Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.828
Tıklama
Giriş
    61 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

Orijinalden alıntı: akrephasan30

S.A.
    25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. Paylaş:

tek çareniz inverter klima.
    18000btu almanız sizin faydanıza

mitsubishi heavy srk50zhx-s ( en ekonomik 18000btu ünitelerden biri 4,44cop)
    mitsubishi electric msz-ge50va
    fujitsu asya18L
    daikin ftxs50g

ilginiz için teşekür ederim.bodrum katındaki dükkanım site içinde üç tarafı dükkan, ön cepeside sitenin içinde kapalı bir koridora bakıyor. yani klimanın aparatı soğuğa maruz kalmayacak.en azından eksi dereceyi görmeyecektir.aparatı dışarı değilde koridora koymayı düşünüyorum çünkü.buna rağmen 28-30 derece ısıyı 24saat sabitlemek için 18000 inverter almakmı gerekir.rubenis ve koçtaş r410 gazlı cihazların işimi göreceğini söyledi
    rubenis rbac 18 veya 24 fazlasıyla işimi görürmüş.fiyatlarıda 1000 ile 1300 arasında bişeymiş. siz ne dersiniz. yinede 18000 invertermi önerirsiniz? neden inverter? beni daha fazla aydınlatırsanız sevinirim.
    |
    |

• Yarbay
    3648 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

quote:

S.A.
    25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. Paylaş:

tek çareniz inverter klima.
    18000btu almanız sizin faydanıza

mitsubishi heavy srk50zhx-s ( en ekonomik 18000btu ünitelerden biri 4,44cop)
    mitsubishi electric msz-ge50va
    fujitsu asya18L
    daikin ftxs50g

ilginiz için teşekür ederim.bodrum katındaki dükkanım site içinde üç tarafı dükkan, ön cepeside sitenin içinde kapalı bir koridora bakıyor. yani klimanın aparatı soğuğa maruz kalmayacak.en azından eksi dereceyi görmeyecektir.aparatı dışarı değilde koridora koymayı düşünüyorum çünkü.buna rağmen 28-30 derece ısıyı 24saat sabitlemek için 18000 inverter almakmı gerekir.rubenis ve koçtaş r410 gazlı cihazların işimi göreceğini söyledi
    rubenis rbac 18 veya 24 fazlasıyla işimi görürmüş.fiyatlarıda 1000 ile 1300 arasında bişeymiş. siz ne dersiniz. yinede 18000 invertermi önerirsiniz? neden inverter? beni daha fazla aydınlatırsanız sevinirim.

bir kere siz ticaret yapıyorsunuz ilk alım maliyetinden çok uzun vadede size getireceği katkıya bakın. sizin için en optimum seviyede performans ve ekonomi sağlayacak klimayı almalısınız. inverter klima bir ortamı sabit sıcaklıkta tutmak istiyorsanız sizin için en idael çözüm hele akvaryum söz konusu ise. koçtaş size önermiş çnkü sattığı modeller belli. adam gibi inverter yok ellerinde. düz split klimada basit termostat vardır. hassas sıcaklık kontrolü yapamaz. start-stop mantığı ile çalışır. çok elektrik tüketir. ucuza alacağınız 18000 btu ünite günde 24 saat kullanımla ocağınıza incir ağacı diker. 3 ayda bir klima parası kadar elektrik parası ödersiniz ve verim de alamazsınız. çünkü ısıtmada yeterli performansı gösteremez. kliama işi hassas bir konudur. bir ürün diğerinden pahalı ise büyük ihtimalle bir sebebi vardır.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not
    Arkadaşım bu konuda İstanbul da 2 tane siz tarz yere uygulama yaptık,siz bu işin ticaretini yapıyorsunuz ve ilk yatırımda maliyeti düşünerek hareket ederseniz her ayki tüketiminiz daha çok acıtacaktır cebinizi.Sonuçta 24 saatlik sabit bir ısıya ihtiyacınız var.Buradaki ilk yatırımınız 1 yılda elek. faturasından size geri döner.Size önerim yüksek COP li bir klima,Zibro SP 2041 4,43 COP ve o alan için ideal.Aşağıda profilini verdiğimiz arkadaş İstanbul da bu işi profesyonelce yapıyor ve bu konudaki yazılarınıda incelemenizi tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/showprofile.asp?memID=611375

quote:

S.A.

|
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vahitbudak

Merhaba,

Izmirde guney cephesine bakan evin salonuna(25m2) klima almak istiyoruz, camlar pvc ciftcam, duvarlar tugla siva ile kaplanmis, db orani , klimamin hacimsel buyuklugu kucuklugu onemli degil! Elektrik tuketimi ( cop olarak biliniyor sanirim) az olsun tek istedigim bu, butce ise 1500tl, klimasina gore 200-300 ytl arttirabilirim butceyi, tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler, aklimda mitsubishinin modellerinden bir kaci var ama kararsiz kaldim! Izmirden nerden alinir klima onu dahi bilmiyorum

iNVERTER BİR KLİMAMI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: FUJITSU

quote:

