Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (522. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ahmet

Arkadaşlar bir konu var.

LG-Beko 7700A 18.000btu klima nın dış ünitesinn gaz boruları rekorları nemleniyor ve su damlatıyor!
    Normalmidir? sorunmu var?

Daha önce binanın dış kısmındaydı doğal olarak orası nemleniyormuydu bilemiyorum.
    Şimdi balkona alındı ve nemlendiğini görüyorum, nemlenen yerden su damlatıyor balkona bu da sorun oluşturacak!
    Montajı yapan usta vakum yaptı her türlü kaçak testi yaptı sorun yoktu.

• quote:

quote:

Arkadaşlar bir konu var.

LG-Beko 7700A 18.000btu klima nın dış ünitesinn gaz boruları rekorları nemleniyor ve su damlatıyor!

Daha önce binanın dış kısmındaydı doğal olarak orası nemleniyormuydu bilemiyorum.
    Şimdi balkona alındı ve nemlendiğini görüyorum, nemlenen yerden su damlatıyor balkona bu da sorun oluşturacak!

terleme gayet doğaldır klimanın borusu gaz çevrimine maruz kaldığından dolayı ve bunun sonucu olarak ta borunun ısısı ile dış ortam ısı farkından dolayı nemlenme terleme olur hatta uzun süre çalışırsa kar bile tutabilir bi mahsuru yok

eğer nemlenmeden dolayı su damlatıyorsa izole edin ettirin sorun kalmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 28 Haziran 2011; 19:12:28 >

• montaj çok kötü değil ama çokta güzel değil ben olsam o kirişin ölçüsünü alır üzerine beyaz kaplanmış preslenmiş fındık kabuğu MDF (kontraplak gibi bir malzeme) kestirip kirişten aşağıya boru geçecek kadar yaklaşık 5veya 8 cm kadar arkası boşluk kalacak şekilde indirip kirişe monte eder (vidalarınıda klimanın arkasında bırakır boruyu saklardım mobilyacılarda bu tür malzemeler bulunmakta ve çok bi parada istemiyorlar en fazla 10 liraya alınabilir...
    klima iç ünitesinide o aşağıya sarkan 8 cm lik MDF ahşap kaplamalı malzemeye aşağıdan sıfır monte ederdim çok daha şık olurdu

resime bakınca sanki delik delinen kısmın 8-10 cm yukarısı kiriş gibi duruyor ki büyük ihtimalle kiriştir ve delinemez bunun neticesinde boru tesisatı mecburen çapraz döşenmek zorunda kalınmış bu sorunu iç üniteyi yukarıda dediğim gibi 8cm aşağıya ahşap kaplı malzemenin üzerine monte ederek aşılabilirdi....

benimki sadece fikir farklı fikirleri olan arkadaşlarada saygı duyarım sonuçta zevkler ve renkler meselesi tartışılmıyor...

quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

kuruluma ait fotoğraflar 2

• kocausta ve mbirol
    arkadaşlara destek ve yardımları için teşekkürler.ras 10 skvr klimamı dün servis kurdu.Servis olarak iyiydi.Çocuklar güleryüzlü.pratikler.Klimadanda memnunum.Ger çi deneme amaçlı 20 dk kadar kullandım.Havalar malum birden soğudu.Sessizçalışıyor.
    mbirol üstadım sizin yanınıza uğrayıp tanışmak istedim ama cuma günü çok yoğun geçti.Ama bazı arkadaşlara tavsiyede bulundum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

Arkadaşlar bir konu var.

terleme gayet doğaldır klimanın borusu gaz çevrimine maruz kaldığından dolayı ve bunun sonucu olarak ta borunun ısısı ile dış ortam ısı farkından dolayı nemlenme terleme olur hatta uzun süre çalışırsa kar bile tutabilir bi mahsuru yok

İyi damlatıyor hemde.
    Balkon ıslanıyor...

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bir konu var.

İyi damlatıyor hemde.
    Balkon ıslanıyor...

