Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SantiagoMunez25, SantiagoMunez25 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.265
Cevap
331
Favori
3.176.595
Tıklama
Giriş
      22 Haziran 2011 01:16:05
      selamlar

sağolsun arkadaşlarım hiç benim yokluğumu aratmamışsınız.... sürekli kulaklarım çınladı valla...sürekli reklamımı yapmışsınız.... emeği geçen herkeze teşekkürler...
      bu kadar sevildiğimi bilmiyordum...

herkeze iyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iklimsacı -- 22 Haziran 2011; 1:18:09 >
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:16:52
      kocausta@

hocam bu multı cihazlar nasıl ücret olarakta pahalı sanırım bir dış ünite istedigin kadarda iç ünitemi oluyor onların kapasiteleri nasıl
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:20:19
      quote:

Orijinalden alıntı: amirel

kocausta@

hocam bu multı cihazlar nasıl ücret olarakta pahalı sanırım bir dış ünite istedigin kadarda iç ünitemi oluyor onların kapasiteleri nasıl

selam

multiler genelde tavsiye edilmezler. iç ünite biri arızalandığında genelde tüm sistem durur. bu sebepten sıkıntı doğar. o yüzden tek tip cihaz öneririm
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:22:21
      quote:

Orijinalden alıntı: cinman

hangi site çıktı ki acaba karşına :)
      cezanın bitmesine 1 gün kaldı
      ya sabır
      quote:

ne kadar sakin bu gece herkes cezamı aldı acaba iklimsacı arkadaş gibi akakçe.com girdim sharp yazdım uygun olan siteyi sectim ürünü alıyorum .inş serviste bir sıkıntı yaşamam arkadaşlar ürün gelince montaj için çok beklemem

selamlar

dost başa düşman ayağa bakar....!
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:27:02
      oo iklimsacı hoca gelmiş herkezin gözü aydın
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:28:15
      quote:

sağolasın sizide baya germişler...! neyse siz klima alacaktınız ne oldu?
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:31:41
      quote:

Orijinalden alıntı: iklimsacı

quote:

sağolasın sizide baya germişler...! neyse siz klima alacaktınız ne oldu?

binbirçeşit.comdan sharp klima baktım ae-xp9fr fiyatı gerçekten çok uygun inş serviste sıkıntı yaşamam iyi geceler
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:32:39
      Tosh RAS SKV 10 İLE TOSH SKVR 10 Klima arasında 329 TL fiyat farkı var.Sizce bu farka değermı?.Klima kışın hergün 10 saatçalışacak.Yazın ise 3-4 saat civarı.
      |
      |
      22 Haziran 2011 01:55:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Daha önce kesin kararlaştırmış olduğum ürün satın alındı
      Mit .SRK50ZJX-S
      C.tesi kurulacak.

Bu klimanın aynını kullanan veya kullanmasa bile bilen arkadaşlardan!
      Kullanırken dikkat etmem gereken neler var?
      Teşekkürler.

merhaba,

ben de aynı klimayı tercih ederek bugün bağladım. cuma günü kurulumu gerçekleştirecekler. dış üniteye buattan 3x2.5 hat çekmemi ve gecikmesiz 20 amper sigorta bağlatmamı istediler. elektrik tesisatı konusunda risk almak istemedikleri, daha doğrusu ileride elektrik hattından doğabilecek problemlerde muhatap olmamak adına bunları benden yapmamı istediler.

bunun dışında MHI SRK 50 ZJX modelinin montajı esnasında dikkat edilmesi gereken hususları ben de öğrenmek istiyorum.

saygılar.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      2079 Mesaj
      22 Haziran 2011 02:36:53
      Biraz göz gezdirdim konularda.Gree 12btu almayı düşünüyorum bütçem en fazla 1000lira.
      |
      |

birbirimizi anlamamız için aynı dili konuşmamıza gerek yok,
      ezildikten sonra hepimiz aynı şarabız.
    • Onbaşı
      19 Mesaj
      22 Haziran 2011 10:36:08
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

