Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: orhen41 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.236
Cevap
329
Favori
3.175.748
Tıklama
Giriş
      16 Not
      18 Haziran 2011 03:10:13
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktayuruk

İyi geceler arkadaşlar;
      Sizlerin de önerileriyle hem ısıtma hem de soğutma amacıyla kullanacağım yaklaşık 25/30 metrekarelik salon için inverter modeller arasından bütçemi de pek zorlamayacak err ve cop değerleri olarak da klasmanlarında fena sayılmayacak birkaç alternatif oluşturdum;
      1)Alarko Carrier x-power gold 53 nqv 050m
      2)Zibro s6550
      3)Toshiba RAS 18 SKV
      sizlerin de bunlara ekleyeceğiniz başka alternatifler de varmıdır?daikin oldukça yüksek bütçelerde görebildiğim kadarıyla.
      Ayrıca inverter olmayacağını varsayarsanız yani on/off modellerden önereceğiniz marka ve modeller neler olabilir?
      Yarın,yani Cumartesi(artık bugün oldu gerçi) veya en geç Pazartesi kararımı verip klimayı alıcam inşallah..
      İzmir'de hatta bahçelievlerde oturduğum için alacağım yer konusunda oldukça alternatif olacaktır diye düşünüyorum.
      İyi forumlar dilerim..

Sıralamanız OK.
      Toshiba'yı çıkarın isterseniz, biraz gereksiz büyük.

İzmir'de olduğunuza göre aşağıdaki dükkana bizzat bi bakın, burdan bazı arkadaşlar oradan almışlardı, pek övdüler:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

hocam nerelerdesiniz , bu alarko 50m kaç btu

Adı üstünde, 5 kW.

http://www.unitconverter.org/energy-conversion-chart.html

hocam bu saatten sonra mühendis yada klimacı olmaya niyetim yok bir zahmet hesaplayıp söylesen olurmu ?

Kapasite (btu/h)Soğutma/Isıtma : (2,700-16700)/(3,070-20,800)

Nominal soğutma 17060
      Nominal ısıtma 19790

tam 17000 bulmuştum siz yazmışsınız ,nereden derseniz google amca ne sorsan söylüyor hatta birde ukelalık bile yapıyor " bunu mu demek istediniz gibi " yine de sağolun

yani SRK50ZJP-S popiler inverterin karşılığı oluyor galiba ,yine mits.yi araya getirdim ya yok canım ben illa alın demiyorum sadece bir seçenek , bu yazdıklarımı gören hayatta benim mits. ile ilgim olmadığına inanmaz ama ne yapayım alışmışım bu markaya parmaklar bile klavye ye otomatik gidiyor kendi firmaları bile bu kadar reklam yapmıyordur ne yapayım japonları seviyorum keretalar çok dürüst insanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 18 Haziran 2011; 3:18:14 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      18 Haziran 2011 03:13:00
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktayuruk

İyi geceler arkadaşlar;
      Sizlerin de önerileriyle hem ısıtma hem de soğutma amacıyla kullanacağım yaklaşık 25/30 metrekarelik salon için inverter modeller arasından bütçemi de pek zorlamayacak err ve cop değerleri olarak da klasmanlarında fena sayılmayacak birkaç alternatif oluşturdum;
      1)Alarko Carrier x-power gold 53 nqv 050m
      2)Zibro s6550
      3)Toshiba RAS 18 SKV
      sizlerin de bunlara ekleyeceğiniz başka alternatifler de varmıdır?daikin oldukça yüksek bütçelerde görebildiğim kadarıyla.
      Ayrıca inverter olmayacağını varsayarsanız yani on/off modellerden önereceğiniz marka ve modeller neler olabilir?
      Yarın,yani Cumartesi(artık bugün oldu gerçi) veya en geç Pazartesi kararımı verip klimayı alıcam inşallah..
      İzmir'de hatta bahçelievlerde oturduğum için alacağım yer konusunda oldukça alternatif olacaktır diye düşünüyorum.
      İyi forumlar dilerim..

Sıralamanız OK.
      Toshiba'yı çıkarın isterseniz, biraz gereksiz büyük.

İzmir'de olduğunuza göre aşağıdaki dükkana bizzat bi bakın, burdan bazı arkadaşlar oradan almışlardı, pek övdüler:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

hocam nerelerdesiniz , bu alarko 50m kaç btu

Adı üstünde, 5 kW.

http://www.unitconverter.org/energy-conversion-chart.html

hocam bu saatten sonra mühendis yada klimacı olmaya niyetim yok bir zahmet hesaplayıp söylesen olurmu ?

