Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dilocrom Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.189
Cevap
328
Favori
3.173.226
Tıklama
Giriş
      1428 Mesaj
      30 Mayıs 2011 20:20:50
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Dr.Mert aile hekimisin anlaşılan. Öyleyse Paraya kıy sağlam makineler al vatandaş rahat etsin:) Tabi ASM lere alacaksan.

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

syn:drmert size 250 lira fazla geldi anlaşılan size göre olur diyorsanız alın srk20 bu sıkıntıda bitsin artık

X 3 yapınca 750 oluyo ama

Evet Aile Hekimiyim fakat klimaları eve alacağım.ASM'de klimalarımız mevcut
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      30 Mayıs 2011 20:22:52
      quote:

quote:

syn:drmert size 250 lira fazla geldi anlaşılan size göre olur diyorsanız alın srk20 bu sıkıntıda bitsin artık

X 3 yapınca 750 oluyo ama

Bir kere alacaksınız ve tahminen 12-15 yıl kullanacaksınız, onu da hesap edin.
      |
      |
      30 Mayıs 2011 20:23:11
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Sevgili arkadaşlar;
      SRK20ZJX-S model klimanın bana yeterli olabileceği kanısına şöyle varmıştım.
      Geçen yazdan beri DAIKIN FTX50GV model bir klima kullanıyorum. 16 m2 odayı ısıtıp-soğutuyorum. Kapıyı açıp giriş ve diğer odalarıda etkilesin diye nominal kapasitesi 17.000 BTU olan bu klimayı almıştım.Camlar tek cam,yalıtım yok,giriş kat olmasına rağmen klimayı her daim en düşük fan hızında çalıştırıyorum.Kışın 23-24 C Yazın ise 26-27 C'de çalıştırmama rağmen son derece yeterli geldi.
      Yeni aldığım evim ise 4.kat,camlar çift cam pimapen,bina komple ısı yalıtımlı ve zemin de parke.Halihazırdaki klimayı minimum kapasite kullanarak inanılmaz rahatladığıma göre mitsubishi kalitesini de düşünerek SRK20ZJX-S modeline yöneldim.Sizce gerçekten hata mı yapıyorum??

Hocam, DAIKIN FTX50GV nin nominal kapasitesi 17 bin btu, yani 5 kW.
      SRK20ZJX-S in "nominal" kapasitesi ise 6825 btu, yani 2 kW.

O Daikin'in muadili, SRK50ZJX-S tir yaklaşık olarak.

Birçok Japon klimadaki modelin ortalarındaki 20-25-35-50... gibi rakamlar 2-2.5-3.5-5 kW olarak ısı transfer gücünü gösterir.
      Isı güç birimleri için:

http://www.unitconverter.org/energy-conversion-chart.html

Bir şey daha öğrendim sayenizde,çok teşekkür ederim
      |
      |

• Binbaşı
      1253 Mesaj
      30 Mayıs 2011 21:51:41
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

70m2 ps3 cafe de 24 btu vestel klima var ve yetersiz geliyor :( cafede Monofaze olduğu için elektrik tesisatı büyük ayaklı klima alamıyoruz 2. klima elektrik sarfiyatını arttıracağı için ne yapacağımıza karar veremedik...

Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar ?

senin ihtiyacın ısı geri kazanım cihazı hem daha ekonomik elektrik sarfiyatı açısından hemde daha ucuz a maledersin..

http://urun.gittigidiyor.com/ENEKO-EVHR3000-3-000m3-h-Isi-Geri-Kazanim-Cihazi_W0QQidZZ36391979

google amcaya yaz arattır bi görsellerde detaylı olarak gör önce sonra firma araştırırız..

