Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: noqem35, straightness, chamurpeace Daha Az
3 Kayıtlı Üye
39.246
Cevap
329
Favori
3.175.882
Tıklama
Giriş
      3700 Mesaj
      05 Nisan 2011 16:42:09
      Durum belli oldu
      |
      |
      05 Nisan 2011 16:45:14
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Durum belli oldu

ne mutlu size..
      |
      |
      05 Nisan 2011 19:24:15
      12 lik standart klima alın.Fiyatlar 800 ila 120 aralığında.1200 TL ye çok iyi bir orta segment makina alabilirsiniz
      quote:

Orijinalden alıntı: tenahiz

20 metre kare oda için nasıl bir klima?

Adana ilinde
      kuzey çephe
      sadece soğutma için
      Bütçe 800-1000 arası

Arkadaşlar güzel bir klima tavsiye edebilir misiniz?
      |
      |
      05 Nisan 2011 20:46:34
      merhaba arkadaşlar.

odam 17 metrekare yalıtımlı güney cephe ara kat.çanakkale..

toshiba 10skv yada 10skvr düşünüyorum..

odam için yeterlimi yoksa fazlamı? birde aralarında 300 tl fark var ama skvr eer ve cop değerleri çok daha fazla

teşekkürler
      |
      |
      amd a10 7850k--Gigabyte G1.Sniper A88X--WD 2x500 GB Cav.Blue--G Skill RipjawsX F3-14900CL9-8GBXL--ZALMAN Z5 PLUS--OCZ ZS 650W 80+ psu-Samsung 22x DVD--SAMSUNG 32'' 1980x1020--Logitech mk 320 set--Microlab 6623
    • Yarbay
      3700 Mesaj
      05 Nisan 2011 21:14:10
      quote:

Orijinalden alıntı: firstafa_

merhaba arkadaşlar.

odam 17 metrekare yalıtımlı güney cephe ara kat.çanakkale..

toshiba 10skv yada 10skvr düşünüyorum..

odam için yeterlimi yoksa fazlamı? birde aralarında 300 tl fark var ama skvr eer ve cop değerleri çok daha fazla

teşekkürler

SKVR

Arada oldukça büyük verimlilik farkı var, 300 lira fiyat farkına değer.
      |
      |
      05 Nisan 2011 21:25:41
      quote:

Orijinalden alıntı: cem506

Sn. Albani sizinde tavsiyeleriniz üzere Gree 9000 btu almaya karar verdim evim 12 m2 ara kat ben sadece soğutma maksatlı kullanacam acaba ısıtmasından bu kadar memnun iken soğutmada sıkıntı çıkabilir mi vede alan başka bir arkadaşımız forumda ben 23 dereceye ayarlamama rağmen 29 derece duruyor demiş acaba siz ayarladığınız ısıya gelince böyle bir sıkıntınız var mı eğer gönül rahatlığıyla alabilirsiniz derseniz almayı düşünüyorum bir de yaz 'ı dahada olmasa beklesem mi şimdiden çok teşekkür ederim.

valla kardeş ben çok memnun kaldım fiyatınıda göz önüne alınca tabiki!)

Ancak havalar henüz ısınmadığı için Soğutma performansını bilmiyorum
      Isıtmasını ise ancak 10-15gün kadar deneyebildim,çünkü burası Antalya ve havalar artık Isıtma için
      klima gerektirmiyor artık,denediğim bu süre içinde ise mükemmel ısıtma yaptı

Ben bunu Yatak odasına taktım 13m2 lik ara kat,yalıtım çok iyi v.s

Mutlaka Soğutmada da bu cihaz iyi iş çıkaracaktır,hele Temmuz/Ağustos gelsin o zaman yazarım gari

Sen ayrıca hangi Şehirdesin??

Diğer sorduğun durum ise şöyledir(yani benim gördüğüm)
      Kumanda dan Isıtma için 26/27derece ayarladım;ancak cihazın iç ünite üzerindeki göstergesi(duyarga),tavana yakın ve daha hassas
      ve cihaza yakın bir bölgeyi algıladığı için;orada görülen ısı 28-29-30 gibi oluyor!! zaten bu dereceyi(29-30) görüncede cihaz duruyor!!!

Ancak bu esnada ortam elbette 28-30 derece olmuyor!!

Ben oda ortamı ısısını ise normal termometre ile ölçtüm yapıyorum(Digital Term. ile değil!!) ve bulduğum ısı değerleri yaklaşık 21-22-23 gibi oluyor!!!
      buda son derece yeterli yapıyor zaten ortamı!
      Termometreyi odanın değişik yerlerine ve değişik yüksekliklerine koyarakta denedim! dolayısıyla her noktada elbette aynı ısı olmaz/olmuyor!!
      Ancak oda geneli itibarıyla zaten yeterli sıcaklığa geliyor!(bu işlemi son 7 günde 26dereceye ayarlarak yapmıştım!)
      Sanırım 25derece bile yapsam olacaktır!

