Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (402. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

Geçtiğimiz pazar Denizli Koçtaş'ta Active Power A sınıfı olan 750 tl lik (tam model no modeli hatırlamıyorum) 599 TL ye düşmüştü.

Bahsettiğin cihaz 90030 ise,bu bende var(9luk Vesteli attım ve bunu taktım)!
    10 taksitle 770 kağıda Arçelik Bayisinden aldım 1,5 ay evvel,bildiğim kadarıyla 2009 model
    veya 2008 model gibi bir cihaz dediler bana+

Vestel ile mukayese bile edemem 13m2 lik Oturma odasında kullanıyorum,oldukça memnunum
    ancak öyle aman aman bir klima filanda değildir A Sınıfı bana hikaye geldi,zaten bunada hiç takılmadım
    F/P olarak ve dahili sistemde R22 gazı olduğu için 410 gazı bu dahilide olmaz dedikleri
    için(4 ayrı servisle görüşmüştüm)mecburen 22 gazlı almak gerekti ve bende en ucuz ve performanslı bunu buldum
    va alıp taktırdım,çok sessiz ama plastik kalitesi yine dandik! dış ünite küçücük!!! ve oldukça sessiz sayılır hele Vestel
    ile mukayese edince!!

Neticede Arçelik malları pek uygun ve ucuz filan olmaz bu cihazada A sınıfı demişler ve kağıt üstü verileride fena değil
    ama ben bu 22 gazlı A sınıfı cihazlara inanmıyorum,zaten Airfel Serviside yukarıda güzel demişti bana bu konuda!

Soğuk performansı daha iyi imiş!!!(komşuda var bu cihaz ve ben oradan görüp beğenmiştim!)
    22 gazı olan yerden 410 gazı verilebilseydi(tesisat bina için dahili gidiyor)direk 90064 alacaktım,kesinlikle
    piyasadaki diğer rakiplerine göre fiyatı ile en iyi cihaz budur Koko69 dan biliyorum geçen sene

Gree 9luğuda bulursam büyük ihtimal alacağım ve Vestel leride atıyorum gari

90030 güzel oldu,birde 9luk Gree çekerim 1,3 kağıda iki odayı hallediyorum,diğer oda 10m2 olduğu için
    eski Vestel idare ediyor,sırada 18lik Salondaki Vestel var,ülen nereden çıktı bunlar be,illet cihaz bu Vesteller
    ama Salondaki yine idare eder cinsinden,anacak canımı sıkan olay dahili tesisattan şayet daha önce R22 gazı
    verilmişse,410 gazı verilemiyor dediler,daha doğrusu verilir ama verimli olmaz v.s v.s ve bana bunu şunlar dedi

-Mitsu.Elec.(bu kişi Apt da. diğer 3 daireye montaj yapandır,dahili tesisata ilk olarak 410 gazı uyguladılar)
    -Hitachi(Antalya bayisi tanıdığımız kişi o da aynısını söylemiştir!)
    -Arçelik(kesinlikle bu tesisata Inverter takmayız dediler,2 ayrı Serviste bunu söyledi+ boru et kalınlığıda 1mm den
    aşağı olırsa yine dahili tesisata takmayız dedi! bizim et kalınlığı sanırım 0,69mm demişti)
    -İklimsa(verim garantisi veremeyiz dediler,takarız ama sonra başımıza ekşirsiniz dediler!)
    -Airfel Servisi(aynen buda takmayız ve takarsak sorun yaşarsınız v.s dediler)

Demem o ki şu Binalardaki yeni sistem dahili tesisatlar çok güzel ama,22 gazı dolaştırıpta 410 a dönersek sorun yaşanıyor!
    dediler,yani ben anlamam bu işlerden ve araştırdım bu sonuçları aldım,onların yalancısıyım ben

Azot gazı ile yıkanıyormuş yok vakum yapılıyormuş v.s v.s anlattılar ama kimse cesaret edemiyor anlaşılan sonradan
    müşteri ile papaz olmamak için!

