Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.583
Tıklama
Giriş
      16 Mesaj
      29 Mayıs 2011 23:13:58
      Koçtaştan aldığım 12000 lik gree nin kurulumunu yaptırdım. bakır mı aliminyum mu derken bakır boru çıktı yoksa servis m2 sine 20 dolar istedi sanırım. 4 m2 olutormuş kısası yokmuş gibi bişeyler söyledi tlfnda. alet hoşuma gitti açıkcası. sesi rahatsız etmeyecek seviyede. havalar dengesiz şu aralar. performansını tam ölçemedim. kuran servis öve öve bitiremedi. daha önce kurdukları müşterilerin çok memnun olduklarını anlattı. ha bu arada benim alet cimbomlu seri numarası GS ile başlıyo sanırım eski seri...
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      29 Mayıs 2011 23:15:40
      mits. electric msz-ge-25va için 12 ay taksitli 2250 tl fiyat verdi bayi. fiat mayıs ayı için geçerli haziranda kampanya falan olur mu yoksa bu iki gün içinde klimayı alayım demek istedim. yani 2011 mayısını kastetmiştim.
      |
      |
      29 Mayıs 2011 23:33:13
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

mits. electric msz-ge-25va için 12 ay taksitli 2250 tl fiyat verdi bayi. fiat mayıs ayı için geçerli haziranda kampanya falan olur mu yoksa bu iki gün içinde klimayı alayım demek istedim. yani 2011 mayısını kastetmiştim.

12 taksit hangi bankanın kartına büyük ihtimal HSBC bank mı ? şu an için en son 1 nisan 2011 de geldi bir sonraki zam sanıyorum haziran sonu yada temmuz başı gelebilir...klima alıcaksanız neden erteliyorsunuz...
      |
      |
      29 Mayıs 2011 23:47:52
      12000 ile 9000 lik 2 adet klimamız var... arçelik A sınıfı.

Yer Antalya,,, ev 70-80 m2... tek klima çalışır halde bile kışın kapılar açıkken bile üşümüyoruz...
      2 klima tüm evi rahatça soğutup ısıtıyorda diyebilirim...

yaz kış klimayla ısınıp soğuyoruz...
      yazları günde 15-20 saat klimalar full açık oluyor.. gelen elektirik 250 tl civarı...
      kışında 8-10 saat açık klimalar 200 tlyi geçmiyor...

bilmediğiniz markaları almayın, 100 tl ucuz diye markasız bilinmeyen birşey alırsanız
      ne parça garantisi olur nede yetkili servisleri...
      ayda 200 tl geleceği yerde 400 tl elektirik yakmasıda Keşke iyi bir klima alsaydım dedirtebilir size...

(eee bunun haricinde evde 2 adet full çalışan bilgisayar eski taka Buzdolabı,,, Televizyon bazen elektirikli şohben kullanımı,,, çamaşır bulaşık makinesi.. elektirikli fırın mevcut... hemen hemen hergün çalışıyordu hepsi...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 29 Mayıs 2011; 23:56:57 >
      |
      |

• Onbaşı
      19 Mesaj
      29 Mayıs 2011 23:49:26
      Merhaba arkadaşlar
      bende klima satın alacağım ve yardım rica ediyorum.
      30 m2 salon, ev doğu cephesinde.12000 btu/h mi almalı yoksa 17-18000 btu/h mi ? İnternetten bulduğum seçeneklerim;
      1 - Samsung Maldives Aqv12pslnand 12.000 Btu İnverter Split Klima 1364,26 TL
      2 - Samsung Maldives Aqv18pslnand 18.000 Btu İnverter Split Klima 2.040,67TL
      3 - Daıkın FTX35JV 12.000 Btu İnverter Split Klima. 2.198,02 TL
      4 - MİTSUBİSHİ ELECTRİC MSH-GE50VB 17.000 Btu Duvar Tipi Split Klima 2.402,95TL

