Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.230
Cevap
328
Favori
3.175.347
Tıklama
Giriş
      326 Mesaj
      12 Mart 2011 12:47:36
      quote:

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ESKİ BİR KONUYU HORTLATAYIM ;

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

BİRİSİNİ : KLIMAPLUS A.Ş. MITSUBISHI ELECTRIC - www.klimaplus.com.tr
      DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp
      |
      |

l i v e e a r t h

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      12 Mart 2011 13:43:14
      Koçtaş ın sattığı 599 kağıtlık Gree 9luk klima piyasadaki en iyi F/P cihazdır diye düşünüyorum!

Geçen gün bu cihazı Koçtaş ta inceledim(9luk olanı teşhirde Stand üstünde çalıştırılıyordu)

Sıcak üflemesini çok beğendim,hele bendeki dandik Vestel den sonra çok ciddi farklı idi
      ayarını önce 30 yaptık,sonra 26-25-24 olarak uzun süre denedim,beni açıkçası fiyatınıda göz
      önüne alarak konuşursam ciddi tatmin etti!

Gree yi ayrıca netten biraz araştırdım,herifler dünyanın en büyük üreticisi fason klima+kendi
      markaları olarak ve dünya klima pazar payınıda vermişler v.s

Koçtaş ta 1 saat kadar işim vardı,cihaz yarım saat sıcakta çalıştı,sonra kapattık ve bir süre soğuğu
      açtık aynı şekilde soğuk performansınıda çok beğendim! ancak ortam soğuk olduğu için soğukta
      fazla çalışamadı cihaz

Sonuç;bana göre piyasadaki "bu fiyata en iyi cihaz" diyebilirim,varsa 600 kağıda 410 Gazlı A sınıfı bir
      cihaz yazın onuda bilelim ve inceliyelim Beyler!!!

Not;beğenmediğim yönleri;

1-Plastik kalitesi dandik,hiç beğenmedim,böyle bir firmada maliyetide bir şey tutmayacak bir unsurda bu kadarmı
      dandik kasa yapılır yaw,ama "General" denen cihazda aynen bu şekilde hatta daha bile kötü bundan
      Arçelik te çok kötü v.s v.s ama bendeki dandik Vestelin plastik kalitesi ise bunların yanında süper
      iyide o cihazda hiç bir boka yaramıyor,o zaman ne işe yarar plastik kalitesinin iyi olması!

Böyle bir ikilem var gördüğüm kadarıyla yeni model cihazlarda,yani isim/marka klimalarda bile veya A Sınıf bilmem ne
      denen cihazlarında bazılarında plastik kaliteleri kötü değil; çok kötü

2-9luk Gree nin Dış Ünite genişlik ebatı dünya rekoru kırıyor!!ben böyle geniş kasa görmedim,sanırım 12lik ile aynı
      kasayı kullanmışlar ama oldukça geniş!!

3-Kumanda odun gibi(ama benim için önemli değil!)

++
      Not;biz orada iken Airfel Servisten birisi geldi,2 müşterinin satın aldığı Gree cihazları teslim alıp montaja gitmek üzere;
      Ustayla biraz sohbet ettim ve bana şunu söyledi(özetle);...abi piyasada 410 gazlı A sınıfı diye gördüğün klasik(on-off tip)
      cihazların A sınıfına takılma,bunlar gerçek A sınıfı filan değil,sadece Inverter olanlarında A sınıfı diye geçiyorsa,bu daha doğru
      bir değerlendirmedir.... gibi şeyler söyledi!!

Sonuç olarak 22 veya 410 gazlı normal klimalar A sınıfı değildir dedi eleman
      Her gördüğün Inverter cihazında A sınıfı diye geçmesine bile temkinli yaklaş dedi eleman

"Eurovent" ten mutlaka kontrol edin ama çoğu cihazda oraya gitmez bu arada dedi eleman

Ayrıca şunuda ekledi .....abi bu A sınıfı işininde tabiri caise boku çıktı.. dedi eleman,neredeyse her cihaz bir anda
      A sınıfı oldu dedi!!!

Ayrıca yerli üreticilerin değerleride sallama dedi dedi eleman!!! kendisi Airfel Servisi ve bu markayıda dahil etti;A sınıfı sallamasına!!

Şunuda ilave etti;TSE değerleri ile Eurovent değerleride uymuyor dedi ve bana Mitsubishi Elec.kataloğunu gösterdi ve bak abi buradan
      farkı göreceksin dedi ama ME dürüstçe bunu açıklamış katalogda!!
      TSE daha yüksekken,Eurovent daha düşük değerlerde görülmektedir!

