Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MrEmq, MrEmq Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.270
Cevap
331
Favori
3.176.923
Tıklama
Giriş
      10631 Mesaj
      11 Haziran 2011 16:53:50
      Arkadaşlar servis formunda usta şöyle bişey yazdı.
      "Klimanın Elektrik beslemesi için 10 amper tipi sigorta önerildi"

şimdi ne diyorsunuz tam olarak ? ona göre elektrik olayınıda çözüp rahatlamak istiyorum
      |
      |
      11 Haziran 2011 17:00:49
      quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

albani ustaya borcum olan çayı ısmarlıyorum şekerini attım karıştırdım içilmeye hazır ayrıca tekirdağ köftesi için rezervasyonda yaptırdım bizi bekliyorlar üstad...

hocam bize yokmu
      |
      |
      11 Haziran 2011 17:05:21
      quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

benim bahsettiğin şu bırakın uyduruk markaları

daıkın. toshiba. mıtsubıshı. panasonic. fujıtsu general,sharp,hıtachı bir zamanlar sanyo, ve daha sayamadım bir kaç ürün bunları tercih edin belki biraz pahalı ancak şöyle bi durum var bu cihazların arıza oranları çok ama çok düşük yani ithalatçı oldu ki battı cihaz kolay kolay arıza yapmıyo ihtiyaç duymuyorsunuz servise. ee kaldıki bular türkiyede başı çeken markalar başı boş kalmaz servis yada o bu korkunuz yada takıntınız var ise kurumsal firmaları tercih edin diyorum.
      bunun neresi yanlış.

ben de bunların içinden cımbızla çekip " mits. ,sharp ve toshiba " ayırayım millet marka meraklısı ne olacak diyerek bana hücum etsin
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      11 Haziran 2011 17:06:01
      quote:

Orijinalden alıntı: 241

Selam arkadaşlar,

25 m^2'lik salonumuz için bir klima arıyoruz. Fiyat/performans ürünü olması iyi olur çünkü bütçemiz 750 TL civarlarında. Bugünkü Bauhaus broşüründe BAXI klima fiyatlarını gördüm, 12000 BTU'luk model ideal geldi bize ama teknik detaylarını bilemediğimiz için bir karar veremedik.

Baymak servisinde de tanıdığımız olduğu için montaj konusunda da uygun bir fiyat alabileceğiz.

Dolcevita hakkında da bir şey diyemedim, 18000'lik daha iyi olur tabi ki, annem diğer yerlere de biraz serinlik gitsin isteyebilir :)

Bir de koçtaş'taki GREE marka var.

Bu ürünler arasında hangisini önerirsiniz?

Broşürleri tarattım, büyük halini görmek üzerine tıklayın.

Sizin mekana 12 bin btu nominal güçte alet gerekli.
      Koçtaş'taki Demrad ve Gree olabilir.
      Demrad Demirdöküm ürünüdür, forumdaki bazı arkadaşlar beğenmiyor olsa da ben evimde 3 tane (biri 6 yaşında) kullanıyorum ve memnunum.
      Gree'nin kapasitesini biraz kısmışlar bu seride nedense, ama işinizi görebilir.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      11 Haziran 2011 17:15:16
      quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

gree mi , samsung mu sorusuna bende gree olarak oy kullanıyorum , sayın cgty89 şimdi meşhur sözümü sizin için tekrar kullanmak zorunda kalıyorum "

siz yine iyisiniz benim oğlum da yüksekokulda okuyor bu sene tutturdu evde kalmak istiyorum diye iyi sen bilirsin dedim ısıtma nasıl olacak diye sorduğumda kömürle diyor yani anlayacağınız bizimkilerin gree almaya bile güçleri yok artık kendi düşen ağlamaz

konumuza gelirsek en kötü klima bile öyle 250-300 tl.lik fatura getirmez faturası o şekilde gelenlerin mutlaka başka cihaz kullanımı vardır, yalnız 24000 btu klima insanı yine de biraz düşündürüyor tahminim bazı aylarda 50 tl. çok geçeceği yönünde ama illa klima ile ısınacağım ve maddi durumum ortada diyorsanız gree en iyi seçenek olarak görülüyor ,daha bilgili arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur diyorum

aslında benimde durum çok iyi değil ekonomik olarak ama kömür sobasıda yaksan sonuçta onunda masrafı ortada.bedava kömür odu ayarlıcak bi yer olsa sobayla devam ederdik ama bu şartlarda klimada cazip geliyo

başka ısınmak için kullanıcak ne varki?ufolar çok yakıyo.kömür sobasının derdi var.antalyada doğalgaz yok.binada merkezi ısıtma sistemide yok.tek seçenek klima kalıyor.24000lik yinede korkutuyor diyorsunuz acaba çokmu sarfiyatı olur 9luğa 12liğe yada 18liğe göre çokmu fark olur sarfiyatta?

