Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş o paraya ne tavsiye edilir ben bilmiyorum,yani bütçen çok düşük! 400/500 kağıda elbette çeşitli cihazlar var ama hangisi iyidir veya uygundur v.s
    bunuda işi bilenler sana anlatsın gari

Bana sorarsan ben kafadan 9luk Gree al derim ama herifler 100 kağıt zaman yaparak 599 dan 699 kağıda çıkarmışlar
    ++
  • Arkadaşım arada neredeyse 5000 TL fark var.Bence o fark 10 yılda zor çıkar.Sen git klasik seri bir salon tipi al.Airfel ve Zibro salonlar çok daha iyi.500 TL fark olabilir.ama bu farka değer.Bir araştırın derim...Ama İnverete o paraya çok fazla.5000-5500 aralığında olsa idi alın derdim,ama 8000 Tl ler çılgın para....Hatta Power inverter 10 000 TL yi geçiyor...

Tavan tipi kullanabailirseniz Zibro 45 inverter var,daha uygun fiyatlara...

quote:

Orijinalden alıntı: hotmale

herkese merhaba
    ben de işyerine bir klima alacağım. Simdi elektrik tesisatı için ilk başvuruyu yaptık ayedastan adam geldi fakat trifaze talep edilmiş bu küçük saati sökün trifaze taktrırın ondan sonra çağırın aktive edeyim dedi.

Bu bilgiyi salon tipi de olabilir tavsiyeniz diye vereyim istedim.

Ofisimiz istanbulda ve bölmesiz açık alan olarak 88 m2 tavan yuksekligi ise 2.80

Ne dersiniz paraya baştan kıyıp mitsubishi inverter salon tipi birsey almak mı mantıklı , yani kendini çok mu uzun vadede amarti eder?

Yoksa sigma markasının inverter olmayan 3000 tl civarında olan salon tipi mi mantıkkı karar veremedim?

Yerimiz günes almadıgından yazın serin olacak eminim acaba yaz sonu almak mı mantıklı kampanyaların coştuğu veya fiyat avantajının olduğu bir dönem var mıdır ?

Simdiden ilgilenenve cevap veren uyelere tesekkur ederim..

• Konunun başından beri okumadım, lütfen bu sebeple bana kızmayın.

Bu GREE markası AİRFEL markasının bir yan ürünü mü?

Ben de bu aralar bir klima alacağım, ondan dolayı bu benim için çok önemli.. Odam maks 10m2 ama 400-500 liraya dandik bir şey alacağıma bunu alırım.

Ve invertör olayı nedir acaba? Bu invetörlü müdür değil midir?
  • Gree Airfel in ithal ettiği bir ürün.airfel deki Green modeli ile eşdeğer dedir.Ama Koçtaş ta fiyat daha cazip.

Bu paraya inverter mümkün değil olamaz.zaten şu an piyasada en küçükte olsa 400-500 tl ye klima yok.
  • Teşekkür ederim.
    Sanırım bu hafta içinde yada en geç bu haftasonu bir GREE alacağım..
    Hayırlısı bakalım.
    100 lira da zam yapmışlar direk. :(

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Gree Airfel in ithal ettiği bir ürün.airfel deki Green modeli ile eşdeğer dedir.Ama Koçtaş ta fiyat daha cazip.

Bu paraya inverter mümkün değil olamaz.zaten şu an piyasada en küçükte olsa 400-500 tl ye klima yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş o paraya ne tavsiye edilir ben bilmiyorum,yani bütçen çok düşük! 400/500 kağıda elbette çeşitli cihazlar var ama hangisi iyidir veya uygundur v.s

Bana sorarsan ben kafadan 9luk Gree al derim ama herifler 100 kağıt zaman yaparak 599 dan 699 kağıda çıkarmışlar
    ++