Kapasite (btu/h)Soğutma/Isıtma : (2,700-16700)/(3,070-20,800)

Nominal soğutma 17060
      Nominal ısıtma 19790

tam 17000 bulmuştum siz yazmışsınız ,nereden derseniz google amca ne sorsan söylüyor hatta birde ukelalık bile yapıyor " bunu mu demek istediniz gibi " yine de sağolun

Hep bu aleti hedeflediydim bu kış ta, o zaman fiyat yüksekti.
      Şimdi aleme tavsiye ediyoz, bu şekilde almış gibi seviniyor insan
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      18 Haziran 2011 03:27:49
      quote:

zaten sizinde benim de maddi bir çıkarımız olmadığına göre başkalarının aldığı iyi klimalara seviniyoruz ,gerçi sizin mesleğinizle ilintili ama ben niye bu kadar sardım bu işe anlamadım doğrusu ,galiba bulaşıcı bu iş bir arada kaya727 hocam çok takılıyordu aslında güzel tavsiyelerde de bulunuyordu ama iki gündür burayı iki kişi işgal ettiğinden o da kaçtı galiba
      |
      |

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      18 Haziran 2011 03:40:07
      Altuğ Bey teşekkür ederim fikirleriniz için.

yarın Alarko'dan keşif için gelecekler, bakalım onlar ne diyecek dinleyelim.
      |
      |
      18 Haziran 2011 04:08:40
      quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

rica ederim ne demek sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz olur netice de maddi bir çıkarımız olmadığına göre ,inanın yakında olsak birlikte tek tek klimacıları gezelim hatta onları çağırıp montaj yerleri hakkında bile fikirleşelim isterdim ,ancak alarko'yu da çağırmanız gayet mantıklı burada iyi dediğimiz markaların mümkünse hepsinin servisiyle görüşün derim biz burada görmeden yorum yaptığımız için bazı hatalar yapabiliriz , ama içimde ki his size farklı farklı btu önerecekler ve kafanız daha çok karışacak gibi geliyor
      |
      |

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      18 Haziran 2011 05:09:21
      bana da öyle geliyor :)

benim şu anda kafamı kurcalayan şey, inverterlı üst seviye bir klima ile, benim kullanım amaçlarıma göre yani sadece soğutma amaçlı yılın 3 ayı yazın, akşam saat 5-6 dan sonra çalışacak bir klimanın farkı.

ben kullanım koşullarımın üzerinde mi bir klima arıyorum acaba? servisler de çıkıp ya "size bunlar gereksiz siz şu yarı fiyatına olan klimadan alın" derler mi, bu konuda samimi olurlar mı? :)

mesela benim bu kullanım şartlarına atıyorum Toshiba RAS 22 SKV fazla mı gelir, hangi faydalarını hissedemem? bu ürün seviyesindeki klimalar benim için lüks mü?

bu arada klimanın sessiz olması ve tabiiki mümkün olduğunda az enerji tüketmesi benim için önemli kriterler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 18 Haziran 2011; 5:13:15 >
      |
      |
      18 Haziran 2011 09:14:08
      quote:

Orijinalden alıntı: vray

Arkadaşlar Merhaba,

Tadilat yaptırdığım evim için klima önerisine ihtiyacım var.

Salon 31.5 m2 (kapısız) antre 7.5 m2 koridor ise 6 m2 toplam = 45 m2

Asıl amacım sadece salonun soğuması ama soğuk hava dağılacağından klima sanırım yüksek güçte olmalı.

Siemens firmasında bir keşif yaptırdım;

24000 BTU olması gerektiğini ve boruların döşeme altına gömülemeyeceğini söyledi.

Bütçe belirlemedim taksitle alacağım arıza çıkarmayan uzun ömülü ve mümkün olduğunca az enerji harcayan olmalı.

Kısaca tak unut başın ağırmasın cinsinden olmalı.

selamlar

geçengünde anlattım bir noktadan tüm evi soğutmak çok mantıksızdır. hem elektrik tüketimi açısından hemde klima açısından ilk kurulan oda ile diğer odalar arasında çok değişik sıcaklık aralıkları olur ilk odadaki oturan çok rahatsız olur. ben bu şekilde önerim yok. 2 klima ile çözecekseniz bir kaç önerim olabilir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      18 Haziran 2011 09:29:34
      Girip başlığa bakıyorum arada ama dayak yemeyeyim diye pek bişey yazmıyorum :)

Bir de klimamı aldım 2. klimayı da seneye bıraktım gibi onun içinde çok fazla girmiyorum.

