Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.492
Tıklama
Giriş
      210 Mesaj
      26 Nisan 2011 21:52:16
      Arkadaşlar merhaba bende okudum forumu ama çok bir bilgim yok.
      Şimdi sorum şu şekilde yeni bir daireye;
      -40m2 lik salona
      -20 m2 yatak odasına

en kaliteli alabileceğimiz optimum cihazı arıyorum yardım edebilir misiniz?En iyisi hangi markadır bu cihazlarda fiyat çok önemli değil yeter ki en iyilerden olsun.
      1 hafta içinde sonlandırmalıyım arayışımı,

Teşekkür ederim.
      |
      |
      26 Nisan 2011 22:51:49
      quote:

Orijinalden alıntı: radresnes

3-5 mesaj yukarda bir arkadaşımızın bir mesajı vardı "burası CIA-MOSAD gibi hemen çullanıyorlar diye..o mesaja gülmüştüm..gerçekten doğruymuş

Klimanın işlevi hava soğutmaktır...ne kadar yüksek soğutma gücü alırsanız okadar kafanız rahat eder...marka ya gelince kanımca burda yazanların bir çoğu marka temsilcileri veya bayiler falan filan..yani bu işten ekmek kazananlar..Benimse alakam yok ...

1-Mitsubishi....herkez hem fikirdir
      2-Daikan--şirketimde bunlardan var süperrrr
      3-Alarko ---
      4-Panasonıc
      5-Vestel
      6-Baxi.. tanıdığım 3-4 kişide var 4-5 senelik klima yemin ediyorum 1 kere dahş servis çağırmadılar..aldanmayın ismine çok memnunlar

gerisini siz sıralayıın..

Doğru söylediğim bir konuda neden buu kadar tepki çekiyorum ki...ucuza en iyisini alamazsınız...en kötü ihtimal Vestel alın iş görür..bio plus hava temizleme bakteri öldürme hikaye..neden hikaye adamlar hava temizleme cihazlarına binlerce lira para veriyor bizim gibi uyanıklar hem klima alıcak hemde hava temizleme cihazı gibi iş yapıcak.. :D :D

Saygılar...

1 - Daikan kim?
      2 - Alarko kim? Flair mi? Carrier mi? Flair'leri Gree üretiyor.
      3 - Baxi ne? Vestel ne? Hepsi çapulcu. Eskiden 5 senelik NorthAire klimam vardı ben de servis çağırmadım sonra ekovatı yandı.
      4 - Gree nerde?
      5 - Hitachi nerde?
      6 - Airfel nerde?
      7 - Midea nerde?
      8 - Toshiba nerde?
      |
      |

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      26 Nisan 2011 22:56:30
      en kalitelisi diye bi şey yok en pahalısı var her markanın bazı extra cihazları var mesela fujitsu nocria mitsubishi kırıgamine toshiba süperdaisekai gibi marka ve modeller

tavsiyem 20 metre olan odaya 12.000 btu 40 metre olan salona 24.000 btu

daıkın satış sonrası hizmetleri almak istediğin bayii ye göre değişir fakat şöyle bir durum var üç beş sene sonra yedek parça ihtiyacın olursa parçaları oldukça pahalı ve hatta bazı parçaların servislerde bulunmadığını okudum forumda bi yerlerde

bence mitsubishi veya fujitsu nocria uygundur
      |
      |
      26 Nisan 2011 22:57:49
      quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

Orijinalden alıntı: radresnes

3-5 mesaj yukarda bir arkadaşımızın bir mesajı vardı "burası CIA-MOSAD gibi hemen çullanıyorlar diye..o mesaja gülmüştüm..gerçekten doğruymuş

Klimanın işlevi hava soğutmaktır...ne kadar yüksek soğutma gücü alırsanız okadar kafanız rahat eder...marka ya gelince kanımca burda yazanların bir çoğu marka temsilcileri veya bayiler falan filan..yani bu işten ekmek kazananlar..Benimse alakam yok ...

1-Mitsubishi....herkez hem fikirdir
      2-Daikan--şirketimde bunlardan var süperrrr
      3-Alarko ---
      4-Panasonıc
      5-Vestel
      6-Baxi.. tanıdığım 3-4 kişide var 4-5 senelik klima yemin ediyorum 1 kere dahş servis çağırmadılar..aldanmayın ismine çok memnunlar

gerisini siz sıralayıın..