Tavsiyelerinizi bekliyorum.Selamlar.
      |
      |
      29 Mayıs 2011 23:54:37
      quote:

Orijinalden alıntı: mefes

Merhaba arkadaşlar
      bende klima satın alacağım ve yardım rica ediyorum.
      30 m2 salon, ev doğu cephesinde.12000 btu/h mi almalı yoksa 17-18000 btu/h mi ? İnternetten bulduğum seçeneklerim;
      1 - Samsung Maldives Aqv12pslnand 12.000 Btu İnverter Split Klima 1364,26 TL
      2 - Samsung Maldives Aqv18pslnand 18.000 Btu İnverter Split Klima 2.040,67TL
      3 - Daıkın FTX35JV 12.000 Btu İnverter Split Klima. 2.198,02 TL
      4 - MİTSUBİSHİ ELECTRİC MSH-GE50VB 17.000 Btu Duvar Tipi Split Klima 2.402,95TL

Tavsiyelerinizi bekliyorum.Selamlar.

neden ilk 3 madde inventer mitsubishi.e klasik

samsung klima (midea)

tavsiyem DAIKIN yada mitsubishi e
      |
      |
      29 Mayıs 2011 23:57:34
      quote:

Orijinalden alıntı: sezler67

12000 ile 9000 lik 2 adet klimamız var... arçelik A sınıfı.

Yer Antalya,,, ev 70-80 m2... tek klima çalışır halde bile kışın kapılar açıkken bile üşümüyoruz...
      2 klima tüm evi rahatça soğutup ısıtıyorda diyebilirim...

yaz kış klimayla ısınıp soğuyoruz...
      yazları günde 15-20 saat klimalar full açık oluyor.. gelen elektirik 250 tl civarı...
      kışında 8-10 saat açık klimalar 200 tlyi geçmiyor...

bilmediğiniz markaları almayın, 100 tl ucuz diye markasız bilinmeyen birşey alırsanız
      ne parça garantisi olur nede yetkili servisleri...
      ayda 200 tl geleceği yerde 400 tl elektirik yakmasıda Keşke iyi bir klima alsaydım dedirtebilir size...

bilinmedik marka derken mitsubishi e. yimi kastediyorsun

sen mitsubishi kullanmadığın için bilmiyorsun sanırım...
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      29 Mayıs 2011 23:57:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

12 taksit hangi bankanın kartına büyük ihtimal HSBC bank mı ? şu an için en son 1 nisan 2011 de geldi bir sonraki zam sanıyorum haziran sonu yada temmuz başı gelebilir...klima alıcaksanız neden erteliyorsunuz...

axxes karta 12 taksit yapıyor. Neden ertelediğime gelince. aslında ertelemiyorum. klimayı yatak odasına düşünüyorum ve orada şuan kurulu klima var. demir döküm A serisi 12.000 btü klimayı geçen yıl almıştım daha 2 yıl garantisi var ama istediğim gibi değil. onu söktürüp alacağım. yeni ev alma durumumda var. alırsam da şimdi kurdurmaya bilirim. en uygun zamanı kestirmeye çalışıyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      30 Mayıs 2011 00:01:25
      belki 1 ay daha idare edebilirsen senin durumun netleşene kadar ..

en son nisanda geldi zam haziran sonuna kadar zam geleceğini sanmam
      |
      |
      30 Mayıs 2011 00:07:57
      demirdöküm vestel seg regal beko arçelik gibi markalar yatak odası için hiç kimseye önermiyorum çünkü hepsi sesli çalışıyor..

hele dün yani cumartesi günü bi komşum dış ünitenin yerini değiştirmek için bize müracaat etti 1 yıllık klima gazını toplayamadık vanası kapanmadı sızıntı yapıyor gazı salmak zorunda kaldık havaya gitti yazık oldu ozonu delmek istemezdik ....

malesef demirdökümler hem çok gürültülü hem boruları kötü çok ince ben sevemedim adı klima sadece
      |
      |
      30 Mayıs 2011 01:42:31
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albani

"Tekirdağlı-klimacı"

Hocam bula bula bu ismimi mi buldun yaw

Tekirdağlı-Köfteci gibi olmuş Hocam

Şimdi millet Tekirdağını Köfte olarak iyi tanır,yani senin isim pek oturmadı yine Hocam,sana yeni bir isim bulalım o zaman

-"Trakyalı Klimacı" desem yine oturmayacak
      -"Marmara-Klima" nasıl Hocam???

