Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disq

Uyanık klimacılara dikkat edin, Inverter olup A sınıfı olmayan klimaları "efendim inverterlerin hepsi A sınıfıdır başka türlü olmaz" gibi yalan yanlış söylemlerle satmaya çalışıyorlar iade edince de bozuluyorlar :)

Hitachi S18H2 aldık geçen gün, alırken özellikle sormuştum A sınıfı mı diye evet efendim evet demişlerdi, bu modelin eskiden çok benzer kod adıyla (eskisi S18H2 yenisi S18H2AA) B/C soğutma/ısıtmalı versiyonu vardı. (Ben de geçen gün bu forumdan okudum bunu, öyle uzman filan değilim bu konuda)

Neyse, sabah montaja geldiler, ben S18H2AA beklerken gelen makine C sınıfı S18H2 çıktı, ustalara kusura bakmayın dedik geri gönderdik. Mağazayı ziyarete gittiğimizde oradaki adam hala klimasının A sınıfı olduğunu ve inverter klimanın C sınıfı olamayacağını iddia ediyor bu arada. Bir de dükkanın yetkilisi zaten, asarım keserim havalarında. Türkiye'ye C sınıfı klima girmesi yasak ben bunu nereden buldum gibi laflar ediyor. Peki kardeşim biz iademizi alalım dedik paramızı geri aldık. Kaç yıldır bu işi yapıyorsun biraz araştır öğren di mi, tutturabildiğine iş yapıyorlar.

Aman dikkat edin her denilene inanmayın, ben de bu işin acemisiyim ama etiketin üzerinde C yazıyorsa ya da model kodu birebir uymuyorsa o C sınıfıdır yani, böyle lafları kime nasıl hangi cesaretle yediriyorlar anlamıyorum.

Millet Arçeliğe bo. atıyor ama böye bir durumu Arçelikte yaşayamazsınız. Yemezler.

• ben diamond elctric aldım a sınıfı gözüküyor,klima midea malı neyse araştırdım midea'nın sitesinde döküman bulamadım,google amca sağolsun birkaç döküman buldum karşılaştırdım birebir aynı değerler kompresör dahil herşey anı eurovent'e girdim o ne klima d sınıfı gözüküyor,yanı a sınıfı altında satılıp b-c-d sınıfı olan inverter klimalar vardır.a ile d sınıfı arasındaki elektrik tüketim farkı 9000'likte 50-60 watt olabilirken btu yükseldikçe bu fark açılıyor
  • Herkese selamlar,

Bugün itibariyle, kuşadasında 26m2 salonum için buradan edindiğim bilgilerin ışığında mitsubishi heavy srk50zjx-s klimayı almış bulunuyorum.yardımlarınız için herkese çok teşekkür ederim. montaj p.tesi günü bir kullanıcı olarak izlenimlerimi buradan paylaşacağım.herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.
  • demirdöküm klima
  • Yazın serinlemek ve kışın ısınmak için çok soğuk olmayan bölgelerde demirdöküm derim diğer markalara vereceğiniz fiyat farkına 2 yıl ısıtır soğutur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunder 06 -- 26 Aralık 2010; 18:59:02 >
  • Sevgili üstatlar,LG Beko 7685 D hakkında bilgi verirseniz sevinirim,selamlar
  • bugün bir mitsubishi bayisine gitcem inverter fiyat almak için
    bakalım 2.000 tl'yi gözden çıkarttık ama fiyatlar nedir tam bilgi sahibi değilim
  • merhaba evimize ısıtma amaçlı klima almak istiyoruz sessiz olsa iyi olur
    yer izmir karabağlar ev zemin kat üstümüzde 2 kat daha var
    takılacak oda salon ve doğu cephesinde ahşap pencere var pencere yalıtımı yok evde de yalıtım yok
    tavan yüksekliği 3.30 m
    oda ortasındaki 3 kanatlı olan ve genişliği 2,5 m yi bulan kapı ile ikiye ayrılıyor 11,5+11,5=23 m odanın toplamı ama biz kapıyı kapalı tutarak yarısını yani 11,5 m yi oturma odası olarak kullanıyoruz diğer yarısı misafir odası ve orada bilgisayar olduğundan ben hariç kimsenin işi yok ve çoğunlukla kapısı kapalı duruyor
    oturma odasında çoğunlukla ben ve annem var akşamları 3 kişiyiz,şimdi odanın kapısını devamlı kapalı tutuyoruz ama yinede kapının alt boşluklarından hava akışı olacağı ve evimiz yüksek olduğu için şu 9000 lik seçimler doğrumudur yoksa elektrik sarfiyatı bakımından 12000 lik klimalara mı bakmalıyız

bu bilgilere göre şu 9000 lik lik modellere bakmıştım

mit.heavy SRK25ZJX-S
    mit.heavy srk25zgx-s

babamada mit.electric krigamine serisinden msz-fd35va(s) yi ve 9000lik msz-fd25va(s) yi övmüşler,bende 12000 lik muadillerini şöyle seçtim;

mit.heavy srk50zhx-s
    mit. heavy srk35zgx-s
    mit.heavy srk35zjx-s

ama 12000 likler biraz fazla büyük gibi,bu yüzden daha çok 9000 liklerde karar kıldım, doğrumudur?

