Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxl

AUER AG18-0919 R410 gazlı A sınıfı enerjili 18.000 BTu

%90 soğutma amaçlı kullanacağım
    ne dersiniz fiyat uygunmu daha iyi seçimler olabilirmi
    teşekkürler.

B sınıfı bir cihaz biraz fazla elektrik parası ödeyebilirsiniz,gerçi soğutmada çok farketmediğini söyleyen arkadaşlar var ama her halukarda sarfiyat fazla olabilir,ikincisi sesi biraz yüksek gibi geldi,diğer bir dezavantajı - 7 dereceden daha soğuk havalarda çalışmaması gerçi siz soğutmada kullanacağım demişsiniz ama biz yine de söyleyelim,bunlar dezavantajları ancak klima değerlerini mertçe vermesi güzel bir olay neden derseniz bazı markalar A sınıfı yazmış ama değerlerini yazmamış olabiliyor bu da insanı kuşkuya düşürüyor

B derken bir de C çıkmasın alptuğ biliyorsun artık Euroventi baz almak şart oldu...

• Conaplas ı alma,Turkuaz veya Artful alınır.İkiside kalitede aynı,Artful 100 TL pahalı biraz daha janjanlı.Ama şuan bildiğim kadarı ile iki modelde stokta yok.Daylux bayilerde var.Bir araştır bakalım...
    quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Veya gidip kendi magazasından alıcam ozaman şunlardan hangisi daha iyi verimli ?

Turkuaz Gold - 12.000 BTU/h
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=226

Artful - 12.000 Btu/h
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=106

ConAplus - 12.000 Btu/h
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=102

• quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

odam 24 m' lg beko 12000btu 8600 d ve 7685 d modelleri arasında kaldım 7685 invertırlı aralarında nerdeyse 700 tl var 700 tl fazla vermeye değermi
    liste fiyatları
    8600 1050tl
    7685 1700tl
    bu fiyatlara başka tavsiyeniz varmı

Beko ürünleri içinde sadece 7580D fiyat/özellik olarak alınabilir
    8600D zaten inverter değil, o paraya değmez.
    7580D ile 7685D aynı kompresörü değişik kartla kullanıyor, yani 7685D için o fark verilmez; çünkü verdiğine göre kullandığı elektrik aynı olacaktır.
    7685D'nin tek avantajı, hızlı ısıtma veya soğutma modunda kullanıldığında kısa süreli olarak daha güçlü olarak ısı aktarımı yapması olacaktır, tabii bu bölgede çalıştığı sürece verimliliği çok daha düşük olarak:)

7580D aldım ve kullanıyorum, aşağıya bakın:

http://resim.donanimhaber.com/m_46328042/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46328042

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor09

Arkadaşlar 30 m2 salonuma ve 24 m2 yatak odasına 2 adet klima almayı düşünüyorum. Sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmam gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaç BTU olması gerekir.

tanıdığım bazı arkadaşlar DAIKIN önerdiler, eşimede mitsubishi önermişler siz ne dersiniz? Birde bu inverter ve sigma olayı nedir pek anlamıyorumda. Aydınlatırsanız sevinirim...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Öncelikle, Sigma bir markadır; inverter ise bir klima tipidir. Yani birçok markanın inverter tipi malları var.
    Daikin çok iyi bir klima, ama bu ülkedeki temsilcisi çok kötü çalışarak malı rezil ediyor denebilir, çok şikayet var.
    Marka olarak Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy veya Toshiba en kaliteliler, ama biraz da pahalılar.
    Bunların inverter modellerinden nominal 13 ve 16 bin BTU civarı modellerinden seçin.
    Daha uygun fiyata LG-Beko 7580D önerebilirim, verim olarak bunların seviyesinde; ancak kalite olarak bu markalardan geri. (Kendim kullandığım için görüyorum) 24 m2 olan yer için uygun olur, salon için zayıf kalır.