(bende astım hastalıgı oldugu ıcın SHARP ı doktorların tavsıye ettıgınıde bugun ogrendım )
      şimdiden teşekkürler

Reçetede yazıyor mu pekiyi bu doktor,belki SGK karşılar biz klimacılara da iş çıkar....

inanılmaz esprili bi arkadaşsın tebrik ederim
      |
      |
      22 Haziran 2011 13:21:42
      Klima seçimi ile ilgili başlık uzamışta uzamış.
      Muhtemelen de sonu hiç gelmez. Bende zamanın da çok okudum çok sordum çok araştırdım.

İş yerine gelen klimacı bir abimiz dediki " Klima alıyorsan paran yetiyorsa Japon al (Mitsubishi, Toshiba , Panasonic, Vb.) yetmiyorsa Vestel , Beko, Arçelik gibi markalar al. Yapı marketlerde satılan mantar gibi üreyen bugun var yarın yok tipi makinelerden de uzak dur demişti."

Bende onun önerisine uyup o zaman Mitsubishi Elektrik aldım 5 yıldır kullanıyorum hiç üzmedi. Çalışıp çalışmadığını bile anlamıyorsunuz. Eminim diğer Japon markalarıda benzer şekildedir.
      ucuz yedek parça sorunu yaşayacağınız , servis problemi yaşayacağınız, verim problemi yaşayacağınız ürünlerden ve markalardan uzak durun.

Yapı marketlerden klima almamaya çalışın. Kesinlikle keşif yaptırın. Söylenen kapasitenin bir büyüğünü alın. Ve yine alabiliyor iseniz Inverter bir klima alın.

İyi günler.
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      22 Haziran 2011 14:05:42
      quote:

Orijinalden alıntı: atlantice

Klima seçimi ile ilgili başlık uzamışta uzamış.
      Muhtemelen de sonu hiç gelmez. Bende zamanın da çok okudum çok sordum çok araştırdım.

İş yerine gelen klimacı bir abimiz dediki " Klima alıyorsan paran yetiyorsa Japon al (Mitsubishi, Toshiba , Panasonic, Vb.) yetmiyorsa Vestel , Beko, Arçelik gibi markalar al. Yapı marketlerde satılan mantar gibi üreyen bugun var yarın yok tipi makinelerden de uzak dur demişti."

Bende onun önerisine uyup o zaman Mitsubishi Elektrik aldım 5 yıldır kullanıyorum hiç üzmedi. Çalışıp çalışmadığını bile anlamıyorsunuz. Eminim diğer Japon markalarıda benzer şekildedir.
      ucuz yedek parça sorunu yaşayacağınız , servis problemi yaşayacağınız, verim problemi yaşayacağınız ürünlerden ve markalardan uzak durun.

Yapı marketlerden klima almamaya çalışın. Kesinlikle keşif yaptırın. Söylenen kapasitenin bir büyüğünü alın. Ve yine alabiliyor iseniz Inverter bir klima alın.

İyi günler.

en doğrusunu kısa yoldan özetlemişsiniz. elinize sağlık. :)
      yok o marka böyle bu marka böyle yaa arkadaşalar bir çok insan burda kulaktan dolma bilgilerle öneri yapıyo teknik anlamda bilgisi olanlarda zaten belli tavsiye niteliğinde kullandığınız markaların artı yada eksilerini yazın. yoksa siz onun içinde dışında kullanılan parça yada cihaznın teknik detaylarını incelemeyin zaten onları inceleyen inceliyo. bu cihaz şu cop değerine sahip şu cihaz bu eer değerine sahip. nerden biliyonuz ölçtünüzmü. katalog değerlerine göre yorumluyo çoğunuz peki katalog değerlerinde test ortamında kullanılan şartları kaç kişi biliyo. bu cihazlar sahaya çıktığında ne olur ne yapar bunları gerçek manada test edebiliyomusunuz. katalogların en altında küçük bi yazı yazar işte şu sıcaklıkta bu nemde bu şartlarda test edişlmiş değerlerdir diye. zaten o şartlarda klima bile kullanmasanız olur.
      |
      |

