Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: taha yasin arıcı Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 24 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.430.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kabacalım

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sn.natilus

Kardeş sende az "serin gel"!!

Satıcı isen ona göre davran,bırak Ferrari ile Hacı Muratı filan şimdi,böyle absürt mukayeseler ciddiyetten uzaklaştırıyor durumu!

Hani yerli montaj cihazlara süper demek saçma olur ama senin yazdıklarında daha saçma olmuş ve sen böylemi bir satıcısın yada böylemi bilgilisin!

bunların yerine Vantilatör alırmış

ülen başlığın haline bak be,Gürcan fake gelir milletle kafa bulur,bir diğeri soğutma Uzmanıyım der,neredeyse dövmediği kalır birde
    bu cihazları alacağıma Vantilatör alırım diyor muhterem!

Birde bu vatadaş "Uzman"!!

Neyse muhabbet böylede güzel oluyor

Artık Vatandaş uyanıyor "Uzman" kardeş,bırakın hala malum "MARKA" lara gaz vermeyi,Ferrari ve Hacı Murat benzetmeleri veya
    100metreyi şu kadar saniyede alıyor gibi benzetmeleride geç bir kalem++

Evet Albani üstada katılmamak mümkün değil. Bir Japon klima rüzgarı varki demeyin gitsin. Bir de lütfen subjektif değerlendirmelerden kaçınalım. COP'si 4-5 olan klimadan bahsedersek 5000 TL den de bahsetmemiz gerekir. Bir otomobil parası gariban için. her neyse fazla traş yapmayayım.

japon klima rüzgarı yeni bir olay değil ki, bu iş 15 senedir böyle zaten.Geçen 15 sene boyunca da böyle oldu kardeş.Ben de soN kullanıcıyım ama kim ne derse desin fikrim hiç değişmeyecek.Elbette pahalı ama gidip 4 ve 5 gibi COP değerlerine sahip cihazlar alın demiyoruz ki.Kim ne derse desin tüm yazılarımda hep üstüne bastım,yine söylüyorum:Ben senelerce o yerli markaları kullandım ÇÖP,bu işin uzmanı kim ne derse desin O BAHSİ geçen Japon cihazlar.Marka vermiyorum artık çünkü defalarca belirttim bir markaya sahip değilim.Şu yerli markalardan kurtulup da evine bir hitachi, daıkın,fujitsu-general,ME, MH alıp birkaç ay kullansın bu yerlilerde ya da o dandik mallarda direten arkadaşlarımız.SADECE ALIP KULLANSINLAR,katolog değerlerine bakmasınlar diyorum.bURDA KATOLOG VERİLERİ, FİYATLAR HAKINDA yorum yapmak en basiti.ALIP SADECE KULLANIP TADINI ÇIKARSINLAR.Ondan sonra benim gibi seneler sonra çöp olan o yerli markaları bir daha KLİMA olarak eve sokmayacağımı anlarlar,hep söyledik BEYAZ EŞYA MARKASINDAN klima alınmaz.İster Gree olsun ne olursa olsun F/psi de beni hiç ama hiçilgilendirmiyor.Forumun eski birçok üyesi(japon alıp kullanan, bilenler bilir O ÜYELERİ) artık bu başlıklarda göremiyoruz.Neden acaba? Uzun lafın kısası EKMEĞİ, EKMEKCİ'den alacaksın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 14 Nisan 2011; 12:08:43 >

• İstersen öncelikle Forum kurallarını oku derim.O toppik Zaten sıcak fırsatlar yeri.
    quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

haklısın kardeş burası klima satma yeri değil ama bu topicide ben açmadım affına sığınarak

http://forum.donanimhaber.com/m_23254792/mpage_2/f_/key_//tm.htm#48131183
  • özür dilerim o halde yanlış anlamışım

doğru moderatör tarafından açılan başlık altına yani ikinci el ürünler - sıcak fırsatlar diğer ikinci el ürünler konu başlığı ile açmışsınız tekrar özür dilerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sn.natilus

Kardeş sende az "serin gel"!!

Satıcı isen ona göre davran,bırak Ferrari ile Hacı Muratı filan şimdi,böyle absürt mukayeseler ciddiyetten uzaklaştırıyor durumu!

