Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İzmir de bir Klimacı dostumda Hitachi ın R22 Gazlı cihazları halen bulunmaktadır!

2x18binlik ve 1x12binlik bulunuyor elinde+

Hitac isteyen varsa ilgilensin++

CAN
  • Merhabalar,

5.5 yıl kadar önce Panasonic inverter klima aldım.
    Klimadan çok memnunum, enerji sarfiyatı çok düşük, neredeyse bedavaya ısıtıp serinletiyor, son derece sessiz. Fakat servisle ilgili problemler yaşadım.
    Anladım ki en iyi klimayı da alsanız, servis yetersiz olunca verim almak zor.
    Bununla ilgili olarak satın aldığım firmaya bir email yolladım.
    Firmanın adı ve hangi şehir olduğu önemli değil.
    Klima alırken mu mesajım size yardımcı olabilir düşüncesiyle emailimi aşağıya kopyalıyorum. Herkese başarılar ve mutluluklar dilerim.

Merhaba,

5.5 yıl kadar önce sizden Panasonic İnverter klima aldım.
    Bununla ilgili olarak eleştirilerimi yazmak istiyorum.
    Eleştirilerimin, kurumca daha iyi hizmet vermenize yardımcı olacağını düşünüyorum.

Öncelikle klimadan genel olarak memnun olduğumu belirtmeliyim.
    Fakat öğrendim ki en iyi klimayı da alsam servisin yeterli olmaması durumunda
    verim almak zor.

1) Bu klima ilk kış ısıtmadı, ilk yaz serinletmedi. Bir kaç defa servisi çağırdık fakat arıza olmadığı söylendi.
    Bu nedenle servis ücreti alındı. Fakat yaklaşık 1 yıl sonra temizlik yapmaya gelen elemanlarınınız,
    klimanın montajında hata olduğunu kabul ettiler,
    daha sonra klimanın ısıtma ve soğutması normalleşti. Ama ilk 1 yıl , normallerine göre 3-4 kat fazla para
    ödeyerek aldığım klimanın faydasını hemen hiç göremedik.

2) 6 ay kadar önce klima ses yapmaya başladı ve elemanlarınızı çağırdık. 2 defa, sizin belirlediğiniz randevuya gelmediler.
    Ben dışarıdaki işlerimi erteleyerek evde sizi boşuna beklemiş oldum. En azından telefon açarak
    randevuyu iptal ettiğinizi söyleyebilirdiniz.

3) Geldiğinizde de yine belirttiğiniz saatten çok geç geldiniz ve özür dahi dilemediniz.

4) Gelen elemanlar hiç gerek olmadığı halde temizlik yaptı. Ben kendilerine ve telefondaki bayan görevliye telefonda temizlik yaptırmak istediğimi
    asla söylemedim. Değişecek parçaları not alarak benden 50 TL istediler. Ben durumu size ilettiğimde beni haklı bularak
    25 TL’yi almaktan vazgeçtiniz ve 25 TL ödedim.

5) Daha sonra 1 ay kadar parçaların fiyatını öğrenmek için sizden telefon bekledim, fakat hiç bir bilgi vermediniz.

6) Gelen elemanlarınız sesin kaynağının dış plastik aksam olduğunu ve komple değiştirilmesi gerektiğini söylediler.
    Fiyatını vermediğiniz parça bu idi. Fakat klima konusunda uzman olmamama rağmen
    bu benim kafama yatmadı. Apartmandan arkadaşım olan Bosch servisi elemanına durumu bildirdim.
    3 kişi geldi ve işin ehli oldukları her hallerinden belli idi. Sesin kaynağının fan olduğunu söylediler.
    Klimanın kanatlarından 3’ü bir kaç cm kırılmıştı ve bu nedenle simetri ve ahenk bozuluyor gürültü yapıyordu.
    Doğru teşhis buydu. Elemanlarınıza güvenseydim komple dış plastik aksam yüksek bir fiyatla değiştirilecekti ve ses devam edecekti.

7) Size telefon açarak fanın fiyatını bana bildirmenizi istedim. Haftalar geçtiği halde bana yine fiyat veremediniz.

