Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Boracay AQ12TSMNAND 12.000 Btu almayı düşünüyorum, fakat klimalar konusunda bir bilgim yok. 15-16 m2 bir alanda kullancam. Bu nem almaz özelliğine kafam takıldı. Bu özellik standart değil mi ya bu cihazlarda, ne diye bazıları ayrı bir özellikmiş gibi yazıyor bunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

hocam ben bu iddiayı çok önceleri yapmıştım ama malum klimacı olmadığım ve elimde reel değerler olmadığı için çekinerek yazmıştım ama bir klimacı olarak sizden bunları duymam yanılmadığımı gösteriyor, yerli alalım bizim insanımız kazansın diyoruz onlar bizi her defasında kandırıyorlar , mı acaba

sv:arkadaşım yerli alalım bizim insanımız kazansın muhabbeti inan artık midemi bulandırıyor.. yerli kim miş benim bildiğim yerliler kızılderililerdi amerikalılar onları asimile etti yerli kalmadı

şimdi gelelim bizim yerlilere kim yerli hangisi yerli bana söylermisin beko mu yerli arçelikmi vestel mi yerli hepsi çinden alıyor parçayı montajlıyaor makyajlıyor oluyor sana yerli malı yurdun malı bunları geçiniz lütfen bunlar bizi yıllarca sömürmedilermi tofaşlarla merdaneli çamaşır makineleri ile ayağımı yerden kessinde araba mı araba her yerinden toz girer diferansiyeli öten şahinler doğanlar serçeler kargalar bizi yıllarca bu yerliler le kucak kucak yapmadılarmı neyin yerlisi milleti söğüşleyip durdular halen daha devam ediyorlar... ben kapıma sokmam ne arçelik ne vestel ne beko basarım sopayı

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

yaw Beyler bizim memlekette her işte bir üç-kağıt vardır!!

Klima işide aynen böyle sallama/palavra bilgilerle gider!!

Bakınız son 1 senedir neredeyse bütün piyasadaki klimalar birden A Sınıfı oluverdi
    Son zamanlarda utanmasalar A-Plus filan diyecekler

++
    Daha öncede yazmıştım,bana Airfel Servis şöyle demişti(hatta kendi sattıkları/taktıkları Airfel v.s cihazlar için)

...abi bir kere piyasada A sınıfı diye satılan R22 Gazlı cihazların o bildik markalar hariç hiç birisi A sıfı dilan değildir...
    daha sonrada devam etmişti ......abi 410 Gazlıların yine çoğu A filan değildir.....

kısaca bu işin zaten A sınıfı diye boku çıkmış!!

Gelelim Mitsu.Elec. bir serisi var(örnek olsun diye veriyorum);
    MSZ-CHC 25VA ve 35VA modellerinde Eurovent ile TSE değerleri farklı(ancak herifler bunu broşürde ayrıca belirtmişler!
    örneğin 25VA modelde TSE den EER;3,52 ama Eurovent ten 3,25 gibi diğer modelde böyle farklı!

++

sv:arkadaşım bi kere bi klima cihazının A sınıfı olması 22 gazlı olması mümkün değil bi kere R22 gazı çevreci değil kyoto protokolüne göre doğayı kirleten bir gaz yani hem çevreyi kirletecen hemde aynı A sınıfı olacan ha burada A sınıfını ben genel anlamda kullanıyorum elektrik sarfiyatı olarak değil A klas bir klima R22 gazlı olamaz

bunlar tamamen düzmece ben o etiketi giderim matbaada bastırırım imalat mühendisi gelse anlayamaz orijinalinden ayırt edemez bizde yerli üretim hangi klima olursa olsun indirmeyi yaptınmı (sakal attınmı ) sadece A sınıfı değil AAAAA +++++ yazdırırsın ürettiğin klimana

elin gavurunda durum farklı (gavur diyoruz hayır kabul etmiyorum gavur biziz her türlü dümen bizde ) bir standart belirleniyor cihazlar harbiden teste alınıyor bir çok ölçü aleti ile testler yapılıyor yaktığı elektrikten tutunda cihazın içinde serpantinlerde bulunan borunun et kalınlığına kadar her şey ölçülüyor ve ona göre değerlendiriliyor...

sv:arkadaşlar bir cihaz hakkında hiç bi şey bilmiyorsanız aynı kapasitede 2 farklı markanın ağırlık kilogram değerlerine bakın etiketinde yazar

bi vestel vurun kantara 35 kilo gelirse bi toshiba veya mitsubishi en az 5 kilo daha ağır gelir çünkü elin gavuru malzemeden çalmaz