elbetteki çok farkeder dikkat ederseniz en kötü 9000 btu cihazın eer ve cop değeri en iyi 24000 btu dan çok fazladır, mekan büyüdükçe cihaz büyür dolayısı ile çekilen akım artar ve faturaya yansır ,siz daha önce 9000 btu kullanmışsınız yine öyle olsa hiç korkma derdim ama 24000 btu cihaz hele inverter değilse gelecek fatura biraz yüklü olabilir, ha maddi durumunuz müsait olsa bana ne biraz fazla fatura ödesin der geçerdim ama işin gerçeği direk korkma diyemiyorum ve her zaman olduğu gibi işi ustalara atıp kurtuluyorum, haydi saygı değer ustalarım cevap bekliyoruz
      |
      |

• Yarbay
      3021 Mesaj
      11 Haziran 2011 17:15:54
      quote:

arkadaşlar klima modelini yanlış yazdığınız için kimse bulamıyor doğrusu bu Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima , yalnız bu klimanın eer ve cop değerini bilen varsa yazsın ki tam bir kıyaslama yapabilelim

sizin sorduklarınıza gelirsek topraklama hattını bir elektrikçiye yaptırın ve dıştan aldırmayın buattan buata duvar içinden çeksin bir defa yaptırın tam olsun zaten klima hattı çekmek için getirmeniz gerekiyor, kablo ve sigorta pahalı değildir onun için en iyi kalite olsun, 3*2,5 kablo daha uygundur ( kocausta hocama muhalefet olsun )

dış ünitenin korunaklı yerde olması elbetteki çok faydalı olur ancak yer yoksa elden birşey gelmez zaten dışarı çıkıp etrafa baktığınızda göreceksiniz her türlü montaj yapılan klimaları, bende aslında dış üniteyi çatıya koydurmak istemiştim ama servis ,abi boşver balkon içi her yönden fayda sağlar dediği için balkon içine koydurdum

Teşekkürler. Klimanın cop ve eer değerleri

|
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      11 Haziran 2011 17:21:46
      @alptuğ56

Birgün gelicem Manisa'ya artık muhalefetinin bedelini ödetirim

Alarko'nun değerleri çok parlak değil, ama TSE değil Eurovent kaynaklı.
      İlk nesil inverterlerden, daha başka bir deyişle, Toshiba Suzumi ayarı gibisinden.

|
      |
      11 Haziran 2011 17:27:39
      quote:

Orijinalden alıntı: mstff

quote:

quote:

hocam oda güneş alıyor ve güneyde olduğundan sıcaklık 38derecenin altına inmiyor. soğutma amaçlı alıyorum ürünü. ortalama 18 metrekare oda, ancak keşif için gelen beko 15000 btu bile karşılamayabilir dedi, direk güneş alıyor ve sıcaklık fazla gibisinden konuştular,burda bakıyorum 25metrekareye kadar arkadaşlar 12000 btu diyor. açıkçası anlayamadım ben de. peki boschun ürünleri nasıldır(ii klimaları varmış die duydum f/p oranına bakarsak),geçen sene beko inverter klima almıştı arkadaş ancak etkili olduğu söylenemez.