Aslında sen Satıcı olduğun için bence direk firma ismini alsana,niye böyle klimacı köfteci gibi çağrıştıran isimler alıyorsunki?
      ama Forum kurallarına göre böyle olurmu bilemem orasını?

++

valla sanada isim beğendiremedik üstadım sen dua et meşhur tekirdağlı köfteci gibi ismimi meşhur tekirdağlı klimacı yapmadım bi deniyem bakalım yeni isim için olacakmı bi şans daha vereceklermi bana

denedim ama olmadı neyse sağlık olsun

hocam yeni isminiz hayırlı olsun , güldüğüme bakmayın bence yakışmış aynı zamanda hem nereli olduğunuz hemde klimacı olduğunuzu anlatıyor hani ikisi bir arada reklamları gibi herşeyi anlatıyor,selamlar
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      30 Mayıs 2011 02:54:46
      quote:

Arkadaşlar Klima almak için mayıs mı uygundur yoksa haziran mı? Firmalar haziranda fiyatları yükseltirler mi dersiniz?

http://www.klimaplus.com.tr/Urunler/Ev-Ofis-Klimalari/Split-Klimalar/MSZ-GE-Deluxe-Power-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klim.aspx

Ben yukarıdaki linkte bulunan mits. electric msz-ge-25va için 12 ay taksitli 2250 tl fiyat aldım. fiat mayıs ayı için geçerli haziranda düşeceğini bilsem biraz daha bekleyeceğim.

Sonbahara kadar fiyatlarda indirim değil, artış bekleyin.
      Ayrıca, birkaç hafta sonra mal bulmakta ve montaj sırası almakta da sıkıntı yaşanabilir.

Her yıl böyle oluyor, o nedenle uyarayım dedim.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      30 Mayıs 2011 03:21:10
      quote:

demirdöküm vestel seg regal beko arçelik gibi markalar yatak odası için hiç kimseye önermiyorum çünkü hepsi sesli çalışıyor..

hele dün yani cumartesi günü bi komşum dış ünitenin yerini değiştirmek için bize müracaat etti 1 yıllık klima gazını toplayamadık vanası kapanmadı sızıntı yapıyor gazı salmak zorunda kaldık havaya gitti yazık oldu ozonu delmek istemezdik ....

malesef demirdökümler hem çok gürültülü hem boruları kötü çok ince ben sevemedim adı klima sadece

Usta fena taktın Demirdökümlere.
      Benim evde 3 tane var kurulu, standart klima olarak oldukça iyi iş görüyorlar ve tüketimleri de makul.
      Ses olarak, yeni modellerde sadece iç ünitede (ısıtmada) ilk çalıştığı zaman pilot sensörün kontrol aşamasındaki zırıltısı dışında ses te çok değil.
      Hele bir de 2005 model 9 binlik var ki, dış ünitenin çalıştığını anlamak için ya fanı görmek gerekiyor ya da elle dokunmak.
      Bana bunları özel mi yaptılar, yoksa senin ordakiler mi özel olarak kötü anlayamadım.
      Kaldı ki ben de başka markalar kullandım-kullanıyorum, etrafta arkadaşlarda da değişik markalar var, DD'lerde dediğin şikayetler yok, diğerlerinde daha fazla sorun var.

