Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505, slayer1ss Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.174.643
Tıklama
Giriş
      162 Mesaj
      29 Nisan 2011 22:26:32
      herkese merhaba
      ben de işyerine bir klima alacağım. Simdi elektrik tesisatı için ilk başvuruyu yaptık ayedastan adam geldi fakat trifaze talep edilmiş bu küçük saati sökün trifaze taktrırın ondan sonra çağırın aktive edeyim dedi.

Bu bilgiyi salon tipi de olabilir tavsiyeniz diye vereyim istedim.

Ofisimiz istanbulda ve bölmesiz açık alan olarak 88 m2 tavan yuksekligi ise 2.80

Ne dersiniz paraya baştan kıyıp mitsubishi inverter salon tipi birsey almak mı mantıklı , yani kendini çok mu uzun vadede amarti eder?

Yoksa sigma markasının inverter olmayan 3000 tl civarında olan salon tipi mi mantıkkı karar veremedim?

Yerimiz günes almadıgından yazın serin olacak eminim acaba yaz sonu almak mı mantıklı kampanyaların coştuğu veya fiyat avantajının olduğu bir dönem var mıdır ?

Simdiden ilgilenenve cevap veren uyelere tesekkur ederim..
      |
      |
    • Yüzbaşı
      771 Mesaj
      29 Nisan 2011 22:50:19
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Valla albani bazen artık yazmak ve okumak bile gelmiyor içimden inan,harbiden eski hava yok yada biz alıştık.Birde kendini bilmezler oldumu hepten tatı kaçıyor.Bazen deli ediyorlar yine olduk 4 kırmızı....

sonuna kadar haklısın hocam...
      |
      |
      29 Nisan 2011 23:14:03
      forumda yardımları geçen arkadaşlara teşekkür ederim.
      araştırmalar sonucunda fujitsu asyg12LECA ALDIM. 1 günde kurulum anlaşma vs bitti. şimdi havaları bekliyorum ısınsın da bi kullanalım bakalım nasıl?
      |
      |
      29 Nisan 2011 23:16:18
      quote:

Orijinalden alıntı: bambamfrm

forumda yardımları geçen arkadaşlara teşekkür ederim.
      araştırmalar sonucunda fujitsu asyg12LECA ALDIM. 1 günde kurulum anlaşma vs bitti. şimdi havaları bekliyorum ısınsın da bi kullanalım bakalım nasıl?

her klima soğutur ama her klima ısıtmaz...asıl ne olduğu ısıtmada bakılacak...
      |
      |
      29 Nisan 2011 23:19:45
      ygt07 ağız çıkış sıcaklığı diye bir olayı forumda yazılanlardan öğrendim. biraz önce çalıştırdım oda o anda 22 derece idi. klimayı 24 dereceye ayarlayıp çalıştırdım. yazın esen sıcak rüzgar gibiydi elimi yakmadı ama 24 e gelmesi 3 dk anca sürdü. oda 15 metrekare.
      |
      |
      29 Nisan 2011 23:21:18
      quote:

Orijinalden alıntı: bambamfrm

ygt07 ağız çıkış sıcaklığı diye bir olayı forumda yazılanlardan öğrendim. biraz önce çalıştırdım oda o anda 22 derece idi. klimayı 24 dereceye ayarlayıp çalıştırdım. yazın esen sıcak rüzgar gibiydi elimi yakmadı ama 24 e gelmesi 3 dk anca sürdü. oda 15 metrekare.

havalar ısında pek anlaşılmaz, soğuklarda belli edecek kendini...şimdi bu havalarde ne denesen boş..
      |
      |
      30 Nisan 2011 09:22:43
      odam 8m2, güneş almıyor. Havalar ısınmadan, fiyatlar yükselmeden bir klima alayım diyorum. Bütçem kısıtlı 400-500tl ye kadar klima arıyorum. Ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwordBreaker -- 30 Nisan 2011; 9:23:47 >
      |
      |
      30 Nisan 2011 14:50:23
      slmlar

albani üstadı evlilik arifesinde lcd almak üzereyken bayağ bi okudum hatta üstadın gazıyla tosh 46sv685 almama ramak kalmıştı :) son anda
      u turn yapıp bütçeden dolayı 40c6000 almak durumunda kaldık çok şükür clouding falan filan yaşamadım birol üstadın gazıylada zibro serüvenim
      başlıyacaktı ama ondanda vaz cayarak :) 2 ay önce mit 63 zes1 aldım 3.000 tl 10 taksit mekan izmir yalı dairesi 35 metrekare salon yaklaşık 10 metrekarede
      koridor mevcut. İzmir havasından dolayı sürekli bir kullanımım olmasada genelde akşamları çalışan klimam ne çalışma performansı nede elektirk tüketimi
      konularında beni üzdü. Tavsiye olunur noktasında görüşlerimi iletmek istedim