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 12 Mart 2011; 14:22:40 >
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      4161 Mesaj
      12 Mart 2011 15:47:19
      Şimdi.

MONO VE INVERTER SPLIT KLIMA -ENERJI TUKETİM -SINIFLANDIRMA TABLOSU

Arkadaş bu linkte çok güzel anlatmış.

A sınıfı olması için cop(3.60 üstü) ve Eer(3.20üstü) değerlerinin bu rakamlardan yüksek olması yeterli.

Bilinçli tüketiciler A sınıfı olmasına bakmıyor artık. A + olmasına bakıyor. Bu değerlerin min 4 üzerinde olmasına özen gösteriyor. Ancak o şekilde eurovent değerlendirmesini yakalayabiliyorlar.

Ama düz klimalarda A+ diye bir durum söz konusu değil. En iyisi bile A sınıfı barajının çok az üzerine çıkabiliyor.

O sebeple düz klima alırken tabiki A sınıfı olmasına bakılmalı. Düz klimalarda A sınıfı diye bir şey yok demek çok iddalı olur.

Ben soğutma için 9000lik sabit devirli istiyorum Airfel veya Demir döküm r410 lardan iyi fiyata denk getirebilirsem almayı düşünüyorum.
      |
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      12 Mart 2011 18:48:15
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
      tekrar başlık açmaya kalabalığa gerek yok diye düşündüm.
      bende klima almaya karar verdim.2 adet klima var.Biri koçtaşta satılan gree diğeri Samsung AQ09UGBN .Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.2 adet alıcam Allah kısmet ederse.
      gree :http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0102.jsp?id=7#1
      samsung : http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_samsung-samsung-aq09ugbn-klima_193281.php?k_id=4440&kn=Samsung+Klima
      önerileriniz benim için değerli.
      teşekkürler.

Max 600 liraya 9000btu R410 gazlı cop 3.60, eer 3.20 lik bir düz klima bulamadım bende.

ben bugün aradım gree marka koçtaşta yok.samsung içinde aradım ticaretmerkezini oda stokta yok.gene başlıcaz araştırmaya hayırlısı bakalım.koçtaşta gree 12 000 btu var lg beko var 9000 btufiatlar 750 civarı napsak acaba
      |
      |

• Yarbay
      4161 Mesaj
      12 Mart 2011 19:10:15
      Geçtiğimiz pazar Denizli Koçtaş'ta Active Power A sınıfı olan 750 tl lik (tam model no modeli hatırlamıyorum) 599 TL ye düşmüştü.
      |
      |
      12 Mart 2011 22:37:41
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Koçtaş ın sattığı 599 kağıtlık Gree 9luk klima piyasadaki en iyi F/P cihazdır diye düşünüyorum!

Geçen gün bu cihazı Koçtaş ta inceledim(9luk olanı teşhirde Stand üstünde çalıştırılıyordu)

Sıcak üflemesini çok beğendim,hele bendeki dandik Vestel den sonra çok ciddi farklı idi
      ayarını önce 30 yaptık,sonra 26-25-24 olarak uzun süre denedim,beni açıkçası fiyatınıda göz
      önüne alarak konuşursam ciddi tatmin etti!

Gree yi ayrıca netten biraz araştırdım,herifler dünyanın en büyük üreticisi fason klima+kendi
      markaları olarak ve dünya klima pazar payınıda vermişler v.s

Koçtaş ta 1 saat kadar işim vardı,cihaz yarım saat sıcakta çalıştı,sonra kapattık ve bir süre soğuğu
      açtık aynı şekilde soğuk performansınıda çok beğendim! ancak ortam soğuk olduğu için soğukta
      fazla çalışamadı cihaz

Sonuç;bana göre piyasadaki "bu fiyata en iyi cihaz" diyebilirim,varsa 600 kağıda 410 Gazlı A sınıfı bir
      cihaz yazın onuda bilelim ve inceliyelim Beyler!!!

Not;beğenmediğim yönleri;

1-Plastik kalitesi dandik,hiç beğenmedim,böyle bir firmada maliyetide bir şey tutmayacak bir unsurda bu kadarmı
      dandik kasa yapılır yaw,ama "General" denen cihazda aynen bu şekilde hatta daha bile kötü bundan
      Arçelik te çok kötü v.s v.s ama bendeki dandik Vestelin plastik kalitesi ise bunların yanında süper
      iyide o cihazda hiç bir boka yaramıyor,o zaman ne işe yarar plastik kalitesinin iyi olması!

