Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

arkadaşar size yeni bir bilgi belki bilmeyen vardır diye söylütorum hani orjinal mıtsubıshı hangisidir diye bi tartışma var ortalıkta bu konuda biraz aydınlatmak istedim sizleri.

http://www.mitsubishielectric.com/company/corp/history

http://www.mhi.co.jp/en/company/outline/contents/history.html

bu sitelere girdiğinizde size her ikisi de mıtsubıshının geçmişini anlatıyor. 1921 yılında mıtsubıshı electric mıtsubıshı heavy ınd. firmasının alt şirketi olarak kurulmuş ve 2 dünya savaşına kadar bu böyle sürüp gitmiş. 2 nci dünya savaşı sırasında dünya çapında bi firma olan mıtsubıshı heavy ind. firmasını yok etmek amacıyla şirkete ait alt şirketleri dağıtmışlar. ama mıtsubıshı heavy ind. firması yoluna devam etmiş. bu arada mıt electirc firması baya bi değişimler olmuş hem kurumsalık hemde teknoloji alanında

sanırım daha eksi bi firmanın arge si ve kurumsallığı daha iyidir.

bence bu bilgileri bi inceleyin sanki bu bilgiler ışığında mıtsubıshı electric mıtsubıshının çakması gibi anladım yorumlarınız ne olur bilemem ama

hocam bunları ben söylesem tamamda siz söyleyince biraz tuhaf olmuyormu ? ,ben önceleri mits.heavy ile elkt. aynı firma zannediyordum ancak sonraları araştırdım tamamen farklı firmalarmış , aslında ayrılmış,bölünmüş ve ayrı firmalar olmuş ama çakma demek saçma olur her ikiside benzer kalitede ve etiket değerlerini birebir doğru veren (zaten japonların bu dürüstlüğüne hayranım) , ciddi firmalar ancak anlayabildiğim kadarıyla heavy son dönemde atağa kalktı ve yeni modeller çıkardı ama diğeri ya eski mallarına çok güvendiğinden yada başka sebeplerden teknolojisini yenilemedi diye biliyorum ,ancaaak yazdığım bazı konuları yanlış biliyor olabilirim artık yanlışlarımı da birileri düzeltirse konu tamamen anlaşılmış ve kapanmış olur

Bozuk saat bile günde 2 defa doğru zamanı gösterir

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşlar genel olarak şöyle bir bilgi yazalım da araştıranlar yollarına öyle devam etsin dedim.faydası olur İnşallah.

15 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 9 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

25 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 12 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

35 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 18 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

35-45 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 24 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

Usta, şunu yönetimle de konuşup üst sabit mesaj falan yaptırsan da; millet önce onu okuyabilse çok iyi olur.

üstad burada basit mantık ile çözümleme doğru evet genel olarak doğru oda hacmi (alan x yükseklik) ile sabit bir katsayı ısı kazanım olarak türkiye şarlarında genellikle 200 gibi bir katsayı tercih edilir. düz mantık olarak oda hacimi x 200 yani 20 m2 bir evde 2,65 yükseklik var ise 20x2,65=53 m3 vede 53x200=10600 yani 9000 btu üzerinde olduğundan 12.000 btu/h bir klima yeterlidir diye değerlendirilebilir.

• arkadaşlar cumartesi kuruluma geleceklerde böyle özellikle dikkat etmem gereken bir nokta var mı kurulumla ilgili ?
    yoksa yetkili servis işi bildigi için kafalarını karıştırmasam daha mı iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviturk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maviturk

bana odam için en ucuzundan klima önerirmisiniz ? sanırım
    http://emagaza.vestel.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=1740
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-70110-Klima.html

bu ikisinden birini alıcam

Not: benim için ısıtması hiç önemli değil soğutsun yeter

Sadece soğutma ise, ve odanız 12-13 M2'yi geçmiyorsa ikisi de işinizi görür.
    Tabii aletler biraz seslidir, kalite oldukça vasattır; ama servis olarak özellikle Arçelik çok iyidir.