çalmak biz Türklere mahsus

• İlgili Arkadaşlarımın tavsiyelerine teşekkür ederim.. yarın Mitsubishi H Ind. SRK-35 ZJX alacağım.. montaj sonrası yorumlarımı burada yazacağım.
  • Arkadaşlar merhaba. 30m2 salonuma 12000 btu carrier gold serisi inverter klima almayı dusunuyorum. değerlerine baktıgımda sogutmada 14500 btu ısıtmada 16500 btu şeklinde bilgi yazıyor. 18000 btu luk klıma hem daha pahalı geliyor hemde elektrık enerjısı bakımından daha fazla harcamakta. tabi üstadlarımın görüşleri benım için önemli. ne dersiniz carrier 12000 btu yeterli mi
  • 18 lik cihazı da boşuna mı almış olurum diye düşünüyorum. Fazla gelmesi sorun oluşturur mu?

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

kafam rahat olsun istiyorsan Toshiba Ras 18 Skv İnverter Split modeli daha uygun olur... ama bana kalırsa hiç mi hiç gerek yok japon menşeili cihazlar number one

birde şöyle bi durum var böyle kaliteli cihazlar mitsubishi e olsun toshiba olsun iyi cihazlardır normal arçelik gibi çakma etiket btu su değil gerçek btu olarak daha verimlidir..

normalde arçelik beko vestel DD. gibi cihazlarda üzerinde 12.000 btu yazsada (yalan inanma sadece etiket kandırmacası iddia ediyorum ölçün btu sunu 12000 liği dokuz binlikten bi damla fazla değildir ) mitsubishinin 9.000 liği ile ancak kafa kafaya gelir performans ve BTU olarak bilemiyorum anlatabildimmi

yani arçelik beko vestel DD baymak vs.....vs...12.000= mitsubishi toshiba hitachi daıkın 9000 (kapasite olarak hemen hemen eşit cihazlardır)

• Tunç 30 m2 alan için 12.000 btu az gelir sanırım. yani şimdiye kadarki yorumlardan ben bu sonucu çıkarıyorum. Ben 25 m2 bir alan için 12.000 btu yeter mi kararsız kalmıştım. Sizin bulunduğunuz şehir, iklim koşulları vs belirleyici olacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: tuncmanx

Arkadaşlar merhaba. 30m2 salonuma 12000 btu carrier gold serisi inverter klima almayı dusunuyorum. değerlerine baktıgımda sogutmada 14500 btu ısıtmada 16500 btu şeklinde bilgi yazıyor. 18000 btu luk klıma hem daha pahalı geliyor hemde elektrık enerjısı bakımından daha fazla harcamakta. tabi üstadlarımın görüşleri benım için önemli. ne dersiniz carrier 12000 btu yeterli mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler gene ben geldim. Hala aradığım klimayı bulamadım. 9000 lik mi 12000 lik mi alacağıma da karar veremedim. Bütçe 1.500 tl. Soba yerine almayı düşünüyorum. Yani kışın ısıtma amaçlı kullanılacak. Bu yüzden inverter olsun istiyorum. Ailemin de istediği şey klimayı açtığımda kapıyı da açacağım sıcaklık veya soğukluk yer odaya yayılsın ? Bir de dış ünite en az kaç derecene çalışıyor. ? Donma , buz tutma ihtimali var mı ? Mesela 9000 lik cihaz yerine 12000 lik cihaz taksam bir sorun yaşar mıyım ? Çok gelir deniyor fakat nesi çok gelir ? Çok gelmek ne anlamda kullanılıyor ? Borulama şekli resimdeki gibi olabilir mi ? Airfel'in teknik servisleri nasıl ?
    Düşündüğüm cihazlar :

Airfel Inverter Serisi AS09-0933/Inv 9.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.300 TL

Airfel Inverter Serisi AS12-0933/Inv 12.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.500 TL

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 025M 9.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima (+A Enerji ) 1.500 TL

Yer : Tekirdağ
    Oda : 15 m2
    Alt kat boş dükkan. Klima 2. kata takılacak.3. kat ta var fakat kimse oturmuyor. Duvarlar yalıtımsız. Evin şekli de aşağıdaki gibi.

Beyler kendi sorumu kendm yanıtlamaya çalışayım :

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1.500 TL

Alarko Carrier 53 NQV 025M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1. 250 TL

Ne dersiniz beyler bu cihazlar için ?

