Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (454. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
57.175
Cevap
703
Favori
4.426.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

@charlotte

-Gree performans olarak OK ama senin 24m2 lik mekana 9luk çok küçük kalır yani olmaz! en az 11lik olmalıdır(Gree nin son
    parti malları artık 11 diye geldi!!)normalde 12lik yetmesi gerekiyor!

-Airfel Servislerden sana yakın olanı bul ve ara adamları ve gerek mekanın m2 durumunu gereksede Bakır boru işini sorarsın,
    şayet Aliminyum çıkarsa ne kadar fark vererek bakır ile değiştirebilirim diyede sorabilirsin!

-Yeni gelen partinin "çok sessiz" olduğunu söylediler ama bendeki eski seri ve çok sessiz değil,seni uyarayım! ancak performansından
    kışın çok memnun kaldım(14m2 lik Yatak Odasında kullandım)

++

Hocam sende elini attığın her elektronik eşyada ustalaşıyorsun yahu

Peki sessiz çalışacak olan ve fiyatı Gree seviyelerinde olan başka bir marka önerisi yapabilir misiniz ?

Bu sırada bahsettiğim makina buydu ;
    Gree 9000 Btu

• hocam gönlünüzce olsun herşey:))
    quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Yeni klimayı aldık eski klima elimizde. talibi çıkarsa satarım. Hatta solandaki LG Bekoya talip çıksa onuda satar inverter bir klimada salona alırım :)

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

eklemeyi unutmuşum şuanki rakamlara bakarsak haksızda değilmişim geçen yıl acele etmekte. nekadar depremin etkiside olsa. zibronun japon olup olmaması konusuna gelirsek hiç takmıyorum bu konularda oldukça tecrübeliyim. serisi olmayan cihaz durumuna gelincede kullanım ömrü boyunca parça sağlamak zorlukları var. öyle olmazsa gelir birol tamir eder zaten inverter dışında hiçbir klimanın tamiri okadar zor değil. konumuz zibro değil ama konu açıldı işte. şuan oldukça memnunum zibrodan.

• arkadaşlar klimalar hakkında belli bir oranda araştırma yaptım elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bilgilerinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

quote:

@charlotte

-Gree performans olarak OK ama senin 24m2 lik mekana 9luk çok küçük kalır yani olmaz! en az 11lik olmalıdır(Gree nin son

-Airfel Servislerden sana yakın olanı bul ve ara adamları ve gerek mekanın m2 durumunu gereksede Bakır boru işini sorarsın,
    şayet Aliminyum çıkarsa ne kadar fark vererek bakır ile değiştirebilirim diyede sorabilirsin!

-Yeni gelen partinin "çok sessiz" olduğunu söylediler ama bendeki eski seri ve çok sessiz değil,seni uyarayım! ancak performansından

++

Peki sessiz çalışacak olan ve fiyatı Gree seviyelerinde olan başka bir marka önerisi yapabilir misiniz ?

Gree 9000 Btu

yaw kardeşim abartma ltf,ne ustası yada kim usta
    ben burada kafama göre takılıyorum ve kıyısından kenarından,bir şeyler çizittiriyorum

sen bu işleri ya Birola yada Tekirdağlı Hocalara sor,bu işin Doktorları onlardır

++
    Gelelim sorduğun GREE 9luk cihaza,kardeş ben bu cihazı kullanıyorum Şubat ayından aldım,15-20 gün kadar kullandım
    ve ısıtmasından çok memnun kaldım,ama Erzurumda nasıl performans gösterir orasını bilemem gari,burası Antalya
    ve bana süper geldi soğutmada ne halt edecek bunuda bilemiyorum ama Gree ler palavra cihazlar değil
    çakma markada değil ama herkes yerini bilecek yani bu cihazda bir Mitsu yada Hitac veya Dakin/Tosh v.s de değil

bu paraya bu mal bence çok çok iyi!