Üstadlar ikinizin tavsiyelerine uymamış olsamda :) yapmış olduğunuz bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler
      |
      |
      01 Mayıs 2011 20:34:57
      quote:

Orijinalden alıntı: SwordBreaker

odam 8m2, güneş almıyor. Havalar ısınmadan, fiyatlar yükselmeden bir klima alayım diyorum. Bütçem kısıtlı 400-500tl ye kadar klima arıyorum. Ne tavsiye edersiniz?

güncel arkadaşlar.
      |
      |
      02 Mayıs 2011 11:43:44
      Kardeş o paraya ne tavsiye edilir ben bilmiyorum,yani bütçen çok düşük! 400/500 kağıda elbette çeşitli cihazlar var ama hangisi iyidir veya uygundur v.s
      bunuda işi bilenler sana anlatsın gari

Bana sorarsan ben kafadan 9luk Gree al derim ama herifler 100 kağıt zaman yaparak 599 dan 699 kağıda çıkarmışlar
      ++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      02 Mayıs 2011 12:20:03
      Arkadaşım arada neredeyse 5000 TL fark var.Bence o fark 10 yılda zor çıkar.Sen git klasik seri bir salon tipi al.Airfel ve Zibro salonlar çok daha iyi.500 TL fark olabilir.ama bu farka değer.Bir araştırın derim...Ama İnverete o paraya çok fazla.5000-5500 aralığında olsa idi alın derdim,ama 8000 Tl ler çılgın para....Hatta Power inverter 10 000 TL yi geçiyor...

Tavan tipi kullanabailirseniz Zibro 45 inverter var,daha uygun fiyatlara...

quote:

Orijinalden alıntı: hotmale

herkese merhaba
      ben de işyerine bir klima alacağım. Simdi elektrik tesisatı için ilk başvuruyu yaptık ayedastan adam geldi fakat trifaze talep edilmiş bu küçük saati sökün trifaze taktrırın ondan sonra çağırın aktive edeyim dedi.

Bu bilgiyi salon tipi de olabilir tavsiyeniz diye vereyim istedim.

Ofisimiz istanbulda ve bölmesiz açık alan olarak 88 m2 tavan yuksekligi ise 2.80

Ne dersiniz paraya baştan kıyıp mitsubishi inverter salon tipi birsey almak mı mantıklı , yani kendini çok mu uzun vadede amarti eder?

Yoksa sigma markasının inverter olmayan 3000 tl civarında olan salon tipi mi mantıkkı karar veremedim?

Yerimiz günes almadıgından yazın serin olacak eminim acaba yaz sonu almak mı mantıklı kampanyaların coştuğu veya fiyat avantajının olduğu bir dönem var mıdır ?

Simdiden ilgilenenve cevap veren uyelere tesekkur ederim..
      |
      |

• Binbaşı
      1750 Mesaj
      02 Mayıs 2011 14:52:58
      Konunun başından beri okumadım, lütfen bu sebeple bana kızmayın.

Bu GREE markası AİRFEL markasının bir yan ürünü mü?

Ben de bu aralar bir klima alacağım, ondan dolayı bu benim için çok önemli.. Odam maks 10m2 ama 400-500 liraya dandik bir şey alacağıma bunu alırım.

Ve invertör olayı nedir acaba? Bu invetörlü müdür değil midir?
      |
      |
      02 Mayıs 2011 15:18:45
      Gree Airfel in ithal ettiği bir ürün.airfel deki Green modeli ile eşdeğer dedir.Ama Koçtaş ta fiyat daha cazip.

Bu paraya inverter mümkün değil olamaz.zaten şu an piyasada en küçükte olsa 400-500 tl ye klima yok.
      |
      |
      02 Mayıs 2011 16:05:59
      Teşekkür ederim.
      Sanırım bu hafta içinde yada en geç bu haftasonu bir GREE alacağım..
      Hayırlısı bakalım.
      100 lira da zam yapmışlar direk. :(

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Gree Airfel in ithal ettiği bir ürün.airfel deki Green modeli ile eşdeğer dedir.Ama Koçtaş ta fiyat daha cazip.

Bu paraya inverter mümkün değil olamaz.zaten şu an piyasada en küçükte olsa 400-500 tl ye klima yok.
      |
      |
      02 Mayıs 2011 16:59:55
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş o paraya ne tavsiye edilir ben bilmiyorum,yani bütçen çok düşük! 400/500 kağıda elbette çeşitli cihazlar var ama hangisi iyidir veya uygundur v.s

Bana sorarsan ben kafadan 9luk Gree al derim ama herifler 100 kağıt zaman yaparak 599 dan 699 kağıda çıkarmışlar
      ++

600 e bulursam gree alırım ama yoksa, o fiyat aralığına 4-5 tane klima gördüm çok düşünmeden birini seçerim.
      |
      |
      02 Mayıs 2011 17:02:47
      bu kadar övdüler burda GREE yi.. 100 lira için ismini cismini bilmediğim markalardan almayacağım..
      bakalım performansını açıkcası merak ediyorum..
      7 taksit yaparlarsa çok iyi olur..
      100-100 öderim..

