Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.248
Cevap
329
Favori
3.175.934
Tıklama
Giriş
      61 Mesaj
      30 Aralık 2010 14:06:23
      S.A.
      25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı.dışarıyla hiç bir cepesi yok,sadece bir karış boyunda pencere var onuda straforla kapattım. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım en fazla 26dereceye çıkıyor ve ayda 300tl fatura geliyor.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. aklımda rubenis RB AC 18 18000 Btu ve demrad RA 18HP 18000 Btu var.fiyatları uygun olduğu için bunları düşünüyorum. dış üniteteyi site içindeki koridora koyacağım için soğuktan fazla etkilenmeyecektir.
      |
      |
      30 Aralık 2010 19:09:26
      quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

merhaba evimize ısıtma amaçlı klima almak istiyoruz sessiz olsa iyi olur
      yer izmir karabağlar ev zemin kat üstümüzde 2 kat daha var
      takılacak oda salon ve doğu cephesinde ahşap pencere var pencere yalıtımı yok evde de yalıtım yok
      tavan yüksekliği 3.30 m
      oda ortasındaki 3 kanatlı olan ve genişliği 2,5 m yi bulan kapı ile ikiye ayrılıyor 11,5+11,5=23 m odanın toplamı ama biz kapıyı kapalı tutarak yarısını yani 11,5 m yi oturma odası olarak kullanıyoruz diğer yarısı misafir odası ve orada bilgisayar olduğundan ben hariç kimsenin işi yok ve çoğunlukla kapısı kapalı duruyor
      oturma odasında çoğunlukla ben ve annem var akşamları 3 kişiyiz,şimdi odanın kapısını devamlı kapalı tutuyoruz ama yinede kapının alt boşluklarından hava akışı olacağı ve evimiz yüksek olduğu için şu 9000 lik seçimler doğrumudur yoksa elektrik sarfiyatı bakımından 12000 lik klimalara mı bakmalıyız

bu bilgilere göre şu 9000 lik lik modellere bakmıştım

mit.heavy SRK25ZJX-S
      mit.heavy srk25zgx-s

babamada mit.electric krigamine serisinden msz-fd35va(s) yi ve 9000lik msz-fd25va(s) yi övmüşler,bende 12000 lik muadillerini şöyle seçtim;

mit.heavy srk50zhx-s
      mit. heavy srk35zgx-s
      mit.heavy srk35zjx-s

ama 12000 likler biraz fazla büyük gibi,bu yüzden daha çok 9000 liklerde karar kıldım, doğrumudur?

şahsen ben electric versiyonundan hem daha iyi değerlere ve üstelik daha uygun fiyata satılan heavy i tercih ediyorum ve babamada tüketim değerlerini yazdığım kağıdı veriyorum ama babam önüne tüketim değeri vermeyip sadece "electric kullandım memnunum" diyen kişilerin sözlerine itibar ediyor ,göz göre göre daha kötü mala daha çok para verilmeside içime sinmiyor ,sizler ne dersiniz ayrıca bunlardan başka hangi marka ve modelleri önerirsiniz

eğer benim seçimim doğruysa bu modelleri izmirde en hesaplı nerde bulurum söylermisiniz ,satış fiyatları hakkında bilgim yok

Mitsubishi Heavy'i gonul rahatligi ile tercih edebilirsiniz. Size 9000 btu klima yeterli gelecektir.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      30 Aralık 2010 19:15:30
      quote:

Orijinalden alıntı: akrephasan30

S.A.
      25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı.dışarıyla hiç bir cepesi yok,sadece bir karış boyunda pencere var onuda straforla kapattım. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım en fazla 26dereceye çıkıyor ve ayda 300tl fatura geliyor.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. aklımda rubenis RB AC 18 18000 Btu ve demrad RA 18HP 18000 Btu var.fiyatları uygun olduğu için bunları düşünüyorum. dış üniteteyi site içindeki koridora koyacağım için soğuktan fazla etkilenmeyecektir.

18.000 btu inverter klima almanizi oneririm. Isitma klimalarda ciddi bir istir ve ozellikle ticaret yapiyorsaniz ust duzey markalari tercih etmeniz size uzun omurlu kullanim ve ekonomi olarak geri donecektir. Mitsubishi Heavy Industries (Hyper Inverter Dizayn modelleri ozellikle), Mitsubishi Electric (Krigamine modeli) ve Daikin nin inverter modellerine bakmanizi tavsiye ederim.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10

• Çavuş
      61 Mesaj
      31 Aralık 2010 11:05:25
      quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: akrephasan30

S.A.

