Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Pentagramet, Pentagramet Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  (  )
39.258
Cevap
331
Favori
3.176.195
Tıklama
Giriş
      16 Not
      16 Haziran 2011 22:57:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

alptuğ56

Evet konfor önemli.
      Ben rahatına düşükün bir insanım ve yaş 45 oldu artık. garip sesler rahatsızlık veriyor.
      Klima sesisni duymadan gerekli ortam ısısının oluşmasını istiyorum.

Aslında ben hep ortalama saatler verdim.
      Yılda çalıştırılan 1800 saatin yarıdan fazlası bir çalıştırmada 8 saatten fazla çalıştırma.
      100-150 saati birkaç saat çalıştırma geriye kalan 400*500 saat te 8 saat dolaylarında çalışır.

inverter düşünüyorum sessiz çalışmasından ve daha verimli olduğunu düşünmemden dolayı.
      Sıva içeririsndeki borunun kullanılamaması çok kötü :(

Daikin,Mit.Elektrik,Fujitsu markalarını biliyordum acaba hangisi diyordum.
      Bu topicte panasonıc klima bile öğrendim :)

Düzenleme;İmla+ boru hak. cümle eklendi

madem öyle :

MITSUBISHI/ HYPER INVERTER DİZAYN SERİSİ DUVAR TİPİ KLİMALAR

Mit .SRK50ZJX-S Liste Fiyatı : 3.443 tl

EER : 3.85 COP : 4.44 iç ünite sesi :45-38-26 db

*Soğutma Kapasitesi : 17.060 (2.388 - 21.154) Btu/h
      *Isıtma Kapasitesi: 20.470 (2.388 - 30.026) Btu/h

*Doğal enzim filtresi
      *Koku giderici temizlik filtresi
      *Alerjan Filtresi
      *Negatif iyon plakası

Benim önerim daha bi iyi işte
      İstersen yap bi 10 yıllık kullanım hesabı, ilk alım+toplam tüketim olarak.
      Sessizlikse sessizlik, envai çeşit filtre, ühüü

Şaka bir yana, AC'nin hiçbir markada olmayan extra bir özelliği daha vardır: Arkadaki firmanın ciddiyeti ve müşteri hizmetleri.

Denemek için isterseniz sitesine girip mail ile (ipe sapa gelir) birşeyler sorun bakalım ne olacak.
      Aynı şeyi bir de en beğendiğiniz başka bir marka için yapın.
      Farkı o zaman görürsünüz.

Benim bildiğim Alarko ise sonucu şimdiden biliyorum.

abi bir klimaya 3500 tl verilirmi bilemem ama renklerle zevkler tartışılamıyor ,filtreleri klimanın fiyatını kurtaralım diye yazdım yoksa benim filtre hakkında ne düşündüğümü biliyorsun ,şimdi bu klima niye bu kadar pahalı diye sormasınlar diye çok yazdım ,lakin arçelik klima da bunlardan fazla yazıyor nerdeyse bi uzaya götürüp getirir diye yazmadıkları kalmış ,fiyat açısından benim favorimde alarko lakin ses seviyesine her btu için 21 db. yazmaları beni şüphelendiriyor ,cihazı görüp kulağı dayayıp dinlemem lazım anca o zaman inanırım

alptuğ56 ve kocausta*

Mesajlarınızı ancak okuma fırsatı buldum.

LG-Bekonun 18.000liğinin borularını kullanarak inverter klima bağlatabilirmiyim? sorusuna hala kimse cevap vermemiş.

Gelelim önerilen klimalara hangisi daha sessiz ve performanslı.
      sanki alarko carrier isminden dolayı performans olarak zayıf kalacakmış gibi!
      Diğer yandan da sanki Mits.Elkt. Ses olarak daha gürültülü olacakmış gibi!

