere sahip ve tescilli
      şimdi mıtsubıshı heavy 3,23 eer değerine sahip eer değeri cihazın soğutmada enerji verimlilik değeridir. yani cihazın tüketmiş olduğu bir enerjiye karşılık size vermiş olduğu enerjiyi gösterir.
      zibro nun eer değeri 2,81 yani

her iki cihazın enerji verimlilik oranı arasında %14 fark var demektir. yani senin cihazın bu cihaza oranla % 5 daha verimli diyosun (ama o senin dediğin gibi hesaplanmaz) yani senin cihazın nominal kapasitesi % 5 daha fazla olduğuna göre bu cihazda senin cihazına göre %14 daha az enerji tükettiğine göre demek ki bu cihaz basit hesapla senin cihazına oranla % 9 daha tasarruflu. senin anlayacağın dilden hava debisine gelince cihazın iç ünite fan boyutunu ve yada fan motorunun dönme sayısını artırırsan cihazın hava debisi artar bunun sana ses olarakta geri dönüşü olacağını unutmamak lazım yani hava debisi cihazın enerji yönünden daha verimli olduğunu gösteren bir ibare değildir. btu/h(brıtısh thermal unit ingiliz ısı birimi) cinsinden her iki cihazın ortama 1 saat içinde vereceği enerji yaklaşık 17.000 seviyesinde dir.
      senin cihazın yine katalog değerine göre % 6 ısıtmada daha az enerji tüketiyor buna karşılık ısıtmada % 17 oranında daha fazla enerji veriyor
      bu açıdan bakıldığında senin cihazın ısıtmada daha performanslı gözüküyor. ancak 20xx ve 17xx serisi cihazların performans ve katalog değeri açısından hiç bir yasal dayanağı yok.

ayrıca daha önceki yazılarımda yazıyo söylemiştim zaten zibronun sadece 65xx serisi cihazlarını alabiliriniz diye ama okumamışsın ayrıca bana gönderdiğin link te zibro adı altında bi sayfa yok ama diyosan ki biz zaten zibro adını kullanıyoruz cihazlarımız gree ee ozaman koçtaşta daha ucuza satılıyo neden senden alsınlar ki ayrıca gree olarak gerçek markayı alırlar çakma marka yı değil. sen kendi markanı düşürüyosun burda biz gree ye cihaz yaptırıyoruz diye ee zaten gree turkiyeye airfel tarafından getiriliyo siz ne diye getiriyosunuz.?
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      30 Haziran 2011 20:30:54
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

koç'um uyraşma bırak sal gitsin çayıra,bu arkadaşın iş gücü yok sid.... yarıştıracak yer arıyor.Böylesi kimler geldi kimler geçti.....

hadi siz işinize bakın adam olsanız buırda cihaz satmaya uğraşmazsınız laf olsun diye menfaat peşinde koşan tiplersiniz adam akıllı cihazları anlatın insanlara kendi markalarınızı değil. tabi kimler gelir kimler geçer biz kalır bakarız satışımıza diyosun ama öyle olmayacak bu sefer satış yapacaksan burda yapmıyacaksın benim derdim burda cihaz tanıtmak yada mal satmak değil menfaat peşinde de değilim sizler gibi
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      30 Haziran 2011 20:33:38
      quote:

Orijinalden alıntı: metakora

beyler 12 metrekare bir odam var kardeşimle kalıyoruz. bir pc bir laptop çalışıyor genelde odada. bugün arçelikten 9500 btu luk klima aldım. fazlamı gelir acaba. 9000 btu luk b sınıfı vardı 7000 likte yokmuş gelmez dediler mecbur kaldım. çok elektrik yakar mı bu şekilde?

hiç bi sıkıntı olmaz 12 m2 de 9.000 btu cihaz idealdir. ortalama metreküp başına 270 btu düşer ki buda çok fazla bi değer değildir. 25C gibi kullan yeterlidir senin için hayırlı olsun
      |
      |
      30 Haziran 2011 23:14:32
      möhendiz bey güldürme beni.... sattığım markalar web adresimde yazıyor... MİTSUBİSHİ ELECTRİC .... DAIKIN... FUJİTSU.... FRİGİDAİRE.... WHİTE WESTİNGHOUSE....GENRAL ELECTRİC... PANASONİC.... MİDEA.... GREE vs ....vs ....

http://www.tekirdagklima.com/satis/

kardeeeş biz uyuşturucu satmıyoruz.. esrar satmıyoruz....eroin satmıyoruz.....

biz klima satıyoruz...

bu memlekette klima satmak ticaret yapmak ne zamandan beri suç oldu.. bu forumda bu topicte ilk yazdığım gün söyledim klimacı olduğumu ,suçmu işlemiş olduk klimacı mesleğini seçerek

klima satmak cihaz satmak, eğer adamlıkla bir ilgisi olduğunu düşünüyorsan, bu senin düşüncen saygı duyarım ..

ama bende senin möhendiz olduğuna inanmıyorum, eğer sende adamsan verirsin adresini telefonunu .......

yada çekersin möhendiz diplomanın fotoğrafını, ispat edersin bizde senin adam olduğuna inanırız

yoksa benim gözümde sende adam değilsin...

benim adresim: tekirdağ merkez yavuz mahallesi garanti bankası yanındayım bu kadarda açık söylüyorum.. sana dahada ne diyem möhendiz bey iletişim için 24 saat gsm telefonlarım açıktır adamsan ararsın...