600 e bulursam gree alırım ama yoksa, o fiyat aralığına 4-5 tane klima gördüm çok düşünmeden birini seçerim.
  • bu kadar övdüler burda GREE yi.. 100 lira için ismini cismini bilmediğim markalardan almayacağım..
    bakalım performansını açıkcası merak ediyorum..
    7 taksit yaparlarsa çok iyi olur..
    100-100 öderim..

quote:

Orijinalden alıntı: SwordBreaker

quote:

Kardeş o paraya ne tavsiye edilir ben bilmiyorum,yani bütçen çok düşük! 400/500 kağıda elbette çeşitli cihazlar var ama hangisi iyidir veya uygundur v.s

++

600 e bulursam gree alırım ama yoksa, o fiyat aralığına 4-5 tane klima gördüm çok düşünmeden birini seçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kutri

Konunun başından beri okumadım, lütfen bu sebeple bana kızmayın.

Ben de bu aralar bir klima alacağım, ondan dolayı bu benim için çok önemli.. Odam maks 10m2 ama 400-500 liraya dandik bir şey alacağıma bunu alırım.

sen inanma arkadaşım onlara 400 --500 liraya klima var hemde babalar gibi var arkasında sönmez holding in servis desteğide var yani montaj dahil her kes kendini bi şey biliyorum zannediyor ama hiç bi şey bilmediği ortada burada bazıları var insanları yanlış yönlendiriyorlar bilir bilmez konuşuyorlar yazın 2 - 3 ay kullanacaksan ne gerek var paranı sokağa atacaksın

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/hyundai/?gclid=CNbEoOO7yagCFc4e3wodnH9HoA

• quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

sen inanma arkadaşım onlara 400 --500 liraya klima var hemde babalar gibi var arkasında sönmez holding in servis desteğide var yani montaj dahil her kes kendini bi şey biliyorum zannediyor ama hiç bi şey bilmediği ortada burada bazıları var insanları yanlış yönlendiriyorlar bilir bilmez konuşuyorlar yazın 2 - 3 ay kullanacaksan ne gerek var paranı sokağa atacaksın

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/hyundai/?gclid=CNbEoOO7yagCFc4e3wodnH9HoA

Helal kardeşim herkes sattıgı mala yönlendiriyor ama sorarsan ben buradan mal satmam diyor

dogru olan başka malada yönlendirmek, hep bana hep bana olmaz nalıncı keseri gibi, birazda başkaları mal satıp ekmek yesinler, yeter paralar, evler, apartmanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DerinSoS

Helal kardeşim herkes sattıgı mala yönlendiriyor ama sorarsan ben buradan mal satmam diyor

dogru olan başka malada yönlendirmek, hep bana hep bana olmaz nalıncı keseri gibi, birazda başkaları mal satıp ekmek yesinler, yeter paralar, evler, apartmanlar.

doğru söylüyorsun arkadaşım benim klima marketim var satıyorum klima ama ben müşterime bire bir diyalog kurarak satıyorum yerim Tekirdağda müşterim mekanıma gelir çayımı kahvemi içer beğendiği ürün varsa pazarlığını yapar parasını öde kredi kartı veya peşin her neyse aynı gün cihazı montaj yapılır alan memnun satan memnun olur...

benim online aktif satış yapan bi web sitem yok buradan mal satma gibi bi derdim de hiç yok onu buradan klima satmaya çalışanlar düşünsün banane

ama vatandaşıda yanlış bilgilendirmeyelim 400 liraya klima varmıymış demekki varmış hemde montaj dahil hemde servis ve distribütör desteğide var daha ne olsun ciddi söylüyorum cihazlarda gayet güzel sessiz çalışıyor yazın 2 -3 ay sıcaklarda serinlemek için ideal bence kimin kazandığı o kadar önemli değil herkes her şeyi kazanmasın önemli olan insan kazanmak

