Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hayst , ArmaganT Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
99. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

Evet arkadaşlar 500-750 lira arası soğutma amaçlı kullanılacak 12.000 BTU klima arıyorum . Sizce bu fiyat aralığında en iyi F/P klima hangisi ?

Dipnot : Gree vs. çin malı önermeyin .

arkadaşım çin malları ile ilgili defalarca bilgi verildi siz hala çin malı olmasın diyorsunuz ,şuan milyonlarca insan intel işlemci kullanıyor,peki intel işlemci nerede üretiliyor bir araştırın, yine klimaların içini açıp bir bakın elektronik aksam da made in ??? ne yazıyor,zaten bugün orjinal japon yazan cihaz sayısı gittikçe azalıyor,nedeni çin de ucuz işçilik,düşük vergi vs. ,ama ilerde bu değişecek gibi görülüyor çinliler biraz zenginleşmeye başlayınca şirketler fabrika kuracak daha fakir ülke bulma yoluna gidecekler,ama şimdilerde bunu düşünmenin gereği yok,kalitesine güvenilen marka ve modeller belli bunlar içinden f/p durumuna bakarak seçim yapın,kocausta nında belirttiği gibi fazla geç kalmayın beğenmediğiniz çin malını bile daha fazla ödeyerek almak zorunda kalabilirsiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Evet arkadaşlar 500-750 lira arası soğutma amaçlı kullanılacak 12.000 BTU klima arıyorum . Sizce bu fiyat aralığında en iyi F/P klima hangisi ?

arkadaşım çin malları ile ilgili defalarca bilgi verildi siz hala çin malı olmasın diyorsunuz ,şuan milyonlarca insan intel işlemci kullanıyor,peki intel işlemci nerede üretiliyor bir araştırın, yine klimaların içini açıp bir bakın elektronik aksam da made in ??? ne yazıyor,zaten bugün orjinal japon yazan cihaz sayısı gittikçe azalıyor,nedeni çin de ucuz işçilik,düşük vergi vs. ,ama ilerde bu değişecek gibi görülüyor çinliler biraz zenginleşmeye başlayınca şirketler fabrika kuracak daha fakir ülke bulma yoluna gidecekler,ama şimdilerde bunu düşünmenin gereği yok,kalitesine güvenilen marka ve modeller belli bunlar içinden f/p durumuna bakarak seçim yapın,kocausta nında belirttiği gibi fazla geç kalmayın beğenmediğiniz çin malını bile daha fazla ödeyerek almak zorunda kalabilirsiniz

Tutup 750 lirayı tek celsede çin malına vermek istemiyorum . Bunda bir kusur veya hata göremiyorum . Evet çinde daha uygun fiyata üretiliyor olabilir ama bu beni bağlamıyor .

o halde siz bizden daha iyi biliyorsunuz demektir siz bilirsiniz ,yalnız anlayamadığım çin malı bir bilgisayara 1000-5000 tl bir celsede verirken normal klima olunca niye anormal bunu anlamadım ???
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tutup 750 lirayı tek celsede çin malına vermek istemiyorum . Bunda bir kusur veya hata göremiyorum . Evet çinde daha uygun fiyata üretiliyor olabilir ama bu beni bağlamıyor .

o halde siz bizden daha iyi biliyorsunuz demektir siz bilirsiniz ,yalnız anlayamadığım çin malı bir bilgisayara 1000-5000 tl bir celsede verirken normal klima olunca niye anormal bunu anlamadım ???

Zaten sırf bu yüzden toplama bilgisayar aldım .

