Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.236
Cevap
329
Favori
3.175.759
Tıklama
Giriş
      7 Mesaj
      21 Mart 2011 17:17:18
      Teşekkürler arkadaşlar bir de bir arkadaşım midea klimaları önerdi sizin bu konuda görüşünüz var mı 18.000 liği yaklaşık 1400 TL civarı
      |
      |
      21 Mart 2011 20:06:01
      Arkadaşlar 30 m2 salonuma ve 24 m2 yatak odasına 2 adet klima almayı düşünüyorum. Sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmam gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaç BTU olması gerekir.

tanıdığım bazı arkadaşlar DAIKIN önerdiler, eşimede mitsubishi önermişler siz ne dersiniz? Birde bu inverter ve sigma olayı nedir pek anlamıyorumda. Aydınlatırsanız sevinirim...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
      |
      |
      21 Mart 2011 23:08:21
      odam 24 m' lg beko 12000btu 8600 d ve 7685 d modelleri arasında kaldım 7685 invertırlı aralarında nerdeyse 700 tl var 700 tl fazla vermeye değermi
      liste fiyatları
      8600 1050tl
      7685 1700tl
      bu fiyatlara başka tavsiyeniz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vakitsiz61 -- 21 Mart 2011; 23:12:21 >
      |
      |
      22 Mart 2011 03:25:28
      quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

odam 24 m' lg beko 12000btu 8600 d ve 7685 d modelleri arasında kaldım 7685 invertırlı aralarında nerdeyse 700 tl var 700 tl fazla vermeye değermi
      liste fiyatları
      8600 1050tl
      7685 1700tl

http://forum.donanimhaber.com/m_35414469/mpage_1/f_/key_7685//tm.htm#46400474
      http://forum.donanimhaber.com/m_38427259/tm.htm

iki klima hakkında daha önceki yıllarda görüş bildirilmiş, ben şahsen bilmiyorum bu klimaları ancak ben inverter taraftarıyım ,bazı arkadaşlar sadece soğutma olacaksa invertere gerek yok diyorlar ama ben illa inverter diyorum,sonra başlangıçta sadece soğutma deyip sonra pişman olanlar çıkabiliyor,özellikle az soğuk havalarda tek odada kalorifer yerine bence klima ile ısınma daha ucuz olabiliyor ,inverter olarak birde bu klimayı inceleyin MITSUBISHI SRK35ZJP-S Klima İnventer,artık karar sizin,klima seçmek ne zor iş
      |
      |

• Teğmen
      125 Mesaj
      22 Mart 2011 16:11:20
      AUER AG18-0919 R410 gazlı A sınıfı enerjili 18.000 BTu

%90 soğutma amaçlı kullanacağım
      ne dersiniz fiyat uygunmu daha iyi seçimler olabilirmi
      teşekkürler.
      |
      |
      Hiremco X3
      Xbox 360 Arcade
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      23 Mart 2011 01:55:09
      quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxl

teşekkürler.

B sınıfı bir cihaz biraz fazla elektrik parası ödeyebilirsiniz,gerçi soğutmada çok farketmediğini söyleyen arkadaşlar var ama her halukarda sarfiyat fazla olabilir,ikincisi sesi biraz yüksek gibi geldi,diğer bir dezavantajı - 7 dereceden daha soğuk havalarda çalışmaması gerçi siz soğutmada kullanacağım demişsiniz ama biz yine de söyleyelim,bunlar dezavantajları ancak klima değerlerini mertçe vermesi güzel bir olay neden derseniz bazı markalar A sınıfı yazmış ama değerlerini yazmamış olabiliyor bu da insanı kuşkuya düşürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 23 Mart 2011; 1:58:00 >
      |
      |
      23 Mart 2011 11:26:35
      12.000 btu Baymak nasıldır arkadaşlar ?

tavsiye edermisiniz ? 25 m2 bi oda için?

Baymak
      http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm#tabs

Alarko
      http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-flair-duvar-tipi-split-klima-flr-12-gw-12-000-btu_04.011.0194.0002.htm#tabs

Airfel Daylux
      http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-daylux-ds12-0927-r2-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima_04.011.4651.0031.htm#tabs

Bu Daylux'u ilk kez görüyorum. yeni bir model mi ? yoksa daha önceden var mıydı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 23 Mart 2011; 11:32:17 >
      |
      |