Ayrıca klima yaklaşık 3,5/4 metre uzağa çok güzel sıcak üflüyor!! oranında ısısını ölçtüm bu arada;çıkan dereceler ortalama 30-32 gibi oluyor!!!
      örneğin flapı yere 45derece açıyla eğdim ve 3 metre ilerisine ve tam termometreye gelecek şekilde çalıştırdım 33-34 derecelere kadar geldi!

valla benim amatörce yaptığım ölçümler bunlar oldu kardeş,ben bu malı 599 kağıda aldım,bundan iyisi Şam da Kayısı gari

Yaza 18lik bulursam Salonada Gree takacağım!
      Çünkü 9luğun hele bir Soğutma performansını göreyim o zaman kesin kararını vereceğim
      Ancak maldan tık yok gibi ve sanırımda bu mal gelmeyecek gibi geliyor bana!! inşaallah gelirde vatandaş hem oldukça ucuza hemde
      oldukça iyi bir klimaya sahibi olur

Umarım bu bilgiler işine yarar!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      05 Nisan 2011 23:11:30
      Beyler "capon cihazlar" derken ltf hangi Markanın hangi Modelleri olarakta açıklayın zahmet olmzsa!

Zibro/Hitac haricinde(o da sadece bazı modellerinde!!);TR de benim bildiğim pek yok gibi bu harbi "capon" cihazlar
      veya belki buna Pany ile Tosh un bazı serilerini de dahil edebiliriz!

Evet birisi üşenmezse şu harbi "capon" cihazlarını yazıversin gari???

Ayrıca bu capon işi klimalar devride geçti-geçiyor gibi,herifler bu işleri aslında çoktan bıraktı,Japonyada böyle yüksek maliyetli
      çoğu cihazlar v.s artık üretilmiyor bile!!!
      ÇİN sağolsun

Basıyorsun parayı aynen en Kralını yapıyorlar(yapamadıkları bir kaç şey kadı zaten bu uyanıkların!!) sen paradan haber veriyorsun bu uyanklara!

++
      Yerli Montajcılar artık bir toparlanmaya gittiler!! yakın gelecekte çok daha iyi seviyeye geleceklerdir!
      Neticede onlarda parayı basınca Çin liye güzel cihazlar getirebiliyorlar!

Ayrıca bu 410 gazı veya Inverter v.s olaylarınıda vatandaş yavaş yavaş öğrendi

Vatandaş aslında bazı klima gazlarınıda "yemiyor" gari

Bu "uyanmada" yakın gelecekte;piyasaya hem ithal hemde yerli montaj daha kaliteli vede daha makul rakamlı cihazlar
      çıkmasına sebeb olacaktır,millet artık Daikin en iyisidir diye direk gidip bir dünya paraya,üstelik "Avro" fiyatlı bu malı almayacaktır!!!
      zaten almıyorlar bile!! ülen kaldımı Avro veya Dolar ile Klima satmak be

++
      ANCAK vatandaş henüz şu "Sınıf gazını" yemeye aynen devam ediyor ve bu konuda henüz uyanmışta değildir!

Dolayısıyla bunu bilen piyasadaki "klima çakalları" neredeyse her cihaz paso "A Sınıfı" diye gaz veriyorlar;bu konuda çok ciddi bir
      kandırmaca ve daha kaba amiyane tabiriyle "geçirmece" çekilmektedir!!

Ben ayrıca ithal cihazlarında çoğunun değerlerini sallama/palavra bulmaktayım!!!! aslında bu "çakallığı" herkes yapmaktadır!!!

Yani Yerli montajcılar yapıyorda,ithalciler yapmıyormu!! aynen herkes bu Sınıf sallamasını yapmaktadırlar!

++
      Nerede bu heriflerin(gerek ithal gereksede yerli montajcıların) EUROVENT TEST Sertifikaları??????
      Ben sadece ithal cihazların bazılarının görmekteyim veya Mitsu.Elec. da olduğu gibi hem TSE hemde Eurovent
      değeleride gördüm;kaldıki TSE nin değerleride Eurovent e göre daha yüksektir!!!

Kısaca Sınıf işinden geçirmece/sallama v.s işleri daha bir süre devam edecektir!
      Ya buna dair bir piyasa düzenlenmesi için ilgili bazı kanunlar v.s gibi mecburiyetlikler çıkmalıdır yada ilgili üretici/ithal firmalar artık bazı çakallıkları
      bırakıp cihazların adam gibi doğru değerlerini vermelidir!