Merhaba,

Izmirde guney cephesine bakan evin salonuna(25m2) klima almak istiyoruz, camlar pvc ciftcam, duvarlar tugla siva ile kaplanmis, db orani , klimamin hacimsel buyuklugu kucuklugu onemli degil! Elektrik tuketimi ( cop olarak biliniyor sanirim) az olsun tek istedigim bu, butce ise 1500tl, klimasina gore 200-300 ytl arttirabilirim butceyi, tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler, aklimda mitsubishinin modellerinden bir kaci var ama kararsiz kaldim! Izmirden nerden alinir klima onu dahi bilmiyorum

Bu konuya fima ne diyecek acaba, giderek müşteri kaybeden bir marka, acaba suç Fujitsudamı, yoksa abkayda mı.

http://forum.donanimhaber.com/m_24093894/tm.htm

eger salla ya fujitsu gider mujitsu gelir ile olaya yaklaşılırsa (genelde terli firmaların yaptıgı gibi) firmaya güven kalmayacaktır,

nasıl anadolu samsung firmasını kaybetti başka bir ürün getiriyor ama artık Türk insanında anadolu firmasına güven kalmadı sanırım anladınız.
    |
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EvMan

quote:

Orijinalden alıntı: FUJITSU

quote:

Merhaba,

Bu konuya fima ne diyecek acaba, giderek müşteri kaybeden bir marka, acaba suç Fujitsudamı, yoksa abkayda mı.

http://forum.donanimhaber.com/m_24093894/tm.htm

eger salla ya fujitsu gider mujitsu gelir ile olaya yaklaşılırsa (genelde terli firmaların yaptıgı gibi) firmaya güven kalmayacaktır,

nasıl anadolu samsung firmasını kaybetti başka bir ürün getiriyor ama artık Türk insanında anadolu firmasına güven kalmadı sanırım anladınız.

ARKADAŞIM SIKINTINIZ NEDİR? NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?
    |
    |

• Yüzbaşı
    382 Mesaj
    slm..ben daha önce hiç klima kullanmadım ..ailem sana bir klima alalım dedi ;) ama bilgim olmadığı için araştırayım dedim ama kafam çok karıştı..çok da zamanım yok açıkcası... ben ev için 25 m2 civarı bir odaya koyacağım klimayı ...düşük bütçeli olması önemli..arçelik olabilir mesela öyle daikin de falan gözüm yok..
    ama arçeliğe gidip kazık yemek de istemiyorum, önereceğiniz bir model var mı ve özellikle dikkat etmem gereken birşey varmı ..
    yardımcı olursanız sevinirim...
    |
    |
    Uyanık klimacılara dikkat edin, Inverter olup A sınıfı olmayan klimaları "efendim inverterlerin hepsi A sınıfıdır başka türlü olmaz" gibi yalan yanlış söylemlerle satmaya çalışıyorlar iade edince de bozuluyorlar :)

Hitachi S18H2 aldık geçen gün, alırken özellikle sormuştum A sınıfı mı diye evet efendim evet demişlerdi, bu modelin eskiden çok benzer kod adıyla (eskisi S18H2 yenisi S18H2AA) B/C soğutma/ısıtmalı versiyonu vardı. (Ben de geçen gün bu forumdan okudum bunu, öyle uzman filan değilim bu konuda)

Neyse, sabah montaja geldiler, ben S18H2AA beklerken gelen makine C sınıfı S18H2 çıktı, ustalara kusura bakmayın dedik geri gönderdik. Mağazayı ziyarete gittiğimizde oradaki adam hala klimasının A sınıfı olduğunu ve inverter klimanın C sınıfı olamayacağını iddia ediyor bu arada. Bir de dükkanın yetkilisi zaten, asarım keserim havalarında. Türkiye'ye C sınıfı klima girmesi yasak ben bunu nereden buldum gibi laflar ediyor. Peki kardeşim biz iademizi alalım dedik paramızı geri aldık. Kaç yıldır bu işi yapıyorsun biraz araştır öğren di mi, tutturabildiğine iş yapıyorlar.