12 Not
      23 Mart 2011 11:53:09
      Bu 3 cihazdan 2 si Alarko ve Daylux Gree üretimi,Fiyat aralığına bakınca bana Daylux ü almanız ağır basıyor.Daylux lerde artık R410 burada bilgi eski kalmış...Alarko nun Filitreleri biraz öne çıkıyor gibi ama benim bu konudaki genel fikrim filitre işi hikaye.Birde yeni Dayluxlerin görünümü bu değil.Bu eski R22 serilerin resmi.Benim bildiğim uzun süredir stokta yok ama yinede görüşmekte fayda var.R22 li Daylux lerin fiyatı daha uygundu zaten.2010 ocak ayı itibari ile italatı yok zaten R22 lerin........Baymak tan vazgeç

Bu arada Auer de Airfel in markası oda orta segment alınabilir bir cihaz diyebilirim....
      quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

12.000 btu Baymak nasıldır arkadaşlar ?

tavsiye edermisiniz ? 25 m2 bi oda için?

Baymak
      http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm#tabs

Alarko
      http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-flair-duvar-tipi-split-klima-flr-12-gw-12-000-btu_04.011.0194.0002.htm#tabs

Airfel Daylux
      http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-daylux-ds12-0927-r2-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima_04.011.4651.0031.htm#tabs

Bu Daylux'u ilk kez görüyorum. yeni bir model mi ? yoksa daha önceden var mıydı ?
      |
      |

• Yarbay
      10630 Mesaj
      23 Mart 2011 12:39:47
      Veya gidip kendi magazasından alıcam ozaman şunlardan hangisi daha iyi verimli ?

Turkuaz Gold - 12.000 BTU/h
      http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=226

Artful - 12.000 Btu/h
      http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=106

ConAplus - 12.000 Btu/h
      http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=102
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      23 Mart 2011 12:48:30
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

teşekkürler.

B sınıfı bir cihaz biraz fazla elektrik parası ödeyebilirsiniz,gerçi soğutmada çok farketmediğini söyleyen arkadaşlar var ama her halukarda sarfiyat fazla olabilir,ikincisi sesi biraz yüksek gibi geldi,diğer bir dezavantajı - 7 dereceden daha soğuk havalarda çalışmaması gerçi siz soğutmada kullanacağım demişsiniz ama biz yine de söyleyelim,bunlar dezavantajları ancak klima değerlerini mertçe vermesi güzel bir olay neden derseniz bazı markalar A sınıfı yazmış ama değerlerini yazmamış olabiliyor bu da insanı kuşkuya düşürüyor

B derken bir de C çıkmasın alptuğ biliyorsun artık Euroventi baz almak şart oldu...
      |
      |

12 Not
      23 Mart 2011 18:41:26
      Conaplas ı alma,Turkuaz veya Artful alınır.İkiside kalitede aynı,Artful 100 TL pahalı biraz daha janjanlı.Ama şuan bildiğim kadarı ile iki modelde stokta yok.Daylux bayilerde var.Bir araştır bakalım...
      quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Veya gidip kendi magazasından alıcam ozaman şunlardan hangisi daha iyi verimli ?

Turkuaz Gold - 12.000 BTU/h
      http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=226

Artful - 12.000 Btu/h
      http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=106

ConAplus - 12.000 Btu/h
      http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=102
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      23 Mart 2011 19:35:36
      quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

liste fiyatları
      8600 1050tl
      7685 1700tl

Beko ürünleri içinde sadece 7580D fiyat/özellik olarak alınabilir
      8600D zaten inverter değil, o paraya değmez.
      7580D ile 7685D aynı kompresörü değişik kartla kullanıyor, yani 7685D için o fark verilmez; çünkü verdiğine göre kullandığı elektrik aynı olacaktır.
      7685D'nin tek avantajı, hızlı ısıtma veya soğutma modunda kullanıldığında kısa süreli olarak daha güçlü olarak ısı aktarımı yapması olacaktır, tabii bu bölgede çalıştığı sürece verimliliği çok daha düşük olarak:)

7580D aldım ve kullanıyorum, aşağıya bakın:

http://resim.donanimhaber.com/m_46328042/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46328042
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      23 Mart 2011 19:52:25
      quote:

Orijinalden alıntı: doctor09

Arkadaşlar 30 m2 salonuma ve 24 m2 yatak odasına 2 adet klima almayı düşünüyorum. Sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmam gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaç BTU olması gerekir.

