Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hknkula Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı
39.152
Cevap
327
Favori
3.171.286
Tıklama
Giriş
      53 Mesaj
      11 Nisan 2011 22:48:23
      hocam çok teşekkürler.yalnız bu tavsiye ettiğiniz modelin
      Değiştirilebilir Filtre,Hava Yönlendirme Kanatçıkları bulunmuyor bunun dezavantajları nelerdir??
      birde BLUELİNE A SINIFI RA-12 BTU KLİMA ile ararsında ki farklar sitede belirtilmemiş??
      siz biliyorsanız nelerdir.
      teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: lochaberus

hocam teşekkürler;
      peki market markasından kastınız nedir??
      birde 12.000 btu için bu ayarda başka ne tavsiye edersiniz(nokta atışı).
      teşekkürler.

quote:

quote:

arkadaşlar DEMİRDÖKÜM DD A2-12 HP 12000 BTU SPLIT KLİMA (A ENERJİ SINIFI)
      799,90 TL tavsiye edermisiniz??

Ben tavsiye ederim, evimde 2005 komple çin imalatı 9 bin btu ve 2010 AL serisi 9-12 bin btu kullanıyorum.
      Ses yüksek değil, sadece yatak odasındaki gece sessizliğinde belli oluyor.
      A2 serisinden komşularım kullanıyor, onlar daha da iyi.

Verimlilik değerleri sabit hızlı aletlerde hep sınıf limitlerinin hemen üzerinde belirleniyor tüm markalarda.
      Bence kafayı takmayın, bu aletlerde ısıtmada verilen değerlerin sallama olmadığını kullanıcı olarak gördüm.

Ama o aleti market markası olarak daha ucuza da bulabilirsiniz, mesela migrosta.

Demirdöküm markası dışında hipermarketler için Blueline, Coolline, Duro, Demrad gibi markalarla da mal veriyorlar, hepsi aynı aslında. Asıl markada fiyat indirimi yapmamak adına uygulanan bir şey.

O kapasitede Gree bulabilirseniz bakın ayrıca.

Hiç bulaşmamanızı tavsiye edeceğim mal da Vestel ürünleri.

indirim başlamış migrosta, kaçırmayın:

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=5840476&shopCategoryId=5877&isSearchResult=true
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      11 Nisan 2011 23:07:23
      quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

dış ünitenin çok gürültülü olduğuna dair şikayetler var ,işin ilginci daha önceleride anlattığımız A sınıfı olayı bu makinada görülüyor,yani 3.20 eer ve 3.60 cop değerler A sınıfına girdiğine göre bu cihazda eer 3.21 ve cop 3.63 bildirilmiş,ben şahsen bu kadar sınırda bir değere şüphe ile bakıyorum,diğer bir konu R22 gazlı,bu daha iyimi ? daha kötümü bir çok yerde tartışıldı,tekrar yazayım yeni cihazlarda gaz R410 ve sadece ozon tabakasına zarar vermediği iddia edilen bir gaz bu,artık seçim alıcıya kalıyor,yine ses düzeyini iç ünite 34-40, dış ünite 52 db olarak vermiş ama ne hikmetse sesinin yüksek olduğu konusunda şikayetler var,biraz sesten ne olur demeyin özellikle apartmanda oturuyorsanız komşularınız şikayetçi olabilir

sen de mi kardeş ya...

A sınıfı konusundamı , gaz konusundamı , ses konusundamı ,yoksa hepsimi
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      11 Nisan 2011 23:34:09
      quote:

quote:

quote:

quote:

dış ünitenin çok gürültülü olduğuna dair şikayetler var ,işin ilginci daha önceleride anlattığımız A sınıfı olayı bu makinada görülüyor,yani 3.20 eer ve 3.60 cop değerler A sınıfına girdiğine göre bu cihazda eer 3.21 ve cop 3.63 bildirilmiş,ben şahsen bu kadar sınırda bir değere şüphe ile bakıyorum,diğer bir konu R22 gazlı,bu daha iyimi ? daha kötümü bir çok yerde tartışıldı,tekrar yazayım yeni cihazlarda gaz R410 ve sadece ozon tabakasına zarar vermediği iddia edilen bir gaz bu,artık seçim alıcıya kalıyor,yine ses düzeyini iç ünite 34-40, dış ünite 52 db olarak vermiş ama ne hikmetse sesinin yüksek olduğu konusunda şikayetler var,biraz sesten ne olur demeyin özellikle apartmanda oturuyorsanız komşularınız şikayetçi olabilir

sen de mi kardeş ya...

