Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (467. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim kimseyle bi sorunum yok inanın yok ama nedense burada bi düşmanlık bürümüş ortalığı yeni düşüncelere kapalı bi ortam ama insanlar buraya bakarak klima lamaya karar veriyor ben en başında bildiklerimi yazdık normal şeyler yani ama nedense birileri bu durumdan rahatsız olup saldırı moduna geçti herkesin kendi doğrusu vardır muhakkak ama bazı değişmez doğrularda vardır benim amacım insanlara yanlış bilgi vermek değil gerçeği gösterebilmek almış başını bazı markalar gidiyo kaldıki biride yazısında yazmış işte şu markayı sildim o bana böyle yaptı ondan yani yarın öbür gün diğer markaların yapmayacağı ne malum. ama kurumsal bi firmadan alınan cihaz ne kadar kötü olursa olsun illaki bi muhatap vardır karşınızda anlatmak istediğim bu yoksa çok iyi cihaz olduğundan yada bi çıkarım olduğundan değil umarım derdimi anlatabilmişimdir.
    quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

neden se bakıyorumda sadece bir kaç kişi yazdıklarımdan gocunuyor yaranız var sanırım ama burası gocunulcak yer değil ayrıca türçemi düzeltmekten bahsediliyo çok fazla zamanım yok kusura bakmayın her an forma giremiyorum hızlıca bir kaç bilgi verip çıkmam gerekiyo sizi yanlış yönlendirmek niyetinde değilim. kaldıki zaten beni eleştiren ksısımın bu formdan bir çıkarı olduğu kanaati yerleşti şu an kafama. insanları kandırmayın arkadaşlar. gerçek şu ki yok o marka bu marka diyosunuz yarın o bahsettiğiniz marka ithalatçıları ortadan kaybolsa SİZMİ YEDEK PARÇA TEMİN EDECEKSİNİZ. insanları yanış yönlendirmekten vazgeçin artık burası reklam sitesi değil reklamı gidin başka yerde yapın yine ısrarla söylüyorum.
    UCUZ KLİMA ALACAKLAR YERLİ MARKA TERCİH EDİN Kİ YEDEK PARÇA SIKINTISI YAŞAMAYIN

JAPON TERCİH EDENLER İTHALATÇISI SAĞLAM MARKA TERCİH EDİN

KİMSE GOCUNMASIN ZORUNADA GİTMESİN

kendiniz çatıp kendiniz bozuluyorsunuz ? ,bu anlaşılır birşey değil,hem diyorsunuz hızlıca bir şeyler yazıp çıkmam gerekiyor diyorsunuz sonra kişileri suçluyorsunuz ,

zamanınız yoksa lütfen yazmayın,çünkü konuları kişileri anlamadan yazmış oluyorsunuz ,yazamazsın demiyorum çünkü böyle bir yetkimiz yok,sadece mahsurları ortaya çıkıyor

burada bilgi veren bazı arkadaşları "yaptığı iş,oturduğu şehir,medeni hali vs. varana kadar tanıyoruz,çünkü bu kişiler hiçbir şeylerini saklamıyorlar zaten

yukarıda yerli marka tercih edin derken sizde reklam yapmış olmuyormusunuz ? ,peki hangisi yerli ? ,diğer ürünlerin hangilerinde yedek parça sıkıntısı var ? , peki yerli dediğiniz Arçelik ise misal kompresörü hangi fabrikasında üretiyor ?

hem insanları suçluyorsunuz hemde kimse gocunmasın zoruna gitmesin diyorsunuz peki biri size aynısını yapsa siz gocunmazmısınız ?

yine bir mesajınızda srk serisi klimayı iklimsadan sorun araştırın diyorsunuz ama benim bildiğim bu seri iklimsa da değil airfel de satılmıyor mu ? (klimacı değilim yanlışım varsa düzeltin)

mühendis herkesten iyi bilir diyorsanız o halde profosör hangi katagoriye giriyor ?

neden dost edinmek yerine kendinize düşman arıyorsunuz ? madem bu konularda bilginiz var bunları daha uygun bir dille anlatmıyorsunuz ?

son olarak burası bir forum alanı bilen de bilmeyen de yazar,sorar,yanılır,düzeltir biz burada bilgi paylaşımı yapmaya çalışıyoruz üstelik ben iyi olanın reklamının yapılmasına da karşı değilim ama forum kuralları buna izin vermiyor

bana cevap versenizde suçlasanızda inan farketmez çünkü ben ne satıcıyım hatta şu aralar alıcı bile değilim

• FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Ustalar, Üstadlar, Uzmanlar kusura bakmasın ben birkaç arkadaşa cevap verdim. Birşey bildiğimden değil burada öğrendiklerime göre yorum yapmaya çalışıyorum. Yanlışım olursa düzeltsinler lütfen.

sevgili arkadaşım keşke herkes sizin gibi olsa üstelik merak etmeyin söylediklerinizde yanlış olsa birimiz mutlaka müdahale ederdi
    işin gerçeği başlarda bende çok okudum klima işini öğrenmeye çalıştım ama sonrasında gördümki hergün yeni bir marka model soruluyor ve yüzelce cihaz var hangi birini öğrenelim,şimdilerde konuyu bir yere kadar getirip hemen topu ustalara atıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: medmania

FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.

sadecehttp://www.fujiair.com.tr/ bu siteyi bulabildim ancak çoğu sayfası açılmıyor yapım aşamasında diyor üstelik bu sitede gördüğüm normal klimada yok salon tipi klimalar var ve tam bir bilgide yok,siz kendileri ile görüştünüzmü ? ellerinde 12 ve 18 lik klima varmı ?

• EER: 2.81 COP: 3.23 Eurovent Standartına Göre söylediğiniz gibi C Sınıfı

hocam MSH-GE50VB C sınıfı mı ? ben yanlışmı baktım acaba, şunun için soruyorum eğer bu klima C sınıfı ise A sınıfı SRK50ZJP ile nasıl aynı fiyat oluyor ? yine sanki fabrikası sizinmiş gibi nasıl sorular sordum ama değilmi ?
  • quote:

quote:

FUJİAİR KLİMA kullanan var mıdır? forumda bulamadım. Başlığıma da yanıt alamadım. Şanlıurfada türkiye dağıtımcısı var. 18000 ve 12000 lik iki adet alıcam 3 bin TL civarında olacak. Acilen tavsiye gerekiyor. Katoloğunu bulamadım. severklimanın sayfasındaki açılmadı.

sadecehttp://www.fujiair.com.tr/ bu siteyi bulabildim ancak çoğu sayfası açılmıyor yapım aşamasında diyor üstelik bu sitede gördüğüm normal klimada yok salon tipi klimalar var ve tam bir bilgide yok,siz kendileri ile görüştünüzmü ? ellerinde 12 ve 18 lik klima varmı ?

Sordum, Türkiye dağıtımı da buradan oluyormuş zaten. Bir doktor arkadaşım aldı memnun, onun aracılığı ile buldum ama fuji değilde fuji air olduğunu öğrenince (farklıymış tamamen) şimdilik bi bekleyin dedim Gidip görücem bakalım ama görsemde hiç anlamam ki klimadan. Daha önce kullanmışlığımda yok klima. 12 lik modeli fuji elektrikten daha iyi diyor, 18 lik modeli aynı diyor. Ama 12 bin btu 4 taksit 1100, 18 bin 9 t.aksit 1800. Fuji electrikte var onunsa 12 bin olanı 1600 (4 taksit), 18 bin olanı 2500(4 taksit) ne dersiniz?
    Bu arada salon tipi değil alacağım, duvar tipiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medmania -- 8 Haziran 2011; 20:51:07 >

• mühendis denen tip,yerim ben senin gibi tipleri "mühendis" diye

her halinle faulsün sen,halada kavga istiyorsun ve bende sana sardım,bir kere forumlarda büyük harfle yazı yazmak
    "bağırmak" manasına gelir,hatta küfür manasınada gelir,aloooo kendine gel,kafanmı iyi yoksa senin,
    ülen yazmasana ısrarla büyük harfle !!

yaw kimsin sen kardeşim adamı hasta etme,foruma yeni gelmişsin ve koskova forumda bula bula klima başlığını bulmuşsun
    sonrada hala utanmadan "ahkam" kesiyorsun,Satıcı isen yaz bilelim,Firma elemanı isen onuda yaz bilelim,burada senin gibi fake tiplere
    biz çok fena uyuz olup veririz odunu

yaw her ne iş yapıyorsan,maden bu kadar cart-curt edebiyatı yapıyorsun bize kendini tanıt!

aldığın nick e bak "makinemühendisiizmirli" ülen kartvizit gibi nick almışsın İzmirli imiş üstelik,ülen bende İzmirliyim
    ne olacak o zaman,bana adresini göndersene sen,sana müşteri göndereyim bende

bir tane Gürcan fake vardı,onu güzel çizdiriyoruz;bak bu densizde İzmirli idi

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 8 Haziran 2011; 21:43:38 >

• quote:

quote:

quote:

