Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: omer_f Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maviturk

bana odam için en ucuzundan klima önerirmisiniz ? sanırım
    http://emagaza.vestel.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=1740
    http://www.arcelik.com.tr/klimalar-standart-serisi-70110-Klima.html

bu ikisinden birini alıcam

Not: benim için ısıtması hiç önemli değil soğutsun yeter

ozaman arçelik olanı al vestele oranla biraz daha iyidir hem herhangi bi sorunda daha kolay çözüme ulaşırsın biraz sesli falandır ama soğutmada işini görür bir miktar

• quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Ben geçen hafta ME ye montaj yaptırdım elektrik hattını kendileri çektiler. zaten buat çok yakındı 1.5 metre kablo çekip bağladı hepsi bu.

quote:

Benim konuştuğum ME bayiide, elektrik hattını kendilerinin çekmediğini, dilersek kendi tanıdıkları bir elektrikçi getirerek dilersek biz kendimiz elektrikçi getirerek hattı bağlatmamız gerektiğini (ucuna da 16 amper sigorta) söyledi. Güya ME çıkan bazı sorunlardan dolayı elektrik hattına karışmıyormuş. Bir de "yasal olarak elektrik hattını elektrik işleri sertifikasına sahip birinin yapması gerekli" gibi birşey söyledi.

Doğrudur. Bana söylediği de öbür türlü.

Başka bir konuda, aynı bankanın farklı MT.lerinin olur/olmaz şeklinde farklı yorumlarını alıyoruz. Her arayana farklı söylüyorlar, hatta ben bir daha arayacağım ve muhtemelen önceden söylenenin tam tersini duyacağım

elektrik hattı çekilmesi aslında her firmada bir elektrikçi tarafından yapılmalıdır. yani bu konuda ehliyetli bir elekrtikçinin yapması doğru olanıdır. ancak müşteri memnuniyeti açısından bir çok klima satış ofisleri elektirkleri kendisi bağlıyor. yanlıştır. bunu genellikle bayi servis olarak çalışan firmalar yapıyor. işte müşterimiz memnun kalsın herşeyi yaptılar elektriği bile bağladılar desinler diye. doğrusu şu siz klima alıken pazarlığınızı yapın cihazı satın alın son aşamada elektirk tesisatını sorun onlar biz bağlarız derlerse, siz bağlamayın ama elektrikçiye bağlatın deyip bu işi onlara yıkmaya çalışın muhtemelen kabul etmiyecekler ve siz de bu aşamada fiyatı 30 tl 40 tl ne koparırsanız kırmaya çalışın ve elektriği kendiniz bağlatın. önemli bir konudur.
    buattan alınması doğru değil ana panodan alınması en sağlıklı olanıdır kafanız rahat olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmi -- 9 Haziran 2011; 12:17:38 >

• Peki arkadaslar prizin oldugu yere sigortadan baska bir kabloyla yeni bir hat ceksem bu hatti ayri bir sigortayami baglatmaliyim yoksa ayni sigorta yeterli olurmu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McSlaty

Evimin salonunun metrekaresini bir türlü hesap yapamadim ? bu klima seçiminde ? tam olarak nasıl hesaplanıyor.
    aşagıda resimde aşagı-yukarı benzetmeye çalıştım.
    ben böyle bir odaya kaç btuluk klima almam doğru olur ?

İlkokul matematik öğretmenine burdan selam ederim

Yaklaşık 14-15 M2., tavan yüksekliği normal; 9 binlik bile fazlasıyla yeter.
    İsterseniz Arçelik'in reklamını yaptığı 648 liralık aletini alın, 7 bin btu luk, o bile yeter.
    Ama marka olarak Arçelik klimayı önermem, orası ayrı.

Hocam aynı ölçüler bnm için de geçerli. Ama yalıtım az. Alt ve üst kat boş ? Yaz kış çalışacak klima. 9 binlik ile 12 binlik arasında 250 tl fark var. 12 binlik acaba odaya çok mu gelir ? Herkes diyor her yerin tutulur falan büyük alırsan ?