zaten Koçtaş tan aldığım bilgiye görede herifler bu malı şakır-şakır satmaya başlamışlar bile

Ancak bana "sessiz gelmedi" bunu kesinlikle söyleyebilirim!!!yatak odasında duruyor,en düşük fan hızında bile belli
    bir ses var,beni rahatsız etmedi,ama herkesin bu konudaki hassasiyeti farklıdır! DB inden anlamam,ben kulaklarıma
    bakarım,ama KEDİ gibi kulakların varsa sana Traktör sesi gibide gelebilir

Katalog bilgileride bana palavra geliyor,inanmıyorum onlarada!bilmem kaç DB deniyor ama sonra bayağı sesli geliyor v.s

Ben Gree lerden açıkçası çok ümitliyim ve en azından soğukta ne yaptığını gördüm,şimdi sicakları bekliyorum,baktım buda
    iyi çıkarsa o zaman gazı full vereceğim GREE lere!!

Sen Birola danış,ondan bu cihazın daha kaliteli(sanırım öyledir)Inverter modeli var,Zibro 6xx serisi diye satılıyor,fiyatıda fazla değil!

Ses olayına takıntılıysan, zaman kıy parana adam gibi o bildik MARKA lardan kap,macera arama! Mitsu.Elect.gibi örneğin

• http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC

EVET ARAKADAŞLAR ŞU KATOLAG DEĞERİ MUHABBEİNE BÖYLELİKLE Bİ SON VERELİM. BU SİTEYE GİRİN BAKIN BU SİTEDE ARADIĞINIZ MARKA VE MODELİ BULABİLİRSİNİZ. EĞER ARADIĞINIZ MARKALAR VE MODELLER BURADA VAR İSE BUNLAR GERÇEK DEĞERLERDİR AYRICA SES SEVİSEYİDE AKUSTİK ODALARDA TEST EDİLMİŞTİR. GERÇEK SES DEĞERİDE BURADA YAZILANDIR.

YALAN SÖYLEME! AMA HER DOĞRUYUDA HER YERDE SÖYLEME.....

• BİDE ŞU VAR TABİ YA BURADA YOKSA BU ÜRÜN YADA MODEL EEE OZAMAN YORUMU SİZ YAPIN............
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinemühendisiizmirli

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC

EVET ARAKADAŞLAR ŞU KATOLAG DEĞERİ MUHABBEİNE BÖYLELİKLE Bİ SON VERELİM. BU SİTEYE GİRİN BAKIN BU SİTEDE ARADIĞINIZ MARKA VE MODELİ BULABİLİRSİNİZ. EĞER ARADIĞINIZ MARKALAR VE MODELLER BURADA VAR İSE BUNLAR GERÇEK DEĞERLERDİR AYRICA SES SEVİSEYİDE AKUSTİK ODALARDA TEST EDİLMİŞTİR. GERÇEK SES DEĞERİDE BURADA YAZILANDIR.

Keşke mesaj yazmadan önce birkaç sayfa okusaydınız

• yaw Usta,adam bugün üye olmuş ve koskoca DH de bula bula burayı bulmuş,sonrada destursuz girip birde cart-curt edip ahkam kesmiş!
    aklınca gönderme yapmış v.s v.s ülen girişin faul senin,önce harbiden yeni üyeysen ve burada bir şeyler yazacaksan,saygıyı öğren!!
    sonra kendini kabul ettir sonra ahkam kes!

neyse çözeriz az sonra kim olduğunu!

