Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (414. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
61. Sırada  bugün en iyi #56
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doctor09

2000 liraya demirdöküm 18000 BTU ve 9000BTU iki tane klima aldım 10 taksit size göre fiyat nasıl kazık yediysem söyleyinde bari ne kadar yediğimi öğreneyim yada iyi fiyat deyinde içim rahatlasın

Bişey almışssınız ya ... daha ne istiyosunuz.. valla kasıldım bu klima işinde....
  • Öncelikle şunu söylemeliyim GREE Çin klimalarında çıtayı iyice yükseltti bence.

Şimdi plastik kalitesi konusuna gelince ,bence plastik kalitesi önemli,çünkü plastikten çalan nelerden çalmaz acaba??Egerilk iş plastik kalitesinin düşüklüğü ile başlıyorsa,diğer kompenetlerde de mutlaka kalite düşecektir.Çünkü mantık çalmaya yönelik.Bu arada kalitesizlik ile kabul edilebilirlik arasında fark var tabiki de!!

Bana sorarsanın LG gurubunda üretilen mallarda hep bir malzemeden çalma var.Dranaj tavaları o kadar basit yapılmış ki her an sökerken elinizde kalacak gibi.İç ünite serpantinler diğer ürünlere göre çok küçük (alan m2 olarak hacimsiz)ve bu serpantinlerde kullanılan bakırboru çapı tüm Japon ve çinlilere göre daha ince bakırboru çapında imal edilmiş (buda kilogram farkı yapar )Son bir şey söyleyeyim,15 adet LG multi 2 yıllık cihazlarla arıza ile baş edemedim,hepsini söküp hurdaya gönderdim,yerine yeni cihaz taktım kurtuldum.

En kötü çinli cihaza 100 tl olsun ikinci el alabilirim.LG vs.-Vest. bedava ver dükkana sokmam.Zaten yemin de ettim elimi sürmeyeceğim artık.

Ha gelelim plastik kaliteli,kumada çok şık, buda ölçü değil tabiki de,işe yaramazsa neyleyeyim süsü püsü.

Kompresör şu marka imiş falan filan,oda hikaye,önemli olan tüm bileşenlerin toplam kalitesi ve tabikide soğutma teknolojisi,hesabı iyi tutturmak.

Her şey çok güzel mal 10 numara ,satan ithal eden dandik işte oda işe yaramaz klima bence.

Fiyat mı ? 9 luk 800-1000 TL,12 lik 1000-1200 TL,18 lik 1400-1700 TL,24 lük 1800-2200 TL arası klasik makinalar kimseyi üzmez.Bence bunun altı fiyatlarda mutlaka bir eksiler olacaktır.Tabi Gree Koçtaş gibi fırsatlar çok iyi oluyor bazen bunları kaçırdın mı saç baş yolarsın.Zibro nun bir ara 1526 yı sattığı fiyatı şimdi ikinci el olsa alamazsın.

İnverter derseniz ise bu fiyatlara 300-500 TL arası ekleyin güzel makinalar alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Öncelikle şunu söylemeliyim GREE Çin klimalarında çıtayı iyice yükseltti bence.

Şimdi plastik kalitesi konusuna gelince ,bence plastik kalitesi önemli,çünkü plastikten çalan nelerden çalmaz acaba??Egerilk iş plastik kalitesinin düşüklüğü ile başlıyorsa,diğer kompenetlerde de mutlaka kalite düşecektir.Çünkü mantık çalmaya yönelik.Bu arada kalitesizlik ile kabul edilebilirlik arasında fark var tabiki de!!

Bana sorarsanın LG gurubunda üretilen mallarda hep bir malzemeden çalma var.Dranaj tavaları o kadar basit yapılmış ki her an sökerken elinizde kalacak gibi.İç ünite serpantinler diğer ürünlere göre çok küçük (alan m2 olarak hacimsiz)ve bu serpantinlerde kullanılan bakırboru çapı tüm Japon ve çinlilere göre daha ince bakırboru çapında imal edilmiş (buda kilogram farkı yapar )Son bir şey söyleyeyim,15 adet LG multi 2 yıllık cihazlarla arıza ile baş edemedim,hepsini söküp hurdaya gönderdim,yerine yeni cihaz taktım kurtuldum.