Bu uyanıkları bunları yapmaz tabiki!
      Ama zaman içinde tüketici bu konuda uyanır ve bilinçlenirse,sonunda harbi sınıfı neymiş herkes öğrenecektir!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      06 Nisan 2011 00:31:20
      sayın albani, vatandaş artık öğrendi diyorsunuz ama ben bu ülkedeki insanların r410- r22 gazlarının avantajı dezavantajı nedir yada niye r22 yerine r410 kullanılmaya başladığı ,inverter nedir ? neye yarar gibi konularda ancak % 10'luk bir kısmının bilgisi olduğu kanaatindeyim,heleki eer-cop değerleri hakkında ancak marslılar kadar bilgisi olduğunu zannediyorum ,hatta daha ileri gideyim cihazını 3-5 yıldır kullandığı halde özelliklerini dahi hala öğrenememiş kumandanın sadece 2-3 tuşunu kullanarak işi halledenler olduğundan eminim,peki neden bu kadar eminim dersiniz ? daha 2 gün önce bir tanıdığın klimasında bir problemi araştırırken kumanda tuş fonksiyonlarını sorduğumda bilmiyorum biz o tuşları hiç kullanmadık ki ,cevabı size yabancı gelmiyor değilmi ,özetle bizim insanımız okumaz, okumayı sevmez,niye okusun ? Türkler doğuştan her cihazı ezbere bilir zaten,cihazı kutusundan,ambalajından çıkarır gereksiz kullanma klavuzunu ve garanti belgesini zor ulaşılabilir bir yere saklar sonra kendiside unutur
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      06 Nisan 2011 00:40:27
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın albani, vatandaş artık öğrendi diyorsunuz ama ben bu ülkedeki insanların r410- r22 gazlarının avantajı dezavantajı nedir yada niye r22 yerine r410 kullanılmaya başladığı ,inverter nedir ? neye yarar gibi konularda ancak % 10'luk bir kısmının bilgisi olduğu kanaatindeyim,heleki eer-cop değerleri hakkında ancak marslılar kadar bilgisi olduğunu zannediyorum ,hatta daha ileri gideyim cihazını 3-5 yıldır kullandığı halde özelliklerini dahi hala öğrenememiş kumandanın sadece 2-3 tuşunu kullanarak işi halledenler olduğundan eminim,peki neden bu kadar eminim dersiniz ? daha 2 gün önce bir tanıdığın klimasında bir problemi araştırırken kumanda tuş fonksiyonlarını sorduğumda bilmiyorum biz o tuşları hiç kullanmadık ki ,cevabı size yabancı gelmiyor değilmi ,özetle bizim insanımız okumaz, okumayı sevmez,niye okusun ? Türkler doğuştan her cihazı ezbere bilir zaten,cihazı kutusundan,ambalajından çıkarır gereksiz kullanma klavuzunu ve garanti belgesini zor ulaşılabilir bir yere saklar sonra kendiside unutur

|
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      06 Nisan 2011 00:52:23
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

Aynen katılıyorum, birkaç ta ek yapayım.
      Yurdum insanı (türk-kürt-ermeni-rum farketmez);
      *Konular hakkında KESİN fikir sahibidir, bilgi sahibi olmak önemli değildir, bu karda kışta kim okumayla uğraşıcek, boşver...
      *Takım tutar gibi parti tutar, o partideki lider bir konuda ne dediyse arkasında olur, olayın ne olduğunu inceleyip öğrenmesine gerek yoktur zaten, birileri onun adına düşünüyor ya yeter.

*Klimalı araba alıp ta klimasını hiç kullanmayan kişiler biliyorum, "hasta ediyor" diye kullanmıyor.
      Adam parayı verip o teknolojiyi almış ama kullanmasını beceremiyor.
      Zaten asıl amaç birilerine birşeyleri alabilmiş olduğunu göstermektir.
      *Çok enteresan, bir tanıdık 1900 lira verip BRC LPG sistemi taktırdı (bana sormuştu en iyisi hangisi diye), ve arabasını sadece benzinle kullanıyor, Lpg den korkuyormuş (artık bu kişiyle selam-sabahı kestim).
      *Bu ülkede bilgisayar kullanımı az, ama cep tel. kullanımı çok yüksek (son birkaç yıldır facebook beterine sayı biraz arttı, orası ayrı)
      Bu da, insanların okuyup öğrenmek yerine "geyik ve dedikodu"ya meraklı olduğunun kanıtı.
      |
      |

• Binbaşı
      1268 Mesaj
      06 Nisan 2011 09:51:07
      mıtsubıshı electrıc MSZ-GE25VA klima nasıldır 2,140 tl fiyat aldım
      24 m' odaya yeterli gelirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vakitsiz61 -- 6 Nisan 2011; 10:07:41 >
      |
      |
      06 Nisan 2011 10:26:59
      quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

Mekanda yüksek ısı kayıp/kazanç durumu yoksa, yalıtım iyi ise yetebilir.