Inverter olması benim için çokta şart değildi zaten çünkü klimaları kışın en fazla 3 ay ve günde 3-5 saat anca kullanırız!
    yazın ise en fazla 2 ay belki toplamda 3 ay yine günde 5-6 saat(ayrı ayrı)ancak kullanırız+

• Sn.biu

iyide madem "iddialı olur" o zamanda adama sormazlarmı ....kardeşim buna A sınıfı diyon nereden bunun Eurovent TEST raporu.... diye????

Arçelik/Vestel veya diğer ithal bir dünya klima var piyasada A sınıfı diye geçen Düz/22 ve 410 gazlı ve kaç tanesinin
    Eurovent Sertifikası var(neredeyse hiç birisinin yok!!!)

Mitsu Elec.Inverter MSZ-CHC serisine baktım Eurovent ile TSE verileride farklı!! TSE daha yüksek;diğeri daha düşük!
    gerçi her ikisinde de A sınıfı ama,biraz kafa karıştırıcı tabiki ve değerlerin belliki standardıda farlı o zaman!!!

Şimdilerde çıkın piyasaya bir alay cihaz A sınıfı fiye gazlanıyor!!

Bununda boku çıkar yakında,daha sonra bazı uyanıklar bu seferde A+ derler daha sonrada A Plus+ derler

++
    Bence Gree nin devamı olursa bu cihaz iş yapar bu fiyatıyla!! ancak bana parti malı gibi geldi bu iş!
    sankim devamı olmayacak gibi çünkü Sanko aynı zamanda kendi markasıylada aynı yerden mal alıyor!
    Gree nin kendi malı ayrıca ARTFUL Serisi,Gree nin Sitesini inceleyince gördüm Artful diye!

• yaw Beyler bana bunu diyen senelerdir Servisçilik yapan ve şimdi AIRFEL Servisliği yapan vatandaştır!
    Koçtaş ta bir vesile tanıştım,yani normalde tanımam etmem adamı!

Dediği şu ve bunuda illa budur yada böyledir şekildie değil ama tecrübelerine göre ve her işin bir püf noktaları
    ve incelikleri v.s vardır ki kalkıp bunuda bana anlatacakta değildir!

.....abi 22 ve 410 gazlı A sınıfı diye satılan "düz klimaların" bu A sınıfı lafına fazla inanma ve takılma.... demiştir!!

daha sonrada .....açıkçası ben bunların A sınıfı olduğuna inanmıyorum zaten elimizde bunlara ait bir belge veya sertifika
    örnekleri filanda yoktur ve kim ölçmüş,test etmiş v.s bilmiyoruz bile.... devam etmiştir!!

kısaca adam önce bazı verilere göre bunu söylüyor sonrada tabiki tecrübesine göre bunu söylüyor haklı olarak

valla ben A sına B sine filan takılmadım,performansına bakarım,A sınıfı dökülen çuvallayan çok mal gördük bu arada

Hani şu meşhur Fujitsuların lerin LGC leri vardı ciddi çuvallayan,iyide buda A+ idi sözüm ona

++

• üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

Orijinalden alıntı: dominic

quote:

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ESKİ BİR KONUYU HORTLATAYIM ;

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

BİRİSİNİ : KLIMAPLUS A.Ş. MITSUBISHI ELECTRIC - www.klimaplus.com.tr
    DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp

• gree 9000 btu klima alacaklar ücretsiz nakliye ile koçtaş sitesinden sepete ekleniyor. ben pek anlamam internetten alış veriş olayından. araştırabilir almak isteyenler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

gree 9000 btu klima alacaklar ücretsiz nakliye ile koçtaş sitesinden sepete ekleniyor. ben pek anlamam internetten alış veriş olayından. araştırabilir almak isteyenler.

işin gerçeği bu cihazı merak ettim ,neticede 9000 btu SRK25ZJX-S = 2.400 tl. bahsettiğiniz cihaz 600 tl. ,tam 4 tane Gree A Sınıfı Split Klima alınabiliyor bu fiyata,gerçi bir tanesi inverter hemde hyp.dizayn serisi ama aradaki uçurum insanı şöyle bir hale getiriyor
  • quote:

üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

quote:

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

MITSUBISHI DERKEN - MITSUBISHI ELECTRIC MI ? - YOKSA MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES MI?

