Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: cauchy33 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.159
Cevap
328
Favori
3.171.634
Tıklama
Giriş
      3700 Mesaj
      20 Haziran 2011 21:55:18
      quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

herkese tekrar merhaba,

buradaki değerli bilgileri kullanarak, forum sayfası üzerinden ve özel mesajlarla yardım aldığım siz değerli üyelerin görüşlerinden yola çıkarak tercihlerimi ikiye indirmiştim.

MHI Hyper Inverter SRK 50 ZJX ve Toshiba RAS 18 SKV

iki model arasında fiyat olarak fark var biliyorum ancak Toshiba bayisinin bana 10-15 günlük montaj süresi vermesinden dolayı MHI tercihi yapacağım. Sanko Airfel Bayilerinden biri ile görüştüm yarın tamam dersem bu hafta içine montaj yapacaklarını söylediler.

genelde liste fiyatlarını sabit uyguluyorlar mı yoksa ilave indirimler oluyor mu? Taksitle almak istiyorum, liste fiyatına heryer 12 taksit zaten yapıyor. bunun haricinde indirim uygulamaları var mı?

Araştır birader.

Bu aletler sigara gibi heryerde sabit fiyata satılmıyor.
      Güvenli bulduğunuz bir yerlerde daha ucuza bulma şansınız var.
      Mesela birkaç haftadır idealeşya'da ucuzdu oldukça, ama başka yerlerde de indirim olabilir.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Haziran 2011 22:04:06
      selam bartında iklimsa merkezini çagırdım keşif yaptırdım SHARP DUVAR TİPİ KLİMA AY-XP9FR/LSR karar verdim. Sharp, kendi yarattığı ve sadece Sharp’ta bulunan uluslararası ödüllü Plasmacluster İyon Teknolojisi ile size bir klimadan çok daha fazlasını sunuyor. Sharp Plasmacluster, yaydığı pozitif ve negatif iyonlarla havadaki bulaşıcı hastalıklara neden olan virüs ve bakterileri tamamen temizleyip, alerjiye yol açan toz akarlarını (mite) %91 oranında etkisiz hale getirerek, size daha sağlıklı mekanlar yaratır. Akar alerjenleri solunum yoluyla vücuda girse bile Sharp Plasmacluster sayesinde vücutta reaksiyona (hapşırma, burun akıntısı, egzama vs.) yol açmaz. Japonya’da ve dünyanın birçok ülkesinde ödüller kazanarak yararları belgelenen bu eşsiz teknoloji evinizi gerçek anlamda sağlıklı bir ortama kavuşturur. Sharp Klima’nın yaydığı Plasmacluster iyonları havadaki küf sporlarını çevreleyerek etkisiz hale getirerek daha sağlıklı, küf kokusundan arınmış mekanlar yaratır. Aynı zamanda sigara dumanında bulunan ve kötü kokuya yol açan azot oksit, styrene ve asetik asit moleküllerine karşı da etkilidir. int özelliklerini araştırdım 2.052 TL kredi kartına 12 ay taksitli fiyatı http://www.akakce.com/ bakıcam daha uygun bulursam int alıcam
      |
      |

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      20 Haziran 2011 22:22:37
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

herkese tekrar merhaba,

buradaki değerli bilgileri kullanarak, forum sayfası üzerinden ve özel mesajlarla yardım aldığım siz değerli üyelerin görüşlerinden yola çıkarak tercihlerimi ikiye indirmiştim.

iki model arasında fiyat olarak fark var biliyorum ancak Toshiba bayisinin bana 10-15 günlük montaj süresi vermesinden dolayı MHI tercihi yapacağım. Sanko Airfel Bayilerinden biri ile görüştüm yarın tamam dersem bu hafta içine montaj yapacaklarını söylediler.

genelde liste fiyatlarını sabit uyguluyorlar mı yoksa ilave indirimler oluyor mu? Taksitle almak istiyorum, liste fiyatına heryer 12 taksit zaten yapıyor. bunun haricinde indirim uygulamaları var mı?

Araştır birader.

