Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (410. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

Japon da Hitac OK dir ama biraz pahalıdır,hele hele heriflerin son bir serisi var 4,5/5 kağıt yaw

Laura nın karşısında Sistem Klima vardı,adam geçenlerde baktım kaybolmuş ve dükkan boş! yerine Kadın Kuaförü açılmış
    ya işi bıraktı yada taşındı,yani öyle yüksek bir Semtte bile iş yapamadı herhalde!

Bizim Mustafa Bey de(PIHLIS) Mitsu.Elec.bırakıp tamamen Hitac bayisi oldu! eskinden ikisininde Bayisi idi!

Hitac larda(IPI nin cihazları)fiyatlar yüksek,biraz aşağı çekseler ve gaz verseler çok güzel satılabilir ama bunlarda "tok satıcı" anlaşılan!
    ülen bu devirde tok satıcı olurmu onuda bilemiyorum gari,zira her taraf sinek avlıyor,kapanan işyeri sayısı rekorlara girdi!!
    Ama birilerine göre memleket uçuyormuş

++

sistem klima ile görüştüm tlfn ile zibro 1735 için sanırım taşınmış ben antalya ya yeni yerleştim ve klimadan anlamam 1 aydır araştırıyorum yarın büyük gün bakalım hangisini alacaz

• Bugün yarın Anneme 15m soğutma amaçlı Arçelik Active Pover 90030 Klima alacağız. Almadan son bir kez daha sormak istiyorum.

Bu Fiyata daha iyi alternatifi olan var mı...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Nisan 2011; 14:23:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Bugün yarın Anneme 15m soğutma amaçlı Arçelik Active Pover 90030 Klima alacağız. Almadan son bir kez daha sormak istiyorum.

Bu Fiyata daha iyi alternatifi olan var mı...?

Kardeş ben 3 ay evvel Oturma odasına(13m2)90030 aldım(Vesteli atıp bunu taktım)

Hesapta A sınıfı ama bana göre palavra A sınıfı tabiki

Ancak ısıtma perfomansını biliyorum;oldukça tatmin edici buldum! ancak öyle aman aman bir cihazda değil!
    Soğutma perfomansını ise bilmiyorum çünkü havalar henüz ısınmadı!

Servisin söylediğine göre,Soğutması daha iyi imiş!!

90030 aldıktan 2 ay sonrada 9luk Gree yi aldım,bilseydim böyle çıkacağını 90030 cihazı hiç almaz,gider 2 tane
    Gree alırdım!!

İkiside 9 luk;Gree 410 Gazlı;90030 ise 22 Gazlı;artık bunun etkisimi yoksa kalitesimi bilemiyorum ama Gree
    çok ciddi iyi

Gree yi ben 599 kağıda aldım(10 taksit)
    90030 ise 770 kağıda 12 taksite aldım

Kesinlikle Gree diyorum,bu fiyatlara cihaz bakanlara!!

Ancak Gree lerde bildiğim kadarıyla artık bitti!

• Biraz önce 750 tl ye 2 ay ertelemeli 8 taksit arçelik 90030 aldık.

Umarım annem memnun kalır.

En büyük korkumuz ses. Hem biz hem komşular rahatsız olmaz umarım.

Düz serilerde cop eer en iyisi bu. +Bu fiyata+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Nisan 2011; 17:42:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Biraz önce 750 tl ye 2 ay ertelemeli 8 taksit arçelik 90030 aldık.

Umarım annem memnun kalır.

En büyük korkumuz ses. Hem biz hem komşular rahatsız olmaz umarım.

Düz serilerde cop eer en iyisi bu. +Bu fiyata+

eurovent'ten geçmeyen COP ve EER değerlerine inanmayın...

• A Eurovent standartını geçen düz klima olmadığına göre, bizi bağlayan yine Türkiye standartları oluyor.
  • Kardeş "Sınıf" işine kesinlikle takılma hatta bakma bile,bunlar sallama veriler!