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1500 tl

Alarko Carrier 53 NQV 025M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1250 tl

Artık son kararı vermek üzereyim. Alarko carrier e güveniyorum. Saygılar ....

Alarko Carrier 53 NQV 025M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1250 tl

Hocam geçenlerde Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1500 tl demiştin

Odanın kapıları açık dahi olsa 9 binlik yeterli olur mu ?

Senin odanın da aynı ölçülerde olduğunu görüp öyle demişiz ama alt ve üstlerin boşmuş.
    Bu durum fazladan ısı kaybı-kazancı demektir.
    İşi garantiye almak için ya bir üst kapasiteyi seçmelisin, ya da en iyisi oraya işi bilen birini getirip ısı hesabı yaptırıcan.
    Klimacıların çoğu zaten bu işi bedava yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

quote:

quote:

Ben geçen hafta ME ye montaj yaptırdım elektrik hattını kendileri çektiler. zaten buat çok yakındı 1.5 metre kablo çekip bağladı hepsi bu.

quote:

Benim konuştuğum ME bayiide, elektrik hattını kendilerinin çekmediğini, dilersek kendi tanıdıkları bir elektrikçi getirerek dilersek biz kendimiz elektrikçi getirerek hattı bağlatmamız gerektiğini (ucuna da 16 amper sigorta) söyledi. Güya ME çıkan bazı sorunlardan dolayı elektrik hattına karışmıyormuş. Bir de "yasal olarak elektrik hattını elektrik işleri sertifikasına sahip birinin yapması gerekli" gibi birşey söyledi.

Doğrudur. Bana söylediği de öbür türlü.

Başka bir konuda, aynı bankanın farklı MT.lerinin olur/olmaz şeklinde farklı yorumlarını alıyoruz. Her arayana farklı söylüyorlar, hatta ben bir daha arayacağım ve muhtemelen önceden söylenenin tam tersini duyacağım

elektrik hattı çekilmesi aslında her firmada bir elektrikçi tarafından yapılmalıdır. yani bu konuda ehliyetli bir elekrtikçinin yapması doğru olanıdır. ancak müşteri memnuniyeti açısından bir çok klima satış ofisleri elektirkleri kendisi bağlıyor. yanlıştır. bunu genellikle bayi servis olarak çalışan firmalar yapıyor. işte müşterimiz memnun kalsın herşeyi yaptılar elektriği bile bağladılar desinler diye. doğrusu şu siz klima alıken pazarlığınızı yapın cihazı satın alın son aşamada elektirk tesisatını sorun onlar biz bağlarız derlerse, siz bağlamayın ama elektrikçiye bağlatın deyip bu işi onlara yıkmaya çalışın muhtemelen kabul etmiyecekler ve siz de bu aşamada fiyatı 30 tl 40 tl ne koparırsanız kırmaya çalışın ve elektriği kendiniz bağlatın. önemli bir konudur.
    buattan alınması doğru değil ana panodan alınması en sağlıklı olanıdır kafanız rahat olur.

Benim gittiğim bayii profesyoneldi. Bir a4'e marka model ve fiyat bilgisini yazdı, kendi yapacağı işleri yaptı, en son "elektrik bana ait değil 3X2,5 kablo ile 16 amper sigorta yaptırılacak, benim dışında" diye yazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tevetoglu53

Peki arkadaslar prizin oldugu yere sigortadan baska bir kabloyla yeni bir hat ceksem bu hatti ayri bir sigortayami baglatmaliyim yoksa ayni sigorta yeterli olurmu.

ayrı bir sigortaya bağlamak size ek bi kazanç sağlamıyacak yani ara sigorta ana sigortayı artırabilcek bir yol değildir. ara sigorta genellikle cihazlara müdahale esnasında elektiği kesmek için kullanılır eğer bağlı bulunduğu hat üzerindeki sigortadan küçük ise herhangi bir yüksek amper çekilmesi durumunda da ara sigorta atar. bu açıdan ara sigortanın görevi sedece cihaza müdahale olarak düşünülebilir ve bağlı bulunduğu hat üzerinde ki sigortadan küçük olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonyozgat

Arkadaşlar 36-40 metrekare bir yer için soğutma amaçlı klima almak istiyorum. Bugün alacağım ama hala karar veremedim.