Haa, bunları 1500-2000 lira üstü kaliteli mallarla mukayese ediyorsan orası başka.
      Mukayese için Arçelik-Vestel-Gree falan ile karşılaştır, üst kalite mallarla değil.
      Nihayetinde 500-800 liralık sıradan ekonomik aletler bunlar.

Yatak odası için önerilmez, çünkü yatak odasında ucuz klima=eziyet. Orda kaliteli (pahalıca) sessiz klima olmalı bence.

Not. 410 gazlı modellerde sorun olduğunu servisleri anlattı, onlarla ilgili tecrübem yok.
      Ama 22 gazlı eski-yeni 20 civarı var çevremde, arıza olarak sadece birinde kartttan kaynaklanan bir sorun çıktı, o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 30 Mayıs 2011; 3:48:19 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      30 Mayıs 2011 03:36:22
      quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Sevgili arkadaşlar;
      SRK20ZJX-S model klimanın bana yeterli olabileceği kanısına şöyle varmıştım.
      Geçen yazdan beri DAIKIN FTX50GV model bir klima kullanıyorum. 16 m2 odayı ısıtıp-soğutuyorum. Kapıyı açıp giriş ve diğer odalarıda etkilesin diye nominal kapasitesi 17.000 BTU olan bu klimayı almıştım.Camlar tek cam,yalıtım yok,giriş kat olmasına rağmen klimayı her daim en düşük fan hızında çalıştırıyorum.Kışın 23-24 C Yazın ise 26-27 C'de çalıştırmama rağmen son derece yeterli geldi.
      Yeni aldığım evim ise 4.kat,camlar çift cam pimapen,bina komple ısı yalıtımlı ve zemin de parke.Halihazırdaki klimayı minimum kapasite kullanarak inanılmaz rahatladığıma göre mitsubishi kalitesini de düşünerek SRK20ZJX-S modeline yöneldim.Sizce gerçekten hata mı yapıyorum??

Hocam, DAIKIN FTX50GV nin nominal kapasitesi 17 bin btu, yani 5 kW.
      SRK20ZJX-S in "nominal" kapasitesi ise 6825 btu, yani 2 kW.

O Daikin'in muadili, SRK50ZJX-S tir yaklaşık olarak.

Birçok Japon klimadaki modelin ortalarındaki 20-25-35-50... gibi rakamlar 2-2.5-3.5-5 kW olarak ısı transfer gücünü gösterir.
      Isı güç birimleri için:

http://www.unitconverter.org/energy-conversion-chart.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 30 Mayıs 2011; 3:40:37 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      30 Mayıs 2011 07:51:18
      quote:

Evet bende önermiyorum. Isıtmasında, soğutmasında hiçbir problem yok yalnız fan sesi, durması kalkması ve tısssss diye bir ses çıkarması rahatsız edici. Salon oturma odası gibi tv ve gürültü olan yerlerde sorun olmaz ancak yatak odası için uygun değil. Bunun için en sessiz ve kaliteli klima olarak mits. elec. i gördüm ve almaya karar verdim. Şimdi Önemli olan en uygun fiyat alabilmek.
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      30 Mayıs 2011 09:54:04
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

hocam yeni isminiz hayırlı olsun , güldüğüme bakmayın bence yakışmış aynı zamanda hem nereli olduğunuz hemde klimacı olduğunuzu anlatıyor hani ikisi bir arada reklamları gibi herşeyi anlatıyor,selamlar

sv:alptuğ56

gizleyecek saklayacak bi şey yok kendi açımdan diye düşünüyorum Allaha (cc) şükür utanacak başımızı öne eğecek bir meslek yapmıyoruz..

kimin hangi markayı almaya çalıştığınlada ilgilenmiyoruz... amacımız amacımız buradan mal satmakta değil bizim interaaktif bir web sayfamızda yok...

forumdaki amacımız bildiğimiz doğruları yazmak bunu yaparkende kimsenin gözünün yaşına bakmayız hangi marka olursa olsun hangi firma olursa olsun yanlış yaptığında odunu verelim diyenlerdeniz veriyoruzda zaten Demirdöküm Arçelik Beko Vestel SEG Regal gibi markalara basıyoruz sopayı adam olsunlar diye ben istermiyim ki dışarıdan ithal ürün gelsin biz bu şekilde kalkınamayız ben isterim ki ekonominin can damarı ithalat değil İHRACATT tır. ama ne yaparsın ki bu ülkede 3 kuruşun hesabını yapan dev holdinglerle ancak buradan forumdan mücadele edebiliriz..