18.000 btu inverter klima almanizi oneririm. Isitma klimalarda ciddi bir istir ve ozellikle ticaret yapiyorsaniz ust duzey markalari tercih etmeniz size uzun omurlu kullanim ve ekonomi olarak geri donecektir. Mitsubishi Heavy Industries (Hyper Inverter Dizayn modelleri ozellikle), Mitsubishi Electric (Krigamine modeli) ve Daikin nin inverter modellerine bakmanizi tavsiye ederim.

HAKLISINIZ BU MODELLER GERÇEKTEN GÜZEL VE KALİTELİ AMA ARALARINDA 2000TL FİYAT FARKI VAR. BENİM AMACIM MALİYETİ DÜŞÜRMEK. RUBENİS VE DEMRAD 1000-1100TL CİVARI. BÜTÇEM EN FAZLA 1500TL. İŞİMİ GÖRSÜN 28-30DERECEYE ÇIKSIN BİRDE 300TLDEN AZ YAKSIN BANA YETER.UZUN VADEDE DEZAVANTAJI OLACAĞINI BİLİYORUM AMA TABİRİ CAİZSE BU KIŞI ATLATSIN BANA YETER.
      |
      |

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      01 Ocak 2011 01:06:43
      abkay grubun getirdiği fuji thermal 24 btu klima ile ilgili bilgisi olan açıklama yaparsa sevinirim neredn gelmekte menşei kimdir açıkçası merak içindeyim
      |
      |
      03 Ocak 2011 10:34:02
      2 daire ayrı ayrı 10 metrekare uzun bır korıdor ve oda kapıları buraya bakıyor ve 30 metrekare bır dukkana dış unıtesını bına gırışının içine. sadece ısıtma için ucuz 3 tane klima almayı düşünüyoruz. birde dış üniteleri 7 metrekare olan havalandırma camı devamlı açık olan kullanılmayan banyoya koymayı düşünüyoruz.sizce uygun olurmu... banyo sıcaklıgı çok soguk havalarda dahi zannetmıyorumkı sıfırın altına düşssün electrowordde a9 demırdökum 9000 klima önerildi muhtemelen ucuz olması sebebiyle birde aırfell vardı bu konuda yardımlarınızı beklıyorum...
      |
      |
      04 Ocak 2011 13:01:16
      GREE 24000BTU A SINIFI DUVAR TİPİ KLİMA ALDIM
      SERVİSİN GELİP BAĞLAMASINI BEKLİYORUM.
      İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR.
      |
      |
      06 Ocak 2011 02:46:50
      quote:

Orijinalden alıntı: gurbuz42

quote:

takılacak oda salon ve doğu cephesinde ahşap pencere var pencere yalıtımı yok evde de yalıtım yok
      tavan yüksekliği 3.30 m
      oda ortasındaki 3 kanatlı olan ve genişliği 2,5 m yi bulan kapı ile ikiye ayrılıyor 11,5+11,5=23 m odanın toplamı ama biz kapıyı kapalı tutarak yarısını yani 11,5 m yi oturma odası olarak kullanıyoruz diğer yarısı misafir odası ve orada bilgisayar olduğundan ben hariç kimsenin işi yok ve çoğunlukla kapısı kapalı duruyor
      oturma odasında çoğunlukla ben ve annem var akşamları 3 kişiyiz,şimdi odanın kapısını devamlı kapalı tutuyoruz ama yinede kapının alt boşluklarından hava akışı olacağı ve evimiz yüksek olduğu için şu 9000 lik seçimler doğrumudur yoksa elektrik sarfiyatı bakımından 12000 lik klimalara mı bakmalıyız

mit.heavy SRK25ZJX-S
      mit.heavy srk25zgx-s

babamada mit.electric krigamine serisinden msz-fd35va(s) yi ve 9000lik msz-fd25va(s) yi övmüşler,bende 12000 lik muadillerini şöyle seçtim;

mit.heavy srk50zhx-s
      mit. heavy srk35zgx-s
      mit.heavy srk35zjx-s

ama 12000 likler biraz fazla büyük gibi,bu yüzden daha çok 9000 liklerde karar kıldım, doğrumudur?