Sordum, Türkiye dağıtımı da buradan oluyormuş zaten. Bir doktor arkadaşım aldı memnun, onun aracılığı ile buldum ama fuji değilde fuji air olduğunu öğrenince (farklıymış tamamen) şimdilik bi bekleyin dedim Gidip görücem bakalım ama görsemde hiç anlamam ki klimadan. Daha önce kullanmışlığımda yok klima. 12 lik modeli fuji elektrikten daha iyi diyor, 18 lik modeli aynı diyor. Ama 12 bin btu 4 taksit 1100, 18 bin 9 t.aksit 1800. Fuji electrikte var onunsa 12 bin olanı 1600 (4 taksit), 18 bin olanı 2500(4 taksit) ne dersiniz?
    Bu arada salon tipi değil alacağım, duvar tipiymiş.

elimizde etiket verileri olmadan yorum yapmak zor görülüyor ve bu cihaz ile ilgili ben bir bilgi bulamadım bunun dışında benim yazacağım bir yorum ancak falcılık gibi olur

• Neyse en iyisi ben aliyim , merak eden olursa sorulanları cevaplayabildiğim kadarıyla cevaplarım. Teşekkür ederim.
  • 16 metre kare oda için klima tavsiyeniz ne olur?

yer izmir.odanın camlar tahta ve etrafı açık olduğundan binanın rüzgar fazla alıyor.çok güneş görmüyor.ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılcak.bütçe olarakta maksimum 2000civarı düşünüyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: amirel

burda gerçekten acayip bir pazar oluşmuş birde herkes istedigi özgürce yazıyor bazıları makinamühendisiizmirlige takmış durumda herkes birbirine saygı göstersin herkesin kendine göre bilgisi vardır çok fazla ayrım var burdaa bende klima işiyle ugraşıyorum okuyup çıkıyorum çünki o kadar çok bilen varki bazı insanlar öyle bir pazar yapmışlarkii neyse klima alıcak olan arkadaşlar bir kere alıcaksınız burdaki yorumlarıda okursunuz kendiniz verirsiniz kararı burdakiler degil yakınızda bayilerle görüşsün illa onlardan almaz zorunda degilsiniz keşif yaptırın muhakkak ezbere klima alınmazz herkese iyi sohbetler

arkadaşım madem bizlerden iyi biliyorsun o halde sizin fikirlerinizi de alalım görelim siz kimsiniz hangi bayisiniz belki insanlar ikna olur sizden alır, herkes birbirine saygı göstersin deyip gidiyorsunuz, bu acayip pazarın içine siz niye katılmıyorsunuz ,sonra kusura bakmayın ama yakındaki bir bayi e giderseniz size ne yapar eder elindeki klimayı satar,insanların klima konusunda bilgileri olsa zaten buraya gelip sormaz üstelik buradan rahatsız oluyorsanız niye bakıyorsunuz veya siz bir site kurun oradan en doğru klima tavsiyelerinde bulunun bizim gibi yalan söylemeyin, pes doğrusu artık eşiyle kavga eden,çocuğuna kızan ,komşusuyla kavga eden forumlara girip hakaretini yapıp rahatlıyor

• Evime bir adet klima alacam evm 20metrekare nasıl bir klima tavsiye edersiniz.
    Evin klima takılacak odası sadece batı tarafına bakıyor.Müstakil olduğu için karşımızda bir adet 3 katlı ev var. Yazın öğlen 1 den akşam 6 ya kadar güneş içeride. Bunları göz önüne alarak bir tavsiyede bulunurmusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

16 metre kare oda için klima tavsiyeniz ne olur?

yer izmir.odanın camlar tahta ve etrafı açık olduğundan binanın rüzgar fazla alıyor.çok güneş görmüyor.ısıtma ve soğutma amaçlı kullanılcak.bütçe olarakta maksimum 2000civarı düşünüyoruz

benim önerim mits.SRK35ZJ-S 12000 btu inverter klima, neden sadece bunu tavsiye ediyorsun derseniz en iyi bildiğim ve güvendiğim seri olduğu için , en iyisi bu mu derseniz evet diyemem çünkü o fiyata daha iyisi olabilir ,yakın zamanda bir arkadaş aldı ondan da fikir alabilirsiniz , yine benim kullandığım SRK35ZJP-S popiler inverter serisi var diğerine göre daha ucuz ama gerek eer-cop değerleri gerekse filtre vs. artılarının olmasından SRK35ZJ-S klima benim favorim diğer arkadaşlar da mutlaka başka marka önerecektir artık bir kaç tane fikir çıktıktan sonra artılarını eksilerini anlatırız karar vermek size kalır