• Yüzbaşı
      677 Mesaj
      22 Haziran 2011 14:16:07
      arkadaşlar bende sonunda lg beko 7675 d 12000 inverter modelini aldım.yarın kuracaklar umarım memnun kalırım.takılınca urun hakkında yorum yaparım
      |
      |
      22 Haziran 2011 14:20:35
      quote:

Orijinalden alıntı: burak2011

arkadaşlar bende sonunda lg beko 7675 d 12000 inverter modelini aldım.yarın kuracaklar umarım memnun kalırım.takılınca urun hakkında yorum yaparım

Selamlar

hayırlı olsun güle güle kullanın. vakum yapmayı unutmasınlar. arçelikçilerde meşhurdur tıslama yöntemi :)

iyi günler kolay gelsin
      |
      |
      22 Haziran 2011 14:30:37
      quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

sn. kocausta,

detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim.

yalnız benim bir sorunum var. dairenin klima altyapısı önceden hazırlanmış ve multisistem için dışarıya tek ünite koyabiliyorum dolayısı ile sanırım iki klimayıda aynı marka almam ve ortak bir dış ünite koymam gerekecek.

bu durumda öneriniz ne olurdu?

25 db ne zamanki ses seviyesi olmalı. birçok normal on/off klimada bu değeri göremedim açıkçası ben, yanlış bir yere mi bakıyorum acaba? örnek verir misiniz 25 db ses seviyesi olan klimalar için?

toplamda max 3000 TL ye bu işi iyi ve konforlu bir şekilde çözebilir miyim sizce ne dersiniz?

tekrar çok teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

ustalardan spesifik olarak marka model rica edeceğim,

evimde 30 m2 salon ve 22 m2 yatak odam için iki ayrı klima düşünüyorum. sadece soğutma için kullanılacak, inverter alacağım kadar süreler açık kalmayacak gün içinde.

salon için 18.000, yatak odası için 12.000 uygun oluyor sanıyorum. bütçem toplamda 2000 - 3000 tl arası.

konudan okuduğum kadarı ile gree, airfel ve midea öneriliyor uygun fiyatlı olarak. samsung kullananlar memnun gibi ancak ustalar tarafından bilinmediği için önerilmediğini gördüm.

aklıma takılan birkaç nokta var,

gree klimaların ses seviyesi ile ilgili bilgi bulamadım, sessiz midir? yatak odasında kullanmaya uygun mudur? cop ve eer değerleri nasıldır?
      airfel green ve turkuaz serileri arasında toplamda 600 TL fark oluyor, bu farka değecek özellikleri var mıdır turkuaz modelinin. hatta sanıyorum gree koçtaşta satılan modeli ile turaz goldda aynı model değil mi?
      turkuaz gold toplamda iki klima için 3000 TL civarına geliyor, bu fiyat için uygun bir alternatif midir yoksa f/p olarak uygun değil midir?
      Turkuaz gold 12.000 ve 18.000 klimalar için ses seviyesi sırası ile 29/34/38 ve 38/42/45 olarak verilmiş. bu değerler iyi değerler midir?
      midea da çinli olmasına rağmen fiyatları daha yüksek, fiyat farkına değecek bir artısı var mıdır?
      servis olarak airfel mi yoksa iklimsanın mı daha iyi imajı var?

bu marka modeller haricinde önerebileceğiniz ürünler var mıdır?

şimdiden teşekkürler.

*Mekanlar için düşündüğünüz kapasiteler uygun.

