Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.152
Cevap
327
Favori
3.171.298
Tıklama
Giriş
      696 Mesaj
      28 Haziran 2011 20:03:13
      @Ahmet bence abartılacak bi şey değil klimanın çalışmasına herhangi bir kötü etkisi yoktur vanaların nemlenmesinin eğer vanalar görünmüyecek bir yerde ise izole yapmanada gerek yok altına küçük bir plastik yoğurt kabı bile koysan içine damlayıp hava sıcaklığının etkisi ile buharlaşır illaki yok öyle şey istemem dersen servise üç beş neyse bedelini öde yapsınlar derim çünkü normal şartlarda hiç bir klimacı vanaları izole etmekle yükümlü değil normal şartlarda klima vanaları izole edilmiyor extra bir durum servis bedelini isteyebilir sizden hazırlıklı olun ...
      quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

@Ahmet o halde klimanın servisine müracatta bulun servis yazdır gelsinler açık olan yerleri vanaları bi güzel izole etsinler bunun için sizden ek olarak ücret taleb edebilirler ... bence haklarıdırda

eğer servise ücret ödemek istemiyorsanız klimacılardan boru izolesi flexi sizde alıp yapabilirsiniz üzerinede dekoratif bant sararsınız sorun çözülür diye düşünüyorum...

Teşekkürederim.

Bir önceki mesajımda da yazdım.
      Klima salonda ve dış ünite duvarda idi.
      Salona yenisi alındı ve geçen hafta mutfağa taşındı.
      Haliyle dış ünite balkona monte edildi. Mutfak balokonu ancak ıslanıyor işte.

Monte eden servisten dediklerinizi talep edeceğim.
      |
      |

• Yarbay
      7797 Mesaj
      28 Haziran 2011 20:08:13
      @Tekirdağlı-klimacı

Ustacığım bedelinden kaçmıyorum. servis onun için gelmez diye düşünüyorum.
      Ayrıca 1 saatte su bardağını dolduracak kadar damlıyor. İşin kötüsü mutfaktan salon balkonuna geçiş yolunda.
      kısaca görünür yerde.
      artık izolasyon malzemelerini temin edip kendim yapmaya çalışacağım.

Balkona çıkış/dönüşlerde mutfak ıslanıyor. o derece.

Fikit ve yardımlar için teşekkürler.
      |
      |
      28 Haziran 2011 20:15:23
      quote:

Orijinalden alıntı: KıyTepe

koçklima

şimdi olmadı işte fujitsu, 65... serisi aynı kalitede derseniz objektifliginize kimse inanmaz, dünyadaki en iyi klimalardan biri fujitsudur, ülkemizdeki durum ise ithalatçısı ile ilgilidir, nasıl bir zamanlar panatek panasonic ismini batırdı ise buda aynı olay yoksa fujitsu LCC vede nocria üzerine klima zor çıkar, lütfen gerçekci olunuz.

beni ilgilendirmez ithalatcısı ülkedeki durumu ben eurovent degerlerine göre bakarım

1 nocria 65xx serisiyle aynı sekmentte klima degildir nocria tavantipi klimadır 65xx duvar tipidir tavantipinden kastım tavana sıfır kurulabilmesi için özel dizayn edilmistir. 2 nocria 14.000 seriden başlar oyüzden bu cihazla iki modelide kıyaslayamayız

asya12 lc serisine gelince gelince 6534 serisinin muadilidir (6534 daha iyi demiyorum aynı sekment diorum)

asya 12 lc enerji tüketimi 1220 watt cop 3.93 made in p.r.c
      zibro 6534 enerji tüketimi 1180 watt cop 3.61 made in p.r.c
      zibro sp 1735 enerji tüketimi 810 watt cop 4.52 made in japon + ionizer+dış ünite ek resistans
      zibro sp 2035 enerji tüketimi 765 watt cop 5.05 made in japon+dış ünite ek resistans