8) Sizden ümidi keserek Başbayii'yi aradım, durumu bildirdim. Oradaki bey yakından ilgilendi ve sizin
    Başbayii'ye isteklerimi neden bildirmediğinize hayret etti.

9) Sizi devreden çıkararak fan ve kapak fiyatını doğrudan Başbayii'den istedim. Kısa süre sonra bana fiyat verildi.
    Fiyatı makul bularak havale yaptım.
    Fakat belirttikleri teslim tarihini 2 defa ileriye aldılar.

10) Parçalar gelince yine Bosch elemanlarına montajını yaptırdım, sizin istediğiniz paranın yarısı kadar fiyat istediler.

11) Elemanlarınız, klimanın bir tarafına parmakla bastırılınca sesin kesildiğini müthiş bir buluşmuş gibi bana söylediler.
    Evet bir tarafına parmakla bastırılınca ses kesiliyor ama 15 dk sonra ses tekrar başlıyor. bu defa başka tarafına parmak bastırıyorsunuz 2 saat sonra yine
    ses başlıyor. Bazen de neresine bastırırsanız bastırırsanız ses kesilmiyor ve ben bunun için bunca zahmete giriyor ve bunca para ödüyorum.

12) Yine elemanlarınız çok değerli bir bilgi verir gibi fanın hızı arttırılırsa sesin artacağını, fanın hızı azatılınca
    sesin de azalacağını söylediler. Anaokulu düzeyindeki çocukların dahi bildiği bu basit bilgiyi bana neden söylediklerini bilemiyorum ama
    kendimi çok cahil ve aşağılanmış hissettim o anda.

13) Sesin basınçtan kaynaklandığını da söylediler. Teşekkürler ama sesi yok edemediniz ve sizin yanlış tesbitleriniz hiç bir işime yaramadı. Sadece zaman ve para kaybettirdiniz.

Firma olarak eleştirilerimin, kendinizi geliştirmeniz konusunda faydalı olacağını umuyorum.
    Gelişmiş, kalkınmış bir ülkede mutlu bir hayatı hepimiz arzuluyoruz. Bence bunun ön şartı herkesin işini iyi öğrenmesi ve işini en iyi şekilde yapmasıdır.
    Müşteri memnuniyetine önem vermeyen bir firma batmaya mahkûmdur. Siz benim yerimde olsanız, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza firmanızı tavsiye eder misiniz?
    Belki ben de kendi mesleğim olan öğretmenliği % 100 iyi yapamıyorum ama kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve eleştirilere açığım.
    Başarılar dilerim.
    Hoşçakalınız.

• Arkadaşlar 30 m2 salonuma ve 24 m2 yatak odasına 2 adet klima almayı düşünüyorum. Sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmam gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaç BTU olması gerekir.

tanıdığım bazı arkadaşlar DAIKIN önerdiler, eşimede mitsubishi önermişler siz ne dersiniz? Birde bu inverter ve sigma olayı nedir pek anlamıyorumda. Aydınlatırsanız sevinirim...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler selamlar

İzmir de bir Klimacı dostumda Hitachi ın R22 Gazlı cihazları halen bulunmaktadır!

CAN

üstad bulmuşun işte sen de al bir tane hemen...
  • evet üstad katılıyorum kaçırma üzülürsün harbiden. kap birtane birdaha bu kalitede r22 bulamazsınız. ben hep bu tür önemli durumlarda ağır davranıp sonra kafama vururum aynı duruma düşmeyin.
    quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Beyler selamlar

CAN

üstad bulmuşun işte sen de al bir tane hemen...