• quote:

quote:

doğru söylüyorsun arkadaşım benim klima marketim var satıyorum klima ama ben müşterime bire bir diyalog kurarak satıyorum yerim Tekirdağda müşterim mekanıma gelir çayımı kahvemi içer beğendiği ürün varsa pazarlığını yapar parasını öde kredi kartı veya peşin her neyse aynı gün cihazı montaj yapılır alan memnun satan memnun olur...

benim online aktif satış yapan bi web sitem yok buradan mal satma gibi bi derdim de hiç yok onu buradan klima satmaya çalışanlar düşünsün banane

ama vatandaşıda yanlış bilgilendirmeyelim 400 liraya klima varmıymış demekki varmış hemde montaj dahil hemde servis ve distribütör desteğide var daha ne olsun ciddi söylüyorum cihazlarda gayet güzel sessiz çalışıyor yazın 2 -3 ay sıcaklarda serinlemek için ideal bence kimin kazandığı o kadar önemli değil herkes her şeyi kazanmasın önemli olan insan kazanmak

Tebrikler arkadaşım, doğrusuda bu.

bir gün ugramak isterim yerinize.

• quote:

quote:

quote:

Tebrikler arkadaşım, doğrusuda bu.

bir gün ugramak isterim yerinize.

inşallah kardeşim yolu Tekirdağa düşen herkesi beklerim ikramda sınır yok bizde, yoldan gelene ilk önce sorarız karnın açmı diye ,kim gelirse kapımızdan boş dönmez
    profilimde web sitemiz mevcut gsm cep telefonlarımız 24 saat open ,ofis telefonlarımız mesai saatlerinde daima açıktır ...web adresimizde google map var her türlü ulaşılır hatta gidip yoldan alırız misafir ederiz gelmek isteyen herkesi bekleriz... kimseyede zorla bi şey satmayız beğenen beğendiğini alır.. biz sadece bilgi veririz

• natilus99

Geliboludayım zaten bir ara gelirim uzun zaman oldu tekirdaga gelmeyeli vesile olur, sağol.
  • quote:

Kardeşim "GREE" dediğin ana üretici dünyada en büyük pazar payına sahip bir üreticidir,herifler fason bir dünya cihaza
    marka basıp veriyor

Airfel cihazlarıda GREE yapıyor bu arada!

Adı sanı duyulmamış ne demek,asıl adı en çok duyulan dünyadaki en büyük ana klima üreticisi bu herifler!

++
    Bu arada Gürcan fake girmiş ve anında çizilmiş,ama natilusta bunu adam bellemiş bir şey sanmış

Natilus Hoca bu herifi tanı gari,Klima bölümünde üzeri yüzlerce çizilmiş fake göreceksin,işte bunların hepside Gürcan dır
    sen daha yenisin ama bir daha düşme dalgaya,herif bu arada ne zaman Geliboluya geçti yaw?? ben onu Manisaya doğru yola
    çıktığını sanıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 2 Mayıs 2011; 21:10:18 >

• quote:

quote:

Kardeşim "GREE" dediğin ana üretici dünyada en büyük pazar payına sahip bir üreticidir,herifler fason bir dünya cihaza
    marka basıp veriyor

Airfel cihazlarıda GREE yapıyor bu arada!

Adı sanı duyulmamış ne demek,asıl adı en çok duyulan dünyadaki en büyük ana klima üreticisi bu herifler!

++
    Bu arada Gürcan fake girmiş ve anında çizilmiş,ama natilusta bunu adam bellemiş bir şey sanmış