• Şöyle 12000 BTU ve A sınıfı klima önerecek olan var mı ?
    Benim için öncelikli olarak iyi soğutması.Isıtma olayını kullanacağımı bile sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

Evime bir adet klima alacam evm 20metrekare nasıl bir klima tavsiye edersiniz.
    Evin klima takılacak odası sadece batı tarafına bakıyor.Müstakil olduğu için karşımızda bir adet 3 katlı ev var. Yazın öğlen 1 den akşam 6 ya kadar güneş içeride. Bunları göz önüne alarak bir tavsiyede bulunurmusunuz.

size de mits.SRK35ZJ-S tavsiye edeceğim ,Tekirdağlı hocam nerdesin ? ben size söyledim burayı bana bırakırsanız önüme gelene mits. tavsiye ederim diye , işin şakası bir yana sadece soğutma amaçlı istiyorsanız inverter olması şart değil lakin siz asgari 8-10 saat klima kullancaksınız gibi görülüyor onun için söylediğim klimayı inceleyin derim bu klimaların en büyük eksikliği pahalı olmaları ,piyasada çok ucuz klimalar bulunabiliyor benim için kalite,ses vs. önemli değil diyorsanız iş değişir

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Şöyle 12000 BTU ve A sınıfı klima önerecek olan var mı ?
    Benim için öncelikli olarak iyi soğutması.Isıtma olayını kullanacağımı bile sanmıyorum.

abiciğim az kuru çek der gibi olmuş , o kadar çok A sınıfı diye geçen klima marka ve modeli varki şimdi biz hangisini söylesek reklam yapıyorsun diyecekler 500-600 küsürlerden başlayıp 3000-3500 tl.leri bulan A sınıfı klimalar var, ancak daha önceki mesajları okumuşsanız biz etiket üzerinde her A yazan klimayı A olarak görmüyoruz ancak inanıp alanlara da bir sözümüz olamaz, kaliteli olarak bildirilen klimalar diğer sayfalarda defalarca yazıldı,tartışıldı ancak çoğunluk idare edecek kalitesi fena olmayan klimaları tercih ettiği de bir gerçek azami 3 sayfa geriye gidip oradan itibaren okursanız bir fikir elde edersiniz sonra şu mu ,bu mu daha iyi diye sorarsanız daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim

• Mesajlarımı cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu şekilde; ben sizin bilgileriniz doğrultusunda karar verdiğim, 38m2 salon için Toshiba RAS - 18 SKV - E ve 18m2 yatak odası için Alarko Carrier 53 NQV 025M kombinasyonuna dönüyorum. En verimli, bütçe dostu seçenek bu oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trevanian000 -- 9 Haziran 2011; 0:07:49 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amirel

burda gerçekten acayip bir pazar oluşmuş birde herkes istedigi özgürce yazıyor bazıları makinamühendisiizmirlige takmış durumda herkes birbirine saygı göstersin herkesin kendine göre bilgisi vardır çok fazla ayrım var burdaa bende klima işiyle ugraşıyorum okuyup çıkıyorum çünki o kadar çok bilen varki bazı insanlar öyle bir pazar yapmışlarkii neyse klima alıcak olan arkadaşlar bir kere alıcaksınız burdaki yorumlarıda okursunuz kendiniz verirsiniz kararı burdakiler degil yakınızda bayilerle görüşsün illa onlardan almaz zorunda degilsiniz keşif yaptırın muhakkak ezbere klima alınmazz herkese iyi sohbetler

arkadaşım madem bizlerden iyi biliyorsun o halde sizin fikirlerinizi de alalım görelim siz kimsiniz hangi bayisiniz belki insanlar ikna olur sizden alır, herkes birbirine saygı göstersin deyip gidiyorsunuz, bu acayip pazarın içine siz niye katılmıyorsunuz ,sonra kusura bakmayın ama yakındaki bir bayi e giderseniz size ne yapar eder elindeki klimayı satar,insanların klima konusunda bilgileri olsa zaten buraya gelip sormaz üstelik buradan rahatsız oluyorsanız niye bakıyorsunuz veya siz bir site kurun oradan en doğru klima tavsiyelerinde bulunun bizim gibi yalan söylemeyin, pes doğrusu artık eşiyle kavga eden,çocuğuna kızan ,komşusuyla kavga eden forumlara girip hakaretini yapıp rahatlıyor

yaw kardeşim itele gitsin şu tipleri!