Hani yerli montaj cihazlara süper demek saçma olur ama senin yazdıklarında daha saçma olmuş ve sen böylemi bir satıcısın yada böylemi bilgilisin!

bunların yerine Vantilatör alırmış

ülen başlığın haline bak be,Gürcan fake gelir milletle kafa bulur,bir diğeri soğutma Uzmanıyım der,neredeyse dövmediği kalır birde
    bu cihazları alacağıma Vantilatör alırım diyor muhterem!

Birde bu vatadaş "Uzman"!!

Neyse muhabbet böylede güzel oluyor

Artık Vatandaş uyanıyor "Uzman" kardeş,bırakın hala malum "MARKA" lara gaz vermeyi,Ferrari ve Hacı Murat benzetmeleri veya
    100metreyi şu kadar saniyede alıyor gibi benzetmeleride geç bir kalem++

Evet Albani üstada katılmamak mümkün değil. Bir Japon klima rüzgarı varki demeyin gitsin. Bir de lütfen subjektif değerlendirmelerden kaçınalım. COP'si 4-5 olan klimadan bahsedersek 5000 TL den de bahsetmemiz gerekir. Bir otomobil parası gariban için. her neyse fazla traş yapmayayım.

japon klima rüzgarı yeni bir olay değil ki, bu iş 15 senedir böyle zaten.Geçen 15 sene boyunca da böyle oldu kardeş.Ben de soN kullanıcıyım ama kim ne derse desin fikrim hiç değişmeyecek.Elbette pahalı ama gidip 4 ve 5 gibi COP değerlerine sahip cihazlar alın demiyoruz ki.Kim ne derse desin tüm yazılarımda hep üstüne bastım,yine söylüyorum:Ben senelerce o yerli markaları kullandım ÇÖP,bu işin uzmanı kim ne derse desin O BAHSİ geçen Japon cihazlar.Marka vermiyorum artık çünkü defalarca belirttim bir markaya sahip değilim.Şu yerli markalardan kurtulup da evine bir hitachi, daıkın,fujitsu-general,ME, MH alıp birkaç ay kullansın bu yerlilerde ya da o dandik mallarda direten arkadaşlarımız.SADECE ALIP KULLANSINLAR,katolog değerlerine bakmasınlar diyorum.bURDA KATOLOG VERİLERİ, FİYATLAR HAKINDA yorum yapmak en basiti.ALIP SADECE KULLANIP TADINI ÇIKARSINLAR.Ondan sonra benim gibi seneler sonra çöp olan o yerli markaları bir daha KLİMA olarak eve sokmayacağımı anlarlar,hep söyledik BEYAZ EŞYA MARKASINDAN klima alınmaz.İster Gree olsun ne olursa olsun F/psi de beni hiç ama hiçilgilendirmiyor.Forumun eski birçok üyesi(japon alıp kullanan, bilenler bilir O ÜYELERİ) artık bu başlıklarda göremiyoruz.Neden acaba? Uzun lafın kısası EKMEĞİ, EKMEKCİ'den alacaksın..

ygt07 arkadaşla aynı fikirdeyim bir atasözü vardır ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye yanlış hatırlamıyorsam eğer...

yukarıda yazdıklarım tamamen kendi görüşlerimdi düşüncelerimdi kıyaslama yaparken örnekler gösterirken kimseyi incittiğimi rencide ettiğimi sanmıyorum burada forumda fikir paylaşmayacaksan ne için buradayız... ama agır bi eleştiri aldığımı görüyorum kimsenin yazdıklarını eleştirmedim kimseyi yerden yere vurmadım kişilerle değil fikirlerle mücadele etmeyi her zaman uygun bulurum tartışacaksak kişileri değil fikirleri tartışalım fikirlerime katılan olur katılmayan olur o ayrı bi şey
    fikrime görüşüme katılmassın ve açıklama yaparsın ben aynı görüşte değilim dersin ama bunu saygı çerçevesinde yaparsın yoksa kimsenin şahsına saldırıda bulunmak ve bunuda tarafımdan mazur görmek hoş görmek kabullenmek gibi bir düşünce içerisinde değilim

neyse eleştireceksek kişileri değil sözle hakaretle değil seviyeli olarak belirtirsek daha iyi olur yoksa bende ağır eleştirmek istemiyorum kişileri

• sokak ağzı ile cevap verecekleri argo konuşanları görmezden geleceğim bundan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

sokak ağzı ile cevap verecekleri argo konuşanları görmezden geleceğim bundan sonra