peki donanımların üzerinde ne yazıyor ? made in ??? ,arkadaşım benim bilgisayarımı da ben topladım ama hepsi çin malı,ancak çin harici marka istersen şahsen benim gücüm şuan kullandığım donanımı almaya bile yetmez,sonra abd.ve ab. çin malı kullanmıyormu ? , defalardır yazıyorum üşenmeden bir daha yazayım üzerinde made in china yazan işlemci çin malı değil sadece yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı çin de üretilip üzerine çin yazılıp tüm dünyaya satışa sunuluyor,bugün birçok firma mallarını çinde üretimini yaptırıp kendi ülkesinde kendi markasının logosunu bile yapıştırıyor,misal arçelik çin de bir klima yaptırıyor getiriyor üstüne arçelik yazıyor şimdi bu ürün türk malımı oluyor sizce ?
  • kardeş doğru söylüyorsunuz. ama malesef bu durum dünyadaki piyasayada bakmıyor. belki o çin klimaların oralarda satışı çok daha uygundur. hatta zaman zaman japon menşeili klimalarıda yabancı sitelerde çok uygun rakamlara görebiliyoruz. fakat ben zaman zamanda bakıyorum fiyatlar buradanda yüksek oluyor. demekki bu durum klima için olsun birçok şey için zamanlık olabiliyor. o açıdan siz hiç düşünmeyin burdaki arkadaşlarrın beğendiği harcıalem bir klima alın. çünkü kesinlikle bu rakamlara istemiş olduğunuz cihazları bulamazsınız. ben geçen yıl sonu zibro klimada bir kampanya kaçırdım cihazlar gerçek japondu. ama artık serisi bittiği için fiyatlar aynen dediğiniz rakamlara düşmüştü. yani bu tür kampanya bulmanız zor. klimayı koç ticaret isimli bir firmadan kampanya harici piyasadan biraz daha uyguna aldım ve şuan kullanıyorum 9000lik cihaz gayet iyi. geçenlerde bir arkadaşa tavsiye ettim firmada vardı 1 adet daha. fakat tabi 9000 btu bir cihazdı. siz hiç düşünmeyin derim. uygun bir cihaz alın çin malı olduğuna bakmayın. sonra japon malı olan cihazın içinde zannetmeyinki her parçası japon. böyle bir şey yok emin olun. zamanında buldun aldın aldın yoksa kaçan balığı gözünde büyütüyor insan.
  • aynen doğrudur............

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

peki donanımların üzerinde ne yazıyor ? made in ??? ,arkadaşım benim bilgisayarımı da ben topladım ama hepsi çin malı,ancak çin harici marka istersen şahsen benim gücüm şuan kullandığım donanımı almaya bile yetmez,sonra abd.ve ab. çin malı kullanmıyormu ? , defalardır yazıyorum üşenmeden bir daha yazayım üzerinde made in china yazan işlemci çin malı değil sadece yukarıda yazdığım nedenlerden dolayı çin de üretilip üzerine çin yazılıp tüm dünyaya satışa sunuluyor,bugün birçok firma mallarını çinde üretimini yaptırıp kendi ülkesinde kendi markasının logosunu bile yapıştırıyor,misal arçelik çin de bir klima yaptırıyor getiriyor üstüne arçelik yazıyor şimdi bu ürün türk malımı oluyor sizce ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok merak ettim topladığınız bilgisayarın parçaların nerede üretilmiş olduğunu
  • kardeş bak bu forumda gree kullanan arkadaşlar var oldukça memnunlar koçtaştan aldılar hepsi hele eski gr serisinden bulursanız o dahada iyi iç ünite kurutma fonksiyonu vardı. şimdiki gs serilerinden kaldırmışlar o fonksiyonu. btu değerleride düşmüş biraz ama çokta önemli değil..markayı bilmezsiniz belki ama tüm dünyaya klima üreten bir firma. getiren firmada airfel isimili türk şirketi baya eski klimacılık geçmişleri var başınız ağrıtmaz. yine koçtaşta rubenis isimli bir klima var ondanda çok kullnıp memnun olanlar vardı zamanında. klimacı arkadaşlar servis açısından pek önremeselerde artık kökleşmiş bir firma. birde geçenlerde natilus99 isimli ustamız hyundai klimalardan bahsetmişti dahada ucuz 500 tl demişti. servisi nasıldır? pm atarsanız bilgi verir tahmin ediyorum. koca ustamızın önerdiği demirdökümler var ama birol usta haklı olarak onları önermiyor plastik tapa kullandıkları için. ama aşılmıycak durum değil sonuçta. birol usta gree ler içinde alüminyum boru setinin bakır ile değişimini teklif edilmesini. airfel kabul etmezse bakır boru ile kurmayı. ozaman daha sıhhatli olması için bakır boru ücretini kendiniz ödeyerek kurdurun diyor. son olarakta size soğutma için arçelik beko öneririm servisi süper geniş. hata yapsalar bile birebir değişim yapıyorlar. arçeliklerde çin malıdır bu arada unutmayın, burada toplamadırlar. servis çok önemlidir söz gelimi arçelik aldınız biraz sıkıştırırsınız merkezi.. klimama vakum istiyorum düzgün kurulum istiyorum arçeliğin klimada şişirme iş yaptığını çok okudum derseniz bu durumuda aşarsınız size ilk kurulumda düzgün servis gönderirler. baya marka yazdım çok karışık gelri yazım size sorarsınız yine takıldığınız yerleri selamlar.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