Doğru söylediğim bir konuda neden buu kadar tepki çekiyorum ki...ucuza en iyisini alamazsınız...en kötü ihtimal Vestel alın iş görür..bio plus hava temizleme bakteri öldürme hikaye..neden hikaye adamlar hava temizleme cihazlarına binlerce lira para veriyor bizim gibi uyanıklar hem klima alıcak hemde hava temizleme cihazı gibi iş yapıcak.. :D :D

Saygılar...

1 - Daikan kim?
      2 - Alarko kim? Flair mi? Carrier mi? Flair'leri Gree üretiyor.
      3 - Baxi ne? Vestel ne? Hepsi çapulcu. Eskiden 5 senelik NorthAire klimam vardı ben de servis çağırmadım sonra ekovatı yandı.
      4 - Gree nerde?
      5 - Hitachi nerde?
      6 - Airfel nerde?
      7 - Midea nerde?
      8 - Toshiba nerde?

fujitsu-general de yok...
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      26 Nisan 2011 23:44:28
      marka çok var koy cebine üç milyon 5 milyon (miktar örnektir) istersen sevgilinin adına bile klima yaptırabilirsin mesela melahat ayşe göksel emre gibi markalar olabilir ama asıl olan imalatçı firmalar var onlarda bellidir..gree midea mitsubishi daıkın general gibi üreticiler işte bunu yapmak için 3-5 milyon yetmez zaten o kadar parası olanda böyle bi şirketi kurmaz gider kurulu şirketin hisselerini senetlerini toplar ortak olur
      |
      |
      26 Nisan 2011 23:49:49
      Hitachi(başa koydum bu dünya devini bir araştırın)
      Fujitsu-General
      Daıkın
      Mitsubishi Electric
      Toshiba(fabrikasını görmeyin bile )
      Panasonic

GERİSİ HİKAYE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 26 Nisan 2011; 23:51:44 >
      |
      |
      26 Nisan 2011 23:59:22
      sadece hitachiyi Türkiyeye getirmekle iş bitmiyorki organizasyon kurmak çok ciddi bir iş bi araştır bakalım Hitachinin Türkiye genelinde kaç tane bayii veya servisi var ...

artık sanayi ve tic bakanlığı servis bayii ağını kurma taahhüdünü yerine getirmeyen ithalatçıya ithal izni vermiyor...

hitachi iyi bir cihaz fakat ithalatçısı kimdir kaç bayiisi var ne kadar sorumlu ne kadar servis ve bayii desteği var lojistik desteği nasıldır..

bu sektörde olduğum için çok iyi biliyorum Midea distribütörü modern klima şu an türkiye genelinde çok güzel bir bayii ve servis ağı kurdu ve emin adımlarla ilerliyor yarın ne olur bilinmez ama şirket bazında büyük markalardan biri ile çok ciddi bir evlilik ortaklık yaparsada hiç şaşırmam geçen yıl tüm markalar yok satarken midea bu açığı önceden görüp çok güzel bir şekilde piyasayı doldurdu hatta çin klimalarında gree kadar güçlü bir marka dünya çapında bir marka ile bu işi buraya getirmişken daha büyük bir şirketle ortaklığı mümkün gözüküyor...
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      27 Nisan 2011 00:05:58
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

sadece hitachiyi Türkiyeye getirmekle iş bitmiyorki organizasyon kurmak çok ciddi bir iş bi araştır bakalım Hitachinin Türkiye genelinde kaç tane bayii veya servisi var ...

artık sanayi ve tic bakanlığı servis bayii ağını kurma taahhüdünü yerine getirmeyen ithalatçıya ithal izni vermiyor...

hitachi iyi bir cihaz fakat ithalatçısı kimdir kaç bayiisi var ne kadar sorumlu ne kadar servis ve bayii desteği var lojistik desteği nasıldır..

bu sektörde olduğum için çok iyi biliyorum Midea distribütörü modern klima şu an türkiye genelinde çok güzel bir bayii ve servis ağı kurdu ve emin adımlarla ilerliyor yarın ne olur bilinmez ama şirket bazında büyük markalardan biri ile çok ciddi bir evlilik ortaklık yaparsada hiç şaşırmam geçen yıl tüm markalar yok satarken midea bu açığı önceden görüp çok güzel bir şekilde piyasayı doldurdu hatta çin klimalarında gree kadar güçlü bir marka dünya çapında bir marka ile bu işi buraya getirmişken daha büyük bir şirketle ortaklığı mümkün gözüküyor...

