Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (475. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mbirol

Abi Gree den beş kuruş para kazanmıyoruz inanın,hatta bayi olarak Gree ni bu paraya satılması bize zarar bile yazıyor.Sonuçta müşteriyi Koçtaş a biz yönlendiriyoruz.Koçtaş Koçtaş olalı böyle paraya böyle kaliteli klima satmadı.Ne gerek var samsung macerasınahem Samsung servisini nereden bulacan,buğün ahmet takar yarın mehmet bakar.Al sen Gree rahatına bak.bak sıcaklar patladı mal kanmaz,yeni gelende bu para olmaz sonra saçı başı yolarsınız.demedi demeyin.
    quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

kocausta hocam samsunglar nasıl bir bilginiz varmı?gree ile fiyatları aynı(odam 35-40metrekare yaz kış kullanıcam)24lükleri hemen hemen.tavsiyen hangisi olur?samsunga -5de daha ısıtma yaptığı söyleniyor.bu gerçeği yansıtıyormu?gree lerde bu performanstamı?ben antalyada yaşıyorum bu arada kış öyle aman aman sert değil ama rüzgarı bol

gree nin ısıtması nasıl?benim için ısıtma kısmı önemli.soğutmayı hepsi bir şekilde yapıyorda ısıtmada sıkıntı oluyor sanırım

• quote:

Ya arkadaş sen hakkaten hayal dünyasında geziyorsun yahu.Pekiyi Mit.Pan.Hıt.Daik vs gibi kompresör üreten markalar dörtyollu vana,elektronic expansion,kontaktör,fan motoru,röle,kondastör vs. üretmiyor ozamam onlarda toplama oldu.Yahu ne alacagız şimdi bak ya....

Ayrıca küçük bir Örnek Mit.Elect.45 000 lik klimalarda genelde Copeland compresör kullanılır bak onlarada dikkat etmek lazım onlarda toplama.

Yok kardeşim öyle şey sen azdaha hatim et bakalım.Bugün senin o hor gördüğün Gree şuan daikin ile dünyanın en büyük kompresör fabrikasını kuruyorlar.Sen daha kendinde yaz bakalım.Senin o yerli dediğin makinalar asıl toplamanın kralı.Her yıl farklı kompresör,fan ,elect.kart nerede kalmış mal varsa onu alıp kullanır,yeterki 1 $ ucuz olsun yeter.O çok met ettiğin yerli çakmacılar bugün elektrik süpürgesi fabrikasını kapatım Çinde fason yaptırıp çakma işini en büyük yapanlar.Küçük ev aletlerinin hepsi zaten Çin li.Adı Türk markası sadece,birde Türk markası diye Çinli den daha pahalı ha,neden mi büyük marka ya....

Varsa bu arkadaşın dediklerini kanıp yiyecek olan buyursun afiyet olsun.....

Biz böyle ÇİN lileri küçük gördükçe onlar daha da büyüyecek,asıl olan yerliyim diyen kocabaşların artık bu millete hak ettiği kalitede mal üretmesi,nasıl milleti düdükleriz diye gece gündüz senaryo yazıyor adamlar Yahu.....
    quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

arkadaşlar size ek bir bilgi daha vermek istiyorum

dünya genelinde split klimalar için kompresör üreticisi ve elektronik kart(işlmeci) üretimi yapan 10 15 tane firma varmış.

bunlar mıtsubıshı heavy, mıtsubıshı electric, panasonic, toshiba, daıkın, hıtachı, samsung, lg ve bir kaç tane daha ama bunlar arasında ne midea, ne gree, ne alarko, ne zibro nede sayamadığım daha bir çok ürün yok. bu sebep ile madem diyoruz ki kendi üretimi olan cihazlar çok iyi ozaman bunlar toplama ürün olarak değerlendirilmez mi?

birileri yine bana kızacak ama

beğenmediğimiz arçelik beko vestel demirdöküm de en az diğer toplama cihazlar kadar kaliteli ürünler (artık ne kadar kaliteli ise o bahsettiğiniz ürünler) üstelik yerli.

bir başka açıklama olarak arçelik vestel kompresör ve elektronik kart gibi parçaları yurt dışından getiriyor iç ve dış ünite ısı eşanjörlerini yani kısacası kompresör ve elektornik kart harici tüm ürünleri türkiyede üretiyor. bu sebep ile eğer ucuz cihaz alacaksanız gönül rahatlığıyla yerli marka alın ama çok fazla bi beklenti içerisine girmeyin çok iyi cihaz değil diğer toplama ürünler den bi farkı yok. Ama iş görür.