Birde bahsettiğim Fujitsu bayi arkadaşım illa 18.000 lik fujitsu ASYA18 verelim der
      fujitsu önerdiğiniz klimalara göre nasıldır?

benim söylediğim cihazla diğerleri kıyaslanamaz bile birisi mercedes diğerleri ........ devam edip gider , ancak fiyatı aşırı pahalı ,değermi değmezmi derken bundan bahsediyoruz yoksa diğer söylediklerimiz rakip değil ancak aynı işi görebilecek f/p olarak tavsiye edilenler bu konu iyi bilinmeli , sonra R22 de kullanılan boru R410 da daikin olmaz demişse olmuyor demektir ,ancak diğer firma para kazanma adına bunu söylemiş olabilir ,birara albani hoca da bu işi çok araştırıyordu sonuç ne oldu bende bilmiyorum işin gerçeği
      |
      |

• Yarbay
      2952 Mesaj
      16 Haziran 2011 23:15:29
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: minnik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Orijinalden alıntı: minnik

Teşekkürler, Alarko almaya karar verdim idealesya.com dan ucuzu yok acaba bu sitenin garanti durumu nasıl ithalatçı firma-teknik servis-yedek parça sıkıntısı varmı ?

İzmir'de bizzat yerlerine gidip aldım. Aynı gün problem çıkmadan geldi ve kuruldu. Aklınızda bulunsun kuruluma gelenler uyarmazsa garanti süresini kurulduğu gün olması şartı ile 95 TL karşılığında ek 2 yıl daha uzatabiliyorsunuz.

İthalatçı değil imalatçı firma Alarko
      Fabrikası Gebze'de, klima konusunda tüm firmalar batarsa bile sadece o kalır

Ürünü Aldım. Bugün kargoya verecekler Cumartesi ulaşacağını zannediyorum.

Ek garanti süresi konusu iyiymiş onu değerlendireceğim sanırım, peki kurulum konusunda servis geldiğinde dikkat etmem gereken herhangi bir durum varmı?

Öncelikle hayırlı olsun diyeyim.
      *Bir Alarko servisinin o tür abukluk yapacağını sanmam ama, "vakum yapmaya gerek yok" lafını duyarsanız hemen evden kovun, başka servis çağırın.
      *Dış üniteyi ilerde titreşim yaparsa rahatsızlık vermeyeceği bir yere kurdurun, dış ünite mümkünse kuzeye bakmasın.
      *Bunun dışındakiler sizin zevkinize kalmış, ustayla beraber karar verip gerisini ayarlarsınız.
      .....
      Ek garanti bence çok gereksiz, sıradan kalitede bir alet olsaydı düşünülebilirdi de...

Üstad, garanti uzatma konusunda bende ilk başta sizin gibi düşündüm hatta yaptırmadan yolladım elemanları. Sonra düşündüm 3 yıl bitiminde servise işim düştüğünde sadece gelip kontrol etmek için yine bu parayı isteyecekler bunun yanında bir de parça değişimi gerekirse masraf ikiye üçe katlanacak. Kısaca kendi düşüncem 95TL 2 yıl uzatma için verilmesi mantıklı bir bedel gibi görünüyor. Her ne kadar iyi bir marka olsa da elektronik birazda şans işi.
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      16 Haziran 2011 23:17:17
      Herkeze çok tşkler bu akşam gree 9000 btu takıldı son derece memnunum işyerinde samsung evde shıro bakılırsa aralarında iyisi bu samsung hiç demiyorum bilem yanlız aklıma takılan soğutma A sınıfıda err :3,21 yanlız ısıtma A sınıfı değilmiydi bunlar acaba birde kumandası sitedeki gibi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem506 -- 16 Haziran 2011; 23:23:13 >
      |
      |
      16 Haziran 2011 23:27:13
      Adanalı kardeş

-15/16m2 yer için ve Adana için(kışıda düşünerek!) 3 kağıtlık klima bence gereksiz!
      Ama Marka olarak Mitsu.Elec.OK

-Bahsettiğin "FD" Serisi ise en pahalı modeli olan "Krimagine" tipidir en büyük esprisi ise -15/-25 gibi soğuklarda harbiden çalışmasıdır!!!
      Adana için bu cihaza gerek yok,bu seriyi unut sen!

Bu arada GE ile FD nin fiyatlarıda birbirine yakın değil bayağı uzak(geçen gün fiyat listesini almıştım oradan bakıyorum!!)
      Krimagine ile DPI arasında 1000 kağıt fark var veya bir modeliylede 650 kağıt fark var!!!

-GE Serisi olabilir buda "Delux Power Inverter" tipidir ama bunun altındaki seri olan CHC tipini ben hiç tavsiye etmiyorum ama DPI serisi OK dir!