Türkiyedeki halini biliyorum zaten düzgün ellerde değil, ben sadece marka ve kaliteden bahsediyorum...Araştır demene gerek yok bu işin içinde olmasam da ÇOĞUNUN FABRİKASINA kadar gezdim.O yüzden ARAŞTIR denilmesi gereken son kişiyimdir.şirket evliliklerine yada firma yapılarına girmiyorum yeri değil sadece DÜNYADAKİ yapısından bahsettim hepsi budur.Yoksa Türkiyedeki klima distribütörlüğü BAKKAL DÜKKANI gibi el değiştirir.Bugün gider yarın başkası alır,hep de böyle gider, senelerdir böyle.Ben bu yazdıklarımın DÜNYADAKİ konumundan,sektördeki devliğinden ve KALİTESİNDEN bahsediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 27 Nisan 2011; 0:10:00 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      27 Nisan 2011 10:02:12
      quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Türkiyedeki halini biliyorum zaten düzgün ellerde değil, ben sadece marka ve kaliteden bahsediyorum...Araştır demene gerek yok bu işin içinde olmasam da ÇOĞUNUN FABRİKASINA kadar gezdim.O yüzden ARAŞTIR denilmesi gereken son kişiyimdir.şirket evliliklerine yada firma yapılarına girmiyorum yeri değil sadece DÜNYADAKİ yapısından bahsettim hepsi budur.Yoksa Türkiyedeki klima distribütörlüğü BAKKAL DÜKKANI gibi el değiştirir.Bugün gider yarın başkası alır,hep de böyle gider, senelerdir böyle.Ben bu yazdıklarımın DÜNYADAKİ konumundan,sektördeki devliğinden ve KALİTESİNDEN bahsediyorum...

Arkadaşım bi araştır bakalım derken kişiselleştir yani bunu sen yap gibi bir durum algılamışsın yada bir emir kipi gibi git araştır meselesi değil böyle bi şey yok ilk önce yanlış anlamanın önüne geçeyim tartışıyoruz diye e burasıda forumsa eğer tabiiki tartışacağız neyse dağıtmadan konuya döneyim ...,

Hitachi web sitesinden baktığım kadarı ile İstanbul Ankara İzmir Bursa gibi büyük illerde ve Kıbrısta olmak üzere 13-14 tane bayiisi gözüküyor bu illerde oturanlar için bir sorun yok gibi görünsede diyelimki İstanbul servisi Bakırköyde biz ise Şiledeyiz servis taleb ettik o servis bize nasıl gelecek yada diyelimki servis Kadıköyde biz silivrideyiz o servis bize nasıl ulaşacak ve cihazın garantisi bittiğinde o servis bizden kaç lira servis ücreti taleb edecek... Bu ve benzeri örnekleri çoğaltabilirim bir markanın dev bir marka olabilmesi için dünya çapında söz sahibi olabilmesi için girdiği ülkede tam hakimiyet kurması gerekiyor her şeyi ile ülke genelinde bayi ağı servis ağı lojistik desteği ürün tanıtımı reklamları fuar ve toplantıların organizasyonu gibi bu örnekleri çoğaltabiliriz tam anlamı ile bir yapılanmadan bahsediyorum ...

Burada şirketi savunmayacağım inanın tamamen tarafsızım Fujitsudan ve Abkaygruptanda bahsetmiyeceğim mitsubishi dende değil Midea Türkiye distribütörü MODERN KLİMA

adamlar ilk önce 1995 yılında electranın Türkiye distribütörlüğü ile piyasaya girdiler ... 2002 yılından itibaren Electra grubu ile ortak oldular düşünebiliyormusunuz baştan bayiisi oluyorsunuz sonra ortağı Airwell ve Relax markaları ile klima pazarlama faaliyetlerine devam ettiler son olarakta 2010 yılında dünya devi klima üreticilerinden biri olan MİDEA Türkiye distribütörlüğü ve şimdi bakıyorum şirkete web sayfasından arkadaşlar hemen hemen Türkiyede olmadıkları il yok servis olsun bayi olsun her yerde varlar organizasyonları güzel yiğidi öldür hakkını yeme derler şimdi bu şirket 15 yıldır piyasada ve artık söz sahibi firmalardan birisi bence bu şirket hangi büyük markaya ilgi gösterse mesela hitachi gibi üzerine yıkarlar ama modern klima bunu istermi onu bilemem benimki si fikir cimnastiği dedim ya tamamen tarafsız kendi fikrimi paylaştım
      |
      |

