Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı
39.179
Cevap
328
Favori
3.172.907
Tıklama
Giriş
      955 Mesaj
      20 Haziran 2011 10:25:09
      Arkadaşım benim istediğimi önerme hakkım yok mu? Ben pazarlamacı mıyım değilim! Arkadaş birşey sormuş ben bildiğim bir ürünü önerdim. İklimsa hakkında ayrıntılı bilgim yok. Sen bilgi sahibiysen sen bilgi ver kardeş.

Benim kimseye alerjim yok. Ve iklimsa ile ilgili ayrıntılı bilgiyi iklimsacı veriyor zaten. Kimsenin kafasına da silah dayamadık. bilsin haberi olsun akrşılaştırma yapsın. Hatta arkadaşa önerim; toshiba ve daikinlere de baksın.

quote:

Orijinalden alıntı: amirel

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Ben sana yatak odası için; Mitsubishi electric msz ge 25va yı öneriyorum. senin yazdığın cihazlardan 200-300 pahalıdır belki ama verdiğin paraya değer.
      ben 10-15 gün önce aldım havalar tam sıcaklaşmadığı için hergün kullanmasamda 22-3 gece kullandım gayet güzel. çok sessiz. hava çok iyi. içeriyi buz gibi yapıp dondurmuyor.

maddi durumun elveriyorsa yatak odası içiMit. Electric msz-ge-25va salon için msz 35va veya 42va. olabilir (25 mr

quote:

Orijinalden alıntı: Black cabrioman

Merhaba arkadaşlar ,

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu dönemde daha fazla kavrulmadan bu sene artık klima taktırmak istiyorum. Evim İstanbul'da. 2 adet ( 1 adedi yatak odası , diğeri salon ) klima almak istiyorum.

* Salonum 25 metrekare olup tek cephe camlı , dış cephe mantolamaya sahip , ayrıca çift camlı. Sabah güneşini yaz döneminde yaklaşık saat 12:00'ye kadar alıyor. Ayrıca LCD, AVR ( Amfi Receiver ) , Projeksiyon cihazı vb. ısı üreten cihazlar kullanıyorum. Hafta içi eşim ve ben iş yerindeyiz. Ama bakıcı ve kızım evde olacak. Bu nedenle sadece akşamları kullanacağım diye düşünsemde evdekiler gene de kullanacaklardır. Aslında ilk düşüncem sadece hafta sonları ve akşamları kullanacağım için düz split klima düşünüyordum. Ama bakıcımızın habersiz kullanımları olabileceğini düşünüp acaba inverter model tercih etmelimiyim karar veremedim. Siz ne dersini ? Diğer taraftan böyle bir ortamda 12'mi yoksa 18.000 Btu'mu kullanmalıyım sizce ?
      * 2. olarakta yatak odasında kullanacağım model için ise , yaklaşık 12 metrekare olan odamız 2 bloğun arasına bakıyor ve direkt güneş almıyor. Mantolama ve çift cam uygulaması burada da mevcut. Akşamları yatarken sürekli çalıştırmayı düşünüyorum. Bu nedenle sessizlik ve kendi kendine ayar yapması gerektiğinden İnverter modeli tercih etmek istiyorum. Muhtemelen 9.000'lik bir model yeterli olur kanaatindeyim. Sizler ne dersiniz ?

Yukarıdaki durumlar hakkında 2 marka'dan bir tanesini seçmek istiyorum. Ya Mitsub. heavy yada Sharp. Öncelikle bu 2 markadan hangisini tercih etmeliyim ve neden ? Ayrıca uygun fiyattan nereden temin edebilirim ?

Kafamda belirlediğim modeller ise ;

* yatak odası için ;
      Sharp AY-XP9FR/LSR 9.000 Btu. İnverter model , liste fiyatı 2052 TL. ( 12 Taksit İklimsa )
      Mitsb. DXK09Z3S 8530 Btu. İnverter model , Liste Fiyatı 1980 TL. ( 12 Taksit İklimsa )

* Salon için ;
      Sharp AYAP12FHR/KR 1.800 TL. 12000 Btu. Soğutma
      Sharp AYAP18GR/KR 2.748 TL. 17060 Btu. Soğutma
      Mitsbi. Heavy SRK 40HG-S 1.716 TL. 12283 Btu. Soğutma
      Mitsbi. Heavy SRK 56HE-S1 2.724 TL. 17401 Btu. Soğutma

Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

anlamadım arkadaş adam iklimsa soruyor ,siz ne öneriyorsunuz butun ürünleri araştırın o zaman ona göre cevap verin . bir kaç haftadır takip ediyorum okuyorum sabancının ürünlerine alerjinizmi var arkadaşlar eger birşeyler paylaşıcaksak araştıralım birde ögretmendiniz sanırım
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      20 Haziran 2011 10:33:44
      quote:

Merhaba arkadaşlar ,

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu dönemde daha fazla kavrulmadan bu sene artık klima taktırmak istiyorum. Evim İstanbul'da. 2 adet ( 1 adedi yatak odası , diğeri salon ) klima almak istiyorum.

* Salonum 25 metrekare olup tek cephe camlı , dış cephe mantolamaya sahip , ayrıca çift camlı. Sabah güneşini yaz döneminde yaklaşık saat 12:00'ye kadar alıyor. Ayrıca LCD, AVR ( Amfi Receiver ) , Projeksiyon cihazı vb. ısı üreten cihazlar kullanıyorum. Hafta içi eşim ve ben iş yerindeyiz. Ama bakıcı ve kızım evde olacak. Bu nedenle sadece akşamları kullanacağım diye düşünsemde evdekiler gene de kullanacaklardır. Aslında ilk düşüncem sadece hafta sonları ve akşamları kullanacağım için düz split klima düşünüyordum. Ama bakıcımızın habersiz kullanımları olabileceğini düşünüp acaba inverter model tercih etmelimiyim karar veremedim. Siz ne dersini ? Diğer taraftan böyle bir ortamda 12'mi yoksa 18.000 Btu'mu kullanmalıyım sizce ?
      * 2. olarakta yatak odasında kullanacağım model için ise , yaklaşık 12 metrekare olan odamız 2 bloğun arasına bakıyor ve direkt güneş almıyor. Mantolama ve çift cam uygulaması burada da mevcut. Akşamları yatarken sürekli çalıştırmayı düşünüyorum. Bu nedenle sessizlik ve kendi kendine ayar yapması gerektiğinden İnverter modeli tercih etmek istiyorum. Muhtemelen 9.000'lik bir model yeterli olur kanaatindeyim. Sizler ne dersiniz ?

Yukarıdaki durumlar hakkında 2 marka'dan bir tanesini seçmek istiyorum. Ya Mitsub. heavy yada Sharp. Öncelikle bu 2 markadan hangisini tercih etmeliyim ve neden ? Ayrıca uygun fiyattan nereden temin edebilirim ?

* yatak odası için ;
      Sharp AY-XP9FR/LSR 9.000 Btu. İnverter model , liste fiyatı 2052 TL. ( 12 Taksit İklimsa )
      Mitsb. DXK09Z3S 8530 Btu. İnverter model , Liste Fiyatı 1980 TL. ( 12 Taksit İklimsa )

* Salon için ;

modelleri araştırdıysanız az çok bilginiz verdır bu konuda yorum sizin. ancak benim size tavsiyem yatak odası mutlaka inverter olmalı hem soğutmanın yvaşa yavaş gerçekleşmesi adına hemde daha sessiz olması için. ayrıca önümdeki günlerin daha sıcak olacağı düşünülerek sabah bakıcınızda klimayı çalıştıracaktır. zaten çalıştırmasa evde oturmak neredeyse imkansız oluyor. bu sebep ile cihazın 15 saat civarınca çalışması söz konusu ve buda ciddi bir zaman dilimi bu sebep ile o odanıza da inverter almanızı tavsiye ederim. 25 m2 sınır bir değer 12.000 btu/h yada 18.000 btu/h buna keşif yapıldıktan sonra karar vermenizi öneririm.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Haziran 2011 10:34:18
      quote:

Arkadaşım benim istediğimi önerme hakkım yok mu? Ben pazarlamacı mıyım değilim! Arkadaş birşey sormuş ben bildiğim bir ürünü önerdim. İklimsa hakkında ayrıntılı bilgim yok. Sen bilgi sahibiysen sen bilgi ver kardeş.