Bak ben yukarıda yazdım 90030 kullanıyorum

A-Dış Ünite;hem çok küçük hemde oldukça sessiz!!!
    B-İç Ünite;çok sessiz!! Gree daha sesli!
    Ben sürekli derecesini 26/27 de tutarak ve en düşük Fan hızında kullanıyorum(dum!) gerçekten iç ünite
    çok sessiz

90030 fiyatına göre,belki muadili bir çok cihaz vardır!hatta bundan daha iyileride olabilir,ancak Gree
    fiyatıyla en iyisi! bunu çok rahat söyliyebilirim,Isıtma performansıda çok çok iyi,90030 o yukarıda
    verdiğim ayarlar ile odayı 2 saatte ancak istenen 22/23 iç ısı değerine getirirken,Gree bunu 30dk.
    üstelik daha sıcak yaparak bitirip,durmaya geçiyordu!

Ben pişman oldum 2 tane almadığıma açıkçası

90030 plastik kaliteside dandik(ama model olarak şık!) dikkatimi çeken tek şey ise çok sessiz olmasıdır
    kısaca sıcak performansı mükemmel filan değil,belki iyide diyebilirim,ancak soğuk performansını bilemiyorum,
    umarım bu konuda iyidir(Servis öyle dedi!)

• quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/800709/g/MITSUBISHI+HEAVY+Klimayi+Sadece+20+Gveuuml;n+Kullanabildim!

arkadaşım sen ne demek istiyorsun şuana kadar 24 Mart 2011 den 2 Nisan 2011 tarihine kadar tam 9 tane aynı mesajı yazmışsın,ömründe ilk defa bir ürün alıpta arızalanan tek senmisin üstelik defalardır sana cevap yazdık sen kendi voltajlarını düzelttireceğin yere habire marka karalaması yapıyorsun üstelik yine bu siteden birinin tavsiyesi üzerine diyerek burada yardımcı olmaya çalışanlarıda suçluyorsun,yani tek haklı sen tüm dünya haksız yada yalancımı madem güvenmiyorsun o zaman niye insanlardan yardım istiyorsun git kendi bildiğini al o zaman burası şikayet sitesi değil biz bildiklerimizi anlatarak insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz,hatta birlikte bilgileniyoruz,yine bu markalardan uzak durun derken niye hangilerini alacağımızı söylemiyorsun bizde böylece ne demek istediğini anlasak ya,yarın arçelik televizyonun yüksek voltajdan yansa bu kezde arçeliğimi kötüleyeceksin,yine sana elektrik şirketine başvur dedik,tüketici mahkemesine başvur dedik bu konularda bir şey yazmıyorsun eee ben mitsubishi klima aldım yüksek voltajdan yandı servis ücretsiz tamir yapmıyor deyip duruyorsun yani kendi ağzınla kendini ele veriyorsun sen bu şartlarda ancak elektrik şirketinden talepte bulunabilirsin başkaca hiçbir hakka sahip değilsin istersen kendini parçala,aslında bunları boşuna yazıyorum çünkü senin amacın belli

• KLİMA alıcak arkadaşlara nacizane bir kaç önerim var..

1- Evinizde merkezi ısıtma yok ise direk invertor düşünün.
    hem ısıtma hem soğutmada yüksek perfonmans alır,d.gaz faturasından kurtulur,çok yüksek olmıyan bir elektrik faturası ödersiniz.
    2-Evinize montaj için gelicek yetkili servis veya dışardan bulduğunuz klima servisinin bağlantı süresince yanından ayrılmayın.Dış üniteyi kendisi kolayına gelicek şekilde saçma sapan bir şekilde takabilir.(çoğunun derdi arıza yaparsa kendi rahat ulaşabileceği yere monte etmektir)
    3-r22 gazlı klimalar dışardan ithal edilememektedir.lakin iç piyasadaki üretilen klimalarda r 22 gaz hala kullanılmaktadır.
    4-R410 GAZLI KLİMALARIN montajına özellikle dikkat edin. en ufak gaz kaçıırşında klimanıza tekrar sıfırdan gaz yüklenmesi gerekir.r410 gazı r22 gazına oranla 5 kata yakın daha pahalıdır.
    5-Evinizde klimayı koyacağınız konumun durumu(b-d-k-g),yalıtımı ve m2 sine göre alacağınız klimanın boyutu değişir.
    güney cephesi için 9000 btu bir klima 15m2 ye kadar rahat rahat verim verir.invertor ise ısıtmadada yeterli olur.
    güney cephesi için 12.000 btu 30 m2 ye kadar.
    güney cephesi için 18.000 btu 40m2 ye kadar.
    rahat rahat yeter.m2 leri aşağı yukarı fikir sahibi olmanız için verdim.
    6-Bu sene bakır zamlandığı için fiyatlarda artış oldu.
    7- r 22 gaz 9000btu:700tl.....12.000btu:9000 tl....18.000btu:1350 tl....24.000 btu:1600 tl
    r 410 gaz 9000 btu:900 tl...12000btu:1000 tl.....18.000btu:1500 tl....24.000btu:1700 tl
    invertor 9000 btu:1275 tl...12000 btu:1600 tl...18.000 btu:2200 tl...24.000 btu:2700 tl