Bir de karneleri verdik tatilimiz başladı ne olsa artık buralarda daha az görülürüm..

Ama şunu söyleyeyim; atışma-tartışma olmadan önce burası daha iyiydi. Reklam işleri girince tadı tuzu kaçtı.

quote:

quote:

zaten sizinde benim de maddi bir çıkarımız olmadığına göre başkalarının aldığı iyi klimalara seviniyoruz ,gerçi sizin mesleğinizle ilintili ama ben niye bu kadar sardım bu işe anlamadım doğrusu ,galiba bulaşıcı bu iş bir arada kaya727 hocam çok takılıyordu aslında güzel tavsiyelerde de bulunuyordu ama iki gündür burayı iki kişi işgal ettiğinden o da kaçtı galiba
      |
      |

18 Haziran 2011 09:31:24
      günaydın beyler

akşam konu sayfasını büyültçez diye baya yardırmışsınız uykusuz kalmışsınız. siz demlenirken akşam kacanız aradı. ne engin bey antalyalıymış. benle başa edemediniz engin beymi başa edecek. söyleyin baştakilerinize bizim mallara sulunmasınlar. daha kimin ne sattığını bilmiyorlar. piyasayı takip bile etmiyorlar. yok hyper inverter airfel getirirmiş sadece de falan filan. birde sanki mitsubishi tek dispiratörmüş gibi türkiye mitsubishisiymiş gibi konuşuyor. allağın airfeli ahkam kesiyor. japon mitsubishi uyandı artık geçen sene satamadığınız hani iade ettiğiniz klimalar var ya biz bu sene o arayı kapattık. o yüzden sizinkilerin satmayı beceremediği klimaları bize yönlendirdi. siz daha uyuyun ayakta. şşşt satamadığınız mal varsa gönderin hallederiz. zarar etmezsiniz. biz satarız takarız sıkıntı yok. siz gevezeliğe devam edin.
      |
      |
      18 Haziran 2011 09:45:16
      karışmış buralar uzak durmakta fayda var
      |
      |
      18 Haziran 2011 10:02:24
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iklimsacı

sizmi uzmansınız? bizim burada çantacı klimacı diye tabir ettiğimiz ustacıklardan var mevsim gelince çıkarlar gezerler kış gelincede uykuya yatarlar. dükkansız kurumsal kimliksiz kişiler var dolaşır dururlar. siz onlar gibi yorum yapıyorsunuz. ben size neden hürmet edeyim. devletin verdiği TSE belgemiz bile var. Ben teknik terimlerle konuşana hürmet ederim sallapatı katolaktan okuyorsunuz millete ahkam kesiyorsunuz.

bu işi bilmiyorsanız susup oturunda bizim bilgilerimizden yararlanın bari

zaten kimsenin geldiği yok canın sıkıldıkça bir bana bir izmirliye dalaşıyorsun hani sizin çete yok bu akşam hayırdır? klimaları kendilerimi takıyorlar yoksa yazıkkk...

sen kimsin ki bize çete diyebiliyorsun işte baştan beri anlatmaya çalışıyoruz biz çeteysek sizde kurumsal çetesiniz o zaman ,sonra bize tse nin ne olduğunu mu öğreteceksiniz ,biz o kurumun ne yapatığını nasıl çalıştığını da biliriz ,sonra biz tse ye bakmayız eurovent değerlerine bakarız ,sonra sizin klima dediğiniz sanki uzay mekiği ,ben yıllarca uçak/helikopter teknisyenliği yaptım sizin klimanız bizim hidrolik sistemlirinin bile yanında oyuncak kalır ,karşınızdakileri küçümseme huyundan vazgeçin doğru dürüst reklam yapmadan bilgi verecekseniz amenna ,sonra izmirli senin arkadaşın bu kadarını anlayacak kadar hem aklımız hem yaşımız var

şimdi bakın şunu net söyleyeyim yanlış anlaşılmasın ben burda kimsenin arkadaşı falan değilim. bunu nerden çıkardım anlamıyorum adamı gelir gelmez hırpaladınız buna tepki gösterdim sizde bizi arkadaş yaptınız bu nasıl iş yaa
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      18 Haziran 2011 10:14:06
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

2 duble attım sonra geldim bu eleman cidden şaşırmış hala SIGMA diyor yaw,alooo yoksa kafayı bulan senmisin

Heriflerde artık satacak malda markada kalmadı ama memlekette sağolsunlar hala potansiyel bir "enayi müşteri" vardır!
      işte bu tipler sonunda "SA" gördümü(sizi gidi çakallar sizi)böyle yerlere gider,bizde bunlara aynen "enayi müşteri" deriz
      maalesef çok var bunlardan!