bu sebeple cihazları iki gruba ayırabiliriz biri orjinal ürünler tüm parçaları kendi tarafından imal edilen, diğeri toplama ürünler işlemcisini kompresörünü farklı firmalardan temin edip diğer parçalarını kendisi üretenler (bide bunların çakma markaları var) hani birileri diyordu ya arçelik yerli mi nerden çıkarıyosunuz ordan burdan topluyo bütün parçaları diye ozaman sizin bahsettiğiniz cihazların ne farkı var arçelik beko demirdöküm vestel vs. gerçekçi olun biraz klimalara tarafsız bakarsanız burada bilgi toplamak isteyenleri daha iyi yönlendirebiliriz.

iyi cihaz isteyenler tereddütsüz mıtsubıshı heavy, mıtsubıshı electric, panasonic, toshiba, daıkın, hıtachı gibi ürünler alın ve rahat edin.
    ucuz olsun diyenler gidin servisi en güvenilir ve en ucuz cihazı tercih edin bunun markası herneyse

zibro geçen seneye kadar midea ile çalışıyodu bildiğim kadarıyla yani profesyonel seri cihazlar mideaydı galiba bu sene vrf yi gree ye yaptırıyo sanırım diğer cihazlarıda gree ye yaptırıyo diye biliyorum yanlışmı?

yani cihaz gree ama üzerine zibro çakıyolar dimi.
    sizin gree ve midea sevginizde bundan ötürü sanırım
    benim ama yerli marka yada yabancı markalara karşı böyle bi sevgim yok
    biraz gerçekçi olsak

• quote:

Orijinalden alıntı: mstff

hocam oda güneş alıyor ve güneyde olduğundan sıcaklık 38derecenin altına inmiyor. soğutma amaçlı alıyorum ürünü. ortalama 18 metrekare oda, ancak keşif için gelen beko 15000 btu bile karşılamayabilir dedi, direk güneş alıyor ve sıcaklık fazla gibisinden konuştular,burda bakıyorum 25metrekareye kadar arkadaşlar 12000 btu diyor. açıkçası anlayamadım ben de. peki boschun ürünleri nasıldır(ii klimaları varmış die duydum f/p oranına bakarsak),geçen sene beko inverter klima almıştı arkadaş ancak etkili olduğu söylenemez.

mutlaka cevap veren olmuştur ama ya tamamen sallamış yada ürünlerine güveni yok şartlar uygun olduğunda 9000 btu bile yetebilir ancak 12000 btu çok daha iyidir ve 1500 tl.e çok güzel klimalar alabilirsiniz, büyük ihtimal benden önce yorum yapan olmuştur ama kızdığım için yazmadan da edemedim

not: bir sürü mesaj yazılmış olduğundan daha mesajları yeni okumaya başlıyorum,konu biraz bayatlamış olabilir

• karışmış buralar bu ara hayırlısı bakalım
  • mak.müh.izmirli arkadaşım bakın ben klimacı değilim ancak artık bazı konuları ben dahi biliyorum çünkü aynı tartışmalar bilgisayar içinde başka cihazlar içinde defalarca yapıldı, birincisi artık yerli diye bir ürün hemen hemen hiç yok gibi ,ikincisi teknolojik cihazların tamamına yakını artık çinde üretiliyor ve bunun nedenlerini de defalarca anlattık , ancak anlaşamadığımız konu sizin yerli dediğiniz ürünlerin kalite olarak çok düşük olması ve bundan da kötüsü etiket üzerlerine yazdıkları değerler ile cihaz kapasitelerinin uymuyor olması aslında bazıları bilerek değer bile yazmıyor, kocaman bir A sınıfı deyip satıyorlar ,daha iyisini daha ucuza yada benzer kalitede piyasaya vermiş olsalar ben şahsen öncelikle yerli isim yazanlar yönünde tercihimi kullanırım ,ancak şu aşamada çok ciddi olarak söyleyeyim gel bedava verelim deseler almam ,kendi insanını kandıran bizden olamaz ,klimacı olmadığımı söyledim ama iddia ediyorum ki bunlar plastik aksamını bile kendileri üretmiyordur gerçi bu konuları aşmamız gerekiyor Türkiye'de üretilmesi yada üretilmemesi artık o kadar önemli değil sadece kandırmaca olmasın , aslında sizi çok iyi anlıyorum amacınız bizim ülkemiz kasansın istiyorsunuz ama görüldüğü gibi bu sizin bahsettiğiniz firmaların böyle bir endişeleri yok zaten bugün kafanızı kaldırsanız her yerde o sizin bahsettiğiniz klimalar dolu ancak bizim burada yapmaya çalıştığımız insanları bilgilendirme teknik yönleri nedir ? nasıl olursa daha güzel olur ? gibi hem teknik hem keselerini sızlatmayacak üzmeyecek ürünleri tavsiye etmeye çalışıyoruz ,sonra bu foruma ilk giren kişi zannediyor ki çoğu satıcı,keşke olsa hem rekabet olur hem daha profesyonel bilgilendirme olur,şahsen benim satıcı olarak tanıdığım sadece iki kişi var bunlardan bir tanesi de bu site üzerinden satışı yok diğeri ise mümkün olduğunca mesaj yazmamaya çalışıyor (anladığım kadarıyla kendi sattığı malı övüyor demesinler diye) ,bana kalsa iyi olan söylenir bakın övülür bile demiyorum ve bence hiçbir mahsuru da yok ama ağızlarda fermuar yokki ,inşallah bu defa anlatabilmişimdir, bana da ne olduysa son zamanlarda çenem düştü