Böyle bir ikilem var gördüğüm kadarıyla yeni model cihazlarda,yani isim/marka klimalarda bile veya A Sınıf bilmem ne
      denen cihazlarında bazılarında plastik kaliteleri kötü değil; çok kötü

2-9luk Gree nin Dış Ünite genişlik ebatı dünya rekoru kırıyor!!ben böyle geniş kasa görmedim,sanırım 12lik ile aynı
      kasayı kullanmışlar ama oldukça geniş!!

3-Kumanda odun gibi(ama benim için önemli değil!)

++
      Not;biz orada iken Airfel Servisten birisi geldi,2 müşterinin satın aldığı Gree cihazları teslim alıp montaja gitmek üzere;
      Ustayla biraz sohbet ettim ve bana şunu söyledi(özetle);...abi piyasada 410 gazlı A sınıfı diye gördüğün klasik(on-off tip)
      cihazların A sınıfına takılma,bunlar gerçek A sınıfı filan değil,sadece Inverter olanlarında A sınıfı diye geçiyorsa,bu daha doğru
      bir değerlendirmedir.... gibi şeyler söyledi!!

Sonuç olarak 22 veya 410 gazlı normal klimalar A sınıfı değildir dedi eleman
      Her gördüğün Inverter cihazında A sınıfı diye geçmesine bile temkinli yaklaş dedi eleman

"Eurovent" ten mutlaka kontrol edin ama çoğu cihazda oraya gitmez bu arada dedi eleman

Ayrıca şunuda ekledi .....abi bu A sınıfı işininde tabiri caise boku çıktı.. dedi eleman,neredeyse her cihaz bir anda
      A sınıfı oldu dedi!!!

Ayrıca yerli üreticilerin değerleride sallama dedi dedi eleman!!! kendisi Airfel Servisi ve bu markayıda dahil etti;A sınıfı sallamasına!!

Şunuda ilave etti;TSE değerleri ile Eurovent değerleride uymuyor dedi ve bana Mitsubishi Elec.kataloğunu gösterdi ve bak abi buradan
      farkı göreceksin dedi ama ME dürüstçe bunu açıklamış katalogda!!
      TSE daha yüksekken,Eurovent daha düşük değerlerde görülmektedir!

+

önceden de dediğim gibi, ben bizim arçelik vs gibi yerli markaların asla A sınıfı özelliğine inanmıyorum ve daha önce de hep dediğim gibi EUROVENT sistemine kayıtlı mı cihaz bakacaksın.en güvenilir SINIFLAMA burada.
      |
      |

16 Not
      12 Mart 2011 23:22:35
      sayın biuu güzel araştırmalar yapmışsınız,bir kısmı benim daha önce yazdıklarımın ispatı olmuş,ben bazı firmaların etiket değerlerine inanmadığımı yazmıştım ama burada marka yazamıyorum,yazmaya kalktığımda suçlamalar başlıyor,ikincisi eer,cop TSE ile Eurovent gerçekten farklı bir değerlendirme yapıyorlar,daha doğrusu TSE niye Eurovent'e uygun değerleri almıyor anlamış değilim,yalnız anlayamadığım servisin R22 ve R410 gazlı normal klimalar A sınıfı değil demesini anlamadım,iyide A olması için hangi gaz olması gerekiyormuş o zaman,diğer bir konu plastik aksam evet eski klimalara göre gittikçe kötüleşiyor ama bu durum sadece klimalarda değil başka ürünlerde de böyle,maliyeti düşürmek için ordan burdan kırpıyorlar sonuçta ucuz ama kalitesiz mallar ortalığı dolduruyor,yalnız servis elemanıda biraz sallamış gibi geliyor türkiyede satılan her markanın yalan söylemesi mümkün değil,çünkü bazı firmalar çok ciddi iş yapıyorlar ve bunlar dünya çapında iş yapan markalar,yerli için yalanı ortaya çıksa ne farkederki ama diğerleri tüm dünya ile iş yaptıkları için bir yalanlarının yakalanması durumunda çok büyük prestij ve iş kaybına uğrayacaklardır,ancak tabiki bir uyanıklık olduğu zaten belli misal cop değerini 3.61,eer değerini 3.21 yazıp A sınıfı diye satılıyor,peki bunun doğru olup olmadığını ispatlayabilmek kolaymı ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      12 Mart 2011 23:52:35
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sayın biuu güzel araştırmalar yapmışsınız,bir kısmı benim daha önce yazdıklarımın ispatı olmuş,ben bazı firmaların etiket değerlerine inanmadığımı yazmıştım ama burada marka yazamıyorum,yazmaya kalktığımda suçlamalar başlıyor,ikincisi eer,cop TSE ile Eurovent gerçekten farklı bir değerlendirme yapıyorlar,daha doğrusu TSE niye Eurovent'e uygun değerleri almıyor anlamış değilim,yalnız anlayamadığım servisin R22 ve R410 gazlı normal klimalar A sınıfı değil demesini anlamadım,iyide A olması için hangi gaz olması gerekiyormuş o zaman,diğer bir konu plastik aksam evet eski klimalara göre gittikçe kötüleşiyor ama bu durum sadece klimalarda değil başka ürünlerde de böyle,maliyeti düşürmek için ordan burdan kırpıyorlar sonuçta ucuz ama kalitesiz mallar ortalığı dolduruyor,yalnız servis elemanıda biraz sallamış gibi geliyor türkiyede satılan her markanın yalan söylemesi mümkün değil,çünkü bazı firmalar çok ciddi iş yapıyorlar ve bunlar dünya çapında iş yapan markalar,yerli için yalanı ortaya çıksa ne farkederki ama diğerleri tüm dünya ile iş yaptıkları için bir yalanlarının yakalanması durumunda çok büyük prestij ve iş kaybına uğrayacaklardır,ancak tabiki bir uyanıklık olduğu zaten belli misal cop değerini 3.61,eer değerini 3.21 yazıp A sınıfı diye satılıyor,peki bunun doğru olup olmadığını ispatlayabilmek kolaymı ?