Benim kimseye alerjim yok. Ve iklimsa ile ilgili ayrıntılı bilgiyi iklimsacı veriyor zaten. Kimsenin kafasına da silah dayamadık. bilsin haberi olsun akrşılaştırma yapsın. Hatta arkadaşa önerim; toshiba ve daikinlere de baksın.

quote:

quote:

Ben sana yatak odası için; Mitsubishi electric msz ge 25va yı öneriyorum. senin yazdığın cihazlardan 200-300 pahalıdır belki ama verdiğin paraya değer.
      ben 10-15 gün önce aldım havalar tam sıcaklaşmadığı için hergün kullanmasamda 22-3 gece kullandım gayet güzel. çok sessiz. hava çok iyi. içeriyi buz gibi yapıp dondurmuyor.

maddi durumun elveriyorsa yatak odası içiMit. Electric msz-ge-25va salon için msz 35va veya 42va. olabilir (25 mr

quote:

Merhaba arkadaşlar ,

* yatak odası için ;

* Salon için ;

anlamadım arkadaş adam iklimsa soruyor ,siz ne öneriyorsunuz butun ürünleri araştırın o zaman ona göre cevap verin . bir kaç haftadır takip ediyorum okuyorum sabancının ürünlerine alerjinizmi var arkadaşlar eger birşeyler paylaşıcaksak araştıralım birde ögretmendiniz sanırım

arkadaşım tabiki önerme hakkımız var iklimsa ürünlerinide araştırın bilgi verin bize ben her marka klima inceliyorum burada kim ne önerdiyse bakıyorum ben zaten buzdalabı aldım. klima düşünüyorum ama iklimsa ürünleride güzel bana iklimsa ürünleri hakkında bilgi verin lütfen
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      20 Haziran 2011 10:47:29
      Tamamdır kardeş. Alınganlık gösterme. ben diğer ürünleri kötülemedim. Sadece bildiğim ürünü önerdim. İklimsa ürünlerine bende baktım, sharp, mhı, general, panasonic vs kötü demiyorum ama benim kafama yatmadığı için almadım.

Yani pazarlamacılık yapsam gel sana şu ürünü satayım desem eleştirmekte haklısın diyeceğim ama ben iklimsa ürünlerini kötülemedim.

Ha şunu da söyleyeyim edindiğim izlenimler sonucu MHI alacak olsam sankodan alırdım hem ürün yelpazesi geniş hem fiyatlar daha uygun.

quote:

arkadaşım tabiki önerme hakkımız var iklimsa ürünlerinide araştırın bilgi verin bize ben her marka klima inceliyorum burada kim ne önerdiyse bakıyorum ben zaten buzdalabı aldım. klima düşünüyorum ama iklimsa ürünleride güzel bana iklimsa ürünleri hakkında bilgi verin lütfen
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      20 Haziran 2011 10:52:59
      forumda kampanyalar havada uçuşuyor hala karışık buralar izlemeye devam
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:05:38
      iklimsa almayı düşünüyorum 20mtkare salonum var bana bilgi verirmisiniz .bana satış sonrası hizmeti önemli (yani servis ). birde arkasındaki kuruluş önemli arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:10:42
      İklimsacı kullanıcı adıyla yazışan bir üye var mesajlarını görünce sana yardımcı olacaktır.

quote:

iklimsa almayı düşünüyorum 20mtkare salonum var bana bilgi verirmisiniz .bana satış sonrası hizmeti önemli (yani servis ). birde arkasındaki kuruluş önemli arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:12:57
      evet aynen öyle hatta sana link bile verecek onumu alsak bunumu alsak diye tavsiyede bulunacaktır şüphen olmasın
      quote:

İklimsacı kullanıcı adıyla yazışan bir üye var mesajlarını görünce sana yardımcı olacaktır.

quote:

|
      |
      20 Haziran 2011 11:14:16
      Mühendis bey az önce benim mesajımla ilgili birşeyler yazmıştınız(sonunda yorumsuz yazan)

Orada gördüğünüz yanlışlığı, eksiliği, aksaklığı yorumlu bir şekilde belirtirseniz düzeltme yoluna gidebilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

|
      |
      20 Haziran 2011 11:19:40
      bunualsak.comdan ürün aldım merak etmeyin onu söylüyorsanız buzdalabı aldım. sitede sorun yok çok ilgilendiler. benim derdim nerden alıcagım degil ben öneri istiyorum yardımcı olmanızı bekliyorum tekrar söylüyorum klima alıcam iklimsadan ama çok fazla ürün var tercih yapamıyorum sizin gibi degerli ustalardan bilgi istiyorum .
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:25:06
      Bence sen İklimsacısın:) Yani iklimsa nickli arkadaşsın. bana öyle geldi..

