Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (493. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.216
Cevap
701
Favori
4.429.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar dün yazılanlara göre maşallah aranıza yeni gelen herkese davrandığınız gibi yeni üye bir arkadaşıda bezdirme çalışmalarında başarılı olduğunuz kanaatintedeyim. aslında bu bi bakıma beni sevindirdi çünkü aynı manzarayı bende yaşamıştım ve bana özel değilmiş genel tarz bu. bu sebep ile sizlere bir kaç sorum olacak
    öncelikle siz gerçekten burda insanlara bilgi mi vermek istiyosunuz yoksa amaç farklı mı?
    DH'e yeni giren her üyeyi bezdirme çalışmlarının sebebi burada size uymayan düşüncelere olan tahammülsüzlüğünüz mü yoksa sizler burda bir çark kurmuşsunuz bu çark dönmeye devam ediyo dışarıdan gelebilecek her türlü aykırı fikri hepbir ağızla reddetmek mi?
    bunu ister istemez düşündüm ihtimal vermiyorum ama ya hepiniz aynı yerde çalışıyorsunuz yani hepiniz sizin deyimnizle FAKE yada bu nicklerin hepsi tek bir kişiye ait(görüyorsunuz değil mi hayal dünyamı ne kadar genişlettiniz)
    sizin isteğiniz nedir burada klima ile ilgili tavsiyeyi sadece 3-5 kişilik bir grup yapsın diğerleri baksın biz ne dersek o satılsın.

şimdi bakınız eğer gerçekten bilgilendirme yapmak istiyosanız işinizle ilgilenin bunu yapın zaten sizi bilenler varsa sizin tercihlerinize itimat eder. ama farklı düşüncelrede biraz saygılı olun ne denir dinlemeyi bilemek işte bunu başarmayı deneyin.

şimdi sizin bir kaç yanlış bilgileriniz düzeltelim.

1. iklimSA dan alınan her ürün iklimsa güvencesindedir.
    2. iklimsa bayileri her nekadar o firma yada bu firma olsa bile iklimSA çatı altında olduklarından bağlı bulundukları kurumsal kimlik onlara üçkağıçık yada müşteri memnuniyetsizliğine izin vermez.
    3. aldığınız her üründe yada yaşadığınız her sorunda birebir muhatabınız TEKNOSA'dır. iklimsa bayilerinin ve servislerinin yapmış oldukları her yanlış ikimsa tarafından izlenir tabip edilir sonuca ulaştırılır ve sonuçta oluşabilecek her türlü zarar ziyan ilgilisine fatura edilir.
    4. iklimsa bayi ve servislerinin Teknosa da gerek nakit olarak gerek banka teminatı ve ipotek olarak belirli teminatları vardır ve buı çerçevede yapacakları her yanlış onlara fatura edilebileceği gibi tahsil komnusunda da sorun çıkmayacağından müşterinin tama anlamıyla memnuniyetine kadar gereken her türlü vazife yerine getirilir.
    5. iklimsa bayileri ve servislerinde ajan müşteri uygulaması mevcuttur. müşteri memnuniyeti açısından görevlendirilen bu kişiler her türlü şikayeti rapor ederler.

daha bir çok sayılabilecek maddeler eşliğinde iklimsa bayi ve servislerine not verir ve bu not belirli bir puan atında ise yüklestmesi için uyarılır eğer uyarılar dikkate alınmaz ise bayi yada sevisliğine son verilir.

hepimizinde bildiği üzere artık müşteri portföyü oluşturmaz son derce zor bir hal almıştır. Kaliteden ve alınan hizmetten ziyade fiyat politası ön plana çıkmıştır. bu sebep ile kurumsal kimlik taşıyan her firma Alarko iklimsa Arçelik Isısan Airfel ve bunların dışında daha bir çok kurumsal firma yukarıda yazılan maddelere önem vermekte ve uygulamaktadır.
    bu sebep ile öncelikle bilmediğiniz konular hakkında yorumdan kaçının ki ciddiye alınabilesiniz. Farklı bir olayda buraya gelen her insanın yazdıklarına saygı göstermek zorundasınız. Eğer saygı gösteremiyorsanız cevapsız bırakın cevap verme zorunluluğunda değilsiniz.