Aman dikkat edin her denilene inanmayın, ben de bu işin acemisiyim ama etiketin üzerinde C yazıyorsa ya da model kodu birebir uymuyorsa o C sınıfıdır yani, böyle lafları kime nasıl hangi cesaretle yediriyorlar anlamıyorum.
    |
    |

• Teğmen
    176 Mesaj
    Sonuç olarak iademizi alır almaz hemen de çaprazdaki dükkandan az bir fark ile Toshiba RAS 16 SKVR aldık, yarın bir aksilik olmazsa montaja bekliyoruz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: disq

Uyanık klimacılara dikkat edin, Inverter olup A sınıfı olmayan klimaları "efendim inverterlerin hepsi A sınıfıdır başka türlü olmaz" gibi yalan yanlış söylemlerle satmaya çalışıyorlar iade edince de bozuluyorlar :)

Hitachi S18H2 aldık geçen gün, alırken özellikle sormuştum A sınıfı mı diye evet efendim evet demişlerdi, bu modelin eskiden çok benzer kod adıyla (eskisi S18H2 yenisi S18H2AA) B/C soğutma/ısıtmalı versiyonu vardı. (Ben de geçen gün bu forumdan okudum bunu, öyle uzman filan değilim bu konuda)

Neyse, sabah montaja geldiler, ben S18H2AA beklerken gelen makine C sınıfı S18H2 çıktı, ustalara kusura bakmayın dedik geri gönderdik. Mağazayı ziyarete gittiğimizde oradaki adam hala klimasının A sınıfı olduğunu ve inverter klimanın C sınıfı olamayacağını iddia ediyor bu arada. Bir de dükkanın yetkilisi zaten, asarım keserim havalarında. Türkiye'ye C sınıfı klima girmesi yasak ben bunu nereden buldum gibi laflar ediyor. Peki kardeşim biz iademizi alalım dedik paramızı geri aldık. Kaç yıldır bu işi yapıyorsun biraz araştır öğren di mi, tutturabildiğine iş yapıyorlar.

Aman dikkat edin her denilene inanmayın, ben de bu işin acemisiyim ama etiketin üzerinde C yazıyorsa ya da model kodu birebir uymuyorsa o C sınıfıdır yani, böyle lafları kime nasıl hangi cesaretle yediriyorlar anlamıyorum.

Millet Arçeliğe bo. atıyor ama böye bir durumu Arçelikte yaşayamazsınız. Yemezler.
    |
    |

• Yarbay
    6257 Mesaj
    ben diamond elctric aldım a sınıfı gözüküyor,klima midea malı neyse araştırdım midea'nın sitesinde döküman bulamadım,google amca sağolsun birkaç döküman buldum karşılaştırdım birebir aynı değerler kompresör dahil herşey anı eurovent'e girdim o ne klima d sınıfı gözüküyor,yanı a sınıfı altında satılıp b-c-d sınıfı olan inverter klimalar vardır.a ile d sınıfı arasındaki elektrik tüketim farkı 9000'likte 50-60 watt olabilirken btu yükseldikçe bu fark açılıyor
    |
    |

Bugün itibariyle, kuşadasında 26m2 salonum için buradan edindiğim bilgilerin ışığında mitsubishi heavy srk50zjx-s klimayı almış bulunuyorum.yardımlarınız için herkese çok teşekkür ederim. montaj p.tesi günü bir kullanıcı olarak izlenimlerimi buradan paylaşacağım.herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.
    |
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunder 06 -- 26 Aralık 2010; 18:59:02 >
    |
    |
    |
    |
    bakalım 2.000 tl'yi gözden çıkarttık ama fiyatlar nedir tam bilgi sahibi değilim
    |
    |
    yer izmir karabağlar ev zemin kat üstümüzde 2 kat daha var
    takılacak oda salon ve doğu cephesinde ahşap pencere var pencere yalıtımı yok evde de yalıtım yok
    tavan yüksekliği 3.30 m
    oda ortasındaki 3 kanatlı olan ve genişliği 2,5 m yi bulan kapı ile ikiye ayrılıyor 11,5+11,5=23 m odanın toplamı ama biz kapıyı kapalı tutarak yarısını yani 11,5 m yi oturma odası olarak kullanıyoruz diğer yarısı misafir odası ve orada bilgisayar olduğundan ben hariç kimsenin işi yok ve çoğunlukla kapısı kapalı duruyor
    oturma odasında çoğunlukla ben ve annem var akşamları 3 kişiyiz,şimdi odanın kapısını devamlı kapalı tutuyoruz ama yinede kapının alt boşluklarından hava akışı olacağı ve evimiz yüksek olduğu için şu 9000 lik seçimler doğrumudur yoksa elektrik sarfiyatı bakımından 12000 lik klimalara mı bakmalıyız

bu bilgilere göre şu 9000 lik lik modellere bakmıştım

mit.heavy SRK25ZJX-S
    mit.heavy srk25zgx-s

babamada mit.electric krigamine serisinden msz-fd35va(s) yi ve 9000lik msz-fd25va(s) yi övmüşler,bende 12000 lik muadillerini şöyle seçtim;

mit.heavy srk50zhx-s
    mit. heavy srk35zgx-s
    mit.heavy srk35zjx-s

ama 12000 likler biraz fazla büyük gibi,bu yüzden daha çok 9000 liklerde karar kıldım, doğrumudur?