Mitsubishi Heavy Ind. SRK35ZJP 1.990 TL populer inverter
    Mitsubishi Heavy Ind. SRK50ZJP 2.600 TL populer inverter

Mitsubishi Electric MSH-GE50VB 2.640 TL klasi duvar tipi

Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok memnun olurum...Çok karasızım....

Bu en uygunu:

Mitsubishi Heavy Ind. SRK50ZJP 2.600 TL populer inverter

Bir yerde daha ucuza var, güvenilir yer midir bilemem:

http://www.asyaklima.com/Products/MITSUBISHI-SRK50ZJP-S-17060-BTU-h.html

hocam MSH-GE50VB C sınıfı mı ? ben yanlışmı baktım acaba, şunun için soruyorum eğer bu klima C sınıfı ise A sınıfı SRK50ZJP ile nasıl aynı fiyat oluyor ? yine sanki fabrikası sizinmiş gibi nasıl sorular sordum ama değilmi ?

Evet C sınıfı.

Fiyat konusunu hiç kurcalama dostum, millet tuttuğunu satıyor:)

Bir ara burda yazmıştım, 8-9 sene önceki bir olay.
    Ben 550 liraya COP 3.1 Airfel (gree) almıştım, komşum da 1000 küsura bir Daikin; ikisi de 12 bin BTU.
    Birkaç ay sonra komşu ceryan faturasından yakınmaya başladıydı, bir karşılaştırdık, evet komşu yanıyor
    Onun Daikin'i bir inceledik ki, ısıtmada nominal akım 10A gibi; benimki 5.7-5.8 falandı.

O zamanlar COP, enerji sınıfı muhabbeti falan yok, bilgisi olan teknik değerleri hesaplayıp değerlendiriyor; "normal" tüketici markaya bakıp alıyordu
    Haa bu arada, o komşum da Ege fen fakültesinde öğretim üyesiydi

• Beyler internetten bunu buldum ne kadar doğru bilemem. Siz de bi yorumlarsanız iyi olur :

Alarko Carrier Xpower Gold ile Saatte 6 Kuruşa Serinleyin

Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip Carrier XPower Gold serisi klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor.

Serinin 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri, minimum kapasitede, saatte yalnızca 6 kuruş, günde 1,5TL'ye serinleme imkanı sunuyor.

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip
    Carrier XPower Gold serisi DC Hybrid inverterli klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor. En son inverter teknoljisine sahip XPower Gold serisi klimalar, sahip oldukları PAM modülü sayesinde ortamı arzu edilen konfor sıcaklığına ulaştırırken, PWM modülü ile kapasitelerini minimuma indiriyor ve kullanıcılarına maksimum enerji tasarrufu sunuyor. Serinin 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri, minimum kapasitede, saatte sadece 6 kuruş elektrik tüketiyor.

Carrier XPower Gold ile tüketiciler, yüksek iç ortam hava kalitesinin yanı sıra, sessizliğin keyfi ve tasarımın harmonisi ile buluşuyor. Nano teknolojisine sahip 5in1 filtreleme sistemi, iç ortamda bulunan kirleticileri, çöp ve sigara kokusunu uzaklaştırırken aynı zamanda bakteri ve virüsleri de yakalayıp yok ediyor.

Carrier XPower Gold serisi klimalar için özel olarak tasarlanan ipeksi beyaz renkli düz ön paneller ise klima estetiğini yeniden şekillendiriyor.

Ozona zarar veren gazlara "hayır"

Ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gaz ile çalışan XPower Gold ile tüketiciler, klimalarını çevreye maksimum duyarlılık gösterdiğini bilerek gönül rahatlığı ile kullanabiliyor.

