Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.313
Tıklama
Giriş
      771 Mesaj
      24 Nisan 2011 22:58:15
      quote:

Orijinalden alıntı: bambamfrm

arkadaşlar mrb.
      konunun yenisiyim yazdıklarınızla öğreniyorum.
      fujitsudan bir yetkiliyle görüştüm. lc serilerinden sorun yaşamadıklarını söylüyor. forumlarda yazılanlardan bahsettim. insanların maksimum değerlere göre hesaplayıp düşük btu lu cihaz aldığını söylüyor. istenilen verim için nominal değerler bakmamız gerektiğini söylüyor. ve benim yaklaşık 18m kare odam için asya12lc modelini öneriyor.

O yeni cihazlar L(G)C eski LCClerden değil, bence uzak dur LD serisi olabilir ama.
      |
      |
      24 Nisan 2011 23:12:03
      quote:

Orijinalden alıntı: bambamfrm

arkadaşlar mrb.
      konunun yenisiyim yazdıklarınızla öğreniyorum.
      fujitsudan bir yetkiliyle görüştüm. lc serilerinden sorun yaşamadıklarını söylüyor. forumlarda yazılanlardan bahsettim. insanların maksimum değerlere göre hesaplayıp düşük btu lu cihaz aldığını söylüyor. istenilen verim için nominal değerler bakmamız gerektiğini söylüyor. ve benim yaklaşık 18m kare odam için asya12lc modelini öneriyor.

işin gerçeği bu cihazın btu değerleri hakkında yukarıda görüldüğü gibi bir anlaşmazlık oluştu,ben şimdiye kadar bakmamıştım ama siz yazdıktan sonra baktım 3 ayrı sitede ayrı değerler yazmışlar ama her durumda 12000 btu olduğu dediğimiz klima gurubunda olduğu görülüyor fiyat olarakta uygun gibi,satıcı cihaz değerleri hakkında garanti verdikten sonra problem olacağını zannetmem ama cihaz A++ diye satıldığına göre çok iddialı demektir ve işin gerçeği şimdi bende merak ettim bu cihazı kullananlardan yorum olursa daha güzel olur ve 1700 küsür tl peşin fiyatı beni meraklandırdı , 18 m2 hatta daha fazlası için rahat yetecek bir cihaz gibi görülüyor
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      24 Nisan 2011 23:27:28
      şu ana kadar 8-9 ayrı siteye baktım hepsinde farklı fiyat ve etiket değerleri yazıyor bu nasıl iştir bu satıcılar bu değerleri nerden kimden alarak satış yapıyorlar doğrusu anlayamadım
      |
      |
      24 Nisan 2011 23:56:57
      serbest piyasa ekonomisi ....

firmanın vermiş olduğu fiyat listesi var onun adı tavsiye edilen fiyat listesi
      birde daha düşük kar marjlarıyla yüksek adetli satanlar var online satış yapan magazalar gibi üçe beşe bakmazlar ellerinden çıkarmak için daha ucuza satarlar amaç malı paraya çevirmek ve yeniden almak sürümden kazanmak tavsiyem klimayı bayiinden alın pazarlık yapın ve aldığınız bayiiye cihazınızı taktırın yarın başınıza bir durum geldiğinde muhattabınız aynı kişi olsun...

fujitsunun 12.000 btu cihazını işyerimde kullanıyorum gayette memnunum dedikodulara kulak asmıyorum bir malın kalitesini ve değerini ancak kullanan bilir taş yerinde ağırdır misali ...

forumdan bir kaç arkadaş bana özelden sordular özelliklerini hepsine yardımcı olmaya çalıştım... cihazlarını aldılar sanırım şu an kurulma aşamasındalar ve söz verdiler burada forumda paylaşacaklar ileriki günlerde göreceğiz neler ile döneceklerini bende merak ediyorum yani kurulduktan sonraki aşamalrı kullanıcı gözü ile görüp anlatacaklar söz verdiler...
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      25 Nisan 2011 10:41:16
      Bazı forumda şikayetçi olan arkadaşların klima seçerken hesaplama hatası yaptıklarını düşünerek fujitsu klima cihazı aldıklarını düşünüyorum nasıl bir yanlışlık ona biraz açıklama getireyim...