Karınca karar vermiş hacca gidecek yola çıkmış görenler sormuş karınca kardeş nereye gidiyorsun ,
      demiş
      -hacca gidiyorum
      -bu ayaklarlamı gideceksin hacca
      -evet
      -demiş
      sen bu ayaklarla oraya gitmeye ömrün yetmez demişler
      olsun gidemesemde yolum belli hedefim belli demiş ..

bizimkide işte o misal yolumuz belli hedefimiz belli yaşımız geldi emekli olmaya az kaldı kendimize bir meşgale arayıp vaktimizi boş geçirmektense hiç olmassa günde 1 saat ayırıp forumda yararlı olalım dedik

kendimle her zaman gurur duydum memleket Tekirdağ meslek klimacı (hvac) sadece klima deyince bireysel klimalardanda bahsetmiyorum (HVAC) tan bahsediyorum çok geniş kapsamlı bir iş ucu bucağı yok mesleğin

ya işte böyle bir söyle bin ah işit

saygılar : alptuğ kardeş
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      30 Mayıs 2011 10:06:04
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Usta fena taktın Demirdökümlere.
      Benim evde 3 tane var kurulu, standart klima olarak oldukça iyi iş görüyorlar ve tüketimleri de makul.
      Ses olarak, yeni modellerde sadece iç ünitede (ısıtmada) ilk çalıştığı zaman pilot sensörün kontrol aşamasındaki zırıltısı dışında ses te çok değil.
      Hele bir de 2005 model 9 binlik var ki, dış ünitenin çalıştığını anlamak için ya fanı görmek gerekiyor ya da elle dokunmak.
      Bana bunları özel mi yaptılar, yoksa senin ordakiler mi özel olarak kötü anlayamadım.
      Kaldı ki ben de başka markalar kullandım-kullanıyorum, etrafta arkadaşlarda da değişik markalar var, DD'lerde dediğin şikayetler yok, diğerlerinde daha fazla sorun var.

Haa, bunları 1500-2000 lira üstü kaliteli mallarla mukayese ediyorsan orası başka.
      Mukayese için Arçelik-Vestel-Gree falan ile karşılaştır, üst kalite mallarla değil.
      Nihayetinde 500-800 liralık sıradan ekonomik aletler bunlar.

Yatak odası için önerilmez, çünkü yatak odasında ucuz klima=eziyet. Orda kaliteli (pahalıca) sessiz klima olmalı bence.

Not. 410 gazlı modellerde sorun olduğunu servisleri anlattı, onlarla ilgili tecrübem yok.
      Ama 22 gazlı eski-yeni 20 civarı var çevremde, arıza olarak sadece birinde kartttan kaynaklanan bir sorun çıktı, o kadar.

ya kocausta senin kesin bir ilgin var bu demirdökümle
      ya saklama söyle bi şey olmaz kim satıyor demirdökümü yada servisi yakınınmı
      yoksa sen aldın kullanıyorsun diye mi hayıflanıyorsun hocam

bizim kişilerle işimiz yok ama bizde yanlışı gördükmü karşısında olmassak eğer kim mücadele edecek bizden sonraki nesillere mi bırakalım bu mücadeleyi

Demirdöküm klima yemin ediyorum gecen cuma idi yanılmıyorsam bir komşunun klimasını söktük yer değiştiricez almış işte bi şekilde kredi kartına 18 taksit daha taksitleri bitmemiş cihazın servisi arıyor vatandaş 200 lira sökme takma (montaj demontaj) istemiş.