Bu vestel harbiden söyledikleri kadar kötümü ya
    arçelik alıcaz o zaman ses çokta sorun değil

tavsiye istiyorsanız ikisini de almayın

hiç değilse bunu araştırın, http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126 ancak maddi durum uygun değilse size para da veremeyeceğimize göre mecburen arçelik diyeceğiz

• ben yorum yapim dostum. bu konuyu hiç kaşımaya gerek yok neyin ne olduğunu kimse bilmiyor daha 2 gün önce işyerinde tartıştık. çok eskşdende burda bir mesele vardı mhi japonyada daiya olarak satılıyor diyerek yazınızı okuduktan sonra o linke baktım tekrar link açılmıyor artık. linkte japonyada her iki markada satıldığı bilgisi vardı ama link ölmüş. benim inancıma göre bu iki markanında birbirinden üstün özellikleri var. kasa yapısı ile bana göre mitsubishi electric daha iyi ama değerler durumuna bakınca şuan nekadar me bazı değerlerde tekrar geçtiysede heavy i heavy de daha yüksek değerler mevcut. bunlarda galşba adidasla puma kavgası var. bunlar galiba türk arkadaşlar birbirlerini dağıtmaya çalıştışlarsa yanlız geçen gün arkadaş bana şunu dedi youtube a yazın mitsubishi air conditioner aratın hangisi yoğunlukla çıkıyor amerikan ve ingiliz sitelerini inceleyin daha ziyade m.e. çıkar dedi. gerçekten denedim doğru. şahsıma sorulsa ben şahsen mhi hyper inverter serilerine hastayım her ikiside bence süper dediğim gibi. bende 2 adet electric var biri inverter diğeri klasik. gerçekten çok iyi makineler plastik kaliteside gerçekten iklimsalarda incelediğim mhi lerden daha üstün. ama para konusuna gelince plastik içinde daha fazlasını vermem şahsen. azdılar ve airfelide azdırdılar çünkü.

yanlız daikin in tadı bambaşka. birol kardeşim bu arada zibroda galiba soğutmada nem alma problemi var. kokonun fujitsu daki yaşadığı mesele gibi. daikine göre ölçtüm soğukta.. daha ilk defa çalıştırıyorum çünkü. şuan 1 saatir çalışıyor hala mutfağı iklimlendiremedi daikin klasik 15 dk da gerçekten duman attırıyor.. zibronın sıcağına diycek bişeyim olamaz süperdi çünkü umarım yoktur yoksa sen canımı okursun benim düştünmü elime dersin Allahım yarabbim aman olmasın. daha net inceleyemdim çünkü.

quote:

arkadaşar size yeni bir bilgi belki bilmeyen vardır diye söylütorum hani orjinal mıtsubıshı hangisidir diye bi tartışma var ortalıkta bu konuda biraz aydınlatmak istedim sizleri.

http://www.mitsubishielectric.com/company/corp/history

http://www.mhi.co.jp/en/company/outline/contents/history.html

bu sitelere girdiğinizde size her ikisi de mıtsubıshının geçmişini anlatıyor. 1921 yılında mıtsubıshı electric mıtsubıshı heavy ınd. firmasının alt şirketi olarak kurulmuş ve 2 dünya savaşına kadar bu böyle sürüp gitmiş. 2 nci dünya savaşı sırasında dünya çapında bi firma olan mıtsubıshı heavy ind. firmasını yok etmek amacıyla şirkete ait alt şirketleri dağıtmışlar. ama mıtsubıshı heavy ind. firması yoluna devam etmiş. bu arada mıt electirc firması baya bi değişimler olmuş hem kurumsalık hemde teknoloji alanında

sanırım daha eksi bi firmanın arge si ve kurumsallığı daha iyidir.

