Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

birde 18likmi 24lükmü tercih etmem mantıklı olur?ısıtmada sorun yaratmayacak olan hangisi olur benim odam için?

18 bin iyidir sizin mekana.
    24'lük çok gereksiz, fazla para-fazla gürültü cabası.

ısıtmada yetersiz kalmaz heralde 18lik?bende 18lik düşünüyordum.
  • quote:

@EliasGS

Kanalsız falan ne güzel de olmuş işte, hayırlı olsun

teşekkür ederim, gerçekten kanalsız göze batmıyor, hatta kanalla daha çok göze batacağına inanıyorum şu anda.

çıkış noktasını düzgün ve mümkün olduğunca küçük açmalarına karşın herhangi bir izolasyon yapmadılar, bu noktayı nasıl izole edebilirim?

bu arada en düşük hızda çalıştırmama rağmen salon gayet serin oluyor, sanırım dışarıdaki havanında kısmen serin olması bunda etken. bakalım sıcak günleri bekliyorum gerçek manada test etmek için.

bu arada bana bu süreçte yardımcı olan siz ve forumdaki diğer uzmanlara da canı gönülden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

quote:

@EliasGS

teşekkür ederim, gerçekten kanalsız göze batmıyor, hatta kanalla daha çok göze batacağına inanıyorum şu anda.

çıkış noktasını düzgün ve mümkün olduğunca küçük açmalarına karşın herhangi bir izolasyon yapmadılar, bu noktayı nasıl izole edebilirim?

bu arada en düşük hızda çalıştırmama rağmen salon gayet serin oluyor, sanırım dışarıdaki havanında kısmen serin olması bunda etken. bakalım sıcak günleri bekliyorum gerçek manada test etmek için.

bu arada bana bu süreçte yardımcı olan siz ve forumdaki diğer uzmanlara da canı gönülden teşekkür ederim.

Sadelik güzelliktir.
    Ne o öyle devlet dairesi gibi kanallar falan...
    Çok güzel olmuş, adam bir de yüksek meyil vermiş (mecburen), içeri su taşması mümkün değil.
    .........
    Çıkışın etrafını alçı ile güzelce doldurup sıfırlayın, olay tamamdır
    .........
    Soğutmada, içeriyi dışarıdan 5-6 C düşüğe; azami 10 C düşüğe ayarlayın.
    24 C'nin altını da istemeyin.
    Bu şekilde hem ekonomik hem sağlıklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 25 Haziran 2011; 0:45:09 >

• quote:

quote:

quote:

@EliasGS

Sadelik güzelliktir.
    Ne o öyle devlet dairesi gibi kanallar falan...
    Çok güzel olmuş, adam bir de yüksek meyil vermiş (mecburen), içeri su taşması mümkün değil.
    .........
    Çıkışın etrafını alçı ile güzelce doldurup sıfırlayın, olay tamamdır
    .........

dışarı çıkış tam yatayda kirişe geldi, ama böylesi daha iyi zaten biraz eğim vermemiz daha iyi olur dedi kurulum yapan ekip aynen sizin dediğiniz gibi.

şu anda rahatsız etmiyor belki boya esnasında halledebilirim o kısmı.

24 derecede tutuyorum ancak dediğim gibi sanırım dışarısı çok sıcak olmadığından içerisi anında soğuyor en düşük seviyede çalıştırmama rağmen. bakalım bir de sıcak günlerde kullanınca anlayacağım ancak şu ana kadar klimanın montajından, soğutma performansından ve sessizliğinden gayet memnunum.

kurulumu yapan ekibe de eğer burayı takip ediyorlarsa tekrar teşekkür ederim özenli çalışmaları için, resimlerden anlamışlardır neresi olduğunu.

• quote:

herkese tekrar merhaba,

1 haftalık karar serüveni sonunda bugün montajı tamamlanan MHI Hyper Inverter SRK50SJX salonda yerini aldı.

Hayırlı olsun.
    Titizliklerinden memnunsun.
    Montaj da güzel gözüküyor.

Bnimkide bu gün kurulacak.

Aklıma birşey takıldı resmi de o nedenle alıntıladım.
    Dış ünitede neden 2 elektrik kablosu var?

• quote:

.........

kocausta*

Hadi benim yerimde ol dedğin şekilde ayarla!

Adana'da dışarısı 45-50c olur temmuz ağustosta
    Klimada soğuk ayarında 35c ayarı varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

.........

kocausta*

Hadi benim yerimde ol dedğin şekilde ayarla!

Adana'da dışarısı 45-50c olur temmuz ağustosta
    Klimada soğuk ayarında 35c ayarı varmı

O kadar da abartma canım, 50 derece güneşin alnında olur.
    Gölgede olursa Adana'nın nüfusu bir yaz mevsiminde yarıya iner.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

fujitherma alacak olan arkadaşlar alıpta başınızı derde sokmayın derim hatta ve hatta fujitsu bile almayın derim ....

başkada bi şey demem distribütör firma abkay vrf ye ağırlık vermiş bireysel kullanıcıyı hiç sallamıyor ne zaman sorsam mal yok olmayan şeyi satmanında manası yok

hani derler ya alan yok satanı.....

tam tersi alan var ama satan yok ...

gidin adam gibi cihaz alın

5-6 ay veya biraz daha eski sayfalarda Fujitsu-Abkay muhabbeti bayaa olmuştu.
    Hatta burada İzmir Bölge müdürü (idi galiba) bir zat ta yazıyordu birşeyler, sonra yok oldu gitti.
    Ayrıca bir de "fujitsu mağdurları" başlıklı konu var.