LG BEKO VB klimalardan bence kullanmayın arkadaşlar.Bende multi var 10 yıldır.Şimdi gürültüden gece açmaya uyanıyorum.Bozulana kadar kullanayım kesinlikle değiştireceğim.Birazda ekonomo tabii..

• Kocausta, tekirdagli hocam, albani, izmirli muhendis kardes ve diger arkadaslar :)

Daha once bir kere sormustum ama son kez sormak istiyorum. 1-2 gun icerisinde aliyorum klima.

16m2 oda ve 32 m2 salon icin 2 adet klima alacagim. Istanbul Kadikoy'de guney cepheli iyi yalitimli bir dairedeyim.

Klimalar %95 sogutma amacli kullanilacak. 5% belki kisin cok soguk olursa kombi devreye girene kadar isitma amacli olabilir, o kadar.

Split Klima olarak asagidaki modelleri dusunuyorum. Bu 2 model yaklasik toplam 3.300 TL civari tutuyor. Sizce ustune 1,500 civar daha verip bu cihazlarin inverter olanlarini almaya gerek var midir? Yoksa o 1,500 TL'yi saklayip 5-10 sene sonraki klima parasina mi saklayalim? Enerji tasarrufu ve sessiz cihaz olmasi 1,500 eder mi? Ozellikle yatak odasindaki cihazin cok sessiz olmasini istiyorum.

Split Klima
    Mitsubishi SRK28HG-S
    Mitsubishi SRK56HE-S1

Baska split klima tavsiyeniz varsa bu aralikta makbule gecer.

Saygilar & Tesekkurler,

• @Ahmet o halde klimanın servisine müracatta bulun servis yazdır gelsinler açık olan yerleri vanaları bi güzel izole etsinler bunun için sizden ek olarak ücret taleb edebilirler ... bence haklarıdırda

eğer servise ücret ödemek istemiyorsanız klimacılardan boru izolesi flexi sizde alıp yapabilirsiniz üzerinede dekoratif bant sararsınız sorun çözülür diye düşünüyorum...
  • benim fikrime göre inventer cihaza gerek yoktur cihazlarda gayet makul iyi seçilmiş yatak odası için düşündüğün cihaz ile diğer markaları karşılaştır bence en düşük desibel şiddeti hangisinde varsa o cihazı tercih et

şu an en kötü cihazı bile almış olsan iyi montaj ve vakum yapılırsa uzun yıllar kullanırsın diye düşünüyorum...
    quote:

Orijinalden alıntı: Marauder1905

Kocausta, tekirdagli hocam, albani, izmirli muhendis kardes ve diger arkadaslar :)

Daha once bir kere sormustum ama son kez sormak istiyorum. 1-2 gun icerisinde aliyorum klima.

16m2 oda ve 32 m2 salon icin 2 adet klima alacagim. Istanbul Kadikoy'de guney cepheli iyi yalitimli bir dairedeyim.

Klimalar %95 sogutma amacli kullanilacak. 5% belki kisin cok soguk olursa kombi devreye girene kadar isitma amacli olabilir, o kadar.

Split Klima olarak asagidaki modelleri dusunuyorum. Bu 2 model yaklasik toplam 3.300 TL civari tutuyor. Sizce ustune 1,500 civar daha verip bu cihazlarin inverter olanlarini almaya gerek var midir? Yoksa o 1,500 TL'yi saklayip 5-10 sene sonraki klima parasina mi saklayalim? Enerji tasarrufu ve sessiz cihaz olmasi 1,500 eder mi? Ozellikle yatak odasindaki cihazin cok sessiz olmasini istiyorum.

Split Klima
    Mitsubishi SRK28HG-S
    Mitsubishi SRK56HE-S1

Saygilar & Tesekkurler,

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

LG BEKO VB klimalardan bence kullanmayın arkadaşlar.Bende multi var 10 yıldır.Şimdi gürültüden gece açmaya uyanıyorum.Bozulana kadar kullanayım kesinlikle değiştireceğim.Birazda ekonomo tabii..