MSZ-GE25VA modeli sana uyar ve fiyatıda sanırım 2,2/2,4 gibidir+

Daha ucuz yollu CHC ve Invertersiz olan modeli MSH-GE leri yine tavsiye etmiyorum+
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      16 Haziran 2011 23:31:00
      "iklimsacı" nick li üye

Sen Satıcımısın,yoksa Firma çalışanımısın yoksa Fake misin v.s kimsin necisin??

Durmadan bilmem ne com deyip link atıyorsun,ama bu işin yapılacağı alan DH de farklı bölümdedir,çakallık yapma,git malını
      ilgili başlıkta sat veya linklerini orada ver!!
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Yarbay
      3700 Mesaj
      16 Haziran 2011 23:34:43
      quote:

kocausta hocam alarko cihazlar iyi görünüyor ama bu güne kadar alan arkadaşların anlattıklarından servisleri biraz problemli gibi geldi şu servislerinin bir kulağını çek derim

Alarko servisi ile sorun yaşayan arkadaşlar hemen firmaya bildirsin, tüketici haklı ise kesinlikle sorun halledilir, ve servis eğer firmaca "bilinçli hata" yapmış olarak görünürse ilişiği kesilir; isterse 20 yıllık olsun.

Çok ciddidir Alarko.
      |
      |
      16 Haziran 2011 23:36:29

Üstad, garanti uzatma konusunda bende ilk başta sizin gibi düşündüm hatta yaptırmadan yolladım elemanları. Sonra düşündüm 3 yıl bitiminde servise işim düştüğünde sadece gelip kontrol etmek için yine bu parayı isteyecekler bunun yanında bir de parça değişimi gerekirse masraf ikiye üçe katlanacak. Kısaca kendi düşüncem 95TL 2 yıl uzatma için verilmesi mantıklı bir bedel gibi görünüyor. Her ne kadar iyi bir marka olsa da elektronik birazda şans işi.

garanti konusunu daha önce anlattık ancak hala bazı yanılgılar var ,birincisi klima bakımı garanti dışındadır ve klima da fabrikasyon bir hata olmadığı sürece servis yine para talep edecektir yani şöyle düşünmeyin gelme parası almaz sadece malzeme parası alır gibi düşünmeyin konuyu biraz daha açalım mesela garantili klimanız baktınız birgün çalışmıyor ve servisi çağırdınız servis kartta elektrik yükselmesinden dolayı yandığını gördü bu durumda size bir fiyat söyleyecektir ve zannetmeyin ki bu fiyatın içinde gelme gitme ve işçilik yok ,ancak yanık değilde varsayalım entegre bir şekilde bozulmuş işte bu durumda garantiye girdiğinden hiçbir ücret istemeden cihazınızı onaracaktır , bu şartlarda garanti uzatmak isterseniz siz bilirsiniz elbetteki ilerde faydası olabilir ama 95 tl. de iyi para yani
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      16 Haziran 2011 23:43:43
      quote:

quote:

kocausta*

*Eski klimanız da r410 gazlı ise olabilir.
      *Alarko Carrier demek ki imaj çalışması yapamamış
      *Fujitsu düzgün alettir de, bir süredir "a" diye satılan mal "b" çıkıyor, ve sorunlar yaşanabiliyor.
      Malın kendisini bizzat görmeden Fujitsu alınması riskli bence.
      Onların ASYA LC serilerinin iyi olduğunu biliyoruz, ama onu gösterip başka seri mal yollanıyor, ve milletle papaz olunuyor.

Eski klima malesef 2003 model ve o vakit inverter veya r410 dan kimse bahsetmiyordu.
      2002 yılında daireyi inş. halinde almış ve klima bağlatacağım yerlere sıva altına klima tesisatlarını yaptırmıştım.
      sonra eve yerleşmeden klimalar geldi monte edildi. Hepside LG-Beko(3 tane)

+
      Gecen yıl Daikin servisi olmaz, sıva altı boruları iptal edelim sıva üzerinden boru çekelim dedi.
      sırf boru görünecek diye u.sarara daikinden vazgeçtim.
      ++
      Fujitsu satıcısı arkadaşım servise sordu olur dedi(eski lşima borularına fujitsu inverter)
      kafam karıştı.