• şimdi ben bir soru sorayım , bosch klimalar hakkında teferruatlı bilgi verirseniz memnun olurum ,nasıldır ? nerede üretilir,etiket değerlerine güvenilirmi,servisleri nasıldır,fiyatlarına göre performansları nasıldır ?

işte baba sorular cevap verenlere şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler dün ısmarladığım alarko carrier 53nvq035 x-power klimam bugun kargo ile geldi. Alarko servisinden randevu aldık. Salı günü kuruluma gelecekler. Nelere dikkat etmem gerekiyor.

Bir de elektrik mevzuğunu da sordum telefonda bize ait değil dediler. klimaya kadar elektrik tesisatını siz çekiceksiniz dediler. Bir de elektrik alınacak buat a 2 tane kablo geliyor. Topraklama falan hiçbir şey yok başka. Sorun oluşturur mu ? Bir de inverter cihazlarda elektrik dış üniteden bağlanıyor gibisinden birşeyler okumuştum bu doğru mu ?

hocam anlaşılan sizin hattınızda topraklama yok birol hocam cevap vermiş bende ek olarak söyleyeyim sadece klimaya değil diğer bütün prizlere topraklama çektirin gerekirse tesisat yeni baştan yapılsa bile , yine birol hocam emniyet kemerinden örnek vermiş ama bence bu iş ondan da vahim ,özellikle ıslak zeminde insan elektriğe kapılırsa o kişiyi kimse kurtaramaz aman dikkat ...!

• quote:

Beyler dün ısmarladığım alarko carrier 53nvq035 x-power klimam bugun kargo ile geldi. Alarko servisinden randevu aldık. Salı günü kuruluma gelecekler. Nelere dikkat etmem gerekiyor.

Bir de elektrik mevzuğunu da sordum telefonda bize ait değil dediler. klimaya kadar elektrik tesisatını siz çekiceksiniz dediler. Bir de elektrik alınacak buat a 2 tane kablo geliyor. Topraklama falan hiçbir şey yok başka. Sorun oluşturur mu ? Bir de inverter cihazlarda elektrik dış üniteden bağlanıyor gibisinden birşeyler okumuştum bu doğru mu ?

ana hattan buat'a topraklama cekilir zor bişey degil sizde cekebilirsiniz tabii topraklamanın hangi kablo oldugunu bilmeniz şartıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

quote:

ana hattan buat'a topraklama cekilir zor bişey degil sizde cekebilirsiniz tabii topraklamanın hangi kablo oldugunu bilmeniz şartıyla

bilen için sorun olmaz, tabii dairede topraklama hattı varsa benim şüphem binada toprak hattının hiç olmadığı yönünde, sonra çok kolayda değil en azından klavuzunuz olacak eski kablolar çekilip toprak kablosu eklenip hepsi birlikte tekrar çekilmesi gerekiyor, ha siz diyorsanız dıştan çekin olmazmı ? bence olmaz bu devirde öyle bir uçtan bir uca dıştan geçen kablo bana ters

• binada vardır ya binada yoksa en ufak priz takmada elektrik hafiften titrettirir ama binada yoksa ya da dairede yoksa bi elektrikci cagirmak daha mantıklı topraklama olayi çok farklı yapılıyor geçen yıl bakır çubuguna 35 lira vermiştik biz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Kime şikayet edeceksin? Ne kadar çok kurarsa o kadar para alırım hesabından zaten hızlı ve çok olması işine geliyor demekki.

