Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.418
Tıklama
Giriş
      696 Mesaj
      24 Mayıs 2011 13:02:07
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

ülen işler iyice karıştı o zaman

dediğin doğru olabilir ve GREE neticede dünyada her önüne gelene mal yapıyor,kimseyi boş çevirmiyor uyanıklar!

Ancak az evvel aklıma geldi,gidip Dış Üniteye baktım orada AIRFEL nin stickeri var!! bu durumda malıda onlar ithal etmiş olabilir!

airfel bu durumda hem kendine cihaz ithal ediyor hemde marketlerde (koçtaş) gibi yerlerde satılsın diye stand kuruyor durum bu servis desteğinide airfel veriyor..
      NİL KLİMA ile bu işin hiç bir alakası olmadığı ortaya çıktı

bu ihale tamamen airfel in dolayısı ile SANKO holding in işi
      |
      |
      24 Mayıs 2011 13:05:17
      AİRFEL GENEL MÜDÜRLÜK
      Hürriyet Mh. E-5 Yan Yol Üzeri No:57 34876 Kartal / İSTANBUL
      Telefon : 0 216 453 27 00 (Pbx)
      Faks : 0 216 671 06 00-01

ben bi görüşücem bakalım ardından ne çıkacak aleminyum boru olayına ne yanıt verecekler o zaman biz servisleri ve bayileri keklediler israrla R410a gazlı klimalarda VRF borusu kullanın diye bizi aldattılar şimdi kendileri aleminyum kullanıyorlar.

yazık valla biz adam olmayız
      |
      |
      24 Mayıs 2011 14:04:16
      Evet,ben şimdi bu uyanıkları arayıpta,verirsem odunu doğru olmaz,çünkü olayı teknik olarak bilmiyorum!
      Ama işin uzmanı bunu heriflere sorarsa ve bizde bazı şeyleri çakazlarsak,sonra duruma göre bakarız!

yaw Aliminyum işide nereden çıktı,bugüne kadar hep Bakır değilmiydi bunlar kardeşim??

yoksa Çin liler özel bir madde ile bir şeyler bulup-geliştirip,maliyeti aşağı çekecek bu Aliminyum boru olayınımı buldular!
      bunlar uyanık Çin liler yaw,her bir şeyi bulur bu çekik-gözlüler

++
      Ama şu Aliminyum olayını biraz eşelemek lazım,çakallığa geçit yok
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      24 Mayıs 2011 14:10:19
      hocam okadar çok karışık işlem varki bunları göünce mavi hapı hatırlamak için önce sarı hapı alıcaksın komedisi çıkıyor ortaya. mesela şuan mitsubishi heavy resmi ditribütörü sanko holding. mitsubishinin sitesine girince istanbul maslak giz plazada adı sanı duyulmadık bir şirket daha çıkıyor çözemedim google çeviri ile acaba diğer dallardamı klimadamı. yanlız ağırlık klimada gözüküyor.

quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

NİL KLİMA Türkiye resmi distribütörü gree nin iletişim için

Adres : Nil Isıtma Soğutma Klima Enerji Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.
      Nuhkuyusu Cad. Güllübahçe Sok. No: 17 Kat: 4 Altunizade - Üsküdar / İstanbul
      Telefon : +90 216 474 04 65 - 66 - 67
      Fax : +90 216 474 04 68
      E-Posta : info@nilhvac.com

ama şimdi şöyle bi durumda var bu gree klimaları sadece NİL klima getirmiyor aynı zamanda airfellde getiriyor aynı zamanda büyük patronlar koçtaş gibi kendi özel anlaşıpta getirebilir servis hizmeti olarakta airfel servislerini anlaşmalı olarak kullanıyor olabilir biraz karışık bi durum...

GENEL MÜDÜRLÜK
      Hürriyet Mh. E-5 Yan Yol Üzeri No:57 34876 Kartal / İSTANBUL
      Telefon : 0 216 453 27 00 (Pbx)
      Faks : 0 216 671 06 00-01

bende bu gree işinin ve yaptıkları çakallığın takipçisi olucam bakalım ardından kim çıkacak
      |
      |

• Çavuş
      91 Mesaj
      24 Mayıs 2011 16:45:08
      Merhabalar forumu baya okudum kaset tipi salon tipi duvar tipi derken kafam karıştı..