• merhabalar.bende bir klima almayı düşünüyorum.antalyada oturuyorum.güney doğu cepheli 35-40 metrekaresi dikdörtgenimsi salonuma klima düşünüyorum.klimayı antalya yazında soğutma amaçlı kullanıcam(haziran-eylül arası)birazda kış başında kullanıcam(eylül-ekim-kasım arası).kışın sobam var ztn soba kullanıyorum.bana tavsiye edeceğiniz bütçe dostu kafa ağrıtmıcak az yakacak en uygun cihazı söyleyebilirmisiniz?

kendim biraz araştırdım 24binlik bir klima gerekir dediler o boyutta bi oda için.rubenise baktım koçtaşta 1000 lira şuan.en uygun fiyat olarak o var.ama markayla ilgili pek bilgim yok.çalşma sesi,performansı vs gibi bilgileri hakkında bir bilgim yok
  • -Piyasada "A" sınıfı işinin suyu çıktı ve çoğu cihazda A filan değildir!! B bile değil!

"A" dır diyen uyanıklar ise çıkarsın o zaman Eurovent Test sertifikasını!!
    hadi bu yok diyelim o zaman test değerleri Eurovent e göre biraz daha yüksek çıkan
    TSE Test sertifikasını çıkarsın!!

Lafla sınıf filan olmaz,kaldıki Çin den gelen bu cihazların(çok büyük çoğunluğunun ve "MARKA" cihazlar hariç,
    yine sınıf değerleride aynen sallamadır!yani biz sallamacıyızda,Çin li sallamacı değilmi)

-Türkiyede çok ciddi bir sınıf karmaşası yaşanmaktadır,son zamanlarda dikkat ettiyseniz neredeyse çıkan tüm
    cihazlar A Sınıfı
    Şimdilerde malları A sınıfı diye kakalıyorlar vatandaşa!! bakalım yarın ne diyecekler!

-Daikin iyi hatta çok çok iyi ama,Distribütör firma hiç iyi değil!
    artık Daikin e alternatif bir sürü Marka var ve alacağınız hizmette çok çok daha iyidir! Marka derken adam gibi
    Markalardan bahsediyorum çakma Markalardan değil tabiki zira memlekette elini sallasan çakma
    marka klimalara değmektedir

-Ucuzundan en kalitelisi olarak Gree kesinlikle en başta gelir!! zaten şimdilerde buna verdik gazı gari
    F/P klima olarak bundan iyisi yok! ancak bu malda bitti gibi! devamı varmı-yokmu kimse bilmiyor,nasıl işse

++

• quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxl

AUER AG18-0919 R410 gazlı A sınıfı enerjili 18.000 BTu

%90 soğutma amaçlı kullanacağım
    ne dersiniz fiyat uygunmu daha iyi seçimler olabilirmi
    teşekkürler.

B sınıfı bir cihaz biraz fazla elektrik parası ödeyebilirsiniz,gerçi soğutmada çok farketmediğini söyleyen arkadaşlar var ama her halukarda sarfiyat fazla olabilir,ikincisi sesi biraz yüksek gibi geldi,diğer bir dezavantajı - 7 dereceden daha soğuk havalarda çalışmaması gerçi siz soğutmada kullanacağım demişsiniz ama biz yine de söyleyelim,bunlar dezavantajları ancak klima değerlerini mertçe vermesi güzel bir olay neden derseniz bazı markalar A sınıfı yazmış ama değerlerini yazmamış olabiliyor bu da insanı kuşkuya düşürüyor

B derken bir de C çıkmasın alptuğ biliyorsun artık Euroventi baz almak şart oldu...

haklısın hocam C çıkarsa şaşırmamak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

merhabalar.bende bir klima almayı düşünüyorum.antalyada oturuyorum.güney doğu cepheli 35-40 metrekaresi dikdörtgenimsi salonuma klima düşünüyorum.klimayı antalya yazında soğutma amaçlı kullanıcam(haziran-eylül arası)birazda kış başında kullanıcam(eylül-ekim-kasım arası).kışın sobam var ztn soba kullanıyorum.bana tavsiye edeceğiniz bütçe dostu kafa ağrıtmıcak az yakacak en uygun cihazı söyleyebilirmisiniz?