Teskler dostum inceledim ürünü ve gerçekten bizim ihtiyacımız olan ürün tamda buymuş...
      |
      |

• Teğmen
      163 Mesaj
      30 Mayıs 2011 22:13:41
      Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.
      |
      |
      30 Mayıs 2011 22:31:23
      birde klimaya pahalı diyenlere şöyle bi şey var tavan a takılan pervaneler...

http://www.tavanvantilatoru.com/main/flute_dokulu_nikel-pmu855.html
      |
      |
      30 Mayıs 2011 22:34:08
      quote:

birde klimaya pahalı diyenlere şöyle bi şey var tavan a takılan pervaneler...

http://www.tavanvantilatoru.com/main/flute_dokulu_nikel-pmu855.html

KDV Dahil : 2.288,69 TL bu fiyat , ismi MODERN FAN olduğu için mi ? yoksa bilmediğimiz bir özelliğimi var ?
      |
      |
      30 Mayıs 2011 22:35:34
      ne diyim şimdi bende tesadüfen buldum bu siteyi özellikleri var

bi inceleyin tüm ürünlerini lütfen

http://www.tavanvantilatoru.com/main/products.asp?cat_ID=74
      |
      |
      30 Mayıs 2011 23:01:15
      bir de rubenis klimalar var ne dersiniz rubenis için
      |
      |
      31 Mayıs 2011 00:12:19
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

@charlotte

-Gree performans olarak OK ama senin 24m2 lik mekana 9luk çok küçük kalır yani olmaz! en az 11lik olmalıdır(Gree nin son
      parti malları artık 11 diye geldi!!)normalde 12lik yetmesi gerekiyor!

-Airfel Servislerden sana yakın olanı bul ve ara adamları ve gerek mekanın m2 durumunu gereksede Bakır boru işini sorarsın,
      şayet Aliminyum çıkarsa ne kadar fark vererek bakır ile değiştirebilirim diyede sorabilirsin!

-Yeni gelen partinin "çok sessiz" olduğunu söylediler ama bendeki eski seri ve çok sessiz değil,seni uyarayım! ancak performansından
      kışın çok memnun kaldım(14m2 lik Yatak Odasında kullandım)

++

Hocam sende elini attığın her elektronik eşyada ustalaşıyorsun yahu

Peki sessiz çalışacak olan ve fiyatı Gree seviyelerinde olan başka bir marka önerisi yapabilir misiniz ?

Bu sırada bahsettiğim makina buydu ;
      Gree 9000 Btu
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      31 Mayıs 2011 01:53:07
      hocam gönlünüzce olsun herşey:))
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Yeni klimayı aldık eski klima elimizde. talibi çıkarsa satarım. Hatta solandaki LG Bekoya talip çıksa onuda satar inverter bir klimada salona alırım :)

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

eklemeyi unutmuşum şuanki rakamlara bakarsak haksızda değilmişim geçen yıl acele etmekte. nekadar depremin etkiside olsa. zibronun japon olup olmaması konusuna gelirsek hiç takmıyorum bu konularda oldukça tecrübeliyim. serisi olmayan cihaz durumuna gelincede kullanım ömrü boyunca parça sağlamak zorlukları var. öyle olmazsa gelir birol tamir eder zaten inverter dışında hiçbir klimanın tamiri okadar zor değil. konumuz zibro değil ama konu açıldı işte. şuan oldukça memnunum zibrodan.

|
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      31 Mayıs 2011 12:19:27
      arkadaşlar klimalar hakkında belli bir oranda araştırma yaptım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bilgilerinize
      |
      |
      31 Mayıs 2011 13:28:28
      quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

quote:

@charlotte

-Gree performans olarak OK ama senin 24m2 lik mekana 9luk çok küçük kalır yani olmaz! en az 11lik olmalıdır(Gree nin son

-Airfel Servislerden sana yakın olanı bul ve ara adamları ve gerek mekanın m2 durumunu gereksede Bakır boru işini sorarsın,
      şayet Aliminyum çıkarsa ne kadar fark vererek bakır ile değiştirebilirim diyede sorabilirsin!

-Yeni gelen partinin "çok sessiz" olduğunu söylediler ama bendeki eski seri ve çok sessiz değil,seni uyarayım! ancak performansından

++

Peki sessiz çalışacak olan ve fiyatı Gree seviyelerinde olan başka bir marka önerisi yapabilir misiniz ?