Birkaç sayfa önce olan mesajları kaçırdınız galiba.

O kullanmayın dediğiniz klima 2003 model. salondaki yerini Mitsubishi SRK50ZJX-S e bıraktı...
    Kendileri mutfaktaki yemi yerini aldı :)
    Mevcut olarak evde 4 tane klima var.(Adana da normal)

++
    Gelelim sizin mesajınıza Birdaha bende asla benzeri klimaya para vermem.
    Bundan sonraki alacağım klimalarda(alırsam YO dakini değişmeyi düşünüyorum) Daikin/Mitsubishi olur.
  • quote:

@Ahmet o halde klimanın servisine müracatta bulun servis yazdır gelsinler açık olan yerleri vanaları bi güzel izole etsinler bunun için sizden ek olarak ücret taleb edebilirler ... bence haklarıdırda

eğer servise ücret ödemek istemiyorsanız klimacılardan boru izolesi flexi sizde alıp yapabilirsiniz üzerinede dekoratif bant sararsınız sorun çözülür diye düşünüyorum...

Teşekkürederim.

Bir önceki mesajımda da yazdım.
    Klima salonda ve dış ünite duvarda idi.
    Salona yenisi alındı ve geçen hafta mutfağa taşındı.
    Haliyle dış ünite balkona monte edildi. Mutfak balokonu ancak ıslanıyor işte.

Monte eden servisten dediklerinizi talep edeceğim.
  • @Ahmet bence abartılacak bi şey değil klimanın çalışmasına herhangi bir kötü etkisi yoktur vanaların nemlenmesinin eğer vanalar görünmüyecek bir yerde ise izole yapmanada gerek yok altına küçük bir plastik yoğurt kabı bile koysan içine damlayıp hava sıcaklığının etkisi ile buharlaşır illaki yok öyle şey istemem dersen servise üç beş neyse bedelini öde yapsınlar derim çünkü normal şartlarda hiç bir klimacı vanaları izole etmekle yükümlü değil normal şartlarda klima vanaları izole edilmiyor extra bir durum servis bedelini isteyebilir sizden hazırlıklı olun ...
    quote:

quote:

@Ahmet o halde klimanın servisine müracatta bulun servis yazdır gelsinler açık olan yerleri vanaları bi güzel izole etsinler bunun için sizden ek olarak ücret taleb edebilirler ... bence haklarıdırda

Teşekkürederim.

Bir önceki mesajımda da yazdım.
    Klima salonda ve dış ünite duvarda idi.
    Salona yenisi alındı ve geçen hafta mutfağa taşındı.
    Haliyle dış ünite balkona monte edildi. Mutfak balokonu ancak ıslanıyor işte.

Monte eden servisten dediklerinizi talep edeceğim.

• @Tekirdağlı-klimacı

Ustacığım bedelinden kaçmıyorum. servis onun için gelmez diye düşünüyorum.
    Ayrıca 1 saatte su bardağını dolduracak kadar damlıyor. İşin kötüsü mutfaktan salon balkonuna geçiş yolunda.
    kısaca görünür yerde.
    artık izolasyon malzemelerini temin edip kendim yapmaya çalışacağım.

Balkona çıkış/dönüşlerde mutfak ıslanıyor. o derece.

Fikit ve yardımlar için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KıyTepe

koçklima

şimdi olmadı işte fujitsu, 65... serisi aynı kalitede derseniz objektifliginize kimse inanmaz, dünyadaki en iyi klimalardan biri fujitsudur, ülkemizdeki durum ise ithalatçısı ile ilgilidir, nasıl bir zamanlar panatek panasonic ismini batırdı ise buda aynı olay yoksa fujitsu LCC vede nocria üzerine klima zor çıkar, lütfen gerçekci olunuz.

beni ilgilendirmez ithalatcısı ülkedeki durumu ben eurovent degerlerine göre bakarım