kendim biraz araştırdım 24binlik bir klima gerekir dediler o boyutta bi oda için.rubenise baktım koçtaşta 1000 lira şuan.en uygun fiyat olarak o var.ama markayla ilgili pek bilgim yok.çalşma sesi,performansı vs gibi bilgileri hakkında bir bilgim yok

Koçtaş'taki o rubenis 18 binlik.
    O kapasite işimi görür diyorsanız (ki görebilir, o mekanı dış sıcaklıktan 10-15C daha aşağıya getirir), Migrostaki Duro'ya bakın.
    Bu alet Demirdöküm'ün migrosa özel marka olarak ürettiği bir mal, sabit hızlı tip olarak en iyisi diyebilirim.

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web//showProductDetail.do?psi=15750436&shopCategoryId=9749

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

merhabalar.bende bir klima almayı düşünüyorum.antalyada oturuyorum.güney doğu cepheli 35-40 metrekaresi dikdörtgenimsi salonuma klima düşünüyorum.klimayı antalya yazında soğutma amaçlı kullanıcam(haziran-eylül arası)birazda kış başında kullanıcam(eylül-ekim-kasım arası).kışın sobam var ztn soba kullanıyorum.bana tavsiye edeceğiniz bütçe dostu kafa ağrıtmıcak az yakacak en uygun cihazı söyleyebilirmisiniz?

Koçtaş'taki o rubenis 18 binlik.
    O kapasite işimi görür diyorsanız (ki görebilir, o mekanı dış sıcaklıktan 10-15C daha aşağıya getirir), Migrostaki Duro'ya bakın.
    Bu alet Demirdöküm'ün migrosa özel marka olarak ürettiği bir mal, sabit hızlı tip olarak en iyisi diyebilirim.

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web//showProductDetail.do?psi=15750436&shopCategoryId=9749

satıcı bana 24lük dedi ama tam olarak dikkatli bakmadım.ztn aynı alışveriş merkezinde bir üst kattaki teknosada çalışıyorum tekrar gider bakarım.

18binlik bir klima soğutmada yeterli olurmu acaba?merak ettiğim konu bu aslında.yarın birgün yetersiz kalırmı?

sizin dediğiniz modelide bir inceleyim.o da pek duymadığım bir marka

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Öncelikle, Sigma bir markadır; inverter ise bir klima tipidir. Yani birçok markanın inverter tipi malları var.
    Daikin çok iyi bir klima, ama bu ülkedeki temsilcisi çok kötü çalışarak malı rezil ediyor denebilir, çok şikayet var.
    Marka olarak Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy veya Toshiba en kaliteliler, ama biraz da pahalılar.
    Bunların inverter modellerinden nominal 13 ve 16 bin BTU civarı modellerinden seçin.
    Daha uygun fiyata LG-Beko 7580D önerebilirim, verim olarak bunların seviyesinde; ancak kalite olarak bu markalardan geri. (Kendim kullandığım için görüyorum) 24 m2 olan yer için uygun olur, salon için zayıf kalır.

Anladım teşekkürler ama bi arkadaş sadecesoğutma kullanacaksan inverter tipi almana gerek yok o zaman daha pahalı oluyor dedi evim kaloriferli o yüzden bana sadece soğutma işinde kullanılacak bir klima tipi lazım acaba salon için 18000 BTU Toshiba, diğer oda için senin önerdiğin LGBeko yu alsam olur mu diyorsun ve bunların mana ödeteceği borç ne kadar olur

• 4 ay önce eş dostun "yerli marka olan bir ürün al, arızalanırsa tamiri bakımı kolay olur" uyarılarına kulak asmadan sırf markanın adı var diye Mitsubishi Heavy 18000btu SRK50ZJP-S klima aldım. İmkanları zorlayarak 2bin liraya aldığımız sözüm ona en dayanıklı ve kaliteli klimayı sadece 20 gün kullanabildik.

