Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
33 Misafir Kullanıcı, 33 Masaüstü Kullanıcı
41.649
Cevap
350
Favori
3.351.284
Tıklama
Giriş
    508 Mesaj
    arkadaşlar biz klima almaya karar verdik..
    yazlık için olucak,salona taktırmayı düşünüyoruz yaklaşık 25 metrekare,bugün lg-beko da
    yetkili birisi Bekonun 13000 btu luk 7605 modelini önrdi,bunun için ne dersinz.
    ayrıca sadece yazları kullanılıcak,günlük maksimum 10 saat civarı çalışıtrılır,
    sizinde önereceğiniz bir model var mı,bütçe en fazla 1000 tl.
    |
    |

Orijinalden alıntı: altanB

arkadaşlar biz klima almaya karar verdik..
    yazlık için olucak,salona taktırmayı düşünüyoruz yaklaşık 25 metrekare,bugün lg-beko da
    yetkili birisi Bekonun 13000 btu luk 7605 modelini önrdi,bunun için ne dersinz.
    ayrıca sadece yazları kullanılıcak,günlük maksimum 10 saat civarı çalışıtrılır,
    sizinde önereceğiniz bir model var mı,bütçe en fazla 1000 tl.

almak istediğiniz klima hakkında arkadaşlar gayet güzel bilgi vermişler burdahttp://forum.donanimhaber.com/m_41741937/tm.htm bir inceleyin,bütçeniz 1000 tl. olunca mecburen sabit hızlı klima seçmek gerekiyor,biraz elektrik parası fazla ödemek ve konfor eksiğiniz olacaktır bunları kabul ediyorsanız sorun yok,ancak ben de biraz araştırayım bakalım alternatifi olacakmı

bunu bir inceleyinhttp://www.beyazesyamerkezi.com/AIRFEL-Turkuaz-Gold-Duvar-Tipi-Split-Klima-12000-Btu-h_7397.html#0
    sonra bu var biraz daha pahalı ama mağazada peşin fiyatı daha ucuz olabilirhttp://www.vizyonsahibi.net/asp/product/67628/DIAMOND-ELECTRIC-DUVAR-TIPI-DSH-12-XV-14000-BTU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 24 Şubat 2011; 23:45:45 >
    |
    |

• Er
    12 Mesaj
    Selam Arkadaşlar,

Son iki yaz cektigimiz eziyeti sonlandirmak icin salona klimamizi taktiralim diyoruz.

Istanbulda yasiyoruz, salonumuz 36m2 guneybati cephe, ogleden sonra saglam gunes aliyor..

Burada yazilanlari okuduktan sonra Mitsubishi Heavy ön plana çıktı ve yetkili Airfel bayisiden (Net Klima) keşif için geldiler. Kapi kapali olduunda 17-18.000Btu'nun salonu rahatlikla sogutacagini, ancak evin diger kisimlarina da bir serinlik saglamasi icin 21.000 Btu'luk bir cihazin kapi acik tutularak cok daha verimli calisacagini soylediler.. Örneğin diğer odalarin kapisini kapatirsak ve koridorun sonunda bulunan yatak odamizin kapisini acik tutarsak orasi da rahatlikla serinleyebilirmis.. Bu konuda ne dusunuyorsunuz??

Uzun omurlu bir cihaz almak istedigimiz icin Hyper Inverter ve Hyper Inverter Dizayn secenekleri üzerinde durduk:

Sizce 600-TL'nin üzerinde fark vererek Hyper Inverter Dizayn almaya gerek var mi? Ozel dizayn, anti-bakteriyel plastik ve 3D kanatlar icin bu farki odemeye deger mi? Bu segmentte farkli bir markanin farkli bir modelini onerir misiniz?

Simdiden Tesekkurler..
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    16 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: dufresne

Selam Arkadaşlar,

Son iki yaz cektigimiz eziyeti sonlandirmak icin salona klimamizi taktiralim diyoruz.

Istanbulda yasiyoruz, salonumuz 36m2 guneybati cephe, ogleden sonra saglam gunes aliyor..