21 dB ses seviyesinde çalışabilen XPower Gold, kütüphanelerden (40 dB) ve uyku halindeki yatak odalarından (30 dB) daha sessiz�

İklimlendirme sektöründe deneyimin markası Alarko Carrier

Alarko Carrier, hem merkezi, hem de bireysel klimalar konusunda faaliyet gösteriyor. Özellikle merkezi klimalar (Ofis binaları, otel, hastane vb. iklimlendirilmesi) konusunda sektörün en önde gelen kuruluşu ve geniş bir yelpazede iklimlendirme faaliyetlerini sürdürüyor. Isıtma konusunda ise, panel radyatör, konvensiyonel ve yoğuşmalı kombi, brülör, sirkülasyon pompası gibi ürünlerin üretiminin yanı sıra, yoğuşmalı kazan ve kat kaloriferi, döküm ve çelik kazan, banyo radyatörü, genleşme tankı, boyler, vb. tamamlayıcı ürünlerle, tüm ısıtma cihazları konusunda faaliyet gösteren sektördeki sayılı firmalardan biri olarak yer alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: medmania

FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.

Ana dağıtıcısının Urfa'da olması, ve bilindik bir markayı taklit eder bir marka olması; "merdivenaltı" tabir edilen ne idüğü belirsiz bir şey olmasını akla getiriyor.
    Gene de rasgele çamur atmış olmayalım.
  • quote:

quote:

FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.

Ana dağıtıcısının Urfa'da olması, ve bilindik bir markayı taklit eder bir marka olması; "merdivenaltı" tabir edilen ne idüğü belirsiz bir şey olmasını akla getiriyor.
    Gene de rasgele çamur atmış olmayalım.

bu markayı tanımıyorum ama dıstribütör firma daha önce fujitsu bayiisiydi yani taaa anadolu grup döneminde anadolu gruba kızdılar fujıtsu dıstribütörlüğünü aldılar. bir dönem bunu sattıktan sonra vrf satmadıkları için fujıtsuyu abkay aldı bunlarda fujı elektriği alcaklardı ama olmadı herhalde ki fujiair diye bi klima getiriyolar muhtemelen. cihazı tanımıyorum ama abkayın getirdiği fujıterm gibi cin malı bir cihaz olsa gerek o yüzden pek bulaşmayın derim bu markalara

• quote:

quote:

Peki arkadaslar prizin oldugu yere sigortadan baska bir kabloyla yeni bir hat ceksem bu hatti ayri bir sigortayami baglatmaliyim yoksa ayni sigorta yeterli olurmu.

ayrı bir sigortaya bağlamak size ek bi kazanç sağlamıyacak yani ara sigorta ana sigortayı artırabilcek bir yol değildir. ara sigorta genellikle cihazlara müdahale esnasında elektiği kesmek için kullanılır eğer bağlı bulunduğu hat üzerindeki sigortadan küçük ise herhangi bir yüksek amper çekilmesi durumunda da ara sigorta atar. bu açıdan ara sigortanın görevi sedece cihaza müdahale olarak düşünülebilir ve bağlı bulunduğu hat üzerinde ki sigortadan küçük olmalıdır.

Yok ara sigorta takmadan ana sigortalarin oldugu kutuya yeni bir sigorta takip bahsettigim prizin yoluna ayri bir hat cekerek direkt klimaya baglamayi soylemistim.bu sekil sorun olmaz heralde.

• quote:

Sadece soğutma ise, ve odanız 12-13 M2'yi geçmiyorsa ikisi de işinizi görür.
    Tabii aletler biraz seslidir, kalite oldukça vasattır; ama servis olarak özellikle Arçelik çok iyidir.

• quote:

Beyler internetten bunu buldum ne kadar doğru bilemem. Siz de bi yorumlarsanız iyi olur :

Alarko Carrier Xpower Gold ile Saatte 6 Kuruşa Serinleyin

Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip Carrier XPower Gold serisi klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor.

Serinin 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri, minimum kapasitede, saatte yalnızca 6 kuruş, günde 1,5TL'ye serinleme imkanı sunuyor.

