Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnverter olayına girersen bütçeyi biraz aşar sana 18 lik ve 9 luk 2 adet klima lazım.

6526 ve 6550 inverter lere bak.

http://resim.donanimhaber.com/m_23254792/mpage_2/key_/tm.htm
    quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

Üstadlar benimde tavsiyeye ihtiyacım var..

Konyada yaşıyorum..
    14 ve 35 metrekarelik iki odama klima almak istiyorum.. Odalarda fazladan ısı kaybı yok, bina zaten izolasyonlu, sadece sabahları kısa bir süre güneş görüyor..

Aynı duvarın iki tarafına monte yapılacağı için ikisi de aynı firmadan olsun istiyorum..
    İnverter özellikli olmalımı yoksa olmamalımı bilmiyorum..
    Isıtma amacıyla pek kullanmayı düşünmüyorum..

Bütçem çok fazla değil.. 2500 lira (max. 3000) civarına bu işi halletmek istiyorum..
    Gördüğüm kadarıyla GREE ler f/p ürünü gibi duruyor ama sanıyorum inverter özellikli değiller..
    Tavsiyelerinizi bekliyorum..
    Teşekkürler..

• GREE ler iyidir Fortress kardeş

Ayrıca hem Inverterli hemde düz yani sabit hızlı tipleri vardır+

F/P derken,evet hem öyle hemde cihazı salt performans olarakta düşünürsen yine öyledir!

Daha öncede defalarca yazdım;"fiyatına göre" diye!!! burasıda çok önemlidir,ayrıca doğrudan
    üreticisini bilerek aldığın bir mal!

Benim bahsettiğim normal on-off sabit hızlı modelleridir,Inverter larını tanımıyorum

Bunuda Birol cevaplar,zaten Zibro yanında bunuda satıyor ve bu modeli "Eco-Change" diye geçiyor,fiyatlarına bakınca
    bana iyi geliyor! tabi buda GREE nin malıdır,ara Birol Ustayı sana göndersin veya organize etsin senin işini+

++
  • Bu forumun amacı belli paylaşmak bilgi sahibi olmak önmeli olan vatandaşa yardımcı olmak sistemlerden bahsedebiliriz hangi cihazlar nedir ne değildir kimler bu işte uzman fikirleri alınabilir kimler yardımcı olabilir bu konularda burada tartışırız sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabiliriz... fakat bazı arkadaşlar klimayı ancak duvarında görüyor aynı tv gibi alıyor ve kullanıyor ama işin içinde olan için durum daha farklı bunu anlatmaya çalıştıkça bazı arkadaşlar haksız eleştiride bulunuyor bunu kabul etmek mümkün değil herkes fikrini söyler kullanıcısıda satıcısıda almak isteyende montajı yapanda yoksa burada kim ne cihaz satıyor kim alıyor kim satıyor inanın umurumda değil...

insanlar buradan istifade etmek istiyor kafasındaki klima ile ilgili sorunlara çözüm arıyor burası paylaşım platformu burada kişileri değil sistemleri tartışalım arkadaşlar
    küçük insanlar kişileri tartışır normal insanlar olayları büyük insanlar sistemleri tartışır gelin sizle sistemleri tartışalım kişilerle uğraşmayalım...

Katılıyorum GREE ler iyi cihazlar eğer arkasında servis desteği distribütör desteği varsa bence problemde yok alınır kullanılır kimin alıp kimin sattığı ile ilgilenmiyorum bir klimacı olarak benim ilgilendiğim topluma faydalı birer birey olmak
  • natilus99

Merhaba kardeş, ben geliboluda oturuyorum, tam bogazdayım, müthiş rüzgar alıyor evim tepede, gazisüleyman paşa ilkokul sokagı, fener den iki sokak önce bilirseniz,

yerim 25 metre kare yaz kış 24 saat çalışacak hiç kapanmayacak ne tavsiye edersiniz 2500 tl bütçe var, tanınmış markalardan ısıtması süper olacak ama dediğim gibi tam bogazı görüyorum,

ara katdayım camlar ısıcam yerlar parke.
  • dostum,sen neyi ispatlamaya çalışıyorsun anlamadım ben sana hakaret etmedim sen kendi kendine kuruluyorsun,beni klima diye duvara asacaksan as ne olacak senimi kıracağımtv olayına benzetmen saçma sapan birşey oldu bu klima olayını,ben bugüne kadar aldığım herşeyi araştırarak aldım sonrasındada araştırdım psp,xbox360,bilgisayar,klima ve tv ancak tv olayı hiçbirşeye benzemiyor çok karışık ve dağ gibi bilgi var öğrenmekle bitmiyor,klima konusunda allaha şükür çok şey öğrendim,öğrendiğim en iyi şey ise türkiyede bu işi adam gibi yapan firma bir elin parmaklarını geçmez hele servis olayı tam rezalet önüne geleni çalıştırırlarsa olacağıda budur,servise gelen adama malı ben anlatıyorum nedir ne değildir diye haberi yok amcamın maldan anla ne kadar anlıyorum anlamıyorum klimadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