gibi fiyatlar bence kredi kartı taksit parekende için normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haplo1907 -- 3 Nisan 2011; 0:36:22 >

• quote:

Kardeş "Sınıf" işine kesinlikle takılma hatta bakma bile,bunlar sallama veriler!

Bak ben yukarıda yazdım 90030 kullanıyorum

A-Dış Ünite;hem çok küçük hemde oldukça sessiz!!!
    B-İç Ünite;çok sessiz!! Gree daha sesli!
    Ben sürekli derecesini 26/27 de tutarak ve en düşük Fan hızında kullanıyorum(dum!) gerçekten iç ünite
    çok sessiz

90030 fiyatına göre,belki muadili bir çok cihaz vardır!hatta bundan daha iyileride olabilir,ancak Gree
    fiyatıyla en iyisi! bunu çok rahat söyliyebilirim,Isıtma performansıda çok çok iyi,90030 o yukarıda
    verdiğim ayarlar ile odayı 2 saatte ancak istenen 22/23 iç ısı değerine getirirken,Gree bunu 30dk.
    üstelik daha sıcak yaparak bitirip,durmaya geçiyordu!

Ben pişman oldum 2 tane almadığıma açıkçası

90030 plastik kaliteside dandik(ama model olarak şık!) dikkatimi çeken tek şey ise çok sessiz olmasıdır
    kısaca sıcak performansı mükemmel filan değil,belki iyide diyebilirim,ancak soğuk performansını bilemiyorum,
    umarım bu konuda iyidir(Servis öyle dedi!)

albani hocam; isminizi Gree albani olarak değiştirsekmi acaba , şaka bir yana gerçekten çok ucuz bir cihaz aldınız ve bu kadar memnuniyet doğrusu beni kıskandırıyor , zaten önemli olan kullanıcının memnuniyeti gerisi " biz çıkalım kerevetine " türünde yorumlar,ama hala gidipte cihazı bir görmek nasip olmadı

• "Gree" ler için tüm yazdıklarım,bu cihazın ""fiyatı"" ile orantılı olarak ortaya çıkan gerçek durumdur!!

Yoksa bu cihaz Okulda hangi Sınıfa filan gidiyor veya EER/COP filan değerleri nedir bunlara hiç bakmadan;doğrudan
    malın performansına vede en önemlisi fiyatına odaklanarak Gee Gazı verdim

Millet öyle 3/4 kağıt veripte klima alacak güçte değildir!!

Hani onu bunu gazlayalım derken,herkeside düşünmek gerekiyor,kaldıki öyle en baba cihazları alacak kişilerde zaten bu Forumlarda filan
    dolanmazlar

Netten bir ara epeyi inceledim;bu Gree ve Midea,bu işte dünya devi 2 ana Üretici,diğeride Haier ama pazar payında Gree çok ciddi önde!!
    Ben Midea ve Haier en büyükleri diye bilirdim ama Gree imiş en babaları

Herifler herkese mal üretiyorlar;hemde istediğin tipte ve kalitede;basıyorsun parayı ve parasına göre her cihazı aynen üretiyorlar,
    uyanıklarda bunları "MARKA" diye gazlıyorlar ve MARKAn ne kadar tanımış ve büyükse malınıda o kadar yüksek fiyata satabiliyorsun
    kısaca olay budur,Tayland/Malezya da olan bir kaç Mitsu ve diğer Klimalarda bir şekilde bu Midea/Gree ile ilişkilidir!!!

