Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (400. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: artworks

TOSHIBA ya da MITSUBISHI

aynı fikirdeyim ve sonuna kadar destekliyorum, bazı cihazlar eer ve cop değerlerini yazmaktan aciz yada işlerine gelmiyor,nede olsa insanlar bilinçlendi uydurma etiket değerleri yüzünden mahkemeye verip yüklü bir tazminat dahi kazanılabilir,başka bir sayfada bir arkadaş vestel klimayı anlatmış, jet motoru gibi çalışıyor diyor,peki kardeşim niye aldın, tabiki UCUZ diye,pioneer teyp niye alıyoruz, sunny yada başkasını değil,ikiside müzik çalmıyormu ? kulağı olan farkı anlıyor ama bazıları için farketmiyor o zaman tabiki pioneer almanın hiç bir anlamı yok,maksat ses olsun ise tabiki boşuna para vermeye gerek yok
  • ne alakası var simdi pioneer ve sunny nin. boyle subjektif orneklerle tosh ve mitsubishi gazlamanin anlami ne. bir de dunyanın parası urunler. mesele eer ve cop degerlerinde kilitleniyor tuketim acindan. gerisi hikaye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabacalım

ne alakası var simdi pioneer ve sunny nin. boyle subjektif orneklerle tosh ve mitsubishi gazlamanin anlami ne. bir de dunyanın parası urunler. mesele eer ve cop degerlerinde kilitleniyor tuketim acindan. gerisi hikaye.

gazlama ne demek ? bunların hiçbiri benim babamın fabrikasının ürünleri değil ve ben satıcıda değilim,sonra kimse kimseye zorla bir şey sattığıda yok biz burada bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz,sen a klimanın özelliklerini yazar tavsiye edersin ben bildiğim b firmasının özelliklerini ve bildiklerimi anlatırım,üstelik biz burada tavsiye ediyoruz diye insanlar koşarak gidip bizim söylediğimizi almıyorlar, pioneer ve sunny örneği burada tam yerine oturuyor,benim teyp markam sunny ama gücüm olsaydı pioneer alırdım,şimdi ben sunny kullanıyorum diye gazlarsam asıl bu gazlama olur

• bakıyorum oldukca coştunuz beyler. ne oldu sorun nedir. olmuşsunuz burada çete. gelene zibro gidene daikin. bu forum olmasa para da kazanamazsınız siz. haydi haydi ugurlar olsu. sizinle muhatap olacak degilim.
  • quote:

bakıyorum oldukca coştunuz beyler. ne oldu sorun nedir. olmuşsunuz burada çete. gelene zibro gidene daikin. bu forum olmasa para da kazanamazsınız siz. haydi haydi ugurlar olsu. sizinle muhatap olacak degilim.

sevgi kardeşim neden böyle davranıyorsun anlamadım,ben defalarca satıcı yada servis olmadığımı yazdım ve sana yemin ederim ki bu işlerden bir kuruş dahi faydalanmıyorum aslına bakrsan bedava reklam yapıyormuş gibi oluyorum ama ben internet forumlarından çok şey öğrendim ve şimdi bir konuda az bir bilgim varsa dahi paylaşmayı kendime borç sayıyorum,şimdiye kadar sadece bir sefer klima satıcısı,bir defa da takan servisle karşılaştık,bunun dışında hiç tanıdığım da yok,şimdi onlarla da görüşmüyorum,satıcı çok mükemmel bir insandı ama servisten hiç memnun kalmadım hatta bir ara alın mallarınızı götürün diyesim bile geldi ama satıcının hatırına sabrettim,yani benim amacım sadece bilgilendirmek kimseyle de tartışmaya girmekte istemiyorum ama birileri sürekli laf çaktırırken moralim bozuluyor sanki biz yalan söylüyormuşuz gibi yazılar bizi üzüyor,bunların yerine herkes yardım isteyenlere bildiklerini anlatsa son kararı alıcılara bıraksa daha iyi olmazmı ?

• Klima işinden anlamadığım için soruyorum:

2 yatak bir de oturma odası var koridora bağlı,
    odalara tek tek klima mı almak gerek? (odalar 12-16m2 civarı)

Koridora monte edilen büyük bir klimanın
    bağlı odaların serinlemesine faydası olur mu?
  • Her birine ayrı alman gerekir eğer sağlıklı bir ısıtma ve soğutma istiyorsan. 12 m2 lik oda için 9.000 btuluk, 16 m2lik oda içinde 12.000 btuluk alırsan başın ağrımaz.
  • quote:

ne alakası var simdi pioneer ve sunny nin. boyle subjektif orneklerle tosh ve mitsubishi gazlamanin anlami ne. bir de dunyanın parası urunler. mesele eer ve cop degerlerinde kilitleniyor tuketim acindan. gerisi hikaye.

alptuğ56 biraz "marka bağımlısı" gibi, aslında bir firmanın reklamını yaptığını sanmıyorum. Ve biraz da yazılanları iyice okumadan cevaplıyor sanki. Olacak o kadar, sinir yapmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

alptuğ56 biraz "marka bağımlısı" gibi, aslında bir firmanın reklamını yaptığını sanmıyorum. Ve biraz da yazılanları iyice okumadan cevaplıyor sanki. Olacak o kadar, sinir yapmayalım.