şimdi soruyu sana sorayım sence hangisiyle mukayese edilir?????????
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      28 Haziran 2011 20:16:38
      servis gelmek zorunda madem şikayetiniz ve rahatsızlığınız had safhada servis bu sorunu çözmek zorundadır...

cihazı yenimi aldınız markası nedir acaba iş yoğunluğumdan takip edemedim forumuda..

eğer ciddi bir marka ve ciddi bir firmanın malı ise afedersiniz seve seve geleceklerdir... gelmezlerse bence firmayı direk arayıp distribütör firmadan yardım isterseniz kesinlikle servis gelecektir garanti ederim size ...
      quote:

@Tekirdağlı-klimacı

Ayrıca 1 saatte su bardağını dolduracak kadar damlıyor. İşin kötüsü mutfaktan salon balkonuna geçiş yolunda.
      kısaca görünür yerde.

|
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      28 Haziran 2011 20:24:38
      quote:

@Tekirdağlı-klimacı

kısaca görünür yerde.

Evet dikkat etmedim. Ama iyi yapmışsınız.
      |
      |
      28 Haziran 2011 22:07:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Marauder1905

Kocausta, tekirdagli hocam, albani, izmirli muhendis kardes ve diger arkadaslar :)

Daha once bir kere sormustum ama son kez sormak istiyorum. 1-2 gun icerisinde aliyorum klima.

16m2 oda ve 32 m2 salon icin 2 adet klima alacagim. Istanbul Kadikoy'de guney cepheli iyi yalitimli bir dairedeyim.

Klimalar %95 sogutma amacli kullanilacak. 5% belki kisin cok soguk olursa kombi devreye girene kadar isitma amacli olabilir, o kadar.

Split Klima olarak asagidaki modelleri dusunuyorum. Bu 2 model yaklasik toplam 3.300 TL civari tutuyor. Sizce ustune 1,500 civar daha verip bu cihazlarin inverter olanlarini almaya gerek var midir? Yoksa o 1,500 TL'yi saklayip 5-10 sene sonraki klima parasina mi saklayalim? Enerji tasarrufu ve sessiz cihaz olmasi 1,500 eder mi? Ozellikle yatak odasindaki cihazin cok sessiz olmasini istiyorum.

Split Klima
      Mitsubishi SRK28HG-S
      Mitsubishi SRK56HE-S1

Baska split klima tavsiyeniz varsa bu aralikta makbule gecer.

Saygilar & Tesekkurler,

Seçimler gayet güzel.
      Sadece soğutma olunca düz tip te olur, invertere çok para varmeye gerek yok.
      Tek sorun, yatak odasına konacak olanın "çok" sessiz olmayışı.
      Katalogda ses değerleri minimum 29-30 dB görünüyor.

Aynı markanın SRK25ZJ-S inverter modeli alınsa mesela oraya, 21-24 dB ses var minimumda.
      Ama seçtiğiniz ile önerdiğim arasında 500 lira fark var

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1250-mitsubishi-srk-hg-duvar-tipi-split-klima-9000-btu.html

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1263-mitsubishi-srk-zj-split-klima-9000-btu.html

Ya da böyle birşeyler baksanız; sessiz ve inverter, ama hesaplı.:

http://www.pvg.com.tr/zibro_s_6526-23-49.html http://galeribeyaz.com/isitma-so/zibro-s6526-change-dc-inverter-klima.html

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 28 Haziran 2011; 22:08:54 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      569 Mesaj
      28 Haziran 2011 22:56:49
      Kocausta cok tesekkurler oncelikle.

Oda icin su cihaz nasil olur?

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1247-mitsubishi-srk-zjp-split-klibma-9000-btu.html

Bu da 21 db'ye kadar inebiliyor kataloga gore. Fiyati da 1.400 kusur oluyor. Bu cihaz mi yoksa AC Xpower gold mu?

