Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sinanadolu, chamurpeace, hasansezerus Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
39.248
Cevap
329
Favori
3.175.973
Tıklama
Giriş
      5 Not
      19 Mart 2011 01:00:04
      dalga geçtin adamı kaçırdın be kardeşim dominic usta bekliyoruz buraya
      yiğit kardeşim hitachi konusunda dikkat etmemişim. ama sanırım sizle yazıştığımı hatırlıyorum hitachi konusunda keşke bir r22 cihazım olsa demiştim. insan oğlu tuhaf varlık. neişime yarıycaksa

şu montaj meseleside gerçekten doğru olabilir. hatırlıyorum bir arkadaş emre sağanaktı galiba en az 3 metre borulama mesafesi gerekli diyordu.

bizim amacımız sonuçta klimacılık yapmak değil merak işte. ama biraz fazla.. delilik oluşturuyor galiba

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

şimdi muhahayı bırakta. yiğit kardeşim.. sende araştımacısın biliyorum bunu.. hitachideki ve haierdeki ağız ısısının yüksekliğinin sebebini bunda bulmaya çalışalım. bende çok evvelden duymuştum. biraz daha yoğunlaştım.. yeri gelmişken iyice öğrenelim bu arada.. dominic iyi bir ustadır bilgi almaya çalışalım foruma girmişken kaçırmayalım

konuya başka açıdan bakmayı deneyelim. bütün eski mamüller şimdiki mamüllerden daha iri cüsseliydi. ve şimdikiler gibi nazik değildi. bakın bende bir sharp buzdolabı var b sınıfı geçiyor 577 litre iç hacim var. şuan a sınıfı geçenlerse iç hacmi hep küçük. birol ustanın bir sayfası vardı a ile c sınıfının arasında çok büyük fark yok diyerek. cengizumur isimli arkadaşımızda klimanın dış ve iç yüzeyi nekadar geniş ve büyük olursa fin vs açısından okadar randımandan bahsettiğini hatırlıyorum. yani sizin beğenmediğiniz o hitachi varya aslında baba klimalardan biri. yeri gelmişken üstlerde sizin yazılarınızdan birinde sanırım a sınıfı olan olmayan r22 r410 konusunda. bakarsanız hitachinin sayfasına. r22 a sınıfı yüksek eer cop değerli klimaları var. benim daikin klimamın dış üniteside büyük ve oldukça sesli. yeni zibro ise oldukça sessiz ama ıstmaya gelince daikin daha başarılı. bu konu sharplardada mevcut oldukça seslidirler iç üniteleri ama ısıtmada başarılıdırlar. bizler için sesizlik tabi önemli ama abcde sınıfı derken acaba tüm cihazlarda naylonlaşıyormu.

quote:

quote:

üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

Orijinalden alıntı: dominic

quote:

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ESKİ BİR KONUYU HORTLATAYIM ;

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

BİRİSİNİ : KLIMAPLUS A.Ş. MITSUBISHI ELECTRIC - www.klimaplus.com.tr
      DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp

ME'nin hava debisi mi yüksekmiş ya allah aşkına kim demişse hava debisinin yüksekliğini HİTACHİ de görsünler şaşırdım valla.Ama o hava debisi de Hitachide maşallah bir iç ünite sesi var FIRTINA KOPUYOR ODADA SANKİ. sonunda dayanamadım söktüm baktım dostlar bunun hava debisi neden bu kadar yüksek diye?Gördüğüm şu ki; içindeki fan pervanesi neredeyse mitsubishinin 2 katı büyüklükte...Ama anlayacağınız çok sesli,Me daha sessiz.Bunu neden söyledim; ME olsun heavy olsun hava debisi konusunda Hİtachinin bence yanından geçemez, ama ses konusunda da Hitachi ME'nin yanından pek geçemez bu bir gerçek..