Natilus Hoca bu herifi tanı gari,Klima bölümünde üzeri yüzlerce çizilmiş fake göreceksin,işte bunların hepside Gürcan dır
    sen daha yenisin ama bir daha düşme dalgaya,herif bu arada ne zaman Geliboluya geçti yaw?? ben onu Manisaya doğru yola
    çıktığını sanıyordum

albani hocam inan kimin kim olduğunu bilmiyorum ama klima konusunda hangi firmanın ne halt karıştırdığını kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum içinde yaşadığımız dünya üzerinde 3 büyük klima üreticisi var gree lere asla kötü cihaz demedim GREE yi bizzat kendim yıllarca kullandım (en az 10 yıl) hatta kendi evime inventer cihaz alıp gree yi de ikici el sattım montajını yaptım sattığım vatandaşhala daha kullanıyor 3 -4 yıldır benim hiç bir lafım yok gree ye ama şu da varki gree den daha kaliteli cihaz cihazlar olduğunu ve MİDEA da GREE ayarında olduğunu ben kabul ettim herkesinde kabul etmesi lazım

klima konusu abartılacak bir konu değil bazı arkadaşlar bana özelden yazıyor fikrimi alıyor tavsiye ettiğim 4-5 marka var sonuçta klima dediğin olay 2 üniteden oluşuyor tv gibi düşünmek lazım hangi marka tv alırsan al sonuçta sana tv izletir hangi marka klima alırsan al oda sonuçta serinletir veya ısıtır kimisinin plastik kalitesi dizaynı daha iyidir kimisinin daha kötü ama sonuçta hepsi aynı işi yapar

buurada öne çıkan aranması gereken nedir sıralıyayım hemen

sessiz olması
    ısıtma için alınacaksa inventer olması
    ısıtma amaçlı alınacaksa eksi 15 te ısıtması
    plastik kalitesi
    servis desteğinin olması
    ekonomik olması (buna F/P dahil)

gerisi hikaye

• E ben ne yapayim simdi. İki arada 1 derede kaldik burda simdi. Benim odam 10m2 yi gecmez. Kucuk bir cati kati. Kucucuk bir oda. Yazin cok sicak oluyor burasi odamda duramiyorum. Yazin beni serinletecek bir klimaya ihtiyacim var. Kisin ise ufo ve elektrikli sobayla isiniyorum. Eger kisin da isim goreblecek bir klima olursa cok iyi olur.
    Sonucta benim serinletecegim oda cok cok kucuk. Diyorum ki gidip koctas bauhaus carrefoursayi gezim. En ucuz klima hangisi ise onu alip takayim. Ama sonra. Burayi okuyunca ve green i bu kadar ovunce millet arada kaldim. Yardim lutfen.
  • Bu herif 3 senedir böyle ben diyeyim 589.defa sen de 679.defa,anla artık,adam arıza yaw,ne utanma nede saygı kalmış herifi
    akşam atıyorsun sabah yine damlamış!
    Yöneticilerde bıktı ama yapacak bir şey yok!

++
    Gree/Midea/Haier;zaten neredeyse pazarın tüm cihazlarını bunlar üretiyor,kalitesine/seviyesine/v.s v.s bu üç ana üretici tutmuşlar
    pazarın tamamını yaw

Elbette birisinin,diğerinden daha kaliteli v.s malı vardır,neticede pazarı belirleyen bu üç kafadar

Benim "MARKA" dediğim;yani harbi MARKAlar ki bunlarında çoğunluğu yine bunlardan çıkıyor,parasına göre iş yani
    Gree denen bir üretici Daikin ile anlaşıyor örneğin! belliki herifler artık işi bayağı ilerletmişler!
    Ama pazarda,Marketçi/Dükkancı/İthalatçı/ ve Klimanın "K" sinden anlamayan tipler bu üçlüye mal yaptırıp,çoğuda dandik veya orta halli v.s
    TR ye getirip satıyorlar,yaw dünyada bizden başka hiç bir ülkede bizdeki kadar "MARKA" yok