şahsen ben electric versiyonundan hem daha iyi değerlere ve üstelik daha uygun fiyata satılan heavy i tercih ediyorum ve babamada tüketim değerlerini yazdığım kağıdı veriyorum ama babam önüne tüketim değeri vermeyip sadece "electric kullandım memnunum" diyen kişilerin sözlerine itibar ediyor ,göz göre göre daha kötü mala daha çok para verilmeside içime sinmiyor ,sizler ne dersiniz ayrıca bunlardan başka hangi marka ve modelleri önerirsiniz

eğer benim seçimim doğruysa bu modelleri izmirde en hesaplı nerde bulurum söylermisiniz ,satış fiyatları hakkında bilgim yok
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    Saygıdeğer forum üyeleri,bu gün sabah itibarı ile Airfel Turkuaz Gold 12000 Btü klimamın montajı yapıldı.Şu ana kadar ki izlenimlerim klima ağız çıkış sıcaklığı hakikaten mükemmel ve son derece sessiz.Şu ana kadar ki gözlemlerim bunlar,umarım bu klimayı düşünenlere az da olsa bir fikir verebilir,bu arada Adana dan yazıyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: sifujack

merhaba evimize ısıtma amaçlı klima almak istiyoruz sessiz olsa iyi olur
    yer izmir karabağlar ev zemin kat üstümüzde 2 kat daha var
    takılacak oda salon ve doğu cephesinde ahşap pencere var pencere yalıtımı yok evde de yalıtım yok
    tavan yüksekliği 3.30 m
    oda ortasındaki 3 kanatlı olan ve genişliği 2,5 m yi bulan kapı ile ikiye ayrılıyor 11,5+11,5=23 m odanın toplamı ama biz kapıyı kapalı tutarak yarısını yani 11,5 m yi oturma odası olarak kullanıyoruz diğer yarısı misafir odası ve orada bilgisayar olduğundan ben hariç kimsenin işi yok ve çoğunlukla kapısı kapalı duruyor
    oturma odasında çoğunlukla ben ve annem var akşamları 3 kişiyiz,şimdi odanın kapısını devamlı kapalı tutuyoruz ama yinede kapının alt boşluklarından hava akışı olacağı ve evimiz yüksek olduğu için şu 9000 lik seçimler doğrumudur yoksa elektrik sarfiyatı bakımından 12000 lik klimalara mı bakmalıyız

bu bilgilere göre şu 9000 lik lik modellere bakmıştım

mit.heavy SRK25ZJX-S
    mit.heavy srk25zgx-s

babamada mit.electric krigamine serisinden msz-fd35va(s) yi ve 9000lik msz-fd25va(s) yi övmüşler,bende 12000 lik muadillerini şöyle seçtim;

mit.heavy srk50zhx-s
    mit. heavy srk35zgx-s
    mit.heavy srk35zjx-s

ama 12000 likler biraz fazla büyük gibi,bu yüzden daha çok 9000 liklerde karar kıldım, doğrumudur?

şahsen ben electric versiyonundan hem daha iyi değerlere ve üstelik daha uygun fiyata satılan heavy i tercih ediyorum ve babamada tüketim değerlerini yazdığım kağıdı veriyorum ama babam önüne tüketim değeri vermeyip sadece "electric kullandım memnunum" diyen kişilerin sözlerine itibar ediyor ,göz göre göre daha kötü mala daha çok para verilmeside içime sinmiyor ,sizler ne dersiniz ayrıca bunlardan başka hangi marka ve modelleri önerirsiniz

eğer benim seçimim doğruysa bu modelleri izmirde en hesaplı nerde bulurum söylermisiniz ,satış fiyatları hakkında bilgim yok

bence arçelik 90064 inverter alın hem daha ucuz hemde süper performansı olan bi klima. sıcaklık max. değeri de 13500 btu. yani nerdeyse sizin iki odayı da ısıtır. kullanıyorum ordan biliyorum
    yine de inceleyin tüketim ve performans değerlerini.
    |
    |

• Yüzbaşı
    828 Mesaj
    arkadaşlar yaz gelmeden serinlemek için aileme klimayı şimdiden almak istiyorum.
    24 mt kare yerde sadece soğutma amaçlı kullanılacak ekonomik olması ilk tercih sebebi hem satın alırken hemde tüketimde iken. oda öyle buz gibi yapılmayacak biraz serinlemesi yeterli.
    hangi marka hangi model ve nereden almam konusunda yardımcı olurmusunuz.
    |
    |
haberler
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.