A sınıfı konusundamı , gaz konusundamı , ses konusundamı ,yoksa hepsimi

anladın sen onu...
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      12 Nisan 2011 00:07:37
      12 binlik olan çok çabuk bitti, sadece Yenifoça'ya 3, İzmir'e 4 tane bizim arkadaşlar aldı, geç kalanlar alamadı.

Şimdi de 9 bin BTU olanını indirime sokmuşlar:

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=5840471&shopCategoryId=5877&isSearchResult=true
      |
      |
      12 Nisan 2011 00:23:55
      @lochaberus

Alttaki linkte özellikleri görebilirsiniz.
      Ama migrosta bu ürün bitti:(
      Daha doğrusu artık indirimli değil, normal fiyat olarak var.

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=97&ParentId=35
      |
      |
      12 Nisan 2011 01:47:41
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: impossible

quote:

İndirim bitmeden alın, bundan ben ve birkaç arkadaşım kullanıyoruz, oldukça güzel bir alet; hele bu fiyata:

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/showProductDetail.do?psi=5840476&shopCategoryId=5877&isSearchResult=true

sayın kocausta bu üründe ses durumu nasıl acaba iç ve dış ünite
      ben soğutma için 25 m2 lik son katta bir odada kullanıcam şehir Afyonkarahisar bizim buralara yaz biraz geç gelir çabuk gider geçen yıl 1 ay piştik resmen buurada

birde sayın mbirol başka bir konuda bu ürünü almayın diye bir ibaresi var
      kafam karıştı doğrusu
      soğutma için alacağım için çok fazlada yatırım yapmak istemiyorum doğrusu max 600-700 tl ye başka önerebileceğiniz ürünler varmıdır?
      teşekkürler

birol usta bişey diyorsa vardır bildiği.bu işi en iyi bilenlerden birisidir.

Demirdökümün sesinden ben de komşular da rahatsızlık duymuyoruz, hatta komşular da beğendiği için aynı aletten aldılar; ama bu kışa kadar kullanmış olduğum Airfel AS 3210AH klimanın değirmeni andıran sesinden bayağı çekmiştik, hatta gıcık bir komşu şikayet etmeye bile kalkmıştı.

Haa, dediğim alet Gree imalatıdır; bilen bilir zaten:)
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      12 Nisan 2011 10:54:37
      quote:

@natilus99

Birkaç hata gördüm hocam:
      *C-D sınıfı ile R22 gazını ilişkilendirmeyin, A ve B sınıfı da R22 kullanan klimalar var.
      *Kalifikasyonda AA veya AA+ yok. Bunlar firmaların kendi yakıştırmaları.
      Firma A seviyesinin oldukça üstünde (COP 5) verimli alet yapıyor, ve bu açık farkı belirtmek için AA, AAA, AA+ falan yazıyor.
      *İnverter ve R410 ile AA bağlantısı da aynı şekilde sözkonusu değil, çünkü inverter olup R410 kullandığı halde hemen sınırda (COP 3.61) olan aletler var.

Bence sorun, A,B,C... şeklindeki sınıflandırmanın biçim olarak ucunun tıkalı olarak belirlenmesi.
      Yani, COP olarak 3.60 değerini geçen aletler A olarak sınıflandırılıyor, ve sanki bu seviye aşılmayacakmış gibi düşünülmüş.
      Nitekim bu standart açıklandıktan çok kısa süre sonra COP 4 seviyesinde cihazlar çıktı ve onlar da mecburen dediğiniz şekilde (aslında standartla ilgisi olmayan) tanımlar koymak zorunda kaldılar haklı olarak.

Motor yağlarında olduğu gibi (MIL standardı), halen var olan aletler kötüden iyiye olarak A, B, C şeklinde tanımlanıp, daha iyiye doğru Z ye kadar bir açık uç bırakılsaydı çok daha tutarlı olunurdu kanısındayım.
      Örneğin COP 4 seviyesi (mesela) D olurdu, sonra COP 4.5 seviyeli alet çıkınca onlar da E olurdu gibi. Bugünkü en ileri aletler COP 5 ve 5.5 seviyesinde, onlar da F ve G olurdu, ve ilerlemeye göre etiketleme için de daha oldukça uzun bir mesafe kalırdı.