Burada yazilanlari okuduktan sonra Mitsubishi Heavy ön plana çıktı ve yetkili Airfel bayisiden (Net Klima) keşif için geldiler. Kapi kapali olduunda 17-18.000Btu'nun salonu rahatlikla sogutacagini, ancak evin diger kisimlarina da bir serinlik saglamasi icin 21.000 Btu'luk bir cihazin kapi acik tutularak cok daha verimli calisacagini soylediler.. Örneğin diğer odalarin kapisini kapatirsak ve koridorun sonunda bulunan yatak odamizin kapisini acik tutarsak orasi da rahatlikla serinleyebilirmis.. Bu konuda ne dusunuyorsunuz??

Uzun omurlu bir cihaz almak istedigimiz icin Hyper Inverter ve Hyper Inverter Dizayn secenekleri üzerinde durduk:

Sizce 600-TL'nin üzerinde fark vererek Hyper Inverter Dizayn almaya gerek var mi? Ozel dizayn, anti-bakteriyel plastik ve 3D kanatlar icin bu farki odemeye deger mi? Bu segmentte farkli bir markanin farkli bir modelini onerir misiniz?

Simdiden Tesekkurler..

bayinin anlattıkları bana hiç mantıklı gelmedi,evin salonuna bir büyük boy klima koyup evin öbür ucundaki yatak odasını da serinlermesi imkansız,sonra o zaman salon kaç derece olacakmış,diğer yerlere faydalı olabilmesi için bulunduğunuz yer buz gibi olur tabi oturabilirseniz,sonra Hyper serisi klimaya dünya para vereceksiniz neden eer ve cop değerleri güzel diye tamam anladıkta kapıyı açık bıraktıktan sonra inverterin bile faydası olmaz çünkü durmadan son değerde çalışacaktır,sizin yatak odası için başka bir klima almanız gerek,salon için 17-18 btu dizayn yada standart klima arasında seçim yapmanız gerekiyor,dizayn serisinde en büyük avantaj eer ve cop değerlerinin daha iyi olması +bir filtre fazla olması+ negatif iyon olması, sizin dediğiniz 3d olayı yanılmıyorsam standart klimada da var, buna göre seçim size kalıyor,maddi durumunuz iyiyse dizayn idare ederse standart
    |
    |

• Er
    12 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Selam Arkadaşlar,

Simdiden Tesekkurler..

bayinin anlattıkları bana hiç mantıklı gelmedi,evin salonuna bir büyük boy klima koyup evin öbür ucundaki yatak odasını da serinlermesi imkansız,sonra o zaman salon kaç derece olacakmış,diğer yerlere faydalı olabilmesi için bulunduğunuz yer buz gibi olur tabi oturabilirseniz,sonra Hyper serisi klimaya dünya para vereceksiniz neden eer ve cop değerleri güzel diye tamam anladıkta kapıyı açık bıraktıktan sonra inverterin bile faydası olmaz çünkü durmadan son değerde çalışacaktır,sizin yatak odası için başka bir klima almanız gerek,salon için 17-18 btu dizayn yada standart klima arasında seçim yapmanız gerekiyor,dizayn serisinde en büyük avantaj eer ve cop değerlerinin daha iyi olması +bir filtre fazla olması+ negatif iyon olması, sizin dediğiniz 3d olayı yanılmıyorsam standart klimada da var, buna göre seçim size kalıyor,maddi durumunuz iyiyse dizayn idare ederse standart

Bilgilendirme icin tesekkur ediyorum..

Salonun asiri sogumasi konusundaki kaygimi iletmistim kesif sirasinda, inverter oldugu için sorun olmayacagini belirtti..

Son degerde calisma durumunu da engellemek acisindan 21.000 Btu almamiz gerektigini, 17.000 Btu'nun yeterli olmayacagini soyledi.. Yani kapi acik bi sekilde oturabilir, cebimizi de koruyabilirmisiz 21.000 Btu alirsak...:)
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    16 Not
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Selam Arkadaşlar,

Simdiden Tesekkurler..

Bilgilendirme icin tesekkur ediyorum..