bir örnek vereyim klima almayı düşünen arkadaşlar almadan önce FUJİTSU- ASY-B 09LD Plazma inventer Marka ve model klima cihazının katalog verilerine bakıyor
      değerleri aynen yazıyorum...

soğutmada (1720*12728.BTU) GİBİ YÜKSEK DEĞERLERE SAHİP bu nedek açıklamaya çalışayım.. cihazın tam verimli çalışıyorken yani otomatik atma durma pozisyonuna geldiği anda cihaz durmuyor minimum seviyede 1720 btu da çalışarak bu tüm klima marka ve modellerindeki en düşük değerlerden birisidir ve bu değerin ne kadar düşük olursa o kadar ekonomik olur onuda belirteyim diğer rakam 12728 btu gibi yüksek bir kapasite rakamı neredeyse 13.000 btu ya yakın şu demek 9binlik bir klima cihazının 13bin btu çalışması demek

işte tam burada yapılan hata şudur klima almayı düşünenler tüm marka ve modelleri araştırırken fujitsu klima cihazını incelediklerinde bakıyorlar diğer klimalardan oldukça farklı daha yüksek kapasitelere sahip olduklarını görüyorlar ve normalde 14-15 bin btu klima cihazı takılması gereken yere değerleri yüksek olduğu için 9000 bin lik yeter daha fazla para vermeyelim mantığı ile harcama yaptıklarından ötürü aldıkları cihazlardan memnun kalmadılar çünkü ihtiyaçları olan kapasiteyi almadılar...

Düşünün sizin kullanmayı düşündüğünüz alan 20 metrekare siz 9000 lik klima cihazı takıyorsunuz ... o alanın hakkı 12.000 btu sizi yanıltan ise cihazın kapasitesinin yüksek oluşu işte yapılan hata tam olarak burda
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      25 Nisan 2011 19:08:03
      alıcağınız en iyi klimalarhttp://akelklima.mhiklima.com/ mıtsubıshı bayi ayriyetten servisi de çok iyidir tavsiye ederim benim ismimi verin melih çalışkan indirim yaparlar
      |
      |
      25 Nisan 2011 20:01:19
      Beyler

Bugün Koçtaş a gittim,bazı eşyalara bakmak ve almak için,işimi hallettikten sonra Klima reyonuna uğradım;
      Gittiğim mağaza Özdilek AVM nin içindeki,diğer mağazaları ise Topçular denen semtte ve Antalya da başka yerde
      Koçtaş mı varmı bilemiyorum.

Reyon görevlisine,GREE leri sordum ne iştir,malın devamı geliyormu veya nedir sorun durum v.s diye o da bana
      "yeni anlaşma yapıldı" ve mallar 1 hafta önce gelmeye başladı ve 9/12/18/24 olarak bulunduğunu söyledi

Fiyatlara bakınca 100 er kağıt üstüne koymuşlar 9luk cihaz 699 kağıt olarak görülüyor,ancak cihazların fiyat
      etiketlerine baktığım zaman 12 lik dediğim cihaz 11.000 olarak yazıyordu;18 lik cihaz içinde 17.000 olarak
      yazıyordu ama bunlarla ilgilenmedim ve çıktım mağazadan+

Heriflerin yeniden mal getirmelerine doğrusu kendi adıma çok sevindim
      F/P düz/klasik-410Gazlı Klima arayanlara açıkçası doğru ve güzel bir seçenek bu Gree cihazlar

DH yi bütün TR okuyor!!! ayrıca bu klima başlığınıda aynen öyle!
      Dolayısıyla millet fahiş fiyatlı cihazları aramıyor ama böyle ucuz ve orta yollu v.s cihazları ise çok fazla arıyor!
      Kaldıki böyle baba cihazları ve çok pahalı v.s cihazları arayanlar ise bu forumlara hiç bakmaz!!