quote:

bunualsak.comdan ürün aldım merak etmeyin onu söylüyorsanız buzdalabı aldım. sitede sorun yok çok ilgilendiler. benim derdim nerden alıcagım degil ben öneri istiyorum yardımcı olmanızı bekliyorum tekrar söylüyorum klima alıcam iklimsadan ama çok fazla ürün var tercih yapamıyorum sizin gibi degerli ustalardan bilgi istiyorum .
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:29:09
      quote:

Mühendis bey az önce benim mesajımla ilgili birşeyler yazmıştınız(sonunda yorumsuz yazan)

Orada gördüğünüz yanlışlığı, eksiliği, aksaklığı yorumlu bir şekilde belirtirseniz düzeltme yoluna gidebilirim.

quote:

çok kısa bir süre önce aldığınız ve daha denemeye fırsat bulamadığınız ve de yakıt tüketimi hakkında bilgi sahibi olamadığınız bir cihazı 10 numara diye nitelendirmeniz biraz garip geldi o kadar.
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:29:19
      yokk daha neler ben sizden öneri bekliyorum sen bana iklimsacıyı söylüyorsun yokmu bana öneri yapıcam usta bu arada iklimsacı arkadaş genelde ne zaman girer siteye gerçi onuda gerek yok sizler bana yardımcı olabilirsiniz ama istemiyorsanız söyleyin ben başka kişilerden yardım alıyım
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:38:44
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

istanbulda havaların fazla sıcak ve nem oranının çok fazla olmaması sebebiyle klimamı çok kullanamamıştım , dün'e kadar.
      dün gece bir test yaptım oturma odası + hol + yatak odası üçleminde gece saat 24'te klimayı çalıştırdım evin bu üç bölüm dışında tüm kapılarını kapattım , klimamı 18 derece sıcaklığa getirdim ve HI modunda çalıştırmaya başladım , cep telefonumun alarm'ını saat 04'e kurdum , abartısız yazıyorum evin içi buz gibi olmuştu yatak odası dahil.cihaz oturma odasında çalıştığı için bu bölüm çok soğuktu , hol ve yatak odası bölümleri ise tahminimce normal oda sıcaklığından 5-6 derece daha soğmuştu.demekki SRK50ZJ-S modeli bu üçlü oda çalışmasında muhteşem bi performans sergiledi benim için.dün gece rahat bi uyku uyudum verdiğim parayı bence haketti.
      fakat klima çalışmasında çok fazla bilgili değilim henüz bana yardımcı olmanızı rica ediyorum ,

oturma odasında klimayı 22 derece ve HI moduna aldığımda 15 dakika içinde oda buz gibi oluyor mecburen kapatmak zorunda kalıyorum , klimanın normal çalışma modu nasıl olmalı , odanın içinde oturanları rahatsız etmeden sürekli çalıştırmak istiyorum , hangi ayarları kullanmalıyım ?

klima HI modunda hem dış ünite hemde iç ünite max değerde çalışır tabi bu ısı ile de alakalıdır. normal oda sıcaklığı 24-25 C önerilen ısı değeri dış ortam sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki fark en fazla (+/- 10 C) tabi bu 10 C lik fark dışarıdaki sıcaklık değil bir ortam ile diğer ortam arasındaki sıcaklıktır. yani oturma odanızda klima çalışmadan önceki sıcaklık değeri 35 C ile klimanızı en düşük 25C çalıştırmanız önerilir. bu çalışma esnasında cihazınızı otomatik fan mocuna alırsanız cihaz ilk aşamada en yüksek fan hızında başlar ve içerisi soğudukça devir düşürür. hem enerji tasarrufu sağlarsınız hemde ortam oturulabilir bir sıcaklığa ulaşır. diğer odaların ısısını daha fazla düşürmek adına cihazı çok düşük ısılarda çalıştırmak hem cebinize hemde sağlığınıza zararlıdır.