kolay değil elbette uğraşıp ölçmek filan lazım.Ancak TSE'nin değil, Dünyaca genel kabul görmüş en güvenilir sertifikasyon normu EUROVENT'tir.Bunu bilmekte fayda var.İkincisi cihazın r22 ya da r410 gazlı olması da A sınıfı olduğunu belirleyici bir kıstas değildir ki.Elbette 410 gazı yeni ve çok etkin bir gaz ama bunun reklamı için de durumu A sınıfına bağlamak GAZLA alakasızıdr.Ona bakarsanız şunu söyleyeyim ben: Isıtmada en verimli gaz r410dur, ama soğutmada en etkin r22'dir. Deneyip görebilirsiniz; r22 ile daha çabuk soğutma elde edilir.O zaman bizde bahsi geçen soğutma verimliliği değeri olan EER'nin anlamı o zaman ne oldu bu işler GAZA göre sınıflandırılıyorsa.Aynı zamanda bundan 7-8 yıl önce Alarkonun getirmedği, Toshiba cihazlar vardı.R22 gazlıydı ve o zaman bile A sınıfıydı bu cihazlar.Yani diyeceğim o ki ENERJİ VERİMLİLİĞİ SINIFLANDIRMASINDA gaz belki gerek koşuldur ama YETER KOŞUL değildir.Cİhazın durumuna, teknolojisine bağlıdır.Bahsi geçen klimacı arkadaşa bir anlamda katılıyorum ki A sınıfı enerji verimliliğini yakalamak ANCAK ınverterda yakalanabilir diye düşünüyorum ki INVERTER'ların ilk ÇIKIŞ AMACI da zaten buydu.Daha sonra konfordu.Bana göre cihaz alacağınızda cihaz değerlerini Eurovent ile karşılaştırın derim.Ben öyle yaptım hep ama Şu A sınıfı abartılarını da çok gereksiz büyüttü bizim yerli firmalar..
      |
      |