kardeş muhaha dalga için değil yanlış anlama, sana söyle demişlerya o bakımdan dedim.Beni de az çok takip ettiğini belirtmişsin yazında ama hitachiyi beğenmediğimi söylemişsin.Diğer yazılarıma bakarsan evdeki birkaç klimadan birinin Hitachi olduğunu ve diğerlerinin arasında en çok onu sevdiğimi hep belirtmişimdir sesli olsa da..Sanırım bu noktayı atlamışsın. Bu forumu takip ederken ilk zamanlar hep hitachi önerilmişti 2008 yıl ortasında.Ben de o gazla almıştım 12lik inverter made in japan.Sonra merak bu ya arkasına ME inverter, Fujitsu General de eklendi.. Ama hep belirtmişimdi Hİtachideki o malzeme kalitesi ve ağız sıcaklığı hiçbirşeyde yok varsın sesli olsun demişimdir.Aslında benim cihazımın iç ünitesi çok cüsseli bile değil halen yeni model diye geçiyor ama iç ünite temizliği yapayım derken blower fanı bir gördüm kapağı sökünce aman allahım dedim.Öyle bir gizlemişler ki içine minicik görünen şey devasa bir şey.O yüzden de iç ünitenin üstten emiş hava giriş bölümü açok büyük.Hava debisi bu yüzden yüksek ki, birinci fan kademesinde bile 4-5 metre ilerideki örtüsü sallıyor.Her neyse ağız sıcaklığı meselesine gelelim Hitachi ve Haier evet böyle.Ama ben halen hitachi diyorum.Bunu da kompresör teknolojisine ve gücüne bağlıyorum.Neden derseniz diğer cihazlarımda fark ettiğim şeyilk ısıtma anındaki diğer cihazlarımdaki gaz dolaşım sesi ile hitachideki gaz dolaşım sesi çok farklı.Fark ne diyeceksiniz: malum hepsi inverter cihazlarımın ama inverter gereği hızlı ısıtma için ilk başta maksimum btuda başlayacak bu kabul ve gaz basıncı yüksek olacak bu da kabul.Diğer hepsine bakıyorum hitachi açılmaz HAVA ÇOK SOĞUKSA öyle bir gaz basıyor ki; İÇ ÜNİTEDEKİ FIŞIR FIŞIR DOLAŞIM SESİNİ ACAYİP DUYUYORSUNUZ.Tabi sonra azalıyor bu set değerine yaklaştıkça hava çok soğuk değilse o ses de yok zaten.Yani diyeceğim o ki ben ağız sıcaklığının yüksekliğini kompressör teknolojisi ve basıncına bağlıyorum.Hİtachide çok yükse bir gaz basma basınç yüksekliği var diye düşünüyorum yanlışım varsa söylesinler ama 3 senedir bu cihazı tanıdım.Hatta hitachi şikayetlerine/ve şikayetlerime bakarsanız bu cihazlara 3 metrenin altında bakır borulama yaptığınız zaman ISITMA VB soğutma performansı acayip derecede düşüyor verim alınamıyor ben de yaşadım.Çünkü bu cihazlardaki çok yüksek basınçla basılan gaz tam tur dolaşım yapmadan serpantine gelmeden buharlaşıyor.Haliyle verim alınamıyordu.Borulama uzatılınca bu sıkıntı kalktı ve birçok sitede şikayetlere bakarsanız Hİtachi de borulama ÇOK ÖNEMLİ.AĞız sıcaklığını ben hem kompressör gücü(btu değil),teknoloji ve basıncına bağlıyorum..
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      19 Mart 2011 01:07:00
      albani üstad kombi kombi dedin klimacı oldun be hocam

şayet gree devamı yoksa zass klimada onunla aynı galiba praktikerde satılıyor. 599 tl ver onada gazı millet faydalansın. buda airfel markası. ve gree ürünü. yazmamışlar iç ünite kurutma fonksiyonunu ama vardı r heralde. aynı tip herşeyiyle http://satis.praktiker.com.tr/klimalar/zass-r410a-gazli-duvar-tipi-split-klima-9.000-btu-a-sini/237575

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş Gree olayına F/P cihaz olarak bakacaksın!!

A Sınıfı filan bana göre hikaye! ben ayrıca hangi sınıfata onada bakmadım

Ucuz ama gayet güzel bir cihaz bildiğim kadarıyla bir tek Koçtaş satıyor bunları ve belkide
      devamıda yok bu malın!

Ben 1 haftadır kullanıyorum,çok memnunum ve şimdi bunu kalkıpta o malum MARKA cihazlar
      ile filanda asla mukayese etmiyorum hatta aklıma bile getirmiyorum,ya kıyacaksın parayı
      böyle adam gibi MARKA bir cihaz alacaksın yada ucuz ama güzel performans gösteren bir başka
      cihaz alacaksın,işte Gree böyle bir cihaz(bana göre tabiki yoksa ben bu işten hiç çakmam)