özelden cevap verdiğim için buradan ayrıca cevap yazmayacağım,selamlar
  • 6 ay önce fikirlerinizden yararlanarak mit srk25zj-s almıştım. Gayet memnunum.

Şimdi Annemin evine bir klima gerekiyor.

*Ev kaloriferli sadece soğutmada kullanılacak.

*15m2 oturma odası için. Tavan 2.70

*İl Aydın.

*Oda Doğuya bakıyor.

*İnverter istemiyoruz. Öyle uzun saatlerce çalışmayacak. Çoğu gün yazlıktayız, Yazlıkta olmadığımız günler için gerekiyor.

Eer değeri iyi, ucuz klima tavsiyenizi bekliyorum. Ben Arçelik ya da Beko düşündüm.

• arkadaşlar merhabalar..konu çok uzun..okuyabildiğim kadar okudum ama okudukça kafam dağıldı..
    şimdi alanyada oturuyorum..2 adet 18000lik klima almayı düşünüyorum..mitsubishi de karar kıldım..
    almak istediğim klima mitsubishi heavy SRK-ZJ inverter..
    sizce nasıl olur..iyimidir..yoksa uzak durmu diyeceksiniz yada başka tavsiyedemi bulunacaksınız..son kararım için yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler..
  • arkadaşlar evim güney cepheli, 24 m2 salona klima koymak istiyorum,

kaçlık klima almalıyım

en uygun fiyatla en az enerji tüketen hangi marka ve modeli almamı tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmiyilmaz1

arkadaşlar merhabalar..konu çok uzun..okuyabildiğim kadar okudum ama okudukça kafam dağıldı..
    şimdi alanyada oturuyorum..2 adet 18000lik klima almayı düşünüyorum..mitsubishi de karar kıldım..
    almak istediğim klima mitsubishi heavy SRK-ZJ inverter..
    sizce nasıl olur..iyimidir..yoksa uzak durmu diyeceksiniz yada başka tavsiyedemi bulunacaksınız..son kararım için yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler..

merhaba.ben evimde daikin ururu ve delux serisi modellerini 5 senedir kullaniyorum. toshiba skvr serisinide 2 senedir kullaniyorum mitsubishi srk-zjx modelinide 6 aydir kullaniyorum.demem o ki hepsinden de memnunum mitsubishi modelini al pisman olmazsin.saygilar.

• alalh allah..ne olduki..ben gayet ciddi sordum..hatta bazı arkadaşlara özeldende sordum..bi hatam olduysa affola..başka bi öneriniz varsa dinlemekten zevk duyarım..henüz almadım klima ama akşam sabah almam şart....bide mitsubishi heavy diyorlar bide electric var..aralarında kalite farkı varmı acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzo86

arkadaşlar evim güney cepheli, 24 m2 salona klima koymak istiyorum,

kaçlık klima almalıyım

en uygun fiyatla en az enerji tüketen hangi marka ve modeli almamı tavsiye edersiniz.

normal şartlarda 12.000 btu klima yeterli oluyor ancak bazı klimaların değişik ürünleri var bunlarda bazen ısıtma değerleri 12 lik soğutma değerleri 9 luk dediğimiz klimalara denk geliyor,bu durumlara dikkat etmezseniz kışın iyi ısınırsınız ama yazın çok sıcaklarda makine biraz fazla çalışacak demektir,ikinci sorunuza yardımcı olamıyorum çünkü hangi marka modeli versek başka birisi itiraz ediyor gereksiz tartışmalara neden oluyor,onun için siz hem yaz hem kış için istiyorsanız 12.000 btu bir kaç klima seçeceksiniz biz iyi ve kötü yönde olan özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız,zaten bizim sizin adınıza direk bir marka ve model klima seçmemiz mümkün değil,bu eskiden kolaydı çünkü o dönemler bir iki tane marka vardı ama şimdi bir yığın marka ve model var inanın bu iş bilgisayar,tv.seçmekten çok daha zor,selamlar

• Merhaba,

mitsubishi DXK09 inverter klima almayı düşünüyorum ama enerji tüketimi nasıl acaba?

Isıtma veya soğutma durumlarında enerji tüketimleri farklımı oluyor? Ayrıca dereceyi arttırdıkça enerji tüketimi daha da artar mı yoksa 23 derece ile 30 derece ısıtmada aynı elektriği mi yakar?

Ayrıca 30 Derece ısıtma ve 18 Derece soğutma konumlarında 1 saatte kaç TL'lik elektrik harcar?

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: raptorator

Merhaba,

mitsubishi DXK09 inverter klima almayı düşünüyorum ama enerji tüketimi nasıl acaba?