5 Not
      13 Mart 2011 00:15:32
      quote:

sayın biuu güzel araştırmalar yapmışsınız,bir kısmı benim daha önce yazdıklarımın ispatı olmuş,ben bazı firmaların etiket değerlerine inanmadığımı yazmıştım ama burada marka yazamıyorum,yazmaya kalktığımda suçlamalar başlıyor,ikincisi eer,cop TSE ile Eurovent gerçekten farklı bir değerlendirme yapıyorlar,daha doğrusu TSE niye Eurovent'e uygun değerleri almıyor anlamış değilim, TIPKI DÜNYADA FRUKTOZ VE GLUKOZ ŞURUBUNUN KULLANILMASININ AZALTILMASI GİBİ. DÜNYADA BİR ÇOK ÜLKEDE ÜRETİMİ ÇOK AZKEN DÜNYA PANCAR ŞEKERİNE YÖNELMİŞKEN...BİZ KARAR ÇIKARTIP ÜRETİMİZİ FAZLALAŞTIRIYORUZ. BÜYÜK YAZDIM KONU ÖNEMLİ DİKKAT ÇEKSİN..YANLIŞ ANLAŞILMASIN. BİZDE HER ŞEY BEN YAPTIM OLDU MALESEF ADAMLAR MERT GÖZÜKÜR MİLLİYETÇİ GÖZÜKÜR. HERKEZ HACI DEDESİ SANIR UYANMAZ. UYANMAK İSTEMEZ ÇÜNKÜ İNSANIN DOĞASINDA ÇOK AFFEDİN BİR MİKTAR AHMAKLIKTA VAR GALİBA.. DOĞRUYA DOĞRU DİYEMEYECEK KADAR DÖNEKLER VE KÖRLER OLDUKÇA AMCACILIK DAYICILIK PARTİCİLİK SAĞCILIK SOLCULUK MESHEPÇİLİK ŞUNCULUK BUNCULUK OLDUĞU SÜRECE.... İNAT İÇİN DOĞRULARI DİLE GETİRMEKTEN KAÇTIĞIMIZ SÜRECE TAKIM TUTAR GİBİ O BENİM DÜŞMANIMDIR SÖYLEDİĞİ DOĞRU OLSA BİLE MUHALEFET EDECEĞİM DEDİĞİMİZ SÜRECE... DAHA ÇOK ŞEYLER BİZLERE MÜSTEHAKTIR..BİZ SAKAT HASTALARI SÜRÜNDÜRÜP KURU İLE YAŞI AYIRMADAN ONLARIN İLAÇLARI İLE OYNAYALIM HASATNEYE GİDİP GELME ZORLUĞUNDAN BİR KÖŞEDE KÖTÜRÜM OLSUNLAR.. SONA TVLERE ÇIKARTIR BAKIN BİZ YARDIM EDİYORUZ DERİZ..YOK ŞU RAPORUYDU BU RAPORUYDU DİYELİM. BAKIN HASAT ASLINDA HASTA DEĞİLMİŞ BAKIN RAPOR FALAN ALAMADI NUMARAYMIŞ TANSİYONU YOKMUŞ ŞEKERİ YOKMUŞ... ALLAH CEZANIZI VERSİN...SONRADA ÖVÜNELİM SAĞLIK SİSTEMİNİ DÜZELTTİK Bİ HASTAYI DAHA BIKTIRDIK KAR ETTİK NAMERT KARI...KESİN ÖLMÜŞTÜR HASTA BAK KARA OHHBEE . BİZE BU KAFAYI DÜZELTMEDİĞİMİZ SÜRECE ............. BİŞE DEMEDİM BEN KAFADAN ÖZÜRLÜYÜMÜŞÜM HIR ÇIKARINCA HAK ARAYINCA..ÖYLE YA.. NEMİZE GEREK EUROVENT DEĞERLERİ. BİZE KOMŞUMUZUN HAKKINI YEME DEĞERLERİ FALAN LAZIM. yalnız anlayamadığım servisin R22 ve R410 gazlı normal klimalar A sınıfı değil demesini anlamadım,iyide A olması için hangi gaz olması gerekiyormuş o zaman,diğer bir konu plastik aksam evet eski klimalara göre gittikçe kötüleşiyor ama bu durum sadece klimalarda değil başka ürünlerde de böyle,maliyeti düşürmek için ordan burdan kırpıyorlar sonuçta ucuz ama kalitesiz mallar ortalığı dolduruyor,yalnız servis elemanıda biraz sallamış gibi geliyor türkiyede satılan her markanın yalan söylemesi mümkün değil,çünkü bazı firmalar çok ciddi iş yapıyorlar ve bunlar dünya çapında iş yapan markalar,yerli için yalanı ortaya çıksa ne farkederki ama diğerleri tüm dünya ile iş yaptıkları için bir yalanlarının yakalanması durumunda çok büyük prestij ve iş kaybına uğrayacaklardır,ancak tabiki bir uyanıklık olduğu zaten belli misal cop değerini 3.61,eer değerini 3.21 yazıp A sınıfı diye satılıyor,peki bunun doğru olup olmadığını ispatlayabilmek kolaymı ?
      |
      |

9 Not
      13 Mart 2011 00:39:26
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Geçtiğimiz pazar Denizli Koçtaş'ta Active Power A sınıfı olan 750 tl lik (tam model no modeli hatırlamıyorum) 599 TL ye düşmüştü.

Bahsettiğin cihaz 90030 ise,bu bende var(9luk Vesteli attım ve bunu taktım)!
      10 taksitle 770 kağıda Arçelik Bayisinden aldım 1,5 ay evvel,bildiğim kadarıyla 2009 model
      veya 2008 model gibi bir cihaz dediler bana+

Vestel ile mukayese bile edemem 13m2 lik Oturma odasında kullanıyorum,oldukça memnunum
      ancak öyle aman aman bir klima filanda değildir A Sınıfı bana hikaye geldi,zaten bunada hiç takılmadım
      F/P olarak ve dahili sistemde R22 gazı olduğu için 410 gazı bu dahilide olmaz dedikleri
      için(4 ayrı servisle görüşmüştüm)mecburen 22 gazlı almak gerekti ve bende en ucuz ve performanslı bunu buldum
      va alıp taktırdım,çok sessiz ama plastik kalitesi yine dandik! dış ünite küçücük!!! ve oldukça sessiz sayılır hele Vestel
      ile mukayese edince!!