EER degeri de daha iyi.
      |
      |
      29 Haziran 2011 03:07:05
      quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

alarko carrier liste fiyatı 1.795 tl enerji tüketimi 1.130 watt cop 3.72 A enerji sınıfı sınırı 3.61 dir (ucundan A)

Merak ettiğim için soruyorum..
      A sınıfı için limit değer 3.21 değilmidir?
      |
      |
      29 Haziran 2011 09:04:31
      quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

alarko carrier liste fiyatı 1.795 tl enerji tüketimi 1.130 watt cop 3.72 A enerji sınıfı sınırı 3.61 dir (ucundan A)

soğutmada eer sınır 3.21
      ısıtmamada cop sınır 3.61
      |
      |
      29 Haziran 2011 10:04:25
      quote:

Kocausta, tekirdagli hocam, albani, izmirli muhendis kardes ve diger arkadaslar :)

Daha once bir kere sormustum ama son kez sormak istiyorum. 1-2 gun icerisinde aliyorum klima.

16m2 oda ve 32 m2 salon icin 2 adet klima alacagim. Istanbul Kadikoy'de guney cepheli iyi yalitimli bir dairedeyim.

Klimalar %95 sogutma amacli kullanilacak. 5% belki kisin cok soguk olursa kombi devreye girene kadar isitma amacli olabilir, o kadar.

Split Klima olarak asagidaki modelleri dusunuyorum. Bu 2 model yaklasik toplam 3.300 TL civari tutuyor. Sizce ustune 1,500 civar daha verip bu cihazlarin inverter olanlarini almaya gerek var midir? Yoksa o 1,500 TL'yi saklayip 5-10 sene sonraki klima parasina mi saklayalim? Enerji tasarrufu ve sessiz cihaz olmasi 1,500 eder mi? Ozellikle yatak odasindaki cihazin cok sessiz olmasini istiyorum.

Split Klima
      Mitsubishi SRK28HG-S
      Mitsubishi SRK56HE-S1

Baska split klima tavsiyeniz varsa bu aralikta makbule gecer.

Saygilar & Tesekkurler,

evet çok güzel tercihler. ama inverter sadece enerji tasarrufu değildir. yani yeni bir teknoloji satın alıyorsunuz. inverter hem daha sessiz hemde ısıtma ve soğutma açısından daha sağlıklıdır. siz istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz inverter klimayı. ancak sabit hızlı cihazlarda bu olay söz konusu değil hep aynı ısıda üfleme yapacak ve içerisi soğuyunca duracak vs. bu sebeple en azından yatak odası için yani hızlı soğtma yerine yavaş yavaş soğutma ve daha sessiz bir cihaz olan inveter seriyi tercih edin açıkçası bunlara muadil ne zibrodur nede alarko yanin bunun muadili ya daıkındır ya toshiba yada mıt. elec. vs. japon markalarından tercih edeilebilir. şimdiden hayırlı olsun
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      29 Haziran 2011 10:26:49
      quote:

arkadaslar bi konuya acıklık getirmek istedim zibronun servis sıkıntısı gibi bir problemi yok! tamam belki bi vestel veya arçelik kadar yaygın bir servis agı yok ancak türkiyenin heryerine servis hizmeti verebilecek servis agı ve bölge servisleri mevcut! diyarbakırda da servisimiz vardır ismi kutup soğutma 0 412 226 29 54
      zibro s 15xx sp 17xx sp 20xx serileri prestij serilerdir ürünler made in japon ve 5 yıl garantilidir bu ürünler ile piyasada mukayese edebilecek ürün cok azdır! bikere bırakın alarko carrier, mitsubishi zjp seri, fujitsu veya sharp onlar deger olarak bizim 65xx serisine denk düsüyor! toshiba ras 13 pkvp (840w) tüketimle 1735 e en yakın ürün ikiside madein japon 13 pkvp 5015 tl liste fiyatı 1735 2045 liste fiyatı! firmalar iste toshibanın teknoloji harıkası dedıgı pkvp serisi için 5.000 tl fiyat biçiyo tüketim hava debisi nominal degerde harcanan enerji.... 1735 ile aynı degilmi sizce......lütfen su yazıma kimse lafolsun diye cevap atmasın ben hergun burdaki yazıları takip ediyorum agzıolan konusuyo bu forumda! ben tamamen objektif davranıyorum alarko,toshiba fujitsu ve zibro bayi servisiyim her malın iyi oldugu biyanı var!

zibro sp 1735 liste fiyatı 2.045 tl enerji tüketimi 810 watt cop 4.52 A+++

810/1130 = % 29 dur.! iki ürün arasındaki enerji tüketimi %30 a varıyor neredeyse biri klasik klima biri inverter!