dostum,sen neyi ispatlamaya çalışıyorsun anlamadım ben sana hakaret etmedim sen kendi kendine kuruluyorsun,beni klima diye duvara asacaksan as ne olacak senimi kıracağımtv olayına benzetmen saçma sapan birşey oldu bu klima olayını,ben bugüne kadar aldığım herşeyi araştırarak aldım sonrasındada araştırdım psp,xbox360,bilgisayar,klima ve tv ancak tv olayı hiçbirşeye benzemiyor çok karışık ve dağ gibi bilgi var öğrenmekle bitmiyor,klima konusunda allaha şükür çok şey öğrendim,öğrendiğim en iyi şey ise türkiyede bu işi adam gibi yapan firma bir elin parmaklarını geçmez hele servis olayı tam rezalet önüne geleni çalıştırırlarsa olacağıda budur,servise gelen adama malı ben anlatıyorum nedir ne değildir diye haberi yok amcamın maldan anla ne kadar anlıyorum anlamıyorum klimadan

arkadaşım sen direk diyorsunki sen tv den sabaha kadar okusanda hiç bi şey anlamazsın nasılki sen klimadan ancak bir kullanıcı kadar anlarsın klima alırkende araştırdın aldın taktın kullanıyorsun en az senin kadar bende panelden tv den anlıyorum 4 yıldır panel tv kullanıyorum insanları küçümsemeyelim lütfen anlamaz deyip te burada sidik yarıştırmanın manası yok ben bildikleimi paylaşırım sektördeki biri olarak yaparım bu paylaşımdan da hiç bir menfaatim yok pardon menfaatim var en azından bende bilgi sahibi oluyorum vatandaşın klimalar hakkında satıcılar hakkında nasıl bir düşünceye sahip olduğunu görüyorum öğreniyorum

kişisel tartışmaları bi kenara bırakıp paylaşıma devam edelim kimseninde kalbini kırmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenerTepesi

natilus99

Merhaba kardeş, ben geliboluda oturuyorum, tam bogazdayım, müthiş rüzgar alıyor evim tepede, gazisüleyman paşa ilkokul sokagı, fener den iki sokak önce bilirseniz,

yerim 25 metre kare yaz kış 24 saat çalışacak hiç kapanmayacak ne tavsiye edersiniz 2500 tl bütçe var, tanınmış markalardan ısıtması süper olacak ama dediğim gibi tam bogazı görüyorum,

mitsubishi ler güzel cihaz yaygın servis ve distribütör garantisi mevcut msz-chc35va fiatıda 2200 lira civarında
  • Ben de mitsubishi alacaktım tam da denk geldi. Ay sonuna doğru artar mı ki fiyatları? Ya da mitsubishiyi nerden almak gerek?
  • Cevaplar için çok teşekkürler..
    Ancak henüz inverterli seçim yapıp yapmamak konusunda aydınlanamadım..
    Evet elektrik maliyeti beni biraz korkutuyor ama yılın 3 ayı kullanacağım cihazları inverterli tercih edersem verdiğim farkı geri alamayabilirmiyim diye düşünüyorum..
    Zibro inverterlerin maliyetleri mantıklı görünüyor ancak bütçemide aşıyor.. Yine de değerlendirmeye aldım..

Diğer taraftan Gree lerin servis hizmetleri ileriki yıllarda distribütör değişimi vs. gibi nedenlerle beni üzermi diye de düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

natilus99

mitsubishi ler güzel cihaz yaygın servis ve distribütör garantisi mevcut msz-chc35va fiatıda 2200 lira civarında

teşekkür arkadaşım, geliboluda pek bulacağımı sanmıyorum sizde varmı bu klima, yada satan bana yakın neresi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

klimayı,tv'ye benzettin ya arkadaş ne diyeyim sanaalbani hocam şu arkadaşa bir anlatıver tv olayınıda sabaha kadar okusun gerçi okusada öğrenemez bu kadar detaylı bilgiyi,klima olayı çok farklı tv gibi değil son kullanıcı açısından ters durumlşar oluşabiliyor midea'yı geç tek firma tanırım oda gree'dir alacaksın keyfine bakacaksın,bende diamond electric var klima midea üretimi tek iyi yanı var elektrik tüketimi ayda 180tl geliyor bir tanesi 24 saat açık diğeri 12-15 saat açık diğer evdeki aletleride düşünü bazen bilgisayar günlerce açık kalır fatura budur gel görki iç ünite malzeme kalitesi sıfır ısıtmada fena değil ancak firma rezalet işin şu yönüde var türkiyede kaç firma var ki kaliteyi ön planda tutuyor ve müşteri memnuniyetini çoğu sıkıntılı malı alana kadar iyi arıza çıktımı topu tuttun

Hocam kusura bakmayın da, natilus için açıkça bunları yazmışsınız, sonraki postlarınızda "hakaret etmedim, kendini niye kuruyorsun..." diyorsunuz.