bence bu bilgileri bi inceleyin sanki bu bilgiler ışığında mıtsubıshı electric mıtsubıshının çakması gibi anladım yorumlarınız ne olur bilemem ama

yazdığım yanlış anlaşıldı sanırım sadece birilerine laf çarpmak istedim belki okurlar diye zamanında şöyle bi söylenti çıkmıştı bilen bilir orjinal mıtsubıshı mıtsubıshı electric diğeri orjinal değil japon değil şöyle klima böyle klima diye onlara cevaben yazdım yoksa tabiki mıtsubıshı electric kötü klima yada çakma mal diye bişey yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

16 metre kare oda için klima tavsiyeniz ne olur?

yer izmir.odanın camlar tahta ve etrafı açık olduğundan binanın rüzgar fazla alıyor.çok güneş görmüyor.ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılcak.bütçe olarakta maksimum 2000civarı düşünüyoruz

9000 BTU nominal güçte klasik veya inverter bakın.

Ama bence şu aleti alın, her şartta o mekanı en iyi şekilde ve en ucuza ısıtıp soğutacaktır, hem de çok sessizce:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

hocam , camlar tahta ,bina fazla rüzgar alıyor,güneş görmüyor ısıtmada kullanacağım diyor 9000 btu sonra sorun çıkarmasın ,hele ısıtma da fatura yüklü gelirse kulaklarımız çınlamasın

Sonradan onu da düşündük ve 35'lik Alarko'yu yazdık, bu makinayı taktırırsa vatandaş gerçekten dua eder.
    Hem bütçesinden de geriye para artacak.

hocam tamam o zaman peki bu klimanın değerleri nedir ? artık kendim araştırmaya üşeniyorum da , insanlar sürekli çakma arıyorlar yahu çakma olan benim ,bildiğim bir iki klima marka modeli var ciddi ciddi tavsiye ediyorum ,ama sanmayın atıyorum ben garanticiyim en kaliteli malları öneriyorum ki kimse sonra yok sesi yüksek,fatura fazla geliyor,iyi ısıtmıyor diyemesin, bir kazancım yok ama durduk yere beddua almayayım, benimkisi biraz asker uyanıklığı

• quote:

quote:

Arkadaşlar genel olarak şöyle bir bilgi yazalım da araştıranlar yollarına öyle devam etsin dedim.faydası olur İnşallah.

15 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 9 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

25 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 12 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

35 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 18 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

35-45 m2 kadar olan ev ortamı yerler için 24 000 btü/h kapasite Klima yeterlidir.

Usta, şunu yönetimle de konuşup üst sabit mesaj falan yaptırsan da; millet önce onu okuyabilse çok iyi olur.

benim düşündüğümü hep ne hikmetse benden önce birileri düşünüyor , evet artık kaç metrekareye kaçlık klima konusu gına getirtdi, gerçi sadece bu değil benzer durumda benzer sorular sürekli geliyor keşke bir imkan olsada marka marka konu bölümlendirilse çok iyi olacak, bakıyorum 2 yıl önce sorulmuş sorular dahi aralıklarla devam etmiş hala soruluyor ve bu durum özellikle işi profesyonelce yapan arkadaşlarda bıkkınlık oluşturuyor

• Alptuğ tabiki herkesin kendine göre bir değerlendirme kriteri olabilir. ben ses seviyesinden yola çıktım. ME tercih sebebim sessiz ve kaliteli olması.

Normal koşullarda 8500 lük klimaya 2250 TL verilmez ama verdik gitti.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

cgty89 benim önerdiğim cihaz alptuğun önerdiği cihaza göre daha pahalı.

benim önerdiğimin ise eer cop değerleri yüksek.

cihaz küçüldükçe eer cop artar bu normaldir ancak fiyat neden pahalı bu önemli değermi ? evet derseniz de siz bilirsiniz ,hayır dersenizde siz bilirsiniz

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: medmania

FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.