• 250 liraya neden risk alıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 5 Haziran 2011; 22:41:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

18 lik cihazı da boşuna mı almış olurum diye düşünüyorum. Fazla gelmesi sorun oluşturur mu?

quote:

kafam rahat olsun istiyorsan Toshiba Ras 18 Skv İnverter Split modeli daha uygun olur... ama bana kalırsa hiç mi hiç gerek yok japon menşeili cihazlar number one

birde şöyle bi durum var böyle kaliteli cihazlar mitsubishi e olsun toshiba olsun iyi cihazlardır normal arçelik gibi çakma etiket btu su değil gerçek btu olarak daha verimlidir..

normalde arçelik beko vestel DD. gibi cihazlarda üzerinde 12.000 btu yazsada (yalan inanma sadece etiket kandırmacası iddia ediyorum ölçün btu sunu 12000 liği dokuz binlikten bi damla fazla değildir ) mitsubishinin 9.000 liği ile ancak kafa kafaya gelir performans ve BTU olarak bilemiyorum anlatabildimmi

yani arçelik beko vestel DD baymak vs.....vs...12.000= mitsubishi toshiba hitachi daıkın 9000 (kapasite olarak hemen hemen eşit cihazlardır)

bi miktar büyük olması her açıdan avantajlı büyük olmasının zararı olmaz çok çabuk rejime girer tabi bu durum bütçenizlede ilgili eğer müsaitse tabii

• quote:

quote:

Beyler gene ben geldim. Hala aradığım klimayı bulamadım. 9000 lik mi 12000 lik mi alacağıma da karar veremedim. Bütçe 1.500 tl. Soba yerine almayı düşünüyorum. Yani kışın ısıtma amaçlı kullanılacak. Bu yüzden inverter olsun istiyorum. Ailemin de istediği şey klimayı açtığımda kapıyı da açacağım sıcaklık veya soğukluk yer odaya yayılsın ? Bir de dış ünite en az kaç derecene çalışıyor. ? Donma , buz tutma ihtimali var mı ? Mesela 9000 lik cihaz yerine 12000 lik cihaz taksam bir sorun yaşar mıyım ? Çok gelir deniyor fakat nesi çok gelir ? Çok gelmek ne anlamda kullanılıyor ? Borulama şekli resimdeki gibi olabilir mi ? Airfel'in teknik servisleri nasıl ?
    Düşündüğüm cihazlar :

Airfel Inverter Serisi AS09-0933/Inv 9.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.300 TL

Airfel Inverter Serisi AS12-0933/Inv 12.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.500 TL

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 025M 9.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima (+A Enerji ) 1.500 TL

Yer : Tekirdağ
    Oda : 15 m2
    Alt kat boş dükkan. Klima 2. kata takılacak.3. kat ta var fakat kimse oturmuyor. Duvarlar yalıtımsız. Evin şekli de aşağıdaki gibi.

Beyler kendi sorumu kendm yanıtlamaya çalışayım :

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1.500 TL

Alarko Carrier 53 NQV 025M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 1. 250 TL

Ne dersiniz beyler bu cihazlar için ?

O oda için 25M yeterli olabilir, ama sizin mekanın ısı kaybı yönünden sorunlar var.
    Alt ve üstten ısı kaybı olacaktır, duvarlar yalıtımsız diyorsunuz.
    Bu arada kapı açıp ısıyı yayma düşünceniz de var.

Bu durumda ben olsaydım 35M (3.5 kW) modelini alırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncmanx

Arkadaşlar merhaba. 30m2 salonuma 12000 btu carrier gold serisi inverter klima almayı dusunuyorum. değerlerine baktıgımda sogutmada 14500 btu ısıtmada 16500 btu şeklinde bilgi yazıyor. 18000 btu luk klıma hem daha pahalı geliyor hemde elektrık enerjısı bakımından daha fazla harcamakta. tabi üstadlarımın görüşleri benım için önemli. ne dersiniz carrier 12000 btu yeterli mi

Oraya uygun Alarko budur birader:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Bunu bir küçüğü olan 35M de o mekanı halleder ama, hep yüksek kapasite çalışacağı için inverterliğin enerji tüketimi avantajında faydalanamazsınız.
    Daha küçük alet olduğu halde daha çok ceryan harcayacaktır.

