Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: [Caty] Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.232
Cevap
328
Favori
3.175.542
Tıklama
Giriş
      696 Mesaj
      23 Mayıs 2011 23:00:48
      benden pas bir anlam veremedim belkide yanlışlıkla yazıldı yada artırır yerine azaltır denilmek istenmiş olabilir bilemiyorum. bunu yazana yazdırana sormak lazım
      |
      |
      23 Mayıs 2011 23:10:06
      yenı klıma alacaklara bır dost tavsıyesınde bulunayım...gecen sene uzun arastırmalarımdan sonra mıtsubıshı electrıc klıma aldım...sadece yazları sogutma ıcın kullanmayı dusunurken zaman zaman kısın hızlı ısıtma ıcın de kullandım ve herkese tavsıyemdır...eger butcenız elverıyorsa kesınlıkle mıtsubıshı electrıc(gercek mıtsubıshıdır),daıkan oncelıklı daha sonra dıger mıtsubıshı markalarına bakınız...kullanıcı olarak bır kere alayım yaz kıs hıc sorunum olmasın dıyenlere tavsıyemdır...metrakare/btu olayları ıcın de bu dedıgım markalar dıger markalarla aynı degerlerde degıllerdır...ornegın mıtsubıshı electrıc 9000 btu 20m ıcın fazlasıyla yeterken dıger markalar sıze 12000 btu mal anca yeter derler...kalıte herzaman kalıtedır...
      |
      |
      23 Mayıs 2011 23:14:15
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

-Bana gelen Gree 9luk cihazda doğrusu hangi boru vardı bakmadım bile ama aklımda kaldığı kadarıyla Bakır idi,neyse bir şekilde
      açıp bakarım artık!

-Bendeki Dış Üniteler Balkon içindeler,yağmur-kar v.s alma durumu yoktur,ayrıca 2 tane Vestel hala duruyor 4 sene oldu ve tertemiz
      bu sene onlarıda atıp,Gree ya takılacağım

-Ancak bu Bakır-Aliminyum olayı sakat yaw,yoksa Servislere "ek bir para kazandırmak" tezgahımıdır!

-Ayrıca örneğin 410 gazda mutlak Bakır olacaksa o zaman ne ayaktır bu Aliminyum olayı?

+++

valla isterse değil balkonda samanlıkta dahi dursa yada inşaat halindeki binanın içinde dahi dursa havadaki oksijenle temas ettiği sürece oksitlenme kaçınılmazdır.. denemesi çok zor değil nalburdan bir adet gıcır gıcır yeni bir çivi al ve klimanın dış ünitesinin konsol ayağına bir yere koy çiviyi ve bir hafta orada dursun yada iple bağla konsola bir hafta sonra git çiviye bak havadaki oksijen neler yapıyor gör....

oksijen bilindiği üzere içerisinde nem yani suyuda barındırdığı için oksit yapması kaçınılmazdır... bu oksitlenme süresi bir süre uzayabilir ama oksijenle temas ettiği sürece aleminyum oksid oluşması kaçınılmazdır..

senin cihazın balkonda olabilir belki bakırda olabilir tesisatın ama unutmamak lazım bakırın ömrü 50 yıl aleminyumun ömrü 10 yıl

şimdi diyeceksinizki eskiler hatırlar eskiden aleminyum soğutuculu buzdolapları vardı ve bu buzdolaplarının soğutucu evaparatörleri açıkta ve sürekli kar kaplıdır ve niye oksit yapmaz çünkü üzerleri zehirli boya ile kaplı oldukları için klimalarda bu borular boya kaplı değil bildiğimiz parlak metal aleminyum umarım kimsenin bu konuda canı yanmaz ekonomik açıdan
      |
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      23 Mayıs 2011 23:38:48
      bırde yenı klıma alacaklara bır uyarıda bulunayım kı kımsenın canı yanmasın; en basta bosch dan uzak durunuz,sebebıde bu marka klımanın k sınden anlamaz..fason mal yaptırır kendı adını basar ,satar, mılletın elınde patlar o makınada...ıkıncı olarak da bekoydu,arcrelık dı,vestel(kotunun ıyısı denebılır) dı vs yerlı markalardan aman uzak durun yoksa cok cekersınız kı kısın ısıtmaz,yazın sogutmaz...bırtek sanırım aırfel dı bazı modellerınde yerlı olarak ıyı ıs cıkaran..artı olarak dıkkat edın sıze eskı gazlı makınelerı ıteklemesınler,onuda fıyatlarından anlarsınız zaten(500-900 tl aralıgı)... tavsıyem bır kere mal alın sonra arkanıza bakmayın..buda bellı baslı markalar ıcın gecerlıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArenaMaster -- 23 Mayıs 2011; 23:40:19 >
      |
      |
      23 Mayıs 2011 23:48:09
      quote:

Orijinalden alıntı: ArenaMaster

yenı klıma alacaklara bır dost tavsıyesınde bulunayım...gecen sene uzun arastırmalarımdan sonra mıtsubıshı electrıc klıma aldım...sadece yazları sogutma ıcın kullanmayı dusunurken zaman zaman kısın hızlı ısıtma ıcın de kullandım ve herkese tavsıyemdır...eger butcenız elverıyorsa kesınlıkle mıtsubıshı electrıc(gercek mıtsubıshıdır),daıkan oncelıklı daha sonra dıger mıtsubıshı markalarına bakınız...kullanıcı olarak bır kere alayım yaz kıs hıc sorunum olmasın dıyenlere tavsıyemdır...metrakare/btu olayları ıcın de bu dedıgım markalar dıger markalarla aynı degerlerde degıllerdır...ornegın mıtsubıshı electrıc 9000 btu 20m ıcın fazlasıyla yeterken dıger markalar sıze 12000 btu mal anca yeter derler...kalıte herzaman kalıtedır...

çok doğru isabetli bi karar parası olana kesinlikle tavsiye ediyorum...
      |
      |

• Onbaşı
      35 Mesaj
      24 Mayıs 2011 00:20:25
      merhabalar,

hazir sicaklar tam baslamadan onlemimizi alalim dedik ve bir klima almaya niyetlendik :) 30m2 salon, 135 brut 110 m2 net evin boyutlari. klimayi alirken aradigim ozellikler iyi sogutmasi, sessiz olmasi (isitma icin kullanilacagini pek sanmiyorum.) oncelikli amac salonun soguk olmasi ama tabi diger odalari da sogutsa fena olmaz :) alirken fiyatinda comert davranabilirim eger az elektrik faturasi olarak geri donecekse :):) fiyat araligi olarak heralde 1.5 - 3 milyar arasi bisiler olacak. forumdan okudugum kadariyla daikin ve toshiba markalari on plana cikmis. degerli yorum ve tavsiyeleriniz icin simdiden cok tesekkurler :)
      |
      |
      24 Mayıs 2011 01:11:37
      adana ceyhan da yaz aylarında sadece soğutma amaçlı kullanmak üzere 12000 btu ve 24000 btu iki adet klima almayı düşünüyorum biraz araştırdım fiyat fazla olmaması gerekli bu arada iki seçenek arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

YORK KLİMA R410A Gazlı 12000 btu: 860 TL.

YORK KLİMA R410A Gazlı 24000 btu: 1460 TL.

DİĞER SEÇENEĞİM

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 12000 btu: 810 TL.

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 24000 btu: 1620 TL.

not fiyatlar yerel satıcı arkadaştan 23.05.2011 de alındı günceller.

özellikle york bana daha cazip geliyor ama nasıl bir klima bilen, kullanan varsa yardım etsin lütfen... teşekkürler.
      |
      |
      24 Mayıs 2011 02:42:03
      http://imageshack.us/photo/my-images/802/evplan.jpg/
      arkadaşlar resimde belirttiğim evimin planında 24 sayısıyla belirtilen yer 24 metrekarelik salon, 14 ile belirtilen yer ise 14 metrekarelik yatak odası. 2 odanın da kapılarının yerini boşluk bırakarak belirtmeye çalıştım. yalnızca soğutma amaçlı olarak klima almayı düşünüyorum ve gittiğim bir bayi alçalan soğuk havanın odalar arasında rahat hareket edebileceği varsayımı ile yalnızca salona taktıracağım klima ile 2 odayı da soğutabileceğimi söylemişti. koridor uzunluğunun 10 metre olduğunu düşünerek sizce bu ne kadar mümkündür? mümkün ise kaç btu.luk klima ile bunu sağlayabilirim? sırf soğutma amaçlı düşündüğüm için inverter klimalara fazla para vermek istemiyorum. bu kriterlerde tavsiyeniz ne olur? 2 ayrı klima almak, yüksek kapasiteli tek klima almak? klimayı temmuz ayında alacağım. biraz çok soru olmakla beraber marka ve model tavsiyeleri ile birlikte önerilerinizi bekliyorum :)

|
      |

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      24 Mayıs 2011 02:44:36
      quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