Bu arada arkadaşın illa vereyim dediği ASYA18LC veya ASYA24LC
      ancak bana 18lik yeterli gelecekmiş gibi.

edit;Kelime hatası

*"tekirdağlı-klimacı" arkadaşa fikrini sorun boru konusunda, montaj tekniğinin kompedanı odur.

*Abkay'da "ASYA 18 LC" görünmüyor, gene o önceki sorunlar yaşanabilir
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      16 Haziran 2011 23:48:07
      Engin Nerelerdesin? Alarko Carrier nasıl kullanıyor musun memnun musun?
      |
      |
      16 Haziran 2011 23:51:38
      quote:

Orijinalden alıntı: cem506

Herkeze çok tşkler bu akşam gree 9000 btu takıldı son derece memnunum işyerinde samsung evde shıro bakılırsa aralarında iyisi bu samsung hiç demiyorum bilem yanlız aklıma takılan soğutma A sınıfıda err :3,21 yanlız ısıtma A sınıfı değilmiydi bunlar acaba birde kumandası sitedeki gibi değil

hayırlı olsun ,

koştaş'ta • R410A gazlı • A enerji sınıfı yazıyor ve böyle diyerek sattığına göre elbetteki ısıtmada da A sınıfı olmalı ,yine bazen kumanda farklılığı olabiliyor ancak fonksiyonlarını yerine getiriyorsa sorun değil ,zaten klimanın fiyatı şuan f/p olarak gayet iyi daha fazlasını isteyenlere her zaman daha kaliteli öneriyoruz ancak para para para sözünü unutmadan
      |
      |

16 Not
      17 Haziran 2011 00:03:47
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Adanalı kardeş

-15/16m2 yer için ve Adana için(kışıda düşünerek!) 3 kağıtlık klima bence gereksiz!
      Ama Marka olarak Mitsu.Elec.OK

-Bahsettiğin "FD" Serisi ise en pahalı modeli olan "Krimagine" tipidir en büyük esprisi ise -15/-25 gibi soğuklarda harbiden çalışmasıdır!!!
      Adana için bu cihaza gerek yok,bu seriyi unut sen!

Bu arada GE ile FD nin fiyatlarıda birbirine yakın değil bayağı uzak(geçen gün fiyat listesini almıştım oradan bakıyorum!!)
      Krimagine ile DPI arasında 1000 kağıt fark var veya bir modeliylede 650 kağıt fark var!!!

-GE Serisi olabilir buda "Delux Power Inverter" tipidir ama bunun altındaki seri olan CHC tipini ben hiç tavsiye etmiyorum ama DPI serisi OK dir!

MSZ-GE25VA modeli sana uyar ve fiyatıda sanırım 2,2/2,4 gibidir+

Daha ucuz yollu CHC ve Invertersiz olan modeli MSH-GE leri yine tavsiye etmiyorum+

hocam nerdesin bir görünüp kayboluyorsun ,bence klima öneriniz tam cuk diye oturmuş GE25VA süper güzel görünüyor eer 4,59 cop 4,57 işte A sınıf dediğin böyle olur ses de 21-42 daha ne olsun , selamlar
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      17 Haziran 2011 00:11:02
      quote:

Orijinalden alıntı: cem506

A sınıfı için:
      EER 3.21
      COP 3.61 ve üzeri oluyor.

Yani sizinki A, zaten hep böyle sınırda olur genelde düz tip ve piyasa malı klimalar

Takmayın...
      |
      |
      17 Haziran 2011 00:21:02
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Engin Nerelerdesin? Alarko Carrier nasıl kullanıyor musun memnun musun?

ben söyledim size arkadaşlar klimayı aldıktan sonra kayboluyorlar ,yahu bizde merek ediyoruz sesi nasıldır ,soğutma durumu nedir yok bir daha bul bulabilirsen
      |
      |
      17 Haziran 2011 00:23:24
      arkadaşlar herkese iyi akşamlar.
      Ben de bir süredir Samsung'un klimalarını araştırıyordum.temmuzun ilk haftasında evleneceğim için hazır ev boş iken klimayı alıp montajını yaptırayım dedim.İzmir'de oturuyorum salon yaklaşık 25 m kare.samsung18.000lik on/off modelini 1.300 tl. ye,Inverterlı modelini 2.000 tl ye buldum.Ama tüm gün çalıştığımız ve akşamları gelip de max. 3-4 saat çalıştıracağımız için inverter'ın gereksiz olduğu söylendi.Sizin yorumunuz da bu yönde mi olur öncelikle?

