Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: adamgibiadam Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.200
Cevap
328
Favori
3.174.082
Tıklama
Giriş
      4159 Mesaj
      15 Aralık 2010 13:30:28
      MIT HEAVY SRK50ZJX / SHARP AY-XCP18LR / DAIKIN FTX50GV

18 kasımda yukarıdaki isimle bir konu açılmış. Yardımcı olabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_44562791/tm.htm
      |
      |
      15 Aralık 2010 13:46:04
      biu teşekkürler cevabın için
      mitsubishi elektrik 60 lık bişi aldık
      3650 peşin
      daha takılmadı
      2 oda yeterli 1 oda anca ısınır dendi hayırlısı
      |
      |
      15 Aralık 2010 14:20:24
      quote:

Orijinalden alıntı: artpoint

Merhabalar r410 gazlı cihazlar ısıtma verimi 0 derecelerde de verimli oluyormu acaba yoksa illede invertermi bakmalıyız bütçeyle alakalı soruyorum.
      ısınma amaçlı kullanıcağım 12000btu luk bir klima yeterli oluyor değerli tavsiyelerinizi almak isterim saygılar.

BİR CEVAP BİR YARDIM LÜTFEN............................
      |
      |
      15 Aralık 2010 17:21:15
      toshiba rasb13skvp klima 2800tl 26m2 için uygun mudur?
      |
      |
      15 Aralık 2010 18:17:40
      Merhaba,

Salon için ısıtma+soğutma amaçlı klima almayı planlıyorum. Ev Kıbrıs / Lefkoşa'da, kış 2-3 ay sürse de evin içi buz gibi oluyor, 3 katlı bina, en üst kattayız, çatıda kiremit yok teras şeklinde. Binanın etrafı (özellikle kuzey tarafı) açıklık, çevredeki evler genelde tek katlı.

Salon kuzey-batı yönlerine bakıyor. açık mutfak, odalara giden bir de koridor var, hepsi birleşik. (arada kapı yok)
      Salon kuzeye bakıyor, mutfak batıya.

Kuzeye bakan tek pencere, 220x190 boyutlarında sürgülü bir balkon kapısı. Çift cam.
      Batıya bakan bir mutfak içinde 150x120 çift cam, bir de salon tarafında 144x144 çift cam var. Bu iki cam batıya bakıyor.
      Apartman girişi / apartman merdiveni vb. doğuda kalıyor. Güneyde de koridor ve odalar var.

Kısaca, kuzeyde balkon ve dağ havası, batıda mutfak, güney tarafına doğru da koridor gidiyor.

Salon+mutfak 34 metrekare gibi tutuyor, koridor da 1 metre genişliğinde, yaklaşık 3.5 metrekare. Koridor da hesaba katılırsa toplam açık alan 38 metrekareyi buluyor.

Klima hem ısınma hem soğutma için kullanılacak. 18000 btu muhtemelen yetmeyecek ama emin de olamıyorum. 18000 mi, 24000 mi, yoksa 18000 inverter mı alayım karar veremiyorum. Bir de size sorayım dedim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      279 Mesaj
      16 Aralık 2010 01:30:38
      Klimaların ucuz olduğu dönemler var mı?mesela bu aralar ucuzlamış mıdır?
      |
      |
      16 Aralık 2010 11:50:56
      Mitsubishi Heavy SRK 25ZJ-S ( ısıtma kapatisesi=4095 - 14330) ve SRK 50ZJ-S (Isıtma kapatisesi= 5460-22520) iki klimanın yıllık enerji tüketimi 310kWsaat (Enerji sarfiyatı=0,27-1,36kW) ve 775kWsaat(Enerji sarfiyatı= 042-2,10kW) olarak katalogta verilmiş. bu ne anlama geliyor. Bir yıl çalıştırıldığında tüketeceği elektrik olarak mı düşünmeliyiz.
      |
      |
      17 Aralık 2010 11:16:33
      Peki arkadaşınız memnunmu klimasından? 23 m2 yere 12000 Btu inverter yetmez diyen, kendini klimacı zanneden kişilerle görüşmeyin derim arkadaşım.
      |
      |
      17 Aralık 2010 11:19:52
      quote:

Orijinalden alıntı: izmir-ankara

Anlamadım zaten. arkadfaşım benimle aynı yerde 23 metrekare evi var aynı güney cephe fujistsu klima aldı lgc12 12000 btu luk. benim aynı nerdeyse ama gittiğim 5 klimacıda yetmez dedi. yetsede invereterden faydalanamzsın dedi. yeterse dizayn alacağım o zaman. hitachide olabilir ama err cop değerleri düşük geldi bana.

Arkadaşınız memnunmu peli klimasından?
      |
      |
      17 Aralık 2010 11:36:42
      quote:

Orijinalden alıntı: ugurseda

Arkadaşlar ASYA09LC serisi ile ASYA09LG serisi arasındaki fark nedir?
      Bugün ASYA09LC serisi almak için gittim.Peşin 1500 TL, 12 taksit 1.800 lira fiyat verdiler..Sizce fiyat nasıl?
      Ama daha sonra LC yerine LG gelecek dediler kafam karıştı..