Gelibolu Gürcan ise zaten anında çizilir

++
  • quote:

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC

benim cihaz mits.heavy ve eurovent sitesinde bir ara aradım bulamadım bu durumda sizin söylediğinize göre benim cihazın etiket değerleri doğru değilmi ?

kendim sordum kendim cevap vereyim ,şimdi ben bu eurovent sitesindeki test olayını şöyle anladım ; kendine güvenen bir firma buraya başvuruyor ve kendi söylediklerini teyit ettiriyor ama bu anladığım kadarıyla bedava olmuyor,işte benim klimam mits. olduğu halde neden eurovent sitesinde geçmediğini anlatıyor çünkü benim cihaz popiler inverter (ne demekse, türkçesi ortadirek inverteri kardeşim ) ,adamlar inverter ile on/of arası bir inverter yapmışlar ve bu cihazda bir iddiaları olmadığı da görüldüğüne göre bu cihazı üste para verip eurovente niye testte soksun,ancak bu eurovent sitesinde yok olduğuna göre etiket değerleri uydurma demekte değildir öyle olsaydı bir kış boyunca hem ısıtma durumundan hem elektrik faturasından anlardım

• quote:

quote:

quote:

@charlotte

++

Gree 9000 Btu

yaw kardeşim abartma ltf,ne ustası yada kim usta
    ben burada kafama göre takılıyorum ve kıyısından kenarından,bir şeyler çizittiriyorum

sen bu işleri ya Birola yada Tekirdağlı Hocalara sor,bu işin Doktorları onlardır

++
    Gelelim sorduğun GREE 9luk cihaza,kardeş ben bu cihazı kullanıyorum Şubat ayından aldım,15-20 gün kadar kullandım
    ve ısıtmasından çok memnun kaldım,ama Erzurumda nasıl performans gösterir orasını bilemem gari,burası Antalya
    ve bana süper geldi soğutmada ne halt edecek bunuda bilemiyorum ama Gree ler palavra cihazlar değil
    çakma markada değil ama herkes yerini bilecek yani bu cihazda bir Mitsu yada Hitac veya Dakin/Tosh v.s de değil

bu paraya bu mal bence çok çok iyi!

zaten Koçtaş tan aldığım bilgiye görede herifler bu malı şakır-şakır satmaya başlamışlar bile

Ancak bana "sessiz gelmedi" bunu kesinlikle söyleyebilirim!!!yatak odasında duruyor,en düşük fan hızında bile belli
    bir ses var,beni rahatsız etmedi,ama herkesin bu konudaki hassasiyeti farklıdır! DB inden anlamam,ben kulaklarıma
    bakarım,ama KEDİ gibi kulakların varsa sana Traktör sesi gibide gelebilir

Katalog bilgileride bana palavra geliyor,inanmıyorum onlarada!bilmem kaç DB deniyor ama sonra bayağı sesli geliyor v.s

Ben Gree lerden açıkçası çok ümitliyim ve en azından soğukta ne yaptığını gördüm,şimdi sicakları bekliyorum,baktım buda
    iyi çıkarsa o zaman gazı full vereceğim GREE lere!!

Sen Birola danış,ondan bu cihazın daha kaliteli(sanırım öyledir)Inverter modeli var,Zibro 6xx serisi diye satılıyor,fiyatıda fazla değil!

Ses olayına takıntılıysan, zaman kıy parana adam gibi o bildik MARKA lardan kap,macera arama! Mitsu.Elect.gibi örneğin

Hocam benim oda 22 m­2 değilmiş bu sırada 15 m2 imiş. 9000 yeterli olur mu bu durumda ?

Bu sırada klimayı sadece ve sadece soğutma için kullanacağım. Ve yazın 2 ay kadar çalışacak.

• Evet yeterli olur+

Bizim Y.Odasıda yaklaşık 15m2 ve kışın çok güzel ısıttı

Arkadaş sen hangi Şehirdesin bu arada???

Madem 2 aylık bir kullanımın var,fazla para vermeden ucuz yollu bir cihaz al,Gree de olabilir tabiki+
  • Hocam ben İstanbuldayım.

Ucuz yollu cihaz derken ne gibi mesela ? Zira vantilatör felan soğutmak yerine daha feci sıcak hava üflüyor suratıma :)
  • klimanın en ucuzu 500-600 den aşağı olmaz herhalde. ben 400 görmedim hiç.

quote:

Hocam ben İstanbuldayım.