kardeş doğru söylüyorsunuz. ama malesef bu durum dünyadaki piyasayada bakmıyor. belki o çin klimaların oralarda satışı çok daha uygundur. hatta zaman zaman japon menşeili klimalarıda yabancı sitelerde çok uygun rakamlara görebiliyoruz. fakat ben zaman zamanda bakıyorum fiyatlar buradanda yüksek oluyor. demekki bu durum klima için olsun birçok şey için zamanlık olabiliyor. o açıdan siz hiç düşünmeyin burdaki arkadaşlarrın beğendiği harcıalem bir klima alın. çünkü kesinlikle bu rakamlara istemiş olduğunuz cihazları bulamazsınız. ben geçen yıl sonu zibro klimada bir kampanya kaçırdım cihazlar gerçek japondu. ama artık serisi bittiği için fiyatlar aynen dediğiniz rakamlara düşmüştü. yani bu tür kampanya bulmanız zor. klimayı koç ticaret isimli bir firmadan kampanya harici piyasadan biraz daha uyguna aldım ve şuan kullanıyorum 9000lik cihaz gayet iyi. geçenlerde bir arkadaşa tavsiye ettim firmada vardı 1 adet daha. fakat tabi 9000 btu bir cihazdı. siz hiç düşünmeyin derim. uygun bir cihaz alın çin malı olduğuna bakmayın. sonra japon malı olan cihazın içinde zannetmeyinki her parçası japon. böyle bir şey yok emin olun. zamanında buldun aldın aldın yoksa kaçan balığı gözünde büyütüyor insan.

Peki hocam 500-750 lira arası yazları soğutma amaçlı alınacak hangi klima önerirsiniz ?

Şöyle 2-3 model olursa makbule geçer

• quote:

kardeş bak bu forumda gree kullanan arkadaşlar var oldukça memnunlar koçtaştan aldılar hepsi hele eski gr serisinden bulursanız o dahada iyi iç ünite kurutma fonksiyonu vardı. şimdiki gs serilerinden kaldırmışlar o fonksiyonu. btu değerleride düşmüş biraz ama çokta önemli değil..markayı bilmezsiniz belki ama tüm dünyaya klima üreten bir firma. getiren firmada airfel isimili türk şirketi baya eski klimacılık geçmişleri var başınız ağrıtmaz. yine koçtaşta rubenis isimli bir klima var ondanda çok kullnıp memnun olanlar vardı zamanında. klimacı arkadaşlar servis açısından pek önremeselerde artık kökleşmiş bir firma. birde geçenlerde natilus99 isimli ustamız hyundai klimalardan bahsetmişti dahada ucuz 500 tl demişti. servisi nasıldır? pm atarsanız bilgi verir tahmin ediyorum. koca ustamızın önerdiği demirdökümler var ama birol usta haklı olarak onları önermiyor plastik tapa kullandıkları için. ama aşılmıycak durum değil sonuçta. birol usta gree ler içinde alüminyum boru setinin bakır ile değişimini teklif edilmesini. airfel kabul etmezse bakır boru ile kurmayı. ozaman daha sıhhatli olması için bakır boru ücretini kendiniz ödeyerek kurdurun diyor. son olarakta size soğutma için arçelik beko öneririm servisi süper geniş. hata yapsalar bile birebir değişim yapıyorlar. arçeliklerde çin malıdır bu arada unutmayın, burada toplamadırlar. servis çok önemlidir söz gelimi arçelik aldınız biraz sıkıştırırsınız merkezi.. klimama vakum istiyorum düzgün kurulum istiyorum arçeliğin klimada şişirme iş yaptığını çok okudum derseniz bu durumuda aşarsınız size ilk kurulumda düzgün servis gönderirler. baya marka yazdım çok karışık gelri yazım size sorarsınız yine takıldığınız yerleri selamlar.