Mesela birkaç haftadır idealeşya'da ucuzdu oldukça, ama başka yerlerde de indirim olabilir.

sanırım idealesya da MHI bulunmuyor
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      20 Haziran 2011 22:27:51
      quote:

bu arada klima için enerji hattı çektirmem gerektiği söylendi. bu sadece dış üniteye mi olacak ve iç ünite ile dış ünite kendi arasındaki bağlantıdan mı enerjiyi alacak?

ne tür bir hat çektirmem gerekli, özellikleri nasıl olmalı?

Klima konulacak yerin yakınına 3x2.5 mm2 kesitli kablo ile topraklı bir hat isterler.
      Siz bunun ucuna bir de G veya C tipi sigorta koydurursanız daha iyi olur.
      Klima 3.5 kW (12 bin BTU)a kadarsa 10 A, daha büyükse 16 A sigorta koyun.
      |
      |
      20 Haziran 2011 22:34:48
      quote:

quote:

quote:

herkese tekrar merhaba,

Araştır birader.

Evet orda yok.

Burda var da, hiç tanımadığım bir yer:

http://www.klimadakampanya.com/279---split-klima-mitsubishi-srk50zjx-s-hyper-inverter-dizayn--duvar-tipi-klima.aspx

Burda da:

http://www.e-kombi.net/1257-mitsubishi-srk-zjx-split-klima-1000-btu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Haziran 2011; 22:37:18 >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Haziran 2011 22:37:38
      quote:

quote:

quote:

quote:

herkese tekrar merhaba,

Araştır birader.

Evet orda yok.

http://www.klimadakampanya.com/279---split-klima-mitsubishi-srk50zjx-s-hyper-inverter-dizayn--duvar-tipi-klima.aspx

hocam bu site güvenilirmi hiç tanımadıgım bir yer demişsinizde ,deger siteleri tanıyormusunuz? acaba burda sharp varmıdır bulabilirmiyim
      |
      |

• Yarbay
      7797 Mesaj
      20 Haziran 2011 23:14:44
      quote:

İşte iklimsacının anlayamadığı kazanç buydu.
      Arkadaşa bilmediği bir konuda yardımcı olmaya çalıştık, ve kendisi de araştırarak güzel bir çözüme ulaştı.
      Ahmet arkadaş'tan biz şimdi onyüzbin milyon kazandık.
      Ama ondan da birşey eksilmedi, ve eminim o da bildiği konularda başkalarına destek olacaktır.

Evet kocausta* sayenizde klimayı seçtim ve Önümüzdeki C.tesi kurulacak.
      Birkez daha teşekkürederim.

Şuan birkişiye daha doğru ürünü seçtirmiş olmanın hazzını aldığınızı hissediyorum.
      Aynen dediğiniz gibi medya playerlar, ev sinema bölümünde insanlara yardımcı olduğumda benzer duyguları bende hissediyorum.

Bundan sonrada bildiğim konularda DH üyelerine elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Tekrar teşekkürler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      20 Haziran 2011 23:16:57
      quote:

Orijinalden alıntı: impossible

slm arkadaşlar herkese kolay gelsin
      20 m2 güney-batı cepheli odaya klima almak istiyorum 6 katlı binanın 6.katında oturuyorum
      yalnız cam balkon kapalı bildiğim kadarı ile dış ünite için açık alan veya hava alması gerekiyor.(balkon içine dış ünite montajını tavsiye edermisiniz?)

ben Afyon'da yaşıyorum geçen yıl buralar çok sıcak oldu en fazla 2 ay kullanırım sanıyorum sadece soğutma amaçlı kullanılacak belki gerekirse pek sanmıyorum ama ısıtma için de kullanılabilir.
      kaliteli bir klima arıyorum sağlık açısından problem çıkarmayacak max 1500-1700 tl
      işte filtresi iyi iyonizer özelliği sessiz olan vs...

sıcak baktığım Mıtsubıshı,Toshıba
      Mıtsubıshi sanırım 2 çesit
      internet üzerinden sorunsuz ucuza alabileceğim adresler neresi var?
      model ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Arkadaşım bende 1 haftadır forumu takip ediyorum.Gerçekten seviye yerlere düşmüş.Lütfen kırıcı olmayın.Bir de sürekli reklam kokan mesajlar var. Yok efendim şurada çeşit çokmuş ve illa oradan alacakmış.Bakın arkadaş ne diyor,o model klimayı başka yerlerdende alabilir siniz. Ama birisi kafayı takmış illa da iklimsa ve iklimsa da çeşit çok diyor. Bırakın bu işleri lütfen.
      Kardeş kusura bakma. İnternet üzerinden o fiyatlara alabileceğin klima var.Hatta ben de o siteden almayı düşünüyorum. Ben izmir de olduğum için sitenin merkezide ordaymış.Ben gidip kendim bürodan alacağım.Sitenin adını yeni öğrendim.Burada reklam olur diye yazmayacağım.Biraz google da araştırın bulursunuz.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      20 Haziran 2011 23:37:54
      quote:

Orijinalden alıntı: amirel

quote:

quote:

quote:

quote:

herkese tekrar merhaba,

Araştır birader.

Evet orda yok.

hocam bu site güvenilirmi hiç tanımadıgım bir yer demişsinizde ,deger siteleri tanıyormusunuz? acaba burda sharp varmıdır bulabilirmiyim

Siteden alışveriş yapan birilerini de tanımıyorum, ama tehlikesiz gibi görünüyor "internet sitesi" olarak.
      Ticaret ahlakları nasıldır bilemem tabii.
      Bazı siteleri kendim alışveriş yaptığım için biliyorum, bazılarını da arkadaşlar öneriyor.
      .........
      Bu arada, sharp merakınızı anlayamadım; bir tanıdığınız servisini işletiyor da ilerde o konuda garantide mi olurum diye düşündünüz acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Haziran 2011; 23:42:37 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      20 Haziran 2011 23:43:54
      Sayın üstatlar.Klimadaki COP ve EER değerlerinin 3,4 olması ile 4,25 olması yakıtı ne kadar etkiler.Örneğin günde 10 saat çalıştırsak ne kadar fark eder.Bu farklar 250-300 TL için değer mi?

Ayrıca sitenin adı yukarıda verilmiş.Ben tam okumamıştım.Özür dilerim.idealeşya.com
      Bir de arkadaşlara bilgi vermek istiyorum.Bu gün bir klima servisini aradım. İnternetten klima alsak ücretsiz kurulum yaparmısınız diye.Evet dediler.Ancak beni uyardılar. Bazı sitelerdeki alış verişlerde 5m boru ve ayak takımı gibi malzemeleri gönder miyorlar, dedi.Bu giderleri biz servis olarak takıyoruz ve karşılığında ise bu malzemelerin parasını alıyoruz, dediler. Borunun metresi 25 TL imiş.Ayaklıklar ise 40 TL civarı.Bilginize.
      |
      |
      20 Haziran 2011 23:44:29
      quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

quote:

Orijinalden alıntı: impossible

slm arkadaşlar herkese kolay gelsin
      20 m2 güney-batı cepheli odaya klima almak istiyorum 6 katlı binanın 6.katında oturuyorum
      yalnız cam balkon kapalı bildiğim kadarı ile dış ünite için açık alan veya hava alması gerekiyor.(balkon içine dış ünite montajını tavsiye edermisiniz?)

ben Afyon'da yaşıyorum geçen yıl buralar çok sıcak oldu en fazla 2 ay kullanırım sanıyorum sadece soğutma amaçlı kullanılacak belki gerekirse pek sanmıyorum ama ısıtma için de kullanılabilir.
      kaliteli bir klima arıyorum sağlık açısından problem çıkarmayacak max 1500-1700 tl
      işte filtresi iyi iyonizer özelliği sessiz olan vs...

sıcak baktığım Mıtsubıshı,Toshıba
      Mıtsubıshi sanırım 2 çesit
      internet üzerinden sorunsuz ucuza alabileceğim adresler neresi var?
      model ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Arkadaşım bende 1 haftadır forumu takip ediyorum.Gerçekten seviye yerlere düşmüş.Lütfen kırıcı olmayın.Bir de sürekli reklam kokan mesajlar var. Yok efendim şurada çeşit çokmuş ve illa oradan alacakmış.Bakın arkadaş ne diyor,o model klimayı başka yerlerdende alabilir siniz. Ama birisi kafayı takmış illa da iklimsa ve iklimsa da çeşit çok diyor. Bırakın bu işleri lütfen.
      Kardeş kusura bakma. İnternet üzerinden o fiyatlara alabileceğin klima var.Hatta ben de o siteden almayı düşünüyorum. Ben izmir de olduğum için sitenin merkezide ordaymış.Ben gidip kendim bürodan alacağım.Sitenin adını yeni öğrendim.Burada reklam olur diye yazmayacağım.Biraz google da araştırın bulursunuz.