DİĞERİNİ : AIRFEL GRUBU GETİRİYOR MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES - http://www.airfel.com.tr/shop/browse.asp?caid=493&f=mp

ME'nin hava debisi mi yüksekmiş ya allah aşkına kim demişse hava debisinin yüksekliğini HİTACHİ de görsünler şaşırdım valla.Ama o hava debisi de Hitachide maşallah bir iç ünite sesi var FIRTINA KOPUYOR ODADA SANKİ. sonunda dayanamadım söktüm baktım dostlar bunun hava debisi neden bu kadar yüksek diye?Gördüğüm şu ki; içindeki fan pervanesi neredeyse mitsubishinin 2 katı büyüklükte...Ama anlayacağınız çok sesli,Me daha sessiz.Bunu neden söyledim; ME olsun heavy olsun hava debisi konusunda Hİtachinin bence yanından geçemez, ama ses konusunda da Hitachi ME'nin yanından pek geçemez bu bir gerçek..

• şimdi muhahayı bırakta. yiğit kardeşim.. sende araştımacısın biliyorum bunu.. hitachideki ve haierdeki ağız ısısının yüksekliğinin sebebini bunda bulmaya çalışalım. bende çok evvelden duymuştum. biraz daha yoğunlaştım.. yeri gelmişken iyice öğrenelim bu arada.. dominic iyi bir ustadır bilgi almaya çalışalım foruma girmişken kaçırmayalım

konuya başka açıdan bakmayı deneyelim. bütün eski mamüller şimdiki mamüllerden daha iri cüsseliydi. ve şimdikiler gibi nazik değildi. bakın bende bir sharp buzdolabı var b sınıfı geçiyor 577 litre iç hacim var. şuan a sınıfı geçenlerse iç hacmi hep küçük. birol ustanın bir sayfası vardı a ile c sınıfının arasında çok büyük fark yok diyerek. cengizumur isimli arkadaşımızda klimanın dış ve iç yüzeyi nekadar geniş ve büyük olursa fin vs açısından okadar randımandan bahsettiğini hatırlıyorum. yani sizin beğenmediğiniz o hitachi varya aslında baba klimalardan biri. yeri gelmişken üstlerde sizin yazılarınızdan birinde sanırım a sınıfı olan olmayan r22 r410 konusunda. bakarsanız hitachinin sayfasına. r22 a sınıfı yüksek eer cop değerli klimaları var. benim daikin klimamın dış üniteside büyük ve oldukça sesli. yeni zibro ise oldukça sessiz ama ıstmaya gelince daikin daha başarılı. bu konu sharplardada mevcut oldukça seslidirler iç üniteleri ama ısıtmada başarılıdırlar. bizler için sesizlik tabi önemli ama abcde sınıfı derken acaba tüm cihazlarda naylonlaşıyormu.

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

üstad hoş geldiniz. hortlatalım sanırım geçenlerde okuduğum konu ile ilgili söyleyeceksiniz. bu ara çevremdede çok duyuyorum. mitsubishi electriclerin hava debileri daha yüksek olduğu için daha randımanlıymış heavy cihazlara göre. bumudur anladığım. eğer onu demek istemdiyseniz buyrun dinleyelim sizi özlemiştik zaten

quote:

quote:

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

ME'nin hava debisi mi yüksekmiş ya allah aşkına kim demişse hava debisinin yüksekliğini HİTACHİ de görsünler şaşırdım valla.Ama o hava debisi de Hitachide maşallah bir iç ünite sesi var FIRTINA KOPUYOR ODADA SANKİ. sonunda dayanamadım söktüm baktım dostlar bunun hava debisi neden bu kadar yüksek diye?Gördüğüm şu ki; içindeki fan pervanesi neredeyse mitsubishinin 2 katı büyüklükte...Ama anlayacağınız çok sesli,Me daha sessiz.Bunu neden söyledim; ME olsun heavy olsun hava debisi konusunda Hİtachinin bence yanından geçemez, ama ses konusunda da Hitachi ME'nin yanından pek geçemez bu bir gerçek..