quote:

quote:

kardeş doğru söylüyorsunuz. ama malesef bu durum dünyadaki piyasayada bakmıyor. belki o çin klimaların oralarda satışı çok daha uygundur. hatta zaman zaman japon menşeili klimalarıda yabancı sitelerde çok uygun rakamlara görebiliyoruz. fakat ben zaman zamanda bakıyorum fiyatlar buradanda yüksek oluyor. demekki bu durum klima için olsun birçok şey için zamanlık olabiliyor. o açıdan siz hiç düşünmeyin burdaki arkadaşlarrın beğendiği harcıalem bir klima alın. çünkü kesinlikle bu rakamlara istemiş olduğunuz cihazları bulamazsınız. ben geçen yıl sonu zibro klimada bir kampanya kaçırdım cihazlar gerçek japondu. ama artık serisi bittiği için fiyatlar aynen dediğiniz rakamlara düşmüştü. yani bu tür kampanya bulmanız zor. klimayı koç ticaret isimli bir firmadan kampanya harici piyasadan biraz daha uyguna aldım ve şuan kullanıyorum 9000lik cihaz gayet iyi. geçenlerde bir arkadaşa tavsiye ettim firmada vardı 1 adet daha. fakat tabi 9000 btu bir cihazdı. siz hiç düşünmeyin derim. uygun bir cihaz alın çin malı olduğuna bakmayın. sonra japon malı olan cihazın içinde zannetmeyinki her parçası japon. böyle bir şey yok emin olun. zamanında buldun aldın aldın yoksa kaçan balığı gözünde büyütüyor insan.

Peki hocam 500-750 lira arası yazları soğutma amaçlı alınacak hangi klima önerirsiniz ?

Şöyle 2-3 model olursa makbule geçer

Fujitsu kaldırınca laga luga, ama buradan birilerinin sattıgı - gaz verdigi böyle şeyler yapınca kulagın üstüne yatmak,
    işte bu komik ama anlayana.
  • Arkadaşlar önemli bir haberi paylaşmak için bu mesajı yazmayı uygun buldum...

Klima cihazı almak isteyen arkadaşların mayıs ayı sonuna kadar bu işi halletmeleri kendi menfaatleri için uygun olacağı kanısındayım..
    Bilindiği üzere Japonyada ki deprem felaketi.....

ve dolayısı ile sizler tarafından bilinmeyen, klima sektöründeki bizlerin bildiği kendi açımdan paylaşmayı uygun gördüğüm bir durum hakkında bilgi vermek istiyorum..
    bu felaket sonucu dünyanın en büyük klima kompresörü üreticilerinden birinin ana deposu deprem bölgesinde bulunmaktaydı ve deprem felaketi ile birlikte envanterinde bulunan büyük miktarda stokları felaketle birlikte kullanılamaz hale geldi bunun sonucu önümüzdeki yeni başlayan sezonda kriz olacağı taleplere yetişilemeyeceği ve dolayısı ile ilk etapta %4 gibi bir zam yapılacağı haberini aldık bir diğer haberde şu şekilde marka belirtmeden yazayım aşağıya

Değerli İş Ortaklarımız,

Bildiğiniz üzere 03 Ocak 2011 tarihinde 2011/01 split klima fiyat sirkülerimizi yayınlamıştık. Gerek hammadde fiyatlarında ki artış, gerekse RMB/USD kurunda ki oynamalar sebebi ile üretici firma xxxxxx ürün fiyatlarına 01 Mart 2011 tarihinden itibaren zam yapmış bulunmaktadır. Bugüne kadar bu zammı fiyatlarımıza yansıtmamak için tüm çabayı harcamamıza rağmen, 23 Mayıs 2011 tarihinden itibaren kısmen de olsa bu zammı fiyatlarımıza yansıtmak zorunda kaldığımızı üzülerek bildirmek zorundayız. Bu itibarla sirkülerimiz ekinde;