En kötü çinli cihaza 100 tl olsun ikinci el alabilirim.LG vs.-Vest. bedava ver dükkana sokmam.Zaten yemin de ettim elimi sürmeyeceğim artık.

Ha gelelim plastik kaliteli,kumada çok şık, buda ölçü değil tabiki de,işe yaramazsa neyleyeyim süsü püsü.

Kompresör şu marka imiş falan filan,oda hikaye,önemli olan tüm bileşenlerin toplam kalitesi ve tabikide soğutma teknolojisi,hesabı iyi tutturmak.

Her şey çok güzel mal 10 numara ,satan ithal eden dandik işte oda işe yaramaz klima bence.

Fiyat mı ? 9 luk 800-1000 TL,12 lik 1000-1200 TL,18 lik 1400-1700 TL,24 lük 1800-2200 TL arası klasik makinalar kimseyi üzmez.Bence bunun altı fiyatlarda mutlaka bir eksiler olacaktır.Tabi Gree Koçtaş gibi fırsatlar çok iyi oluyor bazen bunları kaçırdın mı saç baş yolarsın.Zibro nun bir ara 1526 yı sattığı fiyatı şimdi ikinci el olsa alamazsın.

İnverter derseniz ise bu fiyatlara 300-500 TL arası ekleyin güzel makinalar alırsınız.

işte budur...

• Neyse fazla traş cildi bozarmış

Buyrun o zaman size adam gibi güzel bir Kampanya,satan arkadaşımızın refenransıda çok yüksektir

http://forum.donanimhaber.com/m_23254792/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48099561

++
    "GREE" isteyenler vede Koçtaş tan malı kaçıranlar için bence daha güzel ve "Inverter" li bir seçenek çıktı!
    Bu mal elbette Koçtaş taki mal gibi değil ve çok daha kaliteli!

++
    GREE olayı bence OK dir,ben plastiğine/kumandasına veya çeşitli işlerine pek takılmıyorum açıkçası,kaldıki ben bu işlerin
    başka bir versiyonunda çok ciddi senelerimi geçirdim,"kaliteden götürmek" artık her yerde vardır,hele hele benim konum olan
    Paneller işine girersem kafayı yersiniz "yok yahu" diyede hepten şaşarsınız

Kaliteden götürmeyenmi var yaw!!!
    Aslında var elbette ama bunların sayısı hikaye!

Günümüz teknolojisi zaten "götürmek" üzerine,yani herifler çok ciddi AR&GE ve çeşitli atraksiyonlar yapıyorlar maliyet olayını
    düşürmek için,tabi bunun içinde de "götürmek" olayıda hep vardır,kısaca teknoloji o kadar ilerlemed,götürmeye aynen devam

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Neyse fazla traş cildi bozarmış

Buyrun o zaman size adam gibi güzel bir Kampanya,satan arkadaşımızın refenransıda çok yüksektir

http://forum.donanimhaber.com/m_23254792/mpage_1/f_/key_//tm.htm#48099561

++
    "GREE" isteyenler vede Koçtaş tan malı kaçıranlar için bence daha güzel ve "Inverter" li bir seçenek çıktı!
    Bu mal elbette Koçtaş taki mal gibi değil ve çok daha kaliteli!

++
    GREE olayı bence OK dir,ben plastiğine/kumandasına veya çeşitli işlerine pek takılmıyorum açıkçası,kaldıki ben bu işlerin
    başka bir versiyonunda çok ciddi senelerimi geçirdim,"kaliteden götürmek" artık her yerde vardır,hele hele benim konum olan
    Paneller işine girersem kafayı yersiniz "yok yahu" diyede hepten şaşarsınız

Kaliteden götürmeyenmi var yaw!!!
    Aslında var elbette ama bunların sayısı hikaye!