Salonun asiri sogumasi konusundaki kaygimi iletmistim kesif sirasinda, inverter oldugu için sorun olmayacagini belirtti..

Son degerde calisma durumunu da engellemek acisindan 21.000 Btu almamiz gerektigini, 17.000 Btu'nun yeterli olmayacagini soyledi.. Yani kapi acik bi sekilde oturabilir, cebimizi de koruyabilirmisiz 21.000 Btu alirsak...:)

MITSUBISHI SRK60ZHX-S 20.470 BTU/h HYPER INVERTER DİZAYN SERİSİ DUVAR TİPİ KLİMALAR

# Soğutma Kapasitesi : 20.470 (2.730 - 23.202) Btu/h
    # Isıtma Kapasitesi: 23.200 (2.730 - 33.096) Btu/h
    # Soğutma Sarfiyatı : 1.86 (0.25-2.30)kW
    # Isıtma Sarfiyatı : 1.67 (0.25-2.70)kW
    # Çalışma Akımı (Soğutma): 7.8 A
    # Çalışma Akımı (Isıtma): 7.0 A
    # EER : 3.23 W/W.h
    # COP : 4.07 W/W.h

MITSUBISHI SRK63ZE-S1 21.500 BTU/ HYPER INVERTER DUVAR TİPİ KLİMALAR

# Soğutma Kapasitesi : 21.500 (3.070 - 24.230) Btu/h
    # Isıtma Kapasitesi: 24.230 (2.730 - 30.708) Btu/h
    # Soğutma Sarfiyatı : 1.84 (0.32-2.23)kW
    # Isıtma Sarfiyatı : 1.86 (0.26-2.62)kW
    # Çalışma Akımı (Soğutma): 7.7 A
    # Çalışma Akımı (Isıtma): 7.8 A
    # EER : 3.42 W/W.h
    # COP : 3.82 W/W.h

her ikisinde

* Doğal enzim filtresi
    * Koku giderici temizlik filtresi
    * Alerjan Filtresi
    * Negatif iyon plakası

yukarıdaki değerlerde yanlışlık yok ise ve siz soğutma amaçlı istediğinize göre eer değerine bakmamız gerekiyor bu durumda hyp.inverter ,hyp.dizayndan daha iyi görülüyor işin komiği dizayn serisinden 650 tl daha ucuz,aslında bu değerlerin sizin için hiçbir anlamı olmayacak daha önce anlattığım gibi durmadan çalışacağı için belki B Sınıfına düşecek,inverterin ne olduğunu ya size anlatan kişi bilmiyor yada biz bilmiyoruz,son olarak başka bir bayi'e sorma imkanınız varsa sorun derim,o bayi de aynısını söylerse alırken garanti isteyin,ama en iyi ihtimalle yüklü fatura ödeyeceğiniz kesin,buna da olmaz diyorlarsa yazılı taahhüt isteyin,bu yazdıklarım sadece bilgi amaçlıdır,ben asla böyle bir tavsiye de bulunmam ama dediğim gibi karar sizin,ne de olsa kulaklarımın kötü yönde çınlatılmasını istemem
    |
    |

• Onbaşı
    22 Mesaj
    TOSHIBA ya da MITSUBISHI
    |
    |

Orijinalden alıntı: hakan2200

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

@hakan2200

LG Beko 7580 D olarak görünüyor ve satılıyor, 7580DD olarak geliyor.
    Sitelerde eski bilgiler güncellenmemiş.

http://www.beko.com/TR/TR/Products/ProductDetail.htm?CS_ProductID=8965611200&CS_Category=INVERTECSERIES_%28792%29&CS_Catalog=BEKO_TR_2011_1_27HeatingEtc

Bu da aldığım yer:

http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-BEKO-Beko-LG-BKE-7580-D-A-Enerji-Duvar-Tipi-10-000-BTU-Neo-Plasma-Beko-inverter-Klima-fiyatlari-Sitemize-oz_1328.html#0

sn. Koca usta bahsetmiş olduğun modelden beko bayisinden 3 adet aldık.