*Gree orta kalitede, bazı lüks özellikleri olmayan, ama verilen paraya göre gayet mantıklı bir ürün.
      Ses seviyesi çok düşük değil, yatak odasına önerilmez. COP-EER değerleri A sınıfının hemen başlangıcında.
      Bu tür ürünlerde hep öyledir zaten:)
      Fiyat/performans olarak baktığınızda Gree tercih edilmeli, çünkü Airfel'in marka imajı nedeniyle "market markası" olarak sattığı bir ürün.
      Midea, özelliklerine göre biraz pahalı; satan firma biraz fazla kazanmaya meraklı.
      ......
      Salon için 18 binlik bir Gree veya Demirdöküm A2 ürünü 1200-1400 lira civarı alabilirsiniz.

*Yatak odanız için de 12 binlik kaliteli-sessiz bir şey düşünün.
      Ses seviyesi olarak salon için 35 dB, yatak odası için 25 dB altı alet iyidir
      Marka olarak MHI, ME, Zibro, Alarko, Toshiba gibi ürünler arasından seçebilirsiniz.

bana sormamışsınız ama araya girdim kusura bakmayın. ben genellikle proje uygulamaları yapıyorum multi sistemler ve vrf dediğimiz merkezi sistemler. bu sebep il size yardımcı olmak istedim.
      öncelikle multi sistemin avantajı ne fiyat nede performans yönünden yoktur. sadece dış ünite görüntü kirliliğini ortadan kaldırır. ben deha önce bir çok binada multi uygulaması yaptım. multi uygulamasında ucuz cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. özellikle lg ve midea yı direk uyguladığım için biliyorum. cihazlarda müthiş bir performans kaybı ve dış ünitede gereksiz bir gürültü var inverter olmasına rağmen. ancak tercih yapma durumundan kalırsanız midea yı tercih etmenizi tavsiye ederim lg ye göre daha iyidir. multi sistemleri ilk keşfeden daıkındır ancak en iyi geliştiren de mıtsubıshı heavy dir. özellikle büyük kapasitelerde performans kaybı yaşamadan tek dış ünitede 68 kw kapasiteye kadar iç ünite bağlama imkanı sunmaktadır. bu sebep ile eğer ev kendi eviniz ise tereddütsüz mıtsubıshı heavy alın derim ancak onlarda da şu an iç ünite temin etme sıkıntısı var en yakın teslim eylül gibi görünüyor. eğer almayı planladığınız model yada cihazları yazarsanız bunlar hakkında detaylı bilgileri daha sonra vermeye çalışırım .
      saygılar
      |
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      22 Haziran 2011 15:10:58
      iyi günler herkeze bir kaç araştırma yaptım herkez mitsubishi klimayı önerdi sizinde düşüncelerinizi yorumlarınızı okudum ama bana düzgün çalışan firmalar lazım bir kaç arastırma daha yapmam lazım aranızda bu kişilerle iş yapan bir arkadaşım veya bu firmayla ilgili bir bilgisi olan varmı acaba ??? klima montaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çati34 -- 22 Haziran 2011; 16:49:54 >
      |
      |
      22 Haziran 2011 15:22:29
      quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

Tosh RAS SKV 10 İLE TOSH SKVR 10 Klima arasında 329 TL fiyat farkı var.Sizce bu farka değermı?.Klima kışın hergün 10 saatçalışacak.Yazın ise 3-4 saat civarı.

Bence SKVR alın, ikisi arasındaki tüketim farkı oldukça belirgin.
      Günlük 10 saat kullanımda o farkı telafi etmesi çok sürmez.
      |
      |
      22 Haziran 2011 15:25:43
      quote:

Orijinalden alıntı: muhacir

Biraz göz gezdirdim konularda.Gree 12btu almayı düşünüyorum bütçem en fazla 1000lira.

Orta kalitede, fiyatına göre oldukça iyi bir alettir.
      Servisi sağlamdır.

Takacağınız mekan uygunsa, yani 20 M2 civarıysa OK.
      |
      |
      22 Haziran 2011 15:28:13
      quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

Ortalık kimlere kalmış..
      Bu konunun bittiği andır bu..

Gereksiz kalabalık ettiği düşünülen kişilerin mesajları bloklanabiliyor.
      Kirliliğe en pratik çare
      |
      |

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
SEO
Blogio
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.