şahsen ben electric versiyonundan hem daha iyi değerlere ve üstelik daha uygun fiyata satılan heavy i tercih ediyorum ve babamada tüketim değerlerini yazdığım kağıdı veriyorum ama babam önüne tüketim değeri vermeyip sadece "electric kullandım memnunum" diyen kişilerin sözlerine itibar ediyor ,göz göre göre daha kötü mala daha çok para verilmeside içime sinmiyor ,sizler ne dersiniz ayrıca bunlardan başka hangi marka ve modelleri önerirsiniz

eğer benim seçimim doğruysa bu modelleri izmirde en hesaplı nerde bulurum söylermisiniz ,satış fiyatları hakkında bilgim yok

• Saygıdeğer forum üyeleri,bu gün sabah itibarı ile Airfel Turkuaz Gold 12000 Btü klimamın montajı yapıldı.Şu ana kadar ki izlenimlerim klima ağız çıkış sıcaklığı hakikaten mükemmel ve son derece sessiz.Şu ana kadar ki gözlemlerim bunlar,umarım bu klimayı düşünenlere az da olsa bir fikir verebilir,bu arada Adana dan yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

merhaba evimize ısıtma amaçlı klima almak istiyoruz sessiz olsa iyi olur
    takılacak oda salon ve doğu cephesinde ahşap pencere var pencere yalıtımı yok evde de yalıtım yok
    tavan yüksekliği 3.30 m
    oda ortasındaki 3 kanatlı olan ve genişliği 2,5 m yi bulan kapı ile ikiye ayrılıyor 11,5+11,5=23 m odanın toplamı ama biz kapıyı kapalı tutarak yarısını yani 11,5 m yi oturma odası olarak kullanıyoruz diğer yarısı misafir odası ve orada bilgisayar olduğundan ben hariç kimsenin işi yok ve çoğunlukla kapısı kapalı duruyor
    oturma odasında çoğunlukla ben ve annem var akşamları 3 kişiyiz,şimdi odanın kapısını devamlı kapalı tutuyoruz ama yinede kapının alt boşluklarından hava akışı olacağı ve evimiz yüksek olduğu için şu 9000 lik seçimler doğrumudur yoksa elektrik sarfiyatı bakımından 12000 lik klimalara mı bakmalıyız

mit.heavy SRK25ZJX-S
    mit.heavy srk25zgx-s

babamada mit.electric krigamine serisinden msz-fd35va(s) yi ve 9000lik msz-fd25va(s) yi övmüşler,bende 12000 lik muadillerini şöyle seçtim;

mit.heavy srk50zhx-s
    mit. heavy srk35zgx-s
    mit.heavy srk35zjx-s

ama 12000 likler biraz fazla büyük gibi,bu yüzden daha çok 9000 liklerde karar kıldım, doğrumudur?

şahsen ben electric versiyonundan hem daha iyi değerlere ve üstelik daha uygun fiyata satılan heavy i tercih ediyorum ve babamada tüketim değerlerini yazdığım kağıdı veriyorum ama babam önüne tüketim değeri vermeyip sadece "electric kullandım memnunum" diyen kişilerin sözlerine itibar ediyor ,göz göre göre daha kötü mala daha çok para verilmeside içime sinmiyor ,sizler ne dersiniz ayrıca bunlardan başka hangi marka ve modelleri önerirsiniz

eğer benim seçimim doğruysa bu modelleri izmirde en hesaplı nerde bulurum söylermisiniz ,satış fiyatları hakkında bilgim yok

bence arçelik 90064 inverter alın hem daha ucuz hemde süper performansı olan bi klima. sıcaklık max. değeri de 13500 btu. yani nerdeyse sizin iki odayı da ısıtır. kullanıyorum ordan biliyorum
    yine de inceleyin tüketim ve performans değerlerini.

• arkadaşlar yaz gelmeden serinlemek için aileme klimayı şimdiden almak istiyorum.
    24 mt kare yerde sadece soğutma amaçlı kullanılacak ekonomik olması ilk tercih sebebi hem satın alırken hemde tüketimde iken. oda öyle buz gibi yapılmayacak biraz serinlemesi yeterli.
    hangi marka hangi model ve nereden almam konusunda yardımcı olurmusunuz.
  • S.A.
    25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı.dışarıyla hiç bir cepesi yok,sadece bir karış boyunda pencere var onuda straforla kapattım. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım en fazla 26dereceye çıkıyor ve ayda 300tl fatura geliyor.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. aklımda rubenis RB AC 18 18000 Btu ve demrad RA 18HP 18000 Btu var.fiyatları uygun olduğu için bunları düşünüyorum. dış üniteteyi site içindeki koridora koyacağım için soğuktan fazla etkilenmeyecektir.
  • quote:

tavan yüksekliği 3.30 m

mit.heavy SRK25ZJX-S
    mit.heavy srk25zgx-s

mit.heavy srk50zhx-s
    mit. heavy srk35zgx-s
    mit.heavy srk35zjx-s

Mitsubishi Heavy'i gonul rahatligi ile tercih edebilirsiniz. Size 9000 btu klima yeterli gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: akrephasan30