bir kere bu heriflerin girişleri aynen faul

ben gördüğüm yerde aynen veriyorum odunu bu tiplere,çakallık/fake lik/firma fake liği v.s burada sökmez aloooo

böyle "iddialı" tipler önce kendilerini bir tanıtsınlar,yerleri,mekanları,yaptıkları iş,klimacı iseler bunuda aleni yazsınlar v.s v.s

Bak Birol var delikanlı adam aleni yazar,bak bizim Tekirdağlı kardeşimiz var harbi delikanlı,aleni yazar,gidenlerede çaylar hatta köfteler şirketten

iyide bu iki tip kimdir,gelip carut-curt ediyorlar

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 9 Haziran 2011; 1:09:25 >

• İyi geceler arkadaslar gecen samsunglarla alakali sorular sormustum fakat simdiki sorum biraz garip olacak:)
    İki hafta once aldigim klimamin hala elektrigini baglatmadim.(fazla sicaklar gelmediginden dolayiy 'di')elektrikten anlayan bir arkadasim gelip yapacak ama aklima takilan birsey var. Elektrigi prizin icinden ayri bir kabloyla cekecegiz fakat bu prize lcd,home theater,receiver ve pc takili.bazen hepsi ayni anda calisiyor.arkadasim hattin sigortasini degistiririz (yukseltiriz) dedi.cihazlara zarar verecek bir sorun olusurmu bu yapilanlardan sonra veya tavsiyeleriniz nelerdir.tesekkurler simdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

çatı katı olması büyük dezavantaj bu sebeple minumum 14.000 btu/h ama bi çok firmada bu kapasiteyi bulmak zor bu sebeple genellikle 18.000 btu/h klimalara yönelmelisiniz markaya gelince bi çok marka var ama şu bi gerçek japan marka alırsanız çok uzun yıllar problemsiz kullanabilirsiniz eğer bütçemi aşar derseniz size en iyi servisi sunabilecek orta kalite bir cihaz tercih edebilirsiniz bi çok klima ısıtma yönüyle sıkıntılı aslında klimanında çok suçu yok bu konuda servisler adam akıllı montaj yapmıyorlar vakum kullanmıyorlar vs. bu sebeple servisi güvenilir firmaları tercih edin mesela airfel servisleri iklimsa servisleri alarko servisleri bu konuda iyidir bunları söylüyorum çünkü kurumsal firmalar yedek parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız tabi bunun dışında daha çok firma var ama güvenilirlik açısından tercih sebebi olabilir.ınverter olup yada olmaması tamamiye kullanımınıza bağlı burada önemli faktör şu inverter cihazlara özellikle kompresörün ilk hareketi esnasında yüksek akım çekmez. önemli bir faktördür ayrıca inverter almakla sadece elektrik tasarrufu değil teknoloji de satın alıyorsunuz buda faklı bir bakış. en önemlisi ise enerji tasarrufu günlük ortamala 8 saat çalışma ile cihazlarda sabit hızlı cihazlara oranla % 30 civarında bi enerji tasarrufu gözlenir. tabi odanın konumu ve çalıştırma şartları göz önünde bulundurulması lazım. kısa kullanımlarda elbette enerji tasarrufu vardır ancak gözle görülür oranda olmadığından kısa kullanımlar için pek tercih edilmez ama ben yine her eve bir inverter klima alınmalı diye düşünüyorum. saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    Kullanım tercihinize ve "az paraya çözüm" isteğinize göre inverter değil klasik tip almanız daha uygun olur.
    Bence salona 18 bin BTU gücünde standart bir alet alın.

Yazan arkadaslara cok tesekkur ederim. Yazdiklariniz dogrultusunda modeller inceledim ve birkac model arasinda kaldim, Gree ve Alarko Carrier.

Gree A Sinifi Split Klima: (18000 Btu)
    http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima (■Kapasite(Btu/h)Soğutma/Isıtma : (3,800-13,300)/(3,070-16,720)

ALARKO Flair FLR 18 AA 18.000 Btu Duvar Tipi Split Klima

Bunlar ya da tavsiye edecegiz hangi baska model daha iyi olabilir? Bir de, Buroteknik, idealesya ve e-kombi.net gibi siteler guvenilir mi? Tekrar cok tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywriter -- 9 Haziran 2011; 2:05:53 >

• 
Sayfa: önceki 465466467468469
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.