1 nocria 65xx serisiyle aynı sekmentte klima degildir nocria tavantipi klimadır 65xx duvar tipidir tavantipinden kastım tavana sıfır kurulabilmesi için özel dizayn edilmistir. 2 nocria 14.000 seriden başlar oyüzden bu cihazla iki modelide kıyaslayamayız

asya12 lc serisine gelince gelince 6534 serisinin muadilidir (6534 daha iyi demiyorum aynı sekment diorum)

asya 12 lc enerji tüketimi 1220 watt cop 3.93 made in p.r.c
    zibro 6534 enerji tüketimi 1180 watt cop 3.61 made in p.r.c
    zibro sp 1735 enerji tüketimi 810 watt cop 4.52 made in japon + ionizer+dış ünite ek resistans
    zibro sp 2035 enerji tüketimi 765 watt cop 5.05 made in japon+dış ünite ek resistans

şimdi soruyu sana sorayım sence hangisiyle mukayese edilir?????????

• servis gelmek zorunda madem şikayetiniz ve rahatsızlığınız had safhada servis bu sorunu çözmek zorundadır...

cihazı yenimi aldınız markası nedir acaba iş yoğunluğumdan takip edemedim forumuda..

eğer ciddi bir marka ve ciddi bir firmanın malı ise afedersiniz seve seve geleceklerdir... gelmezlerse bence firmayı direk arayıp distribütör firmadan yardım isterseniz kesinlikle servis gelecektir garanti ederim size ...
    quote:

@Tekirdağlı-klimacı

Ayrıca 1 saatte su bardağını dolduracak kadar damlıyor. İşin kötüsü mutfaktan salon balkonuna geçiş yolunda.
    kısaca görünür yerde.

• quote:

@Tekirdağlı-klimacı

kısaca görünür yerde.

Evet dikkat etmedim. Ama iyi yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marauder1905

Kocausta, tekirdagli hocam, albani, izmirli muhendis kardes ve diger arkadaslar :)

Split Klima
    Mitsubishi SRK28HG-S
    Mitsubishi SRK56HE-S1

Saygilar & Tesekkurler,

Seçimler gayet güzel.
    Sadece soğutma olunca düz tip te olur, invertere çok para varmeye gerek yok.
    Tek sorun, yatak odasına konacak olanın "çok" sessiz olmayışı.
    Katalogda ses değerleri minimum 29-30 dB görünüyor.

Aynı markanın SRK25ZJ-S inverter modeli alınsa mesela oraya, 21-24 dB ses var minimumda.
    Ama seçtiğiniz ile önerdiğim arasında 500 lira fark var

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1250-mitsubishi-srk-hg-duvar-tipi-split-klima-9000-btu.html

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1263-mitsubishi-srk-zj-split-klima-9000-btu.html

Ya da böyle birşeyler baksanız; sessiz ve inverter, ama hesaplı.:

http://www.pvg.com.tr/zibro_s_6526-23-49.html http://galeribeyaz.com/isitma-so/zibro-s6526-change-dc-inverter-klima.html

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 28 Haziran 2011; 22:08:54 >

• Kocausta cok tesekkurler oncelikle.

Oda icin su cihaz nasil olur?

http://e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1247-mitsubishi-srk-zjp-split-klibma-9000-btu.html

Bu da 21 db'ye kadar inebiliyor kataloga gore. Fiyati da 1.400 kusur oluyor. Bu cihaz mi yoksa AC Xpower gold mu?

EER degeri de daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

alarko carrier liste fiyatı 1.795 tl enerji tüketimi 1.130 watt cop 3.72 A enerji sınıfı sınırı 3.61 dir (ucundan A)

Merak ettiğim için soruyorum..
    A sınıfı için limit değer 3.21 değilmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

alarko carrier liste fiyatı 1.795 tl enerji tüketimi 1.130 watt cop 3.72 A enerji sınıfı sınırı 3.61 dir (ucundan A)

Merak ettiğim için soruyorum..
    A sınıfı için limit değer 3.21 değilmidir?

soğutmada eer sınır 3.21
    ısıtmamada cop sınır 3.61
  • 
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.