Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spayk07

Dün aKşam Airfell Turuaz 9000Btu Klima aldım 2 adet, Hayırlısıyla gelince monta ettiricem

İçerisinden çıKan borulama sistemini gereKirse Kısaltılması fayda sağlarmı arKadaşlar ?

Not: Klavye "K" harfini yazmaz oldu

hayırlı olsun güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelihTR

Airfel klasik klimalar ile Koçtaş da satılan Gree arasında kalite açısından çok fark var mı? (Önceki sayfada Gree için Arçelik, Vestel ayarında denilmiş ama) salon için 12000 lik düşünüyorum. 20m2 salon için marka olarak çok yukarılara çıkmayacağım. Çünkü kendi odama hem ısıtma hem soğutma yaz kış çalışacağı için Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA almaya karar verdim bayii ile konuştum titiz, itinalı montaj vs. her konuda anlaştık sayılır, gidip son noktayı koyması kaldı. Salon için almayı düşündüğüm klimada aynı kaliteyi düşünemeyeceğim ne yazık ki

Salon için aklımdan Airfel geçiyordu Gree 'yi okuyunca onu da merak ettim. Servis açısından aynı gibi ama ürün kalitesi olarak farkı nasıldır bilmiyorum. (İzmirdeyim özellikle yazın soğutma performansı daha önemli benim için)

bence MSZ-GE25VA 12000 btu değil 9000 btu bir cihaz ,eğer durum böyleyse 20 m2 yer için yetersiz kalır , tabi her zaman olduğu gibi topu ustalarıma atayım yazdıklarım doğrumu

yine yanlış anladım galiba siz odanız için GE25VA aldım demişsiniz ve salon için klima sormuşsunuz ben ikisini çorba yapıp cevap vermişim kusura bakmayın ,öncelikle aldığınız klima hayırlı olsun diyorum sonra alacağınız için hayırlı olmasını diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 20 Mayıs 2011; 20:29:25 >

• kocausta* Yanıt için teşekkürler
    alptuğ56 Sağolun
  • arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen bu hafta sonu klima alıcam
    istanbulda güney cephe devamlı güneş gören ve 2 gündür sıcaktan girilmeyen 16 m2 çatı dublexi odama 9000 btu baxi kilma yeterlimidir sizce şuanda 600 tl bauhaus da bi yardımcı olursanız zam gelmeden hemen almayı düşünüyorum.+90 tl montaja alıyorlarmış yani 690 tl ye gelecek bize

yoksa koçtaşda rubenis 12000 btu 729 tl montaj dahil bundan mı alsam ne dersiniz

sizinde tavsiye edeceğiniz klima tavsiyeri var mı arkadaşlar lütfen haftasonu alıcam bi yardımcı olun ikinci sefer yazıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Airfel klasik klimalar ile Koçtaş da satılan Gree arasında kalite açısından çok fark var mı? (Önceki sayfada Gree için Arçelik, Vestel ayarında denilmiş ama) salon için 12000 lik düşünüyorum. 20m2 salon için marka olarak çok yukarılara çıkmayacağım. Çünkü kendi odama hem ısıtma hem soğutma yaz kış çalışacağı için Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA almaya karar verdim bayii ile konuştum titiz, itinalı montaj vs. her konuda anlaştık sayılır, gidip son noktayı koyması kaldı. Salon için almayı düşündüğüm klimada aynı kaliteyi düşünemeyeceğim ne yazık ki

Salon için aklımdan Airfel geçiyordu Gree 'yi okuyunca onu da merak ettim. Servis açısından aynı gibi ama ürün kalitesi olarak farkı nasıldır bilmiyorum. (İzmirdeyim özellikle yazın soğutma performansı daha önemli benim için)

bence MSZ-GE25VA 12000 btu değil 9000 btu bir cihaz ,eğer durum böyleyse 20 m2 yer için yetersiz kalır , tabi her zaman olduğu gibi topu ustalarıma atayım yazdıklarım doğrumu