mutlaka cevap veren olmuştur ama ya tamamen sallamış yada ürünlerine güveni yok şartlar uygun olduğunda 9000 btu bile yetebilir ancak 12000 btu çok daha iyidir ve 1500 tl.e çok güzel klimalar alabilirsiniz, büyük ihtimal benden önce yorum yapan olmuştur ama kızdığım için yazmadan da edemedim

not: bir sürü mesaj yazılmış olduğundan daha mesajları yeni okumaya başlıyorum,konu biraz bayatlamış olabilir

bana da oyle geldi,zaten beko ürünlerinden bugune kadar hazetmedim.12000 ya da 15000 btu onerebileceginiz klimalar var mı? iklimsa'dan almayı dusundum bir ara,ama genel bakıs acısı cok iyi degil iklimsa'ya galiba(?)
      cevap icin tesekkurler bu arada

son mesajlarda bu ürün önde gidiyor Carrier XPOWER GOLD 53 NQV 035M (İNVERTER) http://urunlerimiz.abantsogutma.com.tr/pgUrunOz.aspx?d=1&sno=20 bu siteyi sadece örnek olsun diye ekledim yoksa daha ucuza satanları var galiba , ancak size soğutma amaçlı olduğu için düz klimalarda olabilir ancak günde 8 saatten fazla kullanmak durumu varsa inverter olması daha iyi , düz klima isterseniz mits. SRK40HG-S var ancak ısıtmada B sınıfı ,bence airfel , iklimsa ,alarko bayilerini dolaşın dediğim gibi 1500 tl.ye güzel bir klima alabilirsiniz

not: alarko klima benim tavsiyem değil bazı ustalarımın tavsiyesi şahsen benim kafamda tam şekillenmediği için direk önermiyorum,malum ben sağlamcı biriyim
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      11 Haziran 2011 17:30:39
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Abi Gree den beş kuruş para kazanmıyoruz inanın,hatta bayi olarak Gree ni bu paraya satılması bize zarar bile yazıyor.Sonuçta müşteriyi Koçtaş a biz yönlendiriyoruz.Koçtaş Koçtaş olalı böyle paraya böyle kaliteli klima satmadı.Ne gerek var samsung macerasınahem Samsung servisini nereden bulacan,buğün ahmet takar yarın mehmet bakar.Al sen Gree rahatına bak.bak sıcaklar patladı mal kanmaz,yeni gelende bu para olmaz sonra saçı başı yolarsınız.demedi demeyin.
      quote:

kocausta hocam samsunglar nasıl bir bilginiz varmı?gree ile fiyatları aynı(odam 35-40metrekare yaz kış kullanıcam)24lükleri hemen hemen.tavsiyen hangisi olur?samsunga -5de daha ısıtma yaptığı söyleniyor.bu gerçeği yansıtıyormu?gree lerde bu performanstamı?ben antalyada yaşıyorum bu arada kış öyle aman aman sert değil ama rüzgarı bol

gree nin ısıtması nasıl?benim için ısıtma kısmı önemli.soğutmayı hepsi bir şekilde yapıyorda ısıtmada sıkıntı oluyor sanırım

gree mi , samsung mu sorusuna bende gree olarak oy kullanıyorum , sayın cgty89 şimdi meşhur sözümü sizin için tekrar kullanmak zorunda kalıyorum " en ucuza en mükemmeli olmaz " eğer çok iyi ısıtsın istiyorsanız,faturanız az gelsin istiyorsanız daha üst klimalara bakmalısınız üstelik inverter olması gerekir ki misal bu mits. SRK63ZE-S1 yada bu mits. SRK71ZE-S1 diyeceğim ama fiyatlarını görünce ne düşünürsünüz artık bilemem ha sabit hızlı olsun A sınıfı olsun derseniz bu mits. SRK71HE-S1 diyeceğim birde bu var soğutmada C ısıtmada A sınıfı SRK63HE-S1 ama fiyatlarına bakınca bana kötü şeyler söylemeyin çünkü firmayla hiç ilgim yoktur

tabiki mit. çok daha iyidir gree ye göre ondan hem fikiriz ama bütçede yok o kadar sorun orda şimdi benim az yaksın derken bi mit. kadar az yaksın anlamında değil.az yaksından kastım örnek olarak geçen yılki evde 20metrekare civarı bir odayı 9luk klima ile soğutoyrdum akşam 8den sabah 9-10na kadar çalışıyordu min bu kadar çalışıyordu bazen daha fazla.ısısan markaydı klima ve aylık faturama ekstradan 25tl civarı bir ek yapmıştı masraf olarak.benimde istediğim bu civarlar.soğutmada kullanırken ayda bana 30-40 maxs 50 ekstra fatura yapsın kışında o civarlarda.zaten kışın okulda olucam.yine akşam çalıştırcam yada öğleden sonra 12-1 e kadar yanıcak maksimum.yine bu şartlarda bana ayda 50tl ek masraf yapsa kabulüm.