tanıdığım bazı arkadaşlar DAIKIN önerdiler, eşimede mitsubishi önermişler siz ne dersiniz? Birde bu inverter ve sigma olayı nedir pek anlamıyorumda. Aydınlatırsanız sevinirim...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Öncelikle, Sigma bir markadır; inverter ise bir klima tipidir. Yani birçok markanın inverter tipi malları var.
      Daikin çok iyi bir klima, ama bu ülkedeki temsilcisi çok kötü çalışarak malı rezil ediyor denebilir, çok şikayet var.
      Marka olarak Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy veya Toshiba en kaliteliler, ama biraz da pahalılar.
      Bunların inverter modellerinden nominal 13 ve 16 bin BTU civarı modellerinden seçin.
      Daha uygun fiyata LG-Beko 7580D önerebilirim, verim olarak bunların seviyesinde; ancak kalite olarak bu markalardan geri. (Kendim kullandığım için görüyorum) 24 m2 olan yer için uygun olur, salon için zayıf kalır.
      |
      |

• Yarbay
      2725 Mesaj
      23 Mart 2011 23:39:02
      merhabalar.bende bir klima almayı düşünüyorum.antalyada oturuyorum.güney doğu cepheli 35-40 metrekaresi dikdörtgenimsi salonuma klima düşünüyorum.klimayı antalya yazında soğutma amaçlı kullanıcam(haziran-eylül arası)birazda kış başında kullanıcam(eylül-ekim-kasım arası).kışın sobam var ztn soba kullanıyorum.bana tavsiye edeceğiniz bütçe dostu kafa ağrıtmıcak az yakacak en uygun cihazı söyleyebilirmisiniz?

kendim biraz araştırdım 24binlik bir klima gerekir dediler o boyutta bi oda için.rubenise baktım koçtaşta 1000 lira şuan.en uygun fiyat olarak o var.ama markayla ilgili pek bilgim yok.çalşma sesi,performansı vs gibi bilgileri hakkında bir bilgim yok
      |
      |
      24 Mart 2011 00:47:23
      -Piyasada "A" sınıfı işinin suyu çıktı ve çoğu cihazda A filan değildir!! B bile değil!

"A" dır diyen uyanıklar ise çıkarsın o zaman Eurovent Test sertifikasını!!
      hadi bu yok diyelim o zaman test değerleri Eurovent e göre biraz daha yüksek çıkan
      TSE Test sertifikasını çıkarsın!!

Lafla sınıf filan olmaz,kaldıki Çin den gelen bu cihazların(çok büyük çoğunluğunun ve "MARKA" cihazlar hariç,
      yine sınıf değerleride aynen sallamadır!yani biz sallamacıyızda,Çin li sallamacı değilmi)

-Türkiyede çok ciddi bir sınıf karmaşası yaşanmaktadır,son zamanlarda dikkat ettiyseniz neredeyse çıkan tüm
      cihazlar A Sınıfı
      Şimdilerde malları A sınıfı diye kakalıyorlar vatandaşa!! bakalım yarın ne diyecekler!

-Daikin iyi hatta çok çok iyi ama,Distribütör firma hiç iyi değil!
      artık Daikin e alternatif bir sürü Marka var ve alacağınız hizmette çok çok daha iyidir! Marka derken adam gibi
      Markalardan bahsediyorum çakma Markalardan değil tabiki zira memlekette elini sallasan çakma
      marka klimalara değmektedir

-Ucuzundan en kalitelisi olarak Gree kesinlikle en başta gelir!! zaten şimdilerde buna verdik gazı gari
      F/P klima olarak bundan iyisi yok! ancak bu malda bitti gibi! devamı varmı-yokmu kimse bilmiyor,nasıl işse

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

16 Not
      24 Mart 2011 02:45:18
      quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

teşekkürler.

B derken bir de C çıkmasın alptuğ biliyorsun artık Euroventi baz almak şart oldu...

haklısın hocam C çıkarsa şaşırmamak lazım
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      24 Mart 2011 09:56:01
      quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

merhabalar.bende bir klima almayı düşünüyorum.antalyada oturuyorum.güney doğu cepheli 35-40 metrekaresi dikdörtgenimsi salonuma klima düşünüyorum.klimayı antalya yazında soğutma amaçlı kullanıcam(haziran-eylül arası)birazda kış başında kullanıcam(eylül-ekim-kasım arası).kışın sobam var ztn soba kullanıyorum.bana tavsiye edeceğiniz bütçe dostu kafa ağrıtmıcak az yakacak en uygun cihazı söyleyebilirmisiniz?

kendim biraz araştırdım 24binlik bir klima gerekir dediler o boyutta bi oda için.rubenise baktım koçtaşta 1000 lira şuan.en uygun fiyat olarak o var.ama markayla ilgili pek bilgim yok.çalşma sesi,performansı vs gibi bilgileri hakkında bir bilgim yok

Koçtaş'taki o rubenis 18 binlik.
      O kapasite işimi görür diyorsanız (ki görebilir, o mekanı dış sıcaklıktan 10-15C daha aşağıya getirir), Migrostaki Duro'ya bakın.
      Bu alet Demirdöküm'ün migrosa özel marka olarak ürettiği bir mal, sabit hızlı tip olarak en iyisi diyebilirim.