Klimalar birbirine karışmış kısaca şunu demek istedim sürekli kullandığım odama (12m2) Mitsubishi alınca salona ucuz birşey almak zorunda kalacağım. Problem de burada başlıyor 20m2 salon için F/P olarak olabilecek en güzel klimayı seçmem lazım Airfel düşünüyordum Gree 'yi duyunca aralarındaki farkı merak ettim. Bu yıl klima tadilat vs. olaylarını bir kerede bitirmek istiyorum, eşyaları bir yere toplamışken hepsi aradan çıksın istiyorum, ondan biraz acele ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 20 Mayıs 2011; 20:35:29 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Klimalar birbirine karışmış kısaca şunu demek istedim sürekli kullandığım odama (12m2) Mitsubishi alınca salona ucuz birşey almak zorunda kalacağım. Problem de burada başlıyor 20m2 salon için F/P olarak olabilecek en güzel klimayı seçmem lazım Airfel düşünüyordum Gree 'yi duyunca aralarındaki farkı merak ettim

yukarıdaki mesajımı tekrar okursanız anlayacaksınız

• Herkese merhaba,
    klima ile ilgili forumları okuduktan sonra mitsubishi klima almaya karar verdim. bazı sorularım olacak, üstadlar yardımcı olursa sevinirim.
    2 adet klima alacağım.yatak odası(17 m2) ve oturma odası(37m2) için. yatak odasındaki akşam 23 den sabah 08 e kadar çalışıcak. oturma odasındaki 18 den 24 e kadar.
    Mitsubishi heavy ve electricsten ekspertiz yaptırdım. her iki firmada yatak odası için 9000 btu önerdiler. oturma odası için mit. elec 18000 btu, heavy ise 22000 btu önerdi.
    mit elec her iki klima için inverter model önerdi, heavy ise klasik klima önerdi.
    mit. elec. 2 klima için 5500 tl isterken, heavy 3500 tl fiyat çıkardı.
    Sorularım;
    1- oturma odası için kaç btu luk bir cihaz almalıyım.
    2- inverter model mi tercih etmeliyim.
    3- mit elec. mi heavy mi tercih etmeliyim.
    çok teşekkur ederim.
  • Tekrar okudum ama sanki yanlış anlaşılma devam ediyor gibi geldi bana Ben en iyisi Mitsubishi yi hiç karıştırmayayım onu kendi çalıştığım odam için aldım sayılır prensipte anlaştık onu unutalım şimdilik Ben salona ne alacağım ona odaklanalım 20m2 için Airfel mi alsam Gree mi alsam karar veremiyorum (12000btu) aradaki 200 liraya yakın fiyat farkına değecek bir kalite farkı var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 20 Mayıs 2011; 20:56:34 >
  • yatak odası için (17metrekare) dediğiniz odaya bence 12.000 lik cihaz olsa iyi olur dokuz binle oniki binlik cihaz arasında yüksek fiyat farkları yok rahat edersin salon için (37metrekare) 18.000 lik idealdir..

bana kalırsa M. Electrik olursa daha iyi olur... servis açısından sorun yaşamazsın diye düşünüyorum..

eğer ısıtma amaçlı kullanmıyacaksan evin kaloriferli ise sadece yazın kullanacaksan inventerli bir cihaza gerek olmıyacağını söyliyebilirim.. tavsiye edeceğim cihaz linki bulunduğun semti yazarsan sana en yakın m.electric satan bayii ye yönlendirme yaparak yardımcı olabilirim... bayiiden almanı tavsiye ederim en azından istediğin an kanlı canlı muhattap olabilecek biri ile temas etme şansın var hiper marketlerden alacağın cihazlarda sorun yaşarsan telesekreterlerle muhattab olursun

incelemen için link 12.000 ve 18.000 cihazlar için

http://www.tekirdagklima.com/satis/index.php?productID=100

http://www.tekirdagklima.com/satis/index.php?productID=99

• quote:

Orijinalden alıntı: husak

Herkese merhaba,
    klima ile ilgili forumları okuduktan sonra mitsubishi klima almaya karar verdim. bazı sorularım olacak, üstadlar yardımcı olursa sevinirim.
    2 adet klima alacağım.yatak odası(17 m2) ve oturma odası(37m2) için. yatak odasındaki akşam 23 den sabah 08 e kadar çalışıcak. oturma odasındaki 18 den 24 e kadar.
    Mitsubishi heavy ve electricsten ekspertiz yaptırdım. her iki firmada yatak odası için 9000 btu önerdiler. oturma odası için mit. elec 18000 btu, heavy ise 22000 btu önerdi.
    mit elec her iki klima için inverter model önerdi, heavy ise klasik klima önerdi.
    Sorularım;
    çok teşekkur ederim.

Bu işin içinde olan arkadaşlar daha iyi bilirler o konuda bana fazla söz düşmez ama ileride ısıtmama veya soğutmama gibi bir problem olduğunda şikayet edip cihazı değiştirme talebinde bulunabilmeniz için servisin keşif sonucu önerdiği kapasiteye sadık kalmak gerekiyor eğer siz farklı bir kapasitede cihaz isterseniz o zaman mesuliyet kabul etmeyiz durumu oluyor. Hatta keşif raporuna uymayarak tüm sorumluluğu alarak bu modeli tercih ettim diye kağıt imzalattıklarını duydum ama markadan markaya değişiyordur politikalar. Ben keşif yaptırıp belge almayı düşünüyorum ilerde problem olursa diye.

• cevabınız için tesekkur ederim.
    klimalar sadece soğutma amacı ile kullanılacak.
    istanbul maltepede oturuyorum.
    2 marka arasındaki bu fiyat farkını vermeye değer mi.???
  • quote:

cevabınız için tesekkur ederim.
    klimalar sadece soğutma amacı ile kullanılacak.
    istanbul maltepede oturuyorum.
    2 marka arasındaki bu fiyat farkını vermeye değer mi.???

amaç klima cihazından en verimli bi şekilde faydalanmak ise bence hiç gerek yok inventerli cihaza ama illaki son teknolojiyi satın almak istiyorsanız siz bilirsiniz..

bence önemli olan ihtiyaçlarınıza cevap vermesi inventer olmayan klimalar ısıtmıyormu ? tabiki ısıtıyor inventerli cihazla aralarındaki fark nedir? inventer olan diğerine nazaran biraz daha ekonomik olması buda yatırım maliyetini baz alırsanız en az 15 yılda kullandığınız elektrik masrafını dengeler diyebilirim sadece soğutmada m.electrik beklentilerinizi fazlası ile karşılayacaktır şüpheniz olmasın

yaz kış klima ile ısınmayı düşünenlere ise illa ki inventer öneriyorum

özelinize bulunduğunuz semte yakın 2 adres yolladım inceleyip ziyaret edebilirsiniz yada keşif için çağırabilirsiniz...

• iki marka arasındaki tercihi sormuşsunuz unutmuşum cevap yazmaya fiyat farkını cihazları bayiiden alırsanız eğer sıkı pazarlık yaparsanız aralarındaki farkı çok düşürebilirsiniz m.electric ile servis sorunu yaşamazsınız m.heavy çok yaygın değil o yüzden tercih sizin
  • quote:

Herkese merhaba,
    Sorularım;
    çok teşekkur ederim.

1- Oturma odası için önerilenlerin her ikisi de doğru sayılabilir, birisi alttan yaklaşmış, diğeri bir üst kapasiteyi önermiş.
    İşin mantığı, ortalama m2 başına 500 btu.
    2- İnverter, özellikle ısıtma ve tüm gün kullanım için mantıklıdır; daha doğrusu öyle kullanıldığında inverter avantajından faydalanılabilir.
    Siz günde 6-8 saat kullanacağınız için bence klasik tip daha uygun, çünkü ilk yatırım bedeli farkı büyük.
    3- ME'yi Klimaplus getiriyor; MH'yi Airfel, yani Sanko.
    Bir ara Airfel klima ile servis sorunum olduğunda, ana firmanın konu ile çok iyi ilgilenmesi ve servisçiye karşı beni koruması; bende Sanko hakkında oldukça güven ve saygı uyandırmıştı.