Gree 9000 Btu

yaw kardeşim abartma ltf,ne ustası yada kim usta
      ben burada kafama göre takılıyorum ve kıyısından kenarından,bir şeyler çizittiriyorum

sen bu işleri ya Birola yada Tekirdağlı Hocalara sor,bu işin Doktorları onlardır

++
      Gelelim sorduğun GREE 9luk cihaza,kardeş ben bu cihazı kullanıyorum Şubat ayından aldım,15-20 gün kadar kullandım
      ve ısıtmasından çok memnun kaldım,ama Erzurumda nasıl performans gösterir orasını bilemem gari,burası Antalya
      ve bana süper geldi soğutmada ne halt edecek bunuda bilemiyorum ama Gree ler palavra cihazlar değil
      çakma markada değil ama herkes yerini bilecek yani bu cihazda bir Mitsu yada Hitac veya Dakin/Tosh v.s de değil

bu paraya bu mal bence çok çok iyi!

zaten Koçtaş tan aldığım bilgiye görede herifler bu malı şakır-şakır satmaya başlamışlar bile

Ancak bana "sessiz gelmedi" bunu kesinlikle söyleyebilirim!!!yatak odasında duruyor,en düşük fan hızında bile belli
      bir ses var,beni rahatsız etmedi,ama herkesin bu konudaki hassasiyeti farklıdır! DB inden anlamam,ben kulaklarıma
      bakarım,ama KEDİ gibi kulakların varsa sana Traktör sesi gibide gelebilir

Katalog bilgileride bana palavra geliyor,inanmıyorum onlarada!bilmem kaç DB deniyor ama sonra bayağı sesli geliyor v.s

Ben Gree lerden açıkçası çok ümitliyim ve en azından soğukta ne yaptığını gördüm,şimdi sicakları bekliyorum,baktım buda
      iyi çıkarsa o zaman gazı full vereceğim GREE lere!!

Sen Birola danış,ondan bu cihazın daha kaliteli(sanırım öyledir)Inverter modeli var,Zibro 6xx serisi diye satılıyor,fiyatıda fazla değil!

Ses olayına takıntılıysan, zaman kıy parana adam gibi o bildik MARKA lardan kap,macera arama! Mitsu.Elect.gibi örneğin
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Teğmen
      201 Mesaj
      31 Mayıs 2011 15:10:39
      http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC

EVET ARAKADAŞLAR ŞU KATOLAG DEĞERİ MUHABBEİNE BÖYLELİKLE Bİ SON VERELİM. BU SİTEYE GİRİN BAKIN BU SİTEDE ARADIĞINIZ MARKA VE MODELİ BULABİLİRSİNİZ. EĞER ARADIĞINIZ MARKALAR VE MODELLER BURADA VAR İSE BUNLAR GERÇEK DEĞERLERDİR AYRICA SES SEVİSEYİDE AKUSTİK ODALARDA TEST EDİLMİŞTİR. GERÇEK SES DEĞERİDE BURADA YAZILANDIR.

YALAN SÖYLEME! AMA HER DOĞRUYUDA HER YERDE SÖYLEME.....
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      31 Mayıs 2011 15:14:41
      BİDE ŞU VAR TABİ YA BURADA YOKSA BU ÜRÜN YADA MODEL EEE OZAMAN YORUMU SİZ YAPIN............
      |
      |
      31 Mayıs 2011 17:20:47
      quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC

EVET ARAKADAŞLAR ŞU KATOLAG DEĞERİ MUHABBEİNE BÖYLELİKLE Bİ SON VERELİM. BU SİTEYE GİRİN BAKIN BU SİTEDE ARADIĞINIZ MARKA VE MODELİ BULABİLİRSİNİZ. EĞER ARADIĞINIZ MARKALAR VE MODELLER BURADA VAR İSE BUNLAR GERÇEK DEĞERLERDİR AYRICA SES SEVİSEYİDE AKUSTİK ODALARDA TEST EDİLMİŞTİR. GERÇEK SES DEĞERİDE BURADA YAZILANDIR.

Keşke mesaj yazmadan önce birkaç sayfa okusaydınız
      |
      |

9 Not
      31 Mayıs 2011 17:45:02
      yaw Usta,adam bugün üye olmuş ve koskoca DH de bula bula burayı bulmuş,sonrada destursuz girip birde cart-curt edip ahkam kesmiş!
      aklınca gönderme yapmış v.s v.s ülen girişin faul senin,önce harbiden yeni üyeysen ve burada bir şeyler yazacaksan,saygıyı öğren!!
      sonra kendini kabul ettir sonra ahkam kes!

neyse çözeriz az sonra kim olduğunu!