bazı klima kullananlardan duyuyorum aylık faturamız yok 250-300 geldi diyorlar yazın.banada böyyle fatura getircek bir klimaysa bu gree ler örneğin hiç almayım

siz yine iyisiniz benim oğlum da yüksekokulda okuyor bu sene tutturdu evde kalmak istiyorum diye iyi sen bilirsin dedim ısıtma nasıl olacak diye sorduğumda kömürle diyor yani anlayacağınız bizimkilerin gree almaya bile güçleri yok artık kendi düşen ağlamaz

konumuza gelirsek en kötü klima bile öyle 250-300 tl.lik fatura getirmez faturası o şekilde gelenlerin mutlaka başka cihaz kullanımı vardır, yalnız 24000 btu klima insanı yine de biraz düşündürüyor tahminim bazı aylarda 50 tl. çok geçeceği yönünde ama illa klima ile ısınacağım ve maddi durumum ortada diyorsanız gree en iyi seçenek olarak görülüyor ,daha bilgili arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur diyorum

çok enteresan bir olay anlatayım size bir arkadaşım kışın mıtsubıshı electric fd 35 serisi cihaz kullanıyor kapılar açık 18 m2 oda 24 saat hiç kapatmıyor çalıştırma şartları 30 C de auto fan kademesinde. gelen fatura 280 tl evin normal elektrik tüketimi ortalama 80 tl yani cihaz tam 200 tl elektrik harcamış olur mu? sizce
      evet malesef olur yanlış kullanım cihazı inverter olarak değerlendirsek bile bu özellik hiç kullanılmamış. çünkü 30 C cihaaz hiç devir düşürmeden 24 saat en yüksek hızda çalışmış. inverte 12.000 btu/h cihazların en yüksek hızda enerji sarfiyatı ortalama 1,6 KW seviyesinde buda demek oluyor ki günlük 38,4 KW aylık 1152 KW yani 1 KW enerji 0,20 kr ise cihaz aylık 230,4 tl enerji harcar.

ee az bile yakmış

bu sebep ile cihazları çalıştırıken cihazın enerji tasarrufu birazda biz tüketicilere bağlı
      |
      |

16 Not
      11 Haziran 2011 17:34:42
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

@alptuğ56

Birgün gelicem Manisa'ya artık muhalefetinin bedelini ödetirim

Alarko'nun değerleri çok parlak değil, ama TSE değil Eurovent kaynaklı.
      İlk nesil inverterlerden, daha başka bir deyişle, Toshiba Suzumi ayarı gibisinden.

hocam 15 haziran tarihine kadar buradayım her zaman çayım kahvem vardır ve sabaha kadar açığız ,yalnız 15nden sonra nasipse köyüme gidiyorum bol orman havası,doğal inek süt ürünleri ,çaylar dereler ,her yeri tahtadan yapılmış ev , bu durumda neyleyim klimayı ,saygılar

bu arada gerçekten klima değerleri Eurovent kaynaklı ise 35 olanı bu fiyata göre süper derim , yalnız dış ünite ağırlığı mits. e göre 2 kilo daha az artık dış üniteleride tartıya koysak iyi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 11 Haziran 2011; 17:40:49 >
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      11 Haziran 2011 17:35:39
      quote:

quote:

quote:

quote:

hocam oda güneş alıyor ve güneyde olduğundan sıcaklık 38derecenin altına inmiyor. soğutma amaçlı alıyorum ürünü. ortalama 18 metrekare oda, ancak keşif için gelen beko 15000 btu bile karşılamayabilir dedi, direk güneş alıyor ve sıcaklık fazla gibisinden konuştular,burda bakıyorum 25metrekareye kadar arkadaşlar 12000 btu diyor. açıkçası anlayamadım ben de. peki boschun ürünleri nasıldır(ii klimaları varmış die duydum f/p oranına bakarsak),geçen sene beko inverter klima almıştı arkadaş ancak etkili olduğu söylenemez.

