Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (474. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat , motomurat
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar size ek bir bilgi daha vermek istiyorum

dünya genelinde split klimalar için kompresör üreticisi ve elektronik kart(işlmeci) üretimi yapan 10 15 tane firma varmış.

bunlar mıtsubıshı heavy, mıtsubıshı electric, panasonic, toshiba, daıkın, hıtachı, samsung, lg ve bir kaç tane daha ama bunlar arasında ne midea, ne gree, ne alarko, ne zibro nede sayamadığım daha bir çok ürün yok. bu sebep ile madem diyoruz ki kendi üretimi olan cihazlar çok iyi ozaman bunlar toplama ürün olarak değerlendirilmez mi?

birileri yine bana kızacak ama

beğenmediğimiz arçelik beko vestel demirdöküm de en az diğer toplama cihazlar kadar kaliteli ürünler (artık ne kadar kaliteli ise o bahsettiğiniz ürünler) üstelik yerli.

bir başka açıklama olarak arçelik vestel kompresör ve elektronik kart gibi parçaları yurt dışından getiriyor iç ve dış ünite ısı eşanjörlerini yani kısacası kompresör ve elektornik kart harici tüm ürünleri türkiyede üretiyor. bu sebep ile eğer ucuz cihaz alacaksanız gönül rahatlığıyla yerli marka alın ama çok fazla bi beklenti içerisine girmeyin çok iyi cihaz değil diğer toplama ürünler den bi farkı yok. Ama iş görür.

bu sebeple cihazları iki gruba ayırabiliriz biri orjinal ürünler tüm parçaları kendi tarafından imal edilen, diğeri toplama ürünler işlemcisini kompresörünü farklı firmalardan temin edip diğer parçalarını kendisi üretenler (bide bunların çakma markaları var) hani birileri diyordu ya arçelik yerli mi nerden çıkarıyosunuz ordan burdan topluyo bütün parçaları diye ozaman sizin bahsettiğiniz cihazların ne farkı var arçelik beko demirdöküm vestel vs. gerçekçi olun biraz klimalara tarafsız bakarsanız burada bilgi toplamak isteyenleri daha iyi yönlendirebiliriz.

iyi cihaz isteyenler tereddütsüz mıtsubıshı heavy, mıtsubıshı electric, panasonic, toshiba, daıkın, hıtachı gibi ürünler alın ve rahat edin.
    ucuz olsun diyenler gidin servisi en güvenilir ve en ucuz cihazı tercih edin bunun markası herneyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmi -- 10 Haziran 2011; 15:23:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sogut2002

Merhaba,
    20 m2 güneş gören odaya sadece soğutma amaçlı klima düşünüyorum.
    Çalışan olduğumuz için sadece akşamları ve hafta sonları kullanılacak.
    12000 btu uygun dediler. Çoğu kullanıcı gibi benimde kafam karıştı.

Sağlam kaliteli bir ürün olsun istiyorum.
    Alarko Flair FLR 12 AA 1160 taksitli fiyat aldım. Nasıl bir yorum yaparsınız?
    Başka önerileriniz varsa yazabilir misiniz.

İyi günler.

arkadaşım sağlam kaliteli bir cihaz diyorsan bunu adı alarko flyair değil,
    mıtsubıshı daıkın toshiba hitachı de olur ama alarko flyair olmaz.
  • Özel ve genelden cevap veren arkadaşlara çok teşekkürler şöyle bir toparlama yaptım.

NOT 1: Bu arada odaların özellikleri 20+~5 m2 açık mutfaklı salon (doğu/güney) ,16 m2 yatak odası (güney/batı). Duvarlar yalıtımlı,çiftcam ve panjur var.

NOT 2: Greeyi seçersem 18 ve 12binlik kombinasyonu, inverterli seçersem 12 ve 9binlik kombinasyon olacak büyük ihtimal.

NOT 3: -not 2 ye istinaden - Toplam 1 ; 18 + 12binlik fiyatları, Toplam 2 ;12+9binlik fiyatları(gree hariç).

NOT 4: Fiyatlar ortalama olarak tavsiyeler üzerine alınmıştır; (idealeşya,asya,webdenal).Değişkenlik gösterebilir.

NOT 5:Ses seviyeleri tam net değil !!! kesin değerleri tablolaştırırsak daha sonra ikilemde kalan arkadaşlar için de faydalı olacaktır.