Neticede Arçelik malları pek uygun ve ucuz filan olmaz bu cihazada A sınıfı demişler ve kağıt üstü verileride fena değil
      ama ben bu 22 gazlı A sınıfı cihazlara inanmıyorum,zaten Airfel Serviside yukarıda güzel demişti bana bu konuda!

Soğuk performansı daha iyi imiş!!!(komşuda var bu cihaz ve ben oradan görüp beğenmiştim!)
      22 gazı olan yerden 410 gazı verilebilseydi(tesisat bina için dahili gidiyor)direk 90064 alacaktım,kesinlikle
      piyasadaki diğer rakiplerine göre fiyatı ile en iyi cihaz budur Koko69 dan biliyorum geçen sene

Gree 9luğuda bulursam büyük ihtimal alacağım ve Vestel leride atıyorum gari

90030 güzel oldu,birde 9luk Gree çekerim 1,3 kağıda iki odayı hallediyorum,diğer oda 10m2 olduğu için
      eski Vestel idare ediyor,sırada 18lik Salondaki Vestel var,ülen nereden çıktı bunlar be,illet cihaz bu Vesteller
      ama Salondaki yine idare eder cinsinden,anacak canımı sıkan olay dahili tesisattan şayet daha önce R22 gazı
      verilmişse,410 gazı verilemiyor dediler,daha doğrusu verilir ama verimli olmaz v.s v.s ve bana bunu şunlar dedi

-Mitsu.Elec.(bu kişi Apt da. diğer 3 daireye montaj yapandır,dahili tesisata ilk olarak 410 gazı uyguladılar)
      -Hitachi(Antalya bayisi tanıdığımız kişi o da aynısını söylemiştir!)
      -Arçelik(kesinlikle bu tesisata Inverter takmayız dediler,2 ayrı Serviste bunu söyledi+ boru et kalınlığıda 1mm den
      aşağı olırsa yine dahili tesisata takmayız dedi! bizim et kalınlığı sanırım 0,69mm demişti)
      -İklimsa(verim garantisi veremeyiz dediler,takarız ama sonra başımıza ekşirsiniz dediler!)
      -Airfel Servisi(aynen buda takmayız ve takarsak sorun yaşarsınız v.s dediler)

Demem o ki şu Binalardaki yeni sistem dahili tesisatlar çok güzel ama,22 gazı dolaştırıpta 410 a dönersek sorun yaşanıyor!
      dediler,yani ben anlamam bu işlerden ve araştırdım bu sonuçları aldım,onların yalancısıyım ben

Azot gazı ile yıkanıyormuş yok vakum yapılıyormuş v.s v.s anlattılar ama kimse cesaret edemiyor anlaşılan sonradan
      müşteri ile papaz olmamak için!

Inverter olması benim için çokta şart değildi zaten çünkü klimaları kışın en fazla 3 ay ve günde 3-5 saat anca kullanırız!
      yazın ise en fazla 2 ay belki toplamda 3 ay yine günde 5-6 saat(ayrı ayrı)ancak kullanırız+
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

9 Not
      13 Mart 2011 00:49:04
      Sn.biu

iyide madem "iddialı olur" o zamanda adama sormazlarmı ....kardeşim buna A sınıfı diyon nereden bunun Eurovent TEST raporu.... diye????

Arçelik/Vestel veya diğer ithal bir dünya klima var piyasada A sınıfı diye geçen Düz/22 ve 410 gazlı ve kaç tanesinin
      Eurovent Sertifikası var(neredeyse hiç birisinin yok!!!)

Mitsu Elec.Inverter MSZ-CHC serisine baktım Eurovent ile TSE verileride farklı!! TSE daha yüksek;diğeri daha düşük!
      gerçi her ikisinde de A sınıfı ama,biraz kafa karıştırıcı tabiki ve değerlerin belliki standardıda farlı o zaman!!!

Şimdilerde çıkın piyasaya bir alay cihaz A sınıfı fiye gazlanıyor!!

