Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rehber_, blackcold1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.192
Cevap
328
Favori
3.173.704
Tıklama
Giriş
      7 Mesaj
      19 Nisan 2011 16:27:57
      aslında link olarak sadece 9000 liği eklemişler,bana gereken 12000 lik olanı.fiyat olarak airfel olan 880,gree ise kargo ile 835 e falan geliyor.
      aralarında tek fark gree de iki adet filtre olması (biri karbon biri de Catechine dedikleri).7 aylık bebeğimiz olduğundan filtre konusu ilgi çekici geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özor -- 19 Nisan 2011; 16:43:21 >
      |
      |
      19 Nisan 2011 16:49:11
      İkisi de aynı ürün diyebilirim ,hangisini alırsanız alın fark etmez....
      |
      |
      19 Nisan 2011 20:16:58
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Hocam Tüm Heatpump çalışan sistemler dış ortam belirli değerlerin altına düştüğünde,tabi bunda en etken rolde ortam ısısı ile orantılı olarak nem miktarıdır,yani soğuk ve nemli ortamda Defrost dediğimiz olayı yapmaya mahkumdur.Bu klimanın +5 den sonra ısıtmadığı anlamına gelmez. ha bazı ürünler +5 den sonra çok verim kaybeder,0 dan sonra da iyice su koyar.Bu o cihazın kalitesi ve tasarımı ile alakalıdır.Ben şunu söyleyebilirim Gree ler için -7 derece dış ortam ısısına kadar iş görür,tabikide verim kaybeder.Zaten verim kaybetmeden çalışıyorum diyen yalan söyler.Yani sözün özü Gree üretimi makinalar Marmara,Ege ve Akdeniz de Isıtmada sorunsuz iş yapar.belki 1-2 günlük aşırı soğuklarda yetersiz kalabilir ama bununda en büyük sebebi aslında bizim bina yapımızdır.Klima verim kaybediyor,birde üstüne bina kayıpları iş o zaman çıkmaza giriyor.Ama bu söylediklerim Gree için değil,birkaç özel klima dışında tüm Heatpump cihazlar için geçerlidir....

@mbirol açıklık getirmiş olduğunuz için teşekkür ediyorum. sizden son bir ricam olacak arçelik 18030 modeli ile şu anda koçtaşlarda satılan 17000 btu Gree leri karşılaştırdığınızda hangisinin daha verimli olduğu konusunda bana yardımcı olmanız. Evde var olan önceden döşenmiş klima tesisatının inverterli modellere uygun olmadığını bugün öğrendim. Malesef duvar tipi standart klimalara yönelmiş bulunuyorum. Ev de kiralık olduğu için tesisatı değiştirmek anlamsız olacak.
      |
      |

• Teğmen
      145 Mesaj
      19 Nisan 2011 20:42:35
      35 metrekare salon için klima araştırıyorum 18000 LİK aşağıdaki klimaları sordum fiyatlar şöyle
      zibro6550 2300tl
      MHİ 2500
      sharp 3400
      iklimsa MHİ 2900
      ZİBRO 1753 3540
      DAİKİN FTX 50 GV 3300
      BU MODELLERDEN HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ.
      |
      |
      20 Nisan 2011 00:37:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Fiestateam

35 metrekare salon için klima araştırıyorum 18000 LİK aşağıdaki klimaları sordum fiyatlar şöyle
      zibro6550 2300tl
      MHİ 2500
      sharp 3400
      iklimsa MHİ 2900
      ZİBRO 1753 3540
      DAİKİN FTX 50 GV 3300
      BU MODELLERDEN HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ.