o zaman bu yazdıklarınızdan yola çıkarak 24-25 dereceye cihazı alıp otomatik modda çalıştırmak en iyi yöntemmidir ?
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      20 Haziran 2011 11:39:19
      arkadaşalr gerçekten kabak tadı verdi bu durum yaa biri iklimsa diyo öbü başka bişey diyo siz cihaz önerin sadece markayı bırakın insanlar seçsin .

ben size faklı bişey söyleyeyim bakın internetten aldığınız cihazlar ucuzdur iyiir hoştur vs. ancak klima gibi her an servise ihtiyaç duyacağınız ürünleri sahsi görüşüm bire bir satıcılardan yüzyüze görüşerek almanızı tavsiye ederim. her nekadar servis ağı geniş firmaları tercih etseniz bile size gerçek bir klimacının sunduğu hizmeti veremez. çünkü internet pazarı fiyata endekli bir ortamdır. ancak birebir satıcılar hizmete odaklı satış yapar yani eğer doğru ve en iyi hizmeti sunuyorsanız insanlar 100-200 tl farkla aldıklarına bakmaz. sonuçta karşısında muhatab vardır her an. gece saat 10 da yada pazar günü size hangi internet sitesi yardımcı olur. ama birebir bu iş ehli insandan alırsanız sizin sorununuzu gece 10 da da pazar günüde çözmek için çaba sarfeder. belki küçük bi sorun eve gelmeden telefonda bile yardımcı olur. kumandayı anlatmak için telefonda size zan ayırır. çünkü o kumandayı adı gibi ezberlemiştir. siz beni dinleyin internet alış verişi yapmak yerine klimanızı gerçek klimacılardan alın çünkü onlar için 1 müşteri 1000 müşteri demek.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Haziran 2011 11:43:56
      tşkrler bana yardımcı olacakmısınız bana ürün önerin iklimsada çok ceşit var tabiki gidip bayi ile görüşücem ama önce sizlerin yorumlarını almak istedim olayı başka yerlere çekiyorlar ben iklimsadan cihaz önerisi istiyorum benim için satış sonrası hizmet önemli
      |
      |
      20 Haziran 2011 11:44:10
      quote:

quote:

quote:

istanbulda havaların fazla sıcak ve nem oranının çok fazla olmaması sebebiyle klimamı çok kullanamamıştım , dün'e kadar.
      dün gece bir test yaptım oturma odası + hol + yatak odası üçleminde gece saat 24'te klimayı çalıştırdım evin bu üç bölüm dışında tüm kapılarını kapattım , klimamı 18 derece sıcaklığa getirdim ve HI modunda çalıştırmaya başladım , cep telefonumun alarm'ını saat 04'e kurdum , abartısız yazıyorum evin içi buz gibi olmuştu yatak odası dahil.cihaz oturma odasında çalıştığı için bu bölüm çok soğuktu , hol ve yatak odası bölümleri ise tahminimce normal oda sıcaklığından 5-6 derece daha soğmuştu.demekki SRK50ZJ-S modeli bu üçlü oda çalışmasında muhteşem bi performans sergiledi benim için.dün gece rahat bi uyku uyudum verdiğim parayı bence haketti.
      fakat klima çalışmasında çok fazla bilgili değilim henüz bana yardımcı olmanızı rica ediyorum ,

oturma odasında klimayı 22 derece ve HI moduna aldığımda 15 dakika içinde oda buz gibi oluyor mecburen kapatmak zorunda kalıyorum , klimanın normal çalışma modu nasıl olmalı , odanın içinde oturanları rahatsız etmeden sürekli çalıştırmak istiyorum , hangi ayarları kullanmalıyım ?

klima HI modunda hem dış ünite hemde iç ünite max değerde çalışır tabi bu ısı ile de alakalıdır. normal oda sıcaklığı 24-25 C önerilen ısı değeri dış ortam sıcaklığı ile iç ortam sıcaklığı arasındaki fark en fazla (+/- 10 C) tabi bu 10 C lik fark dışarıdaki sıcaklık değil bir ortam ile diğer ortam arasındaki sıcaklıktır. yani oturma odanızda klima çalışmadan önceki sıcaklık değeri 35 C ile klimanızı en düşük 25C çalıştırmanız önerilir. bu çalışma esnasında cihazınızı otomatik fan mocuna alırsanız cihaz ilk aşamada en yüksek fan hızında başlar ve içerisi soğudukça devir düşürür. hem enerji tasarrufu sağlarsınız hemde ortam oturulabilir bir sıcaklığa ulaşır. diğer odaların ısısını daha fazla düşürmek adına cihazı çok düşük ısılarda çalıştırmak hem cebinize hemde sağlığınıza zararlıdır.