Bu herifte ciddi arıza yaw,eleman kalkmış Salon tipli cihazın resmini koymuş;valla bizde sayesinde öğrendik bunun ne bok olduğunu
      ayrıca buda palavra cihaz laf aramızda,ülen siz normal Sigma larıda satında sıra buna gelsin be

Bu işte bir ara kaymağı Diamond Electric yemişti ama onların malum Dist.firması ciddi arıza

Sigma nın palavra Salon tipi hikaye kardeşim hikaye,sizin IklimSA olarak buraya koyacağınız hiç bir nane kalmadı gari

Edit;bana bak sallamacı Iklimsa elemanı,çok yakında "GREE" lerde patlama yaptıracağım ben,sen çok iyi bilirsin bu Üreticiyi,çoğu Markaların
      ve sizinde bazı cihazları aldığınız/yaptırdığınız bu Üreticiyi!

Hele bir sıcaklar şöyle bassın Antalyayı;bende bir tam deniyeyim bu meret nasıl iş yapıyor aşırı sıcaklarda sonra tam vereceğim GAZI
      bu GREE lere
      "Sıcak performansı" çok ama çok iyi,MARKA klimalardan aman aman bir geriliği filanda yok!!! fiyatı ise bu yaptığı işe göre süper!!!
      şimdi "Soğutma performansıda" çok iyi çıkarsa bu cihaz patlar!

Bu arada Koçtaş YOK satmaya başladı bu Markada,aloooo Iklimsacı eleman uyan!!!
      1 sene evvel bu cihazın yüzüne bile bakan yoktu!!!sonra birden kapışıldı neden acep!!!
      DH nin bunda çok ciddi rolü olduda ondan patlama yaptı,uyanık çakal,ama senin gibilere ekmek çıkmaz buradan bu arada!!!helede IklimSA
      "negatif" etkili Firmasına!!!

Bak bu başlığı tıklayıp okuyan bir dünya insan vardır,mal patladımı sebebi burasıdır!!! GREE den buradan uçtu işte!!!
      Sen az bekle şöyle sıcaklar bir bassın ve soğutmasıda dediğim gibi iyi çıksın,hepiniz nal toplayacaksın GREE nin ardından!!

Ve seneye bu vakitler görüşürüz gari,şayet kalırsanız buralarda senin gibi neler geldi geçti buralardan çakal tipler yani!!

Koçtaş,DH ile bu GREE işinde çok ciddi patlama yaptı ve dahada yapacak!!!

++

takip ettim yazılarınıda sen ya klimaplus çaluşanısın yada bayiisi adam akıllı sende söyle de ne olduğunuz bilelim
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      18 Haziran 2011 10:15:53
      klimacı arkadaşlar sizin ne çok zamanınız var arkadaşlar ben başımı kaşıyacak zaman bulamıyorum işlerin yoğunluğundan siz aylak aylak buralarda takılıyorsunuz bu ne iştir anlamadım..

mesela makine mühendisi arkadaş yazmış döktürmüş ( mektepli ile çırak çoban arasındaki ayrımdan bahsetmiş) yani mühendis usta ilişkisi ne derseniz deyin mühendisler olmasaymış klima diye bi şey de olmazmış gibi lanse etmiş

bu mühendisler uzaydanmı geliyor kardeşim bu mühendisler özel bir çifliktemi yetişiyor karpuz gibi domatez gibi

aynı şey ustalar içinde geçerli

peki ya ustalar olmasa mühendisler bir tane civata sıkamaz bunu kendileride biliyorlar

boş sohbetleri bırakın insanlara yardımcı olacaksanız olun olamıyorsanızda boşuna neden burada zaman harcıyorsunuz..

burada insanlar sorunlarına çözüm arıyor

sorun üretmeyin çözüm üretin...
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      18 Haziran 2011 11:12:38
      quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

Bence sonunda en doğru şeyi yapıyorsunuz.
      |
      |
      18 Haziran 2011 14:13:21
      quote:

quote:

quote:

quote:

Ama her hâlukarda, İklimSA'nın sattığı MHI'ler neredeyse ilk nesil seviyesinde geri teknoloji; ve adamlar bunları da bayaa yeni teknoloji fiyatına satıyorlar millete.