NOT 6: Bu tabloya göre ağır basan , eğer çok sessizse carrier değilse gree düşünüyorum.

Greenin sesten tereddütüm olduğu için çekincem var ancak carrierde pek ondan aşağı kalmıyor sanırım.

Tavsiyeleri bekler , esenlikler dilerim (:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 5x5,5 m2 =27,5m2 oda
    en üst kat
    siirt (güneydoğu anadolu bölgesi)
    yalıtım iyi değil
    balkon kapısı var, pimapen
    pencere var, ahşap

böyle bir oda için klima önerileriniz....
  • ustalar bu samsung klimalar nassıldır?24lükleri 1400-1500 civarı -5 den +43 e kadar ısıttığını falan yazıyo tanıtımında kullanan bilen varmı?
  • herkese selam güneş alan 20 m2 için klima düşünüyorum 800-1000 tl gibi hangi marka tavsiye edrsiniz aşşağıdaki linkteki klimalar işimi görürmü?..

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-sistemleri/klimalar/standart-bio-klimalar-%28r410a-gazl%C4%B1%29/B1ZMAI12602.html?source=browse

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

ustalar bu samsung klimalar nassıldır?24lükleri 1400-1500 civarı -5 den +43 e kadar ısıttığını falan yazıyo tanıtımında kullanan bilen varmı?

Aynı soruyu bende sormuştum. Aldığım cevap: "Henüz piyasada yeni olduğu için kullanıcı yorumları pek yok. Ayrıca kendi sitesinde bile ayrıntılı teknik özellikleri yok." Bu sebeple yorum yapılamıyor. Ayrıca Midea üretimi olabileceği yazıldı, yalnız diğer fason üretimler gibi performansı konusunda şüpheler var.

Yalnız Samsung ile ilgili bir başlık var, aratırsan bulursun, orada alan arkadaş iç ünitenin çok çok sessiz olduğunu, ancak dış ünite çok da yakın olduğundan sesinin duyulduğundan bahsetmişti. Soğutma durumundan da olumlu yazmıştı, ama teknik veri yok tabii.

EK:http://forum.donanimhaber.com/m_48990714/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trevanian000 -- 10 Haziran 2011; 16:14:12 >

• dediğiniz başlığa baktım fakat yine dediğiniz gibi henüz yeni olduğu için kışın kullanan bulabilcekmiyiz bakalım forumda.çünkü benim için ısıtmada önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: badluck34

herkese selam güneş alan 20 m2 için klima düşünüyorum 800-1000 tl gibi hangi marka tavsiye edrsiniz aşşağıdaki linkteki klimalar işimi görürmü?..

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-sistemleri/klimalar/standart-bio-klimalar-%28r410a-gazl%C4%B1%29/B1ZMAI12602.html?source=browse

Onların 12 bin BTU olanı işinizi görür rahatça.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRHM61

5x5,5 m2 =27,5m2 oda
    en üst kat
    siirt (güneydoğu anadolu bölgesi)
    yalıtım iyi değil
    balkon kapısı var, pimapen
    pencere var, ahşap

böyle bir oda için klima önerileriniz....

Sadece soğutma içinse, 18 bin BTU gücünde standart bir klima almalısınız.
    Marka olarak Koçtaş'taki Gree'yi önerebilirim
  • normal bir klima montajı kaç dakika sürüyor arkadaşlar ?
  • Ya arkadaş sen hakkaten hayal dünyasında geziyorsun yahu.Pekiyi Mit.Pan.Hıt.Daik vs gibi kompresör üreten markalar dörtyollu vana,elektronic expansion,kontaktör,fan motoru,röle,kondastör vs. üretmiyor ozamam onlarda toplama oldu.Yahu ne alacagız şimdi bak ya....

Ayrıca küçük bir Örnek Mit.Elect.45 000 lik klimalarda genelde Copeland compresör kullanılır bak onlarada dikkat etmek lazım onlarda toplama.