• bu cihazla hyper dizayn serisini karşılaştırmak bir yana. kalite markaların klasik makineleri bile karşılaştırmamız yanlış olur. en basitinden ömür açısından bu makineler sanırım 5-6 yılda tükenirken diğer klasik kalite marka makineler en az 15 yıl gider yazılan bilgilere göre. tabi birazda şans derler ya.
    yanlız gerçekten uygun rakamlarla 5 - 6 yıl kullanmak bile yeter. bende alıcaktım bu cihazdan son anda biraz daha uygun rakama zibro buldum onu aldım. esasında çokta rakam kar etmedim 300 fazla derken 2m bakır parası ödedik. kalite açısından karmı ettim.. zaman gösterecek artık. şuan için gayet iyi güzel ısıtıyor. nazar değmesin aman. aslınd 600 tl bile demekki çok aynı özellikte zass ve daylux ler 100 tl daha düşük rakama satılıyordu forumu kurcalarsak çıkar ortaya markalrın hepsi airfele ait. alacak arkadaşlar bulamayanlar çekinmeden arasınlar airfeli onaylasınlar aynı olduğunu kaçırmasınlar şayet gree bulamazlarsa.

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

gree 9000 btu klima alacaklar ücretsiz nakliye ile koçtaş sitesinden sepete ekleniyor. ben pek anlamam internetten alış veriş olayından. araştırabilir almak isteyenler.

işin gerçeği bu cihazı merak ettim ,neticede 9000 btu SRK25ZJX-S = 2.400 tl. bahsettiğiniz cihaz 600 tl. ,tam 4 tane Gree A Sınıfı Split Klima alınabiliyor bu fiyata,gerçi bir tanesi inverter hemde hyp.dizayn serisi ama aradaki uçurum insanı şöyle bir hale getiriyor

• iyi ya işte bir cihaz 5-6 yıl gidiyorsa aynısından 4 tane aldığımıza göre 5*4=20 yıl yapıyor,bozulanı at,tak yenisini ,tabi şaka olsun diye yazdım yoksa teknolojiyi ve gelişmeleri severim ve takip ederim,sadece beyin jimnastiği yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
    tekrar başlık açmaya kalabalığa gerek yok diye düşündüm.
    bende klima almaya karar verdim.2 adet klima var.Biri koçtaşta satılan gree diğeri Samsung AQ09UGBN .Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.2 adet alıcam Allah kısmet ederse.
    gree :http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0102.jsp?id=7#1
    samsung : http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_samsung-samsung-aq09ugbn-klima_193281.php?k_id=4440&kn=Samsung+Klima
    önerileriniz benim için değerli.
    teşekkürler.

Hayırlı olsun. Görüşlerim olumlu yönde olur. Güzel seçimler yapmışsınız

• quote:

şimdi muhahayı bırakta. yiğit kardeşim.. sende araştımacısın biliyorum bunu.. hitachideki ve haierdeki ağız ısısının yüksekliğinin sebebini bunda bulmaya çalışalım. bende çok evvelden duymuştum. biraz daha yoğunlaştım.. yeri gelmişken iyice öğrenelim bu arada.. dominic iyi bir ustadır bilgi almaya çalışalım foruma girmişken kaçırmayalım

konuya başka açıdan bakmayı deneyelim. bütün eski mamüller şimdiki mamüllerden daha iri cüsseliydi. ve şimdikiler gibi nazik değildi. bakın bende bir sharp buzdolabı var b sınıfı geçiyor 577 litre iç hacim var. şuan a sınıfı geçenlerse iç hacmi hep küçük. birol ustanın bir sayfası vardı a ile c sınıfının arasında çok büyük fark yok diyerek. cengizumur isimli arkadaşımızda klimanın dış ve iç yüzeyi nekadar geniş ve büyük olursa fin vs açısından okadar randımandan bahsettiğini hatırlıyorum. yani sizin beğenmediğiniz o hitachi varya aslında baba klimalardan biri. yeri gelmişken üstlerde sizin yazılarınızdan birinde sanırım a sınıfı olan olmayan r22 r410 konusunda. bakarsanız hitachinin sayfasına. r22 a sınıfı yüksek eer cop değerli klimaları var. benim daikin klimamın dış üniteside büyük ve oldukça sesli. yeni zibro ise oldukça sessiz ama ıstmaya gelince daikin daha başarılı. bu konu sharplardada mevcut oldukça seslidirler iç üniteleri ama ısıtmada başarılıdırlar. bizler için sesizlik tabi önemli ama abcde sınıfı derken acaba tüm cihazlarda naylonlaşıyormu.