Öğlen de Zibro ve Hitachi markalara da baktım.Satıcı arkadaşa inverter almalımıyım,gerek ar mı diyince o da abi artık karbüratörlü araba kaldımı ki gibi bir yorumda bulundu.Her ne kadar klimalardan anlamasam da yorum biraz saçma gibi geldi.Ayrıca Samsung'u arıza yapan (ki almış olduğum 3 tanesinde de 1 sene dolmadan arıza çıktı) cep telefonlarıyla atırladığım için şüpheye düştüm sağlamlık ve kalite konusunda.o yüzden bir türlü sıcak bakamıyorum samsung markasına.Sayfanın başından bu yana okuduklarım kadarıyla montajını yaptıranlar memnun gibi görünüyor samsungtan.inverter ve düz modelinde oluşan yaklaşık 700 tl. lik fark vermeye değer bir fark mıdır ve alarko carrier,mitsubishi ya da toshiba vs önereceğiniz başka marka ve modeller olabilirmi?Açıkçası 1.000 1.500 tl kadarlık inverter olman,2.000-2.300 tl kadar da inverter bütçesi ayırdım, malum evleneceğim için cep! bayağı açıldı.
      Yorumlarınız satın alırkenki karar aşamasında oldukça önemli bir role sahip olacaklardır...
      |
      |

16 Not
      17 Haziran 2011 00:34:52
      quote:

Orijinalden alıntı: oktayuruk

Ben de bir süredir Samsung'un klimalarını araştırıyordum.temmuzun ilk haftasında evleneceğim için hazır ev boş iken klimayı alıp montajını yaptırayım dedim.İzmir'de oturuyorum salon yaklaşık 25 m kare.samsung18.000lik on/off modelini 1.300 tl. ye,Inverterlı modelini 2.000 tl ye buldum.Ama tüm gün çalıştığımız ve akşamları gelip de max. 3-4 saat çalıştıracağımız için inverter'ın gereksiz olduğu söylendi.Sizin yorumunuz da bu yönde mi olur öncelikle?

Öğlen de Zibro ve Hitachi markalara da baktım.Satıcı arkadaşa inverter almalımıyım,gerek ar mı diyince o da abi artık karbüratörlü araba kaldımı ki gibi bir yorumda bulundu.Her ne kadar klimalardan anlamasam da yorum biraz saçma gibi geldi.Ayrıca Samsung'u arıza yapan (ki almış olduğum 3 tanesinde de 1 sene dolmadan arıza çıktı) cep telefonlarıyla atırladığım için şüpheye düştüm sağlamlık ve kalite konusunda.o yüzden bir türlü sıcak bakamıyorum samsung markasına.Sayfanın başından bu yana okuduklarım kadarıyla montajını yaptıranlar memnun gibi görünüyor samsungtan.inverter ve düz modelinde oluşan yaklaşık 700 tl. lik fark vermeye değer bir fark mıdır ve alarko carrier,mitsubishi ya da toshiba vs önereceğiniz başka marka ve modeller olabilirmi?Açıkçası 1.000 1.500 tl kadarlık inverter olman,2.000-2.300 tl kadar da inverter bütçesi ayırdım, malum evleneceğim için cep! bayağı açıldı.
      Yorumlarınız satın alırkenki karar aşamasında oldukça önemli bir role sahip olacaklardır...

3-4 saat çalışacak cihaz için inverter tamamen gereksizdir zaten özelliğini de kullanmamış olacaksınız yalnız konfor olarak düşünülebilir , bana göre siz invertere vereceğiniz farkla kaliteli bir klima alın zaten markaları kendiniz tespit etmişsiniz ,ama sonradan kullanım süresinde değişim olabilir diyorsanız iş değişebilir sonra bizi suçlamayın ,yine samsung klima hakkında bizlerinde bir fikri yok ,iyidir de diyemiyoruz kötüdür de diyemiyoruz
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      17 Haziran 2011 00:49:38
      quote:

Korkma birader, senin konuya da bakarız
      ........
      Önce sadece soğutma mı, yoksa ısıtma ve soğutma için mi kullanacağını bilelim.