• Neyse rüzgarları geçelim. Yarın Amerikan menşeili bir klima eve takılacak. Klima takılırken nelere dikkat etmem gerekiyor. bir kaç madde ile sıralayabilirmiyiz. herkese şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Neyse rüzgarları geçelim. Yarın Amerikan menşeili bir klima eve takılacak. Klima takılırken nelere dikkat etmem gerekiyor. bir kaç madde ile sıralayabilirmiyiz. herkese şimdiden teşekkürler.

ilgili konu daha önce tartışıldı ve yazıldı, başlıklara bakarsanız detayıyla bulursunuz...
  • Ben dış ünite ayaklarına ses ve titreşimi önlemesi için takoz takmalarını ve montajdan sonra vakum pompası ile vakumlama yapmalarını istedim. Zaten yapıyoruz dediler.

Ayrca Duvarı delerlerken matkabın deldiği yerin 5cm altına elektrik süpürgesi tutarsanız eviniz fazla batmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 18 Nisan 2011; 17:56:57 >
  • quote:

Neyse rüzgarları geçelim. Yarın Amerikan menşeili bir klima eve takılacak. Klima takılırken nelere dikkat etmem gerekiyor. bir kaç madde ile sıralayabilirmiyiz. herkese şimdiden teşekkürler.

arkadaşın dediği gibi klima dış ünite ayaklarına lastik takozları muhakkak taktır eğer iç ünite dış ünite arası mesafe de tesisatın gözükme ihtimali varsa ki olmasa iyi olur tesisata kablo kanalı içine aldırabilirsin bu ücretlidir ama çokta para almazlar kanallar 5- 10 tl civarı klimanın yanına sigorta V otomat koymalarını isteyebilirsin...Enerjiyi ana sigortadan alabilirsin yakınsa boru tesisatı vakumlattırırsan iyi olur bazı servisler yapmıyor süpürme yolu ile montaj yapıyorlar çok sağlıklı değil...borulama tesisatı 5 metreyi geçmezse iyi olur iç ve dış ünitelere muhakkak drenaj hortumu taktır

duvarı delerlerken altına karton üzerine bir çarşaf gibi bi şey koyarsanız eviniz toz olmaz her ihtimale karşı tozları koyabileceğiniz bir çöp poşeti bulundurun elektrikli süpürgede kullanın ama ağır parçaları süpürgeye çektirmeyin süpürgenizde bozulabilir sadece tozları çektirin aklıma gelenler bunlar şimdilik aklıma başka bi şey gelirsede yazarım

• Arkadaşlar kafam birazdaha karıştı
    bende ucuz mal alacak kadar zengin değilim kesinlikle bu yöndedir bütün alışverişlerim
    sadece şunu bilmek istiyordum
    Mürsubishi ye 6.500 TL vermeyip
    Misal LG-Beko veya Elektrolüks gibi bir ürünle bunu 3.000 - 3.500 E mal etsem gerçekten ucuz mal zenginliğinemi girmiş oluyorum
    Bunu öğrenmek istiyordum,
    Mitsubishi 10 yıl gider de
    diğerleri 3-4 yılda dağılır mı ?
    Biri yıllık 500 TL diğeri 800 TL mi elektrik harcar
    bunlardı bana önerilebilecek şeylerdi aradığım,

Yoksa alışveriş merkezlerini geziyorum oralra bakıyorum.
    Nihayetiende İnverter iki adet klima alıcam ve bütçem belli
    olmadı paramı arttırıcam öyle alıcam
    ama rakkamlar gerçekten cebi ısıtıyor hatta yakıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoB1881

Arkadaşlar kafam birazdaha karıştı
    bende ucuz mal alacak kadar zengin değilim kesinlikle bu yöndedir bütün alışverişlerim
    Misal LG-Beko veya Elektrolüks gibi bir ürünle bunu 3.000 - 3.500 E mal etsem gerçekten ucuz mal zenginliğinemi girmiş oluyorum

Aynen, bende böyle düşünüyorum...
    varsa gerçek bir medet verelim 12k lık 1 klimaya 2500-3000 lira... hatta daha bile fazlasıda var...
    ama gel görki dağılmayacak, can yakmayacak .. digerinin 2 katı kadar elektrik tüketmeyecekse neden almayalım 1000 liralık olanlardan...