son olarak burya gelen insanlar bizim tartışmalarımız ile ilgilenmiyor onlar sadece bir kaç bilgi eşliğinde klima satın almak istiyorlar bırakın satıcıda olsun alıcıda bi arkadaş vardı olsun bir kaç tane satıcı millet ucuza klima alır demişti adam çıkmız adam akıllı ben klimacıyım diyo madem öyle bunu neyi sizi rahatsız ediyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmi -- 17 Haziran 2011; 11:27:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

arkadaşlar dün öyle karşıdan izledim sizi maşallah aranıza yeni gelen herkese davrandığınız gibi yeni üye bir arkadaşıda bezdirme çalışmalarında başarılı olduğunuz kanaatintedeyim. aslında bu bi bakıma beni sevindirdi çünkü aynı manzarayı bende yaşamıştım ve bana özel değilmiş genel tarz bu. bu sebep ile sizlere bir kaç sorum olacak
    öncelikle siz gerçekten burda insanlara bilgi mi vermek istiyosunuz yoksa amaç farklı mı?
    DH'e yeni giren her üyeyi bezdirme çalışmlarının sebebi burada size uymayan düşüncelere olan tahammülsüzlüğünüz mü yoksa sizler burda bir çark kurmuşsunuz bu çark dönmeye devam ediyo dışarıdan gelebilecek her türlü aykırı fikri hepbir ağızla reddetmek mi?
    bunu ister istemez düşündüm ihtimal vermiyorum ama ya hepiniz aynı yerde çalışıyorsunuz yani hepiniz sizin deyimnizle FAKE yada bu nicklerin hepsi tek bir kişiye ait(görüyorsunuz değil mi hayal dünyamı ne kadar genişlettiniz)
    sizin isteğiniz nedir burada klima ile ilgili tavsiyeyi sadece 3-5 kişilik bir grup yapsın diğerleri baksın biz ne dersek o satılsın.

şimdi bakınız eğer gerçekten bilgilendirme yapmak istiyosanız işinizle ilgilenin bunu yapın zaten sizi bilenler varsa sizin tercihlerinize itimat eder. ama farklı düşüncelrede biraz saygılı olun ne denir dinlemeyi bilemek işte bunu başarmayı deneyin.

şimdi sizin bir kaç yanlış bilgileriniz düzeltelim.

1. iklimSA dan alınan her ürün iklimsa güvencesindedir.
    2. iklimsa bayileri her nekadar o firma yada bu firma olsa bile iklimSA çatı altında olduklarından bağlı bulundukları kurumsal kimlik onlara üçkağıçık yada müşteri memnuniyetsizliğine izin vermez.
    3. aldığınız her üründe yada yaşadığınız her sorunda birebir muhatabınız TEKNOSA'dır. iklimsa bayilerinin ve servislerinin yapmış oldukları her yanlış ikimsa tarafından izlenir tabip edilir sonuca ulaştırılır ve sonuçta oluşabilecek her türlü zarar ziyan ilgilisine fatura edilir.
    4. iklimsa bayi ve servislerinin Teknosa da gerek nakit olarak gerek banka teminatı ve ipotek olarak belirli teminatları vardır ve buı çerçevede yapacakları her yanlış onlara fatura edilebileceği gibi tahsil komnusunda da sorun çıkmayacağından müşterinin tama anlamıyla memnuniyetine kadar gereken her türlü vazife yerine getirilir.
    5. iklimsa bayileri ve servislerinde ajan müşteri uygulaması mevcuttur. müşteri memnuniyeti açısından görevlendirilen bu kişiler her türlü şikayeti rapor ederler.

daha bir çok sayılabilecek maddeler eşliğinde iklimsa bayi ve servislerine not verir ve bu not belirli bir puan atında ise yüklestmesi için uyarılır eğer uyarılar dikkate alınmaz ise bayi yada sevisliğine son verilir.