rica etti kırmadık dedik tamam sana yardımcı olalım vallahi söktüğümüze sökeceğimize taktığımıza takacağımıza pişman olduk neler çekti çocuklar bi bilsen
      boru incecik soğan zarı gibi çat diye kırıldı vanası kapanmıyor kapansada gaz sızdırmaya devam ediyor daha ilk girdik dükkana klimayı çalıştırdık gazını toplayacağız bi başladı klima buşşşşş gooooooohh diye çalışmaya bizi bile korkuttu fan dönmeye başladı zırıltıdan durulmuyor gerçi benim bu ilk deneyimi
      m değil onuda söyliyeyim kendi şahsıma konuşayım en az 3000 tane klima montajına bizzat gittim yaptım hangi klima da ne sorunlar var hemen hemen hepsini biliyorum ...

mesela vestellerin belli bir süre sonra arkasındaki plastik ısı değişimlerinden çatlıyor ve su sızdırıyor tamamen imalat hatalı

şimdi biz bunları söylemessek yarın bunun hesabını veremeyiz hiç kimseye adam gibi cihaz yapsınlar adam gibi firmadan ithal etsinler sanırım klima malezya malıydı demirdöküm olan
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      30 Mayıs 2011 10:22:45
      e kardeşim tam adamını bulmuşsun işte ille burayamı yazalım. tekirdağlı klimacı üstad sana m.elctricte elinden geleni yapar herhalde en azında öyle tahmin ediyorum. arayın anlaşın derim 2x2=4 ille buraya kıyak fiyat yazmanızda şart değil. kafaları çalıştıralım arkadaşlar forumdaki tüm klimacılarla irtibat kurup çözelim yok ben listeden çıkmam diyen oldumu hazır her şeyi benmi diyim ya. nasıl çarşıya pazara çıktığımızda türklüğümüzü gösteriyorsak. sırça kendilerini sırça köşklerde görüpte, bırakın bu eski kafaları diyen özür dilerim ama anguslara bırakmayalım piyasayı. müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz. onlara diyelim hem kıroyuz hemde liste fiyatında paramız yok e nolcak şimdi. anlaşıcaz okey. 5 kuruş parasız almıyoruz sonuçta günün enstrumanlarını kullanıcaz tabi güven açısından öyle abi gönder paramız olunca öderiz hanzosu değiliz kıro görülsekte. koç klimaya selam benimi tanıyordu ben onumu tanıyordum tüm telefonda tüm kart bilgilrimi verdim ertesi gün klimam geldi. bu kadar basit onun gibi dolu arkadaş var burda yine ismini bazı saygısız ilaç almış gibi şaşı bakanlar yüzünden bildirmek istemeyen bir arkadaş var. onuda sıkıştırıp delirttik biraz yine telefonla arkadaşın babasının evine 3 günde montaj dahil kaptık klimayı. bana sormayın kim diye ben burda aşırı kazık yiycek olanları zaten uyarıyorum. yazım silinse bile güzel özet bir bilgi geçtim. birol ustayıda onuda her konuda rahatsız edebilirsiniz oda yok olmaz diyen biri değildir her yola gelir. başkalrının adına konuşmuş gibi gözüksemde konuşmadım ben genel bilgi geçtim yazım silinebilir saygı duyarım. herkeze selamlar.
      quote:

quote:

Evet bende önermiyorum. Isıtmasında, soğutmasında hiçbir problem yok yalnız fan sesi, durması kalkması ve tısssss diye bir ses çıkarması rahatsız edici. Salon oturma odası gibi tv ve gürültü olan yerlerde sorun olmaz ancak yatak odası için uygun değil. Bunun için en sessiz ve kaliteli klima olarak mits. elec. i gördüm ve almaya karar verdim. Şimdi Önemli olan en uygun fiyat alabilmek.
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      30 Mayıs 2011 11:45:47
      Ben az önce siparişimi verdim(msz-ge-25va). Tekirdağ bana çok uzak.