Bence Sharp'ı eleyin, İklimsa'dan uzak durun.
      MHI ve Zibro'nun 3.5 veya 5 kW gücündeki modellerine yoğunlaşın.
      |
      |
      20 Nisan 2011 01:51:14
      Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 050M 20.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima (+A Enerji )
      AİRFEL İNVERTER AS24-0933/INV 24.000 BTU/h SPLİT KLİMA

bu iki modelden hangisini tavsiye edersiniz ?
      Carrier markası bana çok yabancı çin malımı acaba ? airfelin bi miktar fiyat avantajı var
      tavsiyenizi sebepleriyle yazarsanız sevinirim.
      |
      |
      20 Nisan 2011 04:02:29
      quote:

Orijinalden alıntı: ginger_

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 050M 20.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima (+A Enerji )
      AİRFEL İNVERTER AS24-0933/INV 24.000 BTU/h SPLİT KLİMA

bu iki modelden hangisini tavsiye edersiniz ?
      Carrier markası bana çok yabancı çin malımı acaba ? airfelin bi miktar fiyat avantajı var
      tavsiyenizi sebepleriyle yazarsanız sevinirim.

Önce ne beklediğinizi, mekanınızı anlatın.
      Carrier ve Alarko, bu konudaki en ciddi isimlerdir, diğerleri yokken onlar vardı; ve Alarko bu konuda tartışmasız ülkenin en düzgün firmasıdır.
      |
      |
      20 Nisan 2011 10:28:51
      vestel alma gree al denmiş ama ben samsundayım.

bu arada vestel in 20 küsürlüğü var salonda gayet iyi çalışıyor. o sebeple vestel düşünüyodum. madem vestel almayalım yerine samsunda bulabileceğim ne önerirsiniz ?
      |
      |
      20 Nisan 2011 11:09:42
      kaliteli bi şey istiyorsan yani total kalite toplamda kalite

ilk önce bulunduğun bölgede servisleri yetkili satıcı bayii ve servislerin verdiği hizmetleri araştır..

kalite cihazların listesi

Daıkın-Mitsubishi Electrik-Panasonic Fujitsu-Toshiba-Hitachi-ZİBRO gibi markalar

bunların biraz daha F/P değerleri düşük olanlar GREE -MİDEA- gibi dev klima üreticileri

dikkat etmen gereken noktalar

- cop/eer değerleri
      - sessiz iç ve dış ünite
      - malzeme ve işçilik kalitesi
      - fiyatını hak etmesi
      - servis

burada sessizlik açısından en düşük desibel olanlar Fujitsu- panasonic ve mitsubishi en öne çıkanlar
      |
      |
      20 Nisan 2011 11:40:42
      Kesinlik le Gree alın derim.Düşünmeye gerek bile yok....Yanlız şu konuya da dikkat edin eger mevcut tesisatta R22 makina kullanılmışsa R410 gazlı klima takılamaz.İleride başınız ağrıyabilir.Eger R22 gazlı klima gerekli olursa bulamazsanız,bana dönereseniz yardımcı olurum.
      quote:

Orijinalden alıntı: qtrendy

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Hocam Tüm Heatpump çalışan sistemler dış ortam belirli değerlerin altına düştüğünde,tabi bunda en etken rolde ortam ısısı ile orantılı olarak nem miktarıdır,yani soğuk ve nemli ortamda Defrost dediğimiz olayı yapmaya mahkumdur.Bu klimanın +5 den sonra ısıtmadığı anlamına gelmez. ha bazı ürünler +5 den sonra çok verim kaybeder,0 dan sonra da iyice su koyar.Bu o cihazın kalitesi ve tasarımı ile alakalıdır.Ben şunu söyleyebilirim Gree ler için -7 derece dış ortam ısısına kadar iş görür,tabikide verim kaybeder.Zaten verim kaybetmeden çalışıyorum diyen yalan söyler.Yani sözün özü Gree üretimi makinalar Marmara,Ege ve Akdeniz de Isıtmada sorunsuz iş yapar.belki 1-2 günlük aşırı soğuklarda yetersiz kalabilir ama bununda en büyük sebebi aslında bizim bina yapımızdır.Klima verim kaybediyor,birde üstüne bina kayıpları iş o zaman çıkmaza giriyor.Ama bu söylediklerim Gree için değil,birkaç özel klima dışında tüm Heatpump cihazlar için geçerlidir....