Makine elektrik dalgalanmalarına karşı çok hassasmış! Satmadan önce hiçbir uyarıda bulunmayan firma sattıktan sonra bunu söylüyor. 2 defa ana kartı ve fan motoru yandı. Hem alet dayanıksız hem de Airfel firması tamir için astronomik rakamlar istiyor. Sebebi de parçaların japonya'dan gelmesiymiş. Garanti yok. Var da yok. Sözüm ona garanti belgesi var ama elektrik arızlarını firma üstlenmiyorMUS! Sormak istiyorum bu nasıl garanti. Neyi garantiliyorsunuz? Resmen kandırmaca var.

Firmaya servise ve müşteri hizmetlerine ne kadar dil döktüysem sonuç alamadım. Firma malı satmış olmanın rahatıyla nereye istersen başvur diyor. .Koca kış 2000 TL'lik alet duvarımda bozuk asılı kaldı. Ben de mecburen eve soba kurmak zorunda kaldım. Cihazı 505tlye tamir ettirdik. 20 gün kullanabildiğim sözümona herkesin eni iyi bildiği cihazın 4te biri kadar tamir parası verrdik.

Airfel ve Mitsubishi alırken bir daha düşünün! İnanmayanlara her türlü belge evrak gösterebilirim.

• Hiç bir marka gözetmeksizin yazıyorum ki taraf tutuyorsun denmesin.Bütün Klima,beyazeşya,elektronik tüm ürünlerin kullanma klavuzu ve garanti belgelerinde çalışma Voltajı yazar bu türkiye için 220 Volttur.Garanti kapsamı ise + - %10 dur.Yani 240 volt üstü gerilimde meydana gelecek hasarlar garanti kapsamı dışıdır.Bu herhangi bir markanın kuralı degildir ayrıca.Diyeceksiniz ki nereden bildiler yüksek voltajı.Bu tarz ürünlerde giriş voltajı üzerinde varistör olarak adlandırılan diyot vardır.genelde bunun degeri 250 Volttur.yani 250 volt üzeri voltaj gelince patlar.Bazen hasar küçük olur bazen de bu tarz büyük olabilir.

Size tavsiyem Voltaj yüksekliğinden kaynaklandığı ile ilgili servis raporunu alıp,size elektik dagıtım hizmeti veren firmadan talep etmenizdir.yasal olarak bu hakkınız var.Size sattıkları elektrik gerilimi 220 volt olmak zorunda,max 230 volt olamk zorunluluğu var.
    quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

4 ay önce eş dostun "yerli marka olan bir ürün al, arızalanırsa tamiri bakımı kolay olur" uyarılarına kulak asmadan sırf markanın adı var diye Mitsubishi Heavy 18000btu SRK50ZJP-S klima aldım. İmkanları zorlayarak 2bin liraya aldığımız sözüm ona en dayanıklı ve kaliteli klimayı sadece 20 gün kullanabildik.

Makine elektrik dalgalanmalarına karşı çok hassasmış! Satmadan önce hiçbir uyarıda bulunmayan firma sattıktan sonra bunu söylüyor. 2 defa ana kartı ve fan motoru yandı. Hem alet dayanıksız hem de Airfel firması tamir için astronomik rakamlar istiyor. Sebebi de parçaların japonya'dan gelmesiymiş. Garanti yok. Var da yok. Sözüm ona garanti belgesi var ama elektrik arızlarını firma üstlenmiyorMUS! Sormak istiyorum bu nasıl garanti. Neyi garantiliyorsunuz? Resmen kandırmaca var.

Firmaya servise ve müşteri hizmetlerine ne kadar dil döktüysem sonuç alamadım. Firma malı satmış olmanın rahatıyla nereye istersen başvur diyor. .Koca kış 2000 TL'lik alet duvarımda bozuk asılı kaldı. Ben de mecburen eve soba kurmak zorunda kaldım. Cihazı 505tlye tamir ettirdik. 20 gün kullanabildiğim sözümona herkesin eni iyi bildiği cihazın 4te biri kadar tamir parası verrdik.