Sana yerlilerden tavsiyem bir tek o da bildiğim Arçelik Inverter 90064/12064 gibi serilerdir,hiç düşünme kap bunu,bütçen müsait ise
      yada yarı parasına git Gree yi kap o zaman,buda seni üzmez ama bahsettiğin Mitsu E. veya Heavy ler ise çok çok daha iyidir
      fiyatını bilemem gari
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      19 Mart 2011 01:24:38
      quote:

dalga geçtin adamı kaçırdın be kardeşim dominic usta bekliyoruz buraya
      yiğit kardeşim hitachi konusunda dikkat etmemişim. ama sanırım sizle yazıştığımı hatırlıyorum hitachi konusunda keşke bir r22 cihazım olsa demiştim. insan oğlu tuhaf varlık. neişime yarıycaksa

şu montaj meseleside gerçekten doğru olabilir. hatırlıyorum bir arkadaş emre sağanaktı galiba en az 3 metre borulama mesafesi gerekli diyordu.

bizim amacımız sonuçta klimacılık yapmak değil merak işte. ama biraz fazla.. delilik oluşturuyor galiba

quote:

quote:

şimdi muhahayı bırakta. yiğit kardeşim.. sende araştımacısın biliyorum bunu.. hitachideki ve haierdeki ağız ısısının yüksekliğinin sebebini bunda bulmaya çalışalım. bende çok evvelden duymuştum. biraz daha yoğunlaştım.. yeri gelmişken iyice öğrenelim bu arada.. dominic iyi bir ustadır bilgi almaya çalışalım foruma girmişken kaçırmayalım

konuya başka açıdan bakmayı deneyelim. bütün eski mamüller şimdiki mamüllerden daha iri cüsseliydi. ve şimdikiler gibi nazik değildi. bakın bende bir sharp buzdolabı var b sınıfı geçiyor 577 litre iç hacim var. şuan a sınıfı geçenlerse iç hacmi hep küçük. birol ustanın bir sayfası vardı a ile c sınıfının arasında çok büyük fark yok diyerek. cengizumur isimli arkadaşımızda klimanın dış ve iç yüzeyi nekadar geniş ve büyük olursa fin vs açısından okadar randımandan bahsettiğini hatırlıyorum. yani sizin beğenmediğiniz o hitachi varya aslında baba klimalardan biri. yeri gelmişken üstlerde sizin yazılarınızdan birinde sanırım a sınıfı olan olmayan r22 r410 konusunda. bakarsanız hitachinin sayfasına. r22 a sınıfı yüksek eer cop değerli klimaları var. benim daikin klimamın dış üniteside büyük ve oldukça sesli. yeni zibro ise oldukça sessiz ama ıstmaya gelince daikin daha başarılı. bu konu sharplardada mevcut oldukça seslidirler iç üniteleri ama ısıtmada başarılıdırlar. bizler için sesizlik tabi önemli ama abcde sınıfı derken acaba tüm cihazlarda naylonlaşıyormu.

quote:

quote:

üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

Orijinalden alıntı: dominic

quote:

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ESKİ BİR KONUYU HORTLATAYIM ;

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

BİRİSİNİ : KLIMAPLUS A.Ş. MITSUBISHI ELECTRIC - www.klimaplus.com.tr
      DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp

ME'nin hava debisi mi yüksekmiş ya allah aşkına kim demişse hava debisinin yüksekliğini HİTACHİ de görsünler şaşırdım valla.Ama o hava debisi de Hitachide maşallah bir iç ünite sesi var FIRTINA KOPUYOR ODADA SANKİ. sonunda dayanamadım söktüm baktım dostlar bunun hava debisi neden bu kadar yüksek diye?Gördüğüm şu ki; içindeki fan pervanesi neredeyse mitsubishinin 2 katı büyüklükte...Ama anlayacağınız çok sesli,Me daha sessiz.Bunu neden söyledim; ME olsun heavy olsun hava debisi konusunda Hİtachinin bence yanından geçemez, ama ses konusunda da Hitachi ME'nin yanından pek geçemez bu bir gerçek..