@mbirol açıklık getirmiş olduğunuz için teşekkür ediyorum. sizden son bir ricam olacak arçelik 18030 modeli ile şu anda koçtaşlarda satılan 17000 btu Gree leri karşılaştırdığınızda hangisinin daha verimli olduğu konusunda bana yardımcı olmanız. Evde var olan önceden döşenmiş klima tesisatının inverterli modellere uygun olmadığını bugün öğrendim. Malesef duvar tipi standart klimalara yönelmiş bulunuyorum. Ev de kiralık olduğu için tesisatı değiştirmek anlamsız olacak.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      20 Nisan 2011 11:46:04
      Samsun da Airfel bayisi yok mu acaba,ha Airfel bulamadın Diamond Elec. al. Orada bayi servis mevcut Mersan olacak Ömer abi selamımı söyleyin yardımcı olur......
      quote:

Orijinalden alıntı: VoodooChiLd

vestel alma gree al denmiş ama ben samsundayım.

bu arada vestel in 20 küsürlüğü var salonda gayet iyi çalışıyor. o sebeple vestel düşünüyodum. madem vestel almayalım yerine samsunda bulabileceğim ne önerirsiniz ?
      |
      |
      20 Nisan 2011 11:54:56
      Arkadaşlar Panasonic yeni gelen ürünü yani Çin lisi cihazda elle ve gözle baktığım kadarı ile ilk izlenimimi paylaşmak isterim.

Bana göre Çinli klimalar içinde en sonda gelir.Plastik kalitesi son derece kötü,neredeyse kağıttan yapmışlar.Görünüm çok vasat.Flap çok vasat.Filitreler dokunsan elinde kalacak,tek görünüşü güzel olan serpantileri.

Ama cihaz dokunsan dökülüverecek gibi.Benim yorumum bu klima Panasonic gibi markaya yakışmıyor.

Bu yorum sadece benim yorumum değil inanın ,bu camiyadaki bir çok arkadaş ve üstatların ortak görüşü.Panasonic ten eski kaliteye dönmesini içtenlikle temenni ediyoruz....
      |
      |
      20 Nisan 2011 12:27:49
      Peki arkadaşalar bana klima tavsiyesi olarak ne önerirsiniz.

1: Sadece Soğutma amaçlı kullanılacak
      2: 28 m2 salon boydan boya iki adet fransız cam mevcut öğleden akşama kadar güneş alıyor yeni bina yalıtımlı
      3:maksimum bütçem 1.200 TL
      4:sessiz çalışması önemli birde 12.000 likmi 18.000 binlikmi
      5:arçelik 12064 alsam işimi görürmü?
      işte fiyat performans ürünü tavsiyesi istiyorum yer Ümraniye şerifalide
      Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 20 Nisan 2011; 13:38:22 >
      |
      |

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA
    • Yarbay
      2614 Mesaj
      20 Nisan 2011 14:17:26
      Selamlar,

Arkadaşlar , geçen sene kasım ayında bir tane airfell inverter bir ürün aldık ürün çok şık tasarımlı ve 9000 lik 4,25 cop ve eer değerlerine sahipdi.
      Aynı üründen ve 12000 liğinden bu sene şubatta sipariş ettik ön ödemesini yaptık. Ürünler bu ay geldi ve çıkan cihazlar farklı tasarımdalar, kel alaka olarak eskisi ile hiç bir benzerlikleri yok, yeniler sıradan ucuz klima görüntüsünde cihazlar.Çinli Gree üretimi oldukları yazıyor.