İşyerimizin market kısmı için bir klima düşünüyoruz. Alan 56m2 yükseklik 2.5m akaryakıt istasyonu marketi kapı çok sık açılıp kapanıyor, kuzey cephe tek
      katlı bina yalıtım durumu iyi sayılır. Uzun süreli kullanılacağı için a sınıfı ya da inverter klima istiyoruz. Bütçe 3000tl civarı. Marka ve model tavsiye ederseniz çok sevinirim
      |
      |
      24 Mayıs 2011 19:11:58
      Mersin de soğutma amaçlı bende klima almak istiyorum. Aslında geçen yıl demir döküm A serisi(AL de olabilir) 12.000 lik bir klima almıştım. 2Sanırım 2 yıl garantisi vardı 1 yılı geçti 1 yıl daha garantisi var. Klima Kötü değil iyi ama beni tatmin etmiyor. Çok sessiz ve kaliteli bir klima arıyorum. denk gelirse elimdeki demirkömü de elimden çıkarmak istiyorum.

Forum sayesinde az çok fikir edindim. Şu an Mitsübishi Electric e yakınım MSZ 25 olanına inverter serisi. 2300 TL civarı fiyat aldım. Ev değiştireceğim. Ben bu klimayı yatak odası için düşünüyorum. Malum Mersinin sıcaklarında klimasız uyumak pek mümkün değil. mSZ25VA 15-18 metre kara bir oda için yeterli olur sanıyorum.

Siz bu işin uzmanlarına sorum şu; Klima almak için şuan doğru zaman mı yoksa bir süre daha beklemek mi lazım? Ve M. Electric benim için doğru seçim olur mu?

M. Heavy I. falan da baktım ama electriğin bu işte daha iyi olduğu sonucuna vardım. Toshiba biraz karışık. daisekai tosbinın ürünü mü ayrı ürün mü anlamadım. CARRIER XPOWER GOLD lara geçen yıl da bakmıştım nedense bir türlü içime sinmedi. Satıcısından mıdır veya başka birşeyden midir anlamadım. Onlar da carrier i toshibanın ürettiğini söylüyor.

ayrıca daha önce de zibro ya bakmıştım ama mersinde servis ve satış yok sanırım.

Neyse sizden bu konularda bir fikir almak isterim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      24 Mayıs 2011 19:16:18
      Ser25kan sana benim A serisi 12.000 btü demir dökümü vereyim istersen. ben değiştirmek istiyorum. geçen yıl almıştım 1 yıl daha garantisi var.

Sabit hızlı R22 gazlı klima. geçen yıl ben 700 tl ye almıştım bu yıl 800 tl civarı galiba. Ben de tarsustayım
      |
      |
      24 Mayıs 2011 19:18:23
      quote:

Orijinalden alıntı: ser25kan

quote:

Orijinalden alıntı: ser25kan

adana ceyhan da yaz aylarında sadece soğutma amaçlı kullanmak üzere 12000 btu ve 24000 btu iki adet klima almayı düşünüyorum biraz araştırdım fiyat fazla olmaması gerekli bu arada iki seçenek arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

YORK KLİMA R410A Gazlı 12000 btu: 860 TL.

YORK KLİMA R410A Gazlı 24000 btu: 1460 TL.

DİĞER SEÇENEĞİM

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 12000 btu: 810 TL.

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 24000 btu: 1620 TL.

not fiyatlar yerel satıcı arkadaştan 23.05.2011 de alındı günceller.

özellikle york bana daha cazip geliyor ama nasıl bir klima bilen, kullanan varsa yardım etsin lütfen... teşekkürler.

kimse yok mu cevap verecek

Ser25kan sana benim A serisi 12.000 btü demir dökümü vereyim istersen. ben değiştirmek istiyorum. geçen yıl almıştım 1 yıl daha garantisi var.

Sabit hızlı R22 gazlı klima. geçen yıl ben 700 tl ye almıştım bu yıl 800 tl civarı galiba. Ben de tarsustayım
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      24 Mayıs 2011 20:54:00
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Mersin de soğutma amaçlı bende klima almak istiyorum. Aslında geçen yıl demir döküm A serisi(AL de olabilir) 12.000 lik bir klima almıştım. 2Sanırım 2 yıl garantisi vardı 1 yılı geçti 1 yıl daha garantisi var. Klima Kötü değil iyi ama beni tatmin etmiyor. Çok sessiz ve kaliteli bir klima arıyorum. denk gelirse elimdeki demirkömü de elimden çıkarmak istiyorum.

Forum sayesinde az çok fikir edindim. Şu an Mitsübishi Electric e yakınım MSZ 25 olanına inverter serisi. 2300 TL civarı fiyat aldım. Ev değiştireceğim. Ben bu klimayı yatak odası için düşünüyorum. Malum Mersinin sıcaklarında klimasız uyumak pek mümkün değil. mSZ25VA 15-18 metre kara bir oda için yeterli olur sanıyorum.