1 tanesinin montajını babamın dairesine yaptırdık.
    Diğer iki tanesinin montajınıda abimle benim daireye yazın tadilattan sonra yaptıracağız.
    ısıtma performansı gayet hoşumuza gitti. soğutma performansını yazın attık göreceğiz.

ürünlerin satın alındıktan sonra montaj yapan servis elemanlarının.
    ürün hakkında olumlu ve çok az elektrik tükettiğini vurgulaya vurgulaya söylemeleride hoşumuza gitti doğrusu.

yardımların ve önerilerin için teşekkür ederim.

En iyisini yapmışsınız birader. Millet mala değil etikete bakıyor, bırakın onlar etiket peşinde koşup komşularına hava bassınlar:)
    Alet Toshiba'nın RAS10 SKVR'si veya biraz daha yükseği performansı onun yarı parasına veriyor.
    Diğer başlıkta da zaten ölçüm değerlerini de vermiştim.
    Temel özellikler olarak oldukça iyi verimli bir makina, ama Koç firmalarının tüm ürünlerinde olduğu gibi detay işçiliği kötü.
    Benimkinde ve bu ürünü Beko ve Arçelik olarak alanların çoğunda da flapın sıkışık çalışarak gıcırdaması sorunu gibi iğrençlikler kaç yıldan beri düzeltilmemiş.
    Ama ısıtma performansı ve elektrik tüketimi konusunda çok iyi.
    Soğutmada daha verimli olduğu, EER değerinin 4.51 olduğu yazıyor, onu da yazın göreceğiz.

Fiyat/performans olarak an itibarıyla en iyi klima; diğerlerinden açık ara önde kesinlikle.
    |
    |

• Yüzbaşı
    322 Mesaj
    denizlide 18 m2 mutfağa klima bakıyorum. güney (3.5 m) ve batı cepheli (5 m). güney cephesin balkon dolayısıyla doğrudan güneş almamakla beraber yaklaşık 3.5 m2 wolksvagen kapı var. batı cephesindeki pencere 1.20 m2 civarında ve cephe yine ince bir balkonla cevrelenmis. standart mutfakaletler var. 9000 btu kliama sizce yetermi? yoksa 12000 mi. tesekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabacalım -- 28 Şubat 2011; 19:56:45 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

aynı fikirdeyim ve sonuna kadar destekliyorum, bazı cihazlar eer ve cop değerlerini yazmaktan aciz yada işlerine gelmiyor,nede olsa insanlar bilinçlendi uydurma etiket değerleri yüzünden mahkemeye verip yüklü bir tazminat dahi kazanılabilir,başka bir sayfada bir arkadaş vestel klimayı anlatmış, jet motoru gibi çalışıyor diyor,peki kardeşim niye aldın, tabiki UCUZ diye,pioneer teyp niye alıyoruz, sunny yada başkasını değil,ikiside müzik çalmıyormu ? kulağı olan farkı anlıyor ama bazıları için farketmiyor o zaman tabiki pioneer almanın hiç bir anlamı yok,maksat ses olsun ise tabiki boşuna para vermeye gerek yok
    |
    |
    ne alakası var simdi pioneer ve sunny nin. boyle subjektif orneklerle tosh ve mitsubishi gazlamanin anlami ne. bir de dunyanın parası urunler. mesele eer ve cop degerlerinde kilitleniyor tuketim acindan. gerisi hikaye.
    |
    |

Orijinalden alıntı: kabacalım

ne alakası var simdi pioneer ve sunny nin. boyle subjektif orneklerle tosh ve mitsubishi gazlamanin anlami ne. bir de dunyanın parası urunler. mesele eer ve cop degerlerinde kilitleniyor tuketim acindan. gerisi hikaye.

gazlama ne demek ? bunların hiçbiri benim babamın fabrikasının ürünleri değil ve ben satıcıda değilim,sonra kimse kimseye zorla bir şey sattığıda yok biz burada bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz,sen a klimanın özelliklerini yazar tavsiye edersin ben bildiğim b firmasının özelliklerini ve bildiklerimi anlatırım,üstelik biz burada tavsiye ediyoruz diye insanlar koşarak gidip bizim söylediğimizi almıyorlar, pioneer ve sunny örneği burada tam yerine oturuyor,benim teyp markam sunny ama gücüm olsaydı pioneer alırdım,şimdi ben sunny kullanıyorum diye gazlarsam asıl bu gazlama olur
    |
    |

