Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (443. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Söylenilenlerden bizim ülke olarak adam olmamız çok zor gözüküyor, Hiç bir işi sağlam dürüstce tutmayı başaramıyoruz :( Yeni alınan bir mala + para ödeyerek performans aramak çok komik...

Şimdi ne yaparsın çık çıka bilirsen işin işinden, Airfeli bende buradan kınıyorum ve kendilerine E-Mail atmayıda unutmicam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spayk07

Söylenilenlerden bizim ülke olarak adam olmamız çok zor gözüküyor, Hiç bir işi sağlam dürüstce tutmayı başaramıyoruz :( Yeni alınan bir mala + para ödeyerek performans aramak çok komik...

Şimdi ne yaparsın çık çıka bilirsen işin işinden, Airfeli bende buradan kınıyorum ve kendilerine E-Mail atmayıda unutmicam.

bilinçli tüketici olarak bunu yapmanızı destekliyorum arkadaşım bende seninleyim yanındayım..

birde greee markayı öven arkadaşlardan ricam hani gaz veriyorsunuz ya gree lere bu tesisat işinede firma yetkilileri ile görüşüp bi çözüm bulsanız diyorum bilhassa albani üstad senin bıçağın keser bi el atsan bu işe ne dersin
  • Arkadaşlar Antalyadaki evimizin salonu için (30 m2) klima ihtiyacımız var..Ancak klima yaz veya kışın sadece misafir geldiği zaman tahminen ayda 4-5 gün için kullanılacak..Araştırmalarımda buraya 18000 btu klima olacağını söylediler..acaba 13000 btu toshiba 13skv(inverter) iş görürmü?fiyat 2100Tl(12 taksit)yada başka bir cihaz önerisi olan varmı? 12 lik cihazlar buraya küçük gelirmi?
  • baymak almayın arkdşlar kesinlikle servisinde sorunlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: f07atih

Arkadaşlar Antalyadaki evimizin salonu için (30 m2) klima ihtiyacımız var..Ancak klima yaz veya kışın sadece misafir geldiği zaman tahminen ayda 4-5 gün için kullanılacak..Araştırmalarımda buraya 18000 btu klima olacağını söylediler..acaba 13000 btu toshiba 13skv(inverter) iş görürmü?fiyat 2100Tl(12 taksit)yada başka bir cihaz önerisi olan varmı? 12 lik cihazlar buraya küçük gelirmi?

O dediğiniz aletin kapasitesi bu mekan için yeterli değil, artı o kadar kısa süre kullanım için inverter cihaz almak mantıklı olmaz.
    Çünkü o kapasiteye uygun bir inverter 2500 liraya yakın bir fiyata alınabilir, ki değmez.
    İşinizi görecek alet bu mesela:

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-18-skv-split-klima-inverter.aspx

Bence siz 18 bin btu kapasiteli standart bir alet bakın.

http://www.buroteknik.com/airfel-turkuaz-gold-18000-btu-duvar-tipi-split-klima-air-conditioner-hizli-gonderi-fiyati_78801.html

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-afsw-12hrr1r-1p-kio-12-000-btu-h-cocuk-odasi-duvar-tipi-split-klimakarisik-desenli_04.011.4651.0021.htm

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a2-18-hp-duvar-tipi-split-klima.aspx

• @outofnick

Tek ünite ile o iki mekan biraz sorunlu olur, çünkü koridoru da hesaba katmanız gerekir.
    Şartlandırdığınız hava mecburen o koca koridora da dolacaktır.

Bir 9 bin, bir de 12 binlik standart alet almalısınız kanımca.

Marka olarak bir önceki mesajıma bakın, onların uygun kapasitelerinden seçin.

Ve alım işini de şimdiden yapın; temmuzda fiyatlar da değişir, mal-hizmet konusunda sorun da yaşanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

Orijinalden alıntı: spayk07

Söylenilenlerden bizim ülke olarak adam olmamız çok zor gözüküyor, Hiç bir işi sağlam dürüstce tutmayı başaramıyoruz :( Yeni alınan bir mala + para ödeyerek performans aramak çok komik...

bilinçli tüketici olarak bunu yapmanızı destekliyorum arkadaşım bende seninleyim yanındayım..

birde greee markayı öven arkadaşlardan ricam hani gaz veriyorsunuz ya gree lere bu tesisat işinede firma yetkilileri ile görüşüp bi çözüm bulsanız diyorum bilhassa albani üstad senin bıçağın keser bi el atsan bu işe ne dersin

Hocam,sen bana bunların ithalatçısının telefon numaralarını verirsen herifleri ararım,bakalım neyin nesi diye!