Ana dağıtıcısının Urfa'da olması, ve bilindik bir markayı taklit eder bir marka olması; "merdivenaltı" tabir edilen ne idüğü belirsiz bir şey olmasını akla getiriyor.
    Gene de rasgele çamur atmış olmayalım.

bu markayı tanımıyorum ama dıstribütör firma daha önce fujitsu bayiisiydi yani taaa anadolu grup döneminde anadolu gruba kızdılar fujıtsu dıstribütörlüğünü aldılar. bir dönem bunu sattıktan sonra vrf satmadıkları için fujıtsuyu abkay aldı bunlarda fujı elektriği alcaklardı ama olmadı herhalde ki fujiair diye bi klima getiriyolar muhtemelen. cihazı tanımıyorum ama abkayın getirdiği fujıterm gibi cin malı bir cihaz olsa gerek o yüzden pek bulaşmayın derim bu markalara

Evet bugün gidip gördüm. Fuji electrik de satılıyor aynı yerde. Ben beğendim. Benden önce alan arkadaşım da memnun şimdilik. ŞAnsımı deniycem bakalım. Bilgilerini burada anlayabildiğim kadarı ile paylaşırım. Bu arada salon 30-35 metrekare olduğu için salonunki 25000btu, odanınki 12bin btu olanlardan oldu. Malzeme kalitesi iyi duruyordu fuji ile kıyasladığımda, bakalım artık şans...

• Çok kendini beğenmiş gibi olacak ama ben bu piyasayı yaladım yuttum.Bir arızan olsunda iklimsa nın eline düş bakalım neler oluyor.Hele garanti dsışı ise vay haline.Bu söylediğim diğer kurumsallar içinde geçerli.O sizin kurumsallar yaz ortası bir arıza olsa yazışıp çizişmeden o arız ancak 15 gönde halledilir.Ama şunuda bilirim ki o kurumsalların yanında bit kadar olan bayi arkadaş kendisi müşterisini üzmemek için kendi stoğundaki klimayı parçalar müşteriyi üzmez,ama kuumsal kimlikli ile 1 ay uyraşır.O beğen mediğiniz Modern klimaya ise servis bayi bir alo dese ertesi gün parçayı verir kargoya.Tabi burada servis bayinin güvenirirliğide önemli.

o kurumsallara garanti dahili olduğunu anlatmak deveyi hendekten atlatmaktan çok daha zordur.Zaten çoğunluklada kabul etmezler arızayı.

Benim Mitsubishi Lancer var,adamlar fren diskini 3 kere tornaladı,sonra servis garantiden değişecek dedi ama Temsa sağolsun 3 ay uyraştırdı kullanım hatası dedi çıktı.garanti belgelerinde bile,ampul,debriyaj ,Fren abalatası dışında her şey garanti kampsamıdır diyor.Adamlar bizi çocuk yerine koyuyor okuyun bakın garantiye girmez diyor.Biz öküzüs ya fren diski ile Fren balatasını ayırt edemeyiz.

O kurumsal KOL CENTER ile 3 ay uyraştım,sonunda protosto edecegim diye tehtih vs.Yine sonunda işi çözen kurumsal kimlik değil kişisel insiyatif diskleri gönderdiler ,bide yeni balata çaktılar parası ile bana .İşte kurumsalllarrrr.
    quote:

quote:

@maki..iz...müh.. kardeşim yazmayım dedim duramadım yine.Herkes yazmakta özgür ama,bilip bilmeden yazmak yanlış yönlendiriyorsun insanları.Gerçi bu forumda klima konusunu biraz okuyan abkmaz bu yazılarınıza ama,yinede bilmediğiniz firma vs. hakkında atıp tutmasanız iyi olur.