Arada 3 katı fark olunca böyle oluyor...

Geçen gün bir müşterimle sohbet ederken konu "klima sıkıntıma" geldi.... "etrafımda herkezin canından bezdirdi alana kadar, aynen sende öyle olmuşssun" dedi..

Fark 30.000tl lik bir araba ile 90.000tl arasındaki kadar mı ?

• Sanmıyorum
    çünkü duvarda sabit sadece bir motorun çalıştığı bir eşya
    nasıl bir kaç senede dağılabilirki, bunuda anlamak mümkün değil.
    Yinede biraz daha araştırıp fikir almak istiyorum özellikle kullanan kişilerden

Bir örnek Demirdöküm kullanan bir arkadaşım memnun değildi. Sıcak açıyorum banyoya giriyorum geldiimde alet çalışmamış oda buz gibi kalıyordum ortada diye birkaç şikayetini daha anlatmıştı, ilk izlenim Demirdöküm gözümde bitti :)

bunun gibi örnekler çoğaltılabilir ama bu şeyler başıma gelecek diye de birşey yok.
  • Vayyy be 3.5 yil once haril haril klima ararken bu sayfanin mudavimiydim. ME aldim unuttuk buralarida.

Yine ticari amacli mesajlar devam ediyor

Ustalara saygilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Vayyy be 3.5 yil once haril haril klima ararken bu sayfanin mudavimiydim. ME aldim unuttuk buralarida.

Yine ticari amacli mesajlar devam ediyor

Ustalara saygilar.

işte budur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoB1881

Arkadaşlar kafam birazdaha karıştı

Kafa karışıklığının bir nedeni konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmamak, başka bir nedeni "ihtiyacımızın ne olduğu"nun tam kestirilemesi.
    Ve asıl büyük neden de, bazı "marka bağımlısı" kişilerin mesajları. Tabii satıcıları da unutmayalım.

Japon uğraşmış çok güzel bir alet yapmış; verimliliği iyi, 5-6 çeşit filtre koymuş, iyonizer eklemiş... vs. Ama adam uçuk paralar istiyor.
    Eğer cepte para çok, ve "en iyisi-en lüksü-en moderni olsun anasını satayım" denirse mesele yok; verilir 5 bin küsur lira, bugünün en güzel aleti alınır.
    Ama parayı zor kazanan, en azından düşünerek harcama durumunda olan biri önce sormalı; benim aradığım tam olarak nedir diye.
    Kalite olarak, konfor olarak neler benim için "bedeli ödenmeye değer" şeyler; neler "olmasa da olur"lar.
    Örneğin, filtreleme sistemleri büyük ölçüde gereksiz maliyetler yükler, ve pratikte de pek anlam ifade etmez, gibi.

Bir de, kullanıcı olarak adamın biri bir marka aletle sorun yaşamış oluyor; haklı olarak ta bunu yazarken o markayı yerin dibine batırabiliyor.
    Her markada mutlaka üretim hatası da olabilir, kötü bir servis malı rezil de etmiş olabilir; bunları da düşünüp başka kullanıcıların da tecrübelerine bakılmalı daha objektif karara varmak için.

Örneğin ben, kendi kullandığım ve yakınlarımın kullanımında olup hakkında gerçek bilgi-tecrübe sahibi olduğum ürünler hakkında yorumlar yapıyorum, ve burada yukarda belirttiğim kriterleri göz önünde bulunduruyorum.

Bu çerçevede, piyasadaki 7-8 firmanın ürünleri hakkında gerçek duruma dayalı tecrübem var, genel teorik teknik bilgiler dışında.
    Ayrıca tecrübem olmayan ürünlerin teknik verilerini "yorumlarım", ama tabii ki iddialı olamıyor insan, acaba gerçek mi diye, orası ayrı.

Özellikle fiyat/yarar dengesini ön planda tutuyorum.

Yoksa iş çok kolay, her soru sorana verimliliği ve kalitesi kanıtlanmış 3-4 markanın uygun kapasitedeki ürünlerini önerirsiniz, tamam.