kardeş muhaha dalga için değil yanlış anlama, sana söyle demişlerya o bakımdan dedim.Beni de az çok takip ettiğini belirtmişsin yazında ama hitachiyi beğenmediğimi söylemişsin.Diğer yazılarıma bakarsan evdeki birkaç klimadan birinin Hitachi olduğunu ve diğerlerinin arasında en çok onu sevdiğimi hep belirtmişimdir sesli olsa da..Sanırım bu noktayı atlamışsın. Bu forumu takip ederken ilk zamanlar hep hitachi önerilmişti 2008 yıl ortasında.Ben de o gazla almıştım 12lik inverter made in japan.Sonra merak bu ya arkasına ME inverter, Fujitsu General de eklendi.. Ama hep belirtmişimdi Hİtachideki o malzeme kalitesi ve ağız sıcaklığı hiçbirşeyde yok varsın sesli olsun demişimdir.Aslında benim cihazımın iç ünitesi çok cüsseli bile değil halen yeni model diye geçiyor ama iç ünite temizliği yapayım derken blower fanı bir gördüm kapağı sökünce aman allahım dedim.Öyle bir gizlemişler ki içine minicik görünen şey devasa bir şey.O yüzden de iç ünitenin üstten emiş hava giriş bölümü açok büyük.Hava debisi bu yüzden yüksek ki, birinci fan kademesinde bile 4-5 metre ilerideki örtüsü sallıyor.Her neyse ağız sıcaklığı meselesine gelelim Hitachi ve Haier evet böyle.Ama ben halen hitachi diyorum.Bunu da kompresör teknolojisine ve gücüne bağlıyorum.Neden derseniz diğer cihazlarımda fark ettiğim şeyilk ısıtma anındaki diğer cihazlarımdaki gaz dolaşım sesi ile hitachideki gaz dolaşım sesi çok farklı.Fark ne diyeceksiniz: malum hepsi inverter cihazlarımın ama inverter gereği hızlı ısıtma için ilk başta maksimum btuda başlayacak bu kabul ve gaz basıncı yüksek olacak bu da kabul.Diğer hepsine bakıyorum hitachi açılmaz HAVA ÇOK SOĞUKSA öyle bir gaz basıyor ki; İÇ ÜNİTEDEKİ FIŞIR FIŞIR DOLAŞIM SESİNİ ACAYİP DUYUYORSUNUZ.Tabi sonra azalıyor bu set değerine yaklaştıkça hava çok soğuk değilse o ses de yok zaten.Yani diyeceğim o ki ben ağız sıcaklığının yüksekliğini kompressör teknolojisi ve basıncına bağlıyorum.Hİtachide çok yükse bir gaz basma basınç yüksekliği var diye düşünüyorum yanlışım varsa söylesinler ama 3 senedir bu cihazı tanıdım.Hatta hitachi şikayetlerine/ve şikayetlerime bakarsanız bu cihazlara 3 metrenin altında bakır borulama yaptığınız zaman ISITMA VB soğutma performansı acayip derecede düşüyor verim alınamıyor ben de yaşadım.Çünkü bu cihazlardaki çok yüksek basınçla basılan gaz tam tur dolaşım yapmadan serpantine gelmeden buharlaşıyor.Haliyle verim alınamıyordu.Borulama uzatılınca bu sıkıntı kalktı ve birçok sitede şikayetlere bakarsanız Hİtachi de borulama ÇOK ÖNEMLİ.AĞız sıcaklığını ben hem kompressör gücü(btu değil),teknoloji ve basıncına bağlıyorum..

doğru söze ne denir...aynen katılıyorum...
      |
      |

5 Not
      19 Mart 2011 02:38:12
      |
      |
      19 Mart 2011 04:10:03
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Arkadaşlar yazın serinlemek kışın da ısınmak için klima almak istiyorum. İnverterli olanların normal klimalardan farkı nedir bilmiyorum ? İnverterli olursa ne değişir açıklayabilir misiniz ? 1.000 TL bütçem var.

Yer : Tekirdağ
      odam 15 metre kare. Akşam üzeri güneş batarken güneş alıyor. 2. kat. Üst kat boş. Alt kat garaj. Odada tek çift cam var. Kaç binlik almam gerekiyor.? Sorun çıkartmayacak bir klima almak istiyorum.

Teşekkürler ...

Devamlı kullanılacaksa, özellikle ısıtmada dış sıcaklık eksi derecelere düşüyorsa inverter alınmalı.
      Hem tüketiminin azlığı, hem de soğuklarda donma olmaması için.
      Bence bütçenize bir 150-200 lira daha ekleyin, alttaki aleti alın, yazdığınız mekanı çok rahat halleder.