Eğer birkaç sayfa gerideki mesajları da okusaydınız, kopan fırtınanın anlamsız olmadığını görürdünüz.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      20 Haziran 2011 23:55:00
      quote:

Sayın üstatlar.Klimadaki COP ve EER değerlerinin 3,4 olması ile 4,25 olması yakıtı ne kadar etkiler.Örneğin günde 10 saat çalıştırsak ne kadar fark eder.Bu farklar 250-300 TL için değer mi?

Ayrıca sitenin adı yukarıda verilmiş.Ben tam okumamıştım.Özür dilerim.idealeşya.com
      Bir de arkadaşlara bilgi vermek istiyorum.Bu gün bir klima servisini aradım. İnternetten klima alsak ücretsiz kurulum yaparmısınız diye.Evet dediler.Ancak beni uyardılar. Bazı sitelerdeki alış verişlerde 5m boru ve ayak takımı gibi malzemeleri gönder miyorlar, dedi.Bu giderleri biz servis olarak takıyoruz ve karşılığında ise bu malzemelerin parasını alıyoruz, dediler. Borunun metresi 25 TL imiş.Ayaklıklar ise 40 TL civarı.Bilginize.

*Buradan teknik değerleri bildiklerinize dönüştürerek hesaplayabilirsiniz:

http://www.unitconverter.org/energy-conversion-chart.html

COP 3.4 ile 4.25 arasındaki fark, alış fiyatının %25-40 farklı olması durumunda ancak absorbe edilebilir, normal kullanımda.

*İnternetten alışveriş yaparken servislerini, ürün ile beraber gelecek ek malzemeyi iyi inceleyin, tereddüt olursa önceden sorun.
      Aksi halde kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
      Montaj ayakları ve borular olmadan bile satış yapan yerler var, ki bunların fiyatına bir 150 lira eklemelisiniz.
      |
      |

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      20 Haziran 2011 23:58:37
      quote:

quote:

bu arada klima için enerji hattı çektirmem gerektiği söylendi. bu sadece dış üniteye mi olacak ve iç ünite ile dış ünite kendi arasındaki bağlantıdan mı enerjiyi alacak?

Klima konulacak yerin yakınına 3x2.5 mm2 kesitli kablo ile topraklı bir hat isterler.

18bin btu bir klima takılacak.

bunu prizden alabilir miyim yoksa buvattan mı çekmem gerekir. 2 sene önce daire içi elektrik tesisatı yenilenmişti
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      21 Haziran 2011 00:02:18
      quote:

quote:

quote:

18bin btu bir klima takılacak.

bunu prizden alabilir miyim yoksa buvattan mı çekmem gerekir. 2 sene önce daire içi elektrik tesisatı yenilenmişti

Buattan alın, ama 2.5 mm2 kablo kullanılsın, ve kablolar ek yerinde klemens ile değil birbirine en az 2 tur sarılarak eklensin.
      Sigorta 16 A.

Valla eski öğretmenlik günlerim geldi aklıma
      |
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      21 Haziran 2011 00:02:45
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amirel

quote:

quote:

quote:

quote:

herkese tekrar merhaba,

Araştır birader.

Evet orda yok.

Siteden alışveriş yapan birilerini de tanımıyorum, ama tehlikesiz gibi görünüyor "internet sitesi" olarak.
      Ticaret ahlakları nasıldır bilemem tabii.
      Bazı siteleri kendim alışveriş yaptığım için biliyorum, bazılarını da arkadaşlar öneriyor.
      .........
      Bu arada, sharp merakınızı anlayamadım; bir tanıdığınız servisini işletiyor da ilerde o konuda garantide mi olurum diye düşündünüz acaba.