quote:

Orijinalden alıntı: SwordBreaker

quote:

Orijinalden alıntı: albani

++

600 e bulursam gree alırım ama yoksa, o fiyat aralığına 4-5 tane klima gördüm çok düşünmeden birini seçerim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      02 Mayıs 2011 17:23:15
      quote:

Orijinalden alıntı: kutri

Ben de bu aralar bir klima alacağım, ondan dolayı bu benim için çok önemli.. Odam maks 10m2 ama 400-500 liraya dandik bir şey alacağıma bunu alırım.

sen inanma arkadaşım onlara 400 --500 liraya klima var hemde babalar gibi var arkasında sönmez holding in servis desteğide var yani montaj dahil her kes kendini bi şey biliyorum zannediyor ama hiç bi şey bilmediği ortada burada bazıları var insanları yanlış yönlendiriyorlar bilir bilmez konuşuyorlar yazın 2 - 3 ay kullanacaksan ne gerek var paranı sokağa atacaksın

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/hyundai/?gclid=CNbEoOO7yagCFc4e3wodnH9HoA
      |
      |

02 Mayıs 2011 17:33:59
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

Orijinalden alıntı: kutri

sen inanma arkadaşım onlara 400 --500 liraya klima var hemde babalar gibi var arkasında sönmez holding in servis desteğide var yani montaj dahil her kes kendini bi şey biliyorum zannediyor ama hiç bi şey bilmediği ortada burada bazıları var insanları yanlış yönlendiriyorlar bilir bilmez konuşuyorlar yazın 2 - 3 ay kullanacaksan ne gerek var paranı sokağa atacaksın

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/hyundai/?gclid=CNbEoOO7yagCFc4e3wodnH9HoA

Helal kardeşim herkes sattıgı mala yönlendiriyor ama sorarsan ben buradan mal satmam diyor

dogru olan başka malada yönlendirmek, hep bana hep bana olmaz nalıncı keseri gibi, birazda başkaları mal satıp ekmek yesinler, yeter paralar, evler, apartmanlar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      02 Mayıs 2011 17:44:29
      quote:

Orijinalden alıntı: DerinSoS

Helal kardeşim herkes sattıgı mala yönlendiriyor ama sorarsan ben buradan mal satmam diyor

dogru olan başka malada yönlendirmek, hep bana hep bana olmaz nalıncı keseri gibi, birazda başkaları mal satıp ekmek yesinler, yeter paralar, evler, apartmanlar.

doğru söylüyorsun arkadaşım benim klima marketim var satıyorum klima ama ben müşterime bire bir diyalog kurarak satıyorum yerim Tekirdağda müşterim mekanıma gelir çayımı kahvemi içer beğendiği ürün varsa pazarlığını yapar parasını öde kredi kartı veya peşin her neyse aynı gün cihazı montaj yapılır alan memnun satan memnun olur...

benim online aktif satış yapan bi web sitem yok buradan mal satma gibi bi derdim de hiç yok onu buradan klima satmaya çalışanlar düşünsün banane

ama vatandaşıda yanlış bilgilendirmeyelim 400 liraya klima varmıymış demekki varmış hemde montaj dahil hemde servis ve distribütör desteğide var daha ne olsun ciddi söylüyorum cihazlarda gayet güzel sessiz çalışıyor yazın 2 -3 ay sıcaklarda serinlemek için ideal bence kimin kazandığı o kadar önemli değil herkes her şeyi kazanmasın önemli olan insan kazanmak
      |
      |

02 Mayıs 2011 18:03:18
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

Orijinalden alıntı: DerinSoS

doğru söylüyorsun arkadaşım benim klima marketim var satıyorum klima ama ben müşterime bire bir diyalog kurarak satıyorum yerim Tekirdağda müşterim mekanıma gelir çayımı kahvemi içer beğendiği ürün varsa pazarlığını yapar parasını öde kredi kartı veya peşin her neyse aynı gün cihazı montaj yapılır alan memnun satan memnun olur...

benim online aktif satış yapan bi web sitem yok buradan mal satma gibi bi derdim de hiç yok onu buradan klima satmaya çalışanlar düşünsün banane

ama vatandaşıda yanlış bilgilendirmeyelim 400 liraya klima varmıymış demekki varmış hemde montaj dahil hemde servis ve distribütör desteğide var daha ne olsun ciddi söylüyorum cihazlarda gayet güzel sessiz çalışıyor yazın 2 -3 ay sıcaklarda serinlemek için ideal bence kimin kazandığı o kadar önemli değil herkes her şeyi kazanmasın önemli olan insan kazanmak

Tebrikler arkadaşım, doğrusuda bu.

bir gün ugramak isterim yerinize.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,322
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.