Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.247
Cevap
329
Favori
3.175.895
Tıklama
Giriş
      696 Mesaj
      18 Nisan 2011 12:55:29
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Arkadaşım konuya hemen anti yaklaşmayın.Fujitsu nun kötü olduğunu söylemedik zaten.Çinli de çok güzel klimalar üretiyor.Ama siz Çin de üretilmiş bir ürüne Japon derseniz işte o olmuyor.Hatta Kutusunun üzerine ....ltt.Osaka JAPAN yazarsanız daha da yanıltıcı oluyor.Japon markası üretim yeri çin demekten korkmamak lazım.Japon markası ayrı bir şey Japon kliması ayrı.Ha derseniz ZİBRO hepsi Japon mu,ya bunu tartışmaya gerek bile yok.Biz zaten açık açık ilan ettik ediyoruz da Japon sa Japon, Çinli İse ÇİN....Bu söylediklerim Bizzat PVG nin internet sitesinde de açıkça logo ile yazıyor zaten.....
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

üretim yeri china deyince siz sanıyorsunuz ki 5 para etmez bende şunu çok iyi biliyorum mitsubishi klimaların çin de üretildiğini biliyormusun çinde fabrikasının olduğunu biliyormusun..

fujitsu olsun mitsubishi olsun sadece japonyada değil bir çok ülkede fabrikaları bulunmakta

işte bi örnek link vericem http://www.mitsubishielectric.com.cn/index.html

çin dünyanın en büyük ekonomilerinden birisidir

toyotanın türkiyede fabrikası olduğu gibi çindede vardır sebebine gelince işgücü ucuz olduğu için

BİZDE BU GÜNE KADAR FARKLI BİR ŞEY SÖYLEMEDİK ZATEN::::::
      quote:

Çin malı klimaların hepsimi kötü ?

Tabikide öyle bişey yok.Bu insanların aklınde yer etmiş bir kere değiştirmek mümkün değil
      ama yinede ufak bi açıklama getireyim.Çin de istediğiniz kalitede cihaz ürettirebilirsiniz
      .Adamlar size derki nasıl cihaz istiyosun en kalitelisinide üretir en dandiğinide.
      Cebinize sizde koyun 3 5 milyon dolar gidin çine size isminiz adına klima üretirler.
      Bu tamamiyle isteğe bağlı olan bi olay.Şu anda Çin' in en büyük 2 klima fabrikası Midea ve
      Gree dir.Özellikle Gree de üretilen cihazlar ciddi manada çok kaliteli ürünler oluyor
      ve çok kaliteli denen cihazlara bile tabiri caizse taş çıkarttığının birebir tanığıyım.
      Bu yüzden klima alırken nerde üretildiğinden ziyade kalitesini araştırın.Çok mal var
      mısırdan malezya dan gelen o kadar kötü mallarki çin cihazları yanında mükemmel denilecek
      kadar iyi kalıyor nerdeyse.Bu yüzden araştırmanızı buna göre yapın derim.Hatta dipnot olarak
      ekleyeyim; Daikin kendi Japonya ya sattığı cihazları gree de üretip satıyor nedendir bilinmez
      bölgedeki bi arkadaşım söylemişti.

sizin firma hangisi izmirde 12 tane zibro bayii si var biz meslektaşız belki birbirimize yardımımız dokunur izmirden eşimiz dostumuz arkadaşımızın klima ile bi problemi olur yönlendiririz mesela bizim firmanın istanbulda ki bir çok mitsubishi bayii ile ilişkilerimiz var paslaşıyoruz o açıdan
      |
      |

• Yüzbaşı
      326 Mesaj
      18 Nisan 2011 12:55:48
      12 metre karelik, iyi yalıtımlı oda için 9000btu vestel in en ucuzundan almayı düşünüyorum. yeterlimidir ?
      |
      |
      18 Nisan 2011 13:39:40
      Kardeş ne Vesteli yaw,macera arama kendine
      Vestelin 9lukları 12-13m2 de ciddi çuvallıyor(ben böyle 2 tanesini attım!)

Hani Arçelik/Beko dan bazı serileri desen amenna

Bulursan veya kalmışsa Koçtaş tan 9luk GREE yi aynen kapıyorsun;madem en ucuzundan diyorsun,böylece
      hem ucuz ama hemde o paraya alacağın malın en iyisini almış olursun!

Yada Birol kardeşe müracaat et,sana Kamapnaya dan GREE Inverter göndersin,hem Gree hemde Inverter hemde fiyat OK+

++
      Birol selamlar,hayırlı işler kardeş+

CAN
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Yarbay
      3700 Mesaj
      18 Nisan 2011 13:51:37
      quote:

Orijinalden alıntı: VoodooChiLd

12 metre karelik, iyi yalıtımlı oda için 9000btu vestel in en ucuzundan almayı düşünüyorum. yeterlimidir ?