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

quote:

quote:

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

kardeş muhaha dalga için değil yanlış anlama, sana söyle demişlerya o bakımdan dedim.Beni de az çok takip ettiğini belirtmişsin yazında ama hitachiyi beğenmediğimi söylemişsin.Diğer yazılarıma bakarsan evdeki birkaç klimadan birinin Hitachi olduğunu ve diğerlerinin arasında en çok onu sevdiğimi hep belirtmişimdir sesli olsa da..Sanırım bu noktayı atlamışsın. Bu forumu takip ederken ilk zamanlar hep hitachi önerilmişti 2008 yıl ortasında.Ben de o gazla almıştım 12lik inverter made in japan.Sonra merak bu ya arkasına ME inverter, Fujitsu General de eklendi.. Ama hep belirtmişimdi Hİtachideki o malzeme kalitesi ve ağız sıcaklığı hiçbirşeyde yok varsın sesli olsun demişimdir.Aslında benim cihazımın iç ünitesi çok cüsseli bile değil halen yeni model diye geçiyor ama iç ünite temizliği yapayım derken blower fanı bir gördüm kapağı sökünce aman allahım dedim.Öyle bir gizlemişler ki içine minicik görünen şey devasa bir şey.O yüzden de iç ünitenin üstten emiş hava giriş bölümü açok büyük.Hava debisi bu yüzden yüksek ki, birinci fan kademesinde bile 4-5 metre ilerideki örtüsü sallıyor.Her neyse ağız sıcaklığı meselesine gelelim Hitachi ve Haier evet böyle.Ama ben halen hitachi diyorum.Bunu da kompresör teknolojisine ve gücüne bağlıyorum.Neden derseniz diğer cihazlarımda fark ettiğim şeyilk ısıtma anındaki diğer cihazlarımdaki gaz dolaşım sesi ile hitachideki gaz dolaşım sesi çok farklı.Fark ne diyeceksiniz: malum hepsi inverter cihazlarımın ama inverter gereği hızlı ısıtma için ilk başta maksimum btuda başlayacak bu kabul ve gaz basıncı yüksek olacak bu da kabul.Diğer hepsine bakıyorum hitachi açılmaz HAVA ÇOK SOĞUKSA öyle bir gaz basıyor ki; İÇ ÜNİTEDEKİ FIŞIR FIŞIR DOLAŞIM SESİNİ ACAYİP DUYUYORSUNUZ.Tabi sonra azalıyor bu set değerine yaklaştıkça hava çok soğuk değilse o ses de yok zaten.Yani diyeceğim o ki ben ağız sıcaklığının yüksekliğini kompressör teknolojisi ve basıncına bağlıyorum.Hİtachide çok yükse bir gaz basma basınç yüksekliği var diye düşünüyorum yanlışım varsa söylesinler ama 3 senedir bu cihazı tanıdım.Hatta hitachi şikayetlerine/ve şikayetlerime bakarsanız bu cihazlara 3 metrenin altında bakır borulama yaptığınız zaman ISITMA VB soğutma performansı acayip derecede düşüyor verim alınamıyor ben de yaşadım.Çünkü bu cihazlardaki çok yüksek basınçla basılan gaz tam tur dolaşım yapmadan serpantine gelmeden buharlaşıyor.Haliyle verim alınamıyordu.Borulama uzatılınca bu sıkıntı kalktı ve birçok sitede şikayetlere bakarsanız Hİtachi de borulama ÇOK ÖNEMLİ.AĞız sıcaklığını ben hem kompressör gücü(btu değil),teknoloji ve basıncına bağlıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: mehmethunlu

selamlar
    tekrar başlık açmaya kalabalığa gerek yok diye düşündüm.
    bende klima almaya karar verdim.2 adet klima var.Biri koçtaşta satılan gree diğeri Samsung AQ09UGBN .Sadece soğutma amaçlı kullanılacak.2 adet alıcam Allah kısmet ederse.
    gree :http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0102.jsp?id=7#1
    samsung : http://www.ticaretmerkezi.com.tr/x_samsung-samsung-aq09ugbn-klima_193281.php?k_id=4440&kn=Samsung+Klima
    önerileriniz benim için değerli.
    teşekkürler.