çok övdüğünüz 20xx seride 2053 hangi enerji sınıfında? ben şöyle biliyorum bugün liste fiyatı yaklışık 4000 tl olan bu cihaz ısıtmada C sınıfı enerji tasarrufuna sahip. ayrıca 2035 seri cihaz yüksek performans diye nitelendirilip 15 m2 ve üzerine tavsiye edilmiyor yani cihaz 8.000 btu/h nominal kapasiteye sahip ki bunu pvg de kabulleniyor. servis ağına gelince servisi peş para etmez ama gerçekten bu işten ekmek yiyen adamlar yani bayii ve servisler müşteriyi madur etmiyor yoksa başka bişey değil. ayrıca 17xx serisi plastiği bile beş para etmez parlak plastik yani hurda plastikten üretim sert malzeme darbelere karşı dayanımı zayıflamış geri dönüşüm plastiklerden üretim. bakınız zibroda alıncak cihaz varsa sadece ve sadece 65xx gerçekten sessiz problemsiz ve uygun fiyatlı bir cihaz bunun dışında size anlatılanların tamamı fasa fiso. fujıtsu ya gelince yok lcc ve nocria serisiymiş bahsettiğiniz cihazlar fujutsunun prestij serisi ve yüksek fiyalı seriler kaldı ki bunun gibi mıtsubıshide dizayn seri daıkında ururu sarara seri hıtachı de premıum seri vs. gibi bi çok cihazda prestij cihazları var artık sen eğer sharpla mıtsubıshı ile zibroyu aynı kefeye koyma hiç hemde hiç koyma herşey bi yana servis hizmeti ve yedek parça olarak zibrodan 10 gömlek üstündür. şu kıyaslamnayı birde 2053 serisi ile mırsubıshı srk 50zjx-s ile yap yada onla bile yapma srk 50 zjp-s modeliyle bi yap bakalım ne çıkacak ? ama her ikisinde de cop değerine bak olurmu eer ile kıyaslama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinemühendisiizmirli -- 29 Haziran 2011; 10:38:59 >
      |
      |

• Yarbay
      3054 Mesaj
      29 Haziran 2011 11:27:47
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

soğutmada eer sınır 3.21
      ısıtmamada cop sınır 3.61

Hmm, ısıtmada farklı bir değer olduğunu bilmiyordum, teşekkürler..
      |
      |
      29 Haziran 2011 11:33:28
      quote:

Kocausta cok tesekkurler oncelikle.

Oda icin su cihaz nasil olur?

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1247-mitsubishi-srk-zjp-split-klibma-9000-btu.html

Bu da 21 db'ye kadar inebiliyor kataloga gore. Fiyati da 1.400 kusur oluyor. Bu cihaz mi yoksa AC Xpower gold mu?

EER degeri de daha iyi.

Özellik olarak neredeyse aynı aletler.
      Burada tercih "zevk meselesi" ne kalır.

Ayrıca büyük odaya MHI alacağınıza göre küçüğe de aynı marka almak daha mantıklı.
      |
      |

• Yüzbaşı
      569 Mesaj
      29 Haziran 2011 13:09:22
      Arkadaslar,

Yardimlariniz icin oncelikle cok tesekkur ediyorum.

Cihazlarin sessiz olmasini cok kafama taktigim icin biraz daha paraya kiyip inverter aldim. Odaya zaten inverter alacaktim sessiz olmasi icin; bu durumda 500 TL daha vererek salondakini de inverter aliyim dedi. Hyper inverter vs. olmadigi icin cok anormal bir fark cikmadi zaten.