Airfel servisinin iyi iş yaptığı yönünde yorumlar okumuştuk burda. Standardı olan firmalara birşey söylemene gerek yok onlar ne gerekiyorsa yapıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Aboww çok kötüymüş öyle şikayet etseydiniz keşke onları.

bugun Gree geldi. yarın içinde Airfell servisi gelip kuracak. dikkat etmem gereken bir nokta var mı ?

benim klimayı airfel servisi taktı iki usta bir çırak , sadece bir şey hoşuma gitmedi ustalardan birisi biraz ukelaca konuşuyordu , birara içimden toplayın pılınızı pırtınızı klimanızı da alın gidin demek geçti ,ancak satıcının kibarlığı efendiliği gözümün önüne gelince ya sabır dedim (aslında pek yapmam,yani asabi bir yapım vardır ) ,mits. klima almışız adam bize posta koyuyor ya sabır,bak hala sinirleniyorum ya neyse,ancak işlerini profesyonel olarak yaptıklarıda bir gerçek

• quote:

quote:

Abi Gree den beş kuruş para kazanmıyoruz inanın,hatta bayi olarak Gree ni bu paraya satılması bize zarar bile yazıyor.Sonuçta müşteriyi Koçtaş a biz yönlendiriyoruz.Koçtaş Koçtaş olalı böyle paraya böyle kaliteli klima satmadı.Ne gerek var samsung macerasınahem Samsung servisini nereden bulacan,buğün ahmet takar yarın mehmet bakar.Al sen Gree rahatına bak.bak sıcaklar patladı mal kanmaz,yeni gelende bu para olmaz sonra saçı başı yolarsınız.demedi demeyin.
    quote:

kocausta hocam samsunglar nasıl bir bilginiz varmı?gree ile fiyatları aynı(odam 35-40metrekare yaz kış kullanıcam)24lükleri hemen hemen.tavsiyen hangisi olur?samsunga -5de daha ısıtma yaptığı söyleniyor.bu gerçeği yansıtıyormu?gree lerde bu performanstamı?ben antalyada yaşıyorum bu arada kış öyle aman aman sert değil ama rüzgarı bol

gree nin ısıtması nasıl?benim için ısıtma kısmı önemli.soğutmayı hepsi bir şekilde yapıyorda ısıtmada sıkıntı oluyor sanırım

gree mi , samsung mu sorusuna bende gree olarak oy kullanıyorum , sayın cgty89 şimdi meşhur sözümü sizin için tekrar kullanmak zorunda kalıyorum " en ucuza en mükemmeli olmaz " eğer çok iyi ısıtsın istiyorsanız,faturanız az gelsin istiyorsanız daha üst klimalara bakmalısınız üstelik inverter olması gerekir ki misal bu mits. SRK63ZE-S1 yada bu mits. SRK71ZE-S1 diyeceğim ama fiyatlarını görünce ne düşünürsünüz artık bilemem ha sabit hızlı olsun A sınıfı olsun derseniz bu mits. SRK71HE-S1 diyeceğim birde bu var soğutmada C ısıtmada A sınıfı SRK63HE-S1 ama fiyatlarına bakınca bana kötü şeyler söylemeyin çünkü firmayla hiç ilgim yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 10 Haziran 2011; 22:23:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

karışmış buralar bu ara hayırlısı bakalım

mbirol okusun yazılanları sen o zaman gör karışmayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRHM61

5x5,5 m2 =27,5m2 oda
    en üst kat
    siirt (güneydoğu anadolu bölgesi)
    yalıtım iyi değil
    balkon kapısı var, pimapen
    pencere var, ahşap

böyle bir oda için klima önerileriniz....

bu kadar bilgiyle ancak 18000 btu olacağı kesin ama sadece soğutma mı , bütçe olarak düşünce nedir , sarfiyat ve ses önemlimidir bu gibi bilgiler verilirse daha fazla yardım alabilirsiniz, yalnız kocausta hocam daha sorunun şeklinden ne demek istediğinizi anlıyor ne yazık ki ben biraz bu konuda yeteneksizim , siirt'tede görev yaptım aklımda kalan çok kötü bir tozunun olduğu,hastalık yapan bir sinek cinsinin olduğu ve bizim görevli olduğumuz zamanda sular akmadığı için ancak 12nci gün banyo yapabildiğim tarağı saçıma sürdüğümde saban gibi saplanıp kalıyor ancak birkaç santim ilerliyordu ,şimdilerde büyük ihtimal bunlardan eser kalmamıştır ama biz bayağı bir çile çekmiştik,ha birde bıttım (doğrumu yazdım bilmiyorum) sabunu,şimdi burada olsa alırdım saç dökülmesine iyi geldiği söyleniyordu bir iki defa aldım sonrasında ayrıldığım için malesef bir daha alamadım malum yaş ilerliyor ve saçlar önden azalmaya başladı