Bahsettiğim mineral yağ standardı 40 küsur yıl önce çıktığında SA serisi yağ vardı, sonra SB, SC, SD... oldu kalite ve özellikler geliştikçe; ve şimdi galiba çok iyi yağlar SH, SG seviyesine kadar geldi, ve yol da açık.

Yürürlükteki klima verimlilik tanımlama standardı şöyle:

http://forum.donanimhaber.com/m_41379231/tm.htm

kocausta açıklama için teşekkür ediyorum bende zaten aksini söylemedim örnek vericem Ali isminde bir şahıs x marka klima üretiyor ve bakıyor emsallerine kıyaslıyor kendi cihazının kıyasladığı cihazlardan daha üstün olduğunu görüyor ve doğal olarak ona bir yakıştırma yapması yada sınıf belirlemesi gerekiyor dediğiniz gibi A nın önü kapalı A dan daha önde bir harf te yok mecburen A diyor AA diyor ve hatta AAA YADA AAA+++ gibi eklemeleri yapmak zorunda hissediyor... anlatmaya çalıştığım buydu

bunu şu şekilde yapmalarını uygun bulurduk A dan başlayıp z ye doğru giden bir serii halinde

eline sağlık kocausta benim anlatmaya çaılışıp tembelliğimden yazamadığım bir çok şeyi yazıp detaylandırmışsın saolasın
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      12 Nisan 2011 10:57:17
      koca usta ayrıca verdiğin link i inceledim çok faydalı olacak hem sektördeki bir çalışan olarak bana hemde yararlanmak isteyenlere

çok teşekkürler
      |
      |
      12 Nisan 2011 11:30:03
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

koca usta ayrıca verdiğin link i inceledim çok faydalı olacak hem sektördeki bir çalışan olarak bana hemde yararlanmak isteyenlere

çok teşekkürler

Verdiğim linkteki bilgileri uğraşıp ta biraraya getiren samet arkadaşa tekrar teşekkürler.
      Neredeyse bir başvuru kitabı birşey oluşturmuş.
      |
      |
      12 Nisan 2011 12:30:44
      cartel klima nasıldır arkadaşlar ?
      ucuz klima alacağım, fiyat/performans + garanti sıkıntısı olmayan bir marka model tavsiye edebilir misiniz ?
      |
      |

==> Chemical & Mechanical Engineer <==
    • Teğmen
      225 Mesaj
      12 Nisan 2011 14:37:03
      burada çoğunluk tüketici ve sınırlı parasını en iyi şekilde kullanabilmek için buralarda başkalarının deneyimlerinden
      faydalanmak istiyor.Ama 2-3 günlük zaman aralığında yazılmış aynı ürünü öneren 15-20 mesajı iyiniyetle karşılamakta
      zorlanıyorum.
      |
      |
      12 Nisan 2011 14:44:41
      Ses seviyesi için fazla söze gerek yok sanırım, elimde kullandığım iki adet değişik marka klimanın etiketlerini koyuyorum:

Birisi Airfel (namıdiğer Gree)
      İkincisinde zaten açıkça görünüyor.

|
      |
      12 Nisan 2011 17:58:30
      quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

burada çoğunluk tüketici ve sınırlı parasını en iyi şekilde kullanabilmek için buralarda başkalarının deneyimlerinden
      faydalanmak istiyor.Ama 2-3 günlük zaman aralığında yazılmış aynı ürünü öneren 15-20 mesajı iyiniyetle karşılamakta
      zorlanıyorum.

sinan_15 arkadaşım acizane tavsiyem bence servisleri bi araştır hangi markaların servisleri daha hızlı düzenli ve iş takibi yapabiliyor sınırlı yada sınırsız bütçeyle istersen dünyanın en iyi klimasını al istersen en kötüsünü al eğer servis acemiyse kötüyse aldığın malında hayrını göremezsin bu manada ilk önce montajı yapacak olan servisi masaya yatır en iyi klimayı aldığını düşün servis rakorları iyi sıkmıyorsa gazını kaçıyıyorsa o klima ne yapsın sonuç olarak ferrariyede binsen içinde yakıt yoksa yolda kalırsın
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      12 Nisan 2011 21:16:45
      quote:

Orijinalden alıntı: natilus99

quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

zorlanıyorum.

sinan_15 arkadaşım acizane tavsiyem bence servisleri bi araştır hangi markaların servisleri daha hızlı düzenli ve iş takibi yapabiliyor sınırlı yada sınırsız bütçeyle istersen dünyanın en iyi klimasını al istersen en kötüsünü al eğer servis acemiyse kötüyse aldığın malında hayrını göremezsin bu manada ilk önce montajı yapacak olan servisi masaya yatır en iyi klimayı aldığını düşün servis rakorları iyi sıkmıyorsa gazını kaçıyıyorsa o klima ne yapsın sonuç olarak ferrariyede binsen içinde yakıt yoksa yolda kalırsın

Tamamen katılıyorum.