Vestel dışında birşey bak, sadece 1 tane düzgün görebildim (herhalde imalat hatasıydı), bunun dışında hep sorunlu.
      |
      |
      18 Nisan 2011 13:57:59
      vestelden memnun olmayan ve sonunda problemlerden bıkıp başka markalara yönelen vesteli söküp çöpe atanları tanıyorum VESTEL
      |
      |
      18 Nisan 2011 14:36:27
      quote:

Orijinalden alıntı: VoodooChiLd

beyaz eşya markasından KLİMA ALINMAZ...aman kardeş..
      |
      |
      18 Nisan 2011 15:17:06
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş ne Vesteli yaw,macera arama kendine
      Vestelin 9lukları 12-13m2 de ciddi çuvallıyor(ben böyle 2 tanesini attım!)

Hani Arçelik/Beko dan bazı serileri desen amenna

Bulursan veya kalmışsa Koçtaş tan 9luk GREE yi aynen kapıyorsun;madem en ucuzundan diyorsun,böylece
      hem ucuz ama hemde o paraya alacağın malın en iyisini almış olursun!

Yada Birol kardeşe müracaat et,sana Kamapnaya dan GREE Inverter göndersin,hem Gree hemde Inverter hemde fiyat OK+

++
      Birol selamlar,hayırlı işler kardeş+

CAN

En son koçtaşta gördügümde vardı 9 luk Gree lerden (geçen hafta)...
      yenibosna Koçtaş... ilgilenenler gidebilir...
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      18 Nisan 2011 17:43:41
      Sonunda Forum da mücadelleriz sonucu iyi bir bilinçlenme oluştuğu görüyor ve bu konuda benimde tuzum bulunduğunu düşünerek gurur duyuyorum. Ves.vs. bulaşma ,beyaz eşya marka klimadan uzak dur gibi sözlerin biz sektör dışındaki kişilerinde yazması sevindirici ve bilinçli bir hareket.Birde kaliteli işçilik arama başladı işallah oda ileride daha da oturacak....Selamlar saygılar bilinçli Tüketiciler....
      |
      |
      18 Nisan 2011 19:27:20
      Zibro S 65xx serisi klimalar ile ilgili Eurovent standartları ilgilenen arkadaşlar için....

Zibro S 65xx serileri Gree üretim kodları ''GREE GWH12KF-K3DNA5A CHANGE'' gibidir.Yani Gree nin CHANCE serisi.Bu seriler ise;

GREE GWH09KF-K3DNA5A CHANGE (Zibro S 6526)
      GREE GWH12KF-K3DNA5B CHANGE (Zibro S 6534)
      GREE GWH18KG-K3DNA5B CHANGE (Zibro S 6550)
      GREE GWH24KG-K3DNA5A CHANGE (Zibro S 6564)

Buda Eurovent
      http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_trade_name.php?lg=en&rub=04&srub=03&select_prog=AC1&select_partic=503&select_marque=GREE&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=&debut_affiche=0&indice_affiche=0
      |
      |

12 Not
      18 Nisan 2011 19:35:28
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      18 Nisan 2011 20:46:31
      mbirol neyi ispat etmeye çalışıyorsun bi anlasam
      |
      |
      18 Nisan 2011 21:59:46
      arçelik 90064 bölümünde yorumlarınızı almıştım bir kısmınızın ancak sonradan forumda Gree markası üzerinde durulduğunu farkettim.

Salon için hala arçelik 18064 düşünüyorum. ama,

bugün Gree R410a 17.000BTU için 1.199TL, 21.000 BTU için ise 1.400 TL fiyat vardı. Gerçekten övülen kadar iyi ise yatak odam için 17.000 lik olanını alabilirim. fikirleriniz nedir? Gree için açılan başlıkta +5 den sonra ısıtma yapmadığı konuşulmuş bu konya açıklık getirilebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qtrendy -- 18 Nisan 2011; 22:14:09 >
      |
      |
      9 Not
      18 Nisan 2011 23:34:39
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Aha da size bir Japon ,Çinli evliliği daha!!!!!!

http://www.icglimited.co.uk/library/web/2.%20Sanyo/2.%20Split%20Manuals/1.%20Tech%20Data%20Operation,%20Maintenance%20&%20Service/SAP%20KRV%2009-12%20AEH%20TECH%20DATA%20OM%20&%20SERVICE.pdf

http://www.air-solution.at/at/etc/SAP-KRV...AEH.pdf

http://www.climshop.com/sapkrv9aeh-sanyo-xml-209_215_322-1501.html

Birol bu GREE;Daikin ilede evlenmişti

Zaten nikah kıymadığı Japon üretici kalmayacak bu gidişle,kaldıki neredeyse bütün mallarda Gree den çıkıyor
      ve bu alemde en büyük üretici bu herifler(üretim-satış bazında)

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

9 Not
      18 Nisan 2011 23:51:16
      quote:

Orijinalden alıntı: qtrendy

arçelik 90064 bölümünde yorumlarınızı almıştım bir kısmınızın ancak sonradan forumda Gree markası üzerinde durulduğunu farkettim.

bugün Gree R410a 17.000BTU için 1.199TL, 21.000 BTU için ise 1.400 TL fiyat vardı. Gerçekten övülen kadar iyi ise yatak odam için 17.000 lik olanını alabilirim. fikirleriniz nedir? Gree için açılan başlıkta +5 den sonra ısıtma yapmadığı konuşulmuş bu konya açıklık getirilebilir mi?