Ucuz yollu cihaz derken ne gibi mesela ? Zira vantilatör felan soğutmak yerine daha feci sıcak hava üflüyor suratıma :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

klimanın en ucuzu 500-600 den aşağı olmaz herhalde. ben 400 görmedim hiç.

quote:

Hocam ben İstanbuldayım.

vardı geçende 434 tl Hyundai klima 9000 btu
  • alptuğ56 hocam ben daha önce sizin klimanın modelini eurovent sitesinde görüğümü hatırşlıyorum birkez daha bakın isterseniz model çok yeni olduu güncelleme geç düşebiliyor belki o zaman denk gelmişsinizdir. çünkü bilindik markaların ille eurovent sertifikası oluyor. ben şahsen iklimsadaki dxk serilerinin sadece iklimsaya özel üretim olduğunu sanırdım nette pek göremediğim için. onları bile görmüştüm.
    birde şu iklimsanın eski dxk 1-2 serileri var hepsi baba klimaymış şimdi onları heavy industries firması dünya genelinde güncellemiş kimi hyper inverter olmuş kiminede iç üniteyi güzelleştirip dizayn serisi ismi konmuş. mesela sizin popüler serileri ile iklimsaya yeni gelen dxk3 serileri aynı. eina kardeşimizin başka bir topikte dediği gibi artık iklimsada çeşit yok varmı mitsubishi var. amaç yok satmamak.

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

benim cihaz mits.heavy ve eurovent sitesinde bir ara aradım bulamadım bu durumda sizin söylediğinize göre benim cihazın etiket değerleri doğru değilmi ?

kendim sordum kendim cevap vereyim ,şimdi ben bu eurovent sitesindeki test olayını şöyle anladım ; kendine güvenen bir firma buraya başvuruyor ve kendi söylediklerini teyit ettiriyor ama bu anladığım kadarıyla bedava olmuyor,işte benim klimam mits. olduğu halde neden eurovent sitesinde geçmediğini anlatıyor çünkü benim cihaz popiler inverter (ne demekse, türkçesi ortadirek inverteri kardeşim ) ,adamlar inverter ile on/of arası bir inverter yapmışlar ve bu cihazda bir iddiaları olmadığı da görüldüğüne göre bu cihazı üste para verip eurovente niye testte soksun,ancak bu eurovent sitesinde yok olduğuna göre etiket değerleri uydurma demekte değildir öyle olsaydı bir kış boyunca hem ısıtma durumundan hem elektrik faturasından anlardım

• quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

alptuğ56 hocam ben daha önce sizin klimanın modelini eurovent sitesinde görüğümü hatırşlıyorum birkez daha bakın isterseniz model çok yeni olduu güncelleme geç düşebiliyor belki o zaman denk gelmişsinizdir. çünkü bilindik markaların ille eurovent sertifikası oluyor. ben şahsen iklimsadaki dxk serilerinin sadece iklimsaya özel üretim olduğunu sanırdım nette pek göremediğim için. onları bile görmüştüm.
    birde şu iklimsanın eski dxk 1-2 serileri var hepsi baba klimaymış şimdi onları heavy industries firması dünya genelinde güncellemiş kimi hyper inverter olmuş kiminede iç üniteyi güzelleştirip dizayn serisi ismi konmuş. mesela sizin popüler serileri ile iklimsaya yeni gelen dxk3 serileri aynı. eina kardeşimizin başka bir topikte dediği gibi artık iklimsada çeşit yok varmı mitsubishi var. amaç yok satmamak.