Millet te "Sabancı" adının bilinirliğinden olsa gerek, 10 lira olması gereken mala 20 lira veriyor.

bak şimdi airfelle bizim sattığımız yeni cihazları yani iklimsaları bir bak kontrol et istersen katolog göndereyim eski seri diye birşey yok. klimalar hep aynı sadece seri lere değişik bu sene 9-12-18 inverterlide z3- s serisi geldi 24000 btu da z4 s serisi geldi. eski ürün diye birşey yok. mitsubishi ne üretiyorsa onu alırlar. fiyat açısından dediğin gibi olağan üzereri farklar yok istersen listeyide atabilirim bilgilendirebilirim

Daha yarım saat önce indirdim İklimSA'dan MHI katalogunu, hepsi eski teknoloji.

Yeniler neredeyse koyun rapide falan da biz de görelim.
      İklimSA'ya da yollayın, onlar da yayınlasınlar

listeyi göndereyim
      http://www.iklimsa.com/iklimsa/Kampanyalar.aspx

buda kataloğu
      http://www.iklimsa.com/iklimsa/brosurler/MHI_INVERTER_Bros.pdf

MHI_Inverter_Bros.pdf'de sadece multi sistemler var.
      Bir iç üniteyi bir dış ünite ile eşleyerek kolay anlaşılır şekilde "paket" yapıp verilerini de çıkartmak lazım.

Klima montajcısına değil de "kullanıcıya" hitap eden şekilde veri bulamadım orada.
      Ama buna karşılık, İklimSA sitesindeki RAC adlı katalogda hep geçmiş yıllarda satılan o eski seriler görünüyor.

Anlamak istediğim şey şu:
      MHI'nin asıl sitesindeki güncel aletler Sanko'da satılıyor, ve bunlar İklimSA'da yok.
      Bilmem anlatabildim mi...

Yani şunları diyorum:

http://www.mhi.co.jp/en/products/detail/sek-zgx_series.html

Burdaki 20.5 MB'lık katalogu indirdiğimizde de, aynen Sanko'nun şu anda satmakta olduğu serileri tam olarak görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 18 Haziran 2011; 14:15:36 >
      |
      |

18 Haziran 2011 14:24:53
      Yav benim soruya ne oldu birbirinizi yiyin ama banada yanıt verin yav.

birbirinizi kırın ki fiyat düşsün,

|
      |
      18 Haziran 2011 14:25:37
      Arkadaslar alanya da kayınpeder evine mitsubishi klima aldık 2 tane
      İkiside mitsubishi H I
      Bir tanesini sanko dan
      Digerini İklimsa dan aldık
      İkiside aynı
      Kumandaları aynı
      İklimsa daki fark
      Mitsubishi yazısı SARI digerinde beyaz
      Herseyi ama herseyi tamamı ile aynı
      Soğutması
      Isıtması
      Büyüklüğü
      Model seri olan alttaki yerde ise yapışkan bir etiket var
      Hatta evinde olan MHI ler hemen Yazıya baksın SARI mı beyaz mı diye
      Bazen aynı aile tüm klima satışını ayrı isimler ile yapabiliyor
      İklimsadan alınca sanko malı takabiliyor
      O derece ayırmak zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      18 Haziran 2011 14:25:54
      http://www.mhi.co.jp/en/aircon/inquiry/home_business.html

hocam bakın burda hem teknosa hemde sanko MHI yetkili ithalatçıdır. demek istediğim şu bu cihazlar sadece iklimsa için dkx modelinde üretiliyor. zaten burda da yazıyor teknosa sadece DKX modelleri için ithalat yetkisine sahip yani daha önce yazdıklarım gibi
      |
      |
      18 Haziran 2011 14:34:54
      Ustam, daha önce ki yazılarımda
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

Merhaba üstadlar

Sizlerden aldığım yardımlardan sonra, 38 m2 için Toshiba RAS-18SKV yi almayı planlamıştım. Ancak Mitsubishi Heavy'de indirim imkanımız olduğunu öğrendim. Şu an internetteki Toshiba fiyatıyla aynı fiyata Mitsubishi Heavy SRK63ZK-S (Hyper inv. serisi) alabilme imkanım var. Kararımda bu yöndeydi. Ama insanoğlu rahat durmuyor ben araştırmaya devam ettim. Broşürlerine bakınca teknik farklılıkları ortaya çıktı.