hepimizinde bildiği üzere artık müşteri portföyü oluşturmaz son derce zor bir hal almıştır. Kaliteden ve alınan hizmetten ziyade fiyat politası ön plana çıkmıştır. bu sebep ile kurumsal kimlik taşıyan her firma Alarko iklimsa Arçelik Isısan Airfel ve bunların dışında daha bir çok kurumsal firma yukarıda yazılan maddelere önem vermekte ve uygulamaktadır.
    bu sebep ile öncelikle bilmediğiniz konular hakkında yorumdan kaçının ki ciddiye alınabilesiniz. Farklı bir olayda buraya gelen her insanın yazdıklarına saygı göstermek zorundasınız. Eğer saygı gösteremiyorsanız cevapsız bırakın cevap verme zorunluluğunda değilsiniz.

son olarak burya gelen insanlar bizim tartışmalarımız ile ilgilenmiyor onlar sadece bir kaç bilgi eşliğinde klima satın almak istiyorlar bırakın satıcıda olsun alıcıda bi arkadaş vardı olsun bir kaç tane satıcı millet ucuza klima alır demişti adam çıkmız adam akıllı ben klimacıyım diyo madem öyle bunu neyi sizi rahatsız ediyo

selamlar beyfendi

akşam baya konuştuk ama konuşulanların hepsi silinmiş olsun gene yazarız doğruları söyliyeni 9 köyden kovarlar ben yeni iklimsa ile ilgili konu açtım. bana orada yardımcı olursanız sevinirim.

akşam kendimi arkadaşlara kanıtladım değer arkadaşlarda kendi akıl ve fikirleri var. isteyen istediği kişi ile fikir alışverişi yapabilir.

ama burada bir kısır döngü var. midea, mitesbishi elektrik, samsung. herkez zamanla tanırlar beni

• quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Adanalı kardeş

-15/16m2 yer için ve Adana için(kışıda düşünerek!) 3 kağıtlık klima bence gereksiz!
    Ama Marka olarak Mitsu.Elec.OK

-Bahsettiğin "FD" Serisi ise en pahalı modeli olan "Krimagine" tipidir en büyük esprisi ise -15/-25 gibi soğuklarda harbiden çalışmasıdır!!!
    Adana için bu cihaza gerek yok,bu seriyi unut sen!

Bu arada GE ile FD nin fiyatlarıda birbirine yakın değil bayağı uzak(geçen gün fiyat listesini almıştım oradan bakıyorum!!)
    Krimagine ile DPI arasında 1000 kağıt fark var veya bir modeliylede 650 kağıt fark var!!!

-GE Serisi olabilir buda "Delux Power Inverter" tipidir ama bunun altındaki seri olan CHC tipini ben hiç tavsiye etmiyorum ama DPI serisi OK dir!

MSZ-GE25VA modeli sana uyar ve fiyatıda sanırım 2,2/2,4 gibidir+

Daha ucuz yollu CHC ve Invertersiz olan modeli MSH-GE leri yine tavsiye etmiyorum+

Yorum için teşekkürler.

3 milyar üst sınırdı, tabii ki hepsini harcamak zorunda değilim.

Benim de gönlümden geçen MSZ-GE25VA idi zaten. Inverter Allah'ın emri zaten, 4 ay boyunca minimum günde 12 saat çalışacak makine.

Arada fazla fiyat farkı yok derken nette denk geldiğim fiyatlar üzerinden konuştum ama sanırım netteki fiyatlar pek sağlıklı değil ya da ben doğru bilgiye ulaşamadım.

Eğer elinizde fiyat listesi varsa veya listeye ulaşabileceğimiz bir link varsa paylaşırsanız sevinirim.

size faklı bir tavsiyem olacak panasonic kıt-e9 mke etherea modeli bu cihazın özellikleri çok daha iyi fiyatıda daha uygun bi incelemenizde fayda var.ama iklimsalarda satılan değil onlar eski model bu cihaz daha fazla özelliklere sahip. şu an hem fiyat hemde kalite olarak benim favorim

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Klimalar/Genel+Bak%C4%B1%C5%9F/6533267/index.html

• yok ben burda iyiyim o kadar atıştık milletle şimdi kaçarsak galip gelirler. ee burada da bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar sadece 3-5 kişiden hep aynı bilgilerle devam ederler. o yüzden burada kalmayı tercih ediyorum.
  • Bana yardım edecek fikir verecek kimse yok muuuuuuuuu*
  • Şimdi ben söyleyecektim ki tam!!!!sen yazmışsın bile ,çok doğru söylüyorsun arkadaş.......Eline koluna sağlık.....
    quote:

Orijinalden alıntı: albani

"iklimsacı" nick li üye

Sen Satıcımısın,yoksa Firma çalışanımısın yoksa Fake misin v.s kimsin necisin??