• sayın maviufuklar, öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum gerçektende başınıza gelen olaylar çok kötü görülüyor,özellikle parmak bastırarak arıza giderme işine güleyimmi ,ağlayayımmı ? en iyisi bu hareket galiba ,ama üzülmeyin daha dün bir komşum servisten gelen çamaşır makinasına bir bakmamı rica etti makinayı açtım kazan alt hortumundan bir adet çorap çıkarttım ,sonrası vahim adamlar ne kadar topraklama kablosu varsa hepsini bilerek kesmişler,bu iş hata ile olsa bir yer sökülüp sonra unutulabilirdi ancak tam 4 ayrı topraklama kablosunu kesip bu haliyle teslim etmek bence cinayete teşebbüs ama ne yaparsınız,bazı servisler artık gerçekten kasap (bu arada kasap arkadaşlar bozulmasın kinaye amaçlı söyledim ) ,neyse konumuz klima biraz çamaşır makinesine dalıp teğet geçtim anladığım kadarıyla henüz firmadan cevap gelmemiş,gelmesi durumunda bizi bilgilendirirseniz bu forumu okuyan arkadaşlar için bir fikir olacaktır

• Arkadaşlar fikriniz nedir acaba alayım mı almayım mı ne dersiniz ?
  • BAŞKA BİR BAŞLIK ALTINDA KONUYU AÇMIŞTIM BURAYI FARK ETTİM.ACİL KLİMA TAVSİYENİZE İHTİYACIM VAR.
    DAIKIN VE MİTSUBİSİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA FİYATLARI ÇOK YÜKSEK GELDİ.24 LÜĞÜ 1500 1900 ARASINDA OLAN İNVERTEL (SÜREKLİ KULLANACAĞIM ÇÜNKÜ)BİR KLİMA ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM.
    GÜZEL ISITSIN FATURALAR CEP YAKMASIN YETERLİ.ADANADA KIŞIN EN DÜŞÜK SICAKLIK GECE SIFIRIN ALTINA ASLA DÜŞMEZ.GÜNDÜZ 6 7 NİN ALTINA DÜŞMEZ.EN SOĞUK GÜNLERDEN BAHSEDİYORUM.NORMALDA 10 İLA 16 ARASI DEĞİŞİYOR.
    ACİL DEĞERLENDİRMELERİNİZİ BEKLİYORUM
  • 35 m2 oda için soğutmada kullanmak amacıyla klima almak istiyorum. Soğutma amaçlı olarak yazın sürekli kullanılacak... Linkte verdiğim klimayı tavsiye edermisiniz ? Kullanan varsa eğer, ses düzeyi, performansı ve enerji tüketimi nasıldır bilgi verebilir mi ?

http://www.profilo.com.tr/is%C4%B1tma-ve-so%C4%9Futma/split-klimalar/split-klimalar/split-klimalar/P3ZMI18904.html?source=browse

Ürün özellikleri

* Soğutma kapasitesi : 18000 BTU/h
    * Isıtma kapasitesi :18000 BTU/h
    * Heat-Pump ısıtma
    * Fonksiyonlar: Donmaya karsi koruyucu, Nem giderme, Otomatik, Isitma, Sleep, Sogutma
    * 3 kademeli ve otomatik fan hızı (otomatik-düşük-orta-yüksek)
    * Aktif karbon filtre (Koku filtresi)
    * Antibakteriyel filtre
    * Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
    * Otomatik yada manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
    * Otomatik dikey hava salınım
    * Çekilen enerji: Isıtma 1460 W, Soğutma 1640 W
    * Frekans/voltaj: 50 hz / 220 - 240 V
    * Nem alma kapasitesi : 1.7 l/h
    * Kapalı mekan sıcaklık ayarı aralığı 17 C - 30 C
    * Zaman ayarı 0-24 saat arası
    * İç Ünite Ses seviyesi :düşük hızda 39 dB/ yüksek hızda 45 dB
    * İç ünite Boyutlar (GxYxD) cm: 94 cmx27.5 cmx19.8 cm
    * Net ağırlık İç ünite: 11 kg
    * Dış ünite Boyutlar (GxYxD) cm:76 cmx59 cmx28.5 cm
    * Dış Ünite Ses seviyesi :59 dB
    * Net ağırlık dış ünite: 39.5 kg
    * Gaz tipi: R410A
    * Rotary kompresör

Fiyat
    Fiyat 1,884.80 TL | Tavsiye edilen kampanya fiyatlarımız için tıklayınız.