Airfel ve Mitsubishi alırken bir daha düşünün! İnanmayanlara her türlü belge evrak gösterebilirim.

• -Elektriksel sorunlar için Garanti işlemez!

ANCAK bu işten dolayı bir maddi v.s kaybınız varsa;TEK i DAVA edebilir ve masrafları geri alabilirsiniz!
    Zaten böyle bir durum olursa,size ilk söylenecek TEK i Şikayet edip,uğradığınız zararı tazmin edebilirsiniz,
    geçmiş örneklerde ben böyle işlemler sonucunda Davaları kazanan kişileri bir vesile çeşitli kaynaklarda okudum,duydum v.s

Elektriksel hatalar genelde tüm dünyada ve her çeşit cihazda aynen bizdeki gibi sistem işler;çünkü burada örneğin Üretici
    hatası söz konusu değildir ve ayrıca Kullanıcı hatasıda söz konusu değildir,dolayısıyla doğrandan tarafta zaten Üretici
    olamaz!! ama Kullanıcı hatasıda söz konusu olamayacağına göre tek sorumlu taraf TEK tir!! ki bu sistem bütün dünyada
    aynen böyledir!

Ancak böyle durumlarda elinizde geçerli/yeterli teknik bilgilere haiz çeşitli dökümanlar v.s varsa bunlar ibraz edilerek Tüketici
    Mahkemesinde(veya her neresi ise muhatap kurum)bir şikayet ve akabinde Dava açılması söz konusu olur,bu yola sizde
    gidebilirsiniz ve bence bu yolu yinede deneyin!!zaten cihazı yaptırmışsınız ama ödemiş olduğunuzu bedeli geri almak
    mümkündür!!

-Bizim memlekette bu şekilde Elektriksel hatalar inanılmaz fazladır ve üreticiler her böyle hatada,bu iş tazmin etse,adamlar iflas eder yaw
    zira memlekette voltajlar kötü veya çok kötü v.s durumdadır

>>Benzer olayı bende Salondaki 18lik Vestel klimamda;2 sene önce yaşamıştım(aşırı yüksek gelen akımdan dolayı!!!)Kart yandı ve sistem
    aptal oldu ve cihaz tek bir hızda çalışıp,kumanda edilemez hale gelmişti!!ertesi gün Vesteli aradım(olaydan zaten hiç bahsetmedim bile!)
    baktılar ve Kart değişimi dediler,3 gün sonrada yeni Kartı ücretsiz takmışlardı!(bu sırada cihazın Garantiside devam ediyordu tabiki!)

-ANCAK böyle hususlar özellikle Kullanma Kılavuzunda belirtilmelidir!!vatandaş ne bilsin;hata kimse diye!!
    bunu açıkça hem kılavuzda,hemde kurulum-satış v.s aşamasında müşteriye net olarak izah edilmesi gerekmektedir!(dışarda gelişmiş ülkelerde
    bu kabil cihazların Kılavuzlarında;çeşitli haller Garanti dışı diye listelenir!!! bunun en başında da Elektriksel arızalar(ki bunun en başında zaten Voltaj
    sorunu gelir) gelir ve dolayısıyla bir resmen üretici bu uyarıyı yapmak durumunda kalır ve böyle bir şey başına gelirsede olayı bilir!!

>>Bahsettiğiniz olayın salt Mitsu.Heavy Üreticisi veya Airfel(SANKO) ilede alakası bu durumda yoktur ve olamazda zaten!

ANCAK gerek müşteri memnuniyeti gereksede çeşitli sebeblerden bazı Firmalar böyle durumlarda,hatayı üstlenerek Kart değişimi yapar/yapabilir!!
    örneğin bendeki olayıda herifler pekala biliyorlardı ve yerde Antalya olduğuna göre,buradaki rezil Voltaj durumundan dolayı olsada,olayı bana
    hiç bir zorlık çıkartmadan hallettiler!ama bunu herkes yapmaz vede yapmak mecburiyetide yoktur! bu olay dışarda da aynen böyledir,Satıcı firmalar
    böyle işleri kendi bünyelerinde hallederek,müşteriye gerekirse yeni bir cihaz dahi gönderebilirler!! veya işi normal prosedüründen hareketlede
    bitirebilirler!