Siz bu işin uzmanlarına sorum şu; Klima almak için şuan doğru zaman mı yoksa bir süre daha beklemek mi lazım? Ve M. Electric benim için doğru seçim olur mu?

M. Heavy I. falan da baktım ama electriğin bu işte daha iyi olduğu sonucuna vardım. Toshiba biraz karışık. daisekai tosbinın ürünü mü ayrı ürün mü anlamadım. CARRIER XPOWER GOLD lara geçen yıl da bakmıştım nedense bir türlü içime sinmedi. Satıcısından mıdır veya başka birşeyden midir anlamadım. Onlar da carrier i toshibanın ürettiğini söylüyor.

ayrıca daha önce de zibro ya bakmıştım ama mersinde servis ve satış yok sanırım.

Ben daikin ile daisekai yi karıştırmışım ikiside tashiba markası mı yoksa farklı mı onu bilmiyorum.
      |
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      24 Mayıs 2011 21:19:30
      quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

http://imageshack.us/photo/my-images/802/evplan.jpg/
      arkadaşlar resimde belirttiğim evimin planında 24 sayısıyla belirtilen yer 24 metrekarelik salon, 14 ile belirtilen yer ise 14 metrekarelik yatak odası. 2 odanın da kapılarının yerini boşluk bırakarak belirtmeye çalıştım. yalnızca soğutma amaçlı olarak klima almayı düşünüyorum ve gittiğim bir bayi alçalan soğuk havanın odalar arasında rahat hareket edebileceği varsayımı ile yalnızca salona taktıracağım klima ile 2 odayı da soğutabileceğimi söylemişti. koridor uzunluğunun 10 metre olduğunu düşünerek sizce bu ne kadar mümkündür? mümkün ise kaç btu.luk klima ile bunu sağlayabilirim? sırf soğutma amaçlı düşündüğüm için inverter klimalara fazla para vermek istemiyorum. bu kriterlerde tavsiyeniz ne olur? 2 ayrı klima almak, yüksek kapasiteli tek klima almak? klimayı temmuz ayında alacağım. biraz çok soru olmakla beraber marka ve model tavsiyeleri ile birlikte önerilerinizi bekliyorum :)

sevgılı kardesım,sakın tek klıma yeter dıyen markaların tuzagına dusme...tek klıma ıle cızmıs oldugun 2 odayı sogutamassın...2 makına alman lazım yada bır dıs,2 ıc unıte alman lazım...ufak odan ıcın 9000 btu,salon ıcın eger kapıyı acık bırakacaksan 18000 btu ınventer mıtsubishi electric rahat ısını gorur...genelde bu klıma ıslerını yapanlardan edındıgım buyuk bır bılgıyle benım tavsıyem kapıların acık kalmamasıdır...eger salon kapısı kapalı kalırsa sana 12000 btu bıle fazla fazla yeter..ben sahsen kendım 20m lık calısma odasında mıtsubıshı electrıc 9000 btu,40m salonda yıne aynı marka 18000 btu cıhaz kullanmakla bırlıkte cok memnunum,tavsıyemdır...hem sessız hemde sorunsuz olarak senelerce kullanırsın...yok eger mıtsubıshı electrıc olmaz ıse sana ve yenı klıma alacaklara bıraz paraya kıymaları ve mıtsubıshı electrıc,daıkan oncelıklı daha sonra dıger mıtsubıshı ye bakmalarını tavsıye ederım...yalnız sunuda hatırlatayım bu markalar kalıtelerı oldugu ve bu ıs ustune prof oldukları ıcın fıyatları herzaman dıger markalardan daha yuksektır ama yuzunuzu asla kara cıkarmazlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArenaMaster -- 24 Mayıs 2011; 21:40:45 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      24 Mayıs 2011 22:16:28
      syn: outofnick evin tamamı kaç m.kare
      |
      |
      24 Mayıs 2011 22:39:19
      quote:

Ben daikin ile daisekai yi karıştırmışım ikiside tashiba markası mı yoksa farklı mı onu bilmiyorum.