Asagidaki modelleri ekombinet'ten aldim. Cihazlar gelince goruslerimi paylasmaya calisacagim.

SRK25ZJ-S - Oda icin
      SRK50ZJ-S - Salon icin

Emegi gecen herkese tekrar tesekkurler :)
      |
      |
      29 Haziran 2011 13:53:52
      quote:

Arkadaslar,

Yardimlariniz icin oncelikle cok tesekkur ediyorum.

Cihazlarin sessiz olmasini cok kafama taktigim icin biraz daha paraya kiyip inverter aldim. Odaya zaten inverter alacaktim sessiz olmasi icin; bu durumda 500 TL daha vererek salondakini de inverter aliyim dedi. Hyper inverter vs. olmadigi icin cok anormal bir fark cikmadi zaten.

Asagidaki modelleri ekombinet'ten aldim. Cihazlar gelince goruslerimi paylasmaya calisacagim.

SRK25ZJ-S - Oda icin
      SRK50ZJ-S - Salon icin

Emegi gecen herkese tekrar tesekkurler :)

iyi bir seçim hayırlı olsun güle güle kullanın.
      |
      |
      29 Haziran 2011 14:00:51
      Malum Fake forumun baş belası yada ortakları yine Fake olarak sızmış foruma,klavye abşında değişiyorlar galiba görevi.Dikkat bulaşıcıdır uymayın....
      |
      |
      29 Haziran 2011 14:12:07
      quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

quote:

arkadaslar bi konuya acıklık getirmek istedim zibronun servis sıkıntısı gibi bir problemi yok! tamam belki bi vestel veya arçelik kadar yaygın bir servis agı yok ancak türkiyenin heryerine servis hizmeti verebilecek servis agı ve bölge servisleri mevcut! diyarbakırda da servisimiz vardır ismi kutup soğutma 0 412 226 29 54
      zibro s 15xx sp 17xx sp 20xx serileri prestij serilerdir ürünler made in japon ve 5 yıl garantilidir bu ürünler ile piyasada mukayese edebilecek ürün cok azdır! bikere bırakın alarko carrier, mitsubishi zjp seri, fujitsu veya sharp onlar deger olarak bizim 65xx serisine denk düsüyor! toshiba ras 13 pkvp (840w) tüketimle 1735 e en yakın ürün ikiside madein japon 13 pkvp 5015 tl liste fiyatı 1735 2045 liste fiyatı! firmalar iste toshibanın teknoloji harıkası dedıgı pkvp serisi için 5.000 tl fiyat biçiyo tüketim hava debisi nominal degerde harcanan enerji.... 1735 ile aynı degilmi sizce......lütfen su yazıma kimse lafolsun diye cevap atmasın ben hergun burdaki yazıları takip ediyorum agzıolan konusuyo bu forumda! ben tamamen objektif davranıyorum alarko,toshiba fujitsu ve zibro bayi servisiyim her malın iyi oldugu biyanı var!

zibro sp 1735 liste fiyatı 2.045 tl enerji tüketimi 810 watt cop 4.52 A+++

810/1130 = % 29 dur.! iki ürün arasındaki enerji tüketimi %30 a varıyor neredeyse biri klasik klima biri inverter!