-Yine bir diğer husus şudur(bizim Apt.daki 3 Daireden biliyorum;bunlarda Mitsu.Electric Inverter ve Klasik olmak üzere her Dairede 4 er klimaları vardır)
    Voltaj düşük olursa cihaz ya hiç çalışmıyor yada örneğin Kış mevsiminde isek ılık üflüyor!!! bunu tesbitini defalarca yaptık!
    Veya ilk çalışmada voltaj örneğin 180/182V olursa cihaz hiç çalışmıyor bile!!! çünkü geçmişte voltajlar akşam bu seviyelere iniyordu,hatta 165/170 lere iniyordu!!
    Veya ilk çalışmada cihaz bir şekilde diyelimki 205Volt ile açıldı ve voltaj 195 oldumu yine sıcak üflemeyi kesip,ılık üflemeye geçiyordu!!

Benim Vestel 18lik olanda bu sorunlar hiç olmuyor bu arada!!

Mitsular 200V de ılık üflerken,Vestel çok az performans kaybıyla aynen sıcak üflüyor!!(LG-BEKO da öyle Arçelik te öyle;bunlar Apt.da diğer bazı komşuların
    klimalarıdır ve bunlarda 200V de az bir kayıpla aynen sıcak üfleyebiliyor!)
    Yazın soğutmada yine durum aynen yukarıda yazdığım gibidir!

Vestel 185-190V de aynen çalışmaktadır! 170/165V düştümü akım o zaman uyarı veriyor ki biz voltajlarıda o zaman çok görmüştük ve bende o zaman
    zaten klimayı kapatıyordum!

>>İthal gelen cihazların işte böyle bir problemide vardır!(sanırım çoğundan durum böyledir) genelde bu cihazları kullananlar şayet voltaj problemleri yoksa
    bu durumu anlıyamazlar ama şöyle 190-200 lere bir düşsün o zaman görürsünüz "MARKA" cihazların nasıl çuvalladığını!!

Ben bunu defalarca çeşitli Servislere sormuşrum ...evet abi 200voltta bizim cihaz çalışmaz veya ciddi performansa kaybı yaşar v.s demişlerdir!!

İşte bunlarda vatandaşa adam gibi açıklanmıyor!!

Bu klimalar standard Avrupa için 230V/50Hz dir ve buna göre üretilmektedir!! günümüze tüm Avrupa standardı zaten 230/50Hz dir!!!!

-Yerli montaj Klimalar kötü-dandik-dökülüyor v.s desekte işin teknik olarak birde bu ayağı vardır ama kimse ithal klimalardaki bazı teknik
    çuvallamaları görmüyor!! herif bunu üretmiş 230V için sen bunu 200V ile nasıl işletirsinki!! yada 200V yi geçtik 185-190V ne olacak bu makine o zaman!

++
    Tutturmuşlar bir A sınıfı birde yok Japon malı yok MARKA sı bilmem ne,iyide güzelde kardeşim bu cihazlarda aynen bu yarıda yazdığım gibi
    sorunları vardır,Marka Marka iyide bu markalarda sıkıntı yaratıyor bir çok hususta!

++

Aslında bizim Vestel/Beko/Arçelik dediğimiz uyanıklar biraz bu işe kalite ve sınıf v.s hususunda ciddi ağırlık verseler,bu MARKA denen uyanıkların
    ciddi önünü keserler,bu herifler mal filan satamaz TR de!!
    Absürt rakamlara Ururu-Sarara veya Tosh Super DaiSeiKai cihazlar vardır veya yeni çıkan Hitac ın 5 kağıtlık makineleri var;iyide bunları gelde 200V
    çalıştır bakalım! veya 190V de!!!