• Beyler Hitac lar şu aşamada bana yaramaz,çünkü ben 2 veya 3 tane odalar için 9luk alacaktım!
    2 oda için Gree ve Arçelik alarak olayı bitirdim;3.oda ise zaten 9,5m2 olduğu için Vestel o odada iş görmektedir,
    dolayısıyla 3.cihazı almadım+

Salon için 18lik konusunda ise acelem yok,zaten oradaki Vestel oldukça iyi iş görüyor,oraya kafamda zaten hep Inverter cihaz
    lazımdı ama bu dahili tesisat işini henüz halledemediğim için,oraya cihaz almayacağım,en son Gree den gelenler;biz temizleriz
    ve garantide veririz sorun olmaz demişlerdir!! onlarda ayrıca Mitsu.Heavy Bayisi oldukları için hesaplıda verebiliyorlar Mitsu ları!
    Salona aslında R22 düşünmüyorum artık! olursa Inv.cihaz takacağım oraya,veya çokta önemli değil,zira Vestel orada işini yapıyor
    asıl sorun dandik 9luklarda idi ve onlarıda değiştirdim!

++
  • quote:

Beyler Hitac lar şu aşamada bana yaramaz,çünkü ben 2 veya 3 tane odalar için 9luk alacaktım!
    2 oda için Gree ve Arçelik alarak olayı bitirdim;3.oda ise zaten 9,5m2 olduğu için Vestel o odada iş görmektedir,
    dolayısıyla 3.cihazı almadım+

Salon için 18lik konusunda ise acelem yok,zaten oradaki Vestel oldukça iyi iş görüyor,oraya kafamda zaten hep Inverter cihaz
    lazımdı ama bu dahili tesisat işini henüz halledemediğim için,oraya cihaz almayacağım,en son Gree den gelenler;biz temizleriz
    ve garantide veririz sorun olmaz demişlerdir!! onlarda ayrıca Mitsu.Heavy Bayisi oldukları için hesaplıda verebiliyorlar Mitsu ları!
    Salona aslında R22 düşünmüyorum artık! olursa Inv.cihaz takacağım oraya,veya çokta önemli değil,zira Vestel orada işini yapıyor
    asıl sorun dandik 9luklarda idi ve onlarıda değiştirdim!

++

Olmaz üstad seni de inverterlı yapıcaz biz artık SENELER geçti halen yapamadık...Tadını alsan bırakamayacaksın da...

• Teşekkürler arkadaşlar bir de bir arkadaşım midea klimaları önerdi sizin bu konuda görüşünüz var mı 18.000 liği yaklaşık 1400 TL civarı
  • Arkadaşlar 30 m2 salonuma ve 24 m2 yatak odasına 2 adet klima almayı düşünüyorum. Sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmam gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaç BTU olması gerekir.

tanıdığım bazı arkadaşlar DAIKIN önerdiler, eşimede mitsubishi önermişler siz ne dersiniz? Birde bu inverter ve sigma olayı nedir pek anlamıyorumda. Aydınlatırsanız sevinirim...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
  • odam 24 m' lg beko 12000btu 8600 d ve 7685 d modelleri arasında kaldım 7685 invertırlı aralarında nerdeyse 700 tl var 700 tl fazla vermeye değermi
    liste fiyatları
    8600 1050tl
    7685 1700tl
    bu fiyatlara başka tavsiyeniz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vakitsiz61 -- 21 Mart 2011; 23:12:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vakitsiz61

odam 24 m' lg beko 12000btu 8600 d ve 7685 d modelleri arasında kaldım 7685 invertırlı aralarında nerdeyse 700 tl var 700 tl fazla vermeye değermi
    liste fiyatları
    8600 1050tl
    7685 1700tl
    bu fiyatlara başka tavsiyeniz varmı

http://forum.donanimhaber.com/m_35414469/mpage_1/f_/key_7685//tm.htm#46400474
    http://forum.donanimhaber.com/m_38427259/tm.htm

iki klima hakkında daha önceki yıllarda görüş bildirilmiş, ben şahsen bilmiyorum bu klimaları ancak ben inverter taraftarıyım ,bazı arkadaşlar sadece soğutma olacaksa invertere gerek yok diyorlar ama ben illa inverter diyorum,sonra başlangıçta sadece soğutma deyip sonra pişman olanlar çıkabiliyor,özellikle az soğuk havalarda tek odada kalorifer yerine bence klima ile ısınma daha ucuz olabiliyor ,inverter olarak birde bu klimayı inceleyin MITSUBISHI SRK35ZJP-S Klima İnventer,artık karar sizin,klima seçmek ne zor iş