S.A.
    25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı.dışarıyla hiç bir cepesi yok,sadece bir karış boyunda pencere var onuda straforla kapattım. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım en fazla 26dereceye çıkıyor ve ayda 300tl fatura geliyor.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. aklımda rubenis RB AC 18 18000 Btu ve demrad RA 18HP 18000 Btu var.fiyatları uygun olduğu için bunları düşünüyorum. dış üniteteyi site içindeki koridora koyacağım için soğuktan fazla etkilenmeyecektir.

18.000 btu inverter klima almanizi oneririm. Isitma klimalarda ciddi bir istir ve ozellikle ticaret yapiyorsaniz ust duzey markalari tercih etmeniz size uzun omurlu kullanim ve ekonomi olarak geri donecektir. Mitsubishi Heavy Industries (Hyper Inverter Dizayn modelleri ozellikle), Mitsubishi Electric (Krigamine modeli) ve Daikin nin inverter modellerine bakmanizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Orijinalden alıntı: akrephasan30

S.A.

18.000 btu inverter klima almanizi oneririm. Isitma klimalarda ciddi bir istir ve ozellikle ticaret yapiyorsaniz ust duzey markalari tercih etmeniz size uzun omurlu kullanim ve ekonomi olarak geri donecektir. Mitsubishi Heavy Industries (Hyper Inverter Dizayn modelleri ozellikle), Mitsubishi Electric (Krigamine modeli) ve Daikin nin inverter modellerine bakmanizi tavsiye ederim.

HAKLISINIZ BU MODELLER GERÇEKTEN GÜZEL VE KALİTELİ AMA ARALARINDA 2000TL FİYAT FARKI VAR. BENİM AMACIM MALİYETİ DÜŞÜRMEK. RUBENİS VE DEMRAD 1000-1100TL CİVARI. BÜTÇEM EN FAZLA 1500TL. İŞİMİ GÖRSÜN 28-30DERECEYE ÇIKSIN BİRDE 300TLDEN AZ YAKSIN BANA YETER.UZUN VADEDE DEZAVANTAJI OLACAĞINI BİLİYORUM AMA TABİRİ CAİZSE BU KIŞI ATLATSIN BANA YETER.

• abkay grubun getirdiği fuji thermal 24 btu klima ile ilgili bilgisi olan açıklama yaparsa sevinirim neredn gelmekte menşei kimdir açıkçası merak içindeyim
  • 2 daire ayrı ayrı 10 metrekare uzun bır korıdor ve oda kapıları buraya bakıyor ve 30 metrekare bır dukkana dış unıtesını bına gırışının içine. sadece ısıtma için ucuz 3 tane klima almayı düşünüyoruz. birde dış üniteleri 7 metrekare olan havalandırma camı devamlı açık olan kullanılmayan banyoya koymayı düşünüyoruz.sizce uygun olurmu... banyo sıcaklıgı çok soguk havalarda dahi zannetmıyorumkı sıfırın altına düşssün electrowordde a9 demırdökum 9000 klima önerildi muhtemelen ucuz olması sebebiyle birde aırfell vardı bu konuda yardımlarınızı beklıyorum...
  • GREE 24000BTU A SINIFI DUVAR TİPİ KLİMA ALDIM
    SERVİSİN GELİP BAĞLAMASINI BEKLİYORUM.
    İNŞALLAH HAYIRLISI OLUR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurbuz42

quote:

tavan yüksekliği 3.30 m

mit.heavy SRK25ZJX-S
    mit.heavy srk25zgx-s

mit.heavy srk50zhx-s
    mit. heavy srk35zgx-s
    mit.heavy srk35zjx-s

bence arçelik 90064 inverter alın hem daha ucuz hemde süper performansı olan bi klima. sıcaklık max. değeri de 13500 btu. yani nerdeyse sizin iki odayı da ısıtır. kullanıyorum ordan biliyorum
    yine de inceleyin tüketim ve performans değerlerini.

BAKİCAKSAN TOSHİBA 13 BTU SKV-E MODELİNİ SEÇ ISTMA NEYMİŞ GÖR ARKADAŞIM GÜÇLÜ BİR KLİMA GERÇEKTEN

• http://forum.donanimhaber.com/m_45549790/tm.htm

arkadaşlar yardımcı olabilecek olan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.