Bakınız Arçelik ten bir model var 90064/12064 gidin bu cihazı görün;herifler isterlerse nasıl cihaz yapabiliyorlarmış
    Bizim Koko69 da ben bunu gördüm,geçtiğimiz yaz,süper bir cihaz ve onda şimdi 3 tane var bu modelden!
    90064 1200 kağıt ve bana göre bu bile biraz yüksek,şöyle 1000 kağıt olsa,piyasada birde gaz verse o MARKA lar denen cihazlar aynen şapa otururlar
    12064 te öyle süper bir cihaz ve bunların o MARKA denen klimalardan performansı daha iyi vede fiyatıda bayağı uygun!!!
    Demekki istenirse yapılabiliyor!! fiyatta aslında biraz daha inebilir;özellikle satış eğrisi ciddi yükselirse,çok güzel rakamlara iner bu cihazlar
    ve memleket böyle MARKA denen cihazların absürt rakamlarından kurtulur!! birde çakma Markaların çöplüğünden kurtulur!!!!

+

• Mitsubishi kesinlikle türkiye şartlarına uygun bir klma değil. Kesinlikle uzak durulmalı. Gelen servis yakın zmanda 24 civarında anakart değiştirdiğini söyledi. Bir ben değilim. Markaya aldanıp ürünü alan ama arızalanınca GARANTİ kapsamında değil yarıparsına tamir ettirmek zorunda kalan bir sürü insan var. Burda SANKO AİRFEL ve bayileri kesinlikle sorumludur. Ürün satılırken ne sözlü ne de yazılı olarak cihazın voltaj dalgalanmalaırna karsı hassas oldugu söylenmedi. Öve öve bitiremiiyorlar. Ama satıiş sonrası ara ki muhattap bulasın. Ben de vestel alsaydım ya Arçelik beko. Bİr daha ithal ürün mü asla! Ancak emsali yerli olmazsa.
  • @albani selam.Şu düşük voltaj konusunda şunu söyleyeyim kaliteli birçok marka 190 volt altında termik veya elektronik sistemle cihazı devre dışı bırakırlar.Bunda ki amaç cihazın uzun süreli kullanımıdır.Düşük voltajda çalışan makine su kaynakmış yola devam eden araba gibidir.Bu tarz çalışma kompresörün ömründen yer.Sende iyi bilirsin ki düşük voltajda çalışan makine yüksek amper çekmeye başlar ve bobin devreleri aşırı ısınır.Bu ısınma bakır sargının verniklerinin kavrulmasına yol açar ve bir süre sonra da su koyar zaten.

yani doğru olan min.200 volt,max.240 voltur.Bunun dışında makina çalışsa dahi yara almaktadır.

Düşük voltajda çalışma konusunda yeni nesil üst seri invterler inanın 160 voltta dahil tam performans çalışmakta.Zibro 20xx serileri gibi...

Bu konuda benimde demin yazdığım gibi sorumlu elektrik dağıtıcısınındır.

• Arkadaşım lütfen garanti belgesini inceden inceye okuyun derim.Herşeyi tek tek anlatamaz sonuçta firma.Her üründe ilk kural ürününüzü kullanmadan önce lütfen klavuzu okuyun diye yazar ama,bende dahil olmak üzere kimse okumaz.Kaldıki bu tarz garanti şartlarını Firma değil Türkiye için Sanayi ve ticaret bakanlığının genel hükümleridir.
    quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

Mitsubishi kesinlikle türkiye şartlarına uygun bir klma değil. Kesinlikle uzak durulmalı. Gelen servis yakın zmanda 24 civarında anakart değiştirdiğini söyledi. Bir ben değilim. Markaya aldanıp ürünü alan ama arızalanınca GARANTİ kapsamında değil yarıparsına tamir ettirmek zorunda kalan bir sürü insan var. Burda SANKO AİRFEL ve bayileri kesinlikle sorumludur. Ürün satılırken ne sözlü ne de yazılı olarak cihazın voltaj dalgalanmalaırna karsı hassas oldugu söylenmedi. Öve öve bitiremiiyorlar. Ama satıiş sonrası ara ki muhattap bulasın. Ben de vestel alsaydım ya Arçelik beko. Bİr daha ithal ürün mü asla! Ancak emsali yerli olmazsa.