Sınıf mınıf o bilindik markalar hariç,çoğu hikaye;şimdide böyle "kandırıyorlar" tüketicileri,dikkat ederseniz TR de bir anda A Sınıfı cihazlar
    sebil gibi oldu valla herkesin markasında neredeyse bütün cihazlar kafadan A sınıfı ilan ediliyor!!

Şu Gree direk kendisi gelsede,piyasayı bir güzel "hizaya" soksa!!!

Zaten herifler Daikin ilede dev bir anlaşma imzalamışlar!!!

++

• sayın albani çok hoş bir anlatım tarzınız var ,en çok yerlimi yabancımı tartışmaları beni mahvediyor ne yerlisi ? hangi cihazın içinde yerli bir malzeme varki ? ya çinde üretilip Türkiye'de marka yapıştırılıyor yada dış kutu burada üretilip marka yapıştırılıyor yada en fazla montajı burada yapılıyor,ama bakıyorsunuz kıran kırana yerli yabancı tartışmaları var,yıllar önce bir arkadaş fabrikadan ucuza televizyon almaya gidiyor bakıyor istediği marka yazmıyor onun için itiraz ediyor adamlar kızma arkadaş hallederiz diyorlar,gözümün önünde marka logosunu söküp diğerini taktılar diyor şimdi istediğin oldumu diye birde sordular diyor,daha geçenlerde bir tamircinin yanındayım arçelik marka bir şofben açık vaziyette duruyor dedim bu nerdeki fabrikada üretilmiş iç etiketi gösterdi demirdöküm fabrikalarında üretilmiştir yazıyor,hayda biz yerlimi yabancımı diye tartışırken birde yerli yerli çıktı yani arçelik kendisi için demirdöküm'e şofben yaptırmış

• Kardeş bizim "yerli malı" dediğimiz aslında sadece "yerli montajdır"!!!

Bizim Fabrika dediğimiz yerlerde sadece çalışan İşçiler TÜRK tür yani yerlidir

Yapılan sadece montajdır!!

Bakınız Türkiye nin Sanayi İhracatı ve Üretimi içindeki ithal girdi oranı yaklaşık %72-75 tir,10 sene öncede böyle idi!!
    20 sene önce böyle değildi ve ithal girdi oranı %30-40 ları ancak bulurdu!!

Türkiye ye özellikle Siyasiler şöyle derler ...gelişmiş bir sanayi ülkesi olduk.... hayır hiç bir bok olmadık aslında sadece
    20-30 öncesinin Çin nin yaptığı gibi fasoncu ülkesi olduk!

Aklınıza ne geliyorsa yada gelmiyorsa Çin den ithal ediliyor Sanayi üretiminde!!

Bir ülkeye Sanayi Ülkesi dememiz için,o sanayinin gerektirdiği teknik/teknolojik buluşları ve gelişmeleri yapabilirsek
    ancak o zaman Sanayi ülkesi olururuz ve dünyada da bu şekilde sanayi ülkeride sınırlı sayıda ülkedir ama Türkiye
    bunların arasında yoktur!!!

Biz hiç bir şeyi üretmiyoruz;sadece montajlıyoruz,zaten ithal girdi oranına bakınca(%75)bunu anlarsınız,Sanayicimiyiz yoksa Montajcımıyız diye!!
    Ayrıca hiç bir şeyi keşfetmiyoruz-bulmuyoruz v.s!! biz paso fabrikalar açıp,montaj yapıyoruz!!

Bir Hocamızın dediği gibi ....Türkiye Fabrikalar ülkesi oldu ama "Sanayici" olamadı...!!!

Buna bugüne kadarki Hükümetlerinde sessiz kalması ve stratejiler üretemiyor olmasıda eklenince,vaziyet işte böyle montajı ülke
    haline getirdi bizleri!