Güzel bir alet almışsınız, ve uygun bir fiyata; hayırlı olsun.
      |
      |
      06 Nisan 2011 10:38:32
      Çok teşekkür ederim albani özellikle zahmet edip uzunca bilgilendirdiğiniz için ben Bursa'da ikamet etmekteyim biraz önce koçtaş aradım ellerinde yok ama ödeme yapmak üzere alabileceğimi söylediler sizinde olumlu bakışınızla almaya karar verdim aslında aklımda samsung 9000 btu vardı ama bu kısmet olacak sanırım bakalım hayırlısı genede ben sadece soğutma maksatlı kullanacam
      |
      |
      06 Nisan 2011 12:06:24
      quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

cihazın nominal değeri değil de MAX çıktığı btu değerini göz önüne alanlara göre YETER.Ancak; örneğin odanın MAX BTU değerine 10LARCA SAAT ihtiyaç olsa dahi bu MAX btu değerinde CİHAZIN maximum 20 dakika çalışacağını BİLMEZLER.Odanın isterse maximum btu kapasitesine ısıtma/soğutma için 4 saat ihtiyaç olsun diyelim; o cihaz 20 dakikadan fazla max btu değerinde ÇALIŞMAZ.Ona göre 2 kere düşünüp alın..Max. btu değerlerine bakıp da BU ODAYA yeter deyip, sonra diğer başlıklarda o kadar uyardığımız arkadaşlar gibi HİÇ MEMNUN KLMADIK,ISITMADI,SOĞUTMADI demenize gerek kalmasın.Aman dikkat, az para değil...
      |
      |

• Yarbay
      4217 Mesaj
      06 Nisan 2011 20:22:56
      ya ne karışık mevzuymuş bu klima işi...
      ben ne yapıcam bilmiyorum .. inverterli almaya kalksam, nominal degerleriyle 16-18k btu luk model almam lazım. onlarda minimum 2500 lira gibi duruyor...
      Invertesiz saglam bir klima almaya kalksam yarısı nerdeyse...
      |
      |
      06 Nisan 2011 20:45:48
      Arkadaşlar LG Beko nasıl bu konuda...
      Bir modelini buldum .. nominal sogutması 12000 btu ... maksimum 13800 ...modeli 7685 D

Teknik detayları

http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductAllDetails?Products=8961201200
      |
      |
      06 Nisan 2011 21:11:08
      quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

Arkadaşlar LG Beko nasıl bu konuda...
      Bir modelini buldum .. nominal sogutması 12000 btu ... maksimum 13800 ...modeli 7685 D

Teknik detayları

http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductAllDetails?Products=8961201200

inverter da olsa hep NOMİNAL DEĞERLERİ baz alın,max. değeri baz alıp burda SORUN YAŞAYAN çok kişi oldu.aman dikkat...
      |
      |
      06 Nisan 2011 21:14:48
      slm arkadaşlar biliyorsunz ki elektronik te tamamen sansın olacak isim vermiyim geçen sene bir sürü yabancı menşeyli klima montajı yaptım bunların 6 -7 tanesı arıza verdi ki bunlar hakkatten klimaların şah- Padişahı dedigimiz markalar digerleri soguk üflerken bunlar kar üfler dedigimiz cihazlar malesef böyle bir durumla karşı karşıyayız 8 sene evvel montaj yaptıgım cihazlar catır catır calışıyor şimdi karar sizde
      YERLİ Mİ ?? = YABANCI MI?
      yerli malı ( yurdun malı :D)
      |
      |
      06 Nisan 2011 21:16:58
      slm arkadaşlar biliyorsunz ki elektronik te tamamen sansın olacak isim vermiyim geçen sene bir sürü yabancı menşeyli klima montajı yaptım bunların 6 -7 tanesı arıza verdi ki bunlar hakkatten klimaların şah- Padişahı dedigimiz markalar digerleri soguk üflerken bunlar kar üfler dedigimiz cihazlar malesef böyle bir durumla karşı karşıyayız 8 sene evvel montaj yaptıgım cihazlar catır catır calışıyor şimdi karar sizde
      |
      |
      06 Nisan 2011 21:19:55
      quote:

Orijinalden alıntı: kunq

HAYIRLI İŞLER HANGİ FİRMAYIZ ACABA, İŞLER KÖTÜ HERALDE,KOMEDİ YAA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 6 Nisan 2011; 21:23:03 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,358
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.