Eğer sadece soğutma ise, 25 m2 için 12 bin btu bir alet uygun olur.
      Marka olarak, bu aralar kalite/fiyat dengesi olarak en uygun olan, Koçtaş'ta satılan Gree.
      |
      |

16 Not
      17 Haziran 2011 00:52:59
      quote:

quote:

3-4 saat çalışacak cihaz için inverter tamamen gereksizdir zaten özelliğini de kullanmamış olacaksınız yalnız konfor olarak düşünülebilir , bana göre siz invertere vereceğiniz farkla kaliteli bir klima alın zaten markaları kendiniz tespit etmişsiniz ,ama sonradan kullanım süresinde değişim olabilir diyorsanız iş değişebilir sonra bizi suçlamayın ,yine samsung klima hakkında bizlerinde bir fikri yok ,iyidir de diyemiyoruz kötüdür de diyemiyoruz

cevap verdik ya
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      17 Haziran 2011 00:53:41
      quote:

Orijinalden alıntı: iklimsacı

quote:

Beyler dikkatli olun, "iklimsacı"nın devamlı link verdiği site çok yeni ve risk oranı çok yüksek.

senin klimacı olduğunu zannediyordum ama risk analizcisi çıktın valla. bak o sitede klimanın adan zye klimanın ne olduğu yazıyor özellikleri herşey yazmakta aynı zamanda siteyi iyi incele bakalım o sitenin arkasında kim var. türkiyenin en büyük firmasının iklimlendirme kolu koskoca sabancı teknosaya bağlı. neyse zaten bunları anlatmama gerek yok her kez girer bakar karar verir. sizler iyi alışmışsınız sağ solu karalamaya. azıcık yenilikçi olun. milletin yerine karar vermeyin

Bu mu Sabancı Teknosaya bağlı şirket:

İletişim / Künye

Ünvanı : Efor Servis Isıtma ve Klima San. Tic. Ltd. Şti.

Ticaret Sicil No : 11928

Vergi Dairesi : Çorlu Vd. Vno: 325 054 40 58

Merkez Adresi : Muhittin Mah. Şinasi Kurşun Cd. Bağ içi Sk. no:16/4 Çorlu / TEKİRDAĞ / TÜRKİYE

Tel : +90 (282) 654 48 83

Fax : +90 (282) 673 39 66

Email : admin@bunualsak.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Haziran 2011; 0:54:19 >
      |
      |

16 Not
      17 Haziran 2011 00:55:34
      quote:

Orijinalden alıntı: iklimsacı

quote:

Beyler dikkatli olun, "iklimsacı"nın devamlı link verdiği site çok yeni ve risk oranı çok yüksek.

senin klimacı olduğunu zannediyordum ama risk analizcisi çıktın valla. bak o sitede klimanın adan zye klimanın ne olduğu yazıyor özellikleri herşey yazmakta aynı zamanda siteyi iyi incele bakalım o sitenin arkasında kim var. türkiyenin en büyük firmasının iklimlendirme kolu koskoca sabancı teknosaya bağlı. neyse zaten bunları anlatmama gerek yok her kez girer bakar karar verir. sizler iyi alışmışsınız sağ solu karalamaya. azıcık yenilikçi olun. milletin yerine karar vermeyin

hala reklam yapıyorun
      |
      |

• Teğmen
      168 Mesaj
      17 Haziran 2011 00:57:51
      kocausta; klimayı kullancağım alan yaklaşık 25-30 metrekarelik ara kat bir oda.Klimanın asıl üretim amacı olan soğutmanın haricinde kışın da ısınma amacındayım klimayla.Bütçe olarak evilik arifesinde olduğum için max. 2.300 tl ayırmayı planlıyorum klima için.Sanırım düz on/off modeller 1.300-1.500 tl arasında değişiyorken inverter modeller 2.000 tl seviyelerinden başlayıp bayaaaaa bi yukarılara gidiyor.Marka takıntım olmadığını belirtmek isterim bu da bir kriterse.Ama sharpların fiyatlarını ve performanslarını da merak etmiyor değilim.Nedendir bilmem belki de buzdolabımın sharp olması klimada da iyi olacağı hissini uyandırıyor bende..
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.