Biriside habire dikkat ederseniz,ihracatımız şu kadar rakama geldi ve bu kadar rakama geleceğiz diye ahkam keserken;bu muhterem
    hiç "ithalat" rakamlarından bahsetmez NEDEN!

ülen senin ihracat total rakamının içinde %75 lik ithal girdisi var,sen şimdi neyi ürettinde,övünüyorsun diye kimse buna sormuyor!!

Geçenlerde alt komşuma İstikbal den Yatak Odası takımı geldi,aşağıda bir baktım yatağın deri kaplamalı baş yüksek kısmı ÇİN malı yaw
    ülen onu bile ithal etmişiz hemde komple

++
    Klima olayına gelirsek;bu işinde tam boku çıktı;TSE sertifikaları bile yok neredeyse tamamının!!
    ama dikkat ederseniz son zamanlarda hepsi A Sınıfı diye kakalanıyor,halbuki bunları Eurovent test etse D/E/F çıkar

Daha öncede yazdım;dünyanın hiç bir ülkesinde bizdeki kadar çakma marka klima yoktur;var diyen ltf şu ülke diye belirtsinde biz öğrenmiş oluruz
    sayelerinde

Arçelik/Beko/Demirdöküm aile şirketleri ise tam bir "çakmacılık" örneğidir!!! herifler hiç bir şeyi üretmiyorlar ama verilen hava ise bunların sankim
    dünya devi teknoloji babaları olduğu şeklindedir

Uyanıklar kendi içlerinde bile onlarca çakma marka ile pazara mal çıkarıyorlar!!!!(Klima olarak)

Alayı Gree/Midea veya Haier den malı toparlayıp burada montaj v.s ile aynen pazara sunuluyor!

Allahtan artık sanırım onlarda hem utandılar hemde biraz bu işe eğildilerde;arada oldukça kaliteli cihazlarda çıkarabiliyorlar,örneğin
    90064/12064 gibi veya bunun bir diğer çakmasıda kardeşi Beko da olan seri gibi!!! bunlar harbiden çok çok iyi cihazlar
    ama elbette yerli filanda değildir! ancak mal çok iyi fiyatta çok iyi olduğuna göre tabiki alınabilir,ister çakma ister bilmem ne olsun!
    neticede vatandaş 2-3 katı fiyat verip aynı üreticinin başka markalı cihazını niye alsınki!!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın albani çok hoş bir anlatım tarzınız var ,en çok yerlimi yabancımı tartışmaları beni mahvediyor ne yerlisi ? hangi cihazın içinde yerli bir malzeme varki ? ya çinde üretilip Türkiye'de marka yapıştırılıyor yada dış kutu burada üretilip marka yapıştırılıyor yada en fazla montajı burada yapılıyor,ama bakıyorsunuz kıran kırana yerli yabancı tartışmaları var,yıllar önce bir arkadaş fabrikadan ucuza televizyon almaya gidiyor bakıyor istediği marka yazmıyor onun için itiraz ediyor adamlar kızma arkadaş hallederiz diyorlar,gözümün önünde marka logosunu söküp diğerini taktılar diyor şimdi istediğin oldumu diye birde sordular diyor,daha geçenlerde bir tamircinin yanındayım arçelik marka bir şofben açık vaziyette duruyor dedim bu nerdeki fabrikada üretilmiş iç etiketi gösterdi demirdöküm fabrikalarında üretilmiştir yazıyor,hayda biz yerlimi yabancımı diye tartışırken birde yerli yerli çıktı yani arçelik kendisi için demirdöküm'e şofben yaptırmış

Arçelik-Demirdöküm olayı hiç garip değil, çünkü Koç grubu Demirdöküm fabrikasını 3-4 yıl önce Vaillant'a satmıştı, ve orada üretilen mal grubu için kendilerinin başka üretim tesisleri yok.
    Piyasaya kaliteli bir şofben satacaksa DD'de veya ECA'da ürettirecektir, bu gayet doğal.