Umarım Koçtaş Gree işinde bu sene güzel çalışırlarda,birileride F/P olarak bu cihazları alır!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      4217 Mesaj
      25 Nisan 2011 20:45:50
      Arkadaşlar,

Şimdi benim durum karıştı ...

Bu gün ürünü teslim almaya kargo şirketine gittim...
      Kargoyla da sorun yaşadık ama hadi neyse, gttik .. tam teslim alıcakken benim sipariş ettiğim model yerine LGC serisi geldigini gördüm..
      ben ASYA 12LC sipariş etmiştim. Nitekin distributorun sitesindeki degerler bu klimanın LGC olmadıgını söylüyordu..

Cihazı teslim almadan distributor ile iletişime geçtim (satın aldıgım firma üstünden..) bana bir kaç dakika içinde bir bey geri dönüş yaptı ...
      LGC serilerinin yeni seriler oldugunu, satın alımı yaptıgım sitede eski modeller (LC gibi), internet sitelerinde de 1-2 aya kadar güncelleme yapılacağını belirttiler.

Ben her ne olursa olsun ürünü teslim almayacagımı söyleyip geri iade için kargo şirketine bilgi verdim.

Bir kaç saat sonra ilgili bey beni yine arayıp yeni modelleri içeren katalogu paylaşmak için mail adresimi sitedim, bende verdim.
      Güncel bir katalog yollamış (Fujitsu-genral sitesinde bulunanlar)... modeller arasında ne LC ler, ne LGC ler ne de daha eski LCC ler var... tamamen değişmiş...

İlgili şahıs bana gelen modelin katalog da ki ASYG12LE ile muadil olduğunu mailde belirtmiş.

Şimdi birileri beni hafif yollu keklemeyemi çalışıyor.. nedir anlayamadım ...
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      25 Nisan 2011 21:07:41
      daha önce forumdada yazdım bu gibi yanlış anlamaların önüne geçebilmek için kıymayı kasaptan elmayı manavdan klimayıda klimacıdan alınırsa hatta montajı yapan firma aynı zamanda klimayı satan firmada aynı olmalı herhangi bir sorun olduğunda klimayı aldığınız vatandaş problemi daha hızlı çözer ve muhattabınız 1 kişi olur benzeri şeyleri yukarda bi yerlerde yazdım topic içerisinde

durum tam olarak öğrenip size bilgi verebilirim ama ancak yarın
      |
      |
      25 Nisan 2011 21:13:17
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

serbest piyasa ekonomisi ....

firmanın vermiş olduğu fiyat listesi var onun adı tavsiye edilen fiyat listesi
      birde daha düşük kar marjlarıyla yüksek adetli satanlar var online satış yapan magazalar gibi üçe beşe bakmazlar ellerinden çıkarmak için daha ucuza satarlar amaç malı paraya çevirmek ve yeniden almak sürümden kazanmak tavsiyem klimayı bayiinden alın pazarlık yapın ve aldığınız bayiiye cihazınızı taktırın yarın başınıza bir durum geldiğinde muhattabınız aynı kişi olsun...

herkes bildiği işi yapacak fırıncı ekmek yapacak klimacı klima satacak ve takacak sorun olduğundada klimayı aldığınız kişi muhattabınız olacak

klima alırken marketlerle pazarlık yapma şansınız yoktur ama bir bayiiye gitmiş olsaydınız istediğiniz gibi pazarlık yapma şansına sahiptiniz hatta marketten aldığınız fiyatı bile söyleyebilirsiniz sen aynı fiyata hatta daha ucuza senden alırım deme hakkınız var ispat içinse hemen yanında pc den linke girip ispat etme durumunuz var..
      |
      |