-Kardeş sen hangi şehirdesin???

-Ayrıca neden Yatak Odasına 17lik klima?? kaç m2 bu oda? veya Gree almaya karar verdinde;9 veya 12lik cihaz kalmadığı
      içinmi 17lik almak istiyorsun?

-O bahsettiğin başlıkta en azından benim bahsettiğim veya "gaz verdiğim" Gree cihaz;F/P olduğu içindir! yoksa kalkıpta bu cihazı
      Daikin/Mitsu/Hitac/Tosh/Pany v.s ile ne mukayese ediyorum nede aklıma getiriyorum

Benim yorumlarımda Gree için daima "fiyatına göre" diye bir mukayese veya tavsiye etmişliğim olmuştur!!!
      Gazı verirkende buna göre hesap ettim

-GREE den ayrıca çokta memnun kaldım,keşke 2 veya 3 tane alsaydım(bana aslında 3 tane 9luk lazımdı!)daha öncesinde ise 1 tanede Arçelik 90030 alınca
      şimdilik 3.cihaz işini erteledim!
      Şimdi Soğutma performansını bekliyorum ve merak ediyorum şayet bu konuda da iyiyse ve yaza 18lik modelini bulursam bunuda aynen kapacağım
      ve Salona takacağım!

-Sen Arçelik için,bence xx64 serisi hk.Arçelik Destek hattını ara ve sana stok v.s durumunu söylerler ayrıca ücretsiz keşifte yazdırırsın!
      işine gelirse bu seride OK dir,bunada gaz verdik nasılsa,elimizde bazı arkadaşların ve benimde bizzat gördüğüm gözlemlerimiz olmuştur

Yada cebin sağlamsa bas parayı Mitsu/Daikin/Tosh v.s gibi bu işte en iyilerinden olan cihazlardan taktır

++
      |
      |

12 Not
      19 Nisan 2011 14:00:46
      Gree nin + 5 den sonra ısıtmadığını kim söylemiş arkadaş anlayamadım doğrusu....
      quote:

Orijinalden alıntı: qtrendy

|
      |
      19 Nisan 2011 14:44:08
      Hocam sanırım arkadaş;dış ortam ısısı +5 den "aşağı düşerse" ısıtmaz/durur defrosta v.s girermi diye sormuş???
      |
      |

12 Not
      19 Nisan 2011 15:47:39
      Hocam Tüm Heatpump çalışan sistemler dış ortam belirli değerlerin altına düştüğünde,tabi bunda en etken rolde ortam ısısı ile orantılı olarak nem miktarıdır,yani soğuk ve nemli ortamda Defrost dediğimiz olayı yapmaya mahkumdur.Bu klimanın +5 den sonra ısıtmadığı anlamına gelmez. ha bazı ürünler +5 den sonra çok verim kaybeder,0 dan sonra da iyice su koyar.Bu o cihazın kalitesi ve tasarımı ile alakalıdır.Ben şunu söyleyebilirim Gree ler için -7 derece dış ortam ısısına kadar iş görür,tabikide verim kaybeder.Zaten verim kaybetmeden çalışıyorum diyen yalan söyler.Yani sözün özü Gree üretimi makinalar Marmara,Ege ve Akdeniz de Isıtmada sorunsuz iş yapar.belki 1-2 günlük aşırı soğuklarda yetersiz kalabilir ama bununda en büyük sebebi aslında bizim bina yapımızdır.Klima verim kaybediyor,birde üstüne bina kayıpları iş o zaman çıkmaza giriyor.Ama bu söylediklerim Gree için değil,birkaç özel klima dışında tüm Heatpump cihazlar için geçerlidir....
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      19 Nisan 2011 15:49:01
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Hocam sanırım arkadaş;dış ortam ısısı +5 den "aşağı düşerse" ısıtmaz/durur defrosta v.s girermi diye sormuş???

Standart klimalarda +5 ten aşağılarda ısıtma verimsizleştiği için herhalde.
      |
      |
      19 Nisan 2011 16:03:41
      |
      |

• Yarbay
      4161 Mesaj
      19 Nisan 2011 16:10:39
      Biri 1200btu diğeri ise 9000 btu. Size hangi kapasitede klima lazım onu çözdükten sonra ucuz olan hangisi ise onu alın derim. Fark yok gibi.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
Blogio
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.