Hayırlı olsun. Görüşlerim olumlu yönde olur. Güzel seçimler yapmışsınız

teşekkürler.bugün yenibosna koçtaştan 2 adet aldım.eve getirip koydum.sonra montajını yaptırırız artık.1200 tl 10 taksitle almış olduk.samsung klima bulamadım.bosch klimayıda araştırdım midea tarafından üretiliyor.9000 btu modeller 850 civarı alacaklara bilgi vermiş olayım.nisan ayında gelmesi bekleniyormuş.bakalım gree inşallah yüzümüzü kara çıkartmaz.
    iyi pazarlar.

• Hitachi eski model R22 Gazlı Düz Klimalar için bir bilgi vereyim;ben Vestel yerine bunu alacaktım,malum 410 gaz dolaştırılamaz denince,Hitac ın
    Antalya Bayisine gittim,ellerinde artık kalmamış,İzmiri aradım yine ellerinde uzun zaman önce bitmiş!! bana belki bazı bayilerde kalmış olabilir dediler
    ama bulamamıştım o zaman(2 ay evvel oldu bu olay)

Dolayısıyla mecburen 22 gazlı iyi bir şey ararken ve fazlada pahalı olmamak kaydıyla Arçelik 90030 aldım,yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum,oldukça iyi
    ve Antalya da iş görüyor ama çok soğuk iklimlerde hikaye kalır! hesapta buda A sınıfı ama yemişim böyle A sınıfını ben ancak eski söktüğüm Vestel
    ilede uzaktan-yakında alakası yok!
    Servisin söylediğine göre Soğuk performansı daha iyi imiş!

++

Gree yi ise yarın almaya gidiyorum! 600 kağıda,bundan iyisi sanırım yok, 13m2 lik Y.Odasına takıyorum bunu,Vestel den sonra bu Gree bende çok daha güzel iş görecektir,
    Cuma günü 1 saat cihazın sıcak durumunu inceledim! Satıcıda Soğuk ta özellikle çok iyi dedi,umarım öyledir!

++

Ancak Gree için,ben bu cihazın devamı olmayacak diye tahmin ediyorum,aylardır herifler bu malı ithal etmiyorlar!ya bilmediğimiz bir işler var yada
    daha sonra gelecek v.s çünkü Sanko(Airfel) zaten bir sürü cihaz ithal ediyor çeşitli markalards! Gree olayı bu sebebten bitmiş olabilir ama Airfel
    cihazlarıda zaten Gree üretimi cihazlar(Artful zaten Gree nin kendi Markası aynı zamanda!!!)Airfelin diğer mallarıda belliki Gree den geliyor!

valla ben kaptım bu cihazı,yarın olayı bitireceğim

Şimdi bendeki asıl sorun Salondaki Vestelin yerine ne takacağım kaldı!!! Dahili tesisatlı yerlerde 22 gazlı yere herifler 410 gazlı takmak istemiyorlar zaten bende huylandım
    artık ve almak istemiyorum 410 gazlı Inverter cihaz!! 22 gazlıda piyasada cihaz yok gibi,Hihac ı bu yüzden tercih edecektim ama o da kalmamış
    Şuanda kullandığım yeni Arçelik 90030 un ise 15 ve 18 lik cihazları var ama açıkçası pek güvenmiyorum,hesapta onlarda A/B sınıfı!!