Isıtma veya soğutma durumlarında enerji tüketimleri farklımı oluyor? Ayrıca dereceyi arttırdıkça enerji tüketimi daha da artar mı yoksa 23 derece ile 30 derece ısıtmada aynı elektriği mi yakar?

Ayrıca 30 Derece ısıtma ve 18 Derece soğutma konumlarında 1 saatte kaç TL'lik elektrik harcar?

Teşekkürler...

-MITSUBISHI SRK25ZJ-S 8.530 BTU/h bu klima ile kıyaslayın ikisinin değerleri birbirine yakın,DXK09 ısıtma değerleri ile düşük btu değerlerinde çalışabilmesi avantajlı görülüyor eer ve cop değerlerini vermemiş ama tahminim 4 ve üzeri gibi görülüyor,negatif iyon var, SRK25 ise daha ucuz , bunların dışında bilgisi olan arkadaş varsa anlatırlarsa iyi olacağı düşüncesindeyim ancak bu konu çok art niyetli kişiler tarafından dejenere edildiği için anladığım kadarıyla insanlar pek fikir beyan etmek istemiyorlar

-ısıtma ve soğutma durumlarında enerji tüketimi tabiki farklı olur,genel kaide ne kadar verirsen o kadar alırsın, 23 derece ile 30 derece ayarda aynı elektriği harcaması mümkün değil,ancak firmalar verimlilik üzerine birbirleri ile yarış halindeler,misal bir lambanın harcadığı enerjiyle ısıtma,soğutma gibi,ancak bu bizim insanımız için ne ifade ediyor bazen gülüyorum,sonuçta bizim insanımız cihazın fiyatı ucuz olsun,ısıtsın,soğutsun tamam anlayışında,onun içinde dışarı çıkıp kafanızı kaldırın klima markalarına bir bakın bizim tavsiye ettiğimiz klimalardan kaç tane görüyorsunuz,yalnız ben size şimdiden söyleyeyim elektriğe yakın zamanda (büyük ihtimal seçim sonrası) zam gelecek o zaman biz onlara güleceğiz,

30 derece ısıtma 18 derece soğutmada şu kadar elektrik harcar demek mümkün değil,dışarıda ısı -5 iken farklı +5 derece iken farklı harcayacaktır,yine evin konumu,yalıtımı yine farklı harcamalara sebep olacaktır,İstanbul'un semtlerinde bile aynı makineler farklı harcama yapacağından bu soruya net cevap vermek imkansız,size düşen en iyi eer,cop değerlere sahip ve mekana tam uyan değerlerde ve kalitali klima seçmeye çalışmanız, aslında bu sorulara en kısa cevap; git en pahalı klimayı al rahat et denilebilir ama anında 50 kişi beni topa tutar

• Herkese selam ben bu işlerden hiç anlamam komşularla kullandığım elektrik faturalarını kıyasladığımda:Klimayı sadece akşamları 18:30dan 00:00 a kadar (en geç) çalıştırıyoruz.faturam 200tl den az gelmiyor.klima oturma odasında odanın kapısını kapattım (daha önce açık duruyordu) 160tl geldi.diğer elektrikli tüm aletler var ama herkes kadar kullanıyorum.bana normal gelmiyor.üst komşum bütün gece iki klimayla oturuyor benim faturam daha yüksek bu normalmi yoksa klimayı değiştirmenin vakti mi geldi şu an kullandığım klima lg beko 18000'liklerden eski model biraz.yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nergizmir

Herkese selam ben bu işlerden hiç anlamam komşularla kullandığım elektrik faturalarını kıyasladığımda:Klimayı sadece akşamları 18:30dan 00:00 a kadar (en geç) çalıştırıyoruz.faturam 200tl den az gelmiyor.klima oturma odasında odanın kapısını kapattım (daha önce açık duruyordu) 160tl geldi.diğer elektrikli tüm aletler var ama herkes kadar kullanıyorum.bana normal gelmiyor.üst komşum bütün gece iki klimayla oturuyor benim faturam daha yüksek bu normalmi yoksa klimayı değiştirmenin vakti mi geldi şu an kullandığım klima lg beko 18000'liklerden eski model biraz.yardımcı olurmusunuz?

elektrikli termosifon
    oturma odası 18lik arçelik inverter (18 saat çalıyor, bazen daha fazla)
    no frost buzdolabı
    12000 arçelik aktiv power (çok ses yapıyor hiç memnun değilim.) 12 saat çalışyor
    bazen de 9luk klima çalışıyor.
    çay makinesi neredeyse 18 saat açık (bunun açık olması saçma, doğru)

önceki ay 370 geldi (sarsıldım), bu ay 290 tl geldi (daha az sarsıldım). sanırım, elektrikli termosifonu güneş enerjiye çevirmem gerekiyor. bir de, o eski teknoloji no frost arçelik buzdolabından kurtulmak.
    elektrik parasından nefret ediyorum.

• arkadaşlar fujitsu klimaların garantisi kaç yıl? bunların servisi berbat. zırt pırt distribütör değiştiren klimalarda almayın. sakın ben aldım siz almayın.
  • 
Sayfa: önceki 398399400401402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.