çok övdüğünüz 20xx seride 2053 hangi enerji sınıfında? ben şöyle biliyorum bugün liste fiyatı yaklışık 4000 tl olan bu cihaz ısıtmada C sınıfı enerji tasarrufuna sahip. ayrıca 2035 seri cihaz yüksek performans diye nitelendirilip 15 m2 ve üzerine tavsiye edilmiyor yani cihaz 8.000 btu/h nominal kapasiteye sahip ki bunu pvg de kabulleniyor. servis ağına gelince servisi peş para etmez ama gerçekten bu işten ekmek yiyen adamlar yani bayii ve servisler müşteriyi madur etmiyor yoksa başka bişey değil. ayrıca 17xx serisi plastiği bile beş para etmez parlak plastik yani hurda plastikten üretim sert malzeme darbelere karşı dayanımı zayıflamış geri dönüşüm plastiklerden üretim. bakınız zibroda alıncak cihaz varsa sadece ve sadece 65xx gerçekten sessiz problemsiz ve uygun fiyatlı bir cihaz bunun dışında size anlatılanların tamamı fasa fiso. fujıtsu ya gelince yok lcc ve nocria serisiymiş bahsettiğiniz cihazlar fujutsunun prestij serisi ve yüksek fiyalı seriler kaldı ki bunun gibi mıtsubıshide dizayn seri daıkında ururu sarara seri hıtachı de premıum seri vs. gibi bi çok cihazda prestij cihazları var artık sen eğer sharpla mıtsubıshı ile zibroyu aynı kefeye koyma hiç hemde hiç koyma herşey bi yana servis hizmeti ve yedek parça olarak zibrodan 10 gömlek üstündür. şu kıyaslamnayı birde 2053 serisi ile mırsubıshı srk 50zjx-s ile yap yada onla bile yapma srk 50 zjp-s modeliyle bi yap bakalım ne çıkacak ? ama her ikisinde de cop değerine bak olurmu eer ile kıyaslama

yanlış biliosun tartısmak istemiorum ama kasınıyosun! birkere senin makinemühendisi oldugunu hiç sanmıyorum çünkü makine mühendisi olan bir insan (yanlış biliosa şapa oturmamak için) ezbere konusmaz degerlerle konusur! objektif olur! yanlıslarını sıralıyayıyım sonra kıyaslama yaparız!

1-) 2053 klimamız ısıtmada C enerji dedin A enerjidir (bu yanlıştı)

2-) 2035 klimamız 8.000 btu dediniz sogutma nom. 10.000 btu ısıtma nom. 13.200 btu dur (buda yanlıştı)

3-) 2035 klimamız 15m2 alanı ısıtamıyor dediniz 25m2 alana kadar kurulabilinir ısıtmada 18.000 btu ya kadar cıkıyor.

4-) 17xx serisinin plastiği oldukça kalitelidir sert plastik degil aksine yumusak plastiktir ben bugune kadar toshibalarda mitsubishilerde fujitsularda önpanel tırnak kırıldı ve ısıtmada önpanel titresim sesi yapıyor diye şikayet duyuyorum ama zibro da plastik kalitesinden hiç böle bir şikayet gelmedi

şimdi kıyaslama yapalım hocam deger tablolarını yukliyecektim 200kb sınırmıs ugrasamadım artık siz tablodan mukayese edersiniz.

mitsubishi srk 50-s soğutma: nom.17.060 btu sogutmada harcanan enerji nom. 1550watt kw nom. 5 max .5.5 üfleme debisi m3/saat 678 eer 3.23 A
      ısıtma: nom.19.790 max. 22.520 btu harcanan enerji nom 1590watt kw nom.5.8 max. 6.6 üfeleme debisi m3/saat 810 cop 3.65 A

zibro s 2053 soğutma nom.17.780 btu soğutmada harcanan enerji 1845watt kw nom.5.19 max 5.3 üfleme debisi m3/saat 870 eer 2.81 C enerji
      ısıtma: nom.23.800 max. 33.4000 btu harcanan enerji nom 1800watt kw nom.6.97 max. 9.8 üfeleme debisi m3/saat 930 cop 3.88 A