ülen memlekette kaç tane "marka" var acep!! bilen beri gelsin

++

• klimayı,tv'ye benzettin ya arkadaş ne diyeyim sanaalbani hocam şu arkadaşa bir anlatıver tv olayınıda sabaha kadar okusun gerçi okusada öğrenemez bu kadar detaylı bilgiyi,klima olayı çok farklı tv gibi değil son kullanıcı açısından ters durumlşar oluşabiliyor midea'yı geç tek firma tanırım oda gree'dir alacaksın keyfine bakacaksın,bende diamond electric var klima midea üretimi tek iyi yanı var elektrik tüketimi ayda 180tl geliyor bir tanesi 24 saat açık diğeri 12-15 saat açık diğer evdeki aletleride düşünü bazen bilgisayar günlerce açık kalır fatura budur gel görki iç ünite malzeme kalitesi sıfır ısıtmada fena değil ancak firma rezalet işin şu yönüde var türkiyede kaç firma var ki kaliteyi ön planda tutuyor ve müşteri memnuniyetini çoğu sıkıntılı malı alana kadar iyi arıza çıktımı topu tuttun

• Üstadlar benimde tavsiyeye ihtiyacım var..

Konyada yaşıyorum..
    14 ve 35 metrekarelik iki odama klima almak istiyorum.. Odalarda fazladan ısı kaybı yok, bina zaten izolasyonlu, sadece sabahları kısa bir süre güneş görüyor..

Aynı duvarın iki tarafına monte yapılacağı için ikisi de aynı firmadan olsun istiyorum..
    İnverter özellikli olmalımı yoksa olmamalımı bilmiyorum..
    Isıtma amacıyla pek kullanmayı düşünmüyorum..

Bütçem çok fazla değil.. 2500 lira (max. 3000) civarına bu işi halletmek istiyorum..
    Gördüğüm kadarıyla GREE ler f/p ürünü gibi duruyor ama sanıyorum inverter özellikli değiller..
    Tavsiyelerinizi bekliyorum..
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

klimayı,tv'ye benzettin ya arkadaş ne diyeyim sanaalbani hocam şu arkadaşa bir anlatıver tv olayınıda sabaha kadar okusun gerçi okusada öğrenemez bu kadar detaylı bilgiyi,klima olayı çok farklı tv gibi değil son kullanıcı açısından ters durumlşar oluşabiliyor midea'yı geç tek firma tanırım oda gree'dir alacaksın keyfine bakacaksın,bende diamond electric var klima midea üretimi tek iyi yanı var elektrik tüketimi ayda 180tl geliyor bir tanesi 24 saat açık diğeri 12-15 saat açık diğer evdeki aletleride düşünü bazen bilgisayar günlerce açık kalır fatura budur gel görki iç ünite malzeme kalitesi sıfır ısıtmada fena değil ancak firma rezalet işin şu yönüde var türkiyede kaç firma var ki kaliteyi ön planda tutuyor ve müşteri memnuniyetini çoğu sıkıntılı malı alana kadar iyi arıza çıktımı topu tuttun

yok artık aslında ben klimayı tv ye değilde cep telefonuna benzetecektim ama baktım gördüm tepki alacağım o yüzden dedim bari boyutları benzesin en azından

ey alaaam ya ?

sonuçta bi cihaz duygusu olmayan bi nesne nedir yani bir de utanmadan terbiyesizce eleştiride bulunmuşsun arkadaş yok sabaha kadar okusam anlamazmışım da felan kimsin sen kardeşim şu karşıki küçük dağları senmi yarattında haberimiz yok forumda bu kadar mesajının olması sana extradan bazı haklar mı veriyor herkesi eleştirme hakkını nerden buluyorsun burada tartıştığımız kişiler değil arkadaş burada biz sistemleri tartışıyoruz katılırsın yada katılmassın ama kişilerin haklarına saygısızlıkta bulunamazsın begen yada beğenme yazdıklarımı sen dirtek bana saldırıyosun

seni kınıyorum seninle muhattab olmak istemiyorum lütfen hakkımda ileri geri konuşma ömrümü ben bu işe vermişim seni klima diye duvara asarım her şeyim açık adresim telefonum bi diyeceğin varsa utanma aç telefonu çevir beni bulacaksın karşında yüzüme konuş arkadaş

• 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.