Bununda boku çıkar yakında,daha sonra bazı uyanıklar bu seferde A+ derler daha sonrada A Plus+ derler

++
      Bence Gree nin devamı olursa bu cihaz iş yapar bu fiyatıyla!! ancak bana parti malı gibi geldi bu iş!
      sankim devamı olmayacak gibi çünkü Sanko aynı zamanda kendi markasıylada aynı yerden mal alıyor!
      Gree nin kendi malı ayrıca ARTFUL Serisi,Gree nin Sitesini inceleyince gördüm Artful diye!
      |
      |

9 Not
      13 Mart 2011 00:59:59
      yaw Beyler bana bunu diyen senelerdir Servisçilik yapan ve şimdi AIRFEL Servisliği yapan vatandaştır!
      Koçtaş ta bir vesile tanıştım,yani normalde tanımam etmem adamı!

Dediği şu ve bunuda illa budur yada böyledir şekildie değil ama tecrübelerine göre ve her işin bir püf noktaları
      ve incelikleri v.s vardır ki kalkıp bunuda bana anlatacakta değildir!

.....abi 22 ve 410 gazlı A sınıfı diye satılan "düz klimaların" bu A sınıfı lafına fazla inanma ve takılma.... demiştir!!

daha sonrada .....açıkçası ben bunların A sınıfı olduğuna inanmıyorum zaten elimizde bunlara ait bir belge veya sertifika
      örnekleri filanda yoktur ve kim ölçmüş,test etmiş v.s bilmiyoruz bile.... devam etmiştir!!

kısaca adam önce bazı verilere göre bunu söylüyor sonrada tabiki tecrübesine göre bunu söylüyor haklı olarak

valla ben A sına B sine filan takılmadım,performansına bakarım,A sınıfı dökülen çuvallayan çok mal gördük bu arada

Hani şu meşhur Fujitsuların lerin LGC leri vardı ciddi çuvallayan,iyide buda A+ idi sözüm ona

++
      |
      |

5 Not
      13 Mart 2011 01:11:08
      üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

Orijinalden alıntı: dominic

quote:

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp
      |
      |

5 Not
      13 Mart 2011 01:23:53
      gree 9000 btu klima alacaklar ücretsiz nakliye ile koçtaş sitesinden sepete ekleniyor. ben pek anlamam internetten alış veriş olayından. araştırabilir almak isteyenler.
      |
      |
      13 Mart 2011 02:14:10
      quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

gree 9000 btu klima alacaklar ücretsiz nakliye ile koçtaş sitesinden sepete ekleniyor. ben pek anlamam internetten alış veriş olayından. araştırabilir almak isteyenler.

işin gerçeği bu cihazı merak ettim ,neticede 9000 btu SRK25ZJX-S = 2.400 tl. bahsettiğiniz cihaz 600 tl. ,tam 4 tane Gree A Sınıfı Split Klima alınabiliyor bu fiyata,gerçi bir tanesi inverter hemde hyp.dizayn serisi ama aradaki uçurum insanı şöyle bir hale getiriyor
      |
      |
      13 Mart 2011 02:16:08
      quote:

üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

quote:

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ME'nin hava debisi mi yüksekmiş ya allah aşkına kim demişse hava debisinin yüksekliğini HİTACHİ de görsünler şaşırdım valla.Ama o hava debisi de Hitachide maşallah bir iç ünite sesi var FIRTINA KOPUYOR ODADA SANKİ. sonunda dayanamadım söktüm baktım dostlar bunun hava debisi neden bu kadar yüksek diye?Gördüğüm şu ki; içindeki fan pervanesi neredeyse mitsubishinin 2 katı büyüklükte...Ama anlayacağınız çok sesli,Me daha sessiz.Bunu neden söyledim; ME olsun heavy olsun hava debisi konusunda Hİtachinin bence yanından geçemez, ama ses konusunda da Hitachi ME'nin yanından pek geçemez bu bir gerçek..
      |
      |

5 Not
      13 Mart 2011 02:53:27
      şimdi muhahayı bırakta. yiğit kardeşim.. sende araştımacısın biliyorum bunu.. hitachideki ve haierdeki ağız ısısının yüksekliğinin sebebini bunda bulmaya çalışalım. bende çok evvelden duymuştum. biraz daha yoğunlaştım.. yeri gelmişken iyice öğrenelim bu arada.. dominic iyi bir ustadır bilgi almaya çalışalım foruma girmişken kaçırmayalım