Bu arada, MH servisinin size yaptığı expertiz de bana "satış amaçlı" değil, "müşteri ihtiyacına uygunluk amaçlı" olarak göründü.
    Kalite olarak her ikisi de eşit denilebilir, piyasanın en iyi mallarından.

Bu durumda M. Heavy derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 21 Mayıs 2011; 1:26:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astra-Elegance

arkadaşlar bi yardımcı olun lütfen bu hafta sonu klima alıcam
    istanbulda güney cephe devamlı güneş gören ve 2 gündür sıcaktan girilmeyen 16 m2 çatı dublexi odama 9000 btu baxi kilma yeterlimidir sizce şuanda 600 tl bauhaus da bi yardımcı olursanız zam gelmeden hemen almayı düşünüyorum.+90 tl montaja alıyorlarmış yani 690 tl ye gelecek bize

yoksa koçtaşda rubenis 12000 btu 729 tl montaj dahil bundan mı alsam ne dersiniz

sizinde tavsiye edeceğiniz klima tavsiyeri var mı arkadaşlar lütfen haftasonu alıcam bi yardımcı olun ikinci sefer yazıyorum

Bence kesinlikle 12 bin btu alın, çünkü tarifinize göre mekanın ısı kazancı normalin üzerinde, orada 9 binlik alet çok zorlanır.
    Zaten fiyat farkı da yok gibi.

• quote:

Tekrar okudum ama sanki yanlış anlaşılma devam ediyor gibi geldi bana Ben en iyisi Mitsubishi yi hiç karıştırmayayım onu kendi çalıştığım odam için aldım sayılır prensipte anlaştık onu unutalım şimdilik Ben salona ne alacağım ona odaklanalım 20m2 için Airfel mi alsam Gree mi alsam karar veremiyorum (12000btu) aradaki 200 liraya yakın fiyat farkına değecek bir kalite farkı var mı

Bence ucuz olanını alın, ikisi de aynı firmanın değişik satış mecraları için ürettiği mallar.

• ustalar geldi , 3-4 saat sonra kısmetse klimam takılacak
  • sonunda klimam takıldı , ilk izlenimler çok çok iyi , sessiz çalışıyor , duymak çok zor ,
    gayet şık bir dizaynı var şimdilik bu kadar , diğer izlenimleri kullandıkça veririm

• quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

sonunda klimam takıldı , ilk izlenimler çok çok iyi , sessiz çalışıyor , duymak çok zor ,
    gayet şık bir dizaynı var şimdilik bu kadar , diğer izlenimleri kullandıkça veririm

güle güle kullanın, sanki kendi klimamı görür gibiyim yalnız sigorta klimaya daha yakın olsaymış birde borular kanala alınsaymış daha iyi olurmuş,benim klimayı takanlar bunları ücretsiz yaptılar , gerçi ben kablo tipsiz göründüğü için diğer odaya geçen bir delik delerek komple görüntü bozukluğunu düzelttim ama sizde buat çok yakın olduğu için sadece kablo kanalına alınırsa daha güzel bir görüntü olur, hep söylemeyi unuttuğum bir konuyu buradan yeni klima alacaklara tavsiye edeyim ,klima almaya kesin karar verdiğinizde klimanın yerini belirleyin ve dışarıya kadar kazdırın boruların sığabileceği bir boru koydurun yoksa borular kablo kanalında bile kötü görüntü yapıyor,ben klimacılar geldiğinde yaparım diye düşünmüştüm ama malesef o kadar zaman vermiyorlar zaten 1 saat içinde takıp gidiyorlar, evet bu klimalar gerçekten çok sessiz ve inverterin konforunu kullandıkça daha iyi anlayacaksınız ,yine bilmeyenler için klima kanatçıklarını kışın aşağıya , yazın yukarı verirseniz hem daha iyi verim alırsınız hem daha az rahatsızlık duyarsınız

• teşekkür ederim bakalım bazı dzenlemeler yapacağız artık elimizden geldiğince
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.