• benimde çorbada tuzum bulunsun o halde bende marka ismi vermeden bir kaç can alıcı noktaları bulup çıkartmaya çalışıcam ortaya hem satıcı hem kullanıcı hemde teknik bilgi açısından...

klima alırken fiat /amaç nerede ne amaçla kullanacağımızı bilirsek boşu boşuna paramızıda sokaga atmış olmayız klimayı kullanmayı düşündüğümüz yer kaloriferli yada herhangi bir başka ısı kaynağı ile ısıtılıyorsa çok para harcanım inventerli bir klima almanın pekte manası olmayacağını düşünüyorum sonuçta aşırı sıcaklarda belki bir ihtimal 1 ay yada dolu dolu 2 ay çalıştıracağımız bir cihaza 5000 lira vermenin hiç manası yok...
    1990 yılından beri klima kullanıyorum bir satıcıda olsam klima kullanıcısıyım aynı zamanda......bi kaç model klima eskittim değiştirdim klimada aradığım en önemli özellik ses yapmaması yani düşük desibel sonuç olarak bütün marka ve model klimalar aynı işi yapıyor

şimdi bakıyorumda herkes takmış EER değerleri COP değerlerine bunlar çok ta önemli şeyler değil bana göre klimanın asıl amacı soğutmadır sistem itibarı ile soğutma üzerine kurulmuş bir dinamiktir bende soğutma amaçlı kullandığım için yani dolu dolu 1 ay bilemedin 2 ay ses dışında kafama takılan herhangi bi durum yoktur..

ısıtma için alacaklar içinde durum aynı aslında 5-6 bin lira verip en pahalı cihaz almak değil fiyat amaç a hizmet eden cihazı almak ısıtma için yaz kış kullanacaklara inventerli klimayı şart koşuyorum zaten inventerli olması demek A sınıfı demek COP degeri EER felan bunları takmayın kafanıza artık inventerli cihazların hepsi standartlardan geçerek belgelerini almadan satılamıyorlar sattırılmıyorlar...

Piyasada, yüzde 80’den fazla enerji tüketen, kendini bile serinletmeyen ve solunum yolu rahatsızlıklarına yol açacak bakteriler üreten klimalar piyasada bir hayli çoğaldı. Peki tüketiciler bu konuda nelere dikkat etmeliler iyi, sağlıklı bir klima satın almak için işte dikkat etmeniz gereken ayrıntılar.

Klima alacaksınız ancak fiyatı sizi düşündürüyor. Ucuz özellikle çin malı bir klima aldığınızda bu size elektrik faturası olarak geri dönecek ve anti bakteriyel özelliği bulunmadığı içinde sağlıksız bir ortam sunacaktır. Pahalı bir klima iyi bir klimadır anlamına gelmez klimanızın dış görünümü ile değil size neler vaat edeceği önemlidir.

Piyasada pek çok klima üreten firma mevcut klima almadan önce, üzerinde durmanız gereken en önemli şeylerden birisi, satın alacağınız klimayı üreten firmanın servis ağıdır. Servis ağının yaygın olması, firmanın gücü ve müşteri memnuniyetine verdiği önemin bir göstergesidir. Klimaları, kişiye özel eşyalara benzetmek herhalde yanlış bir benzetme olmaz. Klima almadan önce mutlaka uzman bir ekibin gelip, klima kullanılacak yerde, hangi tip bir klimanın kullanılabileceğini, teknik veriler ışığında değerlendirmesi gerekmektedir. Klimanın monte edileceği yer, kapı ve pencereler kaynaklı ısı kayıpları, klimanın ısıtma ve soğutma kapasitesinin, mekanın ihtiyaçları ile paralel olması ( bunların uygun oranlarda olmaması, yani yanlış klima seçimi, muhtemelen sizin bütçenizden daha fazla paranın çıkmasına sebep olacak veya kapasite yetersizliğinden dolayı klimadan istediğiniz verimi alamayacaksınız), yaşanılan yerin iklim yapısı gibi birçok detay, ihtiyacınız olan doğru klima seçimi için son derece önemlidir. Bu sebeplerden dolayı, klima alacağınız şirketin ücret almadan bu hizmeti (Teknik değerlendirme) verip vermediğini öğrenmeniz doğru olacaktır. Teknik keşif yapıldıktan sonra, yapılan keşif bilgilerini yazılı olarak almanız, daha sonra firma ile aranızda çıkabilecek muhtemel anlaşmazlıklarda lehinize olacaktır.Ayrıca montajın fiyata dahil olup olmadığını da sormayı ihmal etmeyiniz!