O yüzden Fujitsu alma lafı edenlere onları hatırlatmaya çalışıyoruz.

Foruma sen katılıp o malları sitende göstermeye başlayınca, arayanlara seni söylemeye başladıydık.

Demek ki artık "Fujitsu'yu düşünmeyin" diyeceğiz.

• selamlar, istanbulda yaşıyorum ,25 metrekare salon için klima almam gerekiyor.bulunduğum bölgede voltaj sorunu mevcut..hangi klimayı tavsiye edersiniz..kombi için voltaj regülatörü taktırdım..klima konusunda sorun yaşamak istemiyorum..aşağdıdaki klima işimi görürmü..sharp,panasonici,toshiba,alorko olarak max 1500tl olabilir..
    http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK28HG-S-8870-BTU-h.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildirayy -- 25 Haziran 2011; 12:54:11 >
  • Beyler bu kanal hadisesi nedir. İç üniteden çıkan bu boru kanalla gizlenebiliyor mu? Çekişmeleri az bir kenara bırakıp benim soruyu araya sıkıştırıp cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Hayırlı olsun.
    Titizliklerinden memnunsun.
    Montaj da güzel gözüküyor.

Bnimkide bu gün kurulacak.

Aklıma birşey takıldı resmi de o nedenle alıntıladım.
    Dış ünitede neden 2 elektrik kablosu var?

teşekkür ederim, sizinkide şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

ben enerjiyi arka odadan almıştım, o kabloyu çıkan tesisat borularıyla beraber sarıp getirdiler dış üniteye, bakır boruların yanında iç üniteye enerji gönderen kablo da olduğu için sanki iki tane kablo çıkıyormuş gibi görünüyor. ancak biri sigortadan gelen hat diğeri iç üniteyi besleyen hat.
  • bugün istanbulda hava çok sıcak olduğu için sabahtan beri çalıştırıyorum cihazı
    tek kelimeyle dondum arkadaşlar , şuan cihaz cihaz 26 derece LO modunda ve 3D modunda çalışmakta ve odanın içi buz gibi
    performans gerçekten süper ama dondum walla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirayy

selamlar, istanbulda yaşıyorum ,25 metrekare salon için klima almam gerekiyor.bulunduğum bölgede voltaj sorunu mevcut..hangi klimayı tavsiye edersiniz..kombi için voltaj regülatörü taktırdım..klima konusunda sorun yaşamak istemiyorum..aşağdıdaki klima işimi görürmü..sharp,panasonici,toshiba,alorko olarak max 1500tl olabilir..
    http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK28HG-S-8870-BTU-h.html

Linkini verdiğiniz alet mekanınız için küçük.

Alarko olarak bu işinizi görür:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Daha ucuza bu da var inverter olarak:

http://www.birnumaram.com/urun/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-12000-inverter-klima.aspx?ref=akakce&v=1.20.6

• @EliasGS

Bulaşma, galiba o malum kişi yeniden dadandı.
    Şikayet et, ve cevap verme bence.

...........
    Dış üniteye giren diğer kablo sanki kapağa sıkışmış gibi.
    Bence onu da diğerinin olduğu yerden falan geçirin.
    Zamanla titreşim sonucu o kablo kesilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 25 Haziran 2011; 16:24:00 >
  • quote:

@EliasGS

Bulaşma, galiba o malum kişi yeniden dadandı.
    Şikayet et, ve cevap verme bence.

...........
    Dış üniteye giren diğer kablo sanki kapağa sıkışmış gibi.
    Bence onu da diğerinin olduğu yerden falan geçirin.
    Zamanla titreşim sonucu o kablo kesilebilir.

kontrol ettim şimdi, o kablo sıkışmamış, kapakta orada bir boşluk var oradan içeri giriyor.
  • EliasGS

yesinler mevlana ayaklarına yatmış, bende şems-i tebriziyim

• 14 m2 oda için kare şeklinde hangi klimayı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

14 m2 oda için kare şeklinde hangi klimayı önerirsiniz?

Genel olarak 7-9 bin btu gücünde diyelim.
    Odanın durumu-konumu hakkında ayrıntılı bilgi, ve istediğiniz konfor özellikleri hakkında tercihlerinizi yazarsanız ayrıntılı bilgi verilebilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

14 m2 oda için kare şeklinde hangi klimayı önerirsiniz?

Genel olarak 7-9 bin btu gücünde diyelim.
    Odanın durumu-konumu hakkında ayrıntılı bilgi, ve istediğiniz konfor özellikleri hakkında tercihlerinizi yazarsanız ayrıntılı bilgi verilebilir.

bugün koçtaştaydım lg-beko 7lik klima vardı 468e görevli bana beko servisinin 10m2 den büyük odaya 7liği takmadığını söyledi.7liği 10-11m2 ve altına takıyolarmış
  • KOCA USTAM

Adana da son kat 27 mt salon yaz kış kullanmak için 2000 tl ye kadar önerebilceğin var mı?
    Fuji ve midea nasıl mitsubishinin 12 btu kurtarı mı
  • 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.