DAIKIN kendi başına bir dünya markası diğeri de tashiba değil TOSHİBA bu klimada başlı başına bir dünya markasıdır

daisekai TOSHİBA marka klima cihazlarının bir modeli

mesela mitsubishi electric KİRİGAMİNE gibi
      yada fujitsu NOCRİA gibi

Renault un MEGAN modeli gibi
      |
      |
      24 Mayıs 2011 22:46:29
      klima almayı düşünen arkadaşlara hazıra konmadan biraz okumalarını rica edicem 150 sayfanın tamamı elbette okunmaz ama en az 20 sayfa okuyan fikir edinebilir 130dan başlayıp 150. sayfaya kadar okuyan çok önemli bilgilere sahip olacağına bahse girerim...

yinede fikrimi belirtmeden edemedim..

eğer F/P ürünü cihaz alınacaksa gree marka airfel güvencesinde klimalar var ama içinden çıkan set (tesisat seti) bakır borudan değil aleminyumdan bunu tamamen size bırakıyorum tavsiye değil bu yüzden 20 sayfayı okuyun diyorum..

yine samsung klimalar var oldukça hesaplı deneyimim yok alanlar var kullananlar var memnunlar

ben kişisel görüşüm 2 yıldır gözüm kapalı sattığım MİDEA ları öneriyorum F/P ürünü olarak değil onun bir üstü olduğunu düşündüğüm için

f/p ürünü olarak fujitherma öneriyorum

yerli markalardan önerilecek bir cihaz olduğunu düşünmüyorum arçelik beko ve vesteli geçiyorum
      bunun yanısıra baymak york hiç bir fikrim yok
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      24 Mayıs 2011 23:10:01
      quote:

quote:

DAIKIN kendi başına bir dünya markası diğeri de tashiba değil TOSHİBA bu klimada başlı başına bir dünya markasıdır

daisekai TOSHİBA marka klima cihazlarının bir modeli

mesela mitsubishi electric KİRİGAMİNE gibi
      yada fujitsu NOCRİA gibi

Renault un MEGAN modeli gibi

tashiba değil toshiba olduğunu biliyorum. sadece yanlış yazmışım.
      |
      |
      24 Mayıs 2011 23:10:13
      quote:

syn: outofnick evin tamamı kaç m.kare

şu an kabataslak ölçtüm. 92m.kare civarında banyo tuvalet dahil.
      |
      |
      24 Mayıs 2011 23:18:03
      syn: outofnick ben klimacıyım sana 2 tavsiyem olacak

1. tavsiyem bir adet 9000 lik yatak odasına 12.000 lik salona şöylede olabilir. 1 dış ünite 2 iç ünite (2 iç üniteden biri 9 diğeri 12)

2. tavsiyem 24.000 lik yatak odasının tam karşısına koridarın en başındaki duvara yatak odası ve salona doğru üfleyecek şekilde

birinci seçenek sana daha uygun olacak gibi diye düşünüyorum karar senindir

wc ve banyoyu saymazsak70--- 80 metre civarı sürekli kullanım alanına sahip olduğunu varsayarak ve kullanmadığın odaların kapısını kapattığını varsayarak 24.000 lik cihazda yeterli gelecektir..

ne kadar bütçe ayırabilirsin bunu belirtmediğin için sana marka ve model önermedim belirtirsen önericem
      |
      |
      24 Mayıs 2011 23:35:35
      quote:

*Düşündüğünüz ME 2.5 kW'lık alet, özellikle o boyutta bir yatak odası için yeterli ve uygun.
      *İyice araştırırsanız, son yılda M. Heavy ME'yi geçmeye başladı; aslında her ikisi de birbirinden iyi aletler yapıyorlar.
      Ama ben M. Heavy'nin arkasında Sanko olduğu için onu tercih ederim.
      *Toshiba'nın inverter serileri, gelişmişlik sırasına göre Suzumi, Daiseikai, Super Inverter Daiseikai diye gidiyor.
      skv, skvr, skvp, pkvp gibi seriler var, ve inverter klima işinin kralı bunlar,
      Artı, arkalarındaki Alarko desteği de işin cabası.
      Para sorunum olmasa başka hiçbir mala bakmam, tek tercihim bunlar olur.
      *Zibro'nun bu topikte satıcısı bir arkadaş var, mbirol nicki ile yazıyor, onunla iletişime geçerseniz size yardımcı olur.
      edit: Klima alma işini biraz daha bekletirseniz, hem fiyatlar değişecek, hem de mal+hizmet konusunda sorun yaşayabilirsiniz, elinizi çabuk tutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 24 Mayıs 2011; 23:38:45 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      25 Mayıs 2011 00:13:05
      quote:

Orijinalden alıntı: erkay

Merhabalar forumu baya okudum kaset tipi salon tipi duvar tipi derken kafam karıştı..