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier, A sınıfı enerji etiketine sahip
    Carrier XPower Gold serisi DC Hybrid inverterli klimalar ile standart klimalara oranla yüzde 50 enerji tasarrufu sağlıyor. En son inverter teknoljisine sahip XPower Gold serisi klimalar, sahip oldukları PAM modülü sayesinde ortamı arzu edilen konfor sıcaklığına ulaştırırken, PWM modülü ile kapasitelerini minimuma indiriyor ve kullanıcılarına maksimum enerji tasarrufu sunuyor. Serinin 24.000 BTU kapasiteye sahip modelleri, minimum kapasitede, saatte sadece 6 kuruş elektrik tüketiyor.

Carrier XPower Gold ile tüketiciler, yüksek iç ortam hava kalitesinin yanı sıra, sessizliğin keyfi ve tasarımın harmonisi ile buluşuyor. Nano teknolojisine sahip 5in1 filtreleme sistemi, iç ortamda bulunan kirleticileri, çöp ve sigara kokusunu uzaklaştırırken aynı zamanda bakteri ve virüsleri de yakalayıp yok ediyor.

Carrier XPower Gold serisi klimalar için özel olarak tasarlanan ipeksi beyaz renkli düz ön paneller ise klima estetiğini yeniden şekillendiriyor.

Ozona zarar veren gazlara "hayır"

Ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gaz ile çalışan XPower Gold ile tüketiciler, klimalarını çevreye maksimum duyarlılık gösterdiğini bilerek gönül rahatlığı ile kullanabiliyor.

21 dB ses seviyesinde çalışabilen XPower Gold, kütüphanelerden (40 dB) ve uyku halindeki yatak odalarından (30 dB) daha sessiz�

İklimlendirme sektöründe deneyimin markası Alarko Carrier

Alarko Carrier, hem merkezi, hem de bireysel klimalar konusunda faaliyet gösteriyor. Özellikle merkezi klimalar (Ofis binaları, otel, hastane vb. iklimlendirilmesi) konusunda sektörün en önde gelen kuruluşu ve geniş bir yelpazede iklimlendirme faaliyetlerini sürdürüyor. Isıtma konusunda ise, panel radyatör, konvensiyonel ve yoğuşmalı kombi, brülör, sirkülasyon pompası gibi ürünlerin üretiminin yanı sıra, yoğuşmalı kazan ve kat kaloriferi, döküm ve çelik kazan, banyo radyatörü, genleşme tankı, boyler, vb. tamamlayıcı ürünlerle, tüm ısıtma cihazları konusunda faaliyet gösteren sektördeki sayılı firmalardan biri olarak yer alıyor.

iyi olmuş hoş olmuşta biraz reklam olmuş bu kadar büyütülecek bi cihaz değil sonuçta bi mıtsubıshı bi daıkın bi toshiba bi panasonic vs. değil ama çok ta kötü değil yani

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

16 metre kare oda için klima tavsiyeniz ne olur?

yer izmir.odanın camlar tahta ve etrafı açık olduğundan binanın rüzgar fazla alıyor.çok güneş görmüyor.ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılcak.bütçe olarakta maksimum 2000civarı düşünüyoruz

9000 BTU nominal güçte klasik veya inverter bakın.

Ama bence şu aleti alın, her şartta o mekanı en iyi şekilde ve en ucuza ısıtıp soğutacaktır, hem de çok sessizce:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• quote:

quote:

quote:

Yok ara sigorta takmadan ana sigortalarin oldugu kutuya yeni bir sigorta takip bahsettigim prizin yoluna ayri bir hat cekerek direkt klimaya baglamayi soylemistim.bu sekil sorun olmaz heralde.

hiç sorun olmaz süper olur

• quote:

quote:

Sadece soğutma ise, ve odanız 12-13 M2'yi geçmiyorsa ikisi de işinizi görür.
    Tabii aletler biraz seslidir, kalite oldukça vasattır; ama servis olarak özellikle Arçelik çok iyidir.