http://forum.donanimhaber.com/m_46328042/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46328042
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      19 Mart 2011 11:05:20
      Teşekkürler arkadaşlar bir de bir arkadaşım midea klimaları önerdi sizin bu konuda görüşünüz var mı 18.000 liği yaklaşık 1400 TL civarı
      |
      |
      19 Mart 2011 13:57:08
      Arkadaşlar merhaba özellikle paylaştığınız yorumlar için çok teşekkürler ben kısmetse 12,5 mt karelik odaya ara kat sağ sol kapalı Samsung AQ09UGBN düşünüyorum internette bulamadım fakat 700tl dışarda buldum acaba şimdi alsam mı yoksa yaz a biraz daha internette çıkmasını beklesem mi yaz a doğru kampanya olur diyerek bu arada sizden bir ricamda özelliklede yeterli olurmu ve sessiz olması bu uygunmudur yoksa başka şu daha çok işinize yarar diyebileceğiniz max 800tl civarında varmı acaba..
      |
      |
      19 Mart 2011 15:21:19
      inşaatı devam eden evimin salonuna (24m2) klima taktırmak istiyorum,

salon güney, güney batı köşe, ısı yalıtımı mevcut.

sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmak gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaçlık olması gerekir.

şu anda klimayı alıp elimde bekletmeyi düşünüyorum şu an inşaat devam etmektedir, sıva aşamasında mı servise haber vermeliyiz.
      |
      |
      20 Mart 2011 02:23:49
      quote:

Orijinalden alıntı: muzo86

inşaatı devam eden evimin salonuna (24m2) klima taktırmak istiyorum,

salon güney, güney batı köşe, ısı yalıtımı mevcut.

sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmak gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaçlık olması gerekir.

şu anda klimayı alıp elimde bekletmeyi düşünüyorum şu an inşaat devam etmektedir, sıva aşamasında mı servise haber vermeliyiz.

Bu tür devamlı hızlı gelişen teknolojili ürünlerde önceden alıp kenara koymak biraz ters. Tam tersine, kullanılacağı zaman satın alınmalı. Mevsimsel fiyat değişimleri zaten neredeyse minimum seviyede.
      Kaliteli marka ve düzgün servis te düşünüyorsanız, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric, Toshiba ürünleri bu konuda "kafa" ürünler.
      Mekanınıza uygun olabilecek kapasite, nominal 12-14 bin btu civarı inverter olanlar.
      Teknolojik aşama olarak, "popüler inverter" ve son teknoloji olanlar arasından bütçenize göre seçim yapacaksınız.
      Tavsiyem, bu markaların uygun kapasitelerdeki ürünleri inceleyin, ama en üst verimlilikte olanlar genel olarak ekonomik olmaz; satın alma fiyatı ve tüketim avantajı hesabı yapıldığında.
      İncelemenizi yaptıktan sonra bütçenizi de belirlersiniz, o zaman tam olarak tip-model tavsiyesi yapılabilir.
      |
      |

9 Not
      20 Mart 2011 13:26:37
      Beyler selamlar

İzmir de bir Klimacı dostumda Hitachi ın R22 Gazlı cihazları halen bulunmaktadır!

2x18binlik ve 1x12binlik bulunuyor elinde+

Hitac isteyen varsa ilgilensin++

CAN
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Binbaşı
      1261 Mesaj
      20 Mart 2011 13:44:50
      Merhabalar,

5.5 yıl kadar önce Panasonic inverter klima aldım.
      Klimadan çok memnunum, enerji sarfiyatı çok düşük, neredeyse bedavaya ısıtıp serinletiyor, son derece sessiz. Fakat servisle ilgili problemler yaşadım.
      Anladım ki en iyi klimayı da alsanız, servis yetersiz olunca verim almak zor.
      Bununla ilgili olarak satın aldığım firmaya bir email yolladım.
      Firmanın adı ve hangi şehir olduğu önemli değil.
      Klima alırken mu mesajım size yardımcı olabilir düşüncesiyle emailimi aşağıya kopyalıyorum. Herkese başarılar ve mutluluklar dilerim.

Merhaba,

5.5 yıl kadar önce sizden Panasonic İnverter klima aldım.
      Bununla ilgili olarak eleştirilerimi yazmak istiyorum.
      Eleştirilerimin, kurumca daha iyi hizmet vermenize yardımcı olacağını düşünüyorum.

Öncelikle klimadan genel olarak memnun olduğumu belirtmeliyim.
      Fakat öğrendim ki en iyi klimayı da alsam servisin yeterli olmaması durumunda
      verim almak zor.

1) Bu klima ilk kış ısıtmadı, ilk yaz serinletmedi. Bir kaç defa servisi çağırdık fakat arıza olmadığı söylendi.
      Bu nedenle servis ücreti alındı. Fakat yaklaşık 1 yıl sonra temizlik yapmaya gelen elemanlarınınız,
      klimanın montajında hata olduğunu kabul ettiler,
      daha sonra klimanın ısıtma ve soğutması normalleşti. Ama ilk 1 yıl , normallerine göre 3-4 kat fazla para
      ödeyerek aldığım klimanın faydasını hemen hiç göremedik.