şahsen ben electric versiyonundan hem daha iyi değerlere ve üstelik daha uygun fiyata satılan heavy i tercih ediyorum ve babamada tüketim değerlerini yazdığım kağıdı veriyorum ama babam önüne tüketim değeri vermeyip sadece "electric kullandım memnunum" diyen kişilerin sözlerine itibar ediyor ,göz göre göre daha kötü mala daha çok para verilmeside içime sinmiyor ,sizler ne dersiniz ayrıca bunlardan başka hangi marka ve modelleri önerirsiniz

eğer benim seçimim doğruysa bu modelleri izmirde en hesaplı nerde bulurum söylermisiniz ,satış fiyatları hakkında bilgim yok

bence arçelik 90064 inverter alın hem daha ucuz hemde süper performansı olan bi klima. sıcaklık max. değeri de 13500 btu. yani nerdeyse sizin iki odayı da ısıtır. kullanıyorum ordan biliyorum
      yine de inceleyin tüketim ve performans değerlerini.

BAKİCAKSAN TOSHİBA 13 BTU SKV-E MODELİNİ SEÇ ISTMA NEYMİŞ GÖR ARKADAŞIM GÜÇLÜ BİR KLİMA GERÇEKTEN
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      06 Ocak 2011 13:20:15
      http://forum.donanimhaber.com/m_45549790/tm.htm

arkadaşlar yardımcı olabilecek olan varmı?
      |
      |
      07 Ocak 2011 14:57:18
      quote:

Orijinalden alıntı: eko35/5

quote:

Orijinalden alıntı: gurbuz42

quote:

tavan yüksekliği 3.30 m

mit.heavy SRK25ZJX-S
      mit.heavy srk25zgx-s

mit.heavy srk50zhx-s
      mit. heavy srk35zgx-s
      mit.heavy srk35zjx-s

bence arçelik 90064 inverter alın hem daha ucuz hemde süper performansı olan bi klima. sıcaklık max. değeri de 13500 btu. yani nerdeyse sizin iki odayı da ısıtır. kullanıyorum ordan biliyorum
      yine de inceleyin tüketim ve performans değerlerini.

BAKİCAKSAN TOSHİBA 13 BTU SKV-E MODELİNİ SEÇ ISTMA NEYMİŞ GÖR ARKADAŞIM GÜÇLÜ BİR KLİMA GERÇEKTEN

arkadaşa tamamen katılıyorum bende toshiba ras 13 skv var ve mükemmel performans az enerji süper arkadaşlar henüz kar yağmadı ama buralarda - 4ü gördük 1 kez dahi defrosta girmedi dış ünite en üst katta ve korunmasız biçimde duruyor yağmurda yağdı nemde aldı ama defrosta girmedi iç ünite ağız üflemesi dış hava soğuğuna bağlı olarak 50 ila 63 derece arasında ölçtüm başka bir arkadaşta arçelik var neymiş onlarda - 15 derecede ısıtırmış yalan 0a düştüya sırf defrostta çalışıyor ve elektrik tüketimi toshibadan fazla gibi tavsiyem toshiba daıkın mit electrik mit heavy zibro sharp panasonic başka tanımam
      |
      |

• Yüzbaşı
      825 Mesaj
      07 Ocak 2011 17:06:13
      arkadaşlar tabiki toshiba ras 13 skv mükemmel bir klimadır fakat herşey fiyatına göre. 1 seneden beri bu kış 2. kışım arçelik inverter 90064 kullanıyorum. o kadar memnunumki yatak odama 2. sini gönül rahatlığı ile aldım. ne defrosta girdi ne ısıtmama sorunu yaptı. kısacası bütçesi kısıtlı arkadaşlara kesinlikle 90064 öneriyorum. gidip yakın tüketim değerlerindeki klimalara 2000-3000 vermeyin. hatta acele edin 90064 siteden kaldırıldı muhtemelen satışıda durdurulacak(sebebini bilmiyorum).
      |
      |
      12 Ocak 2011 09:08:42
      istanbul avrupa yakasında tanıdık , güvenilir Mitsubishi Klima satan mağaza varmı ?
      |
      |
      15 Ocak 2011 14:13:24
      mitsubishi klimayı airfel'denmi ? yoksa iklim plus'tanmı almak daha iyidir ?
      |
      |
      16 Ocak 2011 12:28:46
      dün hem airfel hemde klima plus bayilerine gittim
      airfel SRK35ZJ-S
      klima plus MSZ-GE35VA
      tavsiye etti ikside aşağı yukarı aynı fiyattalar
      ama kararsız kaldım ikisi arasında hangisini tercih etmem daha sağlıklı olur
      |
      |
      16 Ocak 2011 13:29:19
      Klima plus ın GE serisi kliması performanslı bir makine değil.
      |
      |
      16 Ocak 2011 13:42:49
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Klima plus ın GE serisi kliması performanslı bir makine değil.