Bir arkadaşın 3-4 yıl kadar önce bayağı bir para ödeyip aldığı bir Toshiba Suzumi kötü montaj yüzünden resmen kâbus olmuştu.
      Aynı kişi defalarca geldi-gitti; sonunda ana şirkete şikayet edilince işe el koydular ve arkadaşa yeni bir klima verip olayı kapattılardı.
      Tabii başka bir servis kurduydu yeni aleti ve o eskisiyle ilişkiyi kesmişti bildiğim kadarıyla ana firma.
      Arkadaş birkaç ay sinir sahibi olmakla olayı atlatmıştı, ana firmanın ciddiyeti sayesinde.
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      13 Nisan 2011 10:27:21
      benzeri olay bizimde başımıza geldi marka söylemiyeceğim bi montaj yapılmış yetkili servisi en az 4-5 sefer kart değiştirmiş klimanın kompresörünü değiştirmiş selonoid ventil değişiyor gene yok..

iç ünite komple değişmiş gene yok
      voltajları ölçüyorlar normal
      cihaz yarım saat çalışıyor sesli sinyal verip kapanıyor

öyle böyle akraba olmuşlar müşteri ile cihaz kaset tavan

bizi çağırdılar gittik baktık cihazın kasetini yani ön kabini söktük arızayı araştırdık bulduk üfledik açılmadı
      drenaj hattını komple söktük içine ambalaj köpüğü kaçırmışlar montaj yaparken pompada basamıyor suyu tıkanmış çıkartamadık söktük değiştirdik sorun çözüldü

adamlar nerdeyse ayağımıza kapanacaklar yemek çay gazoz ne ikram edeceklerini şaşırdılar ücret olarakta çok bi şey değil bi kaç yıl oldu sanırım ya yirmi en fazla 50 lira adamlar bir klima parası harcamışlar çözememişler hiç unutmuyorum 50 lirada bahşiş verdiler..

neyse aradan 1 hafta kadar geçti cihazın distribütörlüğünden geldiler yetkili servisi feshetmişler bize verdiler şu an hizmet verdiğimiz markalar arasına kattık isteyen sayfamızı inceleyebilir reklam olacak ama biz tekirdağda klima işi yapıyoruz tekirdağ bölgesinden arkadaşların problemlerine yardımcı olabiliriz sitemize bekleriz sitemiz profesyonel değil amatörce kendi imkanlarımızla yapıyoruz ve her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz..www.tekirdagklima.com adrsesinede bekleriz.. efm hiç kimse herşeyi tam bilemez değilmi arkadaşlar bizde web sayfası yapmayı tam bilmiyoruz elimizden gelen budur idare edin artık eksiklerimiz varsa yardım edin eleştirin bizi,

ha unutmadan biz interaktif satış yapmıyoruz yani tekirdagda klima almak isteyen arkadaşlarımızı işyerimize çayımızı içmeye bekliyoruz ürünlerimizi tanıtırız begendirebilirsek fiyattada anlaşırsak montajımızı yapıyoruz www.tekirdagklima.com bekleriz <
      |
      |

• Teğmen
      242 Mesaj
      13 Nisan 2011 11:27:24
      Mitsubishi klima fiyat aldım biraz önce iş yerime
      MSZ serisi GE35VA 2,795 TL , GE50VA =3,855 TL
      fiyatlar tahminimden çok fazla çıktı
      başka hangi markalara bakmam gerek sizce
      iki tane gerekiyor iş yerime

tespit edilen birinci 18,000 btu
      diğeri ise 12,000 btu

tavsiyelerini bekliyorum...
      tşk...
      |
      |
      13 Nisan 2011 11:41:12
      klimaya ne kadar bir bütçe ayırdınız bilemiyorum klimada beklentileriniz nelerdir özellik olarak mesela inventer mi ? istiyorsunuz .. hava filtresi özellikleri olarak ne istiyorsunuz.. günde kaç saat kullanacaksınız ..