+

• yaz geldi ufak olan salonumu soğutmaya yetecek kadar bir klima arıyorum

salonum 15-20 m2 civarında güney batı kapalı korunaklı ısı kaybı fazla olmayan bir daire bu gree klima benimde işimi görürmü birde ilk defa klima taktıracağım nelere dikkat etmeli balkonda yer kaplamaması için balkonda üst e duvara koydurmayı düşünüyorum.
    uygun fiatlı gree sanırım işimi görür die taqahmin ediyorum albani usta klima takıldıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum
    birde benim işimi görebilecek uygun fiyatlı klima tavsiyeniz olursa çok sevinirim sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Hitachi eski model R22 Gazlı Düz Klimalar için bir bilgi vereyim;ben Vestel yerine bunu alacaktım,malum 410 gaz dolaştırılamaz denince,Hitac ın
    Antalya Bayisine gittim,ellerinde artık kalmamış,İzmiri aradım yine ellerinde uzun zaman önce bitmiş!! bana belki bazı bayilerde kalmış olabilir dediler
    ama bulamamıştım o zaman(2 ay evvel oldu bu olay)

Dolayısıyla mecburen 22 gazlı iyi bir şey ararken ve fazlada pahalı olmamak kaydıyla Arçelik 90030 aldım,yaklaşık 1,5 aydır kullanıyorum,oldukça iyi
    ve Antalya da iş görüyor ama çok soğuk iklimlerde hikaye kalır! hesapta buda A sınıfı ama yemişim böyle A sınıfını ben ancak eski söktüğüm Vestel
    ilede uzaktan-yakında alakası yok!
    Servisin söylediğine göre Soğuk performansı daha iyi imiş!

++

Gree yi ise yarın almaya gidiyorum! 600 kağıda,bundan iyisi sanırım yok, 13m2 lik Y.Odasına takıyorum bunu,Vestel den sonra bu Gree bende çok daha güzel iş görecektir,
    Cuma günü 1 saat cihazın sıcak durumunu inceledim! Satıcıda Soğuk ta özellikle çok iyi dedi,umarım öyledir!

++

Ancak Gree için,ben bu cihazın devamı olmayacak diye tahmin ediyorum,aylardır herifler bu malı ithal etmiyorlar!ya bilmediğimiz bir işler var yada
    daha sonra gelecek v.s çünkü Sanko(Airfel) zaten bir sürü cihaz ithal ediyor çeşitli markalards! Gree olayı bu sebebten bitmiş olabilir ama Airfel
    cihazlarıda zaten Gree üretimi cihazlar(Artful zaten Gree nin kendi Markası aynı zamanda!!!)Airfelin diğer mallarıda belliki Gree den geliyor!

valla ben kaptım bu cihazı,yarın olayı bitireceğim

Şimdi bendeki asıl sorun Salondaki Vestelin yerine ne takacağım kaldı!!! Dahili tesisatlı yerlerde 22 gazlı yere herifler 410 gazlı takmak istemiyorlar zaten bende huylandım
    artık ve almak istemiyorum 410 gazlı Inverter cihaz!! 22 gazlıda piyasada cihaz yok gibi,Hihac ı bu yüzden tercih edecektim ama o da kalmamış
    Şuanda kullandığım yeni Arçelik 90030 un ise 15 ve 18 lik cihazları var ama açıkçası pek güvenmiyorum,hesapta onlarda A/B sınıfı!!

+

albani HİTACHİ'nin hangi bayisine sordun İPİ ithalatı ürünün bayilerine mi danıştın?

• Kardeş Antalya da zaten Hitac ın 1 tane yetkili Satıcısı var,PIHLIS ve bunlarda IPI nin bayisidir

İzmir den amcaoğluma sordurdum,sağda solda sor diye çünkü İzmir de Hitac lar oldukça popülerdir,zaten başka yerde de bilmiyorlar bu mereti
    neyse sonuçta 2 ay kadar evvel,sadece bir kişide 1 adet iç ünite var dış ünitesi yok diye bulundu her nasıl bir işse gari!!

O zaman bulsaydım pahalı mahalı kesin bunu alacaktım,rakam ise IPI nin sitesinde sanırım hala 1200 kağıt(22 gazlı modeli)
    bulamayınca ve dahili tesisat içide 410 gaz için uygun olmayınca ucuz yollu olan 90030 modelini aldım,aslında laf aramızda
    bayağı iyi çıktı!
    Yarın Gree den çok daha ümitliyim çünkü sıcak üflemesi çok daha kuvvetli 90030 a göre! valla biz Antalya da olduğumuz için
    örmneğin bizim İzmir kadar soğukta bunlara fazla iş düşmediği için bir şekilde idare edebiliyor ama daha sıkı soğuk olan yerlerde
    bu cihazlar hikaye kalabilir!