Günümüz teknolojisi zaten "götürmek" üzerine,yani herifler çok ciddi AR&GE ve çeşitli atraksiyonlar yapıyorlar maliyet olayını
    düşürmek için,tabi bunun içinde de "götürmek" olayıda hep vardır,kısaca teknoloji o kadar ilerlemed,götürmeye aynen devam

++

Albani Üstat,

benim 24m2 lik salona 18k btu luk Zibro takıp kurtulsam bir zararı olur mu .. kapasite biraz fazla .. ama belkide yararlı olur .. düşük kapasitede çalışır..
    yoksa 12k btu luk modeli alıp kurtulsammı .. ama daha cok sogutma.. biliyosun debeleniyorum kaç gündür :)

• arkadaşlar,5.katta oturuyorum.en son kat.evimin salonu 20 m2.salonda oturuyoruz yaz kış.evim dogalgazlı salon kışın çok güzel ısınıyor.fakat yazın yanıyoruz.apartmanın dış cephe yalıtımı yok.eski bina.26 yıllık bina.bize sadece sogutacak klima gerek.ne marka ve model önerirsiniz?kaç btu 'luk alalım?kocaelide oturuyoruz.kışın en fazla sıcaklık -2 derece.onun için inverterli modelleri eliyorum.geçen sene arçelikten keşife geldiler.13500 btu sogutma kapasiteli klimanın yeterli oldugunu söylediler AMA sizin degerli fikirleriniz önemli Benim için. Yardımcı olurmusunuz?bütçem 1600 tl.
  • Sn.ata

-Zibro alacaksın OK dir+ama bunu Birol Hocaya sor,zaten Gree içinde kampanya yapmış ya bunu alırsın yada Zibro alırsın ve
    24m2 lik alana 18lik klima çok fazla gelir!!!

Örneğin Gree(ECO-Change) Model 6534=12lik yeter sana,Birol Kampanya yapmış!

yukarıda linki var tıkla+

++
    Bana sorarsan GREE(Koçtaş taki cihaz) en ucuz yollu ve performanslı cihaz veya Arçelik Inverter 12064 al derim+

Yok paraya kıyacağım dersen,örneğin Mitsu.Elec.DeluxPower modelini al o zaman
    Senin 24m2 lik alanı sıkı bir bir cihaz olursa 9luk bile yeter!!!(eski LCC Fujitsu lar böyle idi 25m2 ye kadar çıkıyordu 9 lukları)
  • bence artık ciddi çalışan tüm klima markalarınin birbirine kıyasla üstün özellikleri bulunmakta klima seçimi karpuz seçer gibi seçilmemeli fiyat performans oranı burada öne çıkıyor gibi klima seçmek için size yardımcı olacağına inandığım güzel bilgilerin olduğu marka olarak değilde ilk önce hangi özellikleri dikkate almalıyızı ön plana çıkartan bir bilgi bankası gibi döşenmiş güzel bir forum sayfası var bilgi alabilirsiniz diye düşündümwww.tekirdagklima.com buradan foruma girin orada yazan tüm bilgileri buraya yazmam kopyalamam imkansız bu yüzden siz kendiniz inceleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: modesit

arkadaşlar,5.katta oturuyorum.en son kat.evimin salonu 20 m2.salonda oturuyoruz yaz kış.evim dogalgazlı salon kışın çok güzel ısınıyor.fakat yazın yanıyoruz.apartmanın dış cephe yalıtımı yok.eski bina.26 yıllık bina.bize sadece sogutacak klima gerek.ne marka ve model önerirsiniz?kaç btu 'luk alalım?kocaelide oturuyoruz.kışın en fazla sıcaklık -2 derece.onun için inverterli modelleri eliyorum.geçen sene arçelikten keşife geldiler.13500 btu sogutma kapasiteli klimanın yeterli oldugunu söylediler AMA sizin degerli fikirleriniz önemli Benim için. Yardımcı olurmusunuz?bütçem 1600 tl.