• Binbaşı
      1835 Mesaj
      25 Nisan 2011 22:27:37
      Merhaba, daha önce hiç klima almadım ve özellikleri hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. Sizlere tek bir sorum olacak. Henüz m²'ni bilmediğim bir yatak odası için sadece sabaha kadar soğuk değil serin tutacak bir klima ne olabilir, kaç btu olmalı? Bu arada şehir İzmir.
      |
      |
      26 Nisan 2011 00:27:21
      quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Merhaba, daha önce hiç klima almadım ve özellikleri hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. Sizlere tek bir sorum olacak. Henüz m²'ni bilmediğim bir yatak odası için sadece sabaha kadar soğuk değil serin tutacak bir klima ne olabilir, kaç btu olmalı? Bu arada şehir İzmir.

biraz medyumluk gerektirecek tarzda bir durum , ama genelde yatak odası için 9000 btu dediğimiz klimalar yeterli geliyor ancak kesin söyleyebilmek için o kadar çok bilgi gerekiyor ki daha önce yazılanları biraz okursanız anlayacaksınız,misal odanın cephesi (kuzey veya güney) ,üst kat alt kat veya orta kat olması,çatı ve yalıtım,oda yüksekliği,günlük kullanım süresi,bunlar klima takılacak yer için şimdi birde klima marka,model ve konfora sıra geliyor,birincisi yatak odasında en önemli olay "ses" ,sonra filtre özellikleri,elektrik tüketimi,servis imkanı veeee ayırabileceğiniz bütçe,yani mani,mani,mani ,en ucuz en iyi asla olamaz,ama bilmeden gereksiz yere yüksek btu olan klima almak,sırf filtre var diye 200-300 tl fazla vermek,hiç pazarlık yapmadan satıcının söylediği fiyata klimayı kapmak gibi davranışlarda ucuzu pahalıya almak olacağı için,bence daha fazla bilgi verin bu işte profesyonel arkadaşlar size öneride bulunacaktır,biz de onların önerdiklerinde kendimizce pürüz görürsek yazarız,aslında bu form CIA,MOSSAT vb. yerlere benziyor ,yazarken dahi korkuyorum biraz sonra birisi kulağımı çekecek diye
      |
      |

• Binbaşı
      1835 Mesaj
      26 Nisan 2011 08:39:55
      :) Bilgiler için teşekkürler. Bu konuda bir kaç sayfa okudum. Az çok klima takılacak yerin ne özellikte olması gerektiğini öğrendim yazılanlar sayesinde. Ama "amaan yatak odası be ne olcak ki" dedim kendi kendime. :) Bir sorayım foruma bakalım neler denecek diye. Güzel şeyler de denmiş hani. E haliyle hiç bir şey bilinmeden de bu kadar yardımcı olunur. :) Yakın zamanda ev belli olacak kısmetse. O zaman daha detaylı bilgilerle başınızı ağrıtırım burada. :) Ha ayrıca, daha salonum için tavsiyeler isteyeceğim sizlerden haberiniz olsun.
      |
      |
      26 Nisan 2011 13:02:42
      Bi klima için bu kadar yazıııı ..tamamen boşşşş...alın mitsubishi daıkın ...kafanız rahat etsin...
      |
      |
      26 Nisan 2011 13:06:09
      quote:

Orijinalden alıntı: radresnes

Bi klima için bu kadar yazıııı ..tamamen boşşşş...alın mitsubishi daıkın ...kafanız rahat etsin...