Ancak Gree 600 kağıt ve A sınıfı(ama ben inanmıyorum bunların A olduklarına)ayrıca böyle bir takıntımda yoktur,işini biraz iyi yapsın bana yeter
    zaten bir yıl içinde biz max.yaz-kış toplamda yaklaşık 4 ay kadar klima kullanırız!

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş Antalya da zaten Hitac ın 1 tane yetkili Satıcısı var,PIHLIS ve bunlarda IPI nin bayisidir

İzmir den amcaoğluma sordurdum,sağda solda sor diye çünkü İzmir de Hitac lar oldukça popülerdir,zaten başka yerde de bilmiyorlar bu mereti
    neyse sonuçta 2 ay kadar evvel,sadece bir kişide 1 adet iç ünite var dış ünitesi yok diye bulundu her nasıl bir işse gari!!

O zaman bulsaydım pahalı mahalı kesin bunu alacaktım,rakam ise IPI nin sitesinde sanırım hala 1200 kağıt(22 gazlı modeli)
    bulamayınca ve dahili tesisat içide 410 gaz için uygun olmayınca ucuz yollu olan 90030 modelini aldım,aslında laf aramızda
    bayağı iyi çıktı!
    Yarın Gree den çok daha ümitliyim çünkü sıcak üflemesi çok daha kuvvetli 90030 a göre! valla biz Antalya da olduğumuz için
    örmneğin bizim İzmir kadar soğukta bunlara fazla iş düşmediği için bir şekilde idare edebiliyor ama daha sıkı soğuk olan yerlerde
    bu cihazlar hikaye kalabilir!

Ancak Gree 600 kağıt ve A sınıfı(ama ben inanmıyorum bunların A olduklarına)ayrıca böyle bir takıntımda yoktur,işini biraz iyi yapsın bana yeter
    zaten bir yıl içinde biz max.yaz-kış toplamda yaklaşık 4 ay kadar klima kullanırız!

Kardeş Alternatif klimanın da bayilerini araştır derim madem Hitachiye takıldıysan, ben İPİ ürünü değil Alternatif klima ürünü kullanıyorum.İstersen onu da bir araştır, cihazların hepsi aynı zaten...Ben de antalyadayım bu arada...

• ülen yarın şu Gree şayet sağlam çıkarsa vereceğim gazı bu sene Gree lere

2009 da ben Forumda Fujitsu için "Yılın kliması" diye ilan etmiştim ve LCC serileri ile gerçekten bu klima ipi göğüslemişti
    ama herifler sonra LGC modeline geçince aynen şişmişlerdi şuanda bitik vaziyette Fujitsu,zaten Cumhur Beyde
    çekti gitti!!

++
    Gree de cihaz olarak ciddi ümitliyim ama bu malın sankim devamı yok gibi geliyor bana!!bizler son müşteriler olacağız gari!
    9luk Antalyada bitti şuanda(1 adet teşhirde takılı olan kaldı!!) 12 ve 18 lik var diye biliyorum ama TR genelinde durum nedir
    bunu bilmiyorum!
  • Hitac ın benim bildiğim Antalya tek IPI bayisi B.Onat taki eski Mitsu.Elec.bayisi olan Mustafa PIHLIS tır,onun elinde kalmadı 22 gazlı
    ancak Alternatif in Antalya bayisi kimdir bilmiyorum?? sen biliyorsan bana bildir,1 tane daha klimamı değiştirebilirim

Asıl Salonda 18 lik lazım bana ama Hitac ın 22 gazlı 18liği nasıldır bilmiyorum! ayrıca varmı 18lik kaldımı onuda bilmiyorum!

yaw şu dahili tesisattan 22 gaz geçirilmesi bütün işimi bozdu!!! yoksa hepsini Inverter ile değiştirecektim bu sefer paraya kıyıp

90064 süper cihaz Koko69 daki cihazı geçen yazın görmüştüm,onda şuanda 3 tane 90064 oldu,bu cihaz harbi A sınıfı işte!

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.