Yazmadan önce birkaç post geridekileri okusaydınız size gerekli olanı görecektiniz.

Servis zaten keşfi yapmış, o değerde soğutma gücünde standart bir klimayı ayırdığınız bütçenin yarısına kurdurabilirsiniz.
    Marka olarak eski postlarda ben de başkaları da önerdik o güçlerdeki aletlerden, biraz gerideki postları okuyun göreceksiniz.

• Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Öncelikle şunu söylemeliyim GREE Çin klimalarında çıtayı iyice yükseltti bence.

işte budur...

bence de,işte budur , klima almamış olsaydım sayın mbirol'dan mutlaka fikir alırdım nede olsa bu işi birebir yaşıyor,gerçi ben klimamdan çok memnunum maşallah şimdilik bir problem çıkarmadı ve umduğumdan çok düşük elektrik faturası gördüm

ayrıca sayın albani yine döktürmüş hele biz sadece kullanıcıyız sözüne bittim,hani uyuşturucu kullanıcıları yaklandığında "biz satıcı değil içiciyiz der ya "

• alptuğ56
    sizin klimanız ne marka?cok memnun oldugunuzu söylemişsiniz.8-9 sayfa öncesini okudum.türkiyedeki elektrik voltajının artıp azalmasindan bahsetmişler.mits.elektrik ve diger kaliteli markalar çok nazikmiş ve devreleri yanıyormuş.ve bunu tüketiciye söylemiyorlarmış.o zaman hangi markaya yönelelim?airfel nasıl marka olarak?arkadaşlar benim istedigim elektrigi az tüketsin AMA en önemlisi filitreleri çok kaliteli olsun.tozu,maykı vs. çok güzel süzsün tertemiz hava versin istiyorum arkadaşlar.şimdi bana önereceginiz markalar. 13500 btu soğutur dediler keşife gelenler ben 1500-16000 btu sogutan bir model alsam daha iyi olur mu?
  • Klimanın işi soğutmak ve ısıtmaktır.Hava temizlemek adı üstünde Hava Temizleme cihazının işidir.Size tavsiyem orta düzey bir klima yanında da bir hava temizleme cihazı almanız.Eger filitre vs. gibi hikayelere kapılarak klima alırsanız yanlış yollara sapabilirsiniz......
  • Zibro da ayrıca çok kaliteli Hava Temizleme cihazları vardır!

Hava temizleme işinde klimalar hikayedir

Bir dünya filtre özelliği v.s v.s yazılır-çizilir v.s ama klimalar o işlerde hikayedir!

Her Hava Temizleme cihazlarıda,bu işi yapamazlar!!! bu konuda de işin boku çıkmıştır piyasada

PVG nin Sitesine gir ve oradan incele bu cihazları;http://www.pvg.com.tr/

Bu konuda hassas iseniz kaliteli bir Zibro Temizleme cihazı alın derim size!

++

Alptug kardeş evet sadece "kullanıcıyız"

++
    Birol kardeş, şu GREE üretimi cihazlardan bahsetsene millete?? Kapanya demişsin ama biraz çalış Hocam
    Yoksa sendemi PVG gibi "tok satıcısın"

Hitac/Fuji tokluktan dolayı işi bile bırakmışlar gari Zibro da öyle anlaşılan,yaw şu fiyatları bir türlü
    aşağıya revize edemiyorlar!! yoksa verece gazı Zibro ya ama rakamlar neşeli değil,yani her adama hitap etmiyor!