Durmadan bilmem ne com deyip link atıyorsun,ama bu işin yapılacağı alan DH de farklı bölümdedir,çakallık yapma,git malını
    ilgili başlıkta sat veya linklerini orada ver!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

teşekkür ederim önerileriniz için. hesaplamayı nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? ya da yararlanmam gereken kaynakları gösterebilir misiniz?

klimaplus üzerinden verdiğim değerlere göre soğutma kapasite ihtiyacım 16bin küsur çıktı. siz 24 bin önerdiniz.

sadece soğutma amacı ile kullanacağımdan hangi modellere bakmalıyım, ya da bu birşeyi değiştirir mi?

bununla birlikte marka olarak mitsubishi electric üzerinde duruyorum (kesin bir bilgim yok ancak hep en iyisi diye duyorum). bunun yanında ailem evinde toshiba daisekai kullanıyor 3 senedir ve gayet memnunlar. Kalite sağlamlık ve sessizlik yönünden önerebileceğiniz marka ve modeller ne olur?

tekrar merhaba, klimanın kullanılacağı ortamın kabaca planını çizdim ekliyorum.

tekrar özetlemem gerekirse klima,

*sadece yaz aylarında soğutma amaçlı kullanılacak
    *evin yönü, salon batı, arkadaki yatak odası kuzey yönlü
    *lokasyonu erenköy
    *etki etmesi beklenen alan salon ancak kapısı yok 1,5 m bir açıklık var, dolayısıyla etki alanı salon-mutfak-hol yaklaşık 40-45 m2
    *gerektiği durumlarda arkadaki yatak odasının kapısı açılabilir o da yaklaşık 13 m2
    *yoğun olarak tüm gün yerine akşam saat 5 ten gece yarısına kadar kullanılacak
    *ilgilendiğim markalar; ME, MHI, Toshiba

planda da numaralandırdığım yerlerde kullanılması nasıl olur?

öncelikli olarak (1) ile işaretlediğim yere koymak istiyorum uygun olursa, hem apartmanın arka cephesi olması sebebi ile, hem de salonda oluşacak görüntü ve ses etkisini ortadan kaldırmak için. açık salon ve mutfak olduğundan zaten bu 40m2 lik alan hep etki altında olacak, daraltma gibi bir seçeneğim yok.

(2) numara olarak işaretlediğim yer balkona yakın ancak yemek grubunun orada hem görüntü hem de tesisat borusu görüntüsü olumsuz

(3) numarada ise apartmanın tam ön cephesi olduğundan dış ünite hoş durmayacak hem de tam oturma grubunun karşısında olacağından rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

önerilerinizi beklediğim noktalar;

klima markası ve modeli
    soğutma kapasitesi (konuşulan btu değerleri ısıtma değeri olarak mı, soğutma değeri olarak mı veriliyor?)
    uygun montaj lokasyonu ((1) numarayı destekleyen görüşleri duymayı ümid ediyorum :) )

tekrar çok teşekkür ederim destekleriniz için.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