Öte yandan teknik değerler olarakda eski 9000 lik de 4,25 ve 4,26 olan cop ve eer değerleri yenilerde 3,50 ve 3,61 gibi daha düşük değerde ve farklı özelliklere sahip. 12000 lik ürünün cop ve eer değerlerinde de az da olsa bir düşme var.
      Yeni nesiller, daha sessiz , daha iyi hava debisi ve ısıtma değerlerine sahip oldukları özelliklerinden anlaşılıyor..Ben daha ziyade soğutma için aldım, mesela 12000 lik ürün 17500 btu ısıtma değerinde. Birde kompresör çalışma aralığı eski 9000 likde 3500-11200 btu 12000 lik de 3500-13600 btu iken yenilerde 9000 likde soğutmada 1500 ile 11000 btu 12000 likde 2000-13500 btu arası olmuş. Min çalışma değeri eskiye biraz daha küçülmüş.
      Bayiye sorduğumda değişiklik olduğunu ama istersem 9000 liği eski seriden verebileceklerini ama 12000 liğin artık bulunmadığını söylediler.

Sizce ne yapmalıyım. görsellik bir kenara teknik açıdan yorumunuz nedir. Ürünleri fiyat olarak 2700 tl ye 400 tl peşin geri kalanı 12 taksit olarak aldım. Ürünlerin teknik detaylarını ekteki resimlerde belirttim.
      Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 20 Nisan 2011; 16:22:48 >
      |
      |
      i7 4820 + CORSAIR İ100 (4.6GHz stabil, Günlük Kullanım 4.4ghz ) + ASUS P9X79 PRO + 2* SAPHIRE R9 285X GDDR5 2GB CROSSFIRE + 500GB SAMSUNG PRO SSD SATA3 + 3*1 TB WD SATA3 64MB CACHE RAID 5 + 1,5 TB SEAGATE E-SATA+USB+FIREWARE HARİCİ DİSK + 4*4 16GB GSKILL DDR3 1600 MHZ DUAL + 27" ASUS HDMI + 23" AOC E2352PHZ 3D LED HDMI + 2* PIONEER DVD-RW + XIGMATEK ELYSIUM FULL TOWER + ENERMAX GALAXY XXX 1000 W PSU + TUNÇMATİK 2500 kVa (1,5 kW) + LOGITECH KABLOSUZ SET + LOGITECH 2+1 + HUAWEI B260 TURKCELL 3G VINN WIRELESS MULTIMODEM + WIN7 64 BIT TR ULTIMATE + SAMSUNG JU7000 TX 65" 3D 4K LCD + WD 3,5" 4TB MY BOOK LIVE GIGABIT ETHERNET HARİCİ DİSK DNLA + PANASONIC TXP50G20 PLASMA TV + LG 50PH670S 3D PLASMA TV + DATRON N32W551T LCD TV + 2015 FORD FOCUS TİTANYUM 1.5 DİESEL POWERSHİFT OTOMATİK 120HP +2013 KIA SPORTAGE CONCEPT PLUS

• Binbaşı
      1568 Mesaj
      20 Nisan 2011 14:37:40
      mitsubishiler süper ya
      |
      |
      20 Nisan 2011 14:38:56
      eğer istediğiniz ürün yerine size başka model bir ürün verdilerse yasalara göre bu cihazı iade etme hakkınız var....
      eğer ki montaj yaptırmadıysanız ürünü iade edip paranızı geri alma hakkınız var yada istediğiniz modelde değişim taleb edebilirsiniz tabii istediğiniz model ile aldığınız model arasında fiat farkı varsa onuda ödemeniz gerekir veya para artarsa geri iade alırsınız
      |
      |
      20 Nisan 2011 15:09:45
      beyler bi sakin olun ya, forumda konuşma tarzı çok değişti ve birbirine benzemeye başladı. bulaşıcı mıdır nedir.
      |
      |
      20 Nisan 2011 21:49:17
      mrb arkadarşlar sizden klima konusunda tafsiye almak istiyorum : 22 m2 odama bir invertör kilima almak istiyorum 1000 lira bütce ayırdım bir iki yere sordum kilma plus falan 1700lira civarı fiyat verdiler ge25va yı önerdiler ,, ama bütcemi aşıyor ayrıca baymağın elite R-410 gazlı 12-CHS 12000 binlik bir kliması var fiyatı 850 civarı hangisini önerirsiniz ayrıca bu klimaların hepsi gazlımıdır ve ses seviyeleri nedir çünkü benim için sessiz bir kilma gerekli 2 aya ALLAH nasip ederse cocuğum dünyaya gelecek bu sebepten fazla sesli bişey istemiyorum
      |
      |
      21 Nisan 2011 00:20:18
      quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