• Yüzbaşı
    322 Mesaj
    bakıyorum oldukca coştunuz beyler. ne oldu sorun nedir. olmuşsunuz burada çete. gelene zibro gidene daikin. bu forum olmasa para da kazanamazsınız siz. haydi haydi ugurlar olsu. sizinle muhatap olacak degilim.
    |
    |

bakıyorum oldukca coştunuz beyler. ne oldu sorun nedir. olmuşsunuz burada çete. gelene zibro gidene daikin. bu forum olmasa para da kazanamazsınız siz. haydi haydi ugurlar olsu. sizinle muhatap olacak degilim.

sevgi kardeşim neden böyle davranıyorsun anlamadım,ben defalarca satıcı yada servis olmadığımı yazdım ve sana yemin ederim ki bu işlerden bir kuruş dahi faydalanmıyorum aslına bakrsan bedava reklam yapıyormuş gibi oluyorum ama ben internet forumlarından çok şey öğrendim ve şimdi bir konuda az bir bilgim varsa dahi paylaşmayı kendime borç sayıyorum,şimdiye kadar sadece bir sefer klima satıcısı,bir defa da takan servisle karşılaştık,bunun dışında hiç tanıdığım da yok,şimdi onlarla da görüşmüyorum,satıcı çok mükemmel bir insandı ama servisten hiç memnun kalmadım hatta bir ara alın mallarınızı götürün diyesim bile geldi ama satıcının hatırına sabrettim,yani benim amacım sadece bilgilendirmek kimseyle de tartışmaya girmekte istemiyorum ama birileri sürekli laf çaktırırken moralim bozuluyor sanki biz yalan söylüyormuşuz gibi yazılar bizi üzüyor,bunların yerine herkes yardım isteyenlere bildiklerini anlatsa son kararı alıcılara bıraksa daha iyi olmazmı ?
    |
    |

• Çavuş
    61 Mesaj
    Klima işinden anlamadığım için soruyorum:

2 yatak bir de oturma odası var koridora bağlı,
    odalara tek tek klima mı almak gerek? (odalar 12-16m2 civarı)

Koridora monte edilen büyük bir klimanın
    bağlı odaların serinlemesine faydası olur mu?
    |
    |
    |
    |

alptuğ56 biraz "marka bağımlısı" gibi, aslında bir firmanın reklamını yaptığını sanmıyorum. Ve biraz da yazılanları iyice okumadan cevaplıyor sanki. Olacak o kadar, sinir yapmayalım.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

alptuğ56 biraz "marka bağımlısı" gibi, aslında bir firmanın reklamını yaptığını sanmıyorum. Ve biraz da yazılanları iyice okumadan cevaplıyor sanki. Olacak o kadar, sinir yapmayalım.

özelden cevap verdiğim için buradan ayrıca cevap yazmayacağım,selamlar
    |
    |

Şimdi Annemin evine bir klima gerekiyor.

*Ev kaloriferli sadece soğutmada kullanılacak.

*15m2 oturma odası için. Tavan 2.70

*İl Aydın.

*Oda Doğuya bakıyor.

*İnverter istemiyoruz. Öyle uzun saatlerce çalışmayacak. Çoğu gün yazlıktayız, Yazlıkta olmadığımız günler için gerekiyor.

Eer değeri iyi, ucuz klima tavsiyenizi bekliyorum. Ben Arçelik ya da Beko düşündüm.

|
    |
    şimdi alanyada oturuyorum..2 adet 18000lik klima almayı düşünüyorum..mitsubishi de karar kıldım..
    almak istediğim klima mitsubishi heavy SRK-ZJ inverter..
    sizce nasıl olur..iyimidir..yoksa uzak durmu diyeceksiniz yada başka tavsiyedemi bulunacaksınız..son kararım için yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler..
    |
    |
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.