Bu ülkede yıllarca 2-3 büyük firma insanları geri teknolojileri satarak yıllarca sömürdü.Ve siz hala diyorsunuz ki sömürülmeye devam edin.Yahu siz m.mühendisi iseniz nasıl olurda ya bilindik marka al,yada yerli Arç,Ves. diye yazarsınız.M.müh. olan adam Termodinamik bilgisi olan,azıcık makina görmüş bu malların yanından bile geçmez.Ben her zaman dedim ve diyorum çok servisi olupta habire salak saçma arızalar yapan,hatta makinayı tamir edemeyip yerine yenisini verince kral olan markalar yerine,hiç bilinmedik Türkiye de 1-2 tane bile servisi olan iş yapan bir malı al daha iyi.zaten montaj düzgünse korkma gerisinden.Klimayı alacağın adam adam teknik olarak bu işten anlıyorsa sen ona inan.Senin o yazdığın yerli malların servisi bol ama içinde teknik eleman diye bileceğin 1-2 adamdan fazla yok.Oda piyasada bizlerden yetişip gitmiştir muhtemelen.Modern Klimaya gelince,Modern adı yeni ama Antalya nın en eski klimacı firmasıdır.İşi gücü klima.En eski Electra cıdır.@Albani Antalya da gördüğün tüm Electra ları Modern klima takmıştır.Anatlya otellerinin yarısı belki Electra dır.Yani firma çekirdekten klimacı,korkmadan alın arkadaş.ha ben bugüne kadar çalıştım mı bu firma ile ,hayır!! neden derseniz hiç bir sebebi yok,yollarımız hiç kesişmedi,nasip olmadı.Bu sadece bir örnektir.Bu gibi bir çok klima işine temelden giren, bu sizin söylediğiniz büyüklere 10 basar....
    quote:

benim abkayla uzaktan yakından bi alakam yok olamazda zaten nasıl olduklarıda çok iyi bilirim ama demek istediğim şu; yarın ya aynı durum modern klima ile gerçekleşirde hani bugün çok iyi, çok kurumsal diyorsunuz ya o sebeple. yoksa bana ne abkaydan. abkayın firma yapısı ile modern klima firma yapısı bakımından çok benzer hatta daha sayayım istersen benzer kaç şirket olduğunu benim derdim bu gibi ithalatçılar. yani iklimsa,alarko,ısısan vb. yapıdaki kurumsal firmaların tercih edilmesi. bak açık açık isimde verdim marka önemli evet ama ithalatçı firma daha önemli derdim sadece bu.

sizin hangi firma ile çalışıyosunuz?
    merak ettim genelde tepkiler kurumsal olmayan firmalardan geliyo nedense?
    şimdi sizin söylediğinize göre bakalım bu duruma modern klima yerine alarko tercih etmeli diyorum insanlar yanlışmı söylüyorum yada iklimsa yada oirfel hani bunda nasıl bi art niyet aranıpta arçelik vestele çekilir anlamıyorum ben diyorum ki gidip market malı alacağına yerli tercih et orda da tercihin arçelik olsun vestel sözü hiç geçmedi ama nerden çıktıysa. neyse derdiniz ne bilemem ama doğru olan budur klimayı alacaksanız kurumsal firma tercih edin

size göre bu markalar iyi değildir sizde daha iyileri vardır muhakkak ama satıcı mantığı ile insanları yönlendirmeyin ayrıca bahsettiğiniz makineler Termodinamik kurallarına aykırımı çalışıyor eğer öyleyse hangi kuralı 0 ncı 1 nci 2 nci yoksa bilemdiğimiz kaçıncı kuralına göre söyleyin öğreneyip bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp dimi ama. termodinamik ile bağdaştırmışsınız o sebep ile böyle bir soru sordum

statik deseniz anlıyacam hani darbelere karşı dayanıklılık falan uygulanan kuvvet karşısında kullanılan malzemenin mukavemeti zayıf olabilir

quote:

quote:

@maki..iz...müh.. kardeşim yazmayım dedim duramadım yine.Herkes yazmakta özgür ama,bilip bilmeden yazmak yanlış yönlendiriyorsun insanları.Gerçi bu forumda klima konusunu biraz okuyan abkmaz bu yazılarınıza ama,yinede bilmediğiniz firma vs. hakkında atıp tutmasanız iyi olur.