Mitsubishi'yi almışsın ama halen buralarda takılıyorsun. Ne iş? Kafan rahat değil sanırım.
      |
      |
      26 Nisan 2011 13:08:13
      quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

quote:

Mitsubishi'yi almışsın ama halen buralarda takılıyorsun. Ne iş? Kafan rahat değil sanırım.

|
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      26 Nisan 2011 13:08:42
      :D kafa çok rahat ta millete fikir veriyorum :)
      |
      |
      26 Nisan 2011 13:17:28
      Bir klima için bu kadar laf boştu hani? Neden boş laflara katkıda bulunuyorsunki? Senin gibi değerli bir insanın bu tarz boş laflara katkıda bulunmaması lazım.
      |
      |
      26 Nisan 2011 13:33:23
      3-5 mesaj yukarda bir arkadaşımızın bir mesajı vardı "burası CIA-MOSAD gibi hemen çullanıyorlar diye..o mesaja gülmüştüm..gerçekten doğruymuş

Klimanın işlevi hava soğutmaktır...ne kadar yüksek soğutma gücü alırsanız okadar kafanız rahat eder...marka ya gelince kanımca burda yazanların bir çoğu marka temsilcileri veya bayiler falan filan..yani bu işten ekmek kazananlar..Benimse alakam yok ...

1-Mitsubishi....herkez hem fikirdir
      2-Daikan--şirketimde bunlardan var süperrrr
      3-Alarko ---
      4-Panasonıc
      5-Vestel
      6-Baxi.. tanıdığım 3-4 kişide var 4-5 senelik klima yemin ediyorum 1 kere dahş servis çağırmadılar..aldanmayın ismine çok memnunlar

gerisini siz sıralayıın..

Doğru söylediğim bir konuda neden buu kadar tepki çekiyorum ki...ucuza en iyisini alamazsınız...en kötü ihtimal Vestel alın iş görür..bio plus hava temizleme bakteri öldürme hikaye..neden hikaye adamlar hava temizleme cihazlarına binlerce lira para veriyor bizim gibi uyanıklar hem klima alıcak hemde hava temizleme cihazı gibi iş yapıcak.. :D :D

Saygılar...
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      26 Nisan 2011 18:43:55
      quote:

3-5 mesaj yukarda bir arkadaşımızın bir mesajı vardı "burası CIA-MOSAD gibi hemen çullanıyorlar diye..o mesaja gülmüştüm..gerçekten doğruymuş

Klimanın işlevi hava soğutmaktır...ne kadar yüksek soğutma gücü alırsanız okadar kafanız rahat eder...marka ya gelince kanımca burda yazanların bir çoğu marka temsilcileri veya bayiler falan filan..yani bu işten ekmek kazananlar..Benimse alakam yok ...

1-Mitsubishi....herkez hem fikirdir
      2-Daikan--şirketimde bunlardan var süperrrr
      3-Alarko ---
      4-Panasonıc
      5-Vestel
      6-Baxi.. tanıdığım 3-4 kişide var 4-5 senelik klima yemin ediyorum 1 kere dahş servis çağırmadılar..aldanmayın ismine çok memnunlar

gerisini siz sıralayıın..

Doğru söylediğim bir konuda neden buu kadar tepki çekiyorum ki...ucuza en iyisini alamazsınız...en kötü ihtimal Vestel alın iş görür..bio plus hava temizleme bakteri öldürme hikaye..neden hikaye adamlar hava temizleme cihazlarına binlerce lira para veriyor bizim gibi uyanıklar hem klima alıcak hemde hava temizleme cihazı gibi iş yapıcak.. :D :D

Saygılar...

sayın radresnes, bu forum gerçekten biraz sert ve çetin tartışmaların geçtiği bir forum onun için yazarken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim ama işin ilginci bu kadar zevk veren başka forumda fazlaca yok gibi,yalnız klima konusunda gerçekten çok tecrübeli ve iyi niyetli arkadaşların olduğu da bir gerçek,ben de başlarda sayın kocausta ile biraz kapıştık ama şuan iyi dost olduğumuzu zannediyorum "kötü düşünce kötüye,iyi düşünce iyiye götürür" ,siz bildiklerinizi paylaşın ama mümkünse kırmadan,dökmeden ,bu yazdıklarım sadece tavsiye yoksa kimseye akıl vermek haddim değil
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
son dakika
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,393
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.