• Peki benim anlamadığım 2000 küsür liraya satılan japon harikası son teknolohi ürünün en üst sınıf inverter mistsubishiyi yapan dangalaklar ana kart yanmadan kendini korumak icin kapatan bir devre neden koymamıslar. O zaman nerde kaldı bu markanın güvenirliği ve sağlamlığı. Bir cihazın ana kartı 2 defa yanar mı? Tamam sebeke elektriği mükemmel değil ama chazda da kusur var!
  • yapacak birşey yok o zaman,tüketici mah. müracat edeceksiniz.
  • o kadar para veripte bu şekilde sorun yaşamakta koyar adama
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@albani selam.Şu düşük voltaj konusunda şunu söyleyeyim kaliteli birçok marka 190 volt altında termik veya elektronik sistemle cihazı devre dışı bırakırlar.Bunda ki amaç cihazın uzun süreli kullanımıdır.Düşük voltajda çalışan makine su kaynakmış yola devam eden araba gibidir.Bu tarz çalışma kompresörün ömründen yer.Sende iyi bilirsin ki düşük voltajda çalışan makine yüksek amper çekmeye başlar ve bobin devreleri aşırı ısınır.Bu ısınma bakır sargının verniklerinin kavrulmasına yol açar ve bir süre sonra da su koyar zaten.

yani doğru olan min.200 volt,max.240 voltur.Bunun dışında makina çalışsa dahi yara almaktadır.

Düşük voltajda çalışma konusunda yeni nesil üst seri invterler inanın 160 voltta dahil tam performans çalışmakta.Zibro 20xx serileri gibi...

Bu konuda benimde demin yazdığım gibi sorumlu elektrik dağıtıcısınındır.

işte bilenle bilmeyen farkı,şu cihaz şu voltajda şöyle bu cihaz yerli şöyle,yabancı böyle gibi yorumlar gerçekten çok tuhaf,bir defa bütün elektrikli cihaz üreticileri voltaj salınımında ve aşırı voltajda olan arızayı kabul etmez,ancak bazı firmalar sizin başınıza bela olacağınızı anlarsa,yada ismine zarar vereceği korkusundan ücretsiz değişim yapıyorlar ancak bizim insanımız elektrik şirketine kızacağına elektrikli ürün üreticilerine yada servislere kızıyorlar,efendim voltaj düşümünde benim cihazım çalışıyor diğerleri çalışmıyor diyorsanız aynen yukarıda sayın mbirol'un anlattığı olay oluyor demektir,yani aslında iyi değildir cihazı zorluyor demektir hatta malzemeden aldığı için koruma yok demektir,şuan benim bulunduğum bölgede elektrik saat 22.00 a kadar 230 voltlarda oluyor ancak bu saatten sonra 240'ın üzerine çıkıyor,hatta bilgisayarımdaki ups devreye giriyor bakıyorum 250 voltu geçmiş,şimdi benim cihazım yüksek voltajdan bozulsa ben gidip japonlarımı suçlayacağım,yada yerli ise bırakın bu yerliyi bak klima yandımı diyeceğim,aslında biz millet olarak tembeliz,vurdum duymazız hangimiz elektrik şirketine gidip şikayet dilekçesi verdik,yüksek voltajda diğer cihazlardan birinin daha yanması gayet normal olacaktır en azından elektrik ampullerimizin ömrü çok az olacaktır,heleki ani git gel durumları bütün elektronik cihazlar için çok tehlikelidir,bu durumun kesin çözümü ups cihazı ama maddi durumla ilgili olduğu için ben dahi bildiğim halde sadece bilgisayarımda bir ups cihazı bağlı diğerleri Allah'a emanet,yalnız şimdilerde neyseki bir kanun çıktı bu kanuna istinaden elektrik firmasından zararınızın karşılanmasını talep edebiliyorsunuz,zorluk çıkarırlarsa tüketici mahkemelerine başvurabiliyorsunuz önceden bu da yoktu

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.