2) 6 ay kadar önce klima ses yapmaya başladı ve elemanlarınızı çağırdık. 2 defa, sizin belirlediğiniz randevuya gelmediler.
      Ben dışarıdaki işlerimi erteleyerek evde sizi boşuna beklemiş oldum. En azından telefon açarak
      randevuyu iptal ettiğinizi söyleyebilirdiniz.

3) Geldiğinizde de yine belirttiğiniz saatten çok geç geldiniz ve özür dahi dilemediniz.

4) Gelen elemanlar hiç gerek olmadığı halde temizlik yaptı. Ben kendilerine ve telefondaki bayan görevliye telefonda temizlik yaptırmak istediğimi
      asla söylemedim. Değişecek parçaları not alarak benden 50 TL istediler. Ben durumu size ilettiğimde beni haklı bularak
      25 TL’yi almaktan vazgeçtiniz ve 25 TL ödedim.

5) Daha sonra 1 ay kadar parçaların fiyatını öğrenmek için sizden telefon bekledim, fakat hiç bir bilgi vermediniz.

6) Gelen elemanlarınız sesin kaynağının dış plastik aksam olduğunu ve komple değiştirilmesi gerektiğini söylediler.
      Fiyatını vermediğiniz parça bu idi. Fakat klima konusunda uzman olmamama rağmen
      bu benim kafama yatmadı. Apartmandan arkadaşım olan Bosch servisi elemanına durumu bildirdim.
      3 kişi geldi ve işin ehli oldukları her hallerinden belli idi. Sesin kaynağının fan olduğunu söylediler.
      Klimanın kanatlarından 3’ü bir kaç cm kırılmıştı ve bu nedenle simetri ve ahenk bozuluyor gürültü yapıyordu.
      Doğru teşhis buydu. Elemanlarınıza güvenseydim komple dış plastik aksam yüksek bir fiyatla değiştirilecekti ve ses devam edecekti.

7) Size telefon açarak fanın fiyatını bana bildirmenizi istedim. Haftalar geçtiği halde bana yine fiyat veremediniz.

8) Sizden ümidi keserek Başbayii'yi aradım, durumu bildirdim. Oradaki bey yakından ilgilendi ve sizin
      Başbayii'ye isteklerimi neden bildirmediğinize hayret etti.

9) Sizi devreden çıkararak fan ve kapak fiyatını doğrudan Başbayii'den istedim. Kısa süre sonra bana fiyat verildi.
      Fiyatı makul bularak havale yaptım.
      Fakat belirttikleri teslim tarihini 2 defa ileriye aldılar.

10) Parçalar gelince yine Bosch elemanlarına montajını yaptırdım, sizin istediğiniz paranın yarısı kadar fiyat istediler.

11) Elemanlarınız, klimanın bir tarafına parmakla bastırılınca sesin kesildiğini müthiş bir buluşmuş gibi bana söylediler.
      Evet bir tarafına parmakla bastırılınca ses kesiliyor ama 15 dk sonra ses tekrar başlıyor. bu defa başka tarafına parmak bastırıyorsunuz 2 saat sonra yine
      ses başlıyor. Bazen de neresine bastırırsanız bastırırsanız ses kesilmiyor ve ben bunun için bunca zahmete giriyor ve bunca para ödüyorum.

12) Yine elemanlarınız çok değerli bir bilgi verir gibi fanın hızı arttırılırsa sesin artacağını, fanın hızı azatılınca
      sesin de azalacağını söylediler. Anaokulu düzeyindeki çocukların dahi bildiği bu basit bilgiyi bana neden söylediklerini bilemiyorum ama
      kendimi çok cahil ve aşağılanmış hissettim o anda.

13) Sesin basınçtan kaynaklandığını da söylediler. Teşekkürler ama sesi yok edemediniz ve sizin yanlış tesbitleriniz hiç bir işime yaramadı. Sadece zaman ve para kaybettirdiniz.