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

hadi siz işinize bakın adam olsanız buırda cihaz satmaya uğraşmazsınız laf olsun diye menfaat peşinde koşan tiplersiniz adam akıllı cihazları anlatın insanlara kendi markalarınızı değil. tabi kimler gelir kimler geçer biz kalır bakarız satışımıza diyosun ama öyle olmayacak bu sefer satış yapacaksan burda yapmıyacaksın benim derdim burda cihaz tanıtmak yada mal satmak değil menfaat peşinde de değilim sizler gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 30 Haziran 2011; 23:22:54 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      30 Haziran 2011 23:58:21
      quote:

Almışsınız zaten, hayırlı olsun.
      Keşke almadan önce fikir sorsaydınız.

Fazla gelirse sık sık dur-kalk yapar, o kadar.
      |
      |
      01 Temmuz 2011 00:59:42
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

aslında değiştirme ihtimalim olabilir daha montaja gelmediler oyüzden. 9000 lik var bitane b sınıfı ve birde 9500 lük var a sınıfı. 7000 lik gelmez dediler. arçelikten başka yerden alma seçeneğim yok çünkü çok az faizle kredi kartı olmadan taksit yapıyorlar
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      01 Temmuz 2011 12:14:55
      ya mühendis hoca ugrasmıyacam seninle ben mitsubishi haric tüm markaları satıyorum tartıstıkca tartısacazsenınle sen yazdıgın yazıları bastan asagı okusana bi tamamen sacmalıyosun salak sacma hesaplar yapıosun tabloyuda attım sana daha ne konusuyosun anlamadım sana yazdıklarını hatırlatıom kabullenmiosun kendi yazdıgın savundugun seyi unutuyosun lütfen cevap yazma bana ne biliosan onu yap
      |
      |
      01 Temmuz 2011 12:58:49
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

aslında değiştirme ihtimalim olabilir daha montaja gelmediler oyüzden. 9000 lik var bitane b sınıfı ve birde 9500 lük var a sınıfı. 7000 lik gelmez dediler. arçelikten başka yerden alma seçeneğim yok çünkü çok az faizle kredi kartı olmadan taksit yapıyorlar

Arçelik-Beko olarak alınacak sadece 1 klima vardır, onun dışındakiler fiyat/özellik olarak yaramaz.
      Bahsettiğim, şimdi üretimden kaldırılmış olan, ama bazı yerlerde bulunan Arçelik 90064 ve onun ikizi olan LG-Beko 7580D.
      Oldukça verimli bir inverter.
      Bazı kusurları var, ama 1200 lira olunca onlar görünmüyor
      |
      |

• Teğmen
      168 Mesaj
      01 Temmuz 2011 13:16:14
      Lafım kesinlikle birilerine değil sözüm lafım meclisten dışarı ve kimse kusura bakmasın arkadaşlar ama burada ben ve benim gibi klima almaya niyetlenen ancak bu konuda çok fazla bilgisi olmayan kişiler daha fazla bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyoruz ancak objektif bilgilerin yanında oldukça subjektif,gerçeği bazen yansıtmadan uzak ve ticari kaygılar içinde cevap veriliyor sanki.Tabiiki burada klima satan arkadaşlar da olacak ve kimse de yoğurtum ekşi demeyecektir ancak bizler sizlerin önerileri doğrultusunda gidip çoğu zaman kıt kaynaklarımızla en uygun olanı almaya çalışıyoruz.Ve bunun için de bir bütçe oluşturuyoruz.Ve borç altına giriyoruz.
      Lütfen bu konuda sizlerden biraz daha hassasiyet rica ediyorum.Teşekkür ediyorum..
      |
      |
      01 Temmuz 2011 15:01:24
      Forumu uzun süredir takip edipte bu güne kadar benim tavsiyem yada önerimle klima alıp başı ağrıyan bir kişi varsa lütfen yazsın.Bu forum kendini bilmezler dadandıkça çekilmez hal alıyor.Yöneticilerde bu günlerde sadece seyirci kaldı bu densizlere.Burada sorusu ve bilgi isteyenlere yardımcı olmak için yazmak yerine al böyle kendini bilmez çok bilenlerle uyraş.Gerçi ben vaz geçtim bu tiplerle sid... yarıştırmaktan.Bunlar lafta hep en uzağa atış yapar.Pratiğe gelince damlası önüne düşer.

Son söz ve bir daha bu konuda ve malum kişi ile ilğili yazmayacağım.Bu forumda da benim biraz faydam dokunan beni seven varsa bu densizi protesto eder,muhatap olmaz.Zaten muhatap oldukça kendini bir şey sanıyor bu tiler.

Birde bir Atasözü ekleyelim sona.Cevap yazmak isteyen yazsın bu söze, Çok gezen mi?bilir,çok okuyan mı?
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
Ankara Web Tasarım
üniversite
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.