klimayı takmanız gereken yer sizin en çok kullanacağınız oda olmalı öncelik bu.
    eğer bu oda salon ise salona takacağınız 18.000 btu/h yada bazı markalarda 16.000 15.000 gibi modeller var bunlar da sizi fazlasıyla yeter. salona takılan klima ile 2 ve 3 nolu bölgelerin ikiside hava dağılımı açısından uygun yerlerdir. her iki noktada ihtiyacınıza cevap verecek ve belli miktar ısı hol mutfak ve diğer odalara dağılacaktır ancak salon da oluşan ısı miktarında faklı olur. ısı değişim yaklaşık 3-4 C seviyesin de gerçekleşir tabi bu kullanım şartlarına göre değişir.
    ancak 1 nolu bölgeye uygulama yaparsanız cihaz o bölgeden diğer odalara ısı dağılımı konusunda sıkıntı çıkaracaktır. çünkü o oda için max 12.000 btu/ klima tercih edebileceğinizden ısı yetersiz gelecektir. büyük cihaz almış olsanız bile diğer odalara dağılım gerçekleşmez o oda da oluşan ısı miktarı ile inverter klima olursa cihaz devir düşürecek sabit hızlı cihaz olursada termostat yapacaktır.
    bu sebep evinizde uygun yer salon ancak 2 yada 3 nolu bölge konusuna siz karar verin eğer balkon kapısının arkasında kalan duvarda pencere yok ise o bölge çok daha uygun tama kapıyı görüyor ve daha rahat bir dağılım söz konusu
    marka konusuna gelince o kadar çok marka var ki ama siz 3 markya düşürmüşsünüz bunlar içinden en uygun fiyatlı olanı tercih edin hepsininde kalitesi tartışılmaz. ama kurumsalık ve muhatab bulma yönünden toshiba ve mıt. heavy. tercih etmenizde fayda var.

• Zibro S 6550 18lik inv. Fiyatta güzel.Kliam mçok güzel.Araştırın derim....İzmir Zibro cenneti zaten
    quote:

Orijinalden alıntı: oktayuruk

kocausta; klimayı kullancağım alan yaklaşık 25-30 metrekarelik ara kat bir oda.Klimanın asıl üretim amacı olan soğutmanın haricinde kışın da ısınma amacındayım klimayla.Bütçe olarak evilik arifesinde olduğum için max. 2.300 tl ayırmayı planlıyorum klima için.Sanırım düz on/off modeller 1.300-1.500 tl arasında değişiyorken inverter modeller 2.000 tl seviyelerinden başlayıp bayaaaaa bi yukarılara gidiyor.Marka takıntım olmadığını belirtmek isterim bu da bir kriterse.Ama sharpların fiyatlarını ve performanslarını da merak etmiyor değilim.Nedendir bilmem belki de buzdolabımın sharp olması klimada da iyi olacağı hissini uyandırıyor bende..
  • quote:

kocausta; klimayı kullancağım alan yaklaşık 25-30 metrekarelik ara kat bir oda.Klimanın asıl üretim amacı olan soğutmanın haricinde kışın da ısınma amacındayım klimayla.Bütçe olarak evilik arifesinde olduğum için max. 2.300 tl ayırmayı planlıyorum klima için.Sanırım düz on/off modeller 1.300-1.500 tl arasında değişiyorken inverter modeller 2.000 tl seviyelerinden başlayıp bayaaaaa bi yukarılara gidiyor.Marka takıntım olmadığını belirtmek isterim bu da bir kriterse.Ama sharpların fiyatlarını ve performanslarını da merak etmiyor değilim.Nedendir bilmem belki de buzdolabımın sharp olması klimada da iyi olacağı hissini uyandırıyor bende..

sharp 18.000 inverter 3.500 tl civarında klasik modeli bile 2.500 tl üzeinde onlarda bulunan bu plasmacluster özelliğinden kaynaklanan bir fiyat farkı var ama kalite olarak çok iyi cihazdır. kullanan bilir ama bence çok fazla değmez bak bi ark yazmış zibro 6550 diye onu al hem inverter üstüne bide hava temizleme cihazı al yine 3.500 tl yapmaz
    karar sizin ama sharp çok iyi cihazdır.

• yok iklimsada bulunan modelin sonu (lke) benim bahsettiğim model (mke) modeli farkı hem iç ünite sağa sola hareket kumanda dan hemde çift sensör lü.
    sizinkiler geçen seneki modeller bunlar yeni, panasonic güvencesinde. iklimsada yok bu ürün
  • quote:

quote:

sharp 18.000 inverter 3.500 tl civarında klasik modeli bile 2.500 tl üzeinde onlarda bulunan bu plasmacluster özelliğinden kaynaklanan bir fiyat farkı var ama kalite olarak çok iyi cihazdır. kullanan bilir ama bence çok fazla değmez bak bi ark yazmış zibro 6550 diye onu al hem inverter üstüne bide hava temizleme cihazı al yine 3.500 tl yapmaz
    karar sizin ama sharp çok iyi cihazdır.