Firma olarak eleştirilerimin, kendinizi geliştirmeniz konusunda faydalı olacağını umuyorum.
      Gelişmiş, kalkınmış bir ülkede mutlu bir hayatı hepimiz arzuluyoruz. Bence bunun ön şartı herkesin işini iyi öğrenmesi ve işini en iyi şekilde yapmasıdır.
      Müşteri memnuniyetine önem vermeyen bir firma batmaya mahkûmdur. Siz benim yerimde olsanız, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza firmanızı tavsiye eder misiniz?
      Belki ben de kendi mesleğim olan öğretmenliği % 100 iyi yapamıyorum ama kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve eleştirilere açığım.
      Başarılar dilerim.
      Hoşçakalınız.
      |
      |

• Onbaşı
      18 Mesaj
      20 Mart 2011 17:02:53
      Arkadaşlar 30 m2 salonuma ve 24 m2 yatak odasına 2 adet klima almayı düşünüyorum. Sessiz ve kaliteli uzun süre kullanılabilecek az enerji tüketen ve sadece soğutma amaçlı bir klima almak istersem hangi markalara bakmam gerekir,

marka ve fiyatlar nerelerdedir kaç BTU olması gerekir.

tanıdığım bazı arkadaşlar DAIKIN önerdiler, eşimede mitsubishi önermişler siz ne dersiniz? Birde bu inverter ve sigma olayı nedir pek anlamıyorumda. Aydınlatırsanız sevinirim...

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
      |
      |
      20 Mart 2011 17:06:37
      quote:

Beyler selamlar

İzmir de bir Klimacı dostumda Hitachi ın R22 Gazlı cihazları halen bulunmaktadır!

CAN

üstad bulmuşun işte sen de al bir tane hemen...
      |
      |
      21 Mart 2011 00:52:32
      evet üstad katılıyorum kaçırma üzülürsün harbiden. kap birtane birdaha bu kalitede r22 bulamazsınız. ben hep bu tür önemli durumlarda ağır davranıp sonra kafama vururum aynı duruma düşmeyin.
      quote:

quote:

Beyler selamlar

CAN

üstad bulmuşun işte sen de al bir tane hemen...
      |
      |

16 Not
      21 Mart 2011 01:01:23
      sayın maviufuklar, öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum gerçektende başınıza gelen olaylar çok kötü görülüyor,özellikle parmak bastırarak arıza giderme işine güleyimmi ,ağlayayımmı ? en iyisi bu hareket galiba ,ama üzülmeyin daha dün bir komşum servisten gelen çamaşır makinasına bir bakmamı rica etti makinayı açtım kazan alt hortumundan bir adet çorap çıkarttım ,sonrası vahim adamlar ne kadar topraklama kablosu varsa hepsini bilerek kesmişler,bu iş hata ile olsa bir yer sökülüp sonra unutulabilirdi ancak tam 4 ayrı topraklama kablosunu kesip bu haliyle teslim etmek bence cinayete teşebbüs ama ne yaparsınız,bazı servisler artık gerçekten kasap (bu arada kasap arkadaşlar bozulmasın kinaye amaçlı söyledim ) ,neyse konumuz klima biraz çamaşır makinesine dalıp teğet geçtim anladığım kadarıyla henüz firmadan cevap gelmemiş,gelmesi durumunda bizi bilgilendirirseniz bu forumu okuyan arkadaşlar için bir fikir olacaktır
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      21 Mart 2011 12:31:19
      Arkadaşlar fikriniz nedir acaba alayım mı almayım mı ne dersiniz ?
      |
      |
      21 Mart 2011 12:53:36
      BAŞKA BİR BAŞLIK ALTINDA KONUYU AÇMIŞTIM BURAYI FARK ETTİM.ACİL KLİMA TAVSİYENİZE İHTİYACIM VAR.
      DAIKIN VE MİTSUBİSİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA FİYATLARI ÇOK YÜKSEK GELDİ.24 LÜĞÜ 1500 1900 ARASINDA OLAN İNVERTEL (SÜREKLİ KULLANACAĞIM ÇÜNKÜ)BİR KLİMA ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM.
      GÜZEL ISITSIN FATURALAR CEP YAKMASIN YETERLİ.ADANADA KIŞIN EN DÜŞÜK SICAKLIK GECE SIFIRIN ALTINA ASLA DÜŞMEZ.GÜNDÜZ 6 7 NİN ALTINA DÜŞMEZ.EN SOĞUK GÜNLERDEN BAHSEDİYORUM.NORMALDA 10 İLA 16 ARASI DEĞİŞİYOR.
      ACİL DEĞERLENDİRMELERİNİZİ BEKLİYORUM
      |
      |
      21 Mart 2011 12:55:28
      35 m2 oda için soğutmada kullanmak amacıyla klima almak istiyorum. Soğutma amaçlı olarak yazın sürekli kullanılacak... Linkte verdiğim klimayı tavsiye edermisiniz ? Kullanan varsa eğer, ses düzeyi, performansı ve enerji tüketimi nasıldır bilgi verebilir mi ?