• Çavuş
      97 Mesaj
      27 Nisan 2011 11:30:05
      Merhaba Arkadaşlar;
      Bir süredir klima almak için araştırma yapıyorum. Klima İstanbul-Bakırköyde evin salonuna takılacak ve yaz ayları boyunca çalışacak. Yaptırdığım keşif sonucu 12000BTU klimanın yeterli olacağı söylendi. Bende iki model arasında kaldım. LG-Beko 7685D İnverter ve LG-Beko 9600D Süper İnvertech. 9600D'nin avantalı orjinal LG üretimi olması A sınıfından %40 daha az enerji tüketmesi, Aerosense sisteminin olması, çok sessiz olması (19dB) şeklinde sıralayabilirim. 7685D ise neredeyse yarı fiyatına sahip. Bu iki modeli kullanan bilen arkadaşlarım değerli görüşleriyle beni aydınlatırlarsa memnun olurum. Sonuçta bunlar kolay atılıp değişey aletler değil. Bir defa alınsın sağlam olsun.
      Saygılarımla...
      |
      |
      27 Nisan 2011 19:56:19
      http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=8961201200&CS_Category=INVERTECSERIES_(792)&CS_Catalog=BEKO_TR_2011_4_27HeatingEtc

19 desibel değil 26 desibel yanlış bilgi vermeyelim işte kaynak link yukarıda cihaz güzel fena değil F/P açısından değerlendirilebilir .. ben olsam gree yada midea alırdım aynı paraya
      |
      |
      27 Nisan 2011 20:57:25
      quote:

Orijinalden alıntı: gentilepinguino

Merhaba Arkadaşlar;
      Bir süredir klima almak için araştırma yapıyorum. Klima İstanbul-Bakırköyde evin salonuna takılacak ve yaz ayları boyunca çalışacak. Yaptırdığım keşif sonucu 12000BTU klimanın yeterli olacağı söylendi. Bende iki model arasında kaldım. LG-Beko 7685D İnverter ve LG-Beko 9600D Süper İnvertech. 9600D'nin avantalı orjinal LG üretimi olması A sınıfından %40 daha az enerji tüketmesi, Aerosense sisteminin olması, çok sessiz olması (19dB) şeklinde sıralayabilirim. 7685D ise neredeyse yarı fiyatına sahip. Bu iki modeli kullanan bilen arkadaşlarım değerli görüşleriyle beni aydınlatırlarsa memnun olurum. Sonuçta bunlar kolay atılıp değişey aletler değil. Bir defa alınsın sağlam olsun.
      Saygılarımla...

A sınıfından % 40 daha az enerji tüketmesi nasıl oluyor ? , A sınıfı % 40 civarı daha az enerji tüketiyorsa, + bir % 40 'da buradan 40+40=80 yani % 80 daha mı tasarrufluymuş ?,olmuşken elektrik kurumu üste para versin bari yine 19 db ses seviyesi olduğuna göre benim özel bilgisayar fanımdan daha az sesi var galiba
      |
      |

• Çavuş
      53 Mesaj
      27 Nisan 2011 21:29:08
      selamlar;
      bu gün koçtaşa gittim gree 11.000 btu klima ellerinde var fakat fiyatı 100 tl artmış bulunuyor.
      rubenis 12.000 btu klima da indirim yapılmış 699tl dediler bu klima hakkında bilgisi olan
      arkadaşlardan yardım bekliyorum.olmadı gree 11.000 almayı düşünüyorum.
      şimdiden teşekkürler.
      |
      |
      27 Nisan 2011 21:58:19
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Merhaba Arkadaşlar;
      Saygılarımla...

A sınıfından % 40 daha az enerji tüketmesi nasıl oluyor ? , A sınıfı % 40 civarı daha az enerji tüketiyorsa, + bir % 40 'da buradan 40+40=80 yani % 80 daha mı tasarrufluymuş ?,olmuşken elektrik kurumu üste para versin bari yine 19 db ses seviyesi olduğuna göre benim özel bilgisayar fanımdan daha az sesi var galiba

tamamen kelime oyunu aldatmaca yok öyle bi şey
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      27 Nisan 2011 22:32:13
      quote:

Merhaba Arkadaşlar;
      Saygılarımla...

O kadar para harcamayı göze alıyorsanız, ve kaliteli mal istiyorsanız hiç Beko-Arçelik ile uğraşmayın.
      Bir Beko kullanıcısı olarak rahatça söyleyebilirim ki, işçilik-malzeme kalitesi olarak çok geriler.