Sayın üstadım okudum. İnanın üzüldüm. Ama biz işimize bakalım.Bilgiler için teşekkür ederim.
      Ayrıca size bir sorum olacak.Hitachi klimaların ısıtmada güzel olduğunu duydum.Ben İzmir e uzak bir ilçedeyim.Bayii ve servis sadece İzmir de var. Acaba Hitachi klima alsam ilerde servis problemi olabilir mi? İlk başta ücretsiz kurulum yaparız dediler.Özellikle de Japon olan modellerini düşünmüyor değilim.
      |
      |

• Onbaşı
      35 Mesaj
      21 Haziran 2011 00:09:08
      Arkadaşlar ben klima konusunda sıfır bilgiye sahibim ve size bir fikir danışmak istiyorum. Benim durumuma nasıl bir klima gider bunun cevabını arıyorum. Şimdi benim evim dubleks katın üst dairesi. Ve haliyle tavan çatıdan dolayı evin bir çok yerinde eğimli geliyor. Bu yerlerden biri de oturma odamla tümleşik olan yani arada duvar olmayan mutfağım. Bir yemek pişirince ısınan hava genleşir prensibiyle yemek kokuları bu eğimli tavanın en üstünde toplanıyor ve tüm kapı-camları açsakda bu koku 6-7 saat çıkmıyor. Ben şimdi tam bu eğimin en yüksek olduğu kısma klima taktırıp öncelikle bu kokulu havayı dışarı atmak isyiroum. Her hangi bir klima bu işi görür mü? Yani içerideki havayı dışarı atma işini yapar mı yoksa belli özellikdeki klimalar mı bunu yapabilmektedir?

İkinci durum ise bahsettiğim gibi ev çatıyla bitişik olduğu için yazın güneşi yeyince hamama dönüyor. Bu taktırtığım klima sayesinde aynı zamanda o kokulu havayı temizledikten sonra soğutma özelliğini kullanıp odayı serinletmek de istiyorum. Mutfak+oturmaodasu yaklaşık 25-30 metrekare yapar. Bu alana kaç BTU lazım gelir. Fiyat olarak da 800-1000 TL'yi geçmek istemiyorum. Böyle bir klima çözümü var mı? [b]İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      21 Haziran 2011 00:12:46
      @teacher22

Neye üzüldüğünüzü anlayamadım ama konuya geleyim.

Hitachi, servis olarak pek yaygın bir marka değil.

Bence o konuda sağlam durmak istiyorsanız Airfel (sanko) ve Alarko firmalarının getirdiği mallara bakın öncelikle.
      Yani Toshiba, Alarko-Carrier, Mitsubishi Heavy Ind.

Isıtma (ve soğutma) verimi olarak Toshiba, MHI, ME, Zibro, Daikin, Fujitsu, AC markalarının çok güzel ürünleri var.
      Ama verimlilik katsayısı arttıkça fiyatlar da uçuyor.

Bence öncelikle mekanınızın durumunu, bütçenizi ve kullanım biçiminizi bildirin ki size en uygun olabilecek alternatifleri gösterebilelim.
      |
      |
      21 Haziran 2011 00:20:13
      quote:

Orijinalden alıntı: mogok87

Arkadaşlar ben klima konusunda sıfır bilgiye sahibim ve size bir fikir danışmak istiyorum. Benim durumuma nasıl bir klima gider bunun cevabını arıyorum. Şimdi benim evim dubleks katın üst dairesi. Ve haliyle tavan çatıdan dolayı evin bir çok yerinde eğimli geliyor. Bu yerlerden biri de oturma odamla tümleşik olan yani arada duvar olmayan mutfağım. Bir yemek pişirince ısınan hava genleşir prensibiyle yemek kokuları bu eğimli tavanın en üstünde toplanıyor ve tüm kapı-camları açsakda bu koku 6-7 saat çıkmıyor. Ben şimdi tam bu eğimin en yüksek olduğu kısma klima taktırıp öncelikle bu kokulu havayı dışarı atmak isyiroum. Her hangi bir klima bu işi görür mü? Yani içerideki havayı dışarı atma işini yapar mı yoksa belli özellikdeki klimalar mı bunu yapabilmektedir?