Hadi hayırlı işler

CAN++

• quote:

Orijinalden alıntı: modesit

alptuğ56
    sizin klimanız ne marka?cok memnun oldugunuzu söylemişsiniz.8-9 sayfa öncesini okudum.türkiyedeki elektrik voltajının artıp azalmasindan bahsetmişler.mits.elektrik ve diger kaliteli markalar çok nazikmiş ve devreleri yanıyormuş.ve bunu tüketiciye söylemiyorlarmış.o zaman hangi markaya yönelelim?airfel nasıl marka olarak?arkadaşlar benim istedigim elektrigi az tüketsin AMA en önemlisi filitreleri çok kaliteli olsun.tozu,maykı vs. çok güzel süzsün tertemiz hava versin istiyorum arkadaşlar.şimdi bana önereceginiz markalar. 13500 btu soğutur dediler keşife gelenler ben 1500-16000 btu sogutan bir model alsam daha iyi olur mu?

sayın modesit
    benim klimam mitsubishi srk35zjp inverter 12000 btu,bu cihazda filtre olarak sadece toz filtresi var bunun dışında başka bir özellik yok,bu cihazın fiyatını yüksek bulanlar var onun için bu formdaki arkadaşlar pek tavsiye etmiyorlar,ancak bugün airfel bayiine filtre almak için uğradım bu cihaza sonradan filtre takılabildiği için ancak tamamen şok oldum öve öve bitiremedikleri filtreler uyduruktan birşey sağolsun servis bana bedava bir takım verdi çoğu şirket bunları hiç taktırmıyor onun için bizde isteyene veriyoruz deyince iyiki boş yere bu özelliklere para vermediğime bir daha sevindim,yine negatif iyon dedikleri şahsen beni inandırmıyor ben ayrıca hava temizleme cihazı kullanıyorum o cihazda olduğu halde kullanmıyorum,birde sağa sola kanatçık olayı varki bu da yine tartışılabilir şahsen küçük bir odada bence hiç gereği olmaz ancak büyük yerlerde işe yarayabilir,

yukarıda yazdıklarımdan sonra ben hala mitsubishi diyorum ancak biraz pahalı gücü yetenler için tavsiye edilir,yine özellikle sayın kocausta'nın önerdiği Beko ve Arçelik' birer serini var (daha önceki konuları incelerseniz göreceksiniz), bu cihazlar bizim kendimizin kullandığı cihazlar ancak bu iş renkler ve zevkler işine de girer benim beğendiğimi sen senin beğendiğini ben beğenmeyebilirim,önceki mesajları okumuşsanız bir arkadaş bana önerdi cihaz yüksek voltajdan bozuldu diye bizleri suçladığını bile görebilisiniz

siz kaç m2 yi soğutacaksınız ,13500 btu soğutur derken sanki tek firmayı öne çıkarmışlar gibi geldi belki 12000 btu yeter,diğer konu gereksiz yere daha büyük klima almak saçma bir iştir ancak kritik değerlere denk geliyorsa o zaman bir büyük klima alamak tabiki daha doğru olacaktır ama laf olsun diye büyük klima almak parayı sokağa atmak demektir,

diğer bir konu mits.elektrik ile mits.havy'i aynı firma zannedenler var bunlar ayrı firmalar,mits.ve diğer markalar nazik falan değil sadece mits.elektrik bazı modellerinde düşük voltaj koruma devresi koymuş fakat bizim insanımız her durumda çalışan klima istedikleri için adamlar hem ekstra masraf yapmış hemde kimseye yaranamamış,aynı şekilde yüksek voltaj koruması koysalarmış bu kezde şehir elektriği 240 voltu geçince çalışmayacaktı siz o zaman seyreyleyin bizim insanımızı artık kimse mits.almazdı,yani elektronik bilgisi olmayan arkadaşlar sağolsun atıp tutuyor insanların kafası karışıyor,Türkiye'de elektrik standartı 200 ile 240 volt arasında olması kabul edilir,ancak kullandığımız cihazlar o kadar akıllı olmadıkları için 160 volttada 260 volttada çalışmak için çaba sarfediyor bu iyi değil aksine çok kötüdür yani bütün cihazlar tehlike altında demektir,biz birde övünmesini çok severiz efendim şunun kliması şu voltajda çalışmıyor benimki çalışıyor gibi ama dediğim gibi en azından cihazların ömrü kısalıyor yine dikkat ederseniz bizim ampuller çok kısa sürede bozulur herkes yine firma suçlar akıllarına yüksek voltaj hiç gelmez,