mutlaka cevap veren olmuştur ama ya tamamen sallamış yada ürünlerine güveni yok şartlar uygun olduğunda 9000 btu bile yetebilir ancak 12000 btu çok daha iyidir ve 1500 tl.e çok güzel klimalar alabilirsiniz, büyük ihtimal benden önce yorum yapan olmuştur ama kızdığım için yazmadan da edemedim

not: bir sürü mesaj yazılmış olduğundan daha mesajları yeni okumaya başlıyorum,konu biraz bayatlamış olabilir

bana da oyle geldi,zaten beko ürünlerinden bugune kadar hazetmedim.12000 ya da 15000 btu onerebileceginiz klimalar var mı? iklimsa'dan almayı dusundum bir ara,ama genel bakıs acısı cok iyi degil iklimsa'ya galiba(?)
      cevap icin tesekkurler bu arada

son mesajlarda bu ürün önde gidiyor Carrier XPOWER GOLD 53 NQV 035M (İNVERTER) http://urunlerimiz.abantsogutma.com.tr/pgUrunOz.aspx?d=1&sno=20 bu siteyi sadece örnek olsun diye ekledim yoksa daha ucuza satanları var galiba , ancak size soğutma amaçlı olduğu için düz klimalarda olabilir ancak günde 8 saatten fazla kullanmak durumu varsa inverter olması daha iyi , düz klima isterseniz mits. SRK40HG-S var ancak ısıtmada B sınıfı ,bence airfel , iklimsa ,alarko bayilerini dolaşın dediğim gibi 1500 tl.ye güzel bir klima alabilirsiniz

not: alarko klima benim tavsiyem değil bazı ustalarımın tavsiyesi şahsen benim kafamda tam şekillenmediği için direk önermiyorum,malum ben sağlamcı biriyim

arkadaş doğru söylüyor alarko cihazları üst sınıf cihazlar ile kıyaslamayın orta kalitede alınabilecek güzel cihazlardan, ama bir mıtsubıshı toshiba daıkın vs. değil bu sebep ile bu cihazları ayrı değerlendirmek daha doğru olur hayal kırıklığı yaşamamak adına.
      |
      |

• Teğmen
      229 Mesaj
      11 Haziran 2011 17:39:57
      Bendeki çinli.

|
      |
      11 Haziran 2011 17:43:09
      quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

peki o şekilde elektrige baglasam klimaya sürekli elektrik gelicek bunun bi dezavantajı olur mu ? olumsuz yönu var mı ?
      etkisi varsa prizli şekilde kullanıcam , yoksa 7/24 elektrik baglı şekilde boada bagliycam.

yanılmıyorsam bir yada iki sayfa önce artılarını uzun uzun anlattım tekrar anlatmak sıkıcı geliyor
      |
      |
      11 Haziran 2011 17:51:41
      quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Klima bu gün montaj oldu şimdilik sorun yok gibi. Yalnız kurulumu yapanlar Alarko'nun kurulum yapıldığı gün olması şartıyla 95 TL karşılığında ek 2 yıl garanti uzattığını söylediler. 3 yıl + 95 TL toplamda 5 yıl. Gün içerisinde haber vermem gerekiyor ne dersiniz.

başta bir hatırlatma yapayım elektrik dalgalanmalarından olan arızaları firmalar kabul etmiyor ve genelde en çokta bu sebepten arıza oluyor,yine kullanıcı kaynaklı hatalarıda kabul etmiyorlar ,bunları öğrendikten sonra gerisi size kalıyor 3 yıl sonra olabilecek fabrikasyon bir hatadan kaynaklı arıza durumunda elbetteki büyük fayda sağlayabilir ama inanın teknoloji o kadar hızlı ilerliyorki bugün iyi görünen yarın ne olur bilinmiyor eskiden olsa hiç düşünme garantiyi uzat derdim ama şimdi ?????
      |
      |