İkinci durum ise bahsettiğim gibi ev çatıyla bitişik olduğu için yazın güneşi yeyince hamama dönüyor. Bu taktırtığım klima sayesinde aynı zamanda o kokulu havayı temizledikten sonra soğutma özelliğini kullanıp odayı serinletmek de istiyorum. Mutfak+oturmaodasu yaklaşık 25-30 metrekare yapar. Bu alana kaç BTU lazım gelir. Fiyat olarak da 800-1000 TL'yi geçmek istemiyorum. Böyle bir klima çözümü var mı? [b]İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Klimalar içerdeki havayı dışarıya atmaz, aynı havayı şartlayıp içerde sirküle eder.
      Bazı markaların bir kısım havayı dışarı atan modelleri var ama, etkisiz kalır sizin isteğiniz için. Çok az bir miktar havayı dışarıya atıp yenisini alıyor.
      *Havayı dışarı atma konusundan vazgeçerseniz, içerdeki havanın sıcaklığını kontrol için; o mekana 18 bin BTU'luk standart klima veya 3.5-4 kW güçte inverter klima almalısınız.

Ama dikkat, içerdeki havayı dışarı atma işini (pratik olarak) unutun, sirkülasyonlu klima bile olsa.

Edit:
      Bütçenizi görmemişim.
      Sizin işinizi görecek aletler, Koçtaştaki 18 binlik Gree'ler, değişik marketlerde değişik markalarla satılan Demirdöküm ürünü standart A sınıfı klimalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 21 Haziran 2011; 0:34:19 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      976 Mesaj
      21 Haziran 2011 00:25:56
      quote:

@teacher22

Bence o konuda sağlam durmak istiyorsanız Airfel (sanko) ve Alarko firmalarının getirdiği mallara bakın öncelikle.

Isıtma (ve soğutma) verimi olarak Toshiba, MHI, ME, Zibro, Daikin, Fujitsu, AC markalarının çok güzel ürünleri var.

Bence öncelikle mekanınızın durumunu, bütçenizi ve kullanım biçiminizi bildirin ki size en uygun olabilecek alternatifleri gösterebilelim.

Üstadım, Çocuk odası için 12 metrekare.Kışın daha çok kullanılacak.Sabaha kadar.Yazın belki 11.00 ile 03.00 arası 4 saat falan yeterli olabilir.Oda kuzey ve doğu.Tek pencere ve çift camlı ,pimapen. Ara kat.Ayrıca Salona da geçen yıl Mits. Elk. klima almıştım.Forumun katkılarıyla.Ama bu sefer çok para da vermek biraz zoruma gidiyor.Gönül diyor al DD ,veya ne bileyim..Ayrıca LG beko MUlti split klimam var.Mutfak ve yatak odasında. Bir daha LG BEKO almam.Geceleri motor sesinden klimayı açamıyorum.Komşulardan utanıyorum.Abi traktör motoru gibi çalışıyor.10 sene önce dünyanın parasını vermiştim.Ah LG BEKO ah. Bir tarafta Mits.Elk. Diğer tarafta LG BEKO. Şimdi sıra vasattamı acaba...
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      21 Haziran 2011 00:32:29
      quote:

quote:

@teacher22

Üstadım, Çocuk odası için 12 metrekare.Kışın daha çok kullanılacak.Sabaha kadar.Yazın belki 11.00 ile 03.00 arası 4 saat falan yeterli olabilir.Oda kuzey ve doğu.Tek pencere ve çift camlı ,pimapen. Ara kat.Ayrıca Salona da geçen yıl Mits. Elk. klima almıştım.Forumun katkılarıyla.Ama bu sefer çok para da vermek biraz zoruma gidiyor.Gönül diyor al DD ,veya ne bileyim..Ayrıca LG beko MUlti split klimam var.Mutfak ve yatak odasında. Bir daha LG BEKO almam.Geceleri motor sesinden klimayı açamıyorum.Komşulardan utanıyorum.Abi traktör motoru gibi çalışıyor.10 sene önce dünyanın parasını vermiştim.Ah LG BEKO ah. Bir tarafta Mits.Elk. Diğer tarafta LG BEKO. Şimdi sıra vasattamı acaba...

Yatak odasına DD falan alma, bende var deli ediyor sesi
      Lg-Beko'nun tek alınacak modeli 7580D (veya DD). Kusurları var da, o paraya olunca pek görünmüyor

Ama oturma odası-salon için Demirdöküm ürünleri iyidir, bir de hesaplı alırsan (biz 2-3 senedir migrostan 424 liraya alıyoruz 12 binliği promosyonu denk getirerek).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 21 Haziran 2011; 0:44:24 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.