Bir de, natilus arkadaş sanırım bu forumdaki konusundaki en bilgili-tecrübeli birkaç arkadaştan birisi.
    Ve belli bir ürüne yönlendirmiyor, belli ürünlerin reklamını yapmıyor, ve saygılı bir ifade ile, milletle dalga geçmeden birşeyler anlatmaya çalışıyor; her ne kadar imlası biraz bozuk olsa da

Bence kendisini forumdan soğutmayalım derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 4 Mayıs 2011; 1:02:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: makosena

Ben de mitsubishi alacaktım tam da denk geldi. Ay sonuna doğru artar mı ki fiyatları? Ya da mitsubishiyi nerden almak gerek?

size en yakın mitsubishi satıcısından
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

natilus99

teşekkür arkadaşım, geliboluda pek bulacağımı sanmıyorum sizde varmı bu klima, yada satan bana yakın neresi var.

Güçkay Elektrik - Uğur Kaya
    Adres: İsmetpaşa Mah. Aynalıçeşme Sok. No:25
    Telefon: 0286 217 51 89
    Faks: 0286 213 00 85

Güngör Teknik
    Adres: Gazi Süleyman Paşa Mh. Gazi Süleyman Paşa Cd. Öztürk Sitesi No: 1 Gelibolu
    Telefon: 0286 566 40 99
    Faks: 0286 566 40 98
  • sadece yazın soğutma amaçlı kullanılacaksa klasik inventer olmayan daha hesaplı F/P açısından

inventer olanlar çok uzun vadede ekonomik konuma gelir zaten geçen 10 --15 yıl sonra ne gibi teknolojik gelişimler olur bilinmez
  • Arkadaşım senin işini 12 lik makinalar görmez.Yani 35 serileri olmaz. Sen ya Zibro SP 2041 yada Mit.Elect.MSZ Gxx 42 serisini kullanman lazım.Min. Yada 12 lik cihaz bakacaksın.inverter dedinmi Mit. veya Zibro japonlar 3200 - 4000 TL aralığında.Klasik kullanacaksan Gree bulursan al.servis konusunda dert etme Türkiye deki en yayagın servis ağı Airfelde.Airfel Gree ile 10 yılı aşkın süredir çalışıyor.Vazda geçmez çalışmaktan .Ekonomik İnverter dersen Zibro S 6550 18 lik inv. al.yada Airfel yeni seri inverterlerde geldi piyasaya çıkıyor çok kısa sürede.....
    quote:

Cevaplar için çok teşekkürler..
    Evet elektrik maliyeti beni biraz korkutuyor ama yılın 3 ayı kullanacağım cihazları inverterli tercih edersem verdiğim farkı geri alamayabilirmiyim diye düşünüyorum..
    Zibro inverterlerin maliyetleri mantıklı görünüyor ancak bütçemide aşıyor.. Yine de değerlendirmeye aldım..

Diğer taraftan Gree lerin servis hizmetleri ileriki yıllarda distribütör değişimi vs. gibi nedenlerle beni üzermi diye de düşünüyorum..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 3 Mayıs 2011; 18:55:19 >
  • Forum takıldı mesaj arka arkaya 3 defa gitti.Mesajı silemiyoruz renk yapalım dedik....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 3 Mayıs 2011; 18:56:40 >
  • Takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım senin işini 12 lik makinalar görmez.Yani 35 serileri olmaz. Sen ya Zibro SP 2041 yada Mit.Elect.MSZ Gxx 42 serisini kullanman lazım.Min. Yada 12 lik cihaz bakacaksın.inverter dedinmi Mit. veya Zibro japonlar 3200 - 4000 TL aralığında.Klasik kullanacaksan Gree bulursan al.servis konusunda dert etme Türkiye deki en yayagın servis ağı Airfelde.Airfel Gree ile 10 yılı aşkın süredir çalışıyor.Vazda geçmez çalışmaktan .Ekonomik İnverter dersen Zibro S 6550 18 lik inv. al.yada Airfel yeni seri inverterlerde geldi piyasaya çıkıyor çok kısa sürede.....
    quote:

Cevaplar için çok teşekkürler..

Üstad ben 12 lik makine düşünmüyorum zaten.. Sanırım siz başka birine cevap verdiniz cevabınızın ilk bölümünde..

9000 ve 18000 lik iki cihaz alacağım bu kesin..
    Şu an üzerinde durduklarım (bulabilirsem) gree ve airfel..
    Airfel e karar verirsem turkuaz gold yada artful serilerinden düşünüyorum uygundur diyorsanız..

9000 lik olanı klasik model alıp, 18000 liği inverter alabilirim..
    Airfel in bahsettiğiniz modeli AS18-0933/INV mi yoksa daha başka bir serimidir??

Başka tavsiye varsa seve seve dikkate alırım..
    Teşekkürler..
  • Natilus Hoca

Gürcan fake seni yine dalgaya düşürmüş
    Atlama hemen herkesin msg larına!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 4 Mayıs 2011; 1:41:56 >
  • 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.