Gelibolu Gürcan ise zaten anında çizilir

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
      16 Not
      31 Mayıs 2011 19:03:52
      quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

benim cihaz mits.heavy ve eurovent sitesinde bir ara aradım bulamadım bu durumda sizin söylediğinize göre benim cihazın etiket değerleri doğru değilmi ?

kendim sordum kendim cevap vereyim ,şimdi ben bu eurovent sitesindeki test olayını şöyle anladım ; kendine güvenen bir firma buraya başvuruyor ve kendi söylediklerini teyit ettiriyor ama bu anladığım kadarıyla bedava olmuyor,işte benim klimam mits. olduğu halde neden eurovent sitesinde geçmediğini anlatıyor çünkü benim cihaz popiler inverter (ne demekse, türkçesi ortadirek inverteri kardeşim ) ,adamlar inverter ile on/of arası bir inverter yapmışlar ve bu cihazda bir iddiaları olmadığı da görüldüğüne göre bu cihazı üste para verip eurovente niye testte soksun,ancak bu eurovent sitesinde yok olduğuna göre etiket değerleri uydurma demekte değildir öyle olsaydı bir kış boyunca hem ısıtma durumundan hem elektrik faturasından anlardım
      |
      |

• Yarbay
      2917 Mesaj
      31 Mayıs 2011 23:45:27
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

quote:

@charlotte

++

Gree 9000 Btu

yaw kardeşim abartma ltf,ne ustası yada kim usta
      ben burada kafama göre takılıyorum ve kıyısından kenarından,bir şeyler çizittiriyorum

sen bu işleri ya Birola yada Tekirdağlı Hocalara sor,bu işin Doktorları onlardır

++
      Gelelim sorduğun GREE 9luk cihaza,kardeş ben bu cihazı kullanıyorum Şubat ayından aldım,15-20 gün kadar kullandım
      ve ısıtmasından çok memnun kaldım,ama Erzurumda nasıl performans gösterir orasını bilemem gari,burası Antalya
      ve bana süper geldi soğutmada ne halt edecek bunuda bilemiyorum ama Gree ler palavra cihazlar değil
      çakma markada değil ama herkes yerini bilecek yani bu cihazda bir Mitsu yada Hitac veya Dakin/Tosh v.s de değil

bu paraya bu mal bence çok çok iyi!

zaten Koçtaş tan aldığım bilgiye görede herifler bu malı şakır-şakır satmaya başlamışlar bile

Ancak bana "sessiz gelmedi" bunu kesinlikle söyleyebilirim!!!yatak odasında duruyor,en düşük fan hızında bile belli
      bir ses var,beni rahatsız etmedi,ama herkesin bu konudaki hassasiyeti farklıdır! DB inden anlamam,ben kulaklarıma
      bakarım,ama KEDİ gibi kulakların varsa sana Traktör sesi gibide gelebilir

Katalog bilgileride bana palavra geliyor,inanmıyorum onlarada!bilmem kaç DB deniyor ama sonra bayağı sesli geliyor v.s

Ben Gree lerden açıkçası çok ümitliyim ve en azından soğukta ne yaptığını gördüm,şimdi sicakları bekliyorum,baktım buda
      iyi çıkarsa o zaman gazı full vereceğim GREE lere!!

Sen Birola danış,ondan bu cihazın daha kaliteli(sanırım öyledir)Inverter modeli var,Zibro 6xx serisi diye satılıyor,fiyatıda fazla değil!

Ses olayına takıntılıysan, zaman kıy parana adam gibi o bildik MARKA lardan kap,macera arama! Mitsu.Elect.gibi örneğin

Hocam benim oda 22 m­2 değilmiş bu sırada 15 m2 imiş. 9000 yeterli olur mu bu durumda ?

Bu sırada klimayı sadece ve sadece soğutma için kullanacağım. Ve yazın 2 ay kadar çalışacak.
      |
      |

9 Not
      01 Haziran 2011 13:16:43
      Evet yeterli olur+

Bizim Y.Odasıda yaklaşık 15m2 ve kışın çok güzel ısıttı

Arkadaş sen hangi Şehirdesin bu arada???

Madem 2 aylık bir kullanımın var,fazla para vermeden ucuz yollu bir cihaz al,Gree de olabilir tabiki+
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.