• @albani

Yazdıklarınız, (herhalde) iş hayatı içinde hiç olmadığınız için normal; ama işler düşündüğünüzden biraz farklı.
    Birkaç onyıldır dünyada "küreselleşme" diye bir olgu sözkonusu.
    Yani, ülkeler arasındaki ticari sınırlar büyük ölçüde kalkıyor; ve belli konularda uzmanlaşan, optimum kapasite ve fiyat avantajını yakalayan firmalar konularında rakipsiz konuma gelebiliyorlar.

Konumuzla ilgili olarak, Arçelik firması yılda 500 bin klima satıyorsa, ve tek tipten 50 bin kompresör yapabilecekse maliyeti çok yüksek olacaktır, ve o kompresörü yılda 5 milyon üreten bir fabrikadan alması mantıklıdır; ve öyle yapıyorlar.

Benim asıl konum olan otomotivde; dizel enjeksiyon sistemleri yapan sadece 5 firma vardır dünyada, ve her araba imalatçısı onlardan birini alıp kullanır arabasında, kendisinin bu sistemi üretmesi akıldışı olacaktır çünkü her yönden.

Eskidenberi kafamıza kazınan "herşeyiyle üretimi milli olan" bir sanayi günümüzde sözkonusu değil; böyle bir şey yapmaya kalkan firma çok kısa bir sürede ufalanıp gider.

Haa, bu durumda ülke olarak ne yapıcaz?
    Üretim yapacak firmalara devlet olarak "olabildiğince uygun çalışma şartları" yaratıp, Türkiye'de üretim tesisi kurmasını sağlamak.
    TC eskiden bu konuda çok kötüydü, son yıllarda oldukça "aklıbaşına geldi", ama halen daha yapılması gereken çok şey var.
    Sektör bazında firmalarla işbirliği, çalışanlar adına alınan vergi tevkifatının düşürülmesi, ARGE teşvikleri, yerli üretime belli ölçüde avantaj, genel olarak vergi ve fonların daha mantıklı ölçülere düşürülmesi... gibi. Bu liste uzun aslında.

Hiçkimse de yerli bir klima üreticinden, dışardan 50 dolara alabildiği bir parçayı burda kendisinin 150 dolara yapmaya çalışmasını beklemesin, abesle iştigal olur.

Ve herşeyden önce kendinizi üreticinin yerine koyun, o firma bu işi "para kazanmak ve hayatta kalabilmek" için yapıyor.

Hele bir de, aynı özellikte mal üretebildiğinde bile bu millet ille de yabancı mala merak eder durumdayken; hiçkimse o yerli firmalardan "kahramanlık-vatanseverlik...vs" bekleyemez.

• Kardeş selamlar

-Sen benim yazdıklarımı anladındamı böyle yazdın yoksa anlamadanmı yazdın?

-Ayrıca ikimiz farklı şeylerden bahsediyoruz!

-Yoksa sen birisinin "tarafı" olarakmı bana böyle cevap verdin! veya yazdıklarım işine gelmediği içinmi tepki gösterdin?

-"İş hayatı içinde olmadığım" ıda nereden çıkardın!
    1975 den başlayarak son 32 senem Üretim/İthalat/İhracat içinde geçti benim

-Senin bahsettiklerin globalleşme ve işin günümüz geneli olarak zaten doğruda,ben bunlardan hiç bahsetmedimki!
    farklı dilden konuştuğumuz ortada!

-Klima konusu bu işin içinde bile değil artık çünkü o iş bitmiş ve tamamen ÇİN olmuştur,kimse bu saatten sonra Amerikayı klima için keşfedecek değildir!

-Ayrıca "aklı başına geldi" filan demişsin ama kusura bakma; ...Araba devrildikten sonra yok gösteren çok olurmuş.... dolayısıyla "aklın başına gelen"
    hiç bir şey yoktur,sadece bu senin dediğini bazı "malumlar" demektedir,buda çok doğaldır

Daha sonra devamla,bahsettiğin işlerin yapılması içinde çoook geç kalınmıştır hemde çok geç!!

-Senin yazdıkların içinde tek katıldığım ama biraz değiştirerek ....."para kazanmak ve hayatta kalabilmek" için yapıyor..... demişsin ben bunu şöyle değiştirdim;
    ....hayatta kalabilmek için yapıyor..... şeklinde çünkü günümüz Türkiyesi için tam ve en doğru tanımlada aynen budur!!!