1. xxxxx Split Klima Toptan Satış Fiyat Listesi (2011/04)
    2. xxxxx Split Klima Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyat Listesi (2011/04)

buna benzer haberler e-posta adresime gelmeye başladı alışveriş yaptığım distribütörlerin hemen hepsi yaptığım telefon görüşmelerinde bu zamları fiyatlara yansıtacaklarını söylediler sanki hepsi sözleşmiş gibiydiler...
    önümüzdeki haziran ayı sonu yada temmuz ayı başlarında tekrar bir fiyat ayarlaması yapılacakmış... cihaz almayı düşünen arkadaşların bunlardan etkilenmemesi için bir an önce tedbirlerini almaları kendi menfaatlerine olacaktır diye düşünüyorum saygılarımla

düzeltme sebebi RMB/USD

RMB= (CNY) China para birimi YUAN
    USD=amerikan para birimi DOLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 13 Mayıs 2011; 17:00:43 >
  • Arkadaşlar

Konuyu bir ara baya bir aşındırmış olmamla birlikte işim bitince terk ettim sanmayın.
    Şehir dışındaydım ve klimayı deneme fırsatım olmadı.

Aldığım cihaz
    Fujitsu ASYA12LEC.

Yaklaşık 2 hafta önce montajı tamamlandı. Çok kolay olmasını beklediğim montaj, monte edilecek duvarın YTONG olması ve servisin güvenmemesi nedeniyle biraz uzun sürdü .. ama en azından sağlam oldu.

Cihazı çok deneyemedim... Sadece çunu söyleyebilirim... 2 hafta önce oldukça soguk bir İstanbul sabahında, kombim kapalı oldugundan hem cihazı deneyip hemde ısıtmasını görmek istedim. yaklaşık ilk açılma anından itibaren 10-12dk açık kaldı ... tam kapasite (bildigim kadarıyla) ayarlarıyla en yüksek hızla üfledi... üfleme gücü cok fazla.. cok uzuk mesefeden bile rüzgarı hissedebiliyorsunu... Isıtma performansı olarakta bence gayet iyiydi.. açık kaldıgı sürede salonu, bitişigindeki küçük odamızı ve karşısındaki banyoyu kırıp, ısıttı diyebilirim.

Sogutma performansını bilemiyorum, daha pek kullanmadım...

Ha birde oldukça sessiz.... Bunu ofisteki klimalar ile karşılaştırınca cok rahat ve güvenle söyleyebilirim... hatta hem iç, hemde dış unitesinde tam kapasite koşullarında rahatsız edici bir ses seviyesi olmuyor..

Kişisel, amatörce izlenimlerim şimdilik bu kadar..
    Montaj yapan servis oldukca begendi cihazı ... umarım uzun vade de bende memnun kalıcam..
  • Gelibolu lu Gürcan gelmiş yine,aynen çizilmiş tabiki!

Sn.Yönetici şunun alıntı yaparak sayfayı kirleten msg larınıda temizleseniz çok iyi olacak!

++
  • Sizlerden General Electric klimalar hakkında bilgi isteyeceğim.
    GAIRB 12 ve 16 modellerini bir mağazada bulunan satıcı önerdi.
    Ben bosch 12604 ve 18604 modellerini düşünürken GE klimanın birçok klimadan daha iyi olduğunu söyledi.
    Fiyat olarak fazla bir fark yok.
    Adana da yaşıyorum ve 12 btu klimayı kışın daha çok ısınma amaçlı kullanacağım.

Sizlerden acil olarak klimayı kullananlar yada hakkında bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim.
  • quote:

kardeş bak bu forumda gree kullanan arkadaşlar var oldukça memnunlar koçtaştan aldılar hepsi hele eski gr serisinden bulursanız o dahada iyi iç ünite kurutma fonksiyonu vardı. şimdiki gs serilerinden kaldırmışlar o fonksiyonu. btu değerleride düşmüş biraz ama çokta önemli değil..markayı bilmezsiniz belki ama tüm dünyaya klima üreten bir firma. getiren firmada airfel isimili türk şirketi baya eski klimacılık geçmişleri var başınız ağrıtmaz. yine koçtaşta rubenis isimli bir klima var ondanda çok kullnıp memnun olanlar vardı zamanında. klimacı arkadaşlar servis açısından pek önremeselerde artık kökleşmiş bir firma. birde geçenlerde natilus99 isimli ustamız hyundai klimalardan bahsetmişti dahada ucuz 500 tl demişti. servisi nasıldır? pm atarsanız bilgi verir tahmin ediyorum. koca ustamızın önerdiği demirdökümler var ama birol usta haklı olarak onları önermiyor plastik tapa kullandıkları için. ama aşılmıycak durum değil sonuçta. birol usta gree ler içinde alüminyum boru setinin bakır ile değişimini teklif edilmesini. airfel kabul etmezse bakır boru ile kurmayı. ozaman daha sıhhatli olması için bakır boru ücretini kendiniz ödeyerek kurdurun diyor. son olarakta size soğutma için arçelik beko öneririm servisi süper geniş. hata yapsalar bile birebir değişim yapıyorlar. arçeliklerde çin malıdır bu arada unutmayın, burada toplamadırlar. servis çok önemlidir söz gelimi arçelik aldınız biraz sıkıştırırsınız merkezi.. klimama vakum istiyorum düzgün kurulum istiyorum arçeliğin klimada şişirme iş yaptığını çok okudum derseniz bu durumuda aşarsınız size ilk kurulumda düzgün servis gönderirler. baya marka yazdım çok karışık gelri yazım size sorarsınız yine takıldığınız yerleri selamlar.

Koçtaş'ın ilk getirdiği Gree'lerden aldım. iç ünite GS kodlu. iç ünite kurutma fonksiyonu var ve borularıda bakır.
  • gs kodlu broşürde iç ünite kurutma fonksiyonu yazılmamış. sitelerindede bilgi yok. bir arkadaşada alüminyum boru seti ile gönderilmiş. acaba bu gs kod sadece iç üniteyemi haiz? dış ünitede bu şekilde kod varmı? selamlar.

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

Koçtaş'ın ilk getirdiği Gree'lerden aldım. iç ünite GS kodlu. iç ünite kurutma fonksiyonu var ve borularıda bakır.
  • quote:

gs kodlu broşürde iç ünite kurutma fonksiyonu yazılmamış. sitelerindede bilgi yok. bir arkadaşada alüminyum boru seti ile gönderilmiş. acaba bu gs kod sadece iç üniteyemi haiz? dış ünitede bu şekilde kod varmı? selamlar.

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

ilk gelen gs serileri son gelenlerden farklı mı acaba?
  • Beyler ben hiç bakmadım,bendeki GREE nin kurutma fonksiyonuna filan
    taktılar süper çalışıyor yani kışın iyi idi ama birde şu malı soğutmada görelim bakalım ne menem şeymiş,
    şayet soğutmada da çok iyi ise,tam gaz vereceğim Gree lere tutana aşkolsun gari
    Bendeki cihaz ilk gelen partinin mallarından,bu son gelenler güyya çok sessizmiş,durum böyle olunca
    ve soğutmada da adam gibi çıkarsa,ben 1 tane daha çakarım bundan

++
    İç Ünite

Dış Ünite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 15 Mayıs 2011; 13:20:59 >
  • Üstadlar kafam iyice karıştı..25 m² salonuma 12.00 lik midea mı , gree mi yoksa lg beko mu alayım...? SOn karaım için destek..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncer17

Üstadlar kafam iyice karıştı..25 m² salonuma 12.00 lik midea mı , gree mi yoksa lg beko mu alayım...? SOn karaım için destek..!

Isıtma mı soğutma mı amacınız, ve salonun konumu-izolasyon durumu nedir?
    Lg Beko'nun tek avantajı servisi, bence onu pek düşünmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoodooChiLd

Airfel Green Serisi 9.000 Btuhttp://www.hepsiburada.com/Liste/airfel-green-serisi-9000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-as09-0930r2/ProductDetails.aspx?productId=evairfelas090930&categoryId=17453#Urun-Aciklamasi

yada muadili vestel arasında hangisini tercih edeyim ?

Sadece soğutma içinse, ucuz olanını tercih edin.
    Ama ısıtma da düşünüyorsanız, Airfel; ya da en iyisi bu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/demirdokum-dd-a-2-09-hp-9000-btuh-duvar-tipi-split-klimaa-enerji-sinifi/ProductDetails.aspx?productId=evdemdda209hp&categoryId=17453

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=408&ParentId=35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Mayıs 2011; 12:08:26 >
  • 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.