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

hocam dediğiniz doğru olabilir ben araştırdığımda yoktu tabi aylar öncesi idi,aslında işin gerçeği biraz bozulmuştum ,o tarihlerde saatlerce aradım ancak hypr. ve dizayn serisine ait bilgiler vardı ve bize bildirilen değerler birebir doğru olduğu görülüyordu, ancak şuan işin gerçeği pek araştırma gereği hissetmiyorum neticede yaşayarak gördüm ve şuan dahi bir klima alacak olsam yine mits. alırım niye aliminyum boru,ses ,yüksek fatura ile uğraşayım,ancak bu durum kişiden kişiye değişiyor kimi diyorki ısıtsın soğutsun yeter zaten amaçta bu değilmi ? şimdi böyle düşünen bir insana git mits. al diyemiyorsun ama işin ilginci aradan biraz zaman geçince bu şahıslar başlıyorlar yok sesi fazla yok boru şöyle (hem cam kenarı hem hostes koltuğu misali ) ,defalarca yazıldı "ucuza en iyisi olmaz" ,misal bir arkadaş çıkıyor 500 tl. olsun inverter olsun sessiz olsun çok iyi ısıtsın soğutsun, o zaman bende diyorum ki senin bildiğin böyle bir klima varsa ben alayım

• arkadaşlar
    yaklaşık 45 metrekare salon açık hol ve açık mutfak var salona sadece soğutma maksatlı bir klima arıyorum ne tavsiye edersiniz ve buraya kaçlık klima almak lazım
    ev kaloriferli zaten sadece soğutma maksatlı ve çok pahalı olmayan ayrıca ucuz tüketimli olan varsa :)
    bende hem buldum hem kıllısını arıyo olabilirim
    gree ??
    midea ??
    samsung borracay??
    ortalama 1400-1500 verebilirim oda kredi kartı 12 taksitle
  • quote:

Hocam ben İstanbuldayım.

Kardeş fazla cimrilik yapma,azıcık kıy paraya

Ucuz yollu dediğim 600-700 kağıtlık cihazlar olabilir,birde bilindik marka al!
    daha ucuz cihazlarda elbette vardır ama ben bilmiyorum!
    Gree olmazsa o paraya alternatifler var,bunu diğer arkadaşlar yazabilir veya Tekirdağlı Hocaya sor;örneğin MIDEA diyebilir
    sana ama bunu kim satıyor bilmiyorum(sanırım eskiden IklimSA satıyordu)neticede Midea "Ana üreticidir"

+++
    Bu arada BİROL ve TEKİDAĞLI Hocalar,bir sorum var;

Mahalleden bir komşum "Alarko" ya kafayı takmış ve bana sordu bugün!
    Bu Marka ne ayaktır Beyler??? gördüğüm kadarıyla fiyatları kazık marka diye biliyorum!
    Yoksa Japon teknolojisi yok Tosh bilmem nesi diyerek ayakmı çekiyorlar Gree veya Midea cihazlara

Alarko veya Carrier diyemi geçiyor veya Alorko-Carrier mi geçiyor?? yoksa harbiden sağlam bir cihazmı bunlar??

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 1 Haziran 2011; 22:19:40 >

• http://www.idealesya.com/kategori/klima.aspx?brnd=Alarko+Carrier

Global ismi carrier. Türkiyeye getiren alarko. ikisi birleşince alarko carrier olarak geçiyor. Benim görüştüğüm bayi toshiba kalitesinde olduğunu söylüyor. zaten toshibayı da alarko satıyor. Çok derin bilgim olmasa da alınabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Mahalleden bir komşum "Alarko" ya kafayı takmış ve bana sordu bugün!
    Bu Marka ne ayaktır Beyler??? gördüğüm kadarıyla fiyatları kazık marka diye biliyorum!
    Yoksa Japon teknolojisi yok Tosh bilmem nesi diyerek ayakmı çekiyorlar Gree veya Midea cihazlara

Alarko veya Carrier diyemi geçiyor veya Alorko-Carrier mi geçiyor?? yoksa harbiden sağlam bir cihazmı bunlar??

+

• bu akşam evin için bayağı sıcaktı bu yüzden klimayı çalıştırdım , 15 dk çalıştırmam yeterli oldu odanın içi şuan buz gibi
  • 
Sayfa: önceki 452453454455456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.