Arkadaşım önceki sayfalarda bu konuya açıklık getirmiştim ama tekrar yazayım. FGL (Fujitsu General Ltd. Comp.) 1.5 yıl önce LCC serisinin üretimini bitirdi.Artık üretilmiyor. Onun yerine LGC serisi geliyor. Bu ürün sadece Türkiye ye değil tüm dünyaya bu kuyruk kodu ile gönderiliyor. Bunu yapmalarındaki amaç tamamen gelir gider dengesi ile alakalı. Çünkü LCC serisi cihazların ısıtma ve soğutma kapasitesi ile denk gelebilecek bir marka ve model yoktu. Ülkemiz için konuşursak İnverter 9000 yada 12000 klimalatın fiyatları belli bir mertebede.. mesela 12000 inverter fiyatları Türkiyede 1.500 TL ile 1.700 TL arasında oturmuş durumda.
      Bu kadar üstün bir performans veren bir cihazın o fiyatlara satılması mümkün değildi. FGL de bu ürünlerde COP ve EER değerlerini bir nebze düşürerek piyasadaki diğer cihazlara denk hale getirdi. LCC serisinde ASYA12LCC ısıtması 23.900 Btu idi. ASYA12LGC nin ise 19.100 Btu oldu. Haaa.. şimdi sormak lazım acaba hangi markaklimanın 12000 Btu inverter modeli hala 19.000 Btu da ısıtma yapabiliyor?
      Bu bağlamda baktığınızda Fujitsu yine oldukça avantajlı. Ama her zaman burda söylediğim gibi Fujitsu Isıtma amaçlı alınacaksa rakipsiz. Birde çoook uzun siredir foruma girmemiştim bir şey dikkatimi çekti. Okuduğum mesajlarda LCC ve LGC serisi ile ilgili sorunlar var deniyor. Bu konudan muzdarip arkadaşlar varsa yardımcı olayım.
      2011 yılı itibari ile Fujitsuda bazı değişiklikler olacak. Öerneğin... LGC seriside kalkıyor.... Ayrıca ASYB serisi olan yani Plasma İnverter da artık üretilmeyecek. Nocria S serisi ve LT serisi klimalar geliyor. Özellikle ASYA serisinşn kuyruk kodları LEC oluyor. LGC serisine göre COP ve EER oran daha yüksek, iç ünite kasalar farklı.

Saygılarımla
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      17 Aralık 2010 11:41:36
      quote:

Orijinalden alıntı: _OxoskvA_

Değerli arkadaşım, Klimaların belli dönemlerde ucuz olduğu bir zaman yoktur. Yapılan sadece bir Distribitör firma elindeki stok seviyesini kontrol eder, rakiplerinin stok seviyesini bilir, rakiplerinin fiyatları hakkında fizibilite çalışması yapar, kendine göre en uygun zamanda kampanyaya çıkar.
      |
      |
      17 Aralık 2010 14:49:31
      quote:

Orijinalden alıntı: FUJITSU

quote:

Orijinalden alıntı: _OxoskvA_

Değerli arkadaşım, Klimaların belli dönemlerde ucuz olduğu bir zaman yoktur. Yapılan sadece bir Distribitör firma elindeki stok seviyesini kontrol eder, rakiplerinin stok seviyesini bilir, rakiplerinin fiyatları hakkında fizibilite çalışması yapar, kendine göre en uygun zamanda kampanyaya çıkar.

Ben size bir soru sormak istiyorum.
      Isıtma amaçlı kullanımlarda inverter serisi klimalar diğer klimalardan hatırı sayılır derecede verimli ısı veriyormu geröekten.
      Öncede yazmışsını 23m2 yere 9000 inverter yeterli olurmu yada 12000btu luk inverter olmayan bir klima yeterli olurmu
      saygılar
      |
      |

• Yarbay
      2596 Mesaj
      17 Aralık 2010 17:46:00
      Arkadaşlar İklimsa nın sattığı general 9000 lik inverter alındığından beridir sorunlu, 14 metrekare odayı ısıtmıyor. Bilginiz olsun, 2. defa servis çağırdık bakalım bu sefer ne diyecekler.

Klima da mümkün olan en iyi kaliteyi alın bence.

Özellikle ısıtma için kullanılacaksa, orta düzey kalitede bir inverter alıp riske girmektense, kaliteli düz standart bir klima almak daha mantıklı. Nasılsa ısıtma için senede 4-5 ay kullanılacaksa. Misal inverter klima için elektriğe ayda 30 tl ödeyeceğine düz klimada en fazla 60 tl ödersin en azından kafan çok rahat olur.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      732 Mesaj
      17 Aralık 2010 22:52:09
      quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Arkadaşlar İklimsa nın sattığı general 9000 lik inverter alındığından beridir sorunlu, 14 metrekare odayı ısıtmıyor. Bilginiz olsun, 2. defa servis çağırdık bakalım bu sefer ne diyecekler.