• Arkadaşlar zass marka 22000 btu luk klima aldım. servise montaj ettirdim. vakum yapmadılar. vakumu sadece inverter lerde yapıyoruz dediler. havalar tam ısınmadığı için tam anlayamadım performansını, vakum olayı kafamı karıştırdı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

hocam ben bu iddiayı çok önceleri yapmıştım ama malum klimacı olmadığım ve elimde reel değerler olmadığı için çekinerek yazmıştım ama bir klimacı olarak sizden bunları duymam yanılmadığımı gösteriyor, yerli alalım bizim insanımız kazansın diyoruz onlar bizi her defasında kandırıyorlar , mı acaba

sv:arkadaşım yerli alalım bizim insanımız kazansın muhabbeti inan artık midemi bulandırıyor.. yerli kim miş benim bildiğim yerliler kızılderililerdi amerikalılar onları asimile etti yerli kalmadı

şimdi gelelim bizim yerlilere kim yerli hangisi yerli bana söylermisin beko mu yerli arçelikmi vestel mi yerli hepsi çinden alıyor parçayı montajlıyaor makyajlıyor oluyor sana yerli malı yurdun malı bunları geçiniz lütfen bunlar bizi yıllarca sömürmedilermi tofaşlarla merdaneli çamaşır makineleri ile ayağımı yerden kessinde araba mı araba her yerinden toz girer diferansiyeli öten şahinler doğanlar serçeler kargalar bizi yıllarca bu yerliler le kucak kucak yapmadılarmı neyin yerlisi milleti söğüşleyip durdular halen daha devam ediyorlar... ben kapıma sokmam ne arçelik ne vestel ne beko basarım sopayı

hocam yerliden kastım aynen sizin anlattıklarınızdı ve benim yerime de mışsınız elinize sağlık

• istanbulda son 10 gündür havaların mevsim normallerinin altında gitmesi yüzünden dün klimayı kullanma şansım oldu ,
    performans gerçekten müthiş ilk etapta cihaz sıcaklığını 22 derece yaptım , 10 dakika sonunda oda buz gibi oldu , daha sonra 24 derece yapıp oda sıcaklığını korudum , biraz daha kullandıktan sonra 3D moduna geçip cihazın kendi insiyatifinde çalışmasını sağladım.yaklaşık 1 saat sonunda oturduğumuz oda dışında hol ve mutfak oda sıcaklığınında düşmeye başladığını gördüm.ilk izlenim bende hayranlık bıraktı sanırım bu yaz çok soğuk geçecek benim için :)
  • Bu yorumlar hangi cihaz için? Marka model yazarsan iyi olur.

quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

istanbulda son 10 gündür havaların mevsim normallerinin altında gitmesi yüzünden dün klimayı kullanma şansım oldu ,
    performans gerçekten müthiş ilk etapta cihaz sıcaklığını 22 derece yaptım , 10 dakika sonunda oda buz gibi oldu , daha sonra 24 derece yapıp oda sıcaklığını korudum , biraz daha kullandıktan sonra 3D moduna geçip cihazın kendi insiyatifinde çalışmasını sağladım.yaklaşık 1 saat sonunda oturduğumuz oda dışında hol ve mutfak oda sıcaklığınında düşmeye başladığını gördüm.ilk izlenim bende hayranlık bıraktı sanırım bu yaz çok soğuk geçecek benim için :)

• quote:

Arkadaşlar bu site güvenli mi? Carrierin sitesinde ilan ettiği fiyata göre gayet makul fiaytlar yazmışlar. Alış veriş yapan var mı buradan?

http://www.idealesya.com

http://www.idealesya.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=110667

http://www.idealesya.com

http://www.dijital.com

güvenilir ve özellikle bazı ürünlerde maliyetine satışlar yapıyolar ben izmirde oturduğum için bana yakında bence alış-veriş için uygun bi site yinede tercih sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    O oda için 25M yeterli olabilir, ama sizin mekanın ısı kaybı yönünden sorunlar var.
    Alt ve üstten ısı kaybı olacaktır, duvarlar yalıtımsız diyorsunuz.
    Bu arada kapı açıp ısıyı yayma düşünceniz de var.

Bu durumda ben olsaydım 35M (3.5 kW) modelini alırdım.

Teşekkürler hocam.

quote:

250 liraya neden risk alıyorsunuz ?

Hocam dediğinize göre o zaman benim oraya 9 bin lik zor yeter. 250 tl için riske girmeye gerek yok diyorsunuz.

Peki alarko-carrier nasıldır ? Hiç bu cihazlardan taktınız mı ? Sorun çıkartır mı bana ?

• alarko carrier xpower gold seriisi güzel cihazdır alarko (flyair ler hariç yalnız) alarko toshibalar dahada güzeldir onlardanda taktım...

tavsiyem alarko carrier xpower gold yada alarko toshiba veya olmazsa mitsubishi e. seriisi
  • quote:

Bu yorumlar hangi cihaz için? Marka model yazarsan iyi olur.

quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

istanbulda son 10 gündür havaların mevsim normallerinin altında gitmesi yüzünden dün klimayı kullanma şansım oldu ,

mit. SRK50ZJ-S

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.