http://imageshack.us/photo/my-images/802/evplan.jpg/
      arkadaşlar resimde belirttiğim evimin planında 24 sayısıyla belirtilen yer 24 metrekarelik salon, 14 ile belirtilen yer ise 14 metrekarelik yatak odası. 2 odanın da kapılarının yerini boşluk bırakarak belirtmeye çalıştım. yalnızca soğutma amaçlı olarak klima almayı düşünüyorum ve gittiğim bir bayi alçalan soğuk havanın odalar arasında rahat hareket edebileceği varsayımı ile yalnızca salona taktıracağım klima ile 2 odayı da soğutabileceğimi söylemişti. koridor uzunluğunun 10 metre olduğunu düşünerek sizce bu ne kadar mümkündür? mümkün ise kaç btu.luk klima ile bunu sağlayabilirim? sırf soğutma amaçlı düşündüğüm için inverter klimalara fazla para vermek istemiyorum. bu kriterlerde tavsiyeniz ne olur? 2 ayrı klima almak, yüksek kapasiteli tek klima almak? klimayı temmuz ayında alacağım. biraz çok soru olmakla beraber marka ve model tavsiyeleri ile birlikte önerilerinizi bekliyorum :)

resimde fazla görünmüş fakat salon ve yatak odasının kapıları arasındaki mesafe 90cm. civarında.
      |
      |

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      24 Mayıs 2011 06:55:24
      Söylenilenlerden bizim ülke olarak adam olmamız çok zor gözüküyor, Hiç bir işi sağlam dürüstce tutmayı başaramıyoruz :( Yeni alınan bir mala + para ödeyerek performans aramak çok komik...

Şimdi ne yaparsın çık çıka bilirsen işin işinden, Airfeli bende buradan kınıyorum ve kendilerine E-Mail atmayıda unutmicam.
      |
      |
      Anakart : M5A99FX PRO R2.0 Ekrankarti : ASUS HD7870 2GB islemci : AMD FX X6 6300Ram : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 Kasa : FEEL FL460 Psu : SILVERSTONE STRIDER ST50F 500W HDD : 1TB WD BLACK LCD : Philips 19" 190C8FS
    • Yüzbaşı
      696 Mesaj
      24 Mayıs 2011 10:11:14
      quote:

Orijinalden alıntı: spayk07

Söylenilenlerden bizim ülke olarak adam olmamız çok zor gözüküyor, Hiç bir işi sağlam dürüstce tutmayı başaramıyoruz :( Yeni alınan bir mala + para ödeyerek performans aramak çok komik...

Şimdi ne yaparsın çık çıka bilirsen işin işinden, Airfeli bende buradan kınıyorum ve kendilerine E-Mail atmayıda unutmicam.

bilinçli tüketici olarak bunu yapmanızı destekliyorum arkadaşım bende seninleyim yanındayım..

birde greee markayı öven arkadaşlardan ricam hani gaz veriyorsunuz ya gree lere bu tesisat işinede firma yetkilileri ile görüşüp bi çözüm bulsanız diyorum bilhassa albani üstad senin bıçağın keser bi el atsan bu işe ne dersin
      |
      |
      24 Mayıs 2011 10:35:37
      Arkadaşlar Antalyadaki evimizin salonu için (30 m2) klima ihtiyacımız var..Ancak klima yaz veya kışın sadece misafir geldiği zaman tahminen ayda 4-5 gün için kullanılacak..Araştırmalarımda buraya 18000 btu klima olacağını söylediler..acaba 13000 btu toshiba 13skv(inverter) iş görürmü?fiyat 2100Tl(12 taksit)yada başka bir cihaz önerisi olan varmı? 12 lik cihazlar buraya küçük gelirmi?
      |
      |
      24 Mayıs 2011 11:30:49
      baymak almayın arkdşlar kesinlikle servisinde sorunlar var
      |
      |
      24 Mayıs 2011 11:52:56
      quote:

Orijinalden alıntı: f07atih

Arkadaşlar Antalyadaki evimizin salonu için (30 m2) klima ihtiyacımız var..Ancak klima yaz veya kışın sadece misafir geldiği zaman tahminen ayda 4-5 gün için kullanılacak..Araştırmalarımda buraya 18000 btu klima olacağını söylediler..acaba 13000 btu toshiba 13skv(inverter) iş görürmü?fiyat 2100Tl(12 taksit)yada başka bir cihaz önerisi olan varmı? 12 lik cihazlar buraya küçük gelirmi?

O dediğiniz aletin kapasitesi bu mekan için yeterli değil, artı o kadar kısa süre kullanım için inverter cihaz almak mantıklı olmaz.
      Çünkü o kapasiteye uygun bir inverter 2500 liraya yakın bir fiyata alınabilir, ki değmez.
      İşinizi görecek alet bu mesela:

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-18-skv-split-klima-inverter.aspx

Bence siz 18 bin btu kapasiteli standart bir alet bakın.

http://www.buroteknik.com/airfel-turkuaz-gold-18000-btu-duvar-tipi-split-klima-air-conditioner-hizli-gonderi-fiyati_78801.html

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-afsw-12hrr1r-1p-kio-12-000-btu-h-cocuk-odasi-duvar-tipi-split-klimakarisik-desenli_04.011.4651.0021.htm

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a2-18-hp-duvar-tipi-split-klima.aspx
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      24 Mayıs 2011 12:01:52
      @outofnick

Tek ünite ile o iki mekan biraz sorunlu olur, çünkü koridoru da hesaba katmanız gerekir.
      Şartlandırdığınız hava mecburen o koca koridora da dolacaktır.