• AUER AG18-0919 R410 gazlı A sınıfı enerjili 18.000 BTu

%90 soğutma amaçlı kullanacağım
    ne dersiniz fiyat uygunmu daha iyi seçimler olabilirmi
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxl

AUER AG18-0919 R410 gazlı A sınıfı enerjili 18.000 BTu

%90 soğutma amaçlı kullanacağım
    ne dersiniz fiyat uygunmu daha iyi seçimler olabilirmi
    teşekkürler.

B sınıfı bir cihaz biraz fazla elektrik parası ödeyebilirsiniz,gerçi soğutmada çok farketmediğini söyleyen arkadaşlar var ama her halukarda sarfiyat fazla olabilir,ikincisi sesi biraz yüksek gibi geldi,diğer bir dezavantajı - 7 dereceden daha soğuk havalarda çalışmaması gerçi siz soğutmada kullanacağım demişsiniz ama biz yine de söyleyelim,bunlar dezavantajları ancak klima değerlerini mertçe vermesi güzel bir olay neden derseniz bazı markalar A sınıfı yazmış ama değerlerini yazmamış olabiliyor bu da insanı kuşkuya düşürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 23 Mart 2011; 1:58:00 >
  • 12.000 btu Baymak nasıldır arkadaşlar ?

tavsiye edermisiniz ? 25 m2 bi oda için?

Baymak
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm#tabs

Alarko
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-flair-duvar-tipi-split-klima-flr-12-gw-12-000-btu_04.011.0194.0002.htm#tabs

Airfel Daylux
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-daylux-ds12-0927-r2-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima_04.011.4651.0031.htm#tabs

Bu Daylux'u ilk kez görüyorum. yeni bir model mi ? yoksa daha önceden var mıydı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 23 Mart 2011; 11:32:17 >

• Bu 3 cihazdan 2 si Alarko ve Daylux Gree üretimi,Fiyat aralığına bakınca bana Daylux ü almanız ağır basıyor.Daylux lerde artık R410 burada bilgi eski kalmış...Alarko nun Filitreleri biraz öne çıkıyor gibi ama benim bu konudaki genel fikrim filitre işi hikaye.Birde yeni Dayluxlerin görünümü bu değil.Bu eski R22 serilerin resmi.Benim bildiğim uzun süredir stokta yok ama yinede görüşmekte fayda var.R22 li Daylux lerin fiyatı daha uygundu zaten.2010 ocak ayı itibari ile italatı yok zaten R22 lerin........Baymak tan vazgeç

Bu arada Auer de Airfel in markası oda orta segment alınabilir bir cihaz diyebilirim....
    quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

12.000 btu Baymak nasıldır arkadaşlar ?

tavsiye edermisiniz ? 25 m2 bi oda için?

Baymak
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/baymak-elite-12-chs-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi_04.011.4142.0011.htm#tabs

Alarko
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-flair-duvar-tipi-split-klima-flr-12-gw-12-000-btu_04.011.0194.0002.htm#tabs

Airfel Daylux
    http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/airfel-daylux-ds12-0927-r2-12-000-btu-h-duvar-tipi-split-klima_04.011.4651.0031.htm#tabs

Bu Daylux'u ilk kez görüyorum. yeni bir model mi ? yoksa daha önceden var mıydı ?

• Veya gidip kendi magazasından alıcam ozaman şunlardan hangisi daha iyi verimli ?

Turkuaz Gold - 12.000 BTU/h
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=226

Artful - 12.000 Btu/h
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=106

ConAplus - 12.000 Btu/h
    http://www.airfel.com.tr/shop/product.asp?caid=484&pid=102

• 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.