haydaaa , dün adam bayağı anlattı , övdü v.s
      o zaman tek çare SRK serisi olacak
      |
      |
      16 Ocak 2011 13:53:32
      Aynı fiyatla kıyaslama sanınca ben düz G serisi sanmıştım

MSZ GE Deluxe Power İnverter seri çok kaliteli bir ürün. Cop eer oldukça yüksek. SRK35ZJ-S e göre çok üstün özelliklere sahip.

Fiyat için ne söylediler? Çünkü aralarında 2 katı fiyat farkı olması lazım.

Siz aralarında fiyat farkı yok diyorsunuz Klima plus'daki düz G serisi olmasın.
      |
      |
      16 Ocak 2011 15:20:19
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Aynı fiyatla kıyaslama sanınca ben düz G serisi sanmıştım

MSZ GE Deluxe Power İnverter seri çok kaliteli bir ürün. Cop eer oldukça yüksek. SRK35ZJ-S e göre çok üstün özelliklere sahip.

Fiyat için ne söylediler? Çünkü aralarında 2 katı fiyat farkı olması lazım.

Siz aralarında fiyat farkı yok diyorsunuz Klima plus'daki düz G serisi olmasın.

bana verilen katolog'ta DELUXE POWER INVERTER DUVAR TİPİ GEÇİYOR
      klima plus MSZ-GE35VA için 2.758 TL fiyat verdi
      soğutma 3754-13649
      ısıtma 5460-18084

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildermess -- 16 Ocak 2011; 15:23:31 >
      |
      |
      16 Ocak 2011 16:31:12
      Verdiğiniz fiyat Liste fiyatı olmalı, daha indirim yaparlar diye düşünüyorum.

Enerji verimliliğine bakar isek yüksek rakamlar daha iyi demektir.

Mit. Electric: MSZ-GE35VA 2.758 TL Diyelim Cop 5.19, Eer 4.05
      Mit. heavy : SRK35ZJ-S 1.978 TL Diyelim Cop 4.00 Eer 3.47

Mit.Electric bariz önde.

Fakat kıyaslama fiyatlarınız denk değil.

Mit Heavy SRK 35ZGX-S 2.360 TL Cop 4.20 Eer 4.02 (hyper inverter)

Mit Heavy SRK ZJX-S 2.650 TL Cop 4.14 Eer 4.48 (hyper inverter dizayn) En prestijli kliması

Kıyaslamaya baktığımızda Sizin Seçtiğiniz MSZ serisi Isıtmada çok ama çok daha ekonomik.

Mits. Heavy Kullanıcısı olmama rağmen Mit. Electrik daha çok tercih ediliyor. Benim bu ebattaki klima tercihim GE35VA dan yana olurdu.
      |
      |
      16 Ocak 2011 16:38:10
      DÜZELTME

Mit. Electric Sitesinde bariz hata, hatta kandırmaca yapıyor.

Isıtma verimliliği cop 5.19 yazmakta fakat bu değer 4.19 imiş. (eurovent değerlerine göre imiş.) Türkiye standartlarında bu rakam yine 4.54 ile Mits. Heavynin üzerinde kalıyor.

Üstteki yazdıklarımı unut. Bu hata ile bu kadar ciddi bir firma resmen gözümden düştü.

Kendi sitelerindeki rakamlar.
      http://www.klimaplus.com.tr/Urunler/Ev-Ofis-Klimalari/Split-Klimalar/MSZ-GE-Deluxe-Power-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klim.aspx

Kendi kataloglarındaki rakamlar bunlar
      http://www.klimaplus.com.tr/getattachment/c3d737a5-b050-41ac-ba7b-649d4c329082/homepage.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 16 Ocak 2011; 16:46:52 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,404
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.