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web//showProductDetail.do?psi=15750436&shopCategoryId=9749
      |
      |

• Yarbay
      2725 Mesaj
      24 Mart 2011 10:38:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

Koçtaş'taki o rubenis 18 binlik.
      O kapasite işimi görür diyorsanız (ki görebilir, o mekanı dış sıcaklıktan 10-15C daha aşağıya getirir), Migrostaki Duro'ya bakın.
      Bu alet Demirdöküm'ün migrosa özel marka olarak ürettiği bir mal, sabit hızlı tip olarak en iyisi diyebilirim.

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web//showProductDetail.do?psi=15750436&shopCategoryId=9749

satıcı bana 24lük dedi ama tam olarak dikkatli bakmadım.ztn aynı alışveriş merkezinde bir üst kattaki teknosada çalışıyorum tekrar gider bakarım.

18binlik bir klima soğutmada yeterli olurmu acaba?merak ettiğim konu bu aslında.yarın birgün yetersiz kalırmı?

sizin dediğiniz modelide bir inceleyim.o da pek duymadığım bir marka
      |
      |

• Onbaşı
      18 Mesaj
      24 Mart 2011 15:57:20
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Öncelikle, Sigma bir markadır; inverter ise bir klima tipidir. Yani birçok markanın inverter tipi malları var.
      Daikin çok iyi bir klima, ama bu ülkedeki temsilcisi çok kötü çalışarak malı rezil ediyor denebilir, çok şikayet var.
      Marka olarak Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy veya Toshiba en kaliteliler, ama biraz da pahalılar.
      Bunların inverter modellerinden nominal 13 ve 16 bin BTU civarı modellerinden seçin.
      Daha uygun fiyata LG-Beko 7580D önerebilirim, verim olarak bunların seviyesinde; ancak kalite olarak bu markalardan geri. (Kendim kullandığım için görüyorum) 24 m2 olan yer için uygun olur, salon için zayıf kalır.

Anladım teşekkürler ama bi arkadaş sadecesoğutma kullanacaksan inverter tipi almana gerek yok o zaman daha pahalı oluyor dedi evim kaloriferli o yüzden bana sadece soğutma işinde kullanılacak bir klima tipi lazım acaba salon için 18000 BTU Toshiba, diğer oda için senin önerdiğin LGBeko yu alsam olur mu diyorsun ve bunların mana ödeteceği borç ne kadar olur
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      24 Mart 2011 20:13:43
      4 ay önce eş dostun "yerli marka olan bir ürün al, arızalanırsa tamiri bakımı kolay olur" uyarılarına kulak asmadan sırf markanın adı var diye Mitsubishi Heavy 18000btu SRK50ZJP-S klima aldım. İmkanları zorlayarak 2bin liraya aldığımız sözüm ona en dayanıklı ve kaliteli klimayı sadece 20 gün kullanabildik.

Makine elektrik dalgalanmalarına karşı çok hassasmış! Satmadan önce hiçbir uyarıda bulunmayan firma sattıktan sonra bunu söylüyor. 2 defa ana kartı ve fan motoru yandı. Hem alet dayanıksız hem de Airfel firması tamir için astronomik rakamlar istiyor. Sebebi de parçaların japonya'dan gelmesiymiş. Garanti yok. Var da yok. Sözüm ona garanti belgesi var ama elektrik arızlarını firma üstlenmiyorMUS! Sormak istiyorum bu nasıl garanti. Neyi garantiliyorsunuz? Resmen kandırmaca var.

Firmaya servise ve müşteri hizmetlerine ne kadar dil döktüysem sonuç alamadım. Firma malı satmış olmanın rahatıyla nereye istersen başvur diyor. .Koca kış 2000 TL'lik alet duvarımda bozuk asılı kaldı. Ben de mecburen eve soba kurmak zorunda kaldım. Cihazı 505tlye tamir ettirdik. 20 gün kullanabildiğim sözümona herkesin eni iyi bildiği cihazın 4te biri kadar tamir parası verrdik.

Airfel ve Mitsubishi alırken bir daha düşünün! İnanmayanlara her türlü belge evrak gösterebilirim.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.