Bu vestel harbiden söyledikleri kadar kötümü ya
    arçelik alıcaz o zaman ses çokta sorun değil

• arkadaşar size yeni bir bilgi belki bilmeyen vardır diye söylütorum hani orjinal mıtsubıshı hangisidir diye bi tartışma var ortalıkta bu konuda biraz aydınlatmak istedim sizleri.

http://www.mitsubishielectric.com/company/corp/history

http://www.mhi.co.jp/en/company/outline/contents/history.html

bu sitelere girdiğinizde size her ikisi de mıtsubıshının geçmişini anlatıyor. 1921 yılında mıtsubıshı electric mıtsubıshı heavy ınd. firmasının alt şirketi olarak kurulmuş ve 2 dünya savaşına kadar bu böyle sürüp gitmiş. 2 nci dünya savaşı sırasında dünya çapında bi firma olan mıtsubıshı heavy ind. firmasını yok etmek amacıyla şirkete ait alt şirketleri dağıtmışlar. ama mıtsubıshı heavy ind. firması yoluna devam etmiş. bu arada mıt electirc firması baya bi değişimler olmuş hem kurumsalık hemde teknoloji alanında

sanırım daha eksi bi firmanın arge si ve kurumsallığı daha iyidir.

bence bu bilgileri bi inceleyin sanki bu bilgiler ışığında mıtsubıshı electric mıtsubıshının çakması gibi anladım yorumlarınız ne olur bilemem ama

yazdığım yanlış anlaşıldı sanırım sadece birilerine laf çarpmak istedim belki okurlar diye zamanında şöyle bi söylenti çıkmıştı bilen bilir orjinal mıtsubıshı mıtsubıshı electric diğeri orjinal değil japon değil şöyle klima böyle klima diye onlara cevaben yazdım yoksa tabiki mıtsubıshı electric kötü klima yada çakma mal diye bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmi -- 9 Haziran 2011; 16:29:20 >

• quote:

Ben msz-ge25va almıştım(1 hafta önce9 fiyat 2250 tl 12 taksit. ME nin 25 liği 12 bine kadar çıkıyor 16 m2 için yeterli olur.
    quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

16 metre kare oda için klima tavsiyeniz ne olur?

yer izmir.odanın camlar tahta ve etrafı açık olduğundan binanın rüzgar fazla alıyor.çok güneş görmüyor.ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılcak.bütçe olarakta maksimum 2000civarı düşünüyoruz

benim önerim mits.SRK35ZJ-S 12000 btu inverter klima, neden sadece bunu tavsiye ediyorsun derseniz en iyi bildiğim ve güvendiğim seri olduğu için , en iyisi bu mu derseniz evet diyemem çünkü o fiyata daha iyisi olabilir ,yakın zamanda bir arkadaş aldı ondan da fikir alabilirsiniz , yine benim kullandığım SRK35ZJP-S popiler inverter serisi var diğerine göre daha ucuz ama gerek eer-cop değerleri gerekse filtre vs. artılarının olmasından SRK35ZJ-S klima benim favorim diğer arkadaşlar da mutlaka başka marka önerecektir artık bir kaç tane fikir çıktıktan sonra artılarını eksilerini anlatırız karar vermek size kalır

elbetteki olur ama fiyatı daha fazla, tabiki kişiye göre değişebilecek bir durum ama srk 12000 btu liste fiyatı 2000 küsür tl. civarı msz ise 2400 küsür tl , 400-500 tl fazla vermeye değer diyorsanız mesele yok

• quote:

cgty89 benim önerdiğim cihaz alptuğun önerdiği cihaza göre daha pahalı.

benim önerdiğimin ise eer cop değerleri yüksek.

cihaz küçüldükçe eer cop artar bu normaldir ancak fiyat neden pahalı bu önemli değermi ? evet derseniz de siz bilirsiniz ,hayır dersenizde siz bilirsiniz
  • Fuji Air Sever klimanın kendi bastırdığı markadır.Elindeki ürünler Diamond Electric marka ile aynı mallar.Yanlış hatırlamıyorsam R22 gazlı olması lazım.Ama orta segment iyi klimadır.Sever klimanın kendisinden alacaksanız güvenilir firmadır.Verdiği sözü tutar.hangisi kesenize uyarsa onu güvenerek alabilirsiniz....
    quote:

• 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.