• Japon klimalarını öneririm arkadaşlar, hem kaliteliler, hemde mühendislik harikası Japon ürünleri, az elektrik yakıyorlar rakiplere göre.
  • quote:

Siz idealesya.comdan almıstınız değil mi ? Bu siteden alınan klimalarda kurulum ucretsiz mi diye size sorayım isytedim. bende 19 metrekare en üst katta bulunan guney cephe salonuma ya alarko carrier 53nvq035 x-power yada alarko carrier 53nvq025 x-power modelini alacam, sizi n inceleme ve fotolarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

karışmış buralar bu ara hayırlısı bakalım

mbirol okusun yazılanları sen o zaman gör karışmayı

yapma hocam hiç gereği yok zaten birol hoca bugünlerde biraz sinirli gibi geldi kötü söze kötü karşılık vermek bize yakışmaz

• tevetoglu53 dan alıntı

dostum düzeltmelerle geldim şimdi elektrik tesisatı 2.5lik kabloyla 2 yıl önce değişmiş babamdan bilgi aldım.normal bir iki elektrikçiye gittim araya bir sigorta takılıp prize içerden takılır hat daha fazlasını bile kaldırır dediler.yani yeni bir hat çekmeye gerek kalmadı galiba.yine ustalara sormadan iş yapmayayım dedim.

bende başta söylemiştim tesisatı bilmek lazım diye bu durumda toprak hattı da varsa sorun yok demektir, kablosunu da kablo kanalına alırsa görüntü daha iyi olabilir,ayrıca sigorta takılması taraftarıyım nedenine gelince çok uzun süre kullanmama durumunda buradan kapatarak azda olsa elektrik tasarrufu olur malum standby durumunda olan cihazlar çok azda olsa elektrik harcıyor ayrıca temizlik,tamir gibi durumlarda kolaylık olacaktır , artık taktırında merakımız gitsin

bu defada guote çıkmış kimden alıntı çıkmamış artık kendimiz ekledik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 10 Haziran 2011; 23:37:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forester34

Japon klimalarını öneririm arkadaşlar, hem kaliteliler, hemde mühendislik harikası Japon ürünleri, az elektrik yakıyorlar rakiplere göre.

iyi diyorsunuz da fiyatı gören kaçıyor ,ben aylardır anlatıyorum daha aldığını söyleyen ya bir kişi yada iki kişi anca oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

quote:

gree mi , samsung mu sorusuna bende gree olarak oy kullanıyorum , sayın cgty89 şimdi meşhur sözümü sizin için tekrar kullanmak zorunda kalıyorum " en ucuza en mükemmeli olmaz " eğer çok iyi ısıtsın istiyorsanız,faturanız az gelsin istiyorsanız daha üst klimalara bakmalısınız üstelik inverter olması gerekir ki misal bu mits. SRK63ZE-S1 yada bu mits. SRK71ZE-S1 diyeceğim ama fiyatlarını görünce ne düşünürsünüz artık bilemem ha sabit hızlı olsun A sınıfı olsun derseniz bu mits. SRK71HE-S1 diyeceğim birde bu var soğutmada C ısıtmada A sınıfı SRK63HE-S1 ama fiyatlarına bakınca bana kötü şeyler söylemeyin çünkü firmayla hiç ilgim yoktur

tabiki mit. çok daha iyidir gree ye göre ondan hem fikiriz ama bütçede yok o kadar sorun orda şimdi benim az yaksın derken bi mit. kadar az yaksın anlamında değil.az yaksından kastım örnek olarak geçen yılki evde 20metrekare civarı bir odayı 9luk klima ile soğutoyrdum akşam 8den sabah 9-10na kadar çalışıyordu min bu kadar çalışıyordu bazen daha fazla.ısısan markaydı klima ve aylık faturama ekstradan 25tl civarı bir ek yapmıştı masraf olarak.benimde istediğim bu civarlar.soğutmada kullanırken ayda bana 30-40 maxs 50 ekstra fatura yapsın kışında o civarlarda.zaten kışın okulda olucam.yine akşam çalıştırcam yada öğleden sonra 12-1 e kadar yanıcak maksimum.yine bu şartlarda bana ayda 50tl ek masraf yapsa kabulüm.

bazı klima kullananlardan duyuyorum aylık faturamız yok 250-300 geldi diyorlar yazın.banada böyyle fatura getircek bir klimaysa bu gree ler örneğin hiç almayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 11 Haziran 2011; 0:03:32 >

• 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.