Arkadaşlar , geçen sene kasım ayında bir tane airfell inverter bir ürün aldık ürün çok şık tasarımlı ve 9000 lik 4,25 cop ve eer değerlerine sahipdi.
      Aynı üründen ve 12000 liğinden bu sene şubatta sipariş ettik ön ödemesini yaptık. Ürünler bu ay geldi ve çıkan cihazlar farklı tasarımdalar, kel alaka olarak eskisi ile hiç bir benzerlikleri yok, yeniler sıradan ucuz klima görüntüsünde cihazlar.Çinli Gree üretimi oldukları yazıyor.

Öte yandan teknik değerler olarakda eski 9000 lik de 4,25 ve 4,26 olan cop ve eer değerleri yenilerde 3,50 ve 3,61 gibi daha düşük değerde ve farklı özelliklere sahip. 12000 lik ürünün cop ve eer değerlerinde de az da olsa bir düşme var.
      Yeni nesiller, daha sessiz , daha iyi hava debisi ve ısıtma değerlerine sahip oldukları özelliklerinden anlaşılıyor..Ben daha ziyade soğutma için aldım, mesela 12000 lik ürün 17500 btu ısıtma değerinde. Birde kompresör çalışma aralığı eski 9000 likde 3500-11200 btu 12000 lik de 3500-13600 btu iken yenilerde 9000 likde soğutmada 1500 ile 11000 btu 12000 likde 2000-13500 btu arası olmuş. Min çalışma değeri eskiye biraz daha küçülmüş.
      Bayiye sorduğumda değişiklik olduğunu ama istersem 9000 liği eski seriden verebileceklerini ama 12000 liğin artık bulunmadığını söylediler.

Sizce ne yapmalıyım. görsellik bir kenara teknik açıdan yorumunuz nedir. Ürünleri fiyat olarak 2700 tl ye 400 tl peşin geri kalanı 12 taksit olarak aldım. Ürünlerin teknik detaylarını ekteki resimlerde belirttim.
      Teşekkürler.

Şu aletlerin tam adlarını verin de inceleyip size cevap verebilelim.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      21 Nisan 2011 00:27:14
      quote:

Orijinalden alıntı: eredka

mrb arkadarşlar sizden klima konusunda tafsiye almak istiyorum : 22 m2 odama bir invertör kilima almak istiyorum 1000 lira bütce ayırdım bir iki yere sordum kilma plus falan 1700lira civarı fiyat verdiler ge25va yı önerdiler ,, ama bütcemi aşıyor ayrıca baymağın elite R-410 gazlı 12-CHS 12000 binlik bir kliması var fiyatı 850 civarı hangisini önerirsiniz ayrıca bu klimaların hepsi gazlımıdır ve ses seviyeleri nedir çünkü benim için sessiz bir kilma gerekli 2 aya ALLAH nasip ederse cocuğum dünyaya gelecek bu sebepten fazla sesli bişey istemiyorum

O mekana o bütçe ile inverter olarak alabileceğinizaletler altta.
      İthal malları o fiyata bulmanız mümkün değil.

http://forum.donanimhaber.com/m_46328042/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46328042

http://forum.donanimhaber.com/m_42191743/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42191743
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
SEO
haberler
Blogio
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,343
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.