16 Not
      11 Haziran 2011 18:03:27
      quote:

çok enteresan bir olay anlatayım size bir arkadaşım kışın mıtsubıshı electric fd 35 serisi cihaz kullanıyor kapılar açık 18 m2 oda 24 saat hiç kapatmıyor çalıştırma şartları 30 C de auto fan kademesinde. gelen fatura 280 tl evin normal elektrik tüketimi ortalama 80 tl yani cihaz tam 200 tl elektrik harcamış olur mu? sizce
      evet malesef olur yanlış kullanım cihazı inverter olarak değerlendirsek bile bu özellik hiç kullanılmamış. çünkü 30 C cihaaz hiç devir düşürmeden 24 saat en yüksek hızda çalışmış. inverte 12.000 btu/h cihazların en yüksek hızda enerji sarfiyatı ortalama 1,6 KW seviyesinde buda demek oluyor ki günlük 38,4 KW aylık 1152 KW yani 1 KW enerji 0,20 kr ise cihaz aylık 230,4 tl enerji harcar.

ee az bile yakmış

bu sebep ile cihazları çalıştırıken cihazın enerji tasarrufu birazda biz tüketicilere bağlı

yahu bu quote lerle başım dertte , mesajın tamamını alıp kalabalık yapmayayım diyorum bu kez de böyle bir durum çıkıyor neyse alttaki mesaj bana ( alptuğ56) a aittir

olay enteresandan öte tamamen bilinçsizlik ,sözde 18 m2 yere 12000 btu klima alıp kapıları açıp kullanmış ve 30 derecede sözde inverter klima kullanmış , acaba kendini mi klimayı mı kandırmaya çalışmış , öyle 50-60 tl.ye koca evi ısıtacak bir cihaz varsa söylesin bizde ondan alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 11 Haziran 2011; 18:16:15 >
      |
      |

16 Not
      11 Haziran 2011 18:10:27
      quote:

Orijinalden alıntı: medmania

Bendeki çinli.

hayırlı olsun , zaten hepsi çin onun için iyi çin mi kötü çin mi önemli olan bu , güzel tekerleme oldu galiba
      |
      |
      11 Haziran 2011 18:30:27
      quote:

quote:

ee az bile yakmış

yahu bu quote lerle başım dertte , mesajın tamamını alıp kalabalık yapmayayım diyorum bu kez de böyle bir durum çıkıyor neyse alttaki mesaj bana ( alptuğ56) a aittir

olay enteresandan öte tamamen bilinçsizlik ,sözde 18 m2 yere 12000 btu klima alıp kapıları açıp kullanmış ve 30 derecede sözde inverter klima kullanmış , acaba kendini mi klimayı mı kandırmaya çalışmış , öyle 50-60 tl.ye koca evi ısıtacak bir cihaz varsa söylesin bizde ondan alalım

ama çoğu insanda beklenti bu değilmi?

tabi araştıran ve bilinçli kullanıcılara sözümüz yok.
      |
      |

• Yarbay
      3021 Mesaj
      11 Haziran 2011 18:37:57
      Beyler valla içime kurt düşürdünüz şimdi Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima ve serisi için. İyi mi kötü mü bilemedim valla ? Hata mı yaptım demeye başladım kendi kendime
      |
      |
      11 Haziran 2011 18:45:50
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler valla içime kurt düşürdünüz şimdi Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima ve serisi için. İyi mi kötü mü bilemedim valla ? Hata mı yaptım demeye başladım kendi kendime

yanlış anladın galiba bizi yada biz yanlış yönlendirdik. kliman kötü bi klima değil yanlış bi tercih de değil. ama bi gerçek te varki bi mıtsubıshı yada daıkın da değil. almışsın hayırlı olsun en iyi klima tüketicinin memnun olduğu klimadır markası her neyse
      |
      |
      11 Haziran 2011 19:36:48
      Engin Sen kullanacaksın paylaşacaksın bizimle. Ama kesinlikle verdiğin paranın karşılığını alacaksındır. Sonuçta verileri paylaşmışlar.

Kötü çıkacağını sanmıyorum. Mesela ben carrier mi alsam yoksa kendimi biraz daha zorlayıp mits. falan mı alsam noktasında kararsızlık yaşıyorum.

Sen o ürünü ideal eşyadan gayet uygun bir fiyata aldın. Verdiğin paranın karşılığını alırsın umarım ve memnuniyetini bizimle paylaşırsın.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

yanlış anladın galiba bizi yada biz yanlış yönlendirdik. kliman kötü bi klima değil yanlış bi tercih de değil. ama bi gerçek te varki bi mıtsubıshı yada daıkın da değil. almışsın hayırlı olsun en iyi klima tüketicinin memnun olduğu klimadır markası her neyse
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,389
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.