Bu ülkede yıllarca 2-3 büyük firma insanları geri teknolojileri satarak yıllarca sömürdü.Ve siz hala diyorsunuz ki sömürülmeye devam edin.Yahu siz m.mühendisi iseniz nasıl olurda ya bilindik marka al,yada yerli Arç,Ves. diye yazarsınız.M.müh. olan adam Termodinamik bilgisi olan,azıcık makina görmüş bu malların yanından bile geçmez.Ben her zaman dedim ve diyorum çok servisi olupta habire salak saçma arızalar yapan,hatta makinayı tamir edemeyip yerine yenisini verince kral olan markalar yerine,hiç bilinmedik Türkiye de 1-2 tane bile servisi olan iş yapan bir malı al daha iyi.zaten montaj düzgünse korkma gerisinden.Klimayı alacağın adam adam teknik olarak bu işten anlıyorsa sen ona inan.Senin o yazdığın yerli malların servisi bol ama içinde teknik eleman diye bileceğin 1-2 adamdan fazla yok.Oda piyasada bizlerden yetişip gitmiştir muhtemelen.Modern Klimaya gelince,Modern adı yeni ama Antalya nın en eski klimacı firmasıdır.İşi gücü klima.En eski Electra cıdır.@Albani Antalya da gördüğün tüm Electra ları Modern klima takmıştır.Anatlya otellerinin yarısı belki Electra dır.Yani firma çekirdekten klimacı,korkmadan alın arkadaş.ha ben bugüne kadar çalıştım mı bu firma ile ,hayır!! neden derseniz hiç bir sebebi yok,yollarımız hiç kesişmedi,nasip olmadı.Bu sadece bir örnektir.Bu gibi bir çok klima işine temelden giren, bu sizin söylediğiniz büyüklere 10 basar....
    quote:

benim abkayla uzaktan yakından bi alakam yok olamazda zaten nasıl olduklarıda çok iyi bilirim ama demek istediğim şu; yarın ya aynı durum modern klima ile gerçekleşirde hani bugün çok iyi, çok kurumsal diyorsunuz ya o sebeple. yoksa bana ne abkaydan. abkayın firma yapısı ile modern klima firma yapısı bakımından çok benzer hatta daha sayayım istersen benzer kaç şirket olduğunu benim derdim bu gibi ithalatçılar. yani iklimsa,alarko,ısısan vb. yapıdaki kurumsal firmaların tercih edilmesi. bak açık açık isimde verdim marka önemli evet ama ithalatçı firma daha önemli derdim sadece bu.

şimdi sizin söylediğinize göre bakalım bu duruma modern klima yerine alarko tercih etmeli diyorum insanlar yanlışmı söylüyorum yada iklimsa yada oirfel hani bunda nasıl bi art niyet aranıpta arçelik vestele çekilir anlamıyorum ben diyorum ki gidip market malı alacağına yerli tercih et orda da tercihin arçelik olsun vestel sözü hiç geçmedi ama nerden çıktıysa. neyse derdiniz ne bilemem ama doğru olan budur klimayı alacaksanız kurumsal firma tercih edin

size göre bu markalar iyi değildir sizde daha iyileri vardır muhakkak ama satıcı mantığı ile insanları yönlendirmeyin ayrıca bahsettiğiniz makineler Termodinamik kurallarına aykırımı çalışıyor eğer öyleyse hangi kuralı 0 ncı 1 nci 2 nci yoksa bilemdiğimiz kaçıncı kuralına göre söyleyin öğreneyip bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp dimi ama. termodinamik ile bağdaştırmışsınız o sebep ile böyle bir soru sordum

statik deseniz anlıyacam hani darbelere karşı dayanıklılık falan uygulanan kuvvet karşısında kullanılan malzemenin mukavemeti zayıf olabilir

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.

Ana dağıtıcısının Urfa'da olması, ve bilindik bir markayı taklit eder bir marka olması; "merdivenaltı" tabir edilen ne idüğü belirsiz bir şey olmasını akla getiriyor.
    Gene de rasgele çamur atmış olmayalım.

bu markayı tanımıyorum ama dıstribütör firma daha önce fujitsu bayiisiydi yani taaa anadolu grup döneminde anadolu gruba kızdılar fujıtsu dıstribütörlüğünü aldılar. bir dönem bunu sattıktan sonra vrf satmadıkları için fujıtsuyu abkay aldı bunlarda fujı elektriği alcaklardı ama olmadı herhalde ki fujiair diye bi klima getiriyolar muhtemelen. cihazı tanımıyorum ama abkayın getirdiği fujıterm gibi cin malı bir cihaz olsa gerek o yüzden pek bulaşmayın derim bu markalara