Yok kardeşim öyle şey sen azdaha hatim et bakalım.Bugün senin o hor gördüğün Gree şuan daikin ile dünyanın en büyük kompresör fabrikasını kuruyorlar.Sen daha kendinde yaz bakalım.Senin o yerli dediğin makinalar asıl toplamanın kralı.Her yıl farklı kompresör,fan ,elect.kart nerede kalmış mal varsa onu alıp kullanır,yeterki 1 $ ucuz olsun yeter.O çok met ettiğin yerli çakmacılar bugün elektrik süpürgesi fabrikasını kapatım Çinde fason yaptırıp çakma işini en büyük yapanlar.Küçük ev aletlerinin hepsi zaten Çin li.Adı Türk markası sadece,birde Türk markası diye Çinli den daha pahalı ha,neden mi büyük marka ya....

Varsa bu arkadaşın dediklerini kanıp yiyecek olan buyursun afiyet olsun.....

Biz böyle ÇİN lileri küçük gördükçe onlar daha da büyüyecek,asıl olan yerliyim diyen kocabaşların artık bu millete hak ettiği kalitede mal üretmesi,nasıl milleti düdükleriz diye gece gündüz senaryo yazıyor adamlar Yahu.....
    quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

arkadaşlar size ek bir bilgi daha vermek istiyorum

dünya genelinde split klimalar için kompresör üreticisi ve elektronik kart(işlmeci) üretimi yapan 10 15 tane firma varmış.

bunlar mıtsubıshı heavy, mıtsubıshı electric, panasonic, toshiba, daıkın, hıtachı, samsung, lg ve bir kaç tane daha ama bunlar arasında ne midea, ne gree, ne alarko, ne zibro nede sayamadığım daha bir çok ürün yok. bu sebep ile madem diyoruz ki kendi üretimi olan cihazlar çok iyi ozaman bunlar toplama ürün olarak değerlendirilmez mi?

birileri yine bana kızacak ama

beğenmediğimiz arçelik beko vestel demirdöküm de en az diğer toplama cihazlar kadar kaliteli ürünler (artık ne kadar kaliteli ise o bahsettiğiniz ürünler) üstelik yerli.

bir başka açıklama olarak arçelik vestel kompresör ve elektronik kart gibi parçaları yurt dışından getiriyor iç ve dış ünite ısı eşanjörlerini yani kısacası kompresör ve elektornik kart harici tüm ürünleri türkiyede üretiyor. bu sebep ile eğer ucuz cihaz alacaksanız gönül rahatlığıyla yerli marka alın ama çok fazla bi beklenti içerisine girmeyin çok iyi cihaz değil diğer toplama ürünler den bi farkı yok. Ama iş görür.

bu sebeple cihazları iki gruba ayırabiliriz biri orjinal ürünler tüm parçaları kendi tarafından imal edilen, diğeri toplama ürünler işlemcisini kompresörünü farklı firmalardan temin edip diğer parçalarını kendisi üretenler (bide bunların çakma markaları var) hani birileri diyordu ya arçelik yerli mi nerden çıkarıyosunuz ordan burdan topluyo bütün parçaları diye ozaman sizin bahsettiğiniz cihazların ne farkı var arçelik beko demirdöküm vestel vs. gerçekçi olun biraz klimalara tarafsız bakarsanız burada bilgi toplamak isteyenleri daha iyi yönlendirebiliriz.

iyi cihaz isteyenler tereddütsüz mıtsubıshı heavy, mıtsubıshı electric, panasonic, toshiba, daıkın, hıtachı gibi ürünler alın ve rahat edin.
    ucuz olsun diyenler gidin servisi en güvenilir ve en ucuz cihazı tercih edin bunun markası herneyse

• Ben sana 2 örnek söyleyeyim normalini sen düşün.

geçen yaz temmuz ayında, klima satışlarının patladığı dönemde demirdökümden klima almıştım. Yarım saat demedi kurup gitmeleri. Elektrik tesisatı falan çekmediler fişli kurup gittiler prize takar kullanırsın dediler. alçı falan filan bişey yapmadılar vakum zaten yok. Maximum yarım saat sürmüştür. çok şaşırmıştım.

Bu yıl aynı klimayı söktürüp yerine Mits. Elect. taktırdım. Yaklaşık 2.5 saat evde kaldılar ve kurulumu yaptılar.