biraz daha detaylı olarak isteklerinizi bildirirseniz yardımcı olacağım size
      |
      |
      13 Nisan 2011 18:16:47
      Arkadaşların fiyat vermesi problem değil
      amacım ürünler çokmu pahalı yoksa markadan dolayımı onu öğrenmek istedim
      Bütçem de 3bin TL civarıydı haliyle mütsubishi fazlasıyla aştı.
      Şimdi LG Beko ve bildiğim birkaç markaya bakıyorum...
      Sadece marka olarak fikir istedim
      İnverter klima olması elbette tercihimdir...
      İş yerim olduğu için büyük ihtimal günde 8 saat en az çalışacak
      filtreler konusuda çok bilgim yok oda bilen kişilerin tecrübelerine göre değerlendireceğim.

Teşekkürler...
      |
      |
      13 Nisan 2011 19:46:52
      quote:

Orijinalden alıntı: MoB1881

Arkadaşların fiyat vermesi problem değil
      amacım ürünler çokmu pahalı yoksa markadan dolayımı onu öğrenmek istedim
      Bütçem de 3bin TL civarıydı haliyle mütsubishi fazlasıyla aştı.
      Şimdi LG Beko ve bildiğim birkaç markaya bakıyorum...
      Sadece marka olarak fikir istedim
      İnverter klima olması elbette tercihimdir...
      İş yerim olduğu için büyük ihtimal günde 8 saat en az çalışacak
      filtreler konusuda çok bilgim yok oda bilen kişilerin tecrübelerine göre değerlendireceğim.

Teşekkürler...

sizin bütçenize göre tavsiye edebileceğim klimalar orta segmentte ki klima modelleri olacaktır Midea fujitsu therma electra airwell samsung frigidaire gibi 2. sınıf klimalar yada 2.ci sınıf demiyelimde en iyisinin bi altı modeller bu ismini zikrettiğim klima markaları kesinlikle kötü değil fakat cop degerleri eer değerleri 1. sınıf süper pahalı modellere göre performansı onlar kadar olmasada onlara çok yakın olan cihazlar yani şu şekil bi örnek verecek olursak diyelimki DAIKIN inventerli klima 1 yılda 500 tl sarfiyatı var orta segmentteki saydığım markalardaki klimalarda 1 yılda 480 lira gibi bi sarfiyatları var

klima filtresine gelince ben o kadar çok önemsemiyorum her gün sokakta caddede yürüyoruz sürekli kapalı iklimlendirilmiş bir ortamda değiliz dolayısı ile havada her türlü partikülü soluyoruz sonra eve yada iş yerine geldiğimizde klimayı açıp havayı filtre edip o havayı soluyoruz bu ne derece faydalıdır yada her gün 2 paket sigara içiyoruz sonra klimayı açıp temiz hva alıyoruz ne kadar sağlıklı olabiliriz ki siz değerlendirin

siz eğer üçüncü sınıf yada dördüncü sınıf markalar düşünüyorsanız eğer yerli markalara bakabilirsiniz onlarda marka cihazlar var

malum vestel jeg demirdöküm arçelik airfel beko gibi kötülemek istemiyorum ama ben olsam vantilatör alırım

bu cihazlarla DAIKIN MİTSUBİSHİ FUJİTSU HİTACHİ PANASONİC TOSHİBA kıyaslamak sa FERRARİ ile HACI MURATI ANADOLU kıyaslamak gibi bi şey olur

başka örnek verecek olursak ferrari 100 metreyi 3 saniyede alıyor mersedes bmw 6 sn hacı murat 10 sn gibi bahsini ettiğim ürünler ferrariye kıyasla mersedes bmw gibi düşünün hacı murat ise vestel demirdöküm gibi cihazlar
      |
      |

• Yüzbaşı
      601 Mesaj
      13 Nisan 2011 20:43:26
      merhaba
      evin ic yapısı geregi multi tip klima almam gerekiyor-2iç bir dış
      ancak bugun konustugum servis multi klimaları tavsiye etmedi-kendi bayi old halde.gercek degerinde sogutmaz dedi-tek tek calıssa bile
      performans cok dusuk olur dedi
      dogru mudur?
      almayı dusunduklerim;
      dış-sharp AE-X3M18JR
      iç-sharp AY-XPM9FR Klima AY-XPM12FR Klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendirf -- 13 Nisan 2011; 20:46:06 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
SEO
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,393
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.