o zaman bu yazdıklarınızdan yola çıkarak 24-25 dereceye cihazı alıp otomatik modda çalıştırmak en iyi yöntemmidir ?

evet doğru olan bu diyebiliriz. ama yatak odalarında durum biraz daha farklı yatak odasında takılı bir cihazı 3-4 derece daha yüksk ısıda kullanmanız sağlık açısından daha faydalıdır. ve yatak odalarında klimayı mutlaka yatmadan önce çalıştırın. çünkü vucut ısınız içeri girdiğinizde o anki ortama uygun olacaktır. uyumaya başladığınzda ortamı soğutmak sizi rahatsız eder.
      |
      |

• Yüzbaşı
      847 Mesaj
      20 Haziran 2011 11:45:03
      arkadaslar bauhauss tan baymak baxi klima 12000 btu dusunuyorum a sınıfı...fiyatı 679 tl ayrıca kurulum icin 90 tl alıyorlar.cihaz hakkında yorum yapacak arkadas varmı acaba?fiyat aralıgım 700-750 tl civarı.
      |
      |
      D70 kit lens| F80 super kit lens |D5100 kit lens | SB600- Nikon coolpix 995|Nikon s200 | Canon ixus 430 | Sigma 70-300 Apo Macro|Tamron 17-50 F2.8 XR Dİ II LD IF | Nikon AF Nikkor50 mm f1.8 | Manfretto monopod | P990i | Navia 1020| Piranha Voyager GPS| Epson p2000 | Lowepro Orion Trekker|Fujitsu Siemens Amilo 1505|Asus 1000 Ha|Toshiba 32AV703G| Egreat r6b| Turkcell T20| NEXT YE GA 5720 Gps |
    • Yüzbaşı
      955 Mesaj
      20 Haziran 2011 11:47:06
      Değerleri zaten verilmiş kardeş sen daha iyi biliyorsun ama kimisi özel olarak ne kadar elektrik tükettiğini falan ölçüyor. onları ölçmedim ölçemem de dedim.

Zaten cihazı alırken kafamda soru işareti olmadan aldım. Referans noktam yatak odası olması sebebiyle sessiz olmasıydı. özellikle (19 db) Yatak odası için herkese tavsiye ediyorum. Ses seviyesinin tespiti için çok uzun süre kullanmaya gerek yok sanırım. EER ve COP değerlerine bakılırsa zaten elektrik tüketiminin iyi olduğunu görürsünüz.

quote:

quote:

quote:

çok kısa bir süre önce aldığınız ve daha denemeye fırsat bulamadığınız ve de yakıt tüketimi hakkında bilgi sahibi olamadığınız bir cihazı 10 numara diye nitelendirmeniz biraz garip geldi o kadar.

|
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      20 Haziran 2011 11:59:55
      quote:

Değerleri zaten verilmiş kardeş sen daha iyi biliyorsun ama kimisi özel olarak ne kadar elektrik tükettiğini falan ölçüyor. onları ölçmedim ölçemem de dedim.

Zaten cihazı alırken kafamda soru işareti olmadan aldım. Referans noktam yatak odası olması sebebiyle sessiz olmasıydı. özellikle (19 db) Yatak odası için herkese tavsiye ediyorum. Ses seviyesinin tespiti için çok uzun süre kullanmaya gerek yok sanırım. EER ve COP değerlerine bakılırsa zaten elektrik tüketiminin iyi olduğunu görürsünüz.

quote:

quote:

quote:

eer ve cop değeri bu cihaz ile aynı olup yada yakın olup ses seviyeside 20 dbA olan yani 1 dbA lık fark için bu cihaza 200 300 hatta Alarko carrier de 20 dbA miş (referans Kocausta) ki çok daha ucuz ozaman o cihaz da 10 numara katalog değerine göre neden daha dazla ödeyelim ki tüketici olarak ayrıca alarko carrier inde servis ağı çok geniş.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.