konuya başka açıdan bakmayı deneyelim. bütün eski mamüller şimdiki mamüllerden daha iri cüsseliydi. ve şimdikiler gibi nazik değildi. bakın bende bir sharp buzdolabı var b sınıfı geçiyor 577 litre iç hacim var. şuan a sınıfı geçenlerse iç hacmi hep küçük. birol ustanın bir sayfası vardı a ile c sınıfının arasında çok büyük fark yok diyerek. cengizumur isimli arkadaşımızda klimanın dış ve iç yüzeyi nekadar geniş ve büyük olursa fin vs açısından okadar randımandan bahsettiğini hatırlıyorum. yani sizin beğenmediğiniz o hitachi varya aslında baba klimalardan biri. yeri gelmişken üstlerde sizin yazılarınızdan birinde sanırım a sınıfı olan olmayan r22 r410 konusunda. bakarsanız hitachinin sayfasına. r22 a sınıfı yüksek eer cop değerli klimaları var. benim daikin klimamın dış üniteside büyük ve oldukça sesli. yeni zibro ise oldukça sessiz ama ıstmaya gelince daikin daha başarılı. bu konu sharplardada mevcut oldukça seslidirler iç üniteleri ama ısıtmada başarılıdırlar. bizler için sesizlik tabi önemli ama abcde sınıfı derken acaba tüm cihazlarda naylonlaşıyormu.

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

quote:

quote:

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ME'nin hava debisi mi yüksekmiş ya allah aşkına kim demişse hava debisinin yüksekliğini HİTACHİ de görsünler şaşırdım valla.Ama o hava debisi de Hitachide maşallah bir iç ünite sesi var FIRTINA KOPUYOR ODADA SANKİ. sonunda dayanamadım söktüm baktım dostlar bunun hava debisi neden bu kadar yüksek diye?Gördüğüm şu ki; içindeki fan pervanesi neredeyse mitsubishinin 2 katı büyüklükte...Ama anlayacağınız çok sesli,Me daha sessiz.Bunu neden söyledim; ME olsun heavy olsun hava debisi konusunda Hİtachinin bence yanından geçemez, ama ses konusunda da Hitachi ME'nin yanından pek geçemez bu bir gerçek..
      |
      |

5 Not
      13 Mart 2011 03:06:16
      bu cihazla hyper dizayn serisini karşılaştırmak bir yana. kalite markaların klasik makineleri bile karşılaştırmamız yanlış olur. en basitinden ömür açısından bu makineler sanırım 5-6 yılda tükenirken diğer klasik kalite marka makineler en az 15 yıl gider yazılan bilgilere göre. tabi birazda şans derler ya.
      yanlız gerçekten uygun rakamlarla 5 - 6 yıl kullanmak bile yeter. bende alıcaktım bu cihazdan son anda biraz daha uygun rakama zibro buldum onu aldım. esasında çokta rakam kar etmedim 300 fazla derken 2m bakır parası ödedik. kalite açısından karmı ettim.. zaman gösterecek artık. şuan için gayet iyi güzel ısıtıyor. nazar değmesin aman. aslınd 600 tl bile demekki çok aynı özellikte zass ve daylux ler 100 tl daha düşük rakama satılıyordu forumu kurcalarsak çıkar ortaya markalrın hepsi airfele ait. alacak arkadaşlar bulamayanlar çekinmeden arasınlar airfeli onaylasınlar aynı olduğunu kaçırmasınlar şayet gree bulamazlarsa.

quote:

quote:

işin gerçeği bu cihazı merak ettim ,neticede 9000 btu SRK25ZJX-S = 2.400 tl. bahsettiğiniz cihaz 600 tl. ,tam 4 tane Gree A Sınıfı Split Klima alınabiliyor bu fiyata,gerçi bir tanesi inverter hemde hyp.dizayn serisi ama aradaki uçurum insanı şöyle bir hale getiriyor
      |
      |

16 Not
      13 Mart 2011 03:58:06
      iyi ya işte bir cihaz 5-6 yıl gidiyorsa aynısından 4 tane aldığımıza göre 5*4=20 yıl yapıyor,bozulanı at,tak yenisini ,tabi şaka olsun diye yazdım yoksa teknolojiyi ve gelişmeleri severim ve takip ederim,sadece beyin jimnastiği yapıyorum
      |
      |
      13 Mart 2011 10:54:40 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
      tekrar başlık açmaya kalabalığa gerek yok diye düşündüm.
      bende klima almaya karar verdim.2 adet klima var.Biri koçtaşta satılan gree diğeri Samsung AQ09UGBN .Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.2 adet alıcam Allah kısmet ederse.
      gree :http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0102.jsp?id=7#1
      samsung : http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_samsung-samsung-aq09ugbn-klima_193281.php?k_id=4440&kn=Samsung+Klima
      önerileriniz benim için değerli.
      teşekkürler.

Hayırlı olsun. Görüşlerim olumlu yönde olur. Güzel seçimler yapmışsınız
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.