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

e kardeşim tam adamını bulmuşsun işte ille burayamı yazalım. tekirdağlı klimacı üstad sana m.elctricte elinden geleni yapar herhalde en azında öyle tahmin ediyorum. arayın anlaşın derim 2x2=4 ille buraya kıyak fiyat yazmanızda şart değil. kafaları çalıştıralım arkadaşlar forumdaki tüm klimacılarla irtibat kurup çözelim yok ben listeden çıkmam diyen oldumu hazır her şeyi benmi diyim ya. nasıl çarşıya pazara çıktığımızda türklüğümüzü gösteriyorsak. sırça kendilerini sırça köşklerde görüpte, bırakın bu eski kafaları diyen özür dilerim ama anguslara bırakmayalım piyasayı. müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz. onlara diyelim hem kıroyuz hemde liste fiyatında paramız yok e nolcak şimdi. anlaşıcaz okey. 5 kuruş parasız almıyoruz sonuçta günün enstrumanlarını kullanıcaz tabi güven açısından öyle abi gönder paramız olunca öderiz hanzosu değiliz kıro görülsekte. koç klimaya selam benimi tanıyordu ben onumu tanıyordum tüm telefonda tüm kart bilgilrimi verdim ertesi gün klimam geldi. bu kadar basit onun gibi dolu arkadaş var burda yine ismini bazı saygısız ilaç almış gibi şaşı bakanlar yüzünden bildirmek istemeyen bir arkadaş var. onuda sıkıştırıp delirttik biraz yine telefonla arkadaşın babasının evine 3 günde montaj dahil kaptık klimayı. bana sormayın kim diye ben burda aşırı kazık yiycek olanları zaten uyarıyorum. yazım silinse bile güzel özet bir bilgi geçtim. birol ustayıda onuda her konuda rahatsız edebilirsiniz oda yok olmaz diyen biri değildir her yola gelir. başkalrının adına konuşmuş gibi gözüksemde konuşmadım ben genel bilgi geçtim yazım silinebilir saygı duyarım. herkeze selamlar.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      30 Mayıs 2011 12:15:43
      @Tekirdağlı-klimacı

İlgim var tabii usta, evde 3 tane kurulu ve arkadaşlarda da var 10 küsur.
      Galiba anlatamadım demek istediğimi, usta 424 (dörtyüzyirmidört) liraya 12500 soğutma-13500 ısıtma gücü olan makina olduğu için seviyorum bu aletleri.
      Bu paralara bu kapasitede eve ufo kurarsın ancak, ya da düzgünce bir soba takımı.

Yani konu, tamamen "verilen paraya göre alınan mal" olayı; yoksa kalitesini 1500-2000 lira üstündeki mallarla kıyaslamak abes zaten.
      Çektiği akım/verdiği ısı dengesi de iyi, hernekadar euroventte testi yoksa da, kendimiz görüyoruz.

Bunlar dışında DD'cilerle tek ilişkim, arasıra monraja geldiklerinde muhabbet, o da daha çok konu hakkında birşeyler daha öğrenebilmek.
      Ama onların beni pek sevdiğini sanmıyorum, çünkü montajlarda "kıl"lık yaparak işlerini uzatıyorum
      |
      |

• Hızlı Cevap

Reklamlar
      sohbet
      SEO
      #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
      Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      haberler
      Bu sayfanın
      Mobil sürümü
      Tablet sürümü
      Mini Sürümü

BR3
      0,453
      1.2.165

Reklamlar

Ankara Web Tasarım #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu son dakika
      Kurumsal Web Tasarım Şirketi Kurumsal Web Tasarım Şirketi üniversite haberler
      Blogio SEO Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu Satılık Köpek
      Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

BR3
      0,516
      1.2.165

Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.