Selamlar++

• quote:

Kardeş selamlar

-Sen benim yazdıklarımı anladındamı böyle yazdın yoksa anlamadanmı yazdın?

-Ayrıca ikimiz farklı şeylerden bahsediyoruz!

-Yoksa sen birisinin "tarafı" olarakmı bana böyle cevap verdin! veya yazdıklarım işine gelmediği içinmi tepki gösterdin?

-"İş hayatı içinde olmadığım" ıda nereden çıkardın!
    1975 den başlayarak son 32 senem Üretim/İthalat/İhracat içinde geçti benim

-Senin bahsettiklerin globalleşme ve işin günümüz geneli olarak zaten doğruda,ben bunlardan hiç bahsetmedimki!
    farklı dilden konuştuğumuz ortada!

-Klima konusu bu işin içinde bile değil artık çünkü o iş bitmiş ve tamamen ÇİN olmuştur,kimse bu saatten sonra Amerikayı klima için keşfedecek değildir!

-Ayrıca "aklı başına geldi" filan demişsin ama kusura bakma; ...Araba devrildikten sonra yok gösteren çok olurmuş.... dolayısıyla "aklın başına gelen"
    hiç bir şey yoktur,sadece bu senin dediğini bazı "malumlar" demektedir,buda çok doğaldır

Daha sonra devamla,bahsettiğin işlerin yapılması içinde çoook geç kalınmıştır hemde çok geç!!

-Senin yazdıkların içinde tek katıldığım ama biraz değiştirerek ....."para kazanmak ve hayatta kalabilmek" için yapıyor..... demişsin ben bunu şöyle değiştirdim;
    ....hayatta kalabilmek için yapıyor..... şeklinde çünkü günümüz Türkiyesi için tam ve en doğru tanımlada aynen budur!!!

Selamlar++

• Bence konu dışına çıkılmasa ve laubali bir üsluptan kaçınılsa daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın albani çok hoş bir anlatım tarzınız var ,en çok yerlimi yabancımı tartışmaları beni mahvediyor ne yerlisi ? hangi cihazın içinde yerli bir malzeme varki ? ya çinde üretilip Türkiye'de marka yapıştırılıyor yada dış kutu burada üretilip marka yapıştırılıyor yada en fazla montajı burada yapılıyor,ama bakıyorsunuz kıran kırana yerli yabancı tartışmaları var,yıllar önce bir arkadaş fabrikadan ucuza televizyon almaya gidiyor bakıyor istediği marka yazmıyor onun için itiraz ediyor adamlar kızma arkadaş hallederiz diyorlar,gözümün önünde marka logosunu söküp diğerini taktılar diyor şimdi istediğin oldumu diye birde sordular diyor,daha geçenlerde bir tamircinin yanındayım arçelik marka bir şofben açık vaziyette duruyor dedim bu nerdeki fabrikada üretilmiş iç etiketi gösterdi demirdöküm fabrikalarında üretilmiştir yazıyor,hayda biz yerlimi yabancımı diye tartışırken birde yerli yerli çıktı yani arçelik kendisi için demirdöküm'e şofben yaptırmış

Arçelik-Demirdöküm olayı hiç garip değil, çünkü Koç grubu Demirdöküm fabrikasını 3-4 yıl önce Vaillant'a satmıştı, ve orada üretilen mal grubu için kendilerinin başka üretim tesisleri yok.
    Piyasaya kaliteli bir şofben satacaksa DD'de veya ECA'da ürettirecektir, bu gayet doğal.

sayın kocausta elbetteki DD şofbenler çok iyi,hatta ben 21 yıldır kullanıyorum sadece arçeliğin dd e şofben yaptırıp üst kapağına arçelik yazarak satması garibime gitti,bu durum belki çok normaldir ama şahsen ben şaşırdım ve benim gibi bilmeyen bir çok kişi öğrendiğinde şaşırabilir gibi geliyor,neyse konu klima ve konu dışına çıktığım için kusura bakmayın

• 
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.