Bir 9 bin, bir de 12 binlik standart alet almalısınız kanımca.

Marka olarak bir önceki mesajıma bakın, onların uygun kapasitelerinden seçin.

Ve alım işini de şimdiden yapın; temmuzda fiyatlar da değişir, mal-hizmet konusunda sorun da yaşanabilir.
      |
      |
      24 Mayıs 2011 12:13:22
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

Orijinalden alıntı: spayk07

bilinçli tüketici olarak bunu yapmanızı destekliyorum arkadaşım bende seninleyim yanındayım..

birde greee markayı öven arkadaşlardan ricam hani gaz veriyorsunuz ya gree lere bu tesisat işinede firma yetkilileri ile görüşüp bi çözüm bulsanız diyorum bilhassa albani üstad senin bıçağın keser bi el atsan bu işe ne dersin

Hocam,sen bana bunların ithalatçısının telefon numaralarını verirsen herifleri ararım,bakalım neyin nesi diye!

Yoksa "NİL" mi bunların ithalatçısı??

Sanırım bu olayın Koçtaş ile bir teknik alakası yoktur?? yani onlar ne geliyorsa onu satıyorlar??

yani bu işin içinde de o zaman bir çakallık var gibi geliyor bana

++
      Gaz verme doğru ama sürekli gaz basacak değilim,varsa heriflerin bir yamuk durumları bunuda aleni yazarız!
      hatta ben heriflerle sertte konuşurum yeri gelirse ve DH yi zaten herkes nasılsa biliyor,buradan veririm odunu diyede
      sopayı gösteririm aynen

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      24 Mayıs 2011 12:29:12
      NİL KLİMA Türkiye resmi distribütörü gree nin iletişim için

Adres : Nil Isıtma Soğutma Klima Enerji Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.
      Nuhkuyusu Cad. Güllübahçe Sok. No: 17 Kat: 4 Altunizade - Üsküdar / İstanbul
      Telefon : +90 216 474 04 65 - 66 - 67
      Fax : +90 216 474 04 68
      E-Posta : info@nilhvac.com

ama şimdi şöyle bi durumda var bu gree klimaları sadece NİL klima getirmiyor aynı zamanda airfellde getiriyor aynı zamanda büyük patronlar koçtaş gibi kendi özel anlaşıpta getirebilir servis hizmeti olarakta airfel servislerini anlaşmalı olarak kullanıyor olabilir biraz karışık bi durum...

GENEL MÜDÜRLÜK
      Hürriyet Mh. E-5 Yan Yol Üzeri No:57 34876 Kartal / İSTANBUL
      Telefon : 0 216 453 27 00 (Pbx)
      Faks : 0 216 671 06 00-01

bende bu gree işinin ve yaptıkları çakallığın takipçisi olucam bakalım ardından kim çıkacak
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      24 Mayıs 2011 12:31:16
      gree klima alan almak isteyen arkadaşlar bi süre bu gree klima hakkında alımlarınızı durdurun araştırmamızı bitirelim sonuç çıksın eğer olumsuz bi durum olursa gree yi şimdilik askıya alalım derim böyle olmaz bu canlar yanmasın para kolay kazanılmıyor..
      |
      |
      24 Mayıs 2011 12:41:46
      ülen işler iyice karıştı o zaman

dediğin doğru olabilir ve GREE neticede dünyada her önüne gelene mal yapıyor,kimseyi boş çevirmiyor uyanıklar!

Ancak az evvel aklıma geldi,gidip Dış Üniteye baktım orada AIRFEL nin stickeri var!! bu durumda malıda onlar ithal etmiş olabilir!
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Er
      11 Mesaj
      24 Mayıs 2011 12:52:55
      quote:

Orijinalden alıntı: ser25kan

adana ceyhan da yaz aylarında sadece soğutma amaçlı kullanmak üzere 12000 btu ve 24000 btu iki adet klima almayı düşünüyorum biraz araştırdım fiyat fazla olmaması gerekli bu arada iki seçenek arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim

YORK KLİMA R410A Gazlı 12000 btu: 860 TL.

YORK KLİMA R410A Gazlı 24000 btu: 1460 TL.

DİĞER SEÇENEĞİM

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 12000 btu: 810 TL.

BAYMAK ELİT SERİSİ R410A Gazlı 24000 btu: 1620 TL.

not fiyatlar yerel satıcı arkadaştan 23.05.2011 de alındı günceller.

özellikle york bana daha cazip geliyor ama nasıl bir klima bilen, kullanan varsa yardım etsin lütfen... teşekkürler.

kimse yok mu cevap verecek
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Blogio
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.