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

normal bir klima montajı kaç dakika sürüyor arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 10 Haziran 2011; 17:59:56 >
  • Aboww çok kötüymüş öyle şikayet etseydiniz keşke onları.

bugun Gree geldi. yarın içinde Airfell servisi gelip kuracak. dikkat etmem gereken bir nokta var mı ?
  • iyi bir montaj 2,5-3 saat sürer,ama 1 saate de yapanlar var ama bence ona montaj değil mon denir.
    quote:

normal bir klima montajı kaç dakika sürüyor arkadaşlar ?
  • Kime şikayet edeceksin? Ne kadar çok kurarsa o kadar para alırım hesabından zaten hızlı ve çok olması işine geliyor demekki.

Airfel servisinin iyi iş yaptığı yönünde yorumlar okumuştuk burda. Standardı olan firmalara birşey söylemene gerek yok onlar ne gerekiyorsa yapıyor.

quote:

Aboww çok kötüymüş öyle şikayet etseydiniz keşke onları.

bugun Gree geldi. yarın içinde Airfell servisi gelip kuracak. dikkat etmem gereken bir nokta var mı ?
  • kocausta hocam samsunglar nasıl bir bilginiz varmı?gree ile fiyatları aynı(odam 35-40metrekare yaz kış kullanıcam)24lükleri hemen hemen.tavsiyen hangisi olur?samsunga -5de daha ısıtma yaptığı söyleniyor.bu gerçeği yansıtıyormu?gree lerde bu performanstamı?ben antalyada yaşıyorum bu arada kış öyle aman aman sert değil ama rüzgarı bol
  • Beyler dün ısmarladığım alarko carrier 53nvq035 x-power klimam bugun kargo ile geldi. Alarko servisinden randevu aldık. Salı günü kuruluma gelecekler. Nelere dikkat etmem gerekiyor.

Bir de elektrik mevzuğunu da sordum telefonda bize ait değil dediler. klimaya kadar elektrik tesisatını siz çekiceksiniz dediler. Bir de elektrik alınacak buat a 2 tane kablo geliyor. Topraklama falan hiçbir şey yok başka. Sorun oluşturur mu ? Bir de inverter cihazlarda elektrik dış üniteden bağlanıyor gibisinden birşeyler okumuştum bu doğru mu ?
  • Abi Gree den beş kuruş para kazanmıyoruz inanın,hatta bayi olarak Gree ni bu paraya satılması bize zarar bile yazıyor.Sonuçta müşteriyi Koçtaş a biz yönlendiriyoruz.Koçtaş Koçtaş olalı böyle paraya böyle kaliteli klima satmadı.Ne gerek var samsung macerasınahem Samsung servisini nereden bulacan,buğün ahmet takar yarın mehmet bakar.Al sen Gree rahatına bak.bak sıcaklar patladı mal kanmaz,yeni gelende bu para olmaz sonra saçı başı yolarsınız.demedi demeyin.
    quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

kocausta hocam samsunglar nasıl bir bilginiz varmı?gree ile fiyatları aynı(odam 35-40metrekare yaz kış kullanıcam)24lükleri hemen hemen.tavsiyen hangisi olur?samsunga -5de daha ısıtma yaptığı söyleniyor.bu gerçeği yansıtıyormu?gree lerde bu performanstamı?ben antalyada yaşıyorum bu arada kış öyle aman aman sert değil ama rüzgarı bol

• İnverter Topraksız sakın kullanmayın.Statik elektrik Elektronik kartlara zarar verir.Zaten topraksız cihaz kullanmak emniyet kemersiz araba kullanmak gibidir.Bir çok modelde besleme iç ünitedendir,çok nadiren dıştan besleme oluyor.Siz yinede elektrik çektirmeden sorun servise...Kesinlikle 3x2,5 ve topraklı hat çektirin....
    quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler dün ısmarladığım alarko carrier 53nvq035 x-power klimam bugun kargo ile geldi. Alarko servisinden randevu aldık. Salı günü kuruluma gelecekler. Nelere dikkat etmem gerekiyor.

Bir de elektrik mevzuğunu da sordum telefonda bize ait değil dediler. klimaya kadar elektrik tesisatını siz çekiceksiniz dediler. Bir de elektrik alınacak buat a 2 tane kablo geliyor. Topraklama falan hiçbir şey yok başka. Sorun oluşturur mu ? Bir de inverter cihazlarda elektrik dış üniteden bağlanıyor gibisinden birşeyler okumuştum bu doğru mu ?

• 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.