şimdi kıyaslıyalım sogutma güc farkı nom.degerde 1 öncelikle bu ürünler eşit değil 60 modeli ile kıyaslama yapmak gerekiyordu.
      1-) iki ürün arasındaki performans farkı nominal degerde soğutma %5 ısıtmada %17 zibro daha performanslı
      max. degerde ısıtmada %33 performans daha yüksek
      2-) üfleme debisinde zibro sogutmada %16 daha performanslı ısıtma üfleme debisinde yine zibro %13 daha fazla hava sirküle ediyo
      3-)enerji tüketimi sogutmada srk 50zj-s %16 daha az enerji sarfediyor ısıtmada srk-50zjp %12 daha az enerji sarfediyor

simdi mühendis arkdasım sana soruyorum aynı saartlarda aynı m2 odada aynı sıcaklık veya soguklukta iki klimada çalıssın hangisi daha az enerji sarf eder??????????????????

istersen bide bizim 6550 serisinin degerlerini yazayım yazmamada gerek yok zaten kontrol etsin herkes srk50zj-s serisiyle neredeyse tamamen aynı degerlere sahip!!

ben 17xx 20xx serisinin üzerine cihaz yok demiorum sadece piyasadaki satılır durumda olan cihazlar fujitsu asya seri alarko carrier seri toshiba SKV seri mitsubishi zjp seri gibi
      giris seviyesindeki inverter cihazlarla bizim 17xx 20xx seriler kıyaslanmaz oserilere muadil serimiz 65xx serisidir diyorum!
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      29 Haziran 2011 14:25:29
      http://www.pvg.com.tr/zibro_s_2053-10-21.html
      bu ilk sorunun cevabı 2053 ne sınıfı buraya gir bak ve önce sattığın klimanın özelliklerini öğren sana tavsiyem
      kusura bakmayın bu arada ısıtma değil soğutma olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinemühendisiizmirli -- 29 Haziran 2011; 14:37:39 >
      |
      |
      29 Haziran 2011 14:29:38
      http://www.pvg.com.tr/zibro_sp_2035-10-19.html
      bu ikinci sorunun cevabı burda yazıyo cihazda nominal kapasite yok en düşük ve yüksek değerler var ki szi soğutma performansına bakarsanız bunun nominal kapasitesini çıkarırsınız. üçüncü sorunun cevabıda burda yazıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinemühendisiizmirli -- 29 Haziran 2011; 14:30:32 >
      |
      |
      29 Haziran 2011 14:31:02
      vay arkadaş önüne gelene mühendis etiketi veriyorlar ya ne diyim artık kağıt üzerinde mühendis

ancak teknik verilere bakar konuşur da konuşur ahkam keser eğer karşısında bir asker bulursa parmağı ile işaret eder şunu şöyle yap burdan geçir boruyu vs. vs..
      bu işler öyle işaret parmağınla duvarı gösterip burda böyle yap demekle olmuyor arkadaş

giyecen tulumu alacan eline anahtarı civata sıkacan biraz terliyecen onunda kolayı var deodorant sıkacan ki kokmayasın

belirttim ben olsam böyle yaparım diye her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır ben nasıl montaj yapacağımı ilk başta müşterinin olurunu aldıktan sonra uygulamaya geçerim..

bunu müşteri kabul ederse aynen yapıştırırım duvara 1 gramda boru gözükmez hiç bir klimacı senin duvarını sıvanı kırmakla uğraşmaz bende dahil gidersin inşaatçı bulursun duvarını kazdırırsın klimacı gelir boruyuı döşer işine bakar senlemi uğraşacak eleman adam gibi bir klimanın montajı ortalama 2 yada 2 buçuk saat sürer bu şekilde duvara kanal aç içinde boru gezdir bu özel bir durum bunu isteyen müşteriye klimayı montaj yapan eleman extra ücret taleb eder hakkıdırda ...

ben olsam çift montaj ücreti taleb ederim özel durum dolayısı ile klimacı inşaat ustası değildir ancak panç ile duvarı deler arkasına konsolunu takar montajını yapar işi bitirir sıva kırmakla uğraşmaz bende dahil bedeli ödenirse tabiikide yapılır ...

neyse daha fazla polemiğe girmemek adına kesiyorum..

her lafa verilecek bir cevabımız var lakin bir lafa bakarız lafmı diye ,
      birde söyleyene bakarız adam mı diye !
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.