http://www.profilo.com.tr/is%C4%B1tma-ve-so%C4%9Futma/split-klimalar/split-klimalar/split-klimalar/P3ZMI18904.html?source=browse

Ürün özellikleri

* Soğutma kapasitesi : 18000 BTU/h
      * Isıtma kapasitesi :18000 BTU/h
      * Heat-Pump ısıtma
      * Fonksiyonlar: Donmaya karsi koruyucu, Nem giderme, Otomatik, Isitma, Sleep, Sogutma
      * 3 kademeli ve otomatik fan hızı (otomatik-düşük-orta-yüksek)
      * Aktif karbon filtre (Koku filtresi)
      * Antibakteriyel filtre
      * Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre
      * Otomatik yada manuel hava dağıtımı için kanatçıkların isteğe göre ayarlanması
      * Otomatik dikey hava salınım
      * Çekilen enerji: Isıtma 1460 W, Soğutma 1640 W
      * Frekans/voltaj: 50 hz / 220 - 240 V
      * Nem alma kapasitesi : 1.7 l/h
      * Kapalı mekan sıcaklık ayarı aralığı 17 C - 30 C
      * Zaman ayarı 0-24 saat arası
      * İç Ünite Ses seviyesi :düşük hızda 39 dB/ yüksek hızda 45 dB
      * İç ünite Boyutlar (GxYxD) cm: 94 cmx27.5 cmx19.8 cm
      * Net ağırlık İç ünite: 11 kg
      * Dış ünite Boyutlar (GxYxD) cm:76 cmx59 cmx28.5 cm
      * Dış Ünite Ses seviyesi :59 dB
      * Net ağırlık dış ünite: 39.5 kg
      * Gaz tipi: R410A
      * Rotary kompresör

Fiyat
      Fiyat 1,884.80 TL | Tavsiye edilen kampanya fiyatlarımız için tıklayınız.
      |
      |

9 Not
      21 Mart 2011 12:58:37
      Beyler Hitac lar şu aşamada bana yaramaz,çünkü ben 2 veya 3 tane odalar için 9luk alacaktım!
      2 oda için Gree ve Arçelik alarak olayı bitirdim;3.oda ise zaten 9,5m2 olduğu için Vestel o odada iş görmektedir,
      dolayısıyla 3.cihazı almadım+

Salon için 18lik konusunda ise acelem yok,zaten oradaki Vestel oldukça iyi iş görüyor,oraya kafamda zaten hep Inverter cihaz
      lazımdı ama bu dahili tesisat işini henüz halledemediğim için,oraya cihaz almayacağım,en son Gree den gelenler;biz temizleriz
      ve garantide veririz sorun olmaz demişlerdir!! onlarda ayrıca Mitsu.Heavy Bayisi oldukları için hesaplıda verebiliyorlar Mitsu ları!
      Salona aslında R22 düşünmüyorum artık! olursa Inv.cihaz takacağım oraya,veya çokta önemli değil,zira Vestel orada işini yapıyor
      asıl sorun dandik 9luklarda idi ve onlarıda değiştirdim!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Yüzbaşı
      771 Mesaj
      21 Mart 2011 13:15:23
      quote:

Beyler Hitac lar şu aşamada bana yaramaz,çünkü ben 2 veya 3 tane odalar için 9luk alacaktım!
      2 oda için Gree ve Arçelik alarak olayı bitirdim;3.oda ise zaten 9,5m2 olduğu için Vestel o odada iş görmektedir,
      dolayısıyla 3.cihazı almadım+

Salon için 18lik konusunda ise acelem yok,zaten oradaki Vestel oldukça iyi iş görüyor,oraya kafamda zaten hep Inverter cihaz
      lazımdı ama bu dahili tesisat işini henüz halledemediğim için,oraya cihaz almayacağım,en son Gree den gelenler;biz temizleriz
      ve garantide veririz sorun olmaz demişlerdir!! onlarda ayrıca Mitsu.Heavy Bayisi oldukları için hesaplıda verebiliyorlar Mitsu ları!
      Salona aslında R22 düşünmüyorum artık! olursa Inv.cihaz takacağım oraya,veya çokta önemli değil,zira Vestel orada işini yapıyor
      asıl sorun dandik 9luklarda idi ve onlarıda değiştirdim!

++

Olmaz üstad seni de inverterlı yapıcaz biz artık SENELER geçti halen yapamadık...Tadını alsan bırakamayacaksın da...
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.