az elektrik yaksın diyorsunuz işte bu durumda mutlaka yüksek ve gerçek eer ve cop değerleri olan inverter bir klima alman gerekir o zamanda fiyatlar yükselir ama bence az elektrik yakacak diye çok büyük paralar vermekte saçma çünkü bu cihazlar 2500 tl yada daha yüksek oluyorki bu fark çok uzun sürelerde dahi telafi olmaz

• sayın albani öncelikle geçmiş olsun diyorum gerçekten çok şaşırdım cezalı ibaresini görünce,neyse sayılı gün çabuk geçer derler sakın dalga geçtiğimi zannetmeyin sadece bana tuhaf geldi işin gerçeği nedenini de anlayamadım yoksa gülme komşuna gelir başına sözünü hiç unutmayanlardanım , birde şimdi cevap veremiyorsunuz ya biraz takılayım dedim ,selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın albani öncelikle geçmiş olsun diyorum gerçekten çok şaşırdım cezalı ibaresini görünce,neyse sayılı gün çabuk geçer derler sakın dalga geçtiğimi zannetmeyin sadece bana tuhaf geldi işin gerçeği nedenini de anlayamadım yoksa gülme komşuna gelir başına sözünü hiç unutmayanlardanım , birde şimdi cevap veremiyorsunuz ya biraz takılayım dedim ,selamlar

• arkadaşlar DEMİRDÖKÜM DD A2-12 HP 12000 BTU SPLIT KLİMA (A ENERJİ SINIFI)
    799,90 TL tavsiye edermisiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: lochaberus

arkadaşlar DEMİRDÖKÜM DD A2-12 HP 12000 BTU SPLIT KLİMA (A ENERJİ SINIFI)

dış ünitenin çok gürültülü olduğuna dair şikayetler var ,işin ilginci daha önceleride anlattığımız A sınıfı olayı bu makinada görülüyor,yani 3.20 eer ve 3.60 cop değerler A sınıfına girdiğine göre bu cihazda eer 3.21 ve cop 3.63 bildirilmiş,ben şahsen bu kadar sınırda bir değere şüphe ile bakıyorum,diğer bir konu R22 gazlı,bu daha iyimi ? daha kötümü bir çok yerde tartışıldı,tekrar yazayım yeni cihazlarda gaz R410 ve sadece ozon tabakasına zarar vermediği iddia edilen bir gaz bu,artık seçim alıcıya kalıyor,yine ses düzeyini iç ünite 34-40, dış ünite 52 db olarak vermiş ama ne hikmetse sesinin yüksek olduğu konusunda şikayetler var,biraz sesten ne olur demeyin özellikle apartmanda oturuyorsanız komşularınız şikayetçi olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 11 Nisan 2011; 3:07:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lochaberus

arkadaşlar DEMİRDÖKÜM DD A2-12 HP 12000 BTU SPLIT KLİMA (A ENERJİ SINIFI)

Ben tavsiye ederim, evimde 2005 komple çin imalatı 9 bin btu ve 2010 AL serisi 9-12 bin btu kullanıyorum.
    Ses yüksek değil, sadece yatak odasındaki gece sessizliğinde belli oluyor.
    A2 serisinden komşularım kullanıyor, onlar daha da iyi.

Verimlilik değerleri sabit hızlı aletlerde hep sınıf limitlerinin hemen üzerinde belirleniyor tüm markalarda.
    Bence kafayı takmayın, bu aletlerde ısıtmada verilen değerlerin sallama olmadığını kullanıcı olarak gördüm.

Ama o aleti market markası olarak daha ucuza da bulabilirsiniz, mesela migrosta.
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.