Özellikle ısıtma için kullanılacaksa, orta düzey kalitede bir inverter alıp riske girmektense, kaliteli düz standart bir klima almak daha mantıklı. Nasılsa ısıtma için senede 4-5 ay kullanılacaksa. Misal inverter klima için elektriğe ayda 30 tl ödeyeceğine düz klimada en fazla 60 tl ödersin en azından kafan çok rahat olur.

Sorunda burada inverter olmayan klasik klimaların hepsi ısı 7 derecenin altına duğtükten sonra ısıtma yetisini kaybediyor
      karlanma yapıp defrost denen olayı gerçekleştiriyor 13 dakika kendisini kapatıyor böylece mekan ısınmıyor
      bildiğim kadarıyla inverterde böyle bir sorun oluyor
      ayrıca generalde hatırı sayılır bir markadır sizin klimanız sorunlu olabilir bence servisi bıktırana kadar arayın
      sagılar
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      18 Aralık 2010 01:05:46
      quote:

quote:

Sorunda burada inverter olmayan klasik klimaların hepsi ısı 7 derecenin altına duğtükten sonra ısıtma yetisini kaybediyor
      karlanma yapıp defrost denen olayı gerçekleştiriyor 13 dakika kendisini kapatıyor böylece mekan ısınmıyor
      ayrıca generalde hatırı sayılır bir markadır sizin klimanız sorunlu olabilir bence servisi bıktırana kadar arayın
      sagılar

sorun olmuyor mu demek istediniz ? yoksa inverterde böyle sorun oluyormu demek istediniz ? ben daha bu sene kullanmaya başladığım için fazla bilgim yok lakin inverter klimam geçtiğimiz günlerde aralıklı olarak iki defa defrosta girdi ama çok kısa sürdü yani birkaç dakika sonra normal ısıtmaya geçti
      |
      |

• Yüzbaşı
      575 Mesaj
      18 Aralık 2010 01:53:43
      Inverter klimalar deforosta girmez demek yanlis olur. Inverter klimanin baslica ozelligi dur kalk yapmayarak ekonomik calismasidir, bunun disinda daha konforlu isitma ve sogutma yapabilmesidir ancak yinede kis soguklarinda klima ile isinmak icin hatiri sayilir klima markalarinin alinmasi gerekiyor.
      |
      |

Sony KDL52X3500, JBL Studio L Series L880 Fronts@ QED Silver Anniversary XT Speaker Bi-Wire Cable, JBL Northridge Series - EC25 Center@ QED Silver Anniversary XT Speaker Cable, JBL Studio L Series L830 Surrounds, Sony Pascal Surround Backs, Jamo Sub 300@ QED Qunex Silver Reference SR-SW Subwoofer Cable, Onkyo TX-NR 906, PS3, Marantz CD-63SE Special Edition, D-Smart, Digiturk Plus, HTC HD2, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S, Toshiba Qosmio G10
    • Çavuş
      61 Mesaj
      18 Aralık 2010 14:59:13
      S.A.
      25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. Paylaş:
      |
      |
      18 Aralık 2010 18:06:45
      Merhaba,

Izmirde guney cephesine bakan evin salonuna(25m2) klima almak istiyoruz, camlar pvc ciftcam, duvarlar tugla siva ile kaplanmis, db orani , klimamin hacimsel buyuklugu kucuklugu onemli degil! Elektrik tuketimi ( cop olarak biliniyor sanirim) az olsun tek istedigim bu, butce ise 1500tl, klimasina gore 200-300 ytl arttirabilirim butceyi, tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler, aklimda mitsubishinin modellerinden bir kaci var ama kararsiz kaldim! Izmirden nerden alinir klima onu dahi bilmiyorum
      |
      |
      18 Aralık 2010 22:09:17
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

sagılar

sorun olmuyor mu demek istediniz ? yoksa inverterde böyle sorun oluyormu demek istediniz ? ben daha bu sene kullanmaya başladığım için fazla bilgim yok lakin inverter klimam geçtiğimiz günlerde aralıklı olarak iki defa defrosta girdi ama çok kısa sürdü yani birkaç dakika sonra normal ısıtmaya geçti

Çok özürdilerim m harfi çıkmammış inverterde sorun olmuyor demek istemiştim
      |
      |

• Yarbay
      3628 Mesaj
      19 Aralık 2010 12:06:38
      quote:

Orijinalden alıntı: akrephasan30

S.A.
      25-30m2 balık üretimhamen var ve 15-20 tane akvaryum var.bodrum kat, duvarlar straforla yalıtım yapıldı. ufo tarzı ve yağlı peteklerle oda sıcaklığını ayarlayamadım daha doğrusu istediğim sıcaklığa ulaşamadım.bu odayı 24saat 28-30derece ısıda sabitlemeliyim.klima almayi düşünüyorum. önerilerinizi bekliyorum. Paylaş:

tek çareniz inverter klima.
      18000btu almanız sizin faydanıza

mitsubishi heavy srk50zhx-s ( en ekonomik 18000btu ünitelerden biri 4,44cop)
      mitsubishi electric msz-ge50va
      fujitsu asya18L
      daikin ftxs50g
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
haberler
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.