Evet bugün gidip gördüm. Fuji electrik de satılıyor aynı yerde. Ben beğendim. Benden önce alan arkadaşım da memnun şimdilik. ŞAnsımı deniycem bakalım. Bilgilerini burada anlayabildiğim kadarı ile paylaşırım. Bu arada salon 30-35 metrekare olduğu için salonunki 25000btu, odanınki 12bin btu olanlardan oldu. Malzeme kalitesi iyi duruyordu fuji ile kıyasladığımda, bakalım artık şans...

özellikle böyle pek bilmediğimiz cihazlar hakkında hiç değilse alıp kullananlar bilgi verirse çok iyi olur diye düşünüyorum,ancak ne hikmetse cihazı alan çok güzel çok memnunum dedikten sonra bir daha görünmüyor,ilk izlenim önemlidir tamam da sonrası daha da önemli elektrik sarfiyatı,ses durumu ısıtma soğutma verileri,servis imkanları ve desteği,diğer arkadaşlarda başka markalarla kıyaslama sonucu verilecek bilgiler çok değerli olacaktır

• Beyler sonunda Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima yı idealesya.com dan sipariş ettim havale ile. 1535 TL ye aldım cihazı. 1 saat içinde kargoya verildi. Yarın da umarım sorunsuz olarak kargodan teslim alırım cihazı. Umarım memnun kalırım .

Saygılar ...
  • quote:

Alptuğ tabiki herkesin kendine göre bir değerlendirme kriteri olabilir. ben ses seviyesinden yola çıktım. ME tercih sebebim sessiz ve kaliteli olması.

quote:

quote:

cihaz küçüldükçe eer cop artar bu normaldir ancak fiyat neden pahalı bu önemli değermi ? evet derseniz de siz bilirsiniz ,hayır dersenizde siz bilirsiniz

ben asla verilmez demem sonuçta sizin hoşunuza gitmişse ve memnunsanız bize güle güle kullanın demek düşer, aslında bende birkaç kez bu klima işini sadece soğutma ısıtma olarak görmeyin konfor durumunu da düşünün çünkü artık birden soğutma sonra tıs diye durup sonra tekrar tekrar aynı durumda yaşayıp hasta olmamak için iyi araştırın bir defa alın oh be dünya varmış deyin dedim ama insanlar ucuz olsun idare eder olsun istiyorlar,ben 1600 tl verdim hiç üzülmedim hatta o zamanda maddi durumum iyi olsaydı daha iyisini almak isterdim inanın şimdi bir imkanım olsa daha üst modelini alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler sonunda Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima yı idealesya.com dan sipariş ettim havale ile. 1535 TL ye aldım cihazı. 1 saat içinde kargoya verildi. Yarın da umarım sorunsuz olarak kargodan teslim alırım cihazı. Umarım memnun kalırım .

Saygılar ...

hayırlı olsun, bu cihazı şahsen bende merak etmeye başladım takıldıktan sonra izlenimlerinizi yazarsanız iyi olur

• arkadaslar iyi günler istanbulda oturuyorum. 30 m2 salon a bir klima almak istiyorum çatı katı ama cok sıcak sizce kaç btu almalıyım üst limit 900 tl - 1000 tl arası ama ne kadar ucuz o kadar iyi olur :D
  • Aynen Alptuğ haklısın. Ben ME nin o modelini yatak odasına aldım. Zaten klima vardı Demirdöküm hatta geçen yaz almıştım ama dur kalklardan sesten bıktığım için söktürüp yeni klima aldım.

Salonumda da aşağıdaki klima var.