Klimanın çalışırken çıkardığı ses önemli diyelim ki ofisinizde ya da evde gayet sessiz olmanız gereken bir ortam olması gerektirdiğinde yüksek gürültü ile çalışan bir klima sizi oldukça rahatsız edecektir. Özellikle geceleri uyurken klimanızı açmak istediğinizde ses faktörünün ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Hangi kapasitede klima seçmeliyiz?

Isıtılması ve soğutulması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu, hangi model klimanın kullanılması gerektiği önemlidir. Elektrik enerjisini konfora dönüştüren cihazlar olarak da tarif edebileceğimiz klimaların, ısıtma ve soğutma kapasiteleri binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi birçok parametreye bağlı ve bu kriterlerin mutlaka uzman kişiler tarafından hesaplanması gerekiyor. Teknik etüd yapılmadan kullanılan cihazlardan tam verim alınamayacağı gibi, maliyet ve işletme bedelleri de daima yüksek olur.

Klima nasıl monte edilmelidir?

Klima cihazlarının seçimi kadar montaj yeri ve montaj şekli de çok önemli. Bu nedenle klima, uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından monte edilmeli.

Klima sağlık açısından zararlı mıdır?

Kapasitesi ve yeri yanlış seçilmiş kalitesiz bir klima cihazı, sağlığımıza zarar verebilir. Hangi konumda olursa olsun klimanın rüzgarının karşısında durulmamalı. Klima çarpmalarının nedeni klima rüzgarının karşısında bulunmaktan kaynaklanıyor.

• üstadlar sizlerden klima tavsiyesi istiyorum

Ev: Bina 1 yaşında ve tüm yalıtım sistemleri mevcut. Camlar çift cam
    Cephe: Öğlen yandan güneş almaya başlayarak öğleden sonra iyice ön cephesinden güneşi alıyor.
    Tip:İnverter tip almak istiyoruz.
    Salon:30-35m2 civarı
    Önceliğim soğutma performansı fakat ısıtma performansıda önemli...

evde 2 kişiyiz ayrıyeten ısınma doğalgaz kombi ile gerçekleşiyor.

42 veya 47 lcd olacak sanırım tv lerde ciddi bir ısı yayıyor ortama... ışıklandırma avize ile gerçekleşicek ve hearalde max 250- 300 watt lık ampul olur.

1-2 saattir okuyorum ama o kadar çok farklı ses var ki işin içinden çıkamadım. Öncelikle kaç btu luk bir klima tavsiye edersiniz.Inverter modellerde btu'lar farklı oluyor sanırm.

Hangi marka ve modellere yönelmeliyim. Arçelik beko vestel falan fistan bakmıyorum.

Daikin
    Mitsubishi Electric
    Toshiba
    Panasonic
    sharp
    hitachi
    ...
    forumda adı geçen kaliteli inverter markalar bunlar sanırım.

diğer markaları bilmediğim için yazmadım onlarda tabii ki alternatif olabilir...

Yardımınızı rica ediyorum arkadaşlar bu ay içerisinde almayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 16 Nisan 2011; 19:25:51 >

• hesaplamalarıma göre 14.000---15.000 arası bir kapasite seçimi çıkıyor.. evde kullanacağını belirtmişsin ama odada kaç kişi bulunacak ısı kaynakları varmıdır ışık gibi televizyon gibi mitsubishide MSZ-CHC50VA modelinde 28 desibel gibi bir ses var bana biraz yüksek gibi gelmektedir ... hatta MSH-
    GE50VB model mitsubishi klimada ses desibeli 34 e kadar çıkmakta sattığım bir ürün ve marka fakat MSZ-GE25VA ve MSZ-GE35VA haricindekileri tavsiye etmiyorum kimseye...

http://www.tekirdagklima.com/index_dosyalar/fujitsu_asya_inverter.htm

fujitsu general japon önerdiğim bir cihazdır bilhassa yüksek kapasitede ses desibeli oldukça düşüktür 21---22 desibel

panasonicte etherea modelinde ses seviyesi 25 desibel

hitachi de olabilir senin listende yok ama ? incelemedim fırsatım olmadı !

toshiba bir diğer alternatif 30 desibel gibi bir ses var 18.000 lik cihazında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 16 Nisan 2011; 21:01:40 >

• daıkın ururu sararada ses seviyesi 23 desibel düşünülebilir
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.