selamlar

İKLİMSA SHARP DUVAR TİPİ İNVERTERLİ KLİMA AY-XP18FR/LSR 18.000 btu klima 2.957,59 TL dir. axess kredi kartına 12 taksit fiyatı 3.100,00 TL dir. Standart İKLİMSA SHARP DUVAR TİPİ KLİMA AY-AP18FHR/KR tipinde 18000 Klima 2.280,29 TL 2.400,00 TL axess kartına 12 taksitlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Zibro S 6550 18lik inv. Fiyatta güzel.Kliam mçok güzel.Araştırın derim....İzmir Zibro cenneti zaten
    quote:

Usta, sitende fiyatlar görünmüyor.

• general electric kliması nasıldır. 12 binlik almayı düşünüyorum fiyatı 699 TL de .. r410 gazlı... sessiz çalışırmı. en önemlisi 30 m2 kare için kullanacam.. duvarlar yalıtımlı, yeterli olurmu
  • baya iyiymiş fiyatı ben 3500 falan diye biliyordum arkadaşım aldı geçenlerde 3.400 e kampanya falan mı başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmi -- 17 Haziran 2011; 12:20:31 >
  • http://www.electroworld.com.tr/katalog/index.html

burda fiyatı 699.. kampanya var.. bu klima gerçekten iyiyse gidip alacam hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeravalar

general electric kliması nasıldır. 12 binlik almayı düşünüyorum fiyatı 699 TL de .. r410 gazlı... sessiz çalışırmı. en önemlisi 30 m2 kare için kullanacam.. duvarlar yalıtımlı, yeterli olurmu

30 m2 ye 12.000 btu/h yetersizdir. sorun yaşamamak adına tercihi 18.000 btu/h olarak kullanın. general electric konusunda bilgim yok o yüzden marka hakkında yorum yapamıyacağım.
  • yalıtım sağlam olduğu , ve de açıkçası 18 lik ciddi pahalı olduğu için almak istiyorum. güneş öğle 13.00 civarından sonra zaten odaya gelmiyor. zira 18 yok ama 16 lık oldumu fiyat 1399 a çıkıyor..
    bu cihazı bilenler siz olsaydınız ne yapardınız.. alayımmı.

http://www.electroworld.com.tr/katalog/index.html
    fiyatları
    9 luk 599
    12 lik 699
    16 lık 1399
    21 lik de 1499 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 17 Haziran 2011; 12:33:13 >
  • quote:

baya iyiymiş fiyatı ben 3500 falan diye biliyordum arkadaşım aldı geçenlerde 3.400 e kampanya falan mı başladı.

kampanya falan yok 15 haziranda hatta zam geldi hatta %5- 6 civarinde daha da ucuzdu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omeravalar

general electric kliması nasıldır. 12 binlik almayı düşünüyorum fiyatı 699 TL de .. r410 gazlı... sessiz çalışırmı. en önemlisi 30 m2 kare için kullanacam.. duvarlar yalıtımlı, yeterli olurmu

30 m2 ye 12.000 btu/h yetersizdir. sorun yaşamamak adına tercihi 18.000 btu/h olarak kullanın. general electric konusunda bilgim yok o yüzden marka hakkında yorum yapamıyacağım.

selamlar

bende size katılıyorum 12.000 btu az gelecektir. 18.000btu veya 15.000 btu inverterli cihaz olabilir.
    marka olarak İKLİMSA PANASONİC DUVAR TİPİ İNVERTERLİ KLİMA KIT-E15-LKE nakit fiyatı 2.800,98 TL 12 ay axess karta taksitli 2.940,00TL
    18.000 btu klima için marka olarak iklimsa güvencesi altında general, sharp, sigma standart veya inverterli klimalarından kullanabilirsiniz...

• elbette gönül 18 lik veya 24 lük almaktan geçiyor. fakat ekonomik ve iyi almak isteyince işte böyle cambazlıklar peşine düşüyoruz.. Yoksa bende gidip bi mitsubishi almak isterim
  • 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.