Toshiba ras18skv için teknik değerlerde;

güç tüketimi; soğutmada 1,42kW(0,18-2,00), ısıtmada 1,56kW(0,14-1,70) EER 3,52 COP 3,72

MHI SRK63ZK-S için teknik değerlerde ise;

güç tüketimi; soğutmada 1,84kW(0,32-2,33) ısıtmada 1,86kW(0,26-2,62) EER 3,42 COP 3,82 gösteriyor.

Parantez içindeki sayıları minimum ve maksimum güç tüketimi olarak algılıyorum, herhalde yanılmıyorum(???).

MHI SRK50ZJ-S (inventer serisi) de düşündüm ama onun değerleri de benzer şekilde yüksek. Üstelik düşündüğüm alan için biraz alt değerde kaldığı için sarfiyatı daha da fazla olacaktır dedim, kendimce.

Belirttiğim gibi ras18skv ile SRK63ZK-S aynı fiyata alabiliyorum, SRK50ZJ ise (tabii ki) biraz daha düşük.

Eğer - yukarıdaki verileri doğru anladıysam- max/min tüketim değerleri arasında bu kadar fark olursa (0,18-0,32 soğutma, 0,14-0,26 ısıtma), Toshiba çok çok hesaplı oluyor. Bu durumu doğru anlamış mıyım? Sizin görüşleriniz nedir?

Nominal kapasite olarak 19 bin btu yu geçmelisiniz, inverter verimliliği görebilmek için.

Bu durumda MHI'nin 6.3 kW'lık ürünleri içinden bakmanız mantıklı.

Daha önceki yazılarımda RAS 18 için iyi seçim demiştiniz. Teknik tablosuna göre 20500btu'ya çıkıyor.

Bu da SRK63ZK-S tablosu

Ancak tüketim değerleri konusunda -anladığım kadarıyla, yanlışım varsa düzeltin- Toshiba MHİ'den üstün gibi. Bu doğru mudur? Örneğin Toshiba'nın en alt çalışma gücü, MHI'den az. 20500de soğutma yapınca, kendini kısacak ve daha az elektrik tüketiminde bulunmayacak mı?

Kısacası hocam, hangisi daha ekonomik olur, tabii yukardaki verilere göre?
      |
      |

OriginID:Anduril000

• Yarbay
      3700 Mesaj
      18 Haziran 2011 14:37:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

mitsubıshi elektrik ve heavy arasında ne fark var?

+

alptuğ56 ve kocausta*
      Yardımlarınız için tsk.

+

Son birkaç sayfadan anladığım kadarı ile benim 16-18.000btu klima almam gerekli.
      hem sessizlik hemde evin çiftcam pvc vs olmasından.

Bu durumda
      16.000-18.000btu arasında hangi markanın hangi modeli daha sessiz ve performanslı çalışır?

Liste Alfabetik Yapılmıştır.
      Alarko Carrier
      Daikin
      Fujitsu
      Mitsubishi Elektrik
      Mitsubishi Heavy
      Toshiba

Hepsi de 20dB civarı sleep modu olan aletler.

Performans derseniz, AC hariç diğerleri daha güncel, ve "kısılma adımları" daha küçük serileri var.
      Bu küçük adımları kullanabilip çok daha "kesin" ısıtma performansı alabilecekseniz, MHI'nin "Hyper Inverter Dizayn", Toshiba'nın Daiseikai 2 modellerine bakın.
      En kısık modda 1000 BTU civarı çevirebiliyorlar, artık o bin BTU ile 25-30 M2'lik mekanda hangi "fine tuning" sıcaklık dengelemesi yapılabilirse, hele ülkemizdeki izolasyon standartlarındaki binalarda...

Haa, Japonya'daki 7-8 M2'lik mükemmel izolasyonlu mekanlarda bu bin BTU'luk adımdan faydalanılır, orası ayrı.

O açıdan, "kısılma adımları" 3 bin BTU'dan küçük olan inverterlere fazladan para vermek kanımca "fantezi" veya "teknoloji aşığı" olmak demektir.

Evet, en son teknolojiyi aldım, şu kadar para verdim, benim mekanda klima çalışırken kendini biner BTU'luk adımlarla kısıp çalışıyor, ama tedaş faturamda acaba sahtekarlık mı var; çünkü çok az tasarruf yapılmış görünüyor diye düşünülecektir.

Tabii, 2-2.5 bin liralık alet yerine 4-5 bin liralığı alıp ta ayda sadece 5-6 liralık farkın; 10 yıllık kullanım ile nasıl amorti edileceği de ayrı bir konu.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
SEO
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.