İşyerimizin market kısmı için bir klima düşünüyoruz. Alan 56m2 yükseklik 2.5m akaryakıt istasyonu marketi kapı çok sık açılıp kapanıyor, kuzey cephe tek
      katlı bina yalıtım durumu iyi sayılır. Uzun süreli kullanılacağı için a sınıfı ya da inverter klima istiyoruz. Bütçe 3000tl civarı. Marka ve model tavsiye ederseniz çok sevinirim

İnverter bütçenizi aşacaktır, ve orada özelliğinden de faydalanmanız zor; en iyisi sabit hızlı A sınıfı bir 24 binlik klima alın.
      Orada ses te sorun olmayacağı için, "en ucuz maliyetle ısı transferi yapan" basit bir makina size daha çok uyar:

Mesela bunlar gibi, daha ucuz fiyatlar için başka dükkanlara da bakın, promosyon neyin denk gelebilir:

http://www.buroteknik.com/demirdokum-a2-24-hp-12000-btu-a-enerji-sinifi-duvar-tipi-split-klima--fiyati_73427.html

http://www.buroteknik.com/airfel-turkuaz-gold-24000-btu-duvar-tipi-split-klima-air-conditioner-hizli-gonderi-fiyati_78803.html

http://www.buroteknik.com/midea-msri-24-24000-btu-h-on-off-r-serisi-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-ucretsiz-kargo-ucretsiz-montaj-fiyati_79411.html
      |
      |

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      25 Mayıs 2011 01:05:37
      quote:

1. tavsiyem bir adet 9000 lik yatak odasına 12.000 lik salona şöylede olabilir. 1 dış ünite 2 iç ünite (2 iç üniteden biri 9 diğeri 12)

2. tavsiyem 24.000 lik yatak odasının tam karşısına koridarın en başındaki duvara yatak odası ve salona doğru üfleyecek şekilde

wc ve banyoyu saymazsak70--- 80 metre civarı sürekli kullanım alanına sahip olduğunu varsayarak ve kullanmadığın odaların kapısını kapattığını varsayarak 24.000 lik cihazda yeterli gelecektir..

ne kadar bütçe ayırabilirsin bunu belirtmediğin için sana marka ve model önermedim belirtirsen önericem

sagolun cavabınız için. bugün gittiğim daikin bayisi de 1 dış 2 iç ünite ihtimalini söyledi. her markada böyle midir bilmiyorum ama o şekil bir sistemde boru ve montaj ücreti alınacağını söyledi. sizce bu estetik olarak sıkıntıya veya bir odaya gidecek hortum uzun olacağı için performans kaybına neden olmaz mı? 24.000lik bir klimayı koridora koymak estetik olarak olmaz. 24000 i salona koyarsak peki performans alamazmıyız? ilk mesajda da belirttiğim gibi yalnız soğutma amaçlı olduğu için inverter düşünmüyorum. ondan dolayı tek klima ile halledilebilecek ise 1500 TL, iki klima ile olacak ise de 1900-2000 TL gibi bütçe ayırmayı düşünüyorum. beko,arçelik, vestel düşünmüyorum. ailemin kullandığı baymaklar gayet iyi geliyor bana. baymak veya tavsiye edilirse demirdöküm veya daha kaliteli ithal ürünler olabilir diye düşünüyorum. sizin tavsiyeniz ne olur?
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      25 Mayıs 2011 01:36:37
      quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

quote:

sagolun cavabınız için. bugün gittiğim daikin bayisi de 1 dış 2 iç ünite ihtimalini söyledi. her markada böyle midir bilmiyorum ama o şekil bir sistemde boru ve montaj ücreti alınacağını söyledi. sizce bu estetik olarak sıkıntıya veya bir odaya gidecek hortum uzun olacağı için performans kaybına neden olmaz mı? 24.000lik bir klimayı koridora koymak estetik olarak olmaz. 24000 i salona koyarsak peki performans alamazmıyız? ilk mesajda da belirttiğim gibi yalnız soğutma amaçlı olduğu için inverter düşünmüyorum. ondan dolayı tek klima ile halledilebilecek ise 1500 TL, iki klima ile olacak ise de 1900-2000 TL gibi bütçe ayırmayı düşünüyorum. beko,arçelik, vestel düşünmüyorum. ailemin kullandığı baymaklar gayet iyi geliyor bana. baymak veya tavsiye edilirse demirdöküm veya daha kaliteli ithal ürünler olabilir diye düşünüyorum. sizin tavsiyeniz ne olur?

Al bir 9 binlik, bir de 12 binlik Demirdöküm A2 serisinden, işini ucuza hallet arkadaşım.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
son dakika
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,414
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.