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-Active-Plasma-Plus-Split--8650-D-Klima/14800-Btu/46176?R=126

İlk fırsatta onu da söktürüp sağlam bir cihaz alacağım. uygun kampanya bekliyorum.

quote:

quote:

Alptuğ tabiki herkesin kendine göre bir değerlendirme kriteri olabilir. ben ses seviyesinden yola çıktım. ME tercih sebebim sessiz ve kaliteli olması.

quote:

quote:

ben asla verilmez demem sonuçta sizin hoşunuza gitmişse ve memnunsanız bize güle güle kullanın demek düşer, aslında bende birkaç kez bu klima işini sadece soğutma ısıtma olarak görmeyin konfor durumunu da düşünün çünkü artık birden soğutma sonra tıs diye durup sonra tekrar tekrar aynı durumda yaşayıp hasta olmamak için iyi araştırın bir defa alın oh be dünya varmış deyin dedim ama insanlar ucuz olsun idare eder olsun istiyorlar,ben 1600 tl verdim hiç üzülmedim hatta o zamanda maddi durumum iyi olsaydı daha iyisini almak isterdim inanın şimdi bir imkanım olsa daha üst modelini alırım

• arkadaşlar birde kendi evim için bir klima tavsiyesi alabilirmiyim?izmirdeki ev ailemin evi olduğundan bir sefr alıp iyi almak istiyorlar.

ben ise antalyada yaşıyorum.kiracayım ve geçen kış oturduğum evde ev sahibinin kliması vardı soğutmada yeterliydi yazın antalya sıcağında(ısısan marka 9luktu sanırım 15-20metrekare adası salon tahta camlı)fakat kışın odayı anca ılıtıyordu kendini yırttığı halde klima ve bu yüzden kömür sobası yaktık.o iyi güzel ısıtıyorda öğrenciyim ve sobayla uğraşmakta pek istemiyorum.şimdi bu evden taşındık yeni evde salon yaklaşık 35-40metrekare arası yine tahta camlı güney cehpe ara kat.yaz kış gündüz güneşi görüyor oda.bu oda için sizlerin yazdıklarınıza göre 18lik yada 24lük tercih etmem lazım sanırım.bu oda için hem ısıtma hem soğutmada 18lik yeterli olurmu öncellikle bunu merak ediyorum.

2.sorumda bütçede çok fazla olmadığında uygun performansı yeticek antalya şartlarında odayı hem ısıtıp hem soğutabilcek en uygun klima hangisidir?fiyat olarak koçtaşta rubenis falan var 18liği 1099 tl.bu marka klima iyimidir işmi görürmü?yada bu fiyatlara yakın işimi en iyi görcek faturayıda çok arttırmıyacak marka hangisidir?

• quote:

quote:

Beyler sonunda Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima yı idealesya.com dan sipariş ettim havale ile. 1535 TL ye aldım cihazı. 1 saat içinde kargoya verildi. Yarın da umarım sorunsuz olarak kargodan teslim alırım cihazı. Umarım memnun kalırım .

Saygılar ...

hayırlı olsun, bu cihazı şahsen bende merak etmeye başladım takıldıktan sonra izlenimlerinizi yazarsanız iyi olur

Tamam hocam cihaz gelsin kurulsun fotoları ve performansı hakkında paylaşımda bulunacağım ...

• quote:

quote:

quote:

Saygılar ...

Tamam hocam cihaz gelsin kurulsun fotoları ve performansı hakkında paylaşımda bulunacağım ...

hayırlı olsun iyi bir tercih

• quote:

Aynen Alptuğ haklısın. Ben ME nin o modelini yatak odasına aldım. Zaten klima vardı Demirdöküm hatta geçen yaz almıştım ama dur kalklardan sesten bıktığım için söktürüp yeni klima aldım.

Salonumda da aşağıdaki klima var.

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-Active-Plasma-Plus-Split--8650-D-Klima/14800-Btu/46176?R=126

İlk fırsatta onu da söktürüp sağlam bir cihaz alacağım. uygun kampanya bekliyorum.

verdiğiniz linkden incelediğimizde sizin klima süper görülüyor sadece dikkat çeken R22 gazlı olması , peki bu cihazın memnun olmadığınız yönleri nelerdir

• 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.