Buraya bakın, aletler de en iyisi; arkasındaki ithalatçı/servis te ülkenin 1 numarası:

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC17a&Grup=2
      |
      |

• Çavuş
      97 Mesaj
      28 Nisan 2011 11:10:29
      quote:

http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=8961201200&CS_Category=INVERTECSERIES_(792)&CS_Catalog=BEKO_TR_2011_4_27HeatingEtc

19 desibel değil 26 desibel yanlış bilgi vermeyelim işte kaynak link yukarıda cihaz güzel fena değil F/P açısından değerlendirilebilir .. ben olsam gree yada midea alırdım aynı paraya

natilus99

LG-Beko 9600D ses seviyesi 19dB, LG-Beko 7685D ses seviyesi ise 26dB'dir.

Haklısınız yanlış bilgi vermemek lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentilepinguino -- 28 Nisan 2011; 11:12:17 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      28 Nisan 2011 11:39:34

yanlız şöyle bi durum var açıklık getireyim hemen klimalarda fazn hızı kademe yani seviye artışı olarak genelde 3 farklı hız konumu vardır düşük (low) ortta(medium) ve yüksek (high) ingilezcelerini de yazdım parantez içerisinde klima kumandasında genelde ing yazar terimler.. birde otomatik fan hızı yani auto yazar autoya bastığımızda fan hızı seçimi kumandaya ve cihaza bırakmış oluruz ilk önce hızlı başlar oda içerisi soğudukça ayarladığımız dereceye yaklaştıkça fan hızıda ilk önce yüksekten mediuma yani ortaya geçer daha sonra ayarladığımız set değerine yaklaştıkça da Low yani düşük fan hızına geçer bu 19 desibel ses seviyesi olayı düşükte yani low da değildir çoğu klimada bulunan bir özellik var uyku modu dediğimiz özellik işte bu mod çoğu klimada low yani düşük fan hızıdır bazı daha gelişmiş klimalarda bu uyku modu özelliği low dan daha düşük üfleme hızıdır örnek vericem

high fan hızı 1500 devir/d
      medium fan hızı 1000 devir/d
      low fan hızı 500 devir/d
      uyku modu 300 devir/d

yukarıdaki özellik her klimada yoktur ses desibel seviyesi en düşük olan cihazlar yukarıdaki gibidir
      şimdi birde normal uyku modu olan ama uyku modunda ses desibel ve düşük fan hızına örnek vericem,

low fan hızı 500 devir/d
      uyku modu 500 devir/d ( en düşük fan hızı ile aynı )
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      28 Nisan 2011 16:17:38
      quote:

low fan hızı 500 devir/d

Şimdi uyku maodu ile low fan aynı devirde dönüyor ama uyku modun da dahamı az üflüyor vede sessiz oluyor yani.

Eğer böyleyse bu iş nasıl oluyor ben anlayamadım varsa anlayan açıklasın.....
      |
      |
      28 Nisan 2011 16:41:48
      quote:

yanlız şöyle bi durum var açıklık getireyim hemen klimalarda fazn hızı kademe yani seviye artışı olarak genelde 3 farklı hız konumu vardır düşük (low) ortta(medium) ve yüksek (high) ingilezcelerini de yazdım parantez içerisinde klima kumandasında genelde ing yazar terimler.. birde otomatik fan hızı yani auto yazar autoya bastığımızda fan hızı seçimi kumandaya ve cihaza bırakmış oluruz ilk önce hızlı başlar oda içerisi soğudukça ayarladığımız dereceye yaklaştıkça fan hızıda ilk önce yüksekten mediuma yani ortaya geçer daha sonra ayarladığımız set değerine yaklaştıkça da Low yani düşük fan hızına geçer bu 19 desibel ses seviyesi olayı düşükte yani low da değildir çoğu klimada bulunan bir özellik var uyku modu dediğimiz özellik işte bu mod çoğu klimada low yani düşük fan hızıdır bazı daha gelişmiş klimalarda bu uyku modu özelliği low dan daha düşük üfleme hızıdır örnek vericem

low fan hızı 500 devir/d
      uyku modu 300 devir/d

yukarıdaki özellik her klimada yoktur ses desibel seviyesi en düşük olan cihazlar yukarıdaki gibidir
      şimdi birde normal uyku modu olan ama uyku modunda ses desibel ve düşük fan hızına örnek vericem,

low fan hızı 500 devir/d

Ben anladım kardeş
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      28 Nisan 2011 17:32:09
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

low fan hızı 500 devir/d

Şimdi uyku maodu ile low fan aynı devirde dönüyor ama uyku modun da dahamı az üflüyor vede sessiz oluyor yani.

Eğer böyleyse bu iş nasıl oluyor ben anlayamadım varsa anlayan açıklasın.....

çelişki...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.