Yoksa "NİL" mi bunların ithalatçısı??

Sanırım bu olayın Koçtaş ile bir teknik alakası yoktur?? yani onlar ne geliyorsa onu satıyorlar??

yani bu işin içinde de o zaman bir çakallık var gibi geliyor bana

++
    Gaz verme doğru ama sürekli gaz basacak değilim,varsa heriflerin bir yamuk durumları bunuda aleni yazarız!
    hatta ben heriflerle sertte konuşurum yeri gelirse ve DH yi zaten herkes nasılsa biliyor,buradan veririm odunu diyede
    sopayı gösteririm aynen

++

• NİL KLİMA Türkiye resmi distribütörü gree nin iletişim için

Adres : Nil Isıtma Soğutma Klima Enerji Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Nuhkuyusu Cad. Güllübahçe Sok. No: 17 Kat: 4 Altunizade - Üsküdar / İstanbul
    Telefon : +90 216 474 04 65 - 66 - 67
    Fax : +90 216 474 04 68
    E-Posta : info@nilhvac.com

ama şimdi şöyle bi durumda var bu gree klimaları sadece NİL klima getirmiyor aynı zamanda airfellde getiriyor aynı zamanda büyük patronlar koçtaş gibi kendi özel anlaşıpta getirebilir servis hizmeti olarakta airfel servislerini anlaşmalı olarak kullanıyor olabilir biraz karışık bi durum...

GENEL MÜDÜRLÜK
    Hürriyet Mh. E-5 Yan Yol Üzeri No:57 34876 Kartal / İSTANBUL
    Telefon : 0 216 453 27 00 (Pbx)
    Faks : 0 216 671 06 00-01

bende bu gree işinin ve yaptıkları çakallığın takipçisi olucam bakalım ardından kim çıkacak

• gree klima alan almak isteyen arkadaşlar bi süre bu gree klima hakkında alımlarınızı durdurun araştırmamızı bitirelim sonuç çıksın eğer olumsuz bi durum olursa gree yi şimdilik askıya alalım derim böyle olmaz bu canlar yanmasın para kolay kazanılmıyor..
  • ülen işler iyice karıştı o zaman

dediğin doğru olabilir ve GREE neticede dünyada her önüne gelene mal yapıyor,kimseyi boş çevirmiyor uyanıklar!

Ancak az evvel aklıma geldi,gidip Dış Üniteye baktım orada AIRFEL nin stickeri var!! bu durumda malıda onlar ithal etmiş olabilir!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ser25kan

adana ceyhan da yaz aylarında sadece soğutma amaçlı kullanmak üzere 12000 btu ve 24000 btu iki adet klima almayı düşünüyorum biraz araştırdım fiyat fazla olmaması gerekli bu arada iki seçenek arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

YORK KLİMA R410A Gazlı 12000 btu: 860 TL.

YORK KLİMA R410A Gazlı 24000 btu: 1460 TL.

DİĞER SEÇENEĞİM

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 12000 btu: 810 TL.

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 24000 btu: 1620 TL.

not fiyatlar yerel satıcı arkadaştan 23.05.2011 de alındı günceller.

özellikle york bana daha cazip geliyor ama nasıl bir klima bilen, kullanan varsa yardım etsin lütfen... teşekkürler.

kimse yok mu cevap verecek

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

ülen işler iyice karıştı o zaman

dediğin doğru olabilir ve GREE neticede dünyada her önüne gelene mal yapıyor,kimseyi boş çevirmiyor uyanıklar!

Ancak az evvel aklıma geldi,gidip Dış Üniteye baktım orada AIRFEL nin stickeri var!! bu durumda malıda onlar ithal etmiş olabilir!

airfel bu durumda hem kendine cihaz ithal ediyor hemde marketlerde (koçtaş) gibi yerlerde satılsın diye stand kuruyor durum bu servis desteğinide airfel veriyor..
    NİL KLİMA ile bu işin hiç bir alakası olmadığı ortaya çıktı

bu ihale tamamen airfel in dolayısı ile SANKO holding in işi
  • AİRFEL GENEL MÜDÜRLÜK

ben bi görüşücem bakalım ardından ne çıkacak aleminyum boru olayına ne yanıt verecekler o zaman biz servisleri ve bayileri keklediler israrla R410a gazlı klimalarda VRF borusu kullanın diye bizi aldattılar şimdi kendileri aleminyum kullanıyorlar.

yazık valla biz adam olmayız
  • Evet,ben şimdi bu uyanıkları arayıpta,verirsem odunu doğru olmaz,çünkü olayı teknik olarak bilmiyorum!
    Ama işin uzmanı bunu heriflere sorarsa ve bizde bazı şeyleri çakazlarsak,sonra duruma göre bakarız!

yaw Aliminyum işide nereden çıktı,bugüne kadar hep Bakır değilmiydi bunlar kardeşim??

yoksa Çin liler özel bir madde ile bir şeyler bulup-geliştirip,maliyeti aşağı çekecek bu Aliminyum boru olayınımı buldular!
    bunlar uyanık Çin liler yaw,her bir şeyi bulur bu çekik-gözlüler

++
    Ama şu Aliminyum olayını biraz eşelemek lazım,çakallığa geçit yok
  • hocam okadar çok karışık işlem varki bunları göünce mavi hapı hatırlamak için önce sarı hapı alıcaksın komedisi çıkıyor ortaya. mesela şuan mitsubishi heavy resmi ditribütörü sanko holding. mitsubishinin sitesine girince istanbul maslak giz plazada adı sanı duyulmadık bir şirket daha çıkıyor çözemedim google çeviri ile acaba diğer dallardamı klimadamı. yanlız ağırlık klimada gözüküyor.

quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

NİL KLİMA Türkiye resmi distribütörü gree nin iletişim için

Adres : Nil Isıtma Soğutma Klima Enerji Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Nuhkuyusu Cad. Güllübahçe Sok. No: 17 Kat: 4 Altunizade - Üsküdar / İstanbul
    Telefon : +90 216 474 04 65 - 66 - 67
    Fax : +90 216 474 04 68
    E-Posta : info@nilhvac.com

ama şimdi şöyle bi durumda var bu gree klimaları sadece NİL klima getirmiyor aynı zamanda airfellde getiriyor aynı zamanda büyük patronlar koçtaş gibi kendi özel anlaşıpta getirebilir servis hizmeti olarakta airfel servislerini anlaşmalı olarak kullanıyor olabilir biraz karışık bi durum...

GENEL MÜDÜRLÜK

bende bu gree işinin ve yaptıkları çakallığın takipçisi olucam bakalım ardından kim çıkacak

• Merhabalar forumu baya okudum kaset tipi salon tipi duvar tipi derken kafam karıştı..

İşyerimizin market kısmı için bir klima düşünüyoruz. Alan 56m2 yükseklik 2.5m akaryakıt istasyonu marketi kapı çok sık açılıp kapanıyor, kuzey cephe tek
    katlı bina yalıtım durumu iyi sayılır. Uzun süreli kullanılacağı için a sınıfı ya da inverter klima istiyoruz. Bütçe 3000tl civarı. Marka ve model tavsiye ederseniz çok sevinirim
  • Mersin de soğutma amaçlı bende klima almak istiyorum. Aslında geçen yıl demir döküm A serisi(AL de olabilir) 12.000 lik bir klima almıştım. 2Sanırım 2 yıl garantisi vardı 1 yılı geçti 1 yıl daha garantisi var. Klima Kötü değil iyi ama beni tatmin etmiyor. Çok sessiz ve kaliteli bir klima arıyorum. denk gelirse elimdeki demirkömü de elimden çıkarmak istiyorum.

Forum sayesinde az çok fikir edindim. Şu an Mitsübishi Electric e yakınım MSZ 25 olanına inverter serisi. 2300 TL civarı fiyat aldım. Ev değiştireceğim. Ben bu klimayı yatak odası için düşünüyorum. Malum Mersinin sıcaklarında klimasız uyumak pek mümkün değil. mSZ25VA 15-18 metre kara bir oda için yeterli olur sanıyorum.

Siz bu işin uzmanlarına sorum şu; Klima almak için şuan doğru zaman mı yoksa bir süre daha beklemek mi lazım? Ve M. Electric benim için doğru seçim olur mu?

M. Heavy I. falan da baktım ama electriğin bu işte daha iyi olduğu sonucuna vardım. Toshiba biraz karışık. daisekai tosbinın ürünü mü ayrı ürün mü anlamadım. CARRIER XPOWER GOLD lara geçen yıl da bakmıştım nedense bir türlü içime sinmedi. Satıcısından mıdır veya başka birşeyden midir anlamadım. Onlar da carrier i toshibanın ürettiğini söylüyor.

ayrıca daha önce de zibro ya bakmıştım ama mersinde servis ve satış yok sanırım.

Neyse sizden bu konularda bir fikir almak isterim.

• Ser25kan sana benim A serisi 12.000 btü demir dökümü vereyim istersen. ben değiştirmek istiyorum. geçen yıl almıştım 1 yıl daha garantisi var.

Sabit hızlı R22 gazlı klima. geçen yıl ben 700 tl ye almıştım bu yıl 800 tl civarı galiba. Ben de tarsustayım
  • quote:

quote:

adana ceyhan da yaz aylarında sadece soğutma amaçlı kullanmak üzere 12000 btu ve 24000 btu iki adet klima almayı düşünüyorum biraz araştırdım fiyat fazla olmaması gerekli bu arada iki seçenek arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

YORK KLİMA R410A Gazlı 12000 btu: 860 TL.

YORK KLİMA R410A Gazlı 24000 btu: 1460 TL.

DİĞER SEÇENEĞİM

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 12000 btu: 810 TL.

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 24000 btu: 1620 TL.

not fiyatlar yerel satıcı arkadaştan 23.05.2011 de alındı günceller.

özellikle york bana daha cazip geliyor ama nasıl bir klima bilen, kullanan varsa yardım etsin lütfen... teşekkürler.

kimse yok mu cevap verecek

Ser25kan sana benim A serisi 12.000 btü demir dökümü vereyim istersen. ben değiştirmek istiyorum. geçen yıl almıştım 1 yıl daha garantisi var.

Sabit hızlı R22 gazlı klima. geçen yıl ben 700 tl ye almıştım bu yıl 800 tl civarı galiba. Ben de tarsustayım

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Mersin de soğutma amaçlı bende klima almak istiyorum. Aslında geçen yıl demir döküm A serisi(AL de olabilir) 12.000 lik bir klima almıştım. 2Sanırım 2 yıl garantisi vardı 1 yılı geçti 1 yıl daha garantisi var. Klima Kötü değil iyi ama beni tatmin etmiyor. Çok sessiz ve kaliteli bir klima arıyorum. denk gelirse elimdeki demirkömü de elimden çıkarmak istiyorum.

Forum sayesinde az çok fikir edindim. Şu an Mitsübishi Electric e yakınım MSZ 25 olanına inverter serisi. 2300 TL civarı fiyat aldım. Ev değiştireceğim. Ben bu klimayı yatak odası için düşünüyorum. Malum Mersinin sıcaklarında klimasız uyumak pek mümkün değil. mSZ25VA 15-18 metre kara bir oda için yeterli olur sanıyorum.

Siz bu işin uzmanlarına sorum şu; Klima almak için şuan doğru zaman mı yoksa bir süre daha beklemek mi lazım? Ve M. Electric benim için doğru seçim olur mu?

M. Heavy I. falan da baktım ama electriğin bu işte daha iyi olduğu sonucuna vardım. Toshiba biraz karışık. daisekai tosbinın ürünü mü ayrı ürün mü anlamadım. CARRIER XPOWER GOLD lara geçen yıl da bakmıştım nedense bir türlü içime sinmedi. Satıcısından mıdır veya başka birşeyden midir anlamadım. Onlar da carrier i toshibanın ürettiğini söylüyor.

ayrıca daha önce de zibro ya bakmıştım ama mersinde servis ve satış yok sanırım.

Neyse sizden bu konularda bir fikir almak isterim.

Ben daikin ile